Extra avond voor toernooi Zaagmolen stoidenk Organisatie klaar voor eerste Holterbergloop gelijk Wit Mintonette-dames strijdend onderuit MAC sluit af met sensatieweekeinde Moeizaam spel Blauw Minstens 500 atleten aan de start HOLTENS NIEUWSBLADI Klaverjassen Tafeltennis E^fidracht DONDERDAG 27 OKTOBER 1988" Voorzitter Gerrit Markvoort laat zijn goedkeurend ook gaan over de deelnemende dames-ploegen. Dc belangstelling voor het schiet- toemooi om de Zaagmolen-wis seltrofee was dit jaar zo groot dat komende vrijdag 28 oktober een extra avond moet worden ingelast om alle deelnemers aan schot te laten komen. Maar liefst 26 Hol- tense verenigingen, waaronder drie dames- en drie jeugdteams, schreven zich dit jaar in voor de wedstrijden waarvan vorige week vrijdag de eerste ronde plaatsvond. Het doel van de Zaagmolen is om andere verenigingen op een spor tieve en gezellige manier kennis te laten maken met de schietsport. Dat lukte vrijdag prima. Ook na de wedstrijden bleef men onder het genot van een drankje nog even na praten in het aan de schietbanen grenzende zaaltje van gebouw Bet- hanië, dat hiervoor speciaal was opengesteld. Ook het bestuur van Bethanië zelf nam overigens deel aan de wedstrijden, die dit jaar voor het eerst ook voor niet-sport- verenigingen toegankelijk waren. Nieuw was ook dat er niet alleen met een windbuks, maar ook met een vuurbuks kon worden gescho ten, waarbij nog menig verborgen talent aan de oppervlakte kwam. Opvallend was het grote aantal vrouwelijke deelnemers. De mees ten van hen hielden voor het eerst van hun leven een geweer in han den, maar zij weerden zich oppper- best Dat het toernooi aansloeg bij de deelnemers bleek wel uit de ent housiaste reacties in de trant van: "We komen volgend jaar weer te rug". "Ik denk dat de belangstelling voor dit toernooi ook komt, omdat wij zelf als schietvereniging ons bij al lerlei evenementen in Holten pre senteren", meent voorzitter Mark voort. "De verenigingen uit Holten kennen ons nu en willen en zich nu ook eens in Dijkerhoek laten zien. Dat bevordert de saamhorigheid tussen de verenigingen en in het in formele contact leert men elkaar beter kennen". Morgenavond (28 oktober) zal blijken welke ploeg de meeste pun ten heeft gehaald en wie als opvol ger van De Bergrijders de Zaagmo len-wisseltrofee een jaar lang in de kast mag zetten. Dit team krijgt ook een beker die mag worden ge houden, iets wat ook geldt voor de verenigingen die als tweede en der de eindigen. Daarnaast zijn er prij zen voor de beste dames- en jeugd teams. Woensdag 2 november ten slotte vindt om 20.00 uur de prijs uitreiking plaats door Zaagmolen- voorzitter W.G. Markvoort. De emoties laaiden hoog op in de vierde set, bij een 1-2 setvoordeel voor Ormi. Terwijl de Holtense vol- leybalsters een 11-9 voorsprong hadden, ging Hannie Kolk bij een blokpoging door haar enkel. Het werd de dames door de scheids rechter eerst niet toegestaan haar te helpen naar de koude kraan te komen. Er ontstond een behoorlij ke deining om en in het veld en coach Henk Koeslag zei er tegen de scheidsrechter het zijne van. De zeer autoritair optredende scheidsrechter (hij had al 3 speel sters een gele kaart gegeven), trok tot ieders verbazing en woede een rode kaart, hetgeen inhield dat de tegenpartij een extra punt in de schoot geworpen kreeg, 11-10. Het geen de nekslag betekende voor de ontketende dames. In de eerste en tweede set werden de dames door het zeer sterke spel van met name Ormi speelster Loes Schimmel (ja renlang eredivisie bij Orion) onder druk gezet. Ondanks het goede spel van de Holtense dames, werd er met 9-15 en 9-15 verloren. De