1899-1989 90 Jaar KNVB - Afdeling Twenthe n 100 Jaar KNVB Toenemende belangstelling voor zaalvoetbal in Twente MAJESTUEUS GENIETEN r Technische zaken Regio-indeling: Frank Tijkorte: trots van zaalvoetballend Twente Ferry Hatumena: een gedreven zaalvoetballer tenHag groepbv. makelaars en assurantieadviseurs Waarom juist zij?: Aanleggen van wachtlijst was noodzakelijk Jeugdpuzzel Interview met topzaalvoetballer Bil ;|p! i mm* Jubileumloterij 34 48 TP 121 Binnen de Commissie Zaal voetbal (ZV) fungeren twee personen die de technische za ken begeleiden en coördine ren. P. Ruijvekamp als alge meen coördinator en Harry Driezen als afdelingscoach Zaalvoetbal. Zij zijn verant woordelijk voor de samenstel ling van het afdelings-selectie- team van de KNVB afdeling Twenthe en uiteraard voor de voorselectie van de daarvoor benodigde spelers. Nu de Commissie ZV sinds ruim een. jaar weer op volle sterkte kan werken, d.w.z. met 5 regio-vertegenwoordi gers, Noord-Oost-Zuid-West en Midden, wordt in nauwe samenwerking met deze re gio-vertegenwoordigers een nieuwe methode gevolgd om de juiste selectie-spelers op de juiste plaats te krijgen. Hiertoe zijn in het voorjaar van 1988 in de 5 genoemde re gio's in overleg met de diverse ZV-verenigings-coaches 5 re gioteams samengesteld. Deze 5 teams hebben in een aantal voor-selectiewedstrijden te gen elkaar gespeeld waaruit uiteiiidelijk door de afde- lings-coach Driezen een 14- tal spelers zijn geselecteerd. Tijdens de maand oktober zullen deze 14 spelers alsnog een tweetal avonden tegen el kaar uitkomen waaruit dan uiteindelijk een 8-tal spelers als zogenaamd schaduw-team zal worden geformeerd. Dit schaduw-team zal een tweetal wedstrijden spelen tegen de huidige bestaande afdelings selectie waarna het uiteinde lijke afdelingsselectieteam voor het seizoen 1988-1989 zal worden samengesteld. Het team zal voor de landelij ke kampioenschappen op maandag 19 december haar eerste kwalificatiewedstrijd moeten spelen tegen de Afde ling Drenthe. Nu de commissie ZV weer een compleet geheel is zullen de diverse zaalvoetbalvereni gingen en hun spelers regel matig gevolgd worden door het 5-tal regiovertegenwoor digers. Dit heeft tot gevolg dat het tweemanschap Ruij- vekamp/Driezen constant wordt geïnformeerd over kwaliteit van spelers in de di verse regio's. Regio-Oost: Atltico Pompei, Fusie '87, sv de Lutte, de Tegenpartij; Beuningen, FC 't Hoekje, Rsc, Tikkie; Berghuizen, Jong Eagles, Rush, de Treffer, Dos'19, 't Koetsiertje, Stevo, ZVD, DSVD. Regio-Zuid: Asr, Haaksbergen, Sp. Enschede, Victoria, Avanti, fc Himmat, fc de Tanne, Vogido; Bon. Boys, Hsc'21, Tubanters, Vosta; Drienerlo, Phenix, Twentehal- len, Zuidvogels; E'boys, Pw, Twentehallen, Zuidvogels; Epsv, Sparta, Udi, Zwl. Regio-Noord: Almelo, Pohon Tjenkeh, Rietvogels, de Stobbe; Luctor, PH, de Stamper, fc de Tunnel, Mot. Regio-West Blauw Wit, De Eversberg, Swn, Wierden; Blm, Excelsior, Svzw, de Zweef; Enter, Nijverdal. Regio-Midden Achilles'12, Ebzv, Kpmg/Huttenbelt, Tubantia, BWO, Hector, Odv, W'school, Cl Team, Hengelo, Rood Zwart, Ww. (ADVERTENTIE) het belang van de kliënt staat voorop; ervaring in en kennis van het bedrijfs leven; daardoor veelzijdige deskundigheid en accurate zorg in beheerszaken; vanzelfsprekend objectief ^en onaf hankelijk dus