"Wijzen op positieve kanten natuurgebeuren" •f/XT •Vtów' Uit buiten Holten Wissel - prijs a Huisman J. Janssen: vrijwilliger bij Staatsbosbeheer /7 HENK ml VENEKLAAS Zaterdagvoetbalvereniging „BLAUW W!T '66" Holten 't Allerbeste voor 1989 en veel sportief plezier! RUTGERS B.V. Een gezond en gezellig 1989 toegewenst door Jos, Annemie en medewerkers /'[klavier/ - Lodeweges TED HOEVEN^ wenst met zijn personeel iedereen een gelukkig nieuwjaar. AUT® SBRVICB MARKElft l>v „DEALG. NED. BOND VOOR OUDEREN" Café Kalfsterman wenst allen een voorspoedig nieuwjaar. Kerstwijding NBvP Espelo Trottoir Vrijheidslaan wordt verlegd iNlfcUWMJLAD 11 j»ig^ vgjjjgsi^ wenst cliënten, familie en u SÊÈl bekenden een voorspoedig 1989 K0NSTRUKTIE- MECHANISATIE Doorlopendedijk 7-7451 MH Holten _j U WÈMm Telefoon 05483 - 61754 Sanatorium!aan 8, Hollcndoorn, tel. 05488-12 00. GRONDWERKEN TAXIBEDRIJF TANKSTATION wensenueen voorspoedig 1989 W 0 cafetaria Dorpsstraat 20 - Holten Telefoon 05483-6 29 98 VOOR 'N FIJNE BUNGALOWVAKANTIE? HOLTEN MET DE HOLTERBERG KIOSK-EETHUISJE Landuwerweg 7, 7451 SP Holten, 05483-6 11 49 Leuke prijzen ook voor een smalle beurs, b.g.g. 05483-6 27 39 BESTEL TIJDIG UW tt ijstaarten geiins slaatjes O enz. Kerstavond - 'le Kerstdag - Oudejaarsavond-en Nieuwjaarsdag GESLOTEN Qffy wenten cU/en een 'SeCuJc/ip 498 9 7 Accountants-administratieconsulenten Epe - Zuukerweg 21 Deventer - Plantsoenstraat 8 Holten - Dorpsstraat 33 Heerde - J. van Riemsdijklaan 6 Nunspeet - Elspeterweg 12 Wij wensen al onze relaties een voorspoedig 1989. tuincentrum Oranjestraat 57,7451 CB Holten. Tel. 05483-6 21 60 SPe$({dr>6$(dza- Keizersweg 28 7451 CS Holten (O) Tel. 05483-6 36 66 gezondheidscentrum Wij wensen U fijne en gezellige feestdagen en een nieuw jaar in goede gezondheid èn met een regelmaat aan ontspanning. Noordachteresweg 10,7475 BLMarkelo Tel. 05476-16 19 wensen vrienden, bekenden en cliëntèle een voorspoedig 1989. wenst alle ouderen een goed 1989! Een goed begin is: wordt lid! Schoutenstraat 55 - Tel. 6 39 04 Ook in dit Holtens Nieuwsblad een aflevering waarin de Hol- tense vrijwilliger centraal staat. Deze keer gaat het over iemand die zich met zaken rond de na tuur bezighoudt; voor de heer J. Janssen, als vrijwilliger werk zaam in en rond het informatie centrum op De Borkeld, zit het seizoen er weer op. "Maar straks, het komend voorjaar, ga ik er weer met plezier naartoe", ver telt de heer Janssen. De werkzaamheden in het infor matiecentrum van Staatsbos beheer starten elk jaar medio mei. Drie dagdelen per week is het informatiecentrum open; er liggen folders en er wordt een di aserie met geluidsband ge draaid. Tot eind september is het centrum open; voor groepen - van verenigingen of scholen be staat de mogelijkheid op een ander tijdstip te komen. De laatste groep van dit jaar maak te twee weken geleden een af spraak; de zaak is nu dicht. De acrobaten vanjeugdcircus Santelli zijn te bewonderen in de schouw burg in Lochem. Schouwburg Deventer De heer Janssen raakte per toeval betrokken bij deze vorm van vrij willigerswerk. "Jaren geleden wan delden we met vrienden, die bij ons logeerden, op De Borkeld en wil den we ook met hen een bezoek brengen aan het informatiecen trum. Maar helaas zat het boerde rijtje dicht. We hoorden toen dat het centrum draaiend gehouden werd door vrijwilligers en dat er op dat moment geen was". Janssen liet zich toen ontvallen dat hij dat werk eventueel ook wel eens wilde doen en kreeg tot zijn verrassing naderhand een schrijven van Staatsbosbeheer. "En zo werd ik acht jaar geleden vrijwilliger", ver telt hij. Ettelijke dagdelen per seizoen be heert hij het informatieboerderij tje; de dagdelen worden in goed overleg verdeeld onder de negen vrijwilligers. De eerste jaren werd in de boerde rij een dia-serie van het ontstaan van het natuurreservaat Borkeld en Elsenerveld gedraaid; dit jaar. kreeg de bezoeker een nieuwe dia serie aangeboden en wel over de zure regen. Waarschijnlijk