En nu Veel toeloop op eerste kerstmarkt Dorpsschool Themaweek SGH levert gulden op tienduizend WEEK DEZE ü'-te Scholengemeenschap overtreft zichzelf Nieuwjaars bijeenkomst mmm Bijeenkomst Conciliair U ontvangt een fraaie De redactie en advertentie-afdeling van het Holtens Nieuwsblad wensen alle lezers en adverteerders een gelukkig en gezond 1989. Filmavond in de Kandelaar .QsJKfomSCdzer BON yrRUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 Naam; Alle inwoners van Holten worden hierbij uitgenodigd voor de openbare Nieuwjaarsbijeenkomst, die gehouden zal worden op maandag 2 januari 1989 van 19.30 tot 21.00 uur in het gemeentehuis van Holten. Burgemeester en wethouders van Holten, De secretaris, J. P. Stegeman. De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. Jaaroverzicht Wat zou de laatste krant van het jaar zijn zonder het jaaro verzicht. Zonder de pretentie te hebben volledig te zijn, laten we de belangrijkste gebeurte nissen in Holten van het afgelo pen jaar de revue passeren. Kerstplezier Op tal van manieren heeft de Hotlense jeugd zich de afgelo pen dagen creatief uitgeleefd in het maken van kerststukjes, kaarsen en andere zaken die de feestvreugde verhoogden, In het Hol tens Nieuwsblad een verslag van die activiteiten. Vrijwilliger Bij toeval raakte J. Janssen be trokken bij het bezoekerscen trum van Staatsbosbeheer op de Borkeld. Vele uren per week zet hij zich op vrijwillige basis in om de bezoekers, en vooral de jeugd, te wijzen op de fraaie natuur en de gevaren die haar bedreigen. Als het straks mis gaat met de natuur, kunnen we niet zeggen dat we het niet heb ben geweten. We zijn er zelf schuld aan, is zijn stellige over tuiging'. Uitgeversmaa tschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Donderdag 29 december 1988 - 40ste jaargang no.52 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 In aller haast werden vrijdag voor de Kerst nog de laatste vlekjes nog even weggewerkt voordat de bouwkundige op levering van het nieuwe dorpshuis kon plaatsvinden. Zo bleek er nog een onwillige kraan te zijn en moest er een ladder aan te pas komen om een fikse splinter aan een balk in de grote hal te verwijderen. Ook de verlichting is nog niet helemaal op orde, maar dat zit niet bij de bouwsom zit in begrepen en zal dus pas in een later stadium aange bracht zal worden. Bij het aanschouwen van het nieu we pand aan de Tuinstraat krijgt men onwillekeurig het idee van een klein gebouwtje, net groot ge noeg voor de SocuWe, maar schijn bedriegt. Direct al bij binnen komst valt de ruime hal op, met aan de achterzijde het podium, waar ongetwijfeld veel gebruik van gemaakt gaat worden. Van het oude pand, de voormalige kleuter school, is niets meer terug te vin den. Dat is naadloos door Voordes en zijn mensen in de nieuwbouw opgenomen. Door de afwijkende vorm van het gebouw, met veel schoonmetselwerk en onverwach te krommingen, werden hoge eisen gesteld aan de bouwvakkers en dat beviel hen goed. "Eindelijk eens iets anders dan nieuwbouwwonin gen van dertien in een dozijn", was hun conclusie. Naar verwachting van wethouder Dalhuisen zal de officiële opening niet meer in januari plaats kunnen vinden maar 'ergens' in februari. De eerste gebruikers van het dorpshuis worden al wel in januari verwacht. Over de namen is men het in het college nog niet hele maal eens. Van de ruim honderd namen die zijn ingezonden zijn er nu twee overgebleven, waaruit nog een keuze gemaakt moet worden. Bouwheer Heller neemt in de grote hal samen met aannemer Gerard Voordes en wethouder Dalhuisen de laatste stand van zaken van het Dorpshuis door. Een blik vanaf de balustrade van de dorpschool geeft aan hoe druk het was