'Twen ha ars veld parel recreatief Holten' ■H 1 f' 'li Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten Kom nu praten over onze koopsompolis dan zituer straks een stuk warmer bij. Rabobank S Uitbreiding Twenhaarsveld in gebruik r Brandweer op bezoek in Espelo HOLTENS NIEUWSBLAD Komend jaar reconstructie stationsplein f_ywW Hl Prijzen voor Bergruitertjes DONDERDAG 1 DECEMBER 1988 Sinterklaas in eigen persoon keek toe hoe burgemeester Van Rappard het zwembad van Twen- haarsveld door een druk op een paddestoel opende. Blauw Wit al-Kloosterhaar al. Blauw Wit ging direkt goed in de aanval en dit leidde al snel tot 1-0 door een prachtig doelpunt van Jo- han, uit een voorzet van Robert. 2- 0 kwam hierna snel door Marcel uit een mooie pass van Johan. A-l bleef goed aanvallend doorspelen en na degelijk storend werk van Henk scoorde Robert met een prachtige lob over de keeper en via de onderkant lat 3-0. Na rust een minder sterk Blauw Wit en de laksheid werd direkt door Kloosterhaar afgestraft (3-1). Hierna ging het wel weer wat beter, maar het niveau van voor rust was er niet meer bij. Gerben mocht de eindstand op 4-1 bepalen door van af 11 meter in te schieten. Blauw Wit cl-DOS'37 cl. De gas ten uit Vriezenveen lieten duide lijk zien dat ze niet voor niets kop loper zijn. Voor rust speelden ze zich met goed verzorgd voetbal naar een 2-0 voorsprong. Na rust ging het bij Blauw Wit wat beter en via een corner van Eelco sloeg de keeper de bal in eigen doel. Hierna was het weer DOS dat het initiatief nam en de eindstand op 4-1 bepaalde. PULILLEN Vesos dl-Blauw Wit dl. Blauw Wit heeft het tegen Vesos niet kunnen maken. Vesos bleek wat sterker te zijn en scoorde 3x. Eindstand 3-0. Blauw Wit d2-Enter Vooruit d2. Tegen Enter Vooruit, dat koploper is met nog bijna alle punten op zak, was het voor d2 een moeilijke mid dag. De cijfers 10-0 spreken boek delen. Volgende week beter! Blauw Wit el-Enter Vooruit el. Ook het te zwaar ingedeelde el kwam er tegen Enter Vooruit niet aan te pas. Hoewel het soms al wat beter gaat is het krachtsverschil toch te groot. 0-9. De Zweef f2-Blauw Wit fl. De Zweef kon bij minstens een gelijk spel kampioen worden. De jongens waren erg zenuwachtig en Blauw Wit had dan ook een veldoverwicht en kreeg goede kansen. Beide, ploe gen kwamen echter niet aan doel punten toe, zodat het 0-0 bleef en De Zweef kampioen werd. Blauw Wit f2-Wierden f2. In een gelijk opgaande wedstrijd scoorde Blauw Wit haar eerste drie doel punten. Deze kwamen op naam van Gert Jan en Rick. Dat Wierden 5x scoorde mocht de pret bij de Blauw-witters niet drukken. De doelpunten die gemaakt waren ge ven vertrouwen voor de toekomst en de puntjes zullen zeker komen. Het zwembad en de nieuwe bun galows van het bungalowpark Twenhaarsveld is al sinds het zo merseizoen in gebruik, maar vori ge week dinsdag mocht burge meester Van Rappard de uitbrei ding officieel in gebruik stellen. Hij deed dat onder het toeziend oog van Sint Nicolaas en zijn knecht, de overige leden van b en w, directieleden van Eagon, en een aantal hoofden van dienst van de gemeente Holten, die door Ea gon ook voor dit feest waren uitge nodigd. Door het induwen van een knop op een rood-met-witte pad destoel werd in het zwembad de waterpaddestoel in werking ge steld. Burgemeester Van Rappard ver telde het gezelschap, dat bij het be zoek van de gemeentelijke delega tie uit Winterberg men doelbewust de rondrit langs Twenhaarsveld had laten lopen. "Ik moet zeggen, dat de Duitse gasten behoorlijk ja loers op ons waren, te ontdekken dat we in onze gemeente de be schikking hebben over zo'n fraai geoutilleerd bungalowpark. In Winterberg heeft men slechts een zomer- en winterseizoen. Door de nieuwe voorzieningen duurt op Twenhaarsveld het seizoen het ge hele jaar. Terecht kan Twenhaars veld dan ook de parel van Holten worden genoemd". Directeur Abbink van de afdeling recreatie van Aegon blikte in zijn toespraakje even terug naar de be- ginnjaren van Twenhaarsveld, dat ooit werd opgezet als kamp voor repatrianten en vluchtelingen. Nu behoort het tot de modernste pro jecten van Aegon. Mede door het uitstekende beheer van de familie