Uit de oude doos Drukke werkweek leerlingen De Marke Holtens Mannenkoor timmert aan de weg Winst en verlies waterpoloteams Zaalvoetballers J aaragenda Uitbuiten Holten Bonte beestenboel Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten Nederlandse titel Sandra Dieperink CPB Holten over "zorg" HOLTENS NIEUWSBLAD Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten Klaverjassen DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 - Blauw Wit 2 - Vroomshoopse Boys 3 Tegen de Kampioen van vorig sei zoen heeft het tweede een goed re sultaat behaald. Het eerste half uur was onrustig, het ging te ge haast en het middenveld bracht geen rust. In het laatste kwartier voor rust ging het beter en uit een van de aanvallen was de doelman kansloos bij een van richting ver anderd schot van Henri Thalen (1- 0). De gasten probeerden na rust wat terug te doen maar doelman Hans Bekkemens keepte prima en had een paar keer het geluk aan z'n zijde. Blauw Wit moest het in die periode hebben van snelle uitval len en kwam door een laatste tikje van Wim Barvelink op 2-0 uit een vloeiende combinatie met Henri Thalen en Wim Meilink. De zeer sterk spelende Henk Aanstoot bracht na een solo vanaf eigen helft na ook de doelman te hebben om speeld de stand op 3-0. Blauw Wit 5-Deto 8 Beide partijen profiteerden van het mooie weer en lieten zich koes teren door de zon in plaats van te voetballen. Het was een „vriende lijk" partijtje zodat ook de scheids rechter een makkie had. Er werd niet gescoord. TVC Al - Blauw Wit Al Blauw Wit was in het begin niet bij de les en stond binnen 5 minuten met 2-0 achter maar kwam voor rust met hard werken en goed spel door Gert J an terug tot 2-1. In de 2e helft drong Blauw Wit sterk aan maar TVC, een technisch goed team, bleef de situatie meester. Scheidsrechter de Boer eiste door zeer zwak en warrig te fluiten een negatieve hoofdrol voor zich op met als gevolg irritaties bij beide teams waarvan Blauw Wit in de slotfase profiteerde. Eerst kopte Wilfried de Haas de gelijkmaker uit een corner binnen waarna Ger- ke Stam in de allerlaatste minuut met een geweldige pegel van ver buiten-de 16 meter lijn de keeper totaal verraste. Eindstand: 2-3. Blauw Wit Cl-Vesos Cl De thuisclub begon gemotiveerd aan deze wedstrijd tegen koploper Vesos uit Hellendoom. De gasten dachten gemakkelijk te winnen maar kwamen bedrogen uit want Blauw Wit kreeg met goed voetbal en veel inzet veel kansen maar die werden helaas niet benut. Na rust kwam Vesos al vrij snel op 1-0 toen Blauw Wit even met de gedachten ergens anders was maar Eelco bracht de balans met een droge knal via de lat weer in evenwicht. Beide teams streden hiema fel om de beide punten waarbij Marcel een glansrol vertolkte door zijn doel gevaarlijke schoten schoon te houden. In de slotfase zag de scheidsrechter in een zuivere handbal geen strafschop en kreeg Blauw Wit geen kans om te win nen. Al met al een goede prestatie van deC 1-ersü! Pupillen F2 dat als team voor de eerste keer in de wei kwam speelde uit tegen Wierden een goede wedstrijd en dat leverde bij rust een royale 6-0 voorsprong op. In de slotfase speel de vermoeidheid Blauw Wit parten en kon Wierden nog terug komen tot 2-6. Blauw Wit F1 heeft de thuiswed strijd tegen Des F1 ondanks een groot veldoverwicht verloren. De tegendoelpunten, die zeer onge lukkig tot stand kwamen, waren voor de gasten een reden om sterk te verdedigen en de jongens uit Nij- verdal deden dat