Tal van prijswinnaars op Middenstandsbeurs Sportaccommodaties nauwelijks duurder Ook geldautomaat voor Rabobank Een nieuwe Peugeot-dealer in Rijssen Clubkampioenen van MAC bekend Radio Oost wil in 1989 twaalf uur per dag gaan uitzenden Ingezonden Beatrixfonds u 4I HOLTENS NIEUWSBLAD Rode Kruis Oudheidkamer Brand Oil Automobielen BY Naar Oranje O cC T 8( 1.4 95 .6 DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 Geen beurs zonder prijsvragen en spelletjes. Dat gold zeker ook voor de vorige week gehouden Holten» se Middenstandsbeurs, waar kwistig met allerlei prijzen werd gestrooid. Onder de ruim zeven duizend bezoekers waren dan ook verschillende winnaars die extra tevreden de tent op Kalfstermans- weide verlieten. Drogisterij Wedda maakte er de laatste avond een heel officieel ge beuren van door dorpskoninging Tineke Wolters de prijzen te laten trekken van de Plénitude-westrijd van Loréal. Uit een grote doos met vrijwel alleen mededingsters, trok zij de namen van mw. Schooien (Kozakkenstraat), mw. Pekkeriet (Kolweg), mw. Markvoort (Noor denbergstraat), mw. Krikkink (Köllingserf) en mw. Boode (Ok- kenbroekseweg). Zