"Dit is laatste zeker niet de verbouwing" Rabobank Contant geld opnemen met de geldautomaat. Pyama-party luidt 't nieuwe jaar in Rector Bakker over nieuwbouw SG Holten: Raad Neigende cirkel Laetitia Vera zingt accoord met extra kosten buitengebied Hegeman zonder molenaar Recreanten tafeltennis kampioenschap HOLTENS NIEUWSBLAD iffl 1: uttiifr Contant geld opnemen van uw Betaal rekening kan nu sneller, veiliger en een voudiger. Dankzij de geldautomaat kunt u geld opnemen wanneer het u schikt. 24 uur per dag, ook in het weekeinde. U doet dat met behulp van een Euro- chequepas of Rabobankpas en een code die u alleen kent. Kom even langs bij de Rabobank. Wij vertellen u er graag meer over. geld en goede raad Gaardenstraat 32 - Holten DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 Het nieuwe kunstwerk van Berend Hendriks bleek te zijn ingepakt als een waar kerstcadeautje. Samen met de maker klaarde burgemeester Van Rappard de klus. "Zolang het onderwijs in be weging blijft, zullen er bij de Scholengemeenschap Holten verbouwingen nodig zijn. Als rector zal ik die niet meer meemaken, maar ik hoop dat ik hier over een paar jaar weer sta om het gemeentebestuur te kunnen feliciteren met de komende uitbreiding". Nog juist voordat hij van de DOP gebruik maakt, zag rector drs. P. Bakker een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Vorige week nam de Scholengemeen schap twaalf nieuwe leslokalen officieel in gebruik. Zes perma nente en zes al sinds het voorjaar gebruikte semi-permanente. Re den voor een feestje met als hoog tepunt de onthulling van een nieuw kunstobject van de Arn hemmer Berend Hendriks. Al jaren geleden was Bakker rich ting Den Haag getogen om vervan ging van de tochtige en voor onder wijsdoeleinden amper nog ge schikte E-noodlokalen te beplei ten. Steeds weer kreeg hij nul op het request, maar de door het kabi net ingezette deregulering bood uiteindelijk dan toch uitkomst. Daardoor kon het bevoegd gezag (de gemeente Holten in dit geval) zelfde noodlokalen bekostigen. Versoberd Uit de woorden van adjunct-direc teur H.K. Bouman van Architec- "Zich neigend cirkelfragment. Getuige zijn lange inleiding op de onthulling van het nieuwe kunstobject van Arnhemmer Berend Hendriks had burge meester Van Rappard zich ern stig verdiept in de achterlig gende gedachte bij de abstracte schepping van de krasse zeven tiger. Dezelfde kunstenaar ont wierp bij de bouw van de school in 1964 nog een figura tief steenreliëf, voorstellende een herder met een kudde witte schapen en één afdwalend zwart schaap. Door de nieuw bouw moest dit verdwijnen, waarna Hendriks de opdracht voor zijn "Zich neigend cirkel fragment" kreeg. Menig bezoeker had met de in terpretatie wat meer moeite mee dan de burgemeester toen het plastic eenmaal was ver wijderd. Naarstig ging men op zoek naar "het neigen van de cirkel" en de verandering van 'driehoek in cirkel, maar waar schijnlijk vergt dat nog wat na dere betrachting. Duidelijk werd al wel meteen dat de offi ciële naam binnen de kortste keren plaats zal moeten maken voorfeen keur aan bijnamen. tengroep Jorissen uit Rijssen bleek dat de beschikbare 1,1 mil joen gulden erg zuinig moest wor den aangewend. Na de plaatsing van de zes semi-permanente loka len (met toiletgroep, berging en conciërgeruimte) door Avabouw in Nijverdal was er voor de zes perma nente lokalen, gecombineerd met twee kamers voor conrectoren, nog 662.000 gulden beschikbaar. Daar bij kwam nog eens tachtig mille voor de kosten van het Hendriks kunstwerk en de aankleding van de ruimte daaromheen. Een ver zuchtende Bouman: 'Van het geld voor semi-permanente bouw moesten we permanent bouwen. En dat moest ook nog geïntegreerd worden in de bestaande bouw. Het was steeds weer een gevecht tus sen idee en haalbaarheid." De Rijssense architecten vonden de oplossing in een versoberde bouw en de plaatsing van de nieu we lokalen aan de bestaande gan gen in de linkervleugel van het schoolgebouw. Visitekaartje