adviezen met een kwaliteitslabel Als lid NIVA gevestigd in Enschede, Deventer, Doetinchem en Zwolle! Co-sponsor 90 jaar KNVB-Afd. Twente (ADVERTENTIE) Royal Club. Exklusieve tuinset van hoogstaand niveau. Gemaakt van de weerbestendige, slag- en kleurvaste kunst stof 2KC+. Uiterst komfortabel zitgemak. Stoelen in 5 stan den verstelbaar. Leverbaar in drie gedistingeerde kleuren. Stoel Royal Club wit f. 199,- Royal Club Swivel Rocker f. 395,- Tafel Royal Club 140 x 100 cm f. 450,- Voetenbank Jockey Club f. 55,- De belangstelling voor het zaalvoetbal neemt binnen het gebied van de KNVB afdeling Twenthe nog steeds toe. Een gegeven waar men niet omheen kan. Omdat er in bepaalde plaatsen niet voldoende zaaluren ter be schikking stonden, moest er dit jaar zelfs een wachtlijst worden aangelegd. De Twentehallen te Enschede boden extra uren aan, maar daarvan kon geen gebruik worden gemaakt. Teams uit bij voorbeeld Almelo, zoals Luctor et Emergo en PH naar Enschede sturen om daar 's avonds om 22 uur een thuiswedstrijd te spelen, is niet verantwoord en wordt bovendien door de spelers niet geaccepteerd. Knelpunten zijn er vooral in Al melo, Hengelo, Borne en Tub- bergen. Als de plaatselijke over heid in die plaatsen meer sport haluren aan het zaalvoetbal zou toewijzen, dan zou er geen wachtlijst meer bestaan en de competitie zonder problemen kunnen worden afgewerkt. De commissie zaalvoetbal van de afdeling Twenthe doet er van alles aan, om het peil van het zaalvoetbal op een hoger niveau te brengen. Dat kan, zoals Frank Tijkorte terecht opmerkt in zijn bijdrage, de commissie niet alleen. Het clubniveau zal omhoog moeten en daarvoor zal, net als in het zuiden en in het Voorzitter Wim Nijkamp. westen, de hulp van de sponsors moeten worden ingeroepen. De afdelingsselectie hoort overi gens tot de top van Nederland. In een, kort geleden, door de af deling Twente georganiseerd Nederlands kampioenschap voor damesteams, eindigde het Twentse team op de 4e plaats. Een uitstekend resultaat als men bedenkt dat het team voor de eerste keer aan dit toernooi deelnam. De herenselectie heeft al meerdere van dergelijke toer nooien achter de rug en nestelt zich steeds in de top van het klassement. Om de contacten met de clubs te kunnen intensiveren is de afde ling sinds kort in 5 regio's ver deeld. Binnen deze regio's func tioneren regio-vertegenwoordi gers. Leden 'van de commissie zaalvoetbal zijn speciaal belast met het onderhouden van nau we contacten met de clubs in de regio. Omdat deze mensen vaak wedstrijden in de regio bezoe ken zijn zij tevens belast met .scoutingwerk. Het laatste om coach Harry Driezen te onder steunen bij zijn werk om zo goed mogelijke afdelingsselecties te formeren. De regiovertegenwoordigers voor het zaalvoetbal zijn: regio west: John Nussy; regio noord: Andrew Abels; regio zuid: Jan Snuverink; regio mid den: Ben Brager; regio oost: Chris Kleinhaarhuis. Verder be staat de commissie uit Piet Ruy- vekamp vice-voorzitter en coör dinator technische zaken, secre taris Arnold Spin en voorzitter Wim Nijkamp. Zoals reeds eerder gezegd, het aantal actieve zaalvoetballers neemt nog steeds toe. Bij het veldvoctbal ziet men, vooral bij de A- en B-jeugd, een tegeno vergestelde ontwikkeling. Voor al jeugd in deze leeftijdsklassen stopt