Kranenveld, en daarvoor door de familie Baard heeft het park een uitstekende naam opgebouwd en heeft Eagon er 'vele miljoenen' in gestopt voor de uitbreiding met 80 winterharde luxe bungalows en een fraai overdekt zwembad met een constante watertemperatuur van 30 graden, compleet met jet- stream, waterpaddestoel en bub belbad. Tevens beschikt het bad over zonnebanken, sauna en een Turks badhuis. Het bad en de ove rige voorzieningen zijn uitsluitend toegankelijk voor de gasten van Twenhaarsveld. De reconstructie van het stations plein en stationsgebouw, zal volg- bend jaar ter hand worden geno men. Samen met de gemeente Hol ten heeft NS een plannetje opgezet om het stationsplein te verbeteren. Er komen 35 verharde parkeer plaatsen, omzoomd met een groen strook en een draailus voor de lijn bus. De plannen met de herden kingszuil zijn nog onduidelijk. De herdenkingsplaat zal in elk geval blijven bestaan en tevens komt er een lichtpunt. De kosten worden door de gemeente en NS gedeeld. De commissie financiën ging ac- coord met de voorstellen. De Rabo Lijfrente Koopsompolis biedt u straks een welkome aanvulling op uw pensioen en nu een interessante aftrekpost van maximaal f 16.812 op uw inkomstenbelas ting 1988. Plus nog een aantal andere aan trekkelijke voordelen. Allereerst hebt u de zekerheid van een van te voren afgesproken eindbedrag op een van te voren af te spreken einddatum. Dit eindbedrag is zeer aantrekkelijk dank zij een hoog spaardeel en een hoog rendement. Ook wat het verzekeringsaspect betreft, bent u in vertrouwde handen* Zeer bijzonder is tenslotte dat de Rabo Lijf rente Koopsompolis geheel op üw situatie kan worden afgestemd. Als u nü een afspraak maakt, rekent de Rabobank u snel de mogelijkheden voor, waar door u er straks een stuk warmer bij kunt zitten. Bel voor een afspraak Rabobank Holten, tel. 05483-6 22 55 geld en goede raad Hulzense Boys Al-Holten A2 3-2. Het hosenteam trok deze week voor een oefenpotje naar Hulsen. De wedstrijd begon al vrij vroeg voor Holtense begrippen. Dit bleek ook wel, want bij de eerste tegen- goal, was iedereen nog niet hele maal uitgeslapen. Na 20 minuten nam Holten het heft in handen. Een schitterende beweging en een feilloze pass van „onze Tjerk", zorgde ervoor dat Maat gelijk kon scoren. Vlak voor rust kwam Hul zense Boys toch op voorsprong (2- 1). In de tweede helft werd het spel van beide kanten minder, maar toch was er even een moment dat het tandem KI. Fons-Nolle elkaar weer blindelings aanvoelden, wat resulteerde in een gelijkmaker van laatst genoemde. Na deze goal zak te Holten totaal weg en was het Neej 'hoes, die ook nog eens in ei gen doel scoorde, zodat ook gelijk spel voor de rood-zwarten er niet meer in zat. Na de wedstrijd bood een van de spelers, namens A2 een foto aan. Deze werd door Henk Rietberg, als afgevaardigde van het bestuur, in ontvangst geno men. Holten Cl-DES Cl 4-1. Holten heeft een gemakkelijke middag ge- I had tegen de concurrent. Vanaf het begin zocht Holten aanval. Na een kwartier spelen, nam Holten de lei- ,ding. In plaats van door te druk ken, maakte DES de gelijkmaker, door onoplettendheid in de achter hoede. Maar door een mooi doel punt werd de rust met een 2-1 voor sprong bereikt Na de thee had Holten het erg makkelijk. De te genstander kwam er niet aan te pas, zodat Holten nog twee keer mocht scoren. Hierdoor werd de eindstand op 4-1 bepaald. Holten El-SDOL E2 4-2. In deze vriendschappelijke wedstrijd was Holten zeker in de eerste helft de betere ploeg. Na ongeveer 10 minu ten schoot Martijn via een SDOL- verdediger raak en kort daarop joeg Dieter, de terugspringende bal van de SDOL-keeper hoog in de touwen; 2-0 voor Holten. Holten bleef aanvallend doorgaan en net voor rust werd het 3-0 voor Holten door een afstandsschot van Erik. Na rust werd ook SDOL gevaarlij ker en keeper Roddy moest enkele malen handelend optreden, maar kon toch niet verhinderen, dat SDOL tweemaal tot scoren kwam met behulp van een Holten-verde diger bij de laatste goal. Holten bleef niet achter. Dieter sloot een flitsende aanval doeltreffend af en bracht de eindstand op 4-2 voor Holten. Holten 2-TVC 2 4-2, Na