Extra hoofdprijs belandt in Markelo College loodst begroting probleemloos door Raad Sinterklaas tevreden over Holtense jeugd Holtens Nieuwsblad Sport-en cultuurfonds verzacht pijn voor minima Geweldige respons Dorpshuis Actie voor Roemenië een succes BON Aan de abonnees "Aan handtekeningen kan ik niet beginnen." Mindwinterhoorn klinkt weer u ontvangt een fraaie Park@r-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Stijl herkent u Wiens Nieuwsblad Donderdag 1 december 1988-40ste jaargang no.48 Abonnementsprijs f 38.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Super vrijwilliger Als er één vrijwilliger deze week in de belangstelling staat is het St. Nicolaas, de super vrijwilliger die de harten van alle kinderen, jong en oud, arm en rijk vlugger laat staan. Die cadeau's geeft, zonder een ver goeding te vragen of het moet zijn een eenvoudig bosje stro en een wortel voor zijn paard. Het is het Holtens Nieuwsblad ge lukt een indringend gesprek te hebben met de oude baas, die uit bescheidenheid nooit zelf in de schijnwerpers wil staan. Recreatie Heeft u er al eens aan gedacht een vacantie door te brengen in eigen gemeente. Lekker met een boek, af en toe een wande ling in de vrije natuur, een lek ker maal op z'n tijd en een mid dagje ontspannen in een tro pisch zwembad? Veel van de genodigden bij de opening van het zwembad Twenhaarsveld vonden dat nog niet zo'n gek idee. August Het roemruchte tijdperk Au gust en Henk, waarover wij in de afgelopen jaren steeds kon den berichten, is vorige week definitief afgesloten. De sup portersvereniging heeft zich zelf opgeheven, maar niet na dat er een goede bestemming was gevonden voor het batig saldo. Kostenverhogingen nopen ons tot een geringe aanpassing van de abonnementsprijs. De abonnementsprijs per 1 januari 1989 is 38.70 per jaar. Van de abonnees die een machti ging hebben verstrekt tot auto matische afschrijving van het abonnementsgeld van bank- of girorekening zullen wij gaarne aannemen dat zij ermee akkoord gaan, dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehouden. DE UITGEVER. De extra trekking van de St. Nico- laas-actie van de Holtense Han delsvereniging bewees eens te meer dat de plaatselijke midden stand ook flink wat kopers uit de regio trekt. Een van de geldprij zen belandde zelfs in Amstelveen. Als winnaar van de hoofdprijs (eeh 4-daagse reis naar Winter berg of een geldbedrag van f 750) trok burgemeester Van Rappard de bon van W. Boersma, Oude Ri jssenseweg 8 in Markelo. Aangezien de hoofdtrekking van de jaarlijkse Sinterklaas-actie pas op dinsdag 6 december bij zaal Vosman plaatsvindt, maakte de HHV van deze extra trekking geen groot spektakel. Toch had zich vo rige week donderdag tegen zeven uur een groep van zo'n twintig be langstellende Holtenaren in de hal van het gemeentehuis verzameld. Handelsvereniging-voorzitter Al- bert van de Maat legde uit dat de middenstanders met deze extra trekking het voortouw hadden wil len nemen in de op handen zijnde jumelage met het Westduitse Win terberg. Vandaar ook de hoofd prijs, een reis naar dit wintersport- oord. Alvorens hij zijn verantwoordelij ke taak verrichtte, complimen teerde burgemeester Van Rappard de HHV met deze goede suggestie. Aan hem was de eer uit twee over volle dozen met bonnetjes (ook de Dijkerhoekse inzendingen waren met de hoogste spoed naar het ge meentehuis vervoerd) twintig keer een greep te doen. Bij de eerste tien prijzen van f 10 ging dat nog rede lijk luchtig, maar de spanning steeg naarmate de te winnen