Beachrace Scheveningen belooft weer spektakel 17/21 oktober. Import deskundigen buiten Holten J aaragenda Rabobank Jubileum uitvoerder Kivits bij Krekel Uit Water graaf overleden HOLTENS NIEUWSBLAD Werkgroep ouders van homoseksuelen PGCJ-avonden DONDERDAG 13 OKTOBER 1988 Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende kapvergunningen aan: - H. W. Luggenhorst, Sangeldijk 7; - L. Muller, Vianenweg 70; - R. Hegeman, Haarlerweg 4; - G. W. Hoekman, Boerendanssteeg 7; 2. aan P.C. de Berg ruitertjes en volleybalver. Mintonette ontheffing verleend t.b.v. een huis-aan-huis verkoopactie; 3. aan fam. Aanstoot vergunning verleend voor de exploitatie van camping «Ideaal" en een kampeerboerderij; 4. aan gemeente Holten vergunning verleend voor de bouw van een berging t.b.v. pomp beregeningsinstallatie 't Vletgoor. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Ontwerp Provinciaal woonwagenplan Overijssel Beleidsplan 1988 tot en met 1996 Planning standplaatsen 1988 tot en met 1990 De burgemeester van Holten maakt bekend dat gedurende de periode van 17 oktober 1988 tot en met 16 november 1988 ter gemeentesecre tarie van Holten, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) alsmede in de openba re bibliotheek, Rörikstraat 3 te Holten, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp Provinciaal woonwagenplan Overijssel - Beleidsplan 1988 tot en met 1996 - Planning standplaatsen 1988 tot en met 1990. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het ontwerp indienen bij provinciale staten van Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Holten, 13 oktober 1988 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Het dagelijks bestuur van het zuiveringschap West-Overijssel maakt, op grond van het bepaalde in artikel 24 van de Verordening zuivering schap West-Overijssel bekend dat van 10 oktober 1988 tot 10 decem ber 1988 voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-Waterkwaliteitsbeheersplan 1988-1992. De terinzagelegging vindt plaats: 1. ter secretarie van het zuiveringschap West-Overijssel, Ruiterlaan 7 te Zwolle; 2. ter secretarie van de gemeenten Zwolle, Kampen, Brederwiede. Genemuiden, Noordoostpolder, Staphorst, Steenwijk, Urk, IJssel- ham, IJsselmuiden, Zwartsluis, Avereest, Dalfsen, Gramsbergen, Den Ham, Hardenberg, Hasselt, Heino, Hellendoorn, Nieuwleusen, Ommen, Raalte, Vriezenveen, Bathmen, Deventer, Diepenheim, Diepenveen, Haaksbergen, Holten, Markelo, Olst en Wijhe; 3. ter secretarie van de waterschappen benoorden de Dedemsvaart, bezuiden de Vecht, De Bovenvecht, De Noorder Vechtdijken, Noordoostpolder, Het Ommerkanaal, Salland, De Schipbeek, Vol- lenhove, IJsseldelta, Oost-Veluwe, Regge en Dinkel, heemraad schap Fleverwaard, zuiveringsschap Veluwe, zuiveringsschap Oos telijk Gelderland, zuiveringsschap Drenthe en de waterschappen Oost-Veluwe, Riegmeer, De Wold Aa, Nijeveen, Kolderveen, De Vledder en Wapserveense Aa, De Stellingwerven en Noord- Veluwe; 4. ter griffie van de provincies Overijssel en Flevoland; 5. ten kantore van de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Overijssel voor Twente en Salland en voor Flevoland. Het ontwerp-Waterkwaliteitsbeheersplan bevat het beleid van het zui veringschap West-Overijssel op het gebied van het aktief en het pas sief kwaliteitsbeheer van het oppervlaktewater voor de jaren 1988 tot en met 1992. Gedurende bovenvermelde termijn van twee maanden kunnen