met grote inzet. Ook Blauw Wit deed dat en kwam een paar keer tot scoren maar ver loor nipt. Voor Blauw Wit El- (ingedeeld in een veel te zware klasse) - was te gen Holten El geen eer te behalen. De rood-zwartjes waren duidelijk beter wat ook blijkt uit de eind stand: 9-0. Blauw Wit ontbrak het niet aan ijver maar kwam er in de ongelijke strijd niet aan te pas. In de nieuwe indeling (vooijaarscom petitie) zal het zeker beter gaan. Blauw Wit D2 kon het in de thuis wedstrijd tegen Markvogels Dl in de eerste helft nog aardig bijbenen. Beide ploegen kregen kansen maar na rust waren de vogels ster ker en wonnen verdiend met 1-5. Blauw Wit schoot 1 keer raak. Bauw Wit Dl heeft bij Nijverdal Dl opnieuw gewonnen. De thuisclub gaf goed partij en vrist 2 tegentref fers te scoren. Voor Blauw Wit kwa men vier goaltjes op het scorebord. De eindstand (2-4) was gezien het spelbeeld juist. Het afgelopen weekeinde speelden alle waterpoloteams een thuiswed strijd in Rijssen. Als eersten gin gen de dames van start tegen de Aa uit Wierden. Een volkomen onbe kende tegenstander, waartegen in de eerste en tweede periode niet kon worden gescoord. Dat deed ook de Aa niet. Pas tegen het ind van de derde periode maakte de Wierdens dames hun eerste doel punt. Twenhaarsveld kwam in de laatste periode nog even op gelijke hoogte, maar moest toch toezien hoe de Aa met de winst ging strij ken. Heren Heren 1 speelde tegen De Dinkel uit Denekamp. Dit team nam met een de leiding en het duurde tot ver in de tweede periode voordat Hol ten ook scoorde. Met een 4-2 voor sprong ging het de derde periode in en ondanks een eigen doelpunt en het wegsturen van een van de Hol tenaren, besliste Twenhaarsveld de partij in haar voordeel. Teger het eind stond er zelfs een 7-3 ovr winning op het scorebord. De eerste periode van heren 2 te gen De Aa was erg slecht met o.a. het missen van een strafworp. Na twee periode stonden de Holtena ren dan ook met 1-4 achter en na drie periodes was het zelfs 2-9. Tot ieders verbazing kwam Twen haarsveld in de laatste periode goed terug en beperkte het verlies tot een dragelijke 6-12 nederlaag. Het eerste zaalvoetbalteam van Blauw Wit is de competitie begon nen met twee royale zeges. Thuis werd de Tunnel uit Almelo met 11- 2 verslagen door o.a. vier doelpun ten van Willem Hebeis (nieuw per soonlijk record!) Hierbij moet wor den opgemerkt dat de Tunnel niet over wisselspelers beschikte, waar door ze in de tweede helft volledig in elkaar klapten. De tweede wed strijd, uit tegen SWN te Nijverdal, werd na een 2-2 ruststand, een 8-2 zege. Ook hier vier doelpunten van één speler en wel van de nieuwe aanwinst Obadja Letsoin. De eerstvolgende wedstrijd is op woensdagavond 12 oktober uit te gen Stevo, Geesteren. Het tweede team, dat in de eerste wedstrijd royaal zijn meerdere moest erkennen in Rood-Zwart 5, speelt vanavond thuis tegen het Enschedese Vosta 5. De wedstrijd begint in sporthal 't Mossink om 22.00 uur. Na een lange pauze, waarin Jan Smale in zijn vrije tijd druk be zig was om het eigen onderko men de Oudheidkamer Hoolt'n gestalte te geven, zal hij weer re gelmatig uit de grote voorraad oude foto's uit Holten putten voor de rubriek Uit de Oude doos. Hoewel de eerste foto flink is be schadigd, willen wij u hem niet onthouden. Tijdens de diafilma vond, die de Oudheidkamer vo rig jaar hield in het Trefpunt te Espelo, kwam Smale in het bezit van deze oude kiek, die ge schonken werd door mevrouw