"Alcohol past in het Holtens landschap" Dubbele winst handbalteams Vijf leerkrachten volgen Dorlas op J aar.agenda Uit buiten Holten Plus Info brengt eerste folder uit Verkiezing sporters 1988 bij Radio Oost met aardige prijzen Meer mannen werkloos HOLTENS NIEUWSBLAD Drank mag wel op nieuwjaarsreceptie Alarmeringsmogelijkheden in de gemeente Holten e t DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 Het wordt 2 januari 1989 ongetwijfeld een gezellige drukte op de nieuwjaarsreceptie, want voor een ewakalcn Het verschil tussen een alcoho- Dorpsstraat om maar eens wat te van brieven en DersDU Het verschil tussen een alcoho- lontmoedigingsbeleid en een alco- holmatigingsbeleid zit hem in een gemeentelijke Nieuwjaarsrecep tie. Sprak wethouder Wim Dalhui- sen vorig jaar bij de heropening van het jongerencentrum de Schu- re nog heel flink van een alcoho- lontmoedingingsbeleid voor Hol ten, maandag tijdens de raadsver gadering bleek, dat de zeer matige opkomst van de nieuwjaarsrecep tie 1988 aanleiding is om van dit beleid af te stappen en er een mati- gingsbeleid voor in de plaats te zet ten. Voor de fraktievoorzitter van de PvdA Jan Metsemakers was dit al lemaal niet zo vanzelfsprekend. Hij had dan ook in een schriftelijke vraag aan het college van b en w om uitleg gevraagd, daarbij refere rend aan de brief die door de Alge mene Nederlandse Drankbestrij ders Organisatie was gestuurd aan het college en aan de drie kranten die in Holten verschijnen. "Drrank past in het Holtens land schap", was in het kort weeergege- ven het antwoord van burgmeester Van Rappard, daarbij de weg ope nend voor drankgebruik door jon geren, want dat hoort -jammer ge noeg - ook bjj het Holtens land schap, evenals het rijden zonder licht en het crossen op de Holter- berg en het - te - hard rijden door de Dorpsstraat om maar eens wat te noemen. Dat vermoedelijk het tijdstip toen: vijf uur 's middags, voor veel middenstanders en agrariërs een ongelukkig tijdstip was waardoor men het af liet weten, werd niet ge rept. Van de overige partijen kreeg de socialist geen enkele steun. De CDA-voorman Harrie Dul maakte het wel heel bont door te stelllen, dat vragen formuleren aan de hand van brieven en perspublikaties ei genlijk verboden zou moeten wor den. In de algemene beschouwin gen van het CDA had deze partij zich al laatdunkend uitgesproken over het democratisch recht van ook de Holtense bevolking zich via ingezonden brieven te uiten over het overheids (gemeentelijk) be leid. Volgens Dul zijn ingezonden brieven niet meer dan een welko- «ïe bladvulling voor het Holtens Nieuwsblad. In de laatste thuiswedstrijd van het le deel zaalcompetitie heeft het herenteam van Holten op dui delijke wijze afstand genomen van een van de middenmoters in de klasse. Wesepe was misschien naar Holten gekomen met de gedachte, dat het thuis in de veldcompetitie Holten een lastig uurtje had be zorgd. Nu werd het voor Wesepe een nachtmerrie. Hoewel de gasten in de eerste minuut scoorden, was het daarna Holten wat de klok sloeg. Met vooral harde schoten uit de 2e lijn liet Holten zijn kracht zien en liep het uit naar een 10-2 voorsprong. Daarna nam Holten wat gas terug zodat Wesepe voor rust de achterstand tot 14-8 kon verkleinen. Direct na rust zette Holten weer volop druk op de ketel en werd zonder een tegentreffer te inkasseren Wesepe op een 23-8 ach terstand gezet. De Holtense tref fers kwamen nu ook vanaf de cirkel en uit