ermee, omdat men bij voorbeeld op zaterdag gaat wer ken of vrijdagavond uit wil en 's zaterdags dan wel andere dingen aan hun hoofd hebben. De commissie zaalvoetbal wil graag op deze ontwikkeling in spelen en gaat onderzoeken of er bij de clubs en de spelers voldoende animo is om te star ten met een competitie voor de A- en B-jeugd. Ook hierbij komt weer het pro bleem met het aantal beschikba re uren om de hoek kijken. En schede met zijn Twentehallen zal geen moeilijkheden opleve ren, maar in de andere gemeen ten moeten dan beslist meer uren ter beschikking komen. Een jaarlijks weerkerend, tij dens de wintermaanden te hou den, evenement is de bekercom petitie voor damesteams. De winnaar van dit toernooi mag deelnemen aan het Nederlands kampioenschap voor clubteams. Al met al veel werk aan de winkel voor de commissie zaal voetbal. Het in januari 1989 in Nederland te houden wk-kam- pioenschap zaalvoetbal zal on getwijfeld de nodige publiciteit krijgen en hopelijk van grote promotionele waarde zijn voor het zaalvoetbal. Wilt u inlichtingen over het zaal voetbal? Neem dan kontakt op met Arnold Spin van het bonds- bureau, tel. 053-31 71 17. Hij verstrekt u graag de nodige in formatie. Puzzel nummer drie 1. Wie is de sponsor van Quick 20? 2. Hoeveel voetbalclubs zijn er in Hengelo? 3. Wie traint de voetbalvere niging Den Ham? 4. Hoe heet het voetbalter rein van de vereniging Haar- le? Zet de oplossing op een brief kaart (geen brief gebruiken) en stuur deze naar: KNVB, afd. Twenthe, Postbus 52, 7500 AB Enschede. Voor de winnaar zijn twee kaartjes eretribune FC Twente-tegen een competitietegenstander beschikbaar. Oplossingen inzenden vóór 5 december 1988. Winnaar puzzel 2: Jan Bodewes, D. Dijkhuisstr. 236,7588 GG Hengelo. Frank Tijkorte uit Denekamp is de trots van zaalvoetballend Twente. Frank (23) heeft zich, goed voetballend en veel scorend, van de afde ling Twenthe naar de landelijke klasse en van de Twentse selectie naar het Nederlands team gespeeld. Hij speelt al weer vier seizoenen voor het le team van Dos '19 veldvoetbal. De zaalvoetbalaf deling van DOS '19 was niet goed georganiseerd en daarom ging Frank naar de Denekampse topformatie „De Treffer". Met zaalvoetbalclub „De Treffer" werd hij Twents kampioen en bekerwinnaar en promoveerde naar de landelijke klasse. „We hadden een perfect team bij el kaar" vertelt Frank en hij blijkt zeer interessant over zaalvoetbal te kunnen praten. „Met spelers als Timmerman, Bartelink en Bossink hadden we landskampi oen kunnen worden, maar door problemen met de veldvoetbal- trainer viel het team uit elkaar. De problemen bestonden o.a. Hoofdsponsor 90 jaar KNVB -afd. Twenthe uit het niet mogen zaalvoetbal len op de vrijdagavonden en di verse trainingsavonden. Veld gaat dan boven zaal. Het we reldkampioenschap zaalvoetbal wordt in januari 1989 in Neder land gespeeld. Een uniek feit en komt zeker in jaren niet weer naar Nederland. Ik reken nog steeds bij de laatste 13 Neder landsespelers te zitten. Het gaat volgens trainer Groenewoud tussen mij en Mario Faber wie er mee speelt. Maar ook bij blessu res en vormverlies van de ande ren ben ik de vervanger. Mijn probleem, volgens de trainer is, dat ik de ene keer voetbal als we reldtop en de volgende wed strijd op le klas nivo. Via het Nederlands Team