Supportersvereniging schenkt bezit aan Holten deelt punten in matige wedstrijd Praat met de Rabobank voordat u een hypotheek afsluit. 5,7% Hoekman snel op de Herikenberg Triathlon in '89 Super Prestige Mintonette een maatje te klein bi,°pui!ïien0ek Ambulance Vervoer rente vanaf Rabobank Q Blauw Wit Zaalvoetbal Blauw Wit Gelijk spel tafeltennis Kerststollen- Klaverjassen Blauw Wit actie van sv Holten Klaverjassen HOLTENS NIEUWSBLAD Tijdperk Müller/Van Heek voorbij Bel voor een afspraak DONDERDAG 1 DECEMBER 1988 Leden van de Holtense atletiekaf- deling van s.v. Holten namen afge lopen zondag deel aan de derde wedstrijd voor de Twentse cross competitie. Deze werd gehouden op de Herikerberg te Markelo. Dirk Hoekman werd bij de heren vijfde op dit unieke, heuvelachtige par cours. Hij legde de 9,6 kilometer af in 31.18 minuten. Dick Zweers be haalde een vijfde plaats bij de Jon gens B, 3200 meter 12.01 minuten. Sanne Boer deed het beter bij de Meisjes C; zij werd tweede op de 1600 meter in 5 minuten en 55 se conden. Voorafgaande aan de officiële K.N.A.U.-wedstrijd werden op het zelfde parcours prestatielopen ge houden over de 5,10 en 15 kilome ter. Herman Koetsier liep de 5 kilo meter in 25.43 minuten en Dine Op- hof deed er 30.54 minuten over. Op de 10 kilometer zette Gerard Marktvoort de beste Holtense prestatie neer door in 37.2 minuten te finishen. Marinus Baltus, na veel kommer en kwel weer aktief, was dik tevreden met zijn eindtijd: 37.45 minuten. Hendri Marktvoort, met 39.07, en Wim Klein Baiting, met 39.14, maakten er een onderling wed strijdje van. Wim Brinks finishte in 40.14 minuten en Benny Ophof in 44.52 minuten liep eindelijk eens zijn rondjes uit. Ap Koetsier liep de 15 kilometer in een voor zijn doen redelijke tijd van 1 uur 4.22 minu ten. Programma Het programma voor het komend weekend ziet er als volgt uit: zater dag 3 december vindt te Gorssel de Speculaaspoppenloop plaats, over de afstanden 2,5 - 6 -12 -18 kilome ter. Zondag 4 december wordt in En schede de Diekmanloop gehouden over 1-2,5-5-10-15 kilometer. Ook in 1989 kan de Holtense kwart-triathlon weer aanspraak maken op de vermelding Super Prestige-wedstrijd. Tijdens de on langs gehouden jaarvergadering van de Nederlandse Triathlon Bond werd de Holtense organisa tie met deze kwalificatie beloond voor haar vele werk. De Holtense Super Prestige-wedstrijd staat dus mee voor het verkrijgen van een A-licentie. Daarmee kan men op zijn beurt weer starten in grote wedstrijden zoals die in Almere. Het feit dat Holten tot nu toe als enig evenement voor 19 augustus 1989 op de wedstrijdkalender staat, kan verschillende nationale toppers hierheen lokken om de kwart-triathlon te gebruiken als voor zaterdag 19 augustus op het voorbereiding op de triathlon van programma en telt voor de atleten Almere. Tegen het hoog geklasseerde De Mintonette-Holyoke. Afgelopen Zwaluwen, hebben de Holtense zaterdag moest het Mintonette volleybalsters een verwachte ne- team het opnemen tegen de mid- deriaag geleden. Het grote pro- denmotor Holyoke. Het complete bleem bij deze wedstrijd was het team begon al fanatiek met de war- matige blok, waar tegenover een ming-up. Hierdoor werd de eerste enorm harde aanval van de Zwalu- set goed begonnen, door de goede sv Holten SENIOREN Zondag 4 december: Holten 1 - La Première 1,14.30 uur; De Zweef 3 - Holten 2, 10.00 uur (vertrek 08.45 uur); Holten 3 - Luc- tor 2,10.00 uur; Holten 4 - SDOL 4, 10.00 uur; De Zweef 6 - Holten 5, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Hol ten 6 - Hector 6,10.00 uur; Holten 7 - Wierden 6, 10.45 uur; Holten 8 - Haarle 6,09.00 uur; Holten 9 - SOS 6,09.30 uur; SOS 7 - Holten 10,09.30 uur (vertrek 08.30 uur) RKSV 3 - Holten 11, 11.45 uur (vertrek 10.45 uur); Nijverdal 5 - Holten 12, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur). PUPILLEN/JUNIOREN Zaterdag 3 december: Almelo Al - Holten Al, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten A2 - Ex celsior A3, 12.45 uur; Holten BI - La Première BI, 13.00 uur; Eversberg BI - Holten B2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Vr.h. boys Cl - Holten Cl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten C2 - DES C2,14.30 uur. Holten Dl - Omhoog Dl, 11.00 uur; De Zweef D32 - Holten D2, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur). Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 3 december: De Esch - Blauw Wit, 14.30 uur (ver trek 13.00 uur); Vroomsh. Boys 3 - Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 3 - Drienerlo 3, 12.30 uur; Blauw Wit 4 - Vroomsh. Boys 4,14.30 uur; Deto 8 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Juliana 7 - Blauw Wit 6, 11.00 uur (vertrek 09.45 uur); Blauw Wit 7 - Vesos 6, 12.30 uur; Blauw Wit 8-Deto 10,14.30 uur. JUNIOREN/PUPILLEN Zaterdag 3 december: TVC Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek niet gemeld); Nijverdal BI - Blauw Wit BI, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); SOS Cl - Blauw Wit Cl, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur). BlauwWit Dl - Vesos Dl, 10.00 uur. Zaalvoetbal: Donderdag 1 december 22.00 uur sporthal 't Mossink: Blauw Wit 1 - De Stamper 1. Handbal Zaterdag 3 december: Al uit tegen V K om 14.00 uur. Vertrek 13.00 uur; JA 1 uit tegen CVO om 10.45 uur. Vertrek 09.30 uur. Zondag 4 december: Heren uit tegen ASVD om 15.45 uur. Vertrek 14.00 uur. Volleybal geen thuiswedstrijden Badminton 3-12: Heino 2 - BCH 2; Nieuwleusen 3 - BCH 4. Voorzitter Wim Bouwhuis overhandigt het positief overschot van de supportersclub aan Henk Dikkers van de Stichting Ambulance Vervoer Holten. wen stond. Steeds werd de „kleine" kant van Mintonette uitgekozen om te scoren. In de eerste set ble ven de dames toch zeer goed bij. Alleen in het begin liep de Zwalu wen weg tot 1-4. Daarna bleven de dames goed volgen, maar wisten de snel opgelopen achterstand niet meer in te lopen. De set werd met 11-15 verloren, hetgeen toch hoop voor de volgende set gaf. Helaas, de Zwaluwen liet duidelijk zien dat ze kampioen wilden worden. Met 1- 15 werden de Holtense dames naar huis gestuurd. De derde set gaf eenzelfde beeld te zien. Met 7-15 werden de dames naar een regel matige nederlaag gespeeld. beweging werden onmogelijk haal bare ballen toch nog bij de tegen stander op de grond gelegd. Na een 9-3 voorsprong kwam Holyoke hoe langer hoe dichter bij. Mintonette won deze set met 15-9. De tweede set ging eerst gelijk op, maar werd toch uit handen gegeven. Deze set werd met 11-15 verloren. Jammer maar niet treuren er komen nog twee sets. De derde set werd ge makkelijk gewonnen met 15-0. Er werd goed geserveerd, waardoor de pass bij de tegenstander alle kanten op ging. Hieke Plantinga serveerde tot 7-0, Wilma Hakkert tot 12-0 en Nicole Hesselink tot 15- 0. De andere drie speelsters dach ten er even over om een praatje met het publiek te gaan maken, maar moesten van de coach attent blijven voor een plotselinge prik- bal van de tegenstander. De vierde set werd ook