be dragen hoger werden. Erg gelukkig was de familie Bot uit de Molenbel- terweg die een prijs van f 25 èn een prijs van f 100 in de wacht sleepte. De volledige uitslag van de trek king was als volgt: Tien prijzen van f 10: fam. Wegsta- pel (Dijkerhoekseweg 12, G. Bel- dman (Holterenkstraat 22), R. Rustebiel (Kerkstraat 8), Agnes Ligtenberg (Köllingserf 49), Marga Zweers (Mossinkserf 10), Jan Traanman (Diessenplasstraat 36), fam. Bulsink (Mossinkserf 20), fam. Romp (Mossinkserf 36), Iwan van Voorzitter v.d. Maat kijkt toe hoe secretaris Van Wingerden van de Han delsvereniging sarnen met burgemeester Van Rappard de prijswinnaars trekken. Brussel (Zilverzandweg 1) en T. Aarsen (Ab Janssenstraat 26). Vijf prijzen van f25: H.J. Scholten Noorderenk 26, Bathmen), fam. Bot (Molenbelterweg 9-06), v.d. Hul (Larenseweg 73), J. Ribbink (Lan- deweerd 8), J. Scholman (Lande- weerd 47). Drie prijzen van f 100: Hester van Altena Voorplecht 21, Amstel veen), fam. Bodt (Molenbelterweg 9 -06), mw. Maats-Rosman (Dorps straat 49). Een prijs van f 500: J.W. Prins (Landeweerd 97). Hoofdprijs: W. Boersma, Oude Rijssenseweg8, Markelo. De prijzen kunnen worden afge haald bij de Rabobank. Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: VZ. H. Beyers, secretaris, Köllingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De oproep, om namen te bedenken voor het nieuwe dorphuis, heeft een geweldige respons opgeleverd. Kon wethouder Dalhuisen vorige week bij de persconferentie meede len dat er negen namen waren in geleverd, dit aantal is deze week gestegen tot 74. Eén inwoner uit Holten heeft zich wel bijzonder uitgesloofd: hij be dacht in z'n eentje dertig namen. De winnaar zal bij de opening, die medio januari zal plaatsvinden bij de openingsceremonieel betrok ken worden. De oplevering van het dorpshuis vindt plaats op 23 de cember. De voedselactie voor Roemenië, die onlangs werd gehouden door de stichting Dorkas, de Hongarije- kring en de RK kerk, is een gewel dig succes geworden. Niet minder dan 50 grote kartonnen dozen met voesel konden worden verstuurd. Daarnaast bracht de actie ruim 2000 gulden op. Daardoor kan iets van de grote nood ginds worden ge lenigd. Graag zou men nog veel meer willen doen, maar de over heid in Roemenië werpt helaas vele barrières op voor haar eigen mensen. nisch bureau een verkeersrelatie- onderzoek zal worden opgestart. Toen maandag ver na middernacht voorzitter Van Rappard met een ferme klap van de hamer de zitting van de gemeenteraad voor gesloten kon verklaren, kon het college met een tevreden gevoel terugleunen in de gerieflijke raadszetels. Met als enig smetje op het blazoen de riet- Het idee om het vrachtverkeer subsdie, was de gehele begroting zonder veel morren en tegenwerking van de oppositie goedgekeurd, al was het bij nader beschouwing een succes met rekkelijke lengte. Nog nooit heeft het opmerking t.z.t. (ter zijner tijd) zo vaak geklonken als tijdens deze begrotingsbehandeling. Aan de ene klant het logische gevolg van twee snel opeen volgende begrotingen aan de andere kant de wel erg voorzichtige benadering om alle voor en tegens op een goudschaaltje te wegen. De burger moet dan ook rekenen op een flinke verhoging van de afvalstoffenheffing en be grafenisrechten en de huurders met een aanpassing naar boven van de OGB. Voor de minima met kinderen gloort een sprankje hoop, dat de schade nog mee zal vallen. Voor hen zal een speciaal fonds Sport en Cultuur in het leven worden geroepen. m houder Westerik gekraakt. "Dat is nu