der de set werd het spel sneller en bleek de kwetsbaarheid van de Epense dames. Met 5-1 werd er een voorsprong genomen, die verde digd en uitgebouwd werd tot een 15-7 setoverwinning. Het goede spel werd in de vierde set doorge zet en het werd zeer spannend. Tot 11-9 bleven de dames aan de goede kant van score, totdat de wedstrijd op een vervelende manier beïn vloed werd. Ondanks hard knok ken werd de vierde set toch nog verloren, met 12-15. Het was bij zonder jammer voor de dames, die een erg goede partij speelden en tochjnet lege handen in Holten achter bleven. Het is te hopen dat de blessure van Hannie meevalt, zodat zij overmorgen in de uitwed strijd tegen Pegasus weer van de partij kan zijn. Mintonette 4-Vrivo 4 (heren): 2-2. In de eerste set ging Herman Scholten, de aanvoerder al door zijn enkel heen. En dat was bijzon der vervelend; daar de heren maar met .6 mensen waren. Gelukkig werd Gé Slotman bereid gevonden de opengevallen plek in te nemen, zodat er toch een gewone wedstrijd gespeeld kon worden. Ondanks het zeer goede spel van Gé namen de tegenstanders verschillende ke ren een voorsprong. Het spreekt voor de Holtenaren dat zij zich niet lieten ontmoedigen en de eerste én de tweede set wonnen na langduri ge achterstanden met respectieve lijk 15-13 en 16-14. De derde set leek bij 7-0 nog een fractie van minuten, maar het liep anders en men ver loor de set met 12-15. De opstelling gaf nu en dan wat problemen en ondanks de formidabele smashes van Wim Hartkamp werd de set verloren met 8-15. Het is te hopen dat het gemis van Herman (hij i zeker 2 maanden uitgeschakeld! door de rest kan worden opgevan gen. Dames 2-Vrivo. Afgelopen zater dag mocht het tweede damesteam tegen de dames van Vrivo aantre den. Bij het inspelen was het al dui delijk: iedereen had er zin in en het half uur inspeeltijd werd fanatiek benut. De Vriezenveense dames kwamen pas een kwartier voor tijd binnen. Al eerder had tijdens eei toernooi een ontmoeting tussei beide damesteams plaatsgevon den die in een 1-1 stand resulteer de. De eerste twee sets werd dc wedstrijd door onze dames gedo mineerd. Het initiatief bleef in han den van Mintonette. Een goede ral lypass maakte dat de spelverdeel- sters tot prima set-ups konden ko men. Zowel de hierop volgende aanval alsook de passes waren goed verzorgd. Concentratiever lies maakte dat de derde set een 3- 10 achterstand liet zien en op men taliteit wisten de dames terug te komen tot 13-13 en uiteindelijk de setwinst te pakken. Na precies één uur spelen was de winst binnen bij de setstanden 15-2,15-5,15-13. Heren 1-Rac 3. In een boeiende wedstrijd deelden de heren var. Mintonette de punten met Rac ui: Almelo. De al snel opgelopen ach terstand in de eerste set (0-6) kor niet meer worden weggewerkt on danks het feit dat het volleyballer tijdens de loop van de set hoe lan ger hoe beter werd (10-15). In dc tweede set draaide het bij de Holte naren uitstekend. De pass was be ter verzorgd waardoor er geva rieerd kon worden aangevallen Via 4-0 en 7-3 werd het 15-6. Veel invididuele fouten zorgden er in de derde set voor dat het goede spe'. van de vorige set geen vervolg kreeg. Rac profiteerde, slim en sleepte met 9-15 de set binnen. In de laatste set ging de strijd lange tijd gelijk op. Rac kwam voor met 8-10 maar de scherpe opslagen en een paar taktisch geplaatste bal len brachten setwinst naar Holten: 15-10. Eindstand 2-2. Op vrijdag 28 oktober wordt in dc kantine van Meermanskamp dc tweede klaverjasavond van dit sei zoen van sv Holten gehouden. Dc avond begint om 20.00 uur. SV Holten SENIOREN Zondag 30 oktober: Heracles 1 - Holten 1,14.30 uur (ver trek 12.45 uur); Tukkers 2 - Holten 2,10.00 uur (vertrek 08.45 uur); Hol ten 3 - Tukkers, 10.00 uur; PH 9 - Holten 4, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Holten 5 - Rietvogels 4,10.00 uur; Twenthe 5 -Holten 6,10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Holten 7 - Hol ten 9, 09.30 uur; Holten 10 - Holten 11, 09.30 uur; Holten 12 - SDOL 8, 10.