gewonnen met 15-9. Zaterdag 3 december om 10.00 uur komt Sinterklaas op bezoek bij de Blauw Wit pupillen. Alle pupillen worden verwacht in het clubhuis op 't Vletgoor om Sint en zijn knechten te verwelko men. Voor alle pups heeft Sint een verrassing. Blauw Wit Dl moet die dag een competitiewedstrijd spe len, maar is ook van harte weliom als die wedstrijd niet doorgaat. Het eerste zaalvoetbalteam van Blauw Wit was vorige week don derdag ook door Pohon Tjengkeh (Almelo) niet te stuiten. Blauw Wit, dat in zes wedstrijden tien punten verzameld heeft, speel de verdedigend gedegen en in de aanval gevarieerd en snel. Pohon Tjengkeh was technisch wat beter, maar vergat dit voordeel uit te bui ten. Terwijl de tegenstander balbe zit tot doel maakte, probeerde Blauw Wit zich steeds wel zo snel mogelijk kansen te scheppen. Deze spelopvatting leverde Blauw Wit vier doelpunten op. Ondanks de trage spelopbouw kreeg Pohon Tjengkeh toch nog enkele moge lijkheden, maar doelman Jan Aan stoot slaagde er met enkele formi dabele reflexen in zijn doel schoon te houden. Vanavond (donderdag) speelt Blauw Wit 1 in Rijssen tegen Ex celsior. De wedstrijd begint om 19.30 uur. rijden, maar het ware enthousias me ontbrak en zo ging dit zijspan- crosstijdperk roemloos ten einde. Naamsbekendheid Met de liquidatie van de suppor tersvereniging is het tijdperk Au gust Müller/Henk van Heek defi nitief voorbij. Vorige week werd de laatste vergadering gehouden waarin de vereniging officieel ten Wat overbleef was een flink bedrag grave werd gedragen. Het bezit, in kas van de supportersvereni- bestaande uit een bedrag van 1700 ging. "We hadden in het begin van gulden, werd toebedacht aan de het seizoen doelbewust zuinig aan Stichting Ambulance Vervoer gedaan, want het zou er wel eens in Holten. De vereniging werd tien jaar gele den opgericht toen August de eer ste internationale successen be gon te boeken. Elk crossseizoen trok een grote schare supporters van wedstrijd naar wedstrijd om de favorieten aan te moedigen. Op het hoogtepunt van zijn carrière kon August rekenen op zo'n 300 trouwe leden van de supporters vereniging, maar ook nu nog telde de vereniging 160 leden. Bij be langrijke wedstrijden werden kunnen zitten, dat we aan het eir.d van het seizoen een kampioens feestmoesten geven. Tenslotte zou het dit jaar allemaal gaan gebeu ren", verklaarde voorzitter Wim Bouwhuis. Het liep evenwel anders en de vereniging besloot op een vergadering op 24 oktober het be drag van 1700 gulden te bestem men voor een goed doel en de ver eniging definitief óp te heffen. Tij dens die eerste vergadering kon men geen beslissing nemen, omdat statutair gezien niet voldoende le- heid van Holten door het stoppen van August en Henk is weggeval len. De zijspancrossers uit Espelo staan nog aan het begin van hun carrière en verder komen er geen Holtense namen meer voor bij de zijspancrossers". August zelf liet verstek gaan bij de vergadering. De aanwezige leden steunden una niem het voorstel van het bestuur het geld te bestemmen voor de Stichting Ambulance Vervoer Hol ten. Symbolisch werd het bedrag overhandigd aan voorzitter Henk Dikkers, die bijzonder blij was met deze bijdrage. De Stichting Ambu lance Vervoer kan het geld uitste kend gebruiken, zo vertelde voor zitter Dikkers. Er zijn weer een aantal vrijwilligers in opleiding en alleen al de opleiding voor chauf feur voor de ambulancewagen kost 5000 gulden. Heren 3-HVC 3 (heren) 3-1. Dankzij de nieuwe Japanse aanvalskreten van