Bouw van Dorpshuis schiet al flink op Handelsvereniging wil op korte termijn, maatregelen Holtens ■fccrwppcrts Burger moet in buidel tasten voor riolering HHV wacht met oordeel haalbaarheid rondweg Maandag: donoravond Kegelmiddag Fienpreuvers U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Opnieuw hulp-aktie Roemenië STIJL.. herkent u altijd Holtens Nieuwsblad Donderdag 20 oktober 1988 - 40ste jaargang no.42 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Meester Vorige week werd uitgebreid het feit gevierd dat 'meester' van 't Holten een kwart eeuw werkzaam is in het onderwijs. In het Holtens Nieuwsblad een uitgebreid verslag van de festi viteiten rond het jubileum van deze bestuurlijke duizendpoot. Sociëteit De bejaardensociëteit Holten kan terugzien op een geslaagd jubileum. In een volle zaal van gebouw Irene werd zaterdag feestgevierd door ouder wor dend Holten in een sfeer die zo kenmerkend is voor de bijeen komsten van de 'soos': ontspan nen en vriendeljk. In het HN een verslag van de feestelijkhe den. Waar kwaliteit kost dan u denkt Dalton str. 13 Nljverheidstr. 1 05480-1 33 47 Het Rode Kruis organiseert maan dag 24 oktober aanstaande een bloedafname-avond. Alle gezonde inwoners van Holten van 18 tot en met 65 jaar worden uitgenodigd zich hiervoor op te geven. "Elk mens heeft vijf tot zes liter ge zond bloed; je merkt het zelf niet als je nog geen halve liter daarvan afstaat en er kan wel een zieke of gewonde mee gered worden", aldus de organisatoren. Dagelijks worden duizenden trans fusies gegeven met bloed en met uit bloed bereide produkten, zowel ter behandeling als ter voorko ming van ziekten en bij operaties en dergelijke. Bloed blijft broodno dig; donoren zijn maandagavond van harte welkom in de sporthal, van 18.30 tot 21.00 uur. Om de spieren alvast wat los te maken voor het komende carna valsseizoen, oganiseert de carna valsvereniging de Fienpreuvers op zondag 23 oktober een kegel middag in kegelcentrum Barba- rossa. Bekende ploegen hebben zich al aangemeld zoals sv Hotlen, afde ling voetbal, touwtrekvereniging OKIA, MAC De Holterberg, Ten nisclub Holten, Hockeyclub Hol ten, de Togaclub en natuurlijk de Fienpreuvers. De kegelmiddag is voor iedereen toegankelijk, dus ook voor niet leden van de carna valsvereniging. Voor de kinderen wordt een spelcircuit opgezet, zo dat het een echt gezellige familie middag kan worden. Begonnen wordt om 16.30 uur en de prijswin naars zullen rond 19.00 uur bekend zijn. De entree is gratis. Indien de weersomstandigheden niet al te veel tegenzitten, zal het nieuwe Dorpshuis waarschijnlijk al eind november klaar zijn. Vori ge week vrijdag werd het hoogste punt bereikt wat met enig feestg- druis in de vorm van pannenbier een kloeke bal gehakt en een klein toespraakje van wethouder Wim Dalhuisen "U bouwt sneller dan wij in 13 jaar vergaderden" werd gevierd. Vooraf werd door het col lege van b en w, de mensen van ge meentewerken en de pers een kijk je gegund in de nog kale ruimte van het nieuwe pand, waarbij ar chitect H.S. Gjaltema van het ar chitectenbureau Tuns en Hor- sting uit Markelo en Gerard Voor des van bouwbedrijf Voordes als gids fungeerden. De entree van het gebouw ligt nu nog verscholen achter een -flinke bos struikgewas, die het dorpshuis scheidt van het trottoir en parkeer plaats naast Irene. In overleg met de Hervormde gemeente, eigenaar van Irene, wordt de beplanting straks aangepast zodat men vanaf de Thuinstraat een goed zich heeft op de fraaie entreepartij waar veel glas in zal worden verwerkt en een open karakter krijgt. Het gebouw, waarin de voormalige kleuter school volledig is opgenomen, wordt gebouw van een lichtgrijze steen, onderbroken door een wat donkerder 'speklijst'. Het schilder werk wordt uitgevoerd in lichte pasteltinten. Ook de kelder, nu nog slechts te be treden met laarzen aan, werd be zocht. Daar komt de ruimte voor jeugdsoos Musky en de donkere kamer voor fotoclub Profoto. Wethouder Dalhuisen benadrukte dat hoewel als vaste gebruikers de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk, de Lathmer, de nieuwe mu- ziekmaatschap