Moeders en soms een vader assisteren op basisschool Blauw Wit op winst door tactisch spel Tafeltennisteam terecht kampioen Vrijwilligers onmisbaar bij schoolprojecten Resultaten sv Holten Kom nu praten over onze koopsompolis dan zit u er straks een stuk warmer bij. Rabobank S Resultaten Blauw Wit Uitstekend resultaat Bergruiters HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 In deze aflevering van de arti kelenserie over Holtense vrij willigers staan de moeders cen traal, die op de verschillende basisscholen bezig zijn met het geven van en assisteren bij di verse lesprogramma's, Ook de Dorpsschool kent haar vrijwilligers: elke dinsdagmid dag en donderdagmiddag zijn ze present op de creatieve mid dagen. Een vijftal dames was afgelopen donderdagdagmid- dag bezig met de verschillende groepen en met verschillende projecten. De dames Lubberhuizen en Van Riemsdijk zijn met de kinderen van hun groep bezig met het maken van poppen voor de pop penkast. Mevrouw Van Riemsdijk, zelf poppenspeelster, begeleidt dit project "Ik ben volledig vrij gela ten in hoe ik dit project op wilde zetten. Eerst heb ik met mijn eigen poppen een stukje gespeeld voor de kinderen, die daar heel enthou siast op reageerden". Uitgangspunt is een houten lepel met een lange steel. Op die lepel boetseerden de kinderen een kop; de uitdrukking, beschildering en haardracht werden met veel crea tiviteit door hen aangebracht Deze donderdag waren de kinde ren bezig met het vervaardigen van de kleding. "Voor elk project staat zes weken. We hopen op tijd klaar te zijn, zodat we er ook nog mee kunnen spelen", aldus me vrouw Van Riemsdijk. Elke donderdagmiddag is ook Yvonne Lubberhuizen present "Met dit werk ben ik al begonnen op de kleuterschool, en dan ga je zo mee de schooljaren door". Al met al doet ze al een jaar of tien vrijwilli gerswerk op school. "Je doet eigen lijk van alles. Zo hebben de kinde ren al eens verhalen nagekleid bij voorbeeld. Maar het is altijd leuk en gezellig. En ik ben dol op kinde ren en hou dus deze middag altijd vrij". Elien Zoet heeft kinderen van groep acht onder haar hoede. "Tij dens dit project werken we voor de kerstmarkt We breien een kerst- 'Je kunt een groepje kinderen een stuk van een verhaal laten spelen, dat zet je stop en een ander groepje kinderen speelt het vervolg. Dan moeten ze zelf bekijken wat ze er van maken en hoe ze er uit komen". Zo leren de kinderen hun creativi teit ook op een andere manier te gebruiken, ook in situaties waarin de uitkomsten niet bijvoorbaat vast liggen. "Ze krijgen een op dracht, moeten zien wat ze daar van maken en leren zich op deze manier spontaan te uiten; kinde ren die wat geremd zijn komen zo makkelijker over die drempel heen". man, die gebruikt kan worden om kerstkaarten op te prikken". Groep acht, waarin meer jongens dan meisjes zitten, is er druk mee bezig; is het breien eenmaal gebeurd, dan wordt de kerstman deskundig af gewerkt met vilt. "Vanaf dat mijn kinderen op school zitten doe ik regelmatig mee met de verschillende projekten. En het is echt leuk, de ene keer kleien de kinderen, de andere keer koken ze of maken ze iets van lapjes". De kinderen van de groep van Ria Rustebiel werken deze zes weken met klei en brooddeeg. Van klei worden bordjes gemaakt, die ge-' schilderd en geglazuurd worden. Van het brooddeeg worden kran-c sen gevromd, die tijdens de kerst dagen als tafelversiering dienst kunnen doen. De gemaakte