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN Zaterdag 29 oktober: Enter Vooruit Al - Holten Al, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Holten A2 vrij; Holten BI - De Zweef BI, 13.00 uur; Excelsior B3 - Holten B2,11.00 uur (vertrek 10.15 uur); DSVD Cl - Holten Cl, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten C2 - Excelsior C4, 14.30 uur. Holten Dl - Enter Dl, 11.00 uur; Excelsior D4 - Holten D2,09.00 uur (vertrek 08.15 uur); Enter Vooruit El - Holten El, 10.30 uur (vertrek 09.45 uur); Markvogels E2 - Holten E2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten E3 vrij; Holten F1 - De Zweef F2, 11.00 uur; Holten F2 - Den Ham F3,10.00 uur. 08.30 uur). Blauw Wit F1 - Excelsior F2,10.00 uur. Zaalvoetbal: vrijdag 28 oktober, 20.00 uur sporthal De Zomp in En ter: Enter 2 - Blauw Wit 2 (vertrek 19.20 uur). Dinsdag 1 november 22.30 uur: Wilhelminaschool - BlauwWit. Donderdag 3 november sporthal 't Mossink, 22.00 uur Blauw Wit 2 - EBZV 2. Badminton 26 oktober: Baco 2 - BCH 2; 2 no vember: Diepenveen 1 - BCH 1 en BCH 3 - En Blok 4; 5 november: Hardenberg 3 - BCH 2 en Harden- berg 2 - BCH 1 (jeugd); 6 november: Hanze 6 - BCH 4. Handbal Zaterdag 29 oktober: Al vrij; JA 1 uit tegen LHC om 12.15 uur. Vertrek 11.15 uur; BI uit tegen Broekland om 11.15 uur. Ver trek 10.15 uur; D1 uit tegen Schalk haar om 12.15 uur. Vertrek 11.15 uur. Zondag 30 oktober: Heren thuis tegen Heeten om 14.10 uur; dames senioren thuis tegen Nw. Heeten 2 om 13.05 uur; dames junioren thuis tegen Schalkhaar om 12.00 uur. BlauwWit SENIOREN Zaterdag 29 oktober: BlauwWit 1-Sportlustl, 14.30uur; Blauw Wit 2 - DOS 4, 12.30 uur; Blauw Wit 3 is vrijDETO 5 - Blauw Wit 4,12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 5 - SC Rijssen 5, 12.30 uur; Blauw Wit 6 - Enter Vooruit 7, 14.30 uur); DES 9 - Blauw Wit 7, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Hul- zense Boys 7 - Blauw Wit 8, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur). JUNIOREN/PUPILLEN Zaterdag 29 oktober: Almelo Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit BI - Bomerbroek BI, 12.30 uur; Nij- verdal Cl - Blauw Wit Cl, 11.30 uur (vertrek 10,30 uur). Blauw Wit Dl - Haarle Dl, 10.00 uur; Marle Dl - Blauw WitD2,11.00 uur (vertrek 09.45 uur); DES El - Blauw Wit El, 09.30 uur (vertrek Holten 4 - Swift 4: 5-5 Tegen het goed spelende Deven- terse Swift werd een verdienstelijk gelijkspel behaald. Alweer bleek het dubbelspel belangrijk. Met 2-0 slaagden Jan en Henk erin dit te winnen. Tegen de ongeslagen eer ste speler van de tegenstander, wa ren zowel Jan als Henk dicht bij de overwinning, maar zowel Henk (18- 21,18-21) als Jan (20-22,18-21) ver loren net van hem. Hans speelde als laatste en had zeker mogelijk heden de partij in winst om te zet ten. Na de eerste game met 7-21 verloren te hebben, kwam hij in de tweede game IJzersterk terug met 21-16. De derde set bracht veel spanning, maar helaas kon hij het net niet bolwerken, 18-21. Bij manege Stal de Eik werd afge lopen zondag de eerste van een se rie van drie dressuurwedstrij den verreden. Deze traditionele herfstcompctitic wordt, in verband met de grote deelname, gesplitst in wedstrijden voor senioren en junioren. De se nioren beten de spits af en gingen