juist het verkeerde voorbeeld. U vergeet hoeveel mensen er tegenop zijn gereden". Rietsubsidie de Dorpsstraat te weren door mid del van het plaatsen van bloem bakken werd als te simplistisch af gedaan. Het voorbeeld van Ge- In vriendelijke, doch vastberaden meente Belang, die obstakels tij- toon, werd wethouder Westerik te dens de verbouwing van Boer Biet verstaan gegeven, dat de rietsubsi- opvoerde in hun Algemene Be- die niet kan worden afgeschaft. Vo- schowuing, werd dan ook door wet- rig jaar had de raad zich daar al over uitgesproken en daarom was men wat ontstemd, dat zonder voorkennis de subsidie uit de be groting was geschrapt. De verkla ring van Westerik dat de afschaf fing was ingegeven door gebrek aan belangstelling en gebrek en geld, werd niet aanvaard. Wel gin gen de frakties er mee accoord dat de rietsubsidie samen wordt ge voegd met de subsidie landschaps- onderhoud. kwaliteit Blinder kost dai denkt RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 De instelling van het te vormen er te van overtuigen, dat ook in Sport en Cultuurfonds was een Holten, net als in veel andere ge- succesje van de nieuwe voorzitter meenten, een apart minima beleid van de PvdA J an Metsemakers, die op poten moet worden gezet. Dal ondanks een spontane uitroep dat huisen herhaalde het standpunt politiek moeilijker was dan ge- van het college dat de inkomens- dacht, met vasthoudendheid en goede argumenten zijn standpun ten verdedigde. Desondanks ge lukt het hem niet om zijn partijge noot en wethouder Wim Dalhuisen Aanstaande zondag klinkt op. de Holterberg weer het geluid van de midwinterhoorn. Om 10.45 uur kan men de mindwinterhoornblazers in actie horen en zien op de dag- campiung op de Holterberg en om 11.30 uur zijn ze te vinden in de on- middelijke omgeving van hotel het Lösse Hoes. De midwinterhoorn klinkt even eens om zondag 11 en zondag 18 de-, cember en op Tweede Kerstdag, op dezelfde plaatsen en tijden. politiek een zaak is van de Rijkso verheid en niet van de gemeenten. Ook wees hij er op, dat door het in stellen van een apart minimabe leid er nieuwe minima's gecreeëerd worden. Verder dan een fonds Sport en Cultuur waaruit mensen met kinderen een beroep kunnen doen voor een bijdrage in de contri butie voor een sport- of cultuurac tiviteit, wilde hij dan ook niet gaan. Dalhuisen werd daarbij ge steund door de overige frakties in de raad. De oppositiepartij WD, die dit jaar in haai- Algemene Beschou wingen bijzonder gematigd was, in vergelijking met voorgaande ja ren, krijgt volgend jaar nu einde lijk haar zin: de zandwegen in de Hij had zijn oude hart ervoor vastgehouden, maar het is hem reuze meegevallen. Vanuit zijn tijdelijke residentie aan de Raalterweg laat Sinterklaas weten dat zijn ontvangst in Holten hem goed bevallen is. "Na die drukke toestanden van vorig jaar had ik best wel wat angst om weer naar Holten te komen, maar ik moet zeggen dat de jeugd zich hier erg goed gedragen heeft." Exclusief voor het Holtens Nieuwsblad maak te de Goedheiligman een kwar tiertje van zijn kostbare tijd vrij voor een openhartig ge sprekje. Normaal gesproken geeft Sinter klaas geen interviews. Meestal laat t, hij dat over aan een speciale Pers- worden afgesloten voor P?et, maar omdat de hoogbejaarde Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 38.70 het gemotoriseerde verkeer. Wet houder Westerik liet die toezeg ging vergezeld gaan door wat zoet hout voor de WD fraktie. De W.D- ers op hun .beurt bedacht het colle ge met een eitje, omdat na de