kran sen worden gelakt en, evenals de klei-bordjes, tijdens de kerstmarkt die volgende maand in de Dorps school gehouden wordt, verkocht Mevrouw Rustebiel hielp eerst en kele jaren bij de onderbouw. Dit schooljaar stapte ze over naar de bovenbouw. "Het is erg leuk om met kinderen bezig te zijn; je ziet ook dat elk kind op zijn eigen ma nier er iets van maakt En het is erg afwisselend; hiervoor maakten we met een groep vlierbessenjam en appelmoes en dat was ook erg leuk", Rud Sandmann geeft als vrijwilliger dramatische expressie aan de leerlingen van de boven bouw. "Dat gebeurt al een aantal jaren, en ik ben het blijven doen, ook nu mijn kinderen van school af zijn".- Programma Voor elke: groep "wordt een pro- gramma'tje in elkaar gezet voor zes weken. "Het gaat er om dat de kinderen zelf iets met expressie le ren doen. Pantomime doe ik vrij veel met ze en daar hebben ze ook helemaal geen moeite mee. Verder doen we veel aan bewegen op mu- ziek, dat vinden ze ook heel leuk. Zwemmoeders Naast de creatieve moeders op de donderdag- en dinsdagmiddag hel pen meer vrijwilligers mee bij di verse schoolaktiviteiten. Zo zijn er onder andere overblijfmoeders, zwemmoeders en vrijwilligers die de kinderen begeleiden tijdens ex clusies. "De meeste vrijwilligers zijn moeders, af en toe zie je ook een vader meedoen. Het is al met al En verkleden vinden ze helemaal een grote groep vrijwilligers die fantastisch", vertelt mevrouw zich inzet bij de verschillende akti- Sandmann. De kinderen kunnen viteiten van deze school", aldus verschillende opdrachten krijgen. Elien Zoet. Holten 4-RKSV 2 7-3 Het leek een moeilijke wedstrijd te worden tegen de nummer drie op de ranglijst. Aangevuld met spe lers uit lagere elftallen moest Hol ten 4 proberen het winterkampi oenschap binnen te halen. Reeds in de eerste helft kwam Holten door Danny en Henri Buitenzorg op voorsprong. Zo kon ontspannen aan de tweede helft worden begon nen. RKSV moest steeds meer ter rein prijsgeven, waarvan de thuis club nog 4 keer wist te profiteren. Met 4 punten voorsprong en nog 9 wedstrijden te spelen ziet de pro motiekans er uitstekend uit. Holten 6-SOS 3 7-0. Het jaar 1988 moest worden afge sloten tegen het op papier sterke SOS 3. De off scheids was reeds op kerstreces, maar hij werd prima vervangen door Willem ter Schure. Na het eerste fluitsignaal begon Holten meteen agressief te storen. Al snel was het André T. die de sco re openbrak. Willy S. kopte prach tig de tweede binnen en opnieuw André zorgde voor 3-0. Iedereen was eigenlijk verbaasd over deze ongekende luxe bij rust. De tweede helft werd de score rustig opge voerd naar 7-0 door goals van Bert B. en Theo (strafschop). Met 12 punten heeft Holten zich definitief in de middenmoot genesteld. In dien speler-coach Gaike zijn man nen de 2e competitiehelft op de zelfde wijze weet te motiveren zijn 20 punten haalbaar. De Rabo Lijfrente Koopsompolis biedt u straks een welkome aanvulling op uw pensioen en nu een interessante aftrekpost van maximaal f 16.812 op uw inkomstenbelas ting 1988. Plus nog een aantal andere aan trekkelijke voordelen. Allereerst hebt u de zekerheid van een van te voren afgesproken eindbedrag op een van te voren af te spreken einddatum. Dit eindbedrag is zeer aantrekkelijk dank zij een hoog spaardeel en een hoog rendement. Ook wat het verzekeringpspect betreft, bent u in vertrouwde handen! Dc Rabobank is een bemiddelaar voor Interpolis, Avéro