Einde van wachtlijst speelzaal is in zicht Scholengemeenschap de Marke investeert in haar toekomst Muziekcentrum vol goede moed het nieuwe jaar in BEM am Bi jSè gn mm Professionele grootkeuken geïnstalleerd Parkeren Tuinstraat Kleine Keizer stop er mee Van 't Holt voorzitter af commisie SoCuWe Wildgroei buitengebied aan banden Goede voornemens MODE Koorzang, privé-zang en cello nieuw bij MOC gJontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. KORT Wierdensestraat 2-6 Rijssen Holtens Nieuwsblad Donderdag 5 januari 1989 41 ste jaargang no. 1 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Felicitatie Vandaag feliciteren wij ons zelf. Een niet alledaagse ge beurtenis, maar een veertig ja rig bestaan als nieuwsblad vier je dan ook niet alle dagen. Bij die felicitaties willen we echter vooral de oprichters van dit voor Holten unieke initia tief eren, die in een naoorlogse tijd, waarin de schaarste nog groot was en het normale leven pas langzaam weer op gang kwam, de moed en het doorzet tingsvermogen toonden om 'zelf een krant te maken. En vergist u niet, daar kwam heel wat meer bij kijken dan het nu even in het kort op het papier is gezet. Er moest een redactie worden gevormd, een globaal redactiestatuut op papier ge zet, een uitgever worden gevon den en de prijzen voor abonne menten en advertenties moes ten worden vastgesteld. Zaken die voor een krantenbedrijf van professie gesneden dage lijkse koek is, maar beginnende 'courantiers' slapeloze nachten bezorgt. Aanvankelijk bestond het Holtens Nieuwsblad slechts uit een dubbelzijdig blad krantepapier dat niet al tijd gevuld kon worden met Holtens nieuws. Het vereni gingsleven stond nog in zijn kinderdschoenen en ontdekte pas goed in de loop van de veer tig jaar de communicatiemoge lijkheden van het Holtens Nieuwsblad. Daarom delen al die verenigingen en clubs ook in de feestvreugde, want zon der hun vrijwillige bijdrage zou het nieuwsblad niet zijn wat het nu is. En wat de denken van de adverteerders. Een feli citatie aan hun adres is beslist op z'n plaats. Als straks alle pe rikelen rond de opruiming, de balansen en BTW toestanden weer voorbij zijn en het nieuwe seizoen zich aandient, willen adverentieafdeling en redactie in een 'special', die zal uitko men op donderdag 2 maart nog eens extra aandacht besteden aan het jubileum. Deze week echter kijken we terug naar het begin met onder andere een in terview met Wim Beijers en Jan Wiggers, de B en W van Hol ten. NIEUWE SAABS HOGE KORTING Bovag autobedrijf DE VOSSENBRINK BV Delden 05407-6 25 55 Goed nieuws voor de peuters in Holten. Met ingang van het nieu we jaar zal de peuterspeelzaal 't Kolnus', onderdeel van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel werk met één groep worden uitge breid. Het college van burgemees ter en wethouders ging eind vorig jaar accoord met de uitbreiding van een peutergroep, maar deelde het bestuur gelijkertijd mee dat er geen extra subsidie beschikbaar zou komen. Desondanks heeft het bestuur van de Stichting besloten toch met een vierde groep te star ten omdat een wachtlijst van ge middeld veertig tot vijf en veertig kinderen voor een dorp als Holten onaanvaardbaar groot is. "Wij hebben botje bij bijltje gelegd om er toch voor te zorgen dat er een vierde peutergroep komt. Daar door hebben we intern in de begro ting geschoven en zullen bepaalde activiteiten op een laag pitje wor den gezet. Wij zijn echter van me ning dat zo'n lange wachtlijst on aanvaardbaar is, zodat we de hoog ste prioriteit geven aan het oplos- komen, is echter uitgesloten. "Het kostte al moeite genoeg om binnen het budget geld te vinden voor een vierde groep", aldus Jansen. "Daar naast is zo'n wachtlijst altijd erg wisselend. De kans bestaat zelfs dat de wachtlijst door het instellen van de vierde groep zo klein wordt, dat we er toe moeten overgaan de vierde groep weer op te heffen. Voor de peuters is het lange wachten voorbij. sen daarvan", verklaart Daarom is het instellen van de penningmeester Teun Jansen van vierde groep een voorlopig besluit, de Stichting. Elke groep telt zo'n vijftien peu- Aan het eind van dit schooljaar ters, wat betekent dat de wacht- kunnen we pas zien welk effect lijst door de komst van de vierde deze maatregel heeft", groep weliswaar kleiner wordt, Door het instellen van een vierde maar nog niet geheel is opgelost, groep kunnen de peuters