het slippertje van vorige week ging Holten 2 op de winnende voet door. TVC was het elfde slachtoffer van het momenteel superieur spe lende tweede team. De eerste helft kon TVC de Holtemaren nog rede lijk partij bieden. Nadat „(K)neus- je" de openingstreffer had ge scoord wisten de bezoekers weldra weer aansluiting te krijgen. Op nieuw nam de thuisclub een voor sprong door Chris en met dezelfde moeite kwamen de blauwhemden voor rust weer langszij. De tweede helft bouwde Holten een duidelijk veldoverwicht op met als centrale figuur Henk Veneklaas. Het waren Wilco Bannink (schoonheid) en Evert Dalemens die voor de ver diende 4-2 zege zorgden. SOS 2-Holten 3 2-3. Holten koos van meet af de aanval tegen het onderaanstaande SOS. Na ca. 30 min. was het Nico Traan- man, die met een mooi schot van de zestien 0-1 liet aantekenen. Ook na de wisseling van speelhelft ging Holten met volle moed de wei in. Toch was het SOS, dat de gelijk maker scoorde. Hiema stelde Hol ten orde op zaken en Henk Hutten penetreerde diep in de vijandelijke defensie. Ten koste van een straf schop werd hij gestopt, die door specialist Leurink werd benut. Pal daarop scoorde Hutten zelf 1-3. Verder dan 1 tegentreffer liet Hol ten het niet komen. Een leuk wel kom voor Rob Onstenk. Holten 4-Haarle 4 2-1. Holten 4 moest haar koppositie te gen Haarle volledig waar maken. Met een 2-0 ruststand dacht de thuisclub al binnen te zijn, maar na de hervatting vocht Haarle verbe ten terug wat slechts 1 goal ople verde. Met deze uitslag kwam Hol ten op 20 punten uit 11. ZV 3-Holten 5 2-2. Holten ging veelbelovend van start in Zenderen. Oogstrelend voetbal bracht de thuisclub in gro te verlegenheid. Na een subtiele hakbal van Zoetje scoorde „der Bomber" (E. Boomkamp) met een vliegend schot 0-1. Holten bleef aandringen en een kwartier later bracht H. Hofman koppend 0-2 op het scorebord. Een lichte terugval van Holten even voor rust en ZV profiteerde 1-2. Na de thee scoorde ZV vlot 2-2 dankzij een misver stand bij Holten. Een beter Holten wist verder geen vuist meer te maken. Holten 6-Almelo 5 1-0. Het zesde heeft zich knap hersteld van een inzinking in de laatste we ken. Met groot enthousiasme en begunstigd door prima voetbal- weer werd de strijd met Almelo aangebonden. In de eerste helft leidde dit tot een bekeken doel punt van Eagle Kamperman. Na een gave voorzet van hazewind Bert Blaauw. Na de wisseling van speelhelft kwam het zesde toch nog onder druk te staan. Met veel inzet, wat ten koste ging van een boeking, kon de 1-0 behouden wor den. Heracles 5-Holten 13-5. Onder het motto „alleen voor be schuit kom ik er uit" trad Holten al zeer vroeg in de morgen aan in Bol- letjestad. Bij het eerste fluitsignaal was bij menige speler de timmer man nog aanwezig. Het werd een op-en-neergaande wedstrijd maar Holten stond halverwege wel met 2-1 achter. De pauze was welkom voor Holten. Na rust leek het er even op dat het mis zou gaan toen Heracles 3-1 maakte. Inmiddels was Boldeijan ontwaakt en hij scoorde terloops een hattrick plus één. Iedereen had zich inmiddels afgevraagd wat hij het eerste uur had gedaan. Zo won Holten met dank aan de Pette. Luctor 5-Holten 8 2-6. Holten 8 moest aantreden tegen koploper Luctor, dat 1 punt meer op haar conto had. Het werd een bikkelharde confrontatie waaraan de (club)scheidsrechter de handen meer dan vol had. De rust brak aan met een 1-2 stand door toedoen van Biestere en André Dekker, die uitgroeide tot de superstar en listig met passes strooide waaruit de voorwaartsen de tweede helft nog 4 keer scoorden. Holten liet zich door Luctor niet intimideren en kon zodoende de koppositie over nemen halverwege het seizoen. Luctor bleef met 2 boekingen, 1 veldverwijdering en een fikse kater achter. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan G. A. M. Kemper voor de bouw van een woning bij het perceel Helhuizerweg 24; - aan A. Polhoud voor de bouw van een woning aan de Liezenweg; - aan n.v. Energiebedrijf IJsselmij voor de bouw van een transformatorstation aan de Pasmansweg en aan de Helhuizerweg; - aan woningbouwvereniging „Onze Woning" voor groot onderhoud en woningverbetering aan 40 woningwetwoningen; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN AAN: - J. W. Baltes, Doorlopendedijk 5; - W. G. Beekman, Houtweg 9 (afzetten houtwal); - E. J. Keuterman, Dorperdijk 6; - A. Kolkman, Fliermatenweg 3; - G. Kingma, Kroepinsweg 8; - D. J. Muller, Rijssenseweg 20; - R. J. Udink, Kozakkenstraat 26; - J. W. Wansink-Reilink, Laren. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN In verband met St. Nicolaas vindt de eerstvolgende zitting van de commissie plaats op maandag 12 december 1988 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). TOEPASSING ARTIKEL 19 WRO TEN BEHOEVE VAN HET VERGROTEN VAN DE WONING SCHUTTERSWEG 1 TE HOLTEN. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door de heer H. D. Hospers, Schuttersweg 1 te Holten, voor het vergroten van de woning Schuttersweg 1. Het inge diende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Holten 1968" daar de bebouwingsgrens langs de Schoutenstraat overschreden zal worden. Het verzoek om bouwver gunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Daar het ingediende plan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmings plan, hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van bovenvermeld verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt bovenvermeld plan (verzoek om vrijstelling) gedurende veertien dagen, ingaande 5 december 1988, ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter inzage. Tevens liggen gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van een uittreksel uit het geldend bestemmingsplan en het (schets-)ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dit bestemmingsplan. Gedurende de termijn van terin- zagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van het bovenvermelde plan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten, Holten, 1 december 1988 De burgemeester voornoemd, W. L. F, C. van Rappard. Holten 9-Nijverdal 4 1-0. Holten 9 trad j.l. zondagmorgen te gen de rode lantaarndrager aan. Na een zwak begin kwam Holten gaandeweg beter in de wedstrijd en begonnen de Nijverdallere un faire middelen te hanteren om de thuisclub af te stoppen. Het fraaie getik en gekap van Holten maakte de bezoekers steeds zenuwachti ger wat uitmondde in een grove overtreding van een dolle Nijver- dalse stier, die zich vervolgens kon gaan douche. Na de pauze begon Holten vol goede moed aan de tweede helft. Opnieuw onder scheidden de gasten zich in nega tieve zin. Dat het na een goede pass van Jan Wissink 1-0 werd door Marcel Onstenk was een terechte afstraffing. Toen geloofde Holten het wel. Wat daarna allemaal ge beurde had niets meer met voetbal te maken. Enter 10-Holten 10 1-4. De bietencampagne was in Enter achter de rug en op het net ontgon nen terrein moest Holten 10 aan treden. Dat deerde Rein Hofman niet om in de 10e min. met een prachtig afstandschot Holten aan een 0-1 voorsprong te helpen. Even later werd het zelfs 0-2 door Erwin Brinkere. Enter kwam door een twijfelachtige penalty pal voor rust terug tot 1-2. Hoewel de rood- witten na de hervatting de gelijk maker roken, was het toch Holten dat met de eer en de punten ging strijken door toedoen van Wilco Vlogtman. De Plattelandsvrouwen, afd. Espe lo hield op maandag 21 november haar vergadering. Op deze avond had het Eendagsbestuur de vrijwil lige brandweer uit Holten uitgeno digd in de peronen van J.H. Heller en W. J. Eshuis. De brandweermensen vertelden op een boeiende wijze over alle soorten hulpverlening die door de brandweer gegeven wordt. Aan de hand van een leerzame film werd duidelijk dat de brandweer er niet alleen is voor het blussen van bran den, maar ook uitrukt voor onge lukken, waarbij bijvoorbeeld be kneld zittende mensen uit auto's worden gehaald. Ook helpt de brandweer bij het uit de put halen van koeien. Zaterdag j.l. werden op het indoor- springconcroure in Hellendoorn de volgende successen behaald door de Bergruitertjes: Klasse B, cat. C: 2e pr. Hens Jans sen met Miranda. Cat. D: 3e pr. Huub Brands met Alex. Klasse L, Cat C: 5e pr. Gerrie van Lies met Apalatin; 6e pr. Ida Vincent met Mark.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5