Bulgaars Mannenkoor opnieuw in Holten Ook sport vraagt om een marktgerichte benadering Holtens Nieuwsblad. Gevarieerde avond op elfde van elfde Sfechuppeitl ssawa&a» «saters» Brede sportnota zet zaken op een rijtje STIJL. herkent u altijd Opbrengst collecte Hervormde gemeente krijgt eigen gids Anti-alcohol U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Optredens Jay Deimore en Twilight Holtens Nieuwsblad Donderdag 27 oktober 1988 - 40ste jaargang no.43 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Vrijwilliger Afgelopen maandag was de sporthal weer het toneel van de bloed-donoravond van het Rode Kruis. Honderden Holte naren stonden opnieuw een half litertje bloed af voor het goede doel. Dit jaarlijks terug kerend evenement valt of staat met de medewerking van een groot aantal vrijwilligers van de plaatselijke EHBO, die zor gen voor een vlotte afwikke ling van het bloedgeven en het welzijn van de donoren. Dat is slechts een van de activiteiten waarbij de EHBOers present zijn. In het Holtens Nieuwsblad een gesprek met voorzittter G. Jansen van de Holtense EHBO afdeling. Lichtjes Wat was het een fantastisch leuk gezicht was dat vrijdag avond toen al die honderden kinderen met stralende gezich ten meeliepen in de lampionop tocht naar de vijver van het Vletgoor en wat een sprookjes achtige sfeer toen al die lichtjes van de figuren van Sneeuwwit je zich weerspiegelden in het spiegelgladde oppervlakte van de vijver. Voor de bedenkers en organisatoren van dit feest niets dan lof. Hopelijk blijft het niet bij deze ene keer, maar kan het lichtfeest op een of andere manier een vaste plaats krijgen in de Holtense evenementenka lender. Diepe Hel Komende zaterdag wordt op de Toeristenweg een evene ment georganiseerd dat tot een landelijk evenement kan uit groeien: de Holterberg Diepe Hel loop. Mede organisator, de afdeling atletiek van sv Holten, is er van overtuigd dat het een uniek sportgebeuren wordt, dat niet alleen veel atleten, maar ook veel toeschouwers zal trekken. Een stukje Holten promotion, zo te zeggen. Holten - Borculo - Rijssen Op uitnodiging van het Holtens Mannenkoor komt het Bulgaarse Mannenkoor Gulsa van 6 tot en met 8 novemvber weer naar Hol ten om op maandag 7 november een concert te geven in de Kande laar dat om 20.00 uur begint. Het Bulgaarse Mannenkoor Gusla, het meest vooraanstaande koor van Bulgarije, werd in 1924 opge richt door een aantal jonge enthou siaste zangers. Bijna nu al vijf en zestig jaar lang geniet hun zang overal ter wereld grote waardering. Beroemde zangers als Boris Chris- tov, Toda Mazaro en Luben Vishe- gonov begonnen hun zangcarrière in dit koor. Nu, onder de zo geslaagde leiding van beroemde Bulgaarse dirigen ten als Vossil Stefanov, hoofdiri- gent van het Bulgaarse Radio- en TV Symphonieorkest, Rousland Ratchen, dirigent van de Nationa le Opera en Dimiter Rouskov, di recteur van de Muziek Academie, handhaaft het koor zijn traditio neel hoge niveau van uitvoering, repertoire en interpretatie. Het repertoire van het koor wordt gekenmerkt door een grote veelzij digheid, in zowel klassiek als mo dern opzicht, gecomponeerd door de meest vooraanstaande compo nisten ter wereld: opera-koren, bal laden cantaten, liederen die een weerspiegeling zijn van de belang rijkste, meest creatieve en welva rendste periode in de Bulgaarse ge schiedenis. Het Holtens Mannenkoor is er dan ook geweldig trots op dat ze dit 100 man tellende koor weer in hun midden mogen hebben Het vermaarde Bulgaarse koor Gusla komt weer naar Holten. Kaarten zijn in de voorverkoop nisch kan men kaarten laten reser- verkrijgbaar bij Boekhandel Heu- veren bij E. Stam, telefoon 61495 en sinkveld en de Rabobank; telefo- A.G. Vorkink, telefoon 61590. Illllllllllllllllllllllljllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllliililliijiillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllim Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 4 7 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Om enerzijds de kwaliteit van de bestaande accommodaties te bewaken en er anderzij'ds voor te zorgen dat potentiële en al actieve sporters die accommo daties blijven gebruiken, zal ook de Holtense sportwereld een marktgerichte benadering moeten hanteren. Dat is de boodschap van de zojuist door het da gelijks bestuur van de sportcommissie gepresenteerde Nota Sportbeleid. Een gedegen stukje werk waarmee Holten de komende jaren kan inspelen op veranderende omstandigheden op sportgebied. Voorlopig zijn er echter geen ingrijpende