Verzekeringen cn De Twaalf Gewesten, in samenwerking waarmee de Rabo Lijfrente Koopsompolis wordt aangeboden. Zeer bijzonder is tenslotte dat de Rabo Lijf rente Koopsompolis geheel op üw situatie kan wprden afgestemd. Als u nü een afspraak maakt, rekent de Rabobank u snel de mogelijkheden voor,waar door u er straks eenstuk warmer bij kunt zitten. Bel voor eem afspraak Rabobank Holten, tel. 05483-6 22 55 geld en goede raad In een zinderende wedstrijd heb ben de tafeltennissers van Hotlen 4 de directe strijd met de concur rent gewonnen. Beide ploegen stonden op gelijke hoogte, zodat winst over het kampioenschap zou beslissen. Onder de ogen van het talrijk naar Lochem meegereden Holten- se supporters, wisten zowel Jan - Voogt als Henk Hendriks hun eer ste partijen in drie games te win nen. Nadat Hans Schöppers nipt verloor, werd aan de dubbel begon nen. De eerste game werd vrij een voudig gewonnen (16-12) en de tweede game weer net zo gemakke lijk verloren (21-17). In de derde game liep de spanning hoog op. Via een benauwde 19-21 werd de dub bel gewonnen. Nadat Jan en Hans hun partijen verloren en Hwenk zijn partij won, kwam de stand 3-4 in Holtens voordeel op het scherm. Hans slaagde er niet in de voor sprong uit te breiden, zodat 4-4 ontstond. Omdat in de voorgaande onderlinge wedstrijd Holten ge wonnen had, zou een gelijk spel en nu dus nog één winstpartij genoeg zijn. Jan was de eerste die het mocht proberen, tegen de derde Lochemse man. In een slechte par tij met spannend score-verloop wist hij te winnen (16-21 en 19-21). Bloemen op het veld en vele sup porters ontroerd in tranen. Henk maakte de overwinning compleet, door ook zijn derde partij te win nen, zodat de eindstand 4-6 op het scorebord verscheen. Een uitstekende prestatie voor eer nieiiw teanm, dat het per januari ir de vierde klas mag gaan proberen. In de derde ronde van de wedstrij den om de grote prijs van Salland te Heeten, hebben de Bergruiters zich niet onbetuigd gelaten. Sandra Dieperink werd derde in de dressuur, klasse Z met Amber (181 pnt.), terwijl Sandra met Devil vierde werd in de klasse B (125 pnt). In de klaase B wertd Pascal Betten met Casper tweede (126 pnt.). Bij het springen klasse M was de eerste prijs voor Erik Vincent met Gracias. Zijn zuster Zwennie won met Especial de tweede prijs in de klasse Z, terijl zij in de rubriek Speel uw spel, de derde prijs mee naar huis mocht nemen. Holten 8-Sportlust 4 3-1. Holten stuitte tegen de Vrooms hoopse hoop op felle tegenstand. Het jonge elftal van Sportlust bleek een sterke opponent. Voor rust speelde Holten nogal onsa menhangend en bleef op 1-1 ste ken. Henk v.d. P. had voor 1-0 ge zorgd fgoed voor AVRO's sportpa- norama) maar gelegenheidsvoor- stopper Jaap S. passeerde zijn eigen doelman. Na de pauze revan cheerden de roodzwarte winter kampioenen zich uitstekend. Ge rard K. bracht met een schitterend schot 2-1 en Harry W. koppend 3-1 op het scorebord. Na de winterstop - waarin d.m.v. zaalvoetbal de con ditie op peil wordt gehouden - wil Holten 8 het kampioenschap z.s.m. in de wacht slepen. Haarle 8-Holten 10 3-0. Het verlies met 3-0 doet niet ver moeden dat Holten de eerste helft de betere ploeg was. Aanval na aanval golfde richting Haarle-doel, maar meer dan ooit gold de eeu wenoude voetbalwijsheid „Hij die niet scoort zal niet winnen". Toen Haarle na 10 min. in de tweede helft een 1-0 voorsprong nam, klap te Holten in elkaar. Als door