op de Kerstmarkt. De computerspelletjes trokken zoals te verwachten viel veel publiek bij de fancy-fair van SGH. De fancy-fair bracht ruim 6000 gul den op en de vele creatieve - met name onderbouw - leerlingen za gen hun inspanningen duidelijk beloond, wellicht op de schoen poetsers na, die ondanks hun luid aangekondigde prestaties nauwe lijks klanten kregen. Schoenen poetsen is duidelijk niet 'in' bij de brugpieppers. De videospelletjes trokken daarentegen zeer veel lief hebbers, evenals de 'spiralen' die in tal van uitvoeringen aanwezig waren. De rest van het bedrag kwam binnen door entreegelden voor de cabaret- en discoavonden. totogelden en een zeer geslaagde oliebollenactie. De kledingbeurs werd een tegenvaller en leverde slechts 225 gulden op. De onver kochte kleding zal bestemd wor den voor een kerkelijke instelling in Tsjechoslowakije en zal volgend jaar door klas viër in het kader van een werkweek overhandigd wor den. De De klas twee J, wist een enorm bedrag bij elkaar te sponso ren. De hele dag gehuld in pyama's wisten zijn 925 gulden bijeen te brengen, die zij per reuze cheque symbolisch overhandigden aan de schoolleiding. De themaweek werd maansdag 19 december geopend met een talen tenjacht die werd gewonnen door de brugklassers Loes van Herwij nen en Sanne Tinga uit Bathmen, die een schitterende play-back van Germanie Jackson en Pia Zadora ten gehore gaven. In de verschillende rubrieken wis ten daaernaast diverse leeringen duidelijk te maken dat er op de Scholengemeenschap Holten heel wat artistiek talent rondloopt. Op maandagavond 9 januari om 20.00 uur wordt in De Kandelaar een bijeenkomst gehouden in het kader van het Conciliair Proces. Deze avond wordt georganiseerd door de Provinciale Stuurgroep Conciliair Proces in Overijssel en plaatselijke werkgroepen. Professor G. Manenschijn van de Theologische Universiteit te Kam pen zal een inlieiding houden over Het behoud van de Schepping en mr. E. J. Korthals Altes, oud am bassadeur in Spanje zal het thema Gerechtigheid en Vrede inleiden, terwijl mevrowu ds. H. Th. Volle- bregt van Okkenbroek, tevens lid van de Provinciale Stuurgroep, haar persoonlijke visie zal geven op het Conciliair Proces. Bovengenoemde personen zullen ook het forum vormen na de pauze. Vragen kunnen mondeling en schriftelijk gesteld worden. De avond zal muzikaal worden omlijst door fluit, gitaar en orgel. Iedereen is van harte welkom en de toegang is vrij. Leerlingen en leerkrachten van de Dorpsschool hielden vorige week donderdag' ''een zeer geslaagde kerstmarkt. In de met kerstbomen en gekleurde lichtjes feestelijk aangeklede hal stonden, beneden en boven, kraampjes opgesteld waar allerlei artikelen, met name kerst-artikelen, te koop waren: kerstkaarten, kerstbakjes, diver se kerstversieringen, maar ook broches, keramiek, aardrijkskun deboeken en tweedehands schaat sen. En dat is nog maar een greep uit het assortiment. De markt begon om zeven uur 's avonds, maar al voor zevenen kwa men de eerste belangstellenden binnen en even na zevenen was het mudje vol. Ouders, vaak gewapend met de camera, grootouders, broertjes en zusjes en natuurlijk de schoolkinderen zelf. Al gauw wis selden heel wat bankbiljetten van eigenaar, en dat deed het enthou siasme van de jonge marktkooplui nog meer toenemen: "Kijk eens, wij hebben al voor vijftien gulden ver kocht!" Ook de vierhonderd oliebollen, door directeur J.B. Diemer hoogst persoonlijk gebakken, gingen grif van de hand. En diegenen die even de drukte wilden ontvluchten en wilden ge nieten van een rustig, gezellig en smakelijk moment konden hier voor terecht in het gymlokaaltje, dat voor deze gelegenheid sfeervol aangekleed was: gezellige