be langhebbenden schriftelijk bezwaar indienen tegen het ontwerp-plan bij het algemeen bestuur van het zuiveringschap West-Overijssel, Postbus 60, 8000 AB Zwolle. Afgelopen vrijdag vierde uitvoer der Leo Kivits uit Gorssel het feit dat hij 25 jaar in dienst was van Krekel Holten bv. Tijdens een druk bezochte receptie in Jacht- lust in Loo-Bathmen werd de jubi laris toegesproken door directeur Erik Vincent van het Rijssense we genbouwbedrijf. Vincent bedankte Kivits voor de inzet en de toewij ding voor het bedrijf en haalde en kele anecdotes uit het verleden op. In Holten was Leo Kivits vooral be trokken bij de inrichting van het plan De Haar. Namens het bedrijf ontving hfj een gouden polshorlo ge met inscriptie en ook mocht di recteur Vincent hem de zilveren legpenning, de zilveren draagspeld en een ingelijste oorkonde van de Vereniging van Aannemers Grond- Weg- en Waterbouw over handigen. Mevrouw Kivits werd uitgebreid in de bloemetjes gezet. Tijdens de geanimeerde bijeen komst werd Leo Kivits door tal van gasten de hand gedrukt, waaron der vertegenwoordigers van de ge meenten Holten, Bathmen en Gorssel en van enkele vervoers- en toeleveringsbedrijven. Op de leeftijd van 62 jaar is zondag 9 oktober overleden de watergraaf van het zuiveringschap West- Overijssel de heer ir. N. Buijsert uit Dalfsen. Sedert 1 juli 1983 vervulde Buijsert deze functie. Vanwege een zeer ern stige ziekte had hij reeds te kennen gegeven zich voor een tweede ambtstermijn, ingaande 1 juli 1989 niet meer beschikbaar te stellen. Na voltooiing van zijn studie op de Technische Hogeschool Delft en het vervullen van zijn militaire dienstplicht begon Buijsert in 1953 zijn loopbaan bij het Centraal Bouw- en Woningtoezicht van de dienst van gemeentewerken in Oost-Zeeuws Vlaanderen. In de pe riode 1957 t/m 1968 vervulde hij de functie van directeur gemeente werken van de gemeente Alphen a/d Rijn. Vanaf 1968 was hij gedu rende een 14-tal jaren lid van het college van gedeputeerde staten van de provincie Zuid-Holland in welke functie hij diverse porte feuilles onder zijn beheer heeft ge had. Sedert 1981 was hij tevens lid van de le kamer van de Sta ten-Gene raal voor het CDA. ENTER - Onder auspiciën van de Koninlijke Nederlandse Zan gers bond afdeling Twente vindt vrijdag 14 oktober in de her vormde kerk een zangavond plaats. Aan deze zangavond, die om 20.00 uur begint, nemen ver schillende koren uit deze regio deel. Aan Dorine Volkmann-Mensink Er was er al eerder een, beste mevrouw, Die het ons allemaal wel eens leren zou. In de vergaderingen van de VVV Sprak hij al gauw een woordje mee. Maar ook toen bleek al ras, Dal het een prater, maar geen doener was Want met zijn zaak op Holten's berg. Liep het al spoedig niet meer zo erg. Hij moest vertrekken naar andere oorden Waar anderen vast ook zijn adviezen hoorden. Met de wijsheid die hij anderen wilde verkopen, Is het voor hemzelf slecht afgelopen. De moraal van deze regels is: Met zulke „import deskundigen" gaat t meestal mis Stoor je niet aan dit soort adviezen, Zonder echte adviseurs te kiezen. Ooievaar Niet alleen in Nederland, maar in heel Europa en zelfs tot ver daar buiten is de Veronica Beachrace in Scheveningen een begrip. De achtste uitgave van de Beachrace belooft weer een sportieve en spektakulaire happening te wor den. De telefoon heeft op het in- schrijfbureau niet stil gestaan. Voor de soloklasse hebben zich circa 700 rijders