de hoeken terwijl Wesepe er slechts incidenteel wat tegenover kon zetten. In de slotfase ging in hoog tempo het spel heen en weer en wist Holten uiteindelijk een wel verdiende 32-14 overwinning te boeken. Scores: Meino v. Beek, Diederik Husslage 11; Roland Bleyenberg, Freek Nijkamp, Ger- ben Reilink 2; Arjen Akkerman, Johan Plantinga, Nico Vorst 1. De dames moesten thuis aantre den tegen het op de 2e plaats staande Achilles. In het eerste kwartier kwam Holten op een 0-2 achterstand te staan, maar er werd met overleg en inzet doorgespeeld, waardoor bij rust een 2-2 stand op het scorebord stond. Vlak na rust leek het fout te gaan toen 2 opeen volgende aanvallen opnieuw een achterstand opleverden: 2-4. Hol ten kwam opnieuw gelijk, maar de vreugde was van korte duur. In het laatste kwartier kreeg Holten vat op de aanvallen van Achilles ter wijl aanvallend meer risico's geno men werden. Deze inzet werd be loond met 4 treffers op rij waardoor Holten met 8-5 aan de leiding kwam. In de slotfase hield Holten het hoofd goed koel en kon Achil les met 1 treffer de achterstand tot 8-6 verkleinen. Scores: Gerda Bus- schers, Jeanet Nijland 2; Marti Barvelink, Annemarie Ehren, Joke Markvoort 1. De junioren moesten in hun laatste wedstrijd ervaren wat een wed strijd tegen een sterke klasseploeg betekent. Door een te zware inde ling - die in het nieuwe jaar bijge steld is - bleek ook Dalfsen veel te sterk. Ondanks de inzet werd Hol ten op kwaliteit en snelheid afge troefd en werd een kansloze 7-31 nederlaag geleden. Jeugd Al zette de zegereeks voort tegen Schalkhaar. Holten was vooral na rust sterker en won dan ook ver diend met 6-15. Ook de B's doen het steeds beter. Uit tegen Raalte werd opnieuw gewonnen. Holten had het betere van het spel en won met 3-7. De mini's speelden in De venter 3 wedstrijden. 2 werden er gewonnen (van SDOL en WSV'38), Wesepe bleek net iets ter sterk. Programma Tot in het weekend van 7/8 januari geen wedstrijden. DECEMBER: 22 december: Koopavond 23 december: Koopavond; Kerst- klaveij as toernooi 26 december: Senioren zaalvoet- baltoemooi sv Holten; midwin terhoornblazen op Holterberg. 30 december: Filmavond Kande laar 30/31 december: Nacht van Blauw Wit JANUARI: 2 januari: Nieuwjaarsreceptie ge meente 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- sink. Schouwburg Deventer Woensdag 28 december staan er in de Deventer Schouwburg drie pro- dukties op het programma. Om 14.30 uur is dat de jeugdvoorstel ling (8 tot 12 jaar) De Wasco-Kid door Theatergroep De Verbeel ding. Ook voor de jeugd (vanaf 9 jaar) is De Oerkoets, een produktie van Theater Kwan die om 16.00 uur begint, 's Avonds om 20.00 uur speelt De Zwarte Komedie het stuk Vossen, en spel van macht en manipulatie. Op donderdag 29 de cember kan de jeugd van 5 tot 9 jaar terecht in de Schouwburg. Dan vertoont Poppentheater Me vrouw Dibbes Sannes Middags laap. Vrijdag 30 december is er om 11.00 uur een voorstelling voor de jeugd van 4-8 jaar door Poppentheater Tam Tam in het kader van jeugd theater in de kerstvakantie. Om 14.00 uur speelt het Kindertheater Hallodie voor de jeugd van 8-12 jaar het stuk Oker en om 16.00 urn- is er Heer Stuiterbal voor de jeugd van 10-16 jaar door poppenspeler Otto van der Mieden. Schouwburg Lochem Op dinsdag 27 dfecember en woensdag 28 december, beide avodnen op 20.00 uur, draait de film Big Business (a.l.) De laatste gang In het Rijksmuseum Twenthe in Enschede wordt een tentoonstel ling over dood en rouw in Oost-Ne derland en Westfalen gehouden. Thema's zijn o.a. 