Ondanks die versoberde bouw toonde burgemeester Van Rap pard zich uiterst tevreden met het resultaat. "Hiermee kan Holten haar visitekaartje afgeven. Een ei gentijds gebouw in één stijl. In die geest geven we hier ook onderwijs." Van Rappard rekende nog eens voor dat de gemeente Holten de laatste drie jaar 8,2 miljoen gulden had geïnvesteerd. "Zeven miljoen daarvan komt uit eigen middelen. Daar ben ik best wel trots op." Over de gemeentelijke scholenge meenschap merkte de burgemees ter op dat deze tegen de tijdgeest in is blijven groeien. "Het voordeel van zoveel permanente lokalen i£ datje kimt inspelen op nieuwe on derwijsvormen. Met name de auto matisering zal grote invloed uitoe fenen op ruimtes waar onderwijs wordt gegeven." Tot slot waar schuwde Van Rappard de gebrui kers dat de door het college aan de raad beloofde energiebesparing bij de Scholengemeenschap (mogelijk door het wegvallen van een grote glazen wand) ook inderdaad moet resulteren in lagere meterstanden. Cadeaus In zijn dankwoord kon rector Bak ker het niet nalaten alvast vooruit te blikken naar gewenste nieuwe uitbreidingen. Zo is de te kleine aula (met bovendien een lekkend dak) al lange tijd een doorn in het oog van de schoolleiding. Ook drong hij aan op aparte werkruim tes voor docenten. Naast alle ande re werkers had hij een speciaal woord van dank voor de mensen van Gemeentewerken, waarvan de heren Heller, Boersma, Schuppert. en Oosterveld als blijk van waarde ring een pen kregen aangeboden. Zelf kreeg Bakker van de voorzit ster van de ouderraad mevrouw M.M. van der Werf (mede namens de stichting schoolboekenfonds) een bijdrage voor inrichting van de dekanenruimte en de spreekka mer van de leerlingenbegeleiders. Van architectenbureau Jorissen en aannemersbedrijf Roosdom- Tijhuis uit Rijssen had de school al eerder een aantal panelen gekre gen die, geschilderd door de leer lingen, als verfraaiing van de ver brede gang tussen oude en nieuwe lokalen dienen. Rookbom Na de onthulling van het kunstob ject buiten, namen alle aanwezi gen nog even een kijkje in de nieuw ruimtes. Helemaal zonder inciden ten verliep dat niet, want de men sen van de natuurkundesectie maakten middels rookbommen en knetterend geweld duidelijk niets te zien in de nieuwe buren van de sectie Frans. Onder het genot van een een Frans wijntje, wat kaas en stokbrood bleek dé sympathie ech ter snel te zijn gewonnen. Het Christelijke zangkoor Laetitia Vera (Echte Vreugde) onder lei ding van dirigent Willem Harold Bood zal op eerste Kerstdag, zon dag 25 december zijn medewerking verlenen aan de feestelijke mid- dagdienst van de Gereformeerde kerk te Holten. Medewerkenden zijn verder de hoboïst Michel Mole naar uit Amsterdan, de pianist Karl-Heinz Höper uit Ahaus (Wdl) en de sopraan mevrouw R. Bolink- Landeweer. Op het programma staan liederen Eensgezind maar morrend ging de gemeenteraad maandag accoord met de meerkosten voor de vol tooien van het plan Buitengebied. "Na tien jaar moet er nu eens een eind aan komen", aldus fraktie- voorzitter Jan Metsemaker van de PvdA. Zijn collega-fraktievoorzit- ters uitten zich in soortgelijke be woordingen, al voelde fraktievoor- zitter Martijn Spijker wel door het college op het verkeerde been ge zet omdat steeds ervanuit is ge gaan dat H-Part uit Assen het plan buitengebeid voor een bepaald be drag zou voltooien. De overgang van H-Part naar bureau Witpaard kost de gemeente vijftigduizend gulden meer. Het bureau Witpaard kan nu aan het werk om het werk van het bu- rea H-part uit Assen, het vroegere stedenbouwkungieburea vna de gemeente Holten af te maken. Op welke termijn dit zal geschieden, is niet bekend. Wethouder Westerik hield daarbij de nodige slagen om de arm. De molen de Hegeman in Dijker- hoek moet op zoek naar een ande re, vrijwillige molenaar. Molenaar J. Toet uit Deventer heeft wegens dukke werkzaamheden zijn werk zaamheden met ingang van 1 de cember gestaakt. Er zijn inmiddels al enkele 'lijntjes' uitgezet voor een nieuwe molenaar, maar die is nog niet gevonden. Op zaterdag 7 januari worden weer de jaarlijkse tafeltennis kampioenschappen voor recrean ten gehouden in sporthal 't Mos- sink. De inschrijving staat open voor jeugd, senioren en dames en dubbelspelen. Bij voorinschrijving hebben zich reeds vijf dames aangemeld, zodat dit jaar in elk geval door de dames om de beker gestreden kan wor den. Vorig jaar lieten alle dames verstek gaan en bleef de beker in de kast. Bij de heren-recreanten moety Eric Hovingh zijn titel verdedigen en bij de jeugd is dat Alex Thom. De inschrijfkosten voor het toer nooi zijn: senioren, enkel 2,50; dubbel 1,25; jeugd: enkel 1,25 dubbel 1,-.. Inschrijving kan ge schieden tot 4 januari bij F. Hulle- man, Köllingserf 61, tel. 64057 en bij N. Valk, Köollingserf 65 tel. 61413. Wie eerst eeven willen oefenen, voordat hij of zij aan het toernooi deelneemt, kan terecht op maan dag- en dinsdagavond van 20.00 tot 22.30 uur bij de training. Ook voor verdere informatie over de vereni ging kan men bij bovengenoemde en kerst-koralen van G. Welpton telefoominmëre terecht en J.C. Bach. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. Boode voor de bouw van een mestopslagkelder bij Veenweg 4; - aan drs. M. van Campen voor het vernieuwen van een berging bij Postweg 90; - aan N.V. Energiebedrijf IJsselmij voor de bouw van een transformator huisje aan de Slachthuisstraat; - aan C. Th. ter Hoeven voor de bouw van een berging bij Oranjestraat 57; - aan H. F. Klein Velderman voor de bouw van een houtopslag bij Rijssen- seweg 14; - aan maatschap H. J. en G. J. Nijland voor de bouw van een mestkelder bij Broekweg 22 - aan t l. Rietberg voor de bouw van een mestkelder bij Broekweg 24; - aan fam. Steenbergen en Hulsman voor het maken van een kapje op de berging bij Bergmanstraat 15 en 17; - aan G. J. Schipper voor het veranderen van de bedrijfshal bij Keizers- weg 50; - aan C. L. Tromop voor het vergroten van de woning Reilinksweg 53; - aan J. Veneklaas voor de bouw van een mestopslagsilo bij Tromops- weg 9 - aan A. Vlogtman voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Raalterweg 26; - aan F. M. Meester voor het vergroten van de woning Industriestraat 11 - aan J. Soepnel voor de bouw van een broeikastje bij Espelodijk 8; - aan S. G. de Marke OLM voor de bouw van een kweektunnel aan de Vrijheidslaan; 2. aan A. Haan toestemming verleend voor het vernieuwen van het pand Vianenweg 24; 3. aan Kerk en Verenigingsgebouw Bethanie vergunning verleend voor het houden van een verloting; 4. aan waterschap Salland toestemming verleend tot het leggen van een nieuwe duiker onder de Okkenbroekseweg; 5. aan de Braderiecommissie toestemming/ontheffing verleend t.b.v. het Dorpsfeest 1989; 6. aan Morssink Bouwmaterialen b.v. te Delden ontheffing verleend t.b.v. het berijden van B-wegen; 7. aan J. A. Aanstoot een kampeerexploitatievergunning verleend voor camping „De Zuurberg* en kampeerboerderij Evertjesweg 3; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. Huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen wordt de route van de huisvuildienst als volgt gewijzigd Het huisvuil van de maandagroute op 26 december a.s. (2e Kerstdag) wordt opgehaald op dinsdag 27 december en het huisvuil van de dinsdagroute op 27 december wordt opgehaald op woensdag 28 decem ber 1988. De gementewerf aan de Waagweg is gesloten op maandag 26 december 1988. Openbare kennisgeving verkeersmaatregelen Tuinstraat Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij in hun verga dering van 20 december j.l. hebben besloten door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens op de in de gemeente Holten gelegen Tuinstraat het parkeren aan de zuidzijde voor het gedeelte, gelegen tussen de Boschkampsstraat en de Bushofstraat, te verbieden. Van bovenvermeld besluit is een afschrift verzonden aan de in stanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeerregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit ter openbare kennis is ge bracht. Het beroepschrift moet aan Hare Majesteit de Koningin worden ge richt, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle, worden ingediend. Holten, 22 december 1988. Burgemeester en wethouders voornoemd: de secretaris, J. P. Stegeman, de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Buitengebied" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 19 december 1988 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan „buitengebied", ten behoeve van de bouw van een hobbyruimte bij het perceel Vonderschottenweg 12 te Holten, een en ander voor zover omvatten de het gebied zoals in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 22 december 1988. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de bouw van een hobbyruimte bij het perceel Vonderschottenweg 12 te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethou ders van die gemeente een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door de heer H. Verkerk, Vonderschottenweg 12 te Holten, voor de bouw van een hobbyruimte, welke door middel van een als hal te bestemmen tussenlid verbonden zal worden met de woning, op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie H nr. 369, plaatselijk gemerkt als Vonderschotten weg 12 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „buitengebied", daar op grond van de voor dit perceel geldende bestemming „agrarisch gebied van landschappelijke waar ds" het oprichten van gebouwen - behoudens enkele hier niet van toepassing zijnde uitzonderingen - niet is toegestaan, terwijl de overgangsbepalingen van het plan geen regeling omtrent de bouw van bijgebouwen bij tot woning verbouwde voormalige boerderijtjes c.q. (wegbestemde) burgerwoningen bevat. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2, BRO 1985 wordt het verzoek daarom mede aangemerkt als een ver zoek om zodanige vrijstelling. Daar het ingediende bouwplan in overeenstemming is met de in voorberei ding zijnde algehele herziening van het bestemmingsplan „buitengebied", hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van een boven vermeld verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt bovenvermeld plan (verzoek om vrijstel ling) gedurende veertien dagen, ingaande 27 december 1988, ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, voor een iederter inzage. Tevens liggen gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van een uittreksel uit het geldend bestemmingsplan en het (schets-)ontwerp van een gedeeltelijke her ziening van dit bestemmingsplan. Gedurende de termijn van terinzageleg- ging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van het bovenvermelde bouwplan indienen bij de burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6. 7451 BL Holten. Holten 22 december, 1988. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Ook dit jaar gaat de Togaclub Hol ten er weer voor zorgen dat de start van het nieuwe jaar niet saai hoeft te zijn.. In bar dancing De Waag wordt een Pyama-sylvesterparty georganiseerd met een showpro gramma dat er wezen mag. Zo zal Ralph*Zinbar de hand lezen van Prins Bernhardt. Na deze ver rassende opening wordt de tent op z'n kop gezet door de Blues Bro thers waarna Rein Hofman in zijn creatie als Vanessa de zaak wat meer volume zal geven. Als klap op de vuurpijl is een bekende buik danseres gecontracteerd, die on dermeer met enkele gasten uit het publiek zal optreden. Gepaste kleding is noodzakelijk op de pyamaparty, men wordt ver wacht tenminste één slaapattri- buut aan te trekken. De kaarten zijn inmiddels in de voorverkoop gegaan. Dit loopt zo goed, dat men al 550 kaarten aan de man heeft gebracht. Wie dit unieke spektakel niet wil missen zal dan ook in gestrekte draf naar de voorverkoopadressen moeten en dat zijn: cafe Maats, Joey Mode, het Klavier, Foto ten Velde en De Waag. De kaarten kosten 7,50 en het feest begint op oudejaarsnacht om 00.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5