Nijenhuis, Helhuizenweg te Haarle. Mevrouw Nijenhuis kon niet precies aangeven in welk jaar de foto was genomen, maar dat zal rond 1910 geweest zijn. Wel is bekend dat op de schoolfoto van de school in Dijkerhoek links op de foto juffrouw De Jong te zien is en rechts meester Wolters. Wellicht zijn er mensen in Hol ten of Dijkerhoek die zichzelf op de foto herkennen of wieweet nog zo'n foto hebben, maar dan in ongeschonden staat. Verder wil Jan Smale graag weten om welke klas het hier handelt, welk jaar en wie er allemaal op staan. Graag bericht aan Jan Smale van de Oudheidkamer Hoolt'n, Lageweg 19. Op de Scholengemeenschap „De Marke" in Holten wordt alweer met spanning uitgekeken naar de jaarlijkse werkweek, die de leerlin gen uit het examenjaar van 10 t/m 14 oktober naar Arnhem voert. Elk jaar blijkt deze buitenschoolse ac tiviteit van „De Marke" een groot succes, een activiteit waarin het arbeids-ervaringsleren centraal staat en waarin een grote mate van zelfstandigheid van de leerlingen wordt vereist. Ook dit jaar zullen de leerlingen ondervinden dat de naam werk week niet zomaar is gekozen, want er moet heel wat werk worden ver zet in deze periode. Het program ma meldt zowel 's morgens, 's mid dags als 's avonds een groot aantal activiteiten, waarbij rekening is gehouden met de verschillende studierichtingen die „De Marke" biedt. Een kleine greep uit het program ma leert dat de leerlingen van de afdeling kantoorpraktijk diverse bedrijven zullen bezoeken waar ge gevensverwerking per computer centraal staat en instellingen wel ke een beginnende ondernemer on dersteunen bij het opzetten van Sandra Dieperink werd afgelopen Nederlands Kampioene Z-dres- suur. Met haar halfbloed-arabier Amber behaalde ze een ruime pun- tenvoorsprong op haar naaste con currenten. Het kampioenschap werd verreden onder auspiciën van het N.R.P.S. (Nederlands Rijpaar den en Pony Stamboek) op de ter reinen van het Federatiecentrum van de K.N.F. te Ermelo. Aan dit eerste nationale kam pioenschap van het N.R.P.S. deed een groot aantal deelnemers mee. een eigen bedrijf. De leerlingen uit de economisch- administratieve sector, welke zich meer richten op de verkoopprak tijk, zullen zich gedurende deze week meer bezighouden met het grootwinkelbedrijf, waar zij een „kijkje achter de schermen" zullen nemen. Zij krijgen inzicht in de wij ze waarop door deze bedrijven wordt ingekocht en de wijze waar op de gehele organisatie van distri butie en verkoop verloopt. Ook zullen zij inzicht krijgen in de ver schillende opleidingsniveau's, wel ke nodig zijn voor de taken binnen een dergelijk bedrijf. De leerlingen uit de studierichting „verzorging" zullen zich meer gaan oriënteren op de gezondheidszorg en de horeca. Een aantal groepen zal instellingen bezoeken welke di rect te maken hebben met de ge zondheidszorg, waarbij te denken valt aan bejaarden- en verzor gingstehuizen voor lichamelijk en/of geestelijk gehandicapten, peuterzalen e.d. Andere groepen uit de afdeling verzorgenden zullen zich meer gaan oriënteren op het restaurantbedrijf, het hotelwezen en bedrijven en instellingen met een grootkeuken. Voor leerlingen van de Agrarische afdeling van „De Marke" gaat de aandacht meer uit naar de toene mende automatisering van het veebedrijf in de landbouwsector. Op het programma staan bezoe ken aan proefboerderijen, het rundveesyndicaat en bedrijven waar melkprodukten worden ver werkt. Ook zullen zij kennis nemen van