'memento mori', het stervensproces, de begrafenis en 'rouwen en gedenken'. De ten toonstelling is tot 5 februari 1989 te bezichtigen. Het museum is van dinsdag t/m vrijdag geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op zaterda gen en op zon- en feestdagen van 13.00 uur tot 17.00 uur. Nieuwjaars dag gesloten. De Waag Jan Striening 1827-1903; teken- meester in Deventer en Rotter dam. Dat is de naam van de exposi tie die van 22 december tot 20 fe bruari te bezichtigen is in Museum De Waag in Deventer. Striening werkte van 1857 tot 1881 in Deven ter en leidde in die periode vele am bachtelijke tekenaars op. Uit het werk van Striening, dat over vele particuliere en openbare verzame lingen is verstooid, blijkt zijn grote liefde voor het stadsgezicht. Openingstijden: dinsdag t/m zater dag van 10.00 uur tot 17.00 uur, zon dag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Eer ste Kerstdag en Nieuwjaarsdag ge sloten. Tweede Kerstdag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Methoeve Weerselo In de overdekte hallen van de Met hoeve in Werselo wordt op 25 en 26 december, telkens tussen 14.00 en 17.00 uur al weer voor de vijfde maal een Kerststal opgebouwd. De hallen worden hiervoor omgescha pen tot het Bethlehem van de kerstnacht. Er is een levende kerst stal, waar een echte os en ezel de stal verwarmen. Verder zijn er her ders met een kudde schapen, kun nen de kinderen meespelen als en gel en is er een vertel-herder. Am nesty International verzorgt een tentoonstelling over Vrede in de wereld. Americahal In de Americahal - de nieuwe naam voor de Ericahal - in Apeldoorn vindt op vrijdag 23 december om 16.30 en 19.30 uur, op zaterdag 24 december om 15.00 en 19.30 uur en op beide Kerstdagen om 13.00 en 16.15 uur een groot circusprogram ma plaats met o.a Bengaalse, Su- matraanse en Siberische tijgers, muzikale clowns, adembenemen de luchtacrobatiek en optredens van exotische dieren zoals zebra's, struisvogels en de drieduizend kilo zware rinoceros Ravicki. 15 januari: Oliebollencross. 21 januari: Prinsenbal in Bonte Paard 25 januari: Concert Forum Filhar monisch 28 januari: Prinsenbal in De Poppe FEBRUARI: 4 t/m 7 februari: Carnavalsweek end. 13 februari: Vergadering sport- commissie, uitreiking sportprij- zen 17 februari: Open huis SGH MAART: 3 maart: Wereldgebedsdag in De Diessenplas. 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs. 10 en 11 maart: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar. APRIL: 5 april: Boomplantdag 8 april: Voorjaarsconcert HMV. MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. 28 mei: Senioren mix-toemooi sv Holten. JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 4 juni: AUard van Bruggentoer- nooi. 11 juni: Koetsenrit Bergrijders JULI 15 JULI: Koningsschieten AUGUSTUS: 17 augustus: Profwielerronde van Nederland. 