een stoomwals werden de roodzwarten verpletterd. Zelfs Marco Stukker, Holtens beste verdediger, kon hier niets tegen inbrengen. Overige resultaten: La Prem. 2 Holten 2 3-1, Holten 3-Sportlust 2 3-1, NEO 9-Holten 5 1-0, RV 4-Hol ten 12 3-1. DETO 3-Blauw Wit 2. Blauw Wit 2 speelde in Vriezenveen een afwis selende wedstrijd met vele goede momenten en dom balverlies. Di rect na het beginsignaal kreeg de buitenspel staande linksbinnen van DETO een goede kans om de score te openen maar benutte die niet. Blauw Wit hierdoor wakker geschud en driftig op zoek n.'Vu* ei gen mogelijkheden. De gastheren bleven echter in de eerste helft het spel met goed uitgezette lijnen be heersen. De meeste en beste kan sen op een doelpunt kreeg Blauw Wit maar de aanvallers lieten het afweten. In de 2e helft viel DETO terug en. Blauw Wit kon komen. DETO loerde op een treffer"uit de counter maar Hans Bekkemens wist schade te voorkomen. Blauw Wit kreeg in de laatste tien minu ten kans op de beide puntjes maar de voorhoede, bepaald niet uitblin kend in productiviteit, liet die on benut. Blauw Wit 3-SVZW 4. Het hoogge plaatste derde moest thuis aantre den tegen een geheel nieuw team van de „zwaluwen" dat al vrij snel de score opende. Blauw Wit drong hierna stevig aan voor de gelijkma ker maar kwam niet verder dan een paar afstandsschoten. Rust 0- 1. Na de thee liepen de gasten snel uit tot 0-3 en dat was voor Blauw Wit het sein om massaal de aanval te zoeken en met nog 20 minuten te gaan wist Henk Bolink een prima aanval doeltreffend af te ronden (1- 3). Twee minuten daama kwam Blauw Wit door Henk Stam op 2-3 en het werd zelfs nog 3-3 door weer Henk Bolink. Toen in de 87e mi nuut de linksbinnen van SVZW, duidelijk buitenspel staande, 3-4 scoorde leek het vonnis voltrokken maar Blauw Wit kwam vanaf de af trap (eveneens met een buitenspel- goal) langszij (4-4) waarna de „war rige" scheidsrechter, alhoewel de 90 minuten nog niet om waren, om verdere emoties te voorkomen, voor het einde floot. Trainer Mennegat had zijn jon gens de wei ingestuurd met de op dracht om zo snel mogelijk de ope ningstreffer te scoren. En dat luk te bijna in de vijfde minuut, toen Jan Vrugteveen een keihard schot van een paar meter buiten de 16- meterlijn via de lat over zag gaan. Blauw Wit bleef hierna met tech nisch en taktisch goed spel over de beide vleugels doorgaan, wist zich kansen te scheppen, maar doel punten1 levérde dat niet op, mede dankzij het voortreffelijk werk van de Marle goalie die onder andere schoten van Harry Kolkman en Hans Stam tot hoekschop ver werkte. De gastheren kwamen ook zo af en toe in de buurt van de 16-meterlijn maar de Blauw Wit achterhoede met Harry ten Wolthuis (weer ijzer- sterk in het kopwerk), Henry en Gerald Stam gaf geen krimp en in laatste instantie was doelman Eel- co Spijker de juiste man op de juis te plaats. Bij rust was de stand 0 - 0. Blauw Wit bleef ook in de tweede helft sterk doorgaan, kreeg prima kansen die helaas niet werden be nut. Na een kwartier werd het toch 0-1 door Hans Stam, die de keeper geen schijn van kans gaf bij een strafschop die door scheidsrechter Bert Aal was toegekend wegens het onderuit halen van Jacco Schuppert. De Marlenen raakten hierdoor he lemaal van slag en als de Blauw Wit aanvallers toen niet zo hadden gepingeld en wat minder zelfzuch tig waren geweest dan zou binnen vijf minuten het scorebord min stens 0 - 3 hebben aangegeven. De mooiste treffer