Rob van Zoelen, werden de te genstanders al vóór de wedstrijd bedwelmd. Dat ze toch nog de eer ste set verrassend wisten te win nen, was te danken aan het feit dat de heren de eerste set altijd als een soort warming-up wensen te be schouwen. Met 11-15 werd de set verloren, hetgeen de tegenstander hoop gaf. Maar dan pas komt heren 3 los. Wim Hartkamp maakte met Het is dat Henk Hendriks in vorm zijn sprongservice furore en Aard was> anders was er een nederlaag Borghuis raakte in zijn spel. Met gekomen voor tafeltennissers uit maar liefst 15-1 werd HVC door de Holten. Terwijl de uitwedstrijd ge- routine van de Mintonettevolley- wonnen was met 4-6, leek het alle- ballers met beide benen op de maal vrij voorspoedig te gaan. De grond gezet. In de derde set leek Holtenaren kwamen met 4-2 voor, het even de zelfde kant op te gaan. maar Jan Voogt had zijn avond Onder de bezielende leiding van niet, evenals Hans Schoppers. Jan Leo Thiele en Jan Voogt werd een slechts één partij te wannen, 9-1 voorsprong genomen. Maar zodat Henk bij een 4-5 achterstand HVC kwam terug tot 10-10. Cees de stand moest bijbuigen tot 5-5. Brussé en Pim Gruiters sloegen Het gelukte hem in drie games (21- echter op deze belangrijke momen- 17,18-21 en 21-17). De heren blijven ten hard en Rob van Zoelen zacht ondanks dit gelijke spel wel twee toe, hetgeen de nekslag betekende staan, voor HVC, 15-11. De vierde was een kopie van de tweede. Wederom met 15-1 werd de tegenstander van de vloer gespeeld. Heren 3 stijgt! bussen gehuurd om de supporters- den aanwezig waren. Geheel vol gens de regels werd na acht dagen en binnen dertig dagen opnieuw een vergadering uitgeschreven, die wel voldeed aan de gestelde nor men. Voorzitter Bouwhuis: "opvallend schare naar de wedstrijden te ver voeren. Niet alleen in Nederland, maar ook bij de internationale wedstrijden was de inbreng van de Holtense supporters groot. Zo ging er vorig jaar zelfs een touringcar vol Holtenaren naar Italië om Au- was, dat de mannen van het eerste gust en Henk te steunen bij hun po- uur, ook bij de laatste vergadering ging de wereldtitel te bemachti- aanwezig waren. We hebben een gen. Een onwillig schroefje van een leuke tijd gehad, waaraan we met kwartje zorgde voor een geweldige plezier zullen terugdenken. Jam kater: opnieuw bleef het duo ste- mer is, dat een stuk naamsbekend- ken op de tweede plaats. Dit jaar zou een allerlaatste poging gedaan wórden om de zo fel begeer de wereldtitel te "behalen. Het liep allemaal anders en halverwege het: seizoen kwam het tot een breuk tussen Müller en van Heek. August deed nog een poging om met een andere bakkenist het seizoen uit te In een niet zo goede wedstrijd deel den beide teams de punten. Voor de pauze speelde de thuisclub wat beter, maar mooie kansen waren er weinig. De Deldense formatie gaf weinig ruimte en verdedigde goed. Holten liet in deze wedstrijd zien dat de wedstrijd van vorige week tegen Tilligte meer inspiratie had gegeven. Uit een hoekschop van rechts gaf Eric Knapen het beslis sende tikje. Deze Holtense voor sprong was ook wel verdiend, al kwam Holten in dezelfde minuut goed weg bij een kopbal tegen de lat. Ook een doorbraak vlak voor de thee leverde gevaar op, maar Henk Jansen kon zijn keeper nog net op tijd assisteren. In de tweede helft vervlakte de wedstrijd en enkele wisselingen bij Holten kwam de organisatie niet ten goede. Rood-Zwart bouwde een veldoverwicht op maar erg veel gevaar leverde dat niet op. De gelijkmaker kwam uit