zal deze serie ook volgend jaar weer te zien zijn. "Op zich is dit een hele goeie serie die werkelijk ingaat op de ge volgen van de zure regen. Niet al leen dat naalden of bladeren afval len of dat er misvorming optreedt, maar de serie laat ook zien wat er in de bodem definitief vernietigd wordt". Wie eenmaal de serie gezien heeft wordt aan het denken gezet. "Als we dit door laten gaan, zijn we be zig met het vernietigen van de we reld, door ons eigen gedrag. En wat we nu al aangericht hebben is niet meer terug te draaien: milieuver vuiling is dermate definitief dat ook het nieuwe leven in de bodem afsterft. En we kunnen niet zeggen dat we dat niet geweten hebben, we weten het drommels goed". Belangstelling Meestal houdt de heer Janssen, voor de serie gedraaid wordt, een inleiding over het ontstaan van het natuurreservaat; na afloop van de serie kunnen vragen gesteld wor den. 'Met name kinderen komen met prachtige vragen. Vaak spre ken we met de leiding af dat er na dien met de kinderen een wande ling door het bos gemaakt wordt; ik wijs ze op de verschillende bo men en vertel wat van wat we, al J. Janssen: vrijwilliger. lopend, zien. Kinderen reageren daar vaak heel enthousiast op". Maar niet alleen de kinderen, ook de ouderen, al dan niet in vereni gingsverband, hebben heel wat op gestoken van de zo verkregen in formatie. De heer Janssen constateert de af gelopen jaren een groeiende be langstelling voor het centrum. "De mensen krijgen wat meer vrije tijd; en komen steeds meer schoolklas sen. Het lijkt ook of de mensen zich toch wat meer interesseren voor het natuurgebeuren. Het afgelo pen seizoen was goed bezet". Janssen zit tijdens de middagen dat hij aanwezig moet zijn, niet te wachten tot de klanten komen. "Ik slenter even de dagcamping over, maak een praatje met de mensen en vertel dat er straks een diaserie gedraaid wordt in het boerderijtje. En meestal is er dan wel belang stelling". Het werk op zich doet hij met zeer veel genoegen en plezier. "Met name is het leuk de jeugd op de po sitieve kanten van het natuurge beuren te wijzen. Ik ben blij dat ik in de gelegenheid ben iets te vertel len over de natuur. De mensen moet op het hart gedrukt werden dat we daar heel zuinig op moeten zijn. We wonen in een prachtige omgeving en het is onze taak er voor te zorgen dat we dat zo hou den, ook voor ons nageslacht. Ik vind het leuk dat ik hieraan, ook het afgelopen seizoen, mijn steen tje mocht bijdragen". Maandagavond 19 december hiel den de dames van de Ned. Bond- van Plattelandsvrouwen afd. Es pelo hun jaarlijkse Kerstwijding. De avond werd geheel verzorgd door de eigen leden. De dames droegen prachtige kerstgedichten voor en een kerstverhaal. Mede werking werd verleend door het koor uit Okkenbroek. In totaal wa ren 70 leden en enkele huisgenoten aanwezig. De eerstvolgende bijeenkomst is op maandagavond 23 januarie. Dan wordt de jaarvergadering ge houden en wordt een diaserie ver toond over zwerven langs de I Jssel, aanvang 19.45 uur in gebouw 't Trefpunt. Vrijdag 30 december is er om 11.00 uur een voorstelling voor de jeugd van 4-8 jaar door Poppentheater Tam Tam in het kader van jeugd theater in de kerstvakantie. Om 14.00 uur speelt het Kindertheater Hallodie voor de jeugd van 8-12 jaar het stuk Oker en om 16.00 uur is er Heer Stuiterbal voor de jeugd van 10-16 jaar door poppenspeler Otto van der Mieden. Het nieuwe jaar wordt op zondag 1 januari ingeluid met een nieuw jaarsbal met de Rivertown Jazz band. Zang van Conny van Bergen, aanvang 20.00 uur. Woensdag 4 januari is het Schouw burg-café weer geopend vanaf 20.30 uur met tal van amateuropt redens uit de regio.. Donderdag 4 januari is het een heerlijk avondje lachen met Joop DodereT en Hans Boskamp met de klucht Een fijn span. Schouwburg Lochem Na het grote succes van vorig jaar presenteert de Lochemse Schouw burg voor de tweede keer het Weens Nieuwjaarsgala door het Straussorkest uit Boedapest met als gast Marco Bakker. Het Nieuw- - jaarsgala-rdatijegint om Kï.OCHiur, is een volledig concert met paiize. het totale programme bestaat uit meer dan 20 werken, afgewisseld door ballet. Aan de jeugd in de kerstvakantie wordt ook gedacht. Op donderdag 5 januari treedt om 14.30 uur het jeugdcircus Santelli op. Film Op dinsdag 3 januari nogmaals de firn Big Business (a.l.), aanvang 20.00 uur. De laatste gang In het Rijksmuseum Twenthe in Enschede wordt een tentoonstel ling over dood en rouw in Oost-Ne derland en Westfalen gehouden. Thema's zijn o.a. 