beleidsmaatregelen te verwachten. Een verdere doorberekening van de accommodatiekosten aan sportverenigingen en een verlaging van de jeugdsubsidie om een potje voor nieuw beleid te vullen, zijn voor 1989 de voorgestelde maatregelen die de penningmeesters het meest in de portemon- naie zullen voelen. De nationale collecte Geestelijk Gehandicapten die onlangs is ge houden, heeft in Holten een bedrag van 5303,70 opgebracht. Het plaatselijke comité dankt alle wijkhoofden en collectanten die dit bedrag bij elkaar hebben ge bracht en dankt alle mensen in Holten die dank zij hun gaven voor dit resultaat hebben gezorgd. Waren vorige nota's van de Hol tens sportcommissie eigenlijke pure accommodatienota's, deze keer is de nota sportbeleid veel breder onderbouwd. Ook demo grafische onderzoeksgegevens en provinciale en landelijke onder zoeken naar sportbeoefening nu en in de toekomst zijn aan de Holten se situatie getoetst. Reden daar voor is dat er op het gebied van sportaccommodaties geen grote knelpunten meer zijn. Weliswaar wacht de laatste fase van sport park 't Vletgoor nog op realisering, maar door de bouw van kleedka mers en kantine voor de Hockey club Holten in het Sportdal is die zaak minder urgent en zal in ieder geval de komende vijf jaar niet ter hand worden genomen. Met de nota sportbeleid die nu ter tafel ligt, verwacht de sportcom missie adequaat te kunnen in springen op de ontwikkelingen in de komende vijfjaar. Waarbij, ind achtig de taak van de sportcom missie, de nadruk ligt op het voor waarden scheppende karakter van dit orgaan. Accommodaties voetbalveld op sportpark Meer manskamp vandaag de dag niet erg groot, terwijl bijvoorbeeld de sterk gegroeide atletiekafdeling van de SV Holten wel wat meer ruimte zou kunnen gebruiken en ook het naburige tennispark op grond van de cijfers een baan te kort komt. Verwacht mag dan ook worden dat er vanuit het dagelijks bestuur van de sportcommissie voorstellen in die richting zullen worden gedaan. Twenhaarsveld Een ander groot vraagteken is de toekomst van recreatiebad Twen haarsveld, dat er vergeleken met omliggende openluchtbaden mis schien nog positief uitspringt, maar waarbij jaarlijks toch een ex ploitatietekort van ruim twee ton moet worden ingecalculeerd. Aan gezien het probleem ook in buurge meenten speelt, wordt sinds kort met die gemeenten overlegd of er niet tot één gezond regionaal open- luchtbad kan worden gekomen. Waarbij het streven van de Holten se-bestuurders natuurlijk gericht is op het openhouden van Twen haarsveld. In ieder geval zijn de on- Hopelijk in december zal voor de eerste maal in de Holtense geschie denis een informatiegids van de plaatselijke hervormde gemeente verschijnen waarin men van alle commissies, raden en clubs binnen de hervormde kerk de adressen te lefoonnummers en arjdere infor matie aantreft. De hervormde ge meente hoopt eenmaal per jaar de bewoners van Holten op déze wijze te informeren omdat in het blad van de kerk 'Hervormd Holten' geen plaats is voor deze uitgebrei de informatie. De gids zal huis aan huis worden verspreid. Tegelijk is het van groot belang dat iedereen weet wie waar hoe ac tief is temeer omdat regelmatig daarover vragen binnen komen bij het kerkelijk bureau, de kerkeraad en het pastoraal trio. De uitgave van de hervormde gids heeft de kerkeraad toevertrouwd aan de ADU-drukkerij in Heerhu- gowaard die ook de recame-acqui- sitie verzorgt. De Holtense bedrij ven zullen vrijwel zeker benaderd door hen worden met het verzoek een advertentie in deze gids te plaatsen. Het college van burgemeester en wethoduers gaat overleggen hoe het anti-alcoholsbeleid in Holten verder gestalte kan krijgen. In de Door meer service te verlenen kan recreatiebad Twenhaarsveld meer aan klantenbinding doen, aldus het rap- sportnota is hiertoe reeds een eer- port. wellicht een nieuwe markt kunnen worden aangeboord. Op dit mo ment houdt alleen sportvereniging BATO zich met deze doelgroep be- sportverenigingen gestuurd, die tot en met 17 november daarop kunnen reageren. In de sportcom missie-vergadering van 13 decem ber zal de nota daarna worden be handeld. ste aanzet gegeven. Het college is er nog niet uit of de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie alcohol vrij zal zijn; de meningen zijn daar nog over verdeeld. liere bedrijfsleven (zijnde verzeke ringsmaatschappij Ennia als eige naar van bungalowpark Uiteraard ontkomt men er in de nota er niet aan het accommoda- tiebeleid ter discussie te stellen. Vooral omdat de cijfers uitwijzen dat zich de