en de dagschool voor volwassenen de vaste gebrui kers worden van het gebouw, geen van de gebruikers het alleenrecht voor een van de lokaliteiten kan opeisen. "Het is een multifunctio neel gebouw. Veel verenigingen vergaderen nu nog bij de horeca, die zouden hier ook terecht kun nen". Hij weerlegde de verhalen, dat het dorpshuis concurrerend wordt voor de Holtense horeca. "Dat is beslist niet onze bedoeling. Onze barcapaciteit is slechts zeer beperkt en eigenlijk uitsluitend ge schikt voor het schenken van een kopje koffie". Het bestuur van de Holtense Handelsvereniging heeft in een brief aan het gemeente bestuur van Holten nogmaals haar visie op de recontructie van het dorpscentrum neer gelegd en op korte termijn om een nieuw gesprek ge vraagd met als doel een zo snel mogelijke realisering van verkeerremmende maatrege len in het dorp. Zij heeft in haar brief aangekondigd on gewijzigd aan het eerder in genomen standpunt vast te houden dat allereerst begon nen moet worden met de re constructie van het dorpscen trum en dat ook bij de vervan ging van de riolering aller eerst het centrum dient te worden aangepakt. Voor pleitte men nog maals voor eenvoudige 'verkeerirriteren- de' maatregelen die op zeer korte termijn genomen kun nen worden, desnoods op proef voor enkele maanden. De mededeling van secretaris/pen ningmeester Van Wingerden, die als lid van de schaduwfraktie van het CDA, reeds vrijdag inzage had in de gemeentelijke begroting, dat volgend jaar door de gemeente een haalbaarheidsonderzoek zal wor den gehouden naar de noordelijke rondweg en dat het traject Zilver zandweg van de baan is, kon maan dagavond tijdens de najaarsverga dering de handen van de onderne mers niet op elkaar krijgen. Veel liever zag men dat door middel van De obstakels bij Boer Biet bezorgden het (vracht)verkeer veel overlast. In de vorm van bloembakken wel licht een oplossing volgens de ondernemers Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 obstakels op de weg, zoals bloem bakken (en dan liefst met de op schiften: Holten groet alle vracht wagenchauffeurs) er nu eindelijk eens maatregelen worden geno men. De angst dat daardoor in an dere straten sluipverkeer ontstaat deelt men niet met het gemeente bestuur. De winkeliers aan de Dorpsstraat/Oranjestraat konden uit eigen ervaring noteren dat tij dens de verbouwing van Boer Biet er aanmerkelijk minder vrachtver keer door Holten ging. Een zand- transportbedrijf liet Holten links (of rechts) liggen en reed via de snelweg omdat er door de obsta kels teveel tijdsverlies optrad. Nu de ladders en dergelijke zijn ver dwenen rijden de zandauto's weer even zo vrolijk door Holten. "Met een beetje fantasie moet er op kor te termijn en met weinig fianciële middelen toch iets te verzinnen zijn dat effectief is", aldus de leden van de Handelsvereniging. Een an dere suggesties was om in navol ging van Markelo, langs de Dorps- straat'Oranjestraat parkeerha vens aan te leggen. Politieke beslissing Het bestuur van de Handelsvereni ging bij monde van Albert van de Maat wil nog geen oordeel geven over een noordelijke rondweg. "Onze belangen liggen primair in het centrum. Aan de rondweg branden wij onze vingers niet aan; dat is een poltieke beslissing". De leden zien de noodzaak van een noordelijke rondweg niet in, ook al omdat door eigen ervaring in Rijs- sen de meningen niet onverdeeld gunstig zijn. Centimeter Uit de vergadering werd kritiek ge uit op het standpunt van het be stuur van HHV over het handha ven van een tweerichtingsverkeer in Holten. "Hoe moet dat nu: brede trottoirs, aparte fietsstroken en ook nog een dubbele rijweg. Je kunt de muren toch niet uit elkaar duwen". Ook werd aandacht ge vraagd voor de ondernemers met winkels buiten het directe cen trum die door de plannen buiten de boot dreigen te vallen. Voorzitter van de Maat herinnerde er aan dat door VW en Handelsverenigig is aangedrognen op een zo gedetail- leer mogelijk plan, schaal 1: 200, zodat alles goed doorgemeten kan worden. "Dan gaan we maar met de centimeter de straat op, maar de Dorpsstraat wordt er niet breder op", was het antwoord