de toenemende problematiek van de mest-overschotten en het juiste gebruik van bestrijdings middelen. Ook de algemene ont wikkeling komt ruimschoots aan bod door bezoeken die alle leerlin gen zullen brengen aan musea, het Paleis van Justitie, kunstenaars en educatieve instellingen. De avondprogramma's vermelden diskussiethema's over o.a. het vluchtelingenprobleem, minder heidsgroepen, discriminatie, bui tenlandse werknemers enz. Voor deze avondprogramma's worden deskundige gesprekspartners van buitenaf aangezocht. De bijeenkomst van de Christelij ke Plattelandsvrouwenbond afde ling Holten stond vorige week don derdag in het teken van "Zorg voor Elkaar". Spreekster was ds. Luttik- huizen uit Eefde, die na het ope ningswoord van presidente mw. Bulsink-Bakker en het huishoude lijke gedeelte begon met een schetsje over een vrouw in het zie kenhuis. Eerst krijgt zij een dokter, dan een verpleegster en vervolgens een dominee aan haar bed. Aan de hand daarvan schetste ds. Luttik- huizen de zorg voor patiënten in een ziekenhuis. Na de pauze werd in groepjes over de zorg voor mede mensen verder gediscussieerd. Na het zingen van lied 481 besloot ds. Luttikhuizen de avond met een dankgebed. De volgende CPB-bijeenkomst is op woensdag 26 oktober, wanneer Kees Bos een film vertoont over "de natuur om ons heen". Iedereen is daarbij welkom. OKTOBER: 8 oktober: Dansavond Bonte Paard 15 oktober: jubileumreceptie be jaardensociëteit. 21 oktober: Schieten om Zaagmo lentrofee 22 oktober: Open huis de Zaagmo len; lichtspel bij 't Vletgoor. 23 oktober: Kegelmiddag Fien- preuvers 24 oktober: Raadsvergadering. 28 oktober: Filmavond Kandelaar; concert HMV in Trefpunt. 29 oktober: Holterbergloop; Trek ker-trekwedstrij den. 30 oktober: Erwin-autocross NOVEMBER: 11 november: COC met Een huis vol verrassingen; 12 november: COC met Een huis vol verrassingen; Elfde v.d. elfde Fienpreuvers 25 november: Filmavond Kande laar. 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 14 december: Volkskerstzang 19 december: Raadsvergadering. 24 december: Kerst-klaverjastoer- nooi 30 december: Filmavond Kande laar JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos sink. 15 januari: Oliebollencross. 21 januari: Prinsenbal in Bonte Paard 25 januari: Concert Forum Filhar monisch Er blijkt al jaren een grote behoefte aan arbeidsmogelijkheden voor geestelijk gehandicapten te be staan. De Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten pro beert daar o.a. wat aan te doen. Een groot aantal nood(dag)op- vangprojekten is mede dank zij de kollekte van de grond gekomen. Daarnaast is er de praktische thuishulp in gezinnen met een geestelijk gehandicapt kind. Daar is zo'n 15 miljoen voor nodig. Het collectegeld wordt aangewend om de ergste branden te blussen. Voortszijn er enorme wachtlijsten van geestelijk gehandicapten die in een vaak onhoudbare thuissitu atie leven, maar die niet kunnen worden opgenomen. Waar moge lijk springt de kollekte bij. Waar mogelijk wordt ook financieel bij gesprongen bij vakantiekampen voor geestelijk gehandicapten. Het publiek wordt in de week van 10 tot en met 15 oktober gevraagd mee te helpen bij dit zo belangrijke werk. Er is een gironummer 11 22 22 2 en een banknummer 70 70 70 333 beide t.n.v. de Nationale Kol lekte Geestelijk Gehandicapten te Utrecht. 28 januari: Prinsenbal in De Poppe FEBRUARI: 4 Um 7 februari: Camavalsweek end. MAART: 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs. MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. JUNI. 