zitjes met op de tafeltjes kleedjes en kaarsjes, en een 'bar' waar men te recht kon voor koffie, chocomelk, glühwein en door de ouders en kin deren zelfgebakken lekkernijen als cake, appelgebak en soezen. De vreugde steeg ten top toen ook de kerstman, compleet met rode neus, even binnen wipte en kerst koekjes uitdeelde aan de kinderen. Hoewel de sluitingstijd van de markt gepland was om half negen, werd het pas na negenen toen de laatste bezoekers de hal verlieten en toen waren er nog maar heel weinig spulletjes over... Het plan om dit jaar een kerst markt te organiseren inplaats van de traditionele kerstmaaltijd da teerde van direkt na de grote va kantie. "Alle aktiviteiten worden al vroeg gepland, ook de kerstaktivi- teiten"., vertelt een van de leer- Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. ais u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. krachten, de heer J. Plantinga. In de personeelsvergadering werd besproken dit jaar de maaltijd te vervangen door een markt"Laten wc nu eens een keer zelf niet eten, laten we wat voor een ander doen". De opbrengst van deze markt werd bestemd voor Jean Bernard Mon- desir, het Foster Parentskind, dat al enkele jaren financieel gesteund wordt door de leerlingen van de Dorpsschool. Ook de ouderraad ging unaniem met het plan ak koord. De meeste van de verkochte arti kelen werden de afgelopen weken door de leerlingen zelf gemaakt.- Elkë groep kreeg een kraam toege wezen, waarop de gemaakte arti kelen te koop aangeboden werden; de kramen werden bemand door leerlingen van de groepen 7 en 8, daarbij geassisteerd door de kinde ren uit de lagere groepen. De opbrengst van deze avond was bruto zo'n f. 2200,-; na aftrek van de gemaakte onkosten blijft er onge veer f. 1400,- over voor Jean Ber nard. "Een prima resultaat", aldus Plantinga, "je had er misschien wat meergeld aan kunnen verdienen En leuk was het, de markt werd een hebben we het nog niet over gehad, worden, maar ik denk niet dat je door de prijzen wat op te trekken, doorslaand succes. "Of we dat vol- Gezien het resultaat zou best weer zoiets elk jaar moet doen", aldus de maar het moest ook leuk blijven". gend jaar weer gaan doen? Daar zo'n markt georganiseerd kunnen heer Plantinga. Op vrijdag 30 december zal in de Kandelaar de laatste filmavond van dit jaar gehouden worden in het kader van de filmactie '88. De filmavond begint om 20.00 uur. In het voorprogramma een zen- dingsfim Vredeskind, een waar ge beurd verhaal van een zendings echtpaar diep in de oerwouden tus sen koppensnellers en kanibalen. De hoofdfilm Brother Enemy is ge baseerd op ware feiten en handelt over een bekende poppenspeler wiens atelier vernield wordt door een paar jongelui. In plaats van straf moeten ze onder leiding van de poppenspeler hun eigen show opvoeren. Zij doen dat aan de hand van het verhaal uit de Bijbel de Verloren Zoon. Keizersweg 28, Holten Nieuwjaarsinstuif Al onze vrienden, gasten, cliënten en wie'maar wil, nodigen wij uit het nieuwe jaar gezellig in een ongedwongen sfeer, te beginnen vanaf 13.30 uur. Ton van Well en medewerk(st)ers Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad J Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Met de jaarlijkse themaweek van de Scholengemeenschap Holten, die vorige week werd gehouden ter afsluiting van het laatste tri mester van 1988, heeft de school zichzelf overtroffen. De evene menten, die georganiseerd wer den om geld in te zamelen voor Tanzania (voor de aankoop van een graanmolen, een onderdeel van een NOVIB project), leverden maar liefst ruim 100.000. Vorig jaar bedroeg de opbrengst nauwe lijks de helft.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1