vanaf vol- De kans dat er een vijfde groep zal gende week nu één morgen en één middag naar de speelzaal, zodat alle groepen nu gelijk zijn. Groep 1 is nu op maandagochtend en don derdagmiddag; groep 2 op maan dagmiddag en donderdagochtend; groep 3 op dinsdagochtend en vrij dagmiddag en groep 4 op dinsdag middag en vrijdagochtend. De openingstijden van de speelzaal zijn nu: 's morgens van 09.00 tot 11.30 uur en 's middags van 13.15 tot 15.15 uur. De kosten bedragen 32,50 per maand. Alle ouders waarvan de peuters nu bij de Stichting op de wachtlijst staan krijgen vanzelf bericht zodra hun peuter aan de beurt is en er een plaatsje vrij is op één van de groe pen. Zodra het nieuwe Dorpshuis gereed is zal ook de peuterspeel zaal van de Stichting SoCuWe zich daar gaan vestigen. Als op 17 januari de nieuwe grootkeuken van scholengemeen schap de Marke met het nodige feestelijke vertoon officieel in gebruik zal worden gesteld, zal De Marke een belangrijke stap gezet hebben op de weg naar de koppeling arbeid-school, waarbij de scholengemeenschap een belangrijke brugfunctie vervuld. De Marke brengt het nieuwe denken in het onderwijl niet alleen in praktijk in de professionele keuken die de school nu rijk is, maar neemt de officiële opening tevens te baat om de genodigden kennis te laten maken met de zeer professione le apparatuur in het hernieuwde computerlokaal en met de nieuwste kantoormachines die gebruikt worden voor de les sen kantoorpraktijk. In totaal heeft de onderwijscommissie van de OLM, waar de Marke nu nog deel van uitmaakt, zo'n drie ton geïnvesteerd in de uitbreiding. Holten Bofculö Rijssé In het lokaal, waar vroeger de leer lingen op een aantal verouderde fornuizen de kneepjes van het koookkunst werd bijgebracht, staat nu een volledig professionele uitrusting waar menige moderne grootkeuken jaloers op zal zijn. Alle handelingen, die de leerlingen later in hun beroep zullen tegenko men, kunnen in de nieuwe keuken worden geoefend, waarmee de leer lingen van de Marke bij solliciaties duidelijk een streepje voor hebben. "Een kind heeft behoefte aan een voorbeeldfunctie", verduidelijkt directeur Jan Koelemay. "Je kunt ze nog zoveel leren, maar als er geen relatie is met de werkelijk heid, is de motivatie vaak ver te zoeken. Vooral in het voorberei dend beroepsonderwijs moet men de leerlingen herkenningspunten aanbieden, die het leren en werken aantrekkelijk maakt. Daartoe be hoort een volwaardige apparatuur en een goede uitrusting, die voor ziet in de actuele behoefte. Het was een enorme investering, maar wij vinden dat alleszins verantwoord". De keuken beschikt ook over de nieuwste snufjes, zoals heteluchto- vens, magnetron, een professione le voorspoelmachine, vier electri- sche fornuizen en zes gasfornuizen. Directeur Koelemay verwacht, dat niet alleen de leerlingen van de Marke gebruik gaan maken van de nieuwe keuken, maar dat de keu ken ook ingeschakeld kan worden voor het aanvullend beroepson derwijs voor volwassenen. De twin tig computers, die de school nu rijk is, worden niet uitsluitend ge bruikt voor de leerlingen van de af deling kantoorpraktijk, maar staan ten dienste van alle opleidin gen. Voor de afdeling kantoorprak tijk beschikt de school nu over 24 electrische schrijfmachines met tekstverwerking. "Het is enorm kostbare apparatuur. Dat maakt dat de leerlingen zich er mede ver antwoordelijk voor voelen en zorg vuldig er mee omgaan, net zoals ze dat straks ook in de praktijk moe ten doen". De nieuwe grootkeuken van scholengemeenschap de Marke. A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebcuik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld perjaar ad 38.70 Met ingang van het nieuwe jaar wordt in het Muziek Onderwijs Centrum (MOC), dat in de plaats is gekomen van de voormalige mu ziekschool en gevormd wordt door een maatschap van vier mu ziekleraren, aangevuld met vak docenten, gestart met een aantal nieuwe opleidingen. Zo zal het voor het eerst nu moge lijk zijn in Holten om zangles te krijgen, zowel privé- als koorzang. Als lerares is aangetrokken Heieen Postuma, docente aan het Ensche- dese corservatorium. Heieen Pos tuma zal vooral de solo-zang voor haar rekening nemen. Samen met Zodra het nieuwe dorpshuis aan de Tuinstraat in gebruik genomen zal worden (naar verwachting eind ja nuari), zal aan de Tuinstraat aan de zuidzijde een parkeerverbod