afgelopen jaren, maar ook in de toekomst opmerkelijke De sportcommissie wil in totaal 5000 gulden vrijmaken voor pieuw beleid. Duizend gulden komt be schikbaar wanneer het voorstel om de subsidie voor jeugdleden te derhandelingen met het particu- verminderen wordt aangenomen en de rest moet binnen de bestaan de sportbegroting worden gevon den. Een mogelijkheid daarvoor is sportgedrag van de Holtenaren. Zo blijkt de behoefte aan een vijfde Twenhaarsveld door het college o.a. het integreren van het materi- definitief afgekapt). De sportnota aalpark voor onderhoud van sport- bepleit in de tussentijd door te velden in dat van de dienst Ge meentewerken (een voorstel dat al in de begroting voor 1989 is opge nomen). A Is lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 te face-lift van het bad, waarbij de aandacht meer uitgaat naar servi ce verlenen (bijvoorbeeld gratis ligstoelen of warme douches) dan naar attracties als een reuzenglij- baan, die slechts tijdelijk als klan tenbinder fungeren. Tarieven Tenslotte bepleit de sportnota een zo gelijk mogelijke behandeling van binnen- en buitensporters, Onder de accommodaties valtook met name waar het gaat om hetta- de gemeentelijke sporthal, waar- rievenbeleid. Een ver doorgevoerd voor op het investeringsschema rekenmodel leert dat, ondanks eer- 1989 al geld is vrijgemaakt voor dere maatregelen, binnensporters vervanging van de vloer. De nota oppert de mogelijkheid het huidi ge instructielokaal om te bouwen tot een fittness-ruimte, waarmee de gebruiksmogelijkheden voor zowel het onderwijs als de vereni gingen kunnen worden uitgebreid. Een particuliere sportschool in een voor hun accommodatie nog steeds meer betalen dan hun bui ten sportende mede-Holtenaren. Om dat verschil op te heffen zullen per 1 januari 1989 de kosten van het gasverbruik van de kleedka mers op Meermanskamp, 't Vlet goor en bij de tennisclub worden gemeentelijk onderkomen wordt doorberekend aan de gebruikers, niet als wenselijk beschouwd. Daarna kunnep eventueel nog an- dere taken en kosten aan de vere- bportstimulering nigingen worden overgedragen. Een zaak waarvoor het dagelijks Maar er kan niet onbeperkt een be- bestuur van de sportcommissie be- roep op de zelfwerkzaamheid wor- reid is geld vrij te maken binnen de den gedaan. De kwaliteit van het huidige sportbegroting. is het sti- onderhoud blijft voorop staan, is muieren van sportbeoefening door de mening van het dagelijks be- ouderen en eventueel voor een pro- stuur van de sportcommissie. In de ject Sport Overdag voor baanlo- praktijk komt het erop neer dat zen. De laatste groep werd enkele het onderhoud binnen de lijnen jaren geleden al vruchteloos bena- van het sportveld een gemeente- derd in samenwerking met het so- taak blijft, ciaal-cultureel werk, maar door de Reacties toenemende vergrijzing van de Holtenaren zou in die categorie De Nota Sportbeleid is naar alle De elfde van de elfde-avond van carnavalsvereniging De Fien- preuvers belooft een gevarieerde avond te worden. Hoogtepunten op zaterdag 12 november bij De Poppe zijn ongetwijfeld het optre den van zanger Jay Delmore en ui teraard de bekendmaking van Holtens nieuwe carnavalsprins. De muzikale verzorging van de avond is in handen van de groep Twilight. Aan het begin van de avond wordt afscheid genomen van een aantal leden van de Raad van Elf en wor den de open plaatsen weer opge vuld door nieuwe leden. Daarna worden de senatoren opgenomen en kan prins Anne Bouke van Gel deren zijn afgang maken. Als grote trekker hebben de Fien- preuvers dit keer de zanger Jay Delmore gecontracteerd. Deze startte zijn carrière in 1980 op het Knokke-festival nadat hij dertien jaar samen had gewerkt met het orkest de Millionaires. Na zijn En gelstalige singles Never Give In en Because I Love, zette Delmore ook Nederlandse stukken op de plaat resulterend in de singles Merci en Huizen van Steen. Jay Delmore Jay Delmore is de grote trekker op de Fienpreuvers-avond. trad in 1983 en 1985 op in het Am sterdamse Lido en is regelmatig te rug te zien in STER-spots op de te levisie. Vermaard is ook zijn Iwan Rebroff-imitatie hetgeen, gezien zijn treffende gelijkenis, altijd weer een groot succes is. Na het optreden van Delmore wordt eindelijk de spanning door broken met de opkomst van de nieuwe prins, die ongetwijfeld weer een originele binnenkomst heeft bedacht. Eenmaal in functie kan hij de avond vrijgeven voor het or kest Twilight, dat de rest van de avond voor dansmuziek zorgt.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1