de strijd aan om het hoogste pun- tenaantal. Uitslagen A en B (in handicap): 1. Henriette Nijzink met Monika (122 punten); 2. Nicole Rosenkamp met Sonate (118 punten); 3. Imelda van Roermond met Monika (117 pun ten); 4. Alfons met Sander (113 punten); 5. Hillig van 't Land met Sander (110 punten). Uitslagen B2 en L (in handicap): 1. Evelien Vos met Karan (125 pun ten); 2. Herbert van de Straten met Monika (123 punten); 3. Eggie Lamping met Monika (118 pun ten); 4. Jo Pouw (117 punten); 5. Geja Paalman met Sonate (115 punten). De Schietvereniging "De Een dracht" hield onlangs haar onder linge schietwedstrijden. De uitslagen zijn als volgt: luchtgeweer klasse A: 1. W. Paal man -172 punten; 2. G.H. Paalman -166 punten; 3. D. Jansen -165 pun ten (4 x 10); 4. H. Vincent -165 pun ten (3 x 10); 5. G.J. Schuppert -158 punten. luchtgeweer klasse B: 1. B. Paal man -160 punten; 2. E.J. Grooten- traast -150 punten; 3. A. Paalman - 145 punten. luchtgeweer klasse C: 1. F. Hoes - 146 punten; 2. G.J. van Aefst -145 punten; 3. C.L. Tromop -141 pun ten; 4. F.L. Tromop -125 punten; 5. A, Pekkerlet -117 punten, luchtpistool open klasse: 1. H.J. Nekkers -167 punten; 2. H. Mulder - 164 punten; 3. A. Schuppert - 128 punten. Als de voortekenen niet bedrie gen, kan de Holterberg zaterdag een ware invasie van atleten ver wachten. Naar de eerste verwach ting, zullen zo'n vijfhonderd lo pers en loopsters deelnemen aan de eerste Diepe Hel Holterber- gloop, maar naar inschatting van Wim Brinks van de afdeling atle tiek van sv Holten, kunnen er dat bij gunstige weersomstandighe den nog heel wat meer worden. "De organisatie is er klaar voor, dus laat ze maar komen", aldus Brinks. Voor de organisatie tekenen de at letiekvereniging Atletics uit Nij- verdal met medewerking van de af deling atletiek van sv Holten. Start en finish zijn zijn op Nijververdals grondgebied bij de Noetselerberg en het keerpunt nabij hotel de Hol terberg. Dat betekent dat vanaf half een 's middags (de wedstrijden beginnen om 13.30 uur) de Toeris- tenweg volledig voor al het verkeer is afgesloten. Voor de deelnemen de atleten is het wedstrijdparcours uitsluitend bereikbaar via Nijver- dal, dus dat wordt omrijden via Rijssen/Nijverdal of Nieuw Hee- ten/Haarle. Uitzonderingen wor den niet gemaakt. Toeschouwers, die vanuit Holten de wedstrijden willen volgen, heb ben een goed zicht op de atleten nabij het keerpunt bij hotel de Hol terberg en nabij de Wielen en het Lósse Hoes, waar tevens een over steekplaats wordt gemaakt. Alle dwarswegen in het parcours wor den afgesloten door middel van dranghekken, waarvoor MAC de Holterberg als vanouds de hekken levert Met de auto komen is dus zinloos; verstandig is met de fiets Voor MAC De Holterberg zit het seizoen er na dit weekeinde op. Daarom gaat het er zaterdag en zondag nog één keer sensationeel aan toe bij de Trekkerslep-wed- strijden-en de traditionele Erwin- cross. Beide evenementen worden gehouden op de weide van Paal man aan de Langstraat achter het AC-restaurant en zijn gratis toe gankelijk. Bij de Trekkersiep-wedstrijden van zaterdag komen tal van regio nale deelnemers aan de start die met het krachtpats-tractoren het betere trekwerk zullen vertonen. De wedstrijd Daarle-Blauw Wit was traditiegetrouw en geheel vol gens verwachting een zeer moeilij ke klus voor Blauw Wit. De gasthe ren trokken meteen fiks van leer en lieten na ongeveer 10 minuten 1-0 aantekenen door Harry Willems, die attent profiteerde van een te zachte terugspeelbal van Henry Stam. Daarle bleef hierna met technisch goed spel de betere ploeg en de in middels zwaar versterkte Blauw Wit-defensie werd