een misver stand tussen back Blankena en keeper Stukker. Daardoor kon Spoolder toch nog eenvoudig sco ren en de eindstand op 1 -1 bren gen. Invaller Evert Dalèmans was nog dichtbij een treffer maar zag zijn harde schot net over gaan. Een juiste puntenverdeling voor beide teams uit de middenmoot. La Première Aanstaande zondag komt La Pre miere op bezoek. De tweede helft van de competitie begint met deze wedstrijd. Holten verloor in Alme lo de openingswedstrijd, na goed spel, met 2-1. Het Almelose team bezette vanaf het begin een koppositie en zal ook in Holten proberen beide puntjes te veroveren. Als onze plaatsgeno ten voor een verrassing willen zor gen zullen ze in elk geval wat beter de kansen moeten benutten, dan zit er misschien een kansie in. Aan de tweede wedstrijd in de Kla- veijascompetitie 1988/'89 van de ZW "Blauw Wit" werd door 48 da mes en heren deelgenomen. De uitslagen (totaal 3 partijen van 12 keer geven): 1. Jaap van Langen met 4320 punten; 2. Erik de Velde Harsenhorst met 4114 punten; 3. Richard Beldman met 4085 pun ten; 4. Jan Harmsen met 3907 pun ten; 5. Fre de Bie met 3864 punten; 6. Gerard Aanstoot met 3823 pun ten; 7. G. Steenbeek met 3797 pun ten; 8. mevr. Pleizier met 3774 pun ten; 9. Andre Tuinter met 3724 punten en 10. Dick Beldman met 3703 punten. De poedelprijs was met 2096 punten voor Anton Kampman. Winnaar van de vierde partij (niet meetellend voor het kampioen schap) was het koppel Gradus Jan- sen en Jan Ophof dat met totaal 1606 punten zeer hoog scoorde. Bij de gratis verloting van een drie tal prijzen lonkte vrouwe For tuna naar Truus Beldman-Aanstoot, Jan Ophof en Fred Flantua. De voorzitter van de Aktiviteitencom- missie Dick Beldman sprak een woord van dank tot Ben en Anneke van Doom en Toos Aaftink voor het serveren van de gratis koffie en de hartige hapjes. De derde wed strijd wordt medio februari gehou den. Gaardenstraat 32 7451 CW Holten Telefoon 05483-6 22 55 geld en goede raad De Supportersvereniging sv Hol ten houdt van maandag 19 tot en met woensdag 21 december haar jaarlijkse kerststollenactie. De opbrengst van de huis-aan-huis verkoop van kerstbroden, kerst kransen en koekjes komt voorna melijk ten goede aan de begelei ding van de voetballertjes van sv Holten, maar ook de andere afde lingen van de omni-vereniging kunnen er van profiteren. De prijzen zijn als volgt bepaald: kerststollen 6,50; kerstkransen 5,- en koekjes per pak 1,50. De actie loopt via de jeugdafdeling voetbal en medewerkers van de an dere afdelingen in samenwerking met de vrijwilligers-autobezitters. Het bestuur van de Supportersver eniging doet ook nu weer een be roep op de inwoners voor de aan koop van het kerstgebak. De kwa liteit is weer uitstekend. Het ver dient aanbeveling de kerstkransen voor het gebruik even op te war men. De uitslag van de vorige week ge speelde derde klaverjasavond van sv Holten was: 1. J.J v. Langen, 4360 pnt.; 2. M. Boer, 4148 pnt.; 3. De Brie, 4118 pnt.; 4. R, Drenth, 4013 pnt,; 5. W. Weijenberg, 3906 pnt.; F. Hoes. 3850 pnt.; 7. J. Klunder Jr, 3793 pnt.; 8. M. Avezaath, 3739 pnt., W. Sletterink, 3637 pnt.; 10. A. Nij- land, 3623 pnt. De poedelprijs was met 2869 pnt. voor H.J van Langen. Het beste koppel was met 1437 pnt. B. Paal man en A. Nijland. De volgende klaverjasavond is op vrijdag 23 december in de kantine van Meermanskamp. Het Kerst- klaverjassen wordt gèhouden sa men met de klaverjasclub Holten en de ZW Blauw Wit.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9