19 augustus: Triathlon Holten SEPTEMBER: 17 september: Kampioenscross zij span en viertakt OKTOBER: 28 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop; najaarsconcert HMV. Het aantal werklozen in Holten is in de vorige maand vrijwel gelijk gebleven bij de twee voorgaande maanden. In september en okto ber stonden 160 werkzoekende Holtenaren ingeschreven bij het Gewestelijke Arbeidsbureau. In de maand november waren dat er 161 Met name meer mannen zijn de afgelopen maanden werkloos ge worden. In september en oktober stonden respectievelijk 78 en 75 werkloze mannen geregistreerd, in november waren dat er 81. Bij de vrouwen daarentegen viel een da ling te constateren van 85 en 82 in spetember en oktober tot 80 in de maand november. Groepsleerkracht Jan Victor Dor las uit Holten wordt met ingang van 1 januari de nieuwe directeur van de OBS Dijkerhoek. De benoe ming van de leerkracht van de Haarschool werd met algemene stemmen goedgekeurd door de ge meenteraad. Veel lof was er van de raadsleden voor de scheidende di recteur J.W. Kroon die gebruik maakt van de Dopregeling en die om persoonlijke redenen zonder af- scheidreceptie afscheid neemt van de school in Dijkerhoek. De familie Kroon blijft in Dijkerhoek wonen. De benoeming van Dorlas tot di recteur, betekent voor de Haar school de komst van maar liefst vijf deeltijdleerkrachten die de vaca ture Dorlas zullen opvullen, een soortgelijke situatie deed zich on langs voor toen bij de Bosschool in Espelo mevrouw Veneklaas ver trok en opgevolgd werd door drie deeltijdleerkrachten. De voor de leerlingen ongewenste situatie is echter niet te voorko men. De gemeenten zijn verplicht werkloze leerkrachten deeltijd functies aan te bieden indien er va catures zijn. De leerkrachten zijn verplicht deze functies te aanvaar den om niet hun recht op uitkering te verliezen. -HNFO Een uitgave van Stichting Welzijn Ouderen Holten De Stichting Welzijn Ouderen Hol ten bracht vandaag haar eerste pu blicatie uit. Gekozen wordt voor de naam Plus Info. Info wijst op de aard van de folders en brochures die nog gaan volgen: informatief. Plus wijst naar de le zers. Alle mensen, maar zeker zij die een plus achter hun leeftijd kul len zetten zullen ze interessant vin den. De Plus Info's zullen een plaatje krijgen in de wachtkamers van het medisch centrum, de Kruisvereniging etc. en bij infor matiestandjes, balie van de apo theek en dergelijke. De Info Plus zijn kosteloos mee te nemen. De eerste Plus Info geeft informa tie over de alarmeringsmogelijkhe den in Holten, waaronder de tele fooncirkel van het Rode Kruis en het huren van alarmtoestellen. Voor de vierde achtereenvolgende keer wordt op zondag 8 janu ari in een feestelijke bijeenkomst in de Hengelose studio van Radio Oost bekend gemaakt wie er tot Overijsselse sportman, sportvrouw en sportploeg 1988 zijn gekozen. Sportjournalisten van Radio Oost en de vier regionale kranten die in deze provin cie verschijnen. Dagblad Tubantia, de Twentsche Courant, het Deventer Dagblad en de Zwolse Courant, hebben inmiddels hun stem uitgebracht en de einduitslag wordt bekend gemaakt in een rechtstreekse uitzending van Radio Oost, die van vijf tot zeven uur duurt. Luisteraars, die denken te weten op welke sportman en sportvrouw de keuze is gevallen, kunnen een lang weekeinde Parijs of Londen winnen. Marti ten KateOverijssels sportman van het jaar 1987, is na zijn goede prestaties in afgelopen jaar opnieuw genomineerd. Bij de verkiezing van de Over ijsselse sportman 1988 konden de journalisten onder andere sternen op atleet Marti ten Kate, die vorig jaar ook al werd gekozen, maar vanwege onder meer zijn negende plaats op de tien kilometer in Seoel en de veertiende klassering op de Olympische marathon op nieuw is genomineerd. Verder zijn bij de heren genomineerd: springruiter Jos Lansink, win naar van het CSI Geesteren, CHIO Rotterdam en CSI Lana- ken en zevende bij het indivi duele springen in Seoel; klei