kwam ik in contact met een professioneel opgezette zaalvoetbalclub te we ten Z.V.V. Nattekeek uit Arn hem. Deze club kan je tot de top tien van Nederland rekenen. We ontvangen een goede onkosten vergoeding en hebben een pun tensysteem-waardering. Als men in de afdeling Twente het zaalvoetbal echt wil promoten, zal men het bedrijfsleven moe ten laten inzien dat zaalvoetbal top clubs sponsoring zeker com merciële waarde heeft, ook in Twente! Mijn ideaal voor de toekomst is, zelf een regio top team op te richten, met top ama teurs en ex profs. Op die manier kun je het gat dichten tussen Twente en West/Midden Neder land. De Twentse selectie is goed bezig, we behoren tot het beste afdelingsteam in Neder land. Er zijn te veel spelers die het belang van deze selectie on derwaarderen. Het moet een éér zijn als trainer Harry Driezen je selecteert. De aanpak van de zaalvoetbalcommissie afd. Twenthe en het enthousiasme van de nieuwe voorzitter de heer Wim Nijkamp geven hoop voor de toekomst. De afdeling Twen the feliciteer ik alvast met het 90-jarig jubileum", aldus Frank. Heeft u zich al verzekerd van 10 kansen op een prachtige auto? De grote jubileum-lote rij; vraag uw club om in lichtingen. I De trots van zaalvoetballend Twente: Frank Tijkorte. Ferry Hatumena, 28 jaar, gebo ren in Wierden en nu al vele jaren Almeloër. Op 10-jarige leeftijd is hij gaan voetballen bij Rietvogels te Almelo. In alle hoogste jeugdteams van deze vereniging heeft hij gespeeld. Nu voetbalt Ferry reeds 10 jaar in het le van Rietvogels veldvoet bal. Door trainer Hans Molenveld kwam Ferry in contact met de zaalvoetbal afdeling van Rietvo gels. „We speelden toen al in de hoofdklasse van de afdeling Twenthe", weet Ferry te vertel len. „In twee jaar degradeerden wij naar de 2e klasse en de organi satie rondom dit team zakte in el kaar. Samen met John Latul en Paulus Oraille kwam ik weer te- nig in de hoofdklasse en later zelfs in de landelijke klasse door bij De Zweef in Nijverdal te gaan zaal voetballen. De Twentse selectie was een hele eer voor mij om er in 'te mogen spelen, want hierdoor ben ik opgevallen bij de nationale trainer: ik heb zelfs een echte interland tegen België mogen spe len. Jammer dat ik nu, juist voor het unieke WK voetbalkampi oenschap in Nederland ben afge vallen. Door te weinig scoren en wat vormverlies, sta ik er even naast. Jammer, maar ik ga zeker naar enige wedstrijden kijken en dan zonder rancuneuse gevoe lens". Ferry speelt dit seizoen voor het topteam van ZW Am- stelhoek uit Arnhem. Dit op ver zoek van de nationale trainer, die zijn speler graag op het hoogste nivo wil zien spelen in de zaal. „Zaalvoetbal is mijn leven, zegt Ferry. „Als ik verplicht een keuze moest maken tussen zaal- of veld voetbal, koos ik zeker voor zaal voetballer. Het verschil zit hem in de techniek en de tactiek. In de zaal ben je veel intensiever bezig. Na 8 a 10 minuten spelen moet je gewoon gewisseld worden, dan ben je leeg. Het is ook lekker veel te scoren en samen met je drie medespelers lekker produktief bezig te zijn. Mijn ideaal zou zijn om te spelen voor een goed geor ganiseerd Moluks team. Dit zou een Twents team kunnen zijn met zeker hoofdklasse-nivo". Ferry Hatumena, zaalvoetbal is mijn leven.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7