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. 11 juni: Senioren-mix toernooi SV Holten. AUGUSTUS: 19 augustus: Triathlon Holten Schouwburg Deventer Biedermann en de Brandstichters heet de komedie van Max Frisch, dat de Toneelgroep Volksonder wijs Deventer zaterdag 8 oktober in de Deventer Schouburg voor het voetlicht brengt. Na afloop is er dansen tot 01.30 uur. Zondag 9 oktober staat van 11.30 uur tot 17.30 uur de Deventer Ama teurdag op het programma. Dan presenteren de Deventer amateurs op het gebied van toneel, muziek, dans, zang, enz. aan het publiek. Liefhebbers van dans en muziek kunnen ook op dinsdag 11 oktober terecht in Deventer. Dan treedt het Nederlands Eurythmie Ensem ble op. Voor woensdag 12 en donderdag 13 oktober is de Schouwburg inge ruimd voor de nieuwste show van Paul van Vliet. Er zijn nog slechts enkele balkonplaatsen beschik baar. Inlichtingen tel. 05700-11500. Schouwburg Lochem Onder regie van Fred Florussen heeft Zak en As zich ontwikkeld tot een veelbelovend cabaretgezel schap. Het primitieve enthousias me bleef daarbij intact. Donderdag 13 oktober brengt Zak en As het programma Het Nut van de Neus hoorn in de Lochemse Schouw burg. De SV Holten hield onlangs haar eerste klaveijas-avond. De uitsla gen volgen hier: 1. mevrouw Klun- der met 4085 punten, 2. L. Hoes (4033), 3. R. Slotman (3982), 4. B. Paalman (3872), 5. A. Aanstoot (3807), 6. G. Soer (3772), 7. L. Schip per (3696), 8. mevrouw Sletterink (3679), 9. J. Struik (3642), 10. J. Klunder jr. (3579). De poedelprijs was voor A. Tuen- ter, hij behaalde 2802 punten. Het beste koppel van de avond be stond uit F. Flantua en L. Schip per; zij haalden 1891 punten. De volgende klaverj as-avond wordt gehouden op 28 oktober. Met de Open Deur-dienst van afge lopen zondag in de Deventer Le- buïnus-kerk, de medewerking aan de NCRV-avond in De Kandelaar op 27 oktober en het Najaarscon- eert op 17 november, timmert het Holtens Mannenkoor duchtig aan de weg. Vooral het vrijwel geheel a capclla gezongen Najaarscon cert belooft weer een hele beleve nis te worden voor de muzieklief hebbers. Onder leiding van dirigent Bert van Jaarsveld is het Holtens Man nenkoor alweer druk aan het repe teren voor het gratis concert op vrijdag 18 november. Iedere dins dagavond van kwart over acht tot tien uur is het oefenen geblazen in de voormalige kleuterschool aan de Schoolstraat. Het koor beschikt over een goede bezetting, maar kan nog best wat versterking ge bruiken. Daarvoor kan men od de dinsdagavonden in de School straat terecht. Het programma van het langza merhand traditionele Najaarscon cert omvat naast geestelijk reper toire een keur aan graag gehoorde liederen. Juist door een mannen koor gezongen klinken die altijd erg fraai. Naast het Najaarsconcert zingt, het Holtens Mannenkoor bin nenkort ook op de NCRV-avond op 27 oktober in De Kandelaar en op de Kerst-Inn op 21 december, ook in De Kandelaar. Zoals op veel scholen was het afgelopen dinsdag bij 't Kompas op de Kol een bonte beestenboel. Op dierendag worden konijnen, katten, honden, vissen en vogels eens extra verwend en mogen ze met het baasje en bazinnetje mee naar school. Ook meester Jaap Berghuis had de klas helemaal vol en moest heel wat af knuffelen en aaien. Aan het eind van de morgen was er voor alle jonge dierenliefhebbers een beloning voor de goede zorg. De meege komen ouders werden