kwam met nog een kwartier te gaan op naam van Robert Tromop (ingevallen voor Gerald Jansen) die een hoge voor zet op maat van Harry Klokman feilloos inkopte. Deze treffer bete kende voor Marle, dat uit de coun ter af en toe nog wel probeerde de eer te redden, het einde. Er kwamen voor Blauw Wit een aantal beste kansen op rij om veel royaler te winnen maar het was voor de aanvallers Kolkman, Stam en Vrugteveen blijkbaar toch nog te moeilijk om die doeltreffend te benutten. Eef Vruggink, ingeval len voor de geblesseerde Jacco Schuppert, kreeg voor open doel in de allerlaatste Tninuut nog een droomkans op 0 - 3 maar hij schoot de bal in de toppen van de hoge ei ken. Stand: Eversberg 11-17; ASV13-17; Markvogels 11-16; Sportlust 11-15; Blauw Wit 12-14; Marle 11-12; Ve- sos 11-12; Rietvogels 11-12; Daarle 12-12; DVO 12-11; Boswinkel 12-2; De Esch 13-2. Blauw Wit 8-DES 8. Blauw Wit daf aanvallend begon, kreeg enkele goede kansen op de openingstref fer maar de DES-goalie pareerde harde schoten van Ben en Nico be kwaam. Na een kwartier moest Blauw Wit al 2 keer wisselen en met tien man verder tot de rust die met 0-0 aanbrak. In de 2e helft stond „de Bakker" in het doel en hij voldeed geheel aan de verwach tingen. Prima! DES was in de 2e helft aanvallend wat sterker maar de Blauw Wit defensie wist van geen wijken. In de slotfase pakten de Nijverdallers toch de beide pun ten daar bij een scherp genomen hoekschop „de Bakker" kansloos was. Voor het achtste gold deze wedstrijd als die waarbij de ballen telkens net langs de verkeerde kant van de paal gingen. Daarle Al-Blauw Wit Al. Op het veld een sterk gemotiveerd Al dat in deze laatste wedstrijd voor de winterstop twee punten wou pak ken en al na twee minuten door Marcel op 0-1 kwam. Blauw Wit ging hiema goed door en kwam eveneens door Marcel op 0-2. Het was voor Marcel z'n 9e doelpunt di t seizoen! De 2e helft was een blauw druk van de eerste. Een sterk aan vallend Blauw Wit met alle „Daar- lenen" constant op eigen helft, „de Bakker" (jr) had toch een gaatje ge zien in de verdediging en dat bete kende 0-3. De wedstrijd werd hier na wat harder en de scheidsrechter kende aan beide teams een straf schop toe. Gerben scoorde voor Blauw Wit en ook Daarle schoot raak. Eindstand: 1-4. Haarle Cl-Blauw Wit Cl. Na een rommelige openingsfase kwam er wat lijn in het spel van de beide ploegen. Haarle kwam na plm. een kwartier op 1-0 maar de gelijkma ker kwam heel snel door Eelco (1 1). Blauw Wit speelde hiema voet bal, goed vrijlopen en direct spel. De laatste vijf minuten was Haarle beter maar de rust brak aan met gelijke stand. In de rust gaf de lei der van Blauw Wit z'n jongens een „technische" les maar alles wat ge zegd was pakte averechts uit. Blauw Wit was niet vooruit te branden en Haarle bepaalde de eindstand op 4-1. Blauw Wit Dl-Vesos Dl. Tegen het sterke Vesos Dl was voor Blauw Wit geen eer te behalen. Met eerst maar tien spelers werd nog lang stand gehouden maar nadat Vesos de score had geopend liepen de boys uit Hellendoom gemakkelijk uit tot 0-3 bij rust. In de 2e helft met enkele omzettingen ging het bij Blauw Wit veel beter. Vesos kwam niet meer gevaarlijk voor doel maar bleef wel het spel beheersen. Een paar keer kwam Blauw Wit dreigend in de buurt van het 16- metergebied maar de Vesos-verde- diging stond geen doelpunt toe. In de slotfase scoorden de gasten nog 0-4.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 15