gemeld. Bij de ATV's zijn dat er 300. De Veronica Beachrace is het grootste en be langrijkste evenement in Europa voor de ATV's. Er staan op zondag 16 oktober a.s. deelnemers uit maar liefst 23 verschillende lan den aan de start. De Nederlanders waaronder Dinand Zijlstra (Hel lendoorn), Pedro Tragter (Epse), Henk Fraterman (De Krim), Mar cel Blind (Olst), komen uit alle de len van het land en uit alle „moto- crossrangen". Aan absolute toprijders ontbreekt het in Scheveningen niet. De deel nemerslijst vermeld o.a. de namen van wereldkampioen 500 cc Eric Geboers uit België en 250 cc we reldkampioen John van den Berk uit Nederland. Verder o.a. uit Ne derland Pedro Tragter en Leo Combee, de Zweed Peter Hansson, de Amerikaan Mike Healey, de Ja- Ook Holten heeft sinds kort een contactadres voor ouders van ho moseksuele kinderen. Daarvoor is in de regio Twente-Achterhoek al lange tijd een werkgroep actief. Wie over de activiteiten van die werkgroep meer wil weten, kan contact opnemen met mw. Femmy Godeke, Verzetsstraat 36,7451DR Holten. Tel. 62417. De eerstvolgen de avond van de werkgroep wordt op 29 oktober van 10.30 uur tot 16.00 uur gehouden in gebouw De Huve in Eibergen. Ouders kunnen daar met elkaar praten over hun gevoelens ten aanzien van homo seksualiteit. panner Yoshifumi, de Belgen Peter Dirkx en Jo Martens en zo kunnen we nog wel even verder gaan. Kees van der Ven, zelf eens winnaar in Scheveningen, rijdt met een spe ciaal ontwikkelde helmcamera. Dat zal ongetwijfeld sensationele beelden op gaan leveren, want de Nederlandse kampioen 500 cc is ongetwijfeld in de voorste gelede ren te vinden. Bij de ATV's (de drie- en vierwielige voertuigen op de brede bandjes) is men er in ge slaagd om de komplete wereldtop, inclusief de Amerikanen, naar Scheveningen te halen. Het randgebeuren heeft men dit jaar achterwege gelaten, wat niet wil zegen dat dit definitief tot het verleden is gaan behoren. Op za terdag zijn nu alleen trainingen en op zondag 3 manches van circa een half uur voor de solorijders en 2 manches voor de ATV's. De 700 so lorijders gaan om 13.00 uur voor het eerst allemaal tegelijk van start. In tegenstelling tot voor gaande jaren gaat men nu direkt na de start over de springschansen en terug over het snelle strand. Di verse fabrieksrijders zijn al weken bezig om hun machines juist voor dit unieke gedeelte van het circuit te prepareren. Maar het komt niet enkel op snelheid van de motoren aan. Alleen de best getrainde sportman kan in Scheveningen als winnaar over de finish komen. De Beachrace van Scheveningen wordt niet alleen in Nederland live door Veronica uitgezonden, maar ook in België. Verder worden er uit gebreide samenvattingen getoond in verschillende landen, waaron der Japan, Griekenland, Italië, Monte Carlo, Amerika, Australië en Hongarije. OKTOBER: 15 oktober: jubileumreceptie be jaardensociëteit. 21 oktober: Schieten om Zaagmo lentrofee 22 oktober: Open huis de Zaagmo len; lichtspel bij 't Vletgoor. 23 oktober: Kegelmiddag Fien- preuvers 24 oktober: Raadsvergadering. 28 oktober Filmavond Kandelaar; concert HMV in Trefpunt. 29 oktober Holterbergloop; Trek- ker-trekwedstrijden. 30 oktober: Erwin-autocross NOVEMBER: 11 november: COC met Een huis vol verrassingen; 12 november COC met Een huis vol verrassingen; Elfde v.d. elfde Fienpreuvers 18 november najaarsconcert Hol- tens Mannenkoor. 25 november Filmavond Kande laar. 