door de ouderraad op een bakje koffie onthaald. S.O.S. E2-Holten E2 4-0 Na de mooie wedstrijd van vorige week met ons nieuwe team, was het deze week knudde. Gelijk bij de aftrap stevende S.O.S. op het doel van Holten af en scoorde 1-0. Het volgende doelpunt was een pechbal, de keeper dook naar de bal, die kwam tegen de paal en ket ste toen op z'n rug en pats weer een doelpunt voor S.O.S. Maar wat de leiders en supporters ook riepen, Holten was niet wakker te krijgen, zodat het 3-0 bij rust kon worden. Tijdens rust werden ze wakker ge schud, wat er na rust duidelijk uit kwam, er was meer inzet en we kre gen meer kansen die door pech (zo als tegen de lat) niet beloond wer den met doelpunten. En ook al was de achterhoede goed in vorm geko men, ze konden niet voorkomen dat S.O.S. toch nog 4-0 scoren. S.V.Z.W. E3-Ho!ten E3 1-3 Op een echt pupillenveld bij goed weer een prachtige wedstrijd. De eerste helft een aanvallend Holten hetgeen resulteerde in een rust stand van 3-1 in het voordeel van Holten. De tweede helft was een ge lijk opgaande strijd met kansen aan weerszijden. Door enkele goe de reddingen van onze keeper en een paar schoten op de paal en vlak voorlangs van Holtens kant, kwam in de ruststand geen veran dering meer. Haarle Fl-Holten F11-1 Onder ideale weersomstandighe den speeldè Holten een prima wed strijd tegen Haarle. Nadat Haarle in de eerste helft een voorsprong had genomen^ gooide Holten alles op de aanval. De spelers slaagden erin om hun ouders langs de lijn tot enkele minuten voor het einde in spanning te laten. Uit een slim ge nomen'comerbal gelukte het onze nieuwe aanwinst de gelijkmaker te scoren. DES Dl-Holten Dl 4-7 Holten had voor rust een duidelijk veldoverwicht, maar wist zich geen raad met de geboden kansen. Al na 5 min. stonden ze met 2-0 achter door 2 uitvallen van DES. Holten werd wakker en scoorde voor rust nog 3 keer. In plaats van door te drukken kwam DES door weer een uitval op 3-3. Na rust weer een dui delijk beter spelend Holten. Hol ten kwam al snel op 3-4, maar DES scoorde direkt weer tegen 4-4. Toen besefte Holten, dat er met meer inzet gespeeld moest worden, wat resulteerde in nogmaals 3 doelpunten. Eindstand 4-7. Holten D2-Eversberg Dl 0-7 Onze jongens begonnen met goede moed aan de wedstrijd. Het weer werkte mee dus het moést lukken deze keer. Maar het pakte anders uit. De jongens van Eversberg za ten constant op de helft van Hol ten. Ze speelden een hele constan te wedstrijd, wel heel mooi om te zien. Rik verdient een pluim op z'n hoed voor het goede keeperswerk wat hij toch verrichtte. Holten El-Blauw Wit El 9-0 Blauw Wit bood op deze zonnige morgen weinig tegenstand en met een beetje meer overleg had Hol ten zeker met dubbele cijfers moe ten winnen. Onder de stuwende kracht van het middenveld be staande uit Björn, Koen en Sander trok Holten direkt ten aanval, dit resulteerde in een ruststand van 6- 0, door doelpunten van Dieter 3x, Martijn en Erik ieder lx, plus een eigen goal van een Blauw Wit-ver- dediger. Na de rust hetzelfde spel beeld, éénrichtingsverkeer op het Blauw Wit-doel, alleen de afwer king werd minder nauwkeurig. Toch was het weer Dieter, die met zijn vierde goal er 7-0 van maakte. Nadat zowaar Roddy in het Holten doel nog eenmaal in aktie moest komen bij de enige aanval van Blauw Wit waren het Ard en Erik, die met twee mooie goals de eind stand brachten op 9-0 voor Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7