ontdekking van Amerika door Co lumbus nu eindelijk het college de Noordtangent had ontdekt. Verkeer Zoals te verwachtgen viel, werd een groot deel van de vergadertijd ingeruimd voor een uitgebreide discussie over de verkeersproble matiek in het dorp, waarbij alle voor en tegens nog eens uitputtend op de rij werden gezet. Verder dan een herhaling van zetten kwam het evenwel niet. Ook kon uit de dis cussie niet de conclusie worden ge trokken dat voor het zomerseizoen de eerste maatregelen getroffen worden om in de Dorpsstraat/O ranjestraat het vracchtverkeer te weren, terwijl eveneens geen dui delijk antwoord verkregen werd op de vraag of nog voor de zomer er voetgangersoversteekplaatsen kunnen komen nabij Smidsbelt. Het college hield onverkort vast aan zijn standpunt, dat bij het rea liseren van verkeersmaatregelen er geen sprake mag zijn van kapi taalsvernietiging. Uiteindelijk kwam raad en college met elkaar overeen dat door een verkeerstech- heilige dit jaar uiterst tevreden was over zijn bezoek, wil hij dat toch graag even laten weten. "Ik kon merken dat er goed over nage dacht was deze keer. Alleen jam mer dat de kinderen buiten zo lang moesten wachten. Gelukkig kon den die opgeschoten jongelui er dit keer niet in, want daar heb ik vorig jaar nog een slapeloze nacht aan overgehouden. En op mijn leeftijd moet je daar toch voorzichtig mee zijn. Hoe oud ik precies ben? Dat moeten de kinderen zelf maar uit zoeken. De leden van de ouderen bonden in Holten heb ik in ieder geval nog in de luiers gezien. Ik vind dat trouwens een heel goede zaak, zo'n ouderenbond. Ik Holten Borculo Rijssen denk dat ik in Madnd ook maar want alles bij elkaar kost het toch eens zoiets op poten zet. weer handenvol geld. Gelukkig Nee, in Holten kom ik niet meer op heb ik in de loop der eeuwen mijn mijn trouwe schimmel. Paardrij- dukaten goed belegd, maar na de den is mijn grootste liefhebberij, beurskrach in Wall Street moet ik maar dat arme beest wordt toch al toch wat zuinig aan doen. Mis- zo zwaar belast deze dagen. Ik schien dat ik ook eens een beroep hoop dat de kinderen daar ook kan doen op het potje van de Fien- eens aan denken wanneer ze hun preuvers bij het prinsraden. Een schoen zetten. Of ik weet wat ik aantal van die feestneuzen zag ik daar in moet doen. Natuurlijk. Ik ook bij mijn rondtocht door het heb al weer heel wat verlanglijstjes dorp. Aardige jongens! gekregen in Holten. Er was in het Weet u trouwens of ik nog wat ge- gemeentehuis zelfs een jongetje wonnen heb bij de Sinterkjaas-ac- dat mij een hele speelgoedcatalo- tie van de Handelsvereniging? gus in de handen drukte met keu- Niet! Dat is jammer, want ik zou rig aangekruist wat hij precies wil- best eens naar Winterberg willen, de. Ik hoop dat ik wat korting krijg Dan zie ik mijn vriend de Kerst bij de plaatselijke middenstand man ook weer eens. Misschien mag ik mee wanneer burgemeester Van Rappard en zijn gevolg de partner- stad bezoeken. Toch aardig van die burgemeester van jullie dat hij speciaal is thuis gebleven om mij te ontvangen. Zo, nu heb ik wel weer genoeg ge praat. Wilt u alle Holtense kinde ren van mij bedanken voor hun prachtige tekeningen en cadeaus. Die gaan in een grote koffer straks mee terug naar Spanje. Wat zegt u? Een handtekening? Nee, daar be gin ik niet aan. Dat vroeg een van de kinderen op het gemeentehuis mij ook, maar dan kan ik wel aan de gang blijven. En ik moet nog bij zoveel kinderen op bezoek. Zonde van mijn tijd."

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1