uit de zaal. Uit de gemeentelijke begroting kon secretaris Van Wingerden ook meedelen dat de gemeente bij de ANWB zal aandringen op een ver- Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De vlag staat fier in top van het nieuwe dorpshuis. Wethouder Dalhuisen poseerde samen met de bouwers voor de foto. Wm De plaatselijke werkgroep Dor- kas houdt, in samenwerking met de Hongarije-commissie ook dit jaar weer een inzame- lingsaktie op Dankdag (woens dag 2 november) voor de inwo ners van Roemenië. Vorig jaar werd eveneens een inzameling voor Roemenië gehouden, die een enorm succes werd. De leef omstandigheden in Roemenië zijn verschrikkelijk. Er is een groot gebrek aan vrijwel alle levensmiddelen. Op woensdag 2 november zullen alle kerkgebouwen openstaan voor de gulle gaven van de Hol tenaren. In de Kandelaar kan men terecht van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds voor de aan vang van de Dankstond voor het gewas. De kerk is dab open vanaf 18.30 uur. In Irene kunnen goederen gebracht worden van 14.00 tot 16.00 uur. In Bethanie en Trefpunt kan men terecht van 14.00 tot 15.00 uur. Er is vooral veel vraag naar de volgende artikelen: Koffie (geen thee), bakpoeder, meel, cam- pingboter in blik, vanillesuiker, suiker, rijst, macaronie, vlees in blik bijv. boterhamworst, worstjes etc.), peulvruchten (in blik en gedroogd), rozijnen, soe pen (instantr), custard, cacao en niet te vergeten kauwgum voor de kinderen. Daarnaast is er vraag naar toiletzeep en scheer- crème. Geen cigaretten en geen koffiecrème en indien men melkpoeder wil geven: alleen volle melk poeder. Nadere inlichtingen zijn ver krijgbaar bij Herma Aanstoot, telefoon 6 39 61 en ds. Linde boom, telefoon 6 25 52. betering van de bewegwijzering. Nu rijden veel auto's onnodig door Holten omdat de bewegwijzering dit zo aangeeft. r i Holten - Borculo - Rijssen De burger zal diep in de buidel moeten tasten voor de ingrijpende verbetering van het riolerings stelsel. Dat valt ondermeer de le zen in de gemeentelijke begroting die in verkorte vorm te vinden is in de gemeentelijke advertentie in het Holtens Nieuwsblad. Tevens staat daar in de lezen dat de begro ting die jaar, mede door de korting op de rijksinkomsten niet slui tend zal zijn. De rek is er nu echt uit en geld voor leuke dingen is er niet meer. Maandagavond tijdens de verga dering van de Holtense Handels vereniging kon directeur van Win gerden van de Rabobank al mee delen, dat de gemeente een haal baarheidsonderzoek laat uitvoeren over de haalbaarheid van een noordelijke rondweg en dat met de ANWB overleg ge pleegd zal worden over een zinvolle bewegwijzering, waardoor het ver keer niet meer onnodig door Hol ten wordt geleid. Van Wingerden ontving de gemeentelijke stukken in zijn hoedanigheid als lid van de schaduwfraktie van het CDA. Ook de raadsleden en de leden van de overige schaduwfrakties bleken vrijdag al in het bezit te zijn van de begroting, terwijl onze adverten tieafdeling eveneens tijdig was in geseind over het gereedkomen van de begroting. Voor de journalisten waren de stukken eerst op dins dagmorgen beschikbaar. Voor de redactie van het Holtens Nieuws blad een te laat tijdstip om inhou delijk op de begroting in te gaan, vooral omdat er voor sluitingstijd van deze krant er geen mogelijk heid meer bestond nadere informa tie bij het college van burgemees ter en wethoduers in te winnen over de verschillende onderdelen van de begroting. Zo staan er toch wel een aantal onderwerpen in, die om een nadere verklaring vragen. Wat bedoelt bijvoorbeeld het colle ge met het voorstel om wonen en werken op de Kol te gaan scheiden en wat betekent de 'doorbereke ning van de rijkskortingen aan in stellingen' concreet? Zoals gezegd, op zo'n korte termijn voor het ter perse gaan was het ons niet mogelijk daar uitsluitsel over te krijgen. Hopelijk zullen we tij dens de commissoriale raadsvera- dering, die op dinsdag 8 november wordt gehouden en de begrotings behandeling die op maandag 28 november het antwoord vernemen en u daarna erover berichten.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1