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 14 december Volkskerstzang 19 december Raadsvergadering. 21 december: Kerst-Inn in de Kan delaar. 24 december: Kerst-klaverjas toer nooi 30 december: Filmavond Kande laar JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- sink. 15 januari: Oliebollencross. 21 januari: Prinsenbal in Bonte Paard 25 januari: Concert Forum Filhar monisch 28 januari: Prinsenbal in De Poppe FEBRUARI: 4 t'm 7 februari: Carnavalsweek end. MAART: 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs. MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 11 juni: Senioren-mix toernooi SV Holten. AUGUSTUS: 19 augustus: Triathlon Holten Schouwburg Deventer De PTT Fanfare geeft zaterdag 15 oktober de jaarlijkse uitvoering met populair klassiek en fanfare a gogo-muziek. Na afloop is er een bal met de Swingmasters. Dinsdag 18 oktober spelen Leo van Doeselaar en Wyneke Jordanis quatre mains op de piano. Op het programma staan werken van o.a. Mendelssohn, Brhams, Schubert, Milhaud en Ravel. Woensdag 19 oktober komt Flairck naar de Deventer Schouw burg met het muzikale programma Feest. Naast een terugblik op de af gelopen tien jaar ook veel nieuw werk. Forum Philharmonisch speelt donderdag 20 oktober o.l.v. diri gent Woldemar Nelsson werken van Ravel, Strauss, Tsjaikofcki en Sjostakowski. Schouwburg Lochem Twee moorden in de Lochemse Schouwburg op zaterdag 15 okto ber, wanneer de Hollandse Come- die het toneelstuk The Mousetrap van Agathie Christie opvoert. Zondag 16 oktober geven Karin Lechner en Sergio Daniel Tiempo een koffieconcert met pianower- ken van Ravel, Fauré, Milhaud, Bi- zet en Infante. Ook in Lochem, op donderdag 20 oktober de nieuwe one-man show van Seth Gaaikema: "Seth - op naar 90". De Lantaarn In het kader van de maandelijks blues-nights in café De Lantaarn in Nijverdal treedt zaterdag 15 okto ber de formatie Boom Boom Blues Band op. Aanvang 22.00 uur. Film Museum Deventer "Er staan plaatjes in", is de titel van de tentoonstelling over het werk van kinderboekenillustraties van Mance Post die tot 30 oktober wordt gehouden in het Speelgoed- en Blikmuseum in Deventer. Mance Post maakte illustraties voor de boeken van o.m. Guus Kuijer en Annie M.G. Schmidt. De tentoonstelling Er staan plaatje in, is een gezamenlijk initiatief van het Speelgoed-en Blikmuseum.de Openbare Bibliotheek Deventer en de Nijmeegse kinderboeken winkel. Eilander In de gereformeerde kerk van Nij verdal geeft Peter Eilander op za terdag 15 oktober vanaf 20.00 uur een concert op het Mense Ruiter- orgel. Het programma vermeldt o.a. werken van Bach, Handel, Mo zart, Smart Guilmat en Lemmens. Ook speelt hij enkele koraalbewer kingen "van eigen hand". Het PGCJ (Prov. Geref. Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk) houdt ook dit najaar weer ontmoe tingsavonden rondom het thema „Geloof in het leven". Deze avon den (in het kader van de jubileum viering van 100 jaar gereformeerd jeugdwerk) zijn vooral gericht op de clubleiding en het grootste deel van de avond wordt er praktisch gewerkt rond het thema. De avonden - aanvang 19.30 u. - worden gehouden op 25 oktober in „De Hoofdhof' te Berkum (bij Zwolle), 3 november in „de Paas- kerk" te Delden en op 9 november in „de Schakel" te Hardenberg. AanmeldenJ eugdwerkbureau „Olde Vechte", Zeeserweg 11, Om men, tel. 05291-15 03. geld en goede naad 0206

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5