zwaar op de proef gesteld. Daarle kreeg een paar goede kansen om de wed strijd definitief te beslissen, maar had pech bij schoten tegen paal en lat én vond doelman Eelco Spijker op haar weg, die in prima vorm stak en verdere schade wist te voorkomen toen hij bij een keihard schot uit een hoekschop de bal naast stompte. Daarle ging ook in de tweede helft zeer gemotiveerd van start. Blauw Wit kwam de eerste tien minuten bijna niet tot aanvallen en mocht van geluk spreken dat Daarle niet uitblonk in het benutten van doel- rijpe kansen. Na de „missers" viel Daarle wat terug en kreeg Blauw Wit, mede door beter samenspel, een licht overwicht dat resulteerde in een schitterend doelpunt van Harry Kolkman uit een voorzet van Hans Stam. Blauw Wit bleef hierna sterk aan dringen met goed spel over de vleu gels waarbij Harry Kolkman in de voorlaatste minuut na twee verde digers te hebben omspeeld door de of ouderwets met de benenwagen naar de Holterberg te komen. De bewoners, evenals de hotels op de berg hebben spontaan gerea geerd op deze unieke sportwed strijd, zodat de organisatoren er van overtuigd zijn dat alles goed zal verlopen. Gelukkig hebben wij van beide gemeentebesturen de toestemming gekregen de weg ge durende de wedstrijd af te sluiten, anders was het levensgevaarlijk om op die weg een wedstrijd te houden". Het programma start om half twee met de Prestatieloop over vijf En gelse mijlen, waaraan tal van be kende Holtenaren zullen deelne men, zoals o:a. Harry Heuvelmans, Jos van der Spek en Ap Koetsier. Voor de tien Engelse mijlen KNAU-wedstrijd, die om 14.30 uur begint, hebben vrijwel alle regio nale toppers ingeschreven, waar onder de plaatselijke favorieten Egbert Veneklaas en Meindert Koopman en de Enschedeër Henk Een groot aantal Holtense atlete was afgelopen zaterdag al in tra: ning voor de Holterbergloop. Jansen. Veel Holtense deelr ook bij de twee Engelse r loop die om 14.45 uur van gaan. Daarin komen tal van tense atletes aan de start, die al c nodige kilometertjes getraind hel ben op de Toeristenweg. 'Laat nu mand denken, dat doe ik wel even het wordt verschrikkelijk zwaar waarschuuwt Wim Brinks de atle ten. De wedstrijden beginnen 's mor gens om tien uur en duren de hek- dag. De aanwezigheid van de grote MAC-tent staat garant voor een goede verzorging van de inwendige mens met drankjes en hapjes. Die tent is ook zondag aanwezig wanneer de traditionele Erwin-au- tocross op het programma staat. Een cross waaraan alleen MAC-le- den kunnen deelnemen. De eerste start is om 11.30 uur en aan het eind van de middag wordt bekend wie dit Jaar de Erwin-wisselbeker in zijn bezit krijgt. De Erwin-cross betekent voor de MAC de seizoen safsluiting. Thuis tegen Sportlust Zaterdagmiddag 29 oktober speelt Blauw Wit thuis tegen Sportlust (Glanerbrug) dat in de laatste drie wedstrijden geen enkel doelpunt maakte en er dus op gebrand zal zijn om produktiever voor de dag te komen. Blauw Wit, dat de twee eerdere thuiswedstrijden resp. van Marle en de Esch won, kan van „de Bruggers" winnen maar dan zal er écht gevoetbald moeten worden. De wedstrijd begint om half drie. keeper in de houdgreep werd geno men. Ook scheidsrechter Steffens was dit niet ontgaan en hij gaf te recht een strafschop die door Ger- win de Velde tegen de lat werd ge schoten. Jammer maar.gezien het door Blauw Wit vertoonde spel zou een overwinning beslist onver diend zijn geweest. Stand: Eversberg7-10; Markvogels 7-10; Blauw Wit 6-9; Aadorp 6-9; Marle 7-9; Daarle 6-8; DVO 7-7; Sportlust 6-6; Vesos 6-6; Rietvo gels 5-4; Boswinkel 7-0; De Esch 7- 0.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9