gaan gelden. In de hoorzitting, die door de gemeente georganiseerd was met de bewoners van de Tuin straat, was het parkeerverbod als een van de wensen van de omwo nenden van het dorpshuis naar vo ren gekomen. Mien Zaal zal ze de opleiding de van de vakbond voor toonkunste koorzang begeleiden. Uit navraag naars. De sfeer tussen maatschap bij de verschillende Holtense ko ren is gebleken, dat er veel belang stelling bestaat voor een cursus koorzang. De cursisten krijgen in groepjes van ongeveer tien leerlin gen les in noten-termen, ademha lingsoefeningen en partituurleer. Tijdens de einduitvoeringen zal het koortje dan zijn kunnen laten horen. De lestijden worden vastge steld in overleg met de leerlingen. Nieuw binnen het MOC zijn ook de Cello-lessen die gegeven worden door Esther Nijholt uit Almelo, waar nu reeds de eerste cursisten zich voor gemeld hebben. Voor alle andere muzieklessen zijn nog enkele plaatjes over. Opgave voor zowel de oude als nieuwe les sen op 9 januari in de 'muziek school' het voormalige kleuter schooltje Repelsteeltje. Nog voor de kerstvakantie heeft de maatschap een gesprek met het college van b en w over de aan te schaffen - grote - instrumenten, die een plaats krijgen in de drie loka len die het MOC krijgt in het nieu we dorpshuis. Na alle heisa rond de sluiting van de muziekschool voor bij is, zijn beide partijen blij in een zakelijke overeenkomst te kunnen samenwerken, waarbij het MOC altijd nog kan rekenen op de steun en gemeente is al zo goed, dat men het college van b en w heeft uitge nodigd voor een nieuwjaarsbijeen komst. Veel verwacht het MOC van de nieuwe behuizing in het Dorps huis. De leerlingen bereiden zich er al op voor om de opening muzikaal luister bij te zetten. "We hebben er echt zin in. Door de nieuwe behuizing zetten we weer een stap in de goede richting naar een nieuwe toekomst. Onze maat schap is de notariële acte nu gepas seerd en samen met onze docenten (in totaal nu al weer tien) zetten we Het gezondheidscentrum De Kleine Keizer gaat zijn poorten sluiten. In een brief aan deze krant meldt de eigenaar, drs. T. van Well, dat door gebrek aan medewerking o.a. de banken het niet langer ver antwoord is het gezondheidscen trum verder voort te zetten. De heer Van Well was niet bereikbaar voor commentaar. Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 1665 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 .llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllfllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll^ ons in voor de muzikale vorming van de Holtense kinderen, want die hebben bij als ons handelen steeds voorop gestaan", aldus Mien Zaal. Voorzitter G. J. van 't Holt van de gemeentelijke commissie voor So ciaal- Cultureel Werk heeft met in gang van 1 januari zijn functie neergelegd. Van 't Holt nam zijn besluit omdat met ingang van 1 januari de ver antwoordelijke wethouder voor Welzijn en cultuur, Wim Dalhui- sen, als onderwijzer werkzaam is op de Haarschool waar Van 't Holt zoals bekend aan verbonden is als directeur. Om mogelijke proble men in de toekomst te vermijden heeft Van 't Holt zich teruggetrok ken uit het dagelijks bestuur. Hij blijft wel lid van de commissie. Het college van burgemeester en wethouders wil de wildgroei van commerciële activiteiten in het buitengebied aan banden leggen. Onlangs is een inventarisatie op gemaakt van bedrijven en bedrijf jes in het buitengebied en aan de hand daarvan kunnen een zestal bedrijven binnenkort een brief te gemoet zien waarin hen te ver staan wordt gegeven hun bedrij vigheden op termijn te beëindigen, daar die niet stroken met het agra risch karakter van het buitenge bied. Bedrijven, waarvan de relatie met de agrarische sector aantoon baar is, kunnen hun werkzaamhe den gewoon voortzetten. Het nieuwe jaar beginnen we na tuurlijk met tal van goede voorne mens.'Mag het op tijd inleveren voor copy een van die goede voor nemens zijn? Ondanks herhaalde oproepen in onze krant komt hij bijna nog we- kelijk voor dat de copy te laat (na half negen dinsdagmorgen) wordt ingeleverd. Het komt zelfs voor dat organisatoren van activiteiten die in de eigen organisatie al maanden voorbereid zijn, pas na in de loop van de dinsdagmiddag aan de re dactie worden doorgegeven. Dat kan nooit de bedoeling zijn, den ken we zo.

Holtens Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1