'memento mori', het stervensproces, de begrafenis en 'rouwen en gedenken'. De ten toonstelling is tot 5 februari 1989 te bezichtigen. Het museum is van dinsdag fm vrijdag geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op zaterda gen en op zon- en feestdagen van 13.00 uur tot 17.00 uur. Nieuwjaars dag gesloten. De Waag Jan Striening 1827-1903; teken- meester in Deventer en Rotter dam. Dat is de naam van de exposi tie die van 22 december tot 20 fe bruari te bezichtigen is in Museum De Waag in Deventer. Striening werkte van 1857 tot 1881 in Deven ter en leidde in die periode vele am bachtelijke tekenaars op. Uit het werk van Striening, dat over vele particuliere en openbare verzame lingen is verstooid, blijkt zijn grote liefde voor het stadsgezicht. Openingstijden: dinsdag t7m zater dagvan 10.00 uur tot 17.00 uur, zon dag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Nieuwjaarsdag gesloten. De Lantaarn De eerste blues night in de Lan taarn in Nijverdal is op 14 januari. Dan speelt de B.J. Heben Blues Band. Oudejaarsnacht is %r vanaf 01.00 uur livemuziek door de for matie Eye tot eye. Americahal In de Americahal - de nieuwe naam voor de Ericahal - in Apeldoorn worden op 13 en 14 januari de Apel- doornse cömputerdagen gehou den. Deze beurs voor hobbyisten en professionele gebruikers wordt georganiseerd in samenwerking met de HCC. Openingtijden zijn op vrijdag 13 januari van 16.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 14 januari van 11.00-17.00 uur. Bij manege Stal dc Eik werden vo rige week zondag spring- en be hendigheidswedstrijden gehou den als afsluiting van de traditio nele dressuurcompetitie. Na een gezamenlijke snertmaaltijd wer den de totale uitslagen bekend ge maakt en de prijzen uitgereikt. De wisselprijs was dit jaar voor Her- bert v.d. Straten. Junioren A: 1. e.a. Erwin Noote- boom +18 en Chiel Rosenkamp 18; 3. Annika Reilink +16; 4. Da nielle Pieker Wezerik +6; 5. Jan MartijnZoet +5. Junioren B-L: 1. Louise Bak +17; 2. Janet Bril +16; 3. Marlien Spak- man +9; 4.e.a. Ivon te Riele +7 en Rebekka Lindenaar +7. Senioren A-B: 1. Henriette Nijzink 18 V&; 2. Hans Henkman 16V6; 3. Nicole Rosenkamp 10V6; 4. Al- fons v.d. Vegt +10; 5. Hillig in 't Land +7V6. Senioren B2-L:l. Herbert v.d. Stra ten +23V6 (tevens winnaar wissel- prijs); 2. Evelien Vos +22'A; 3. Eg- gie Lamping +1816; 4. Dries Nij zink 15; 5. Elly Antonisse +14. Springen: 1. (buiten mededinging) Berdien Pllamnan met Zep 0-0, 44.9; 2. Ton Volkers met Karan 0-0, 44.9; 2. Herbert v.d. Straten met Sonate 0-0, 49.4; 3. Frederique Waakop Reyers met Sander 0-0, 51.9. Behendigheid senioren: 1. Eggie Lamping; 2. Nicole Rosenkamp; 3. Wilma Nijland; 4. Elly Antonisse; 5. Gerrie Oplaat. Behendigheid junioren: 1. Stan van Roermond; 2. Leonieke Picket Wezerik; 3. Danielle Pieket Weze rik; 4. Silke hesse; 5. Sabine de Roos. Zodra de werkzaamheden kunnen worden ingepast in het schema van de dienst gemeentewerken, zal het gedeeete van het trottoir ter hoogte van de woonboerderij van Klein Velderman worden verlegd. Herhaalde malen is door de omwo nenden aangedrongen op verleg ging van het trottoir. Het pad ter plekke is onverlicht en wordt door de wandelaars 's avonds dan ook gemeden. Men loopt dan liever over de rijweg. Om aan deze onge wenste toestand een einde te maken wordt het wandelpad voor langs de woonboerderij gelegd.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11