duiven-schutter Bean van Lim- beek, Nederlands recordhou der en vijfde in Seoel; biljarter Jan Brunnekreef, die tweede werd bij de Europese kampi oenschappen kunststoten en derde bij de wereldkampioen schappen; wielrenner Erwin Kistemaker, nationaal kam pioen op de weg bij de ama teurs en schaatser Robert Vun- derink, die onlangs het wereld uurrecord van Hilbert van der Duim verbeterde door in een uur bijna 40 kilometer op de schaats af te leggen. Bij de dames is de winnares van vorig jaar, zwemster Mari anne Muis, opnieuw genomi neerd, Marianne Muis maakte deel uit van de estafetteploeg die in Seoel zilver won, terwijl ze op de Olympiade vijfde werd op de 200 meter wissel slag. Verder zijn bij de dames genomineerd: zwemster Mil dred Muis, die eveneens deel uitmaakte van de zilveren' es tafetteploeg in Seoel; roeister Ellen Meliesie, die na een zwa re maagoperatie enkele grote roeiwedstrijden won; teak- wondo-ka Annemieke Buys, Europees kampioene teak- wondo, rolstoelatlete Jeanet Jansen, winnares van drie gouden medailles op de Para lympics en amazone Angela Rohof, die vijfde werd in de in- ternaionale military van Boe- JeanetJansen ...drie keer goud... kelo en daarmee de nationale military-titel pakte. Naar Londen/Parijs Bij de sportploegen, tenslotte, zijn genomineerd het duo Doctor/Krieger, winnaars van de internationale autorally van Hellendoorn, het zeilduo Schuurmans/Abma, wereld kampioen in de Varien-klasse en de voetbalploeg van DOS Kampen, die algeheel ama teur-kampioen van Nederland werd. In het programma van 8 janua ri, dat wordt gepresenteerd door Gerard Sonder en Dink Binnendijk, zal tevens de Jaap Mulder-trofee worden uitge reikt, de aanmoedigingsprijs voor een getalenteerde jonge sporman of sportvrouw. De prijs is een hommage aan Jaap Mulder, de veel te vroeg overleden sportverslaggever van Radio Oost. Luisteraars, die denken te weten wie van de bovengenoemde kandida ten worden gekozen tot sport man en sportvrouw van het jaar, kunnen een lang week einde Parijs of Londen winnen. Zet de naam van de betreffen de sportman en vrouw op een briefkaart en stuur die voor 5 januari naar Radio Oost, Post bus 1000,7550 BA Hengelo. Kerstgroeten Radio Oost brengt rond kerst mis een aantal bijzondere pro gramma's. Zo zal zaterdag tussen vijf en zes uur de uit zending in het teken staan van Overijsselaars in den vreem de. Aan het woord komen Overijsselaars die werken en wonen op de Fillipijnen, Sri Lanka en in Australië en Pakis tan. Zondag, Eerste Kerstdag, kan er tussen elf en één uur onder meer worden geluisterd naar kerstverhalen en liederen ge zongen door het gemengd koor Excelsior uit Genemui- den, terwijl er 's middags tus sen vijf en zes uur kerstgroeten gebracht kunnen worden via de radio, het telefoonnumer is 074-456 456. Maandag, Tweede Kerstdag, brengt Radio Oost 's ochtends tussen elf en één uur een pro gramma met hoogtepunten uit de verschillende koffieconcer ten, met daarin muziek van on der meer de Bob East Show band, de close-harmonie groep Evidance en de Ensche- dese folk-groep Jakkes, 's Mid dags tussen vijf en zes uur kun nen er weer rechtstreeks kerst groeten via de radio woroen gebracht. H w ma.tm vr.van7.l5-8,12*I3,17-I8u en elk heel uur nieuws O al 91 93 93 1 I I 1 1 1 97 95 >01 103 64 90 92 94 9S| •00 >02 104 R2 R3 R4 89.4 9S.6 99.4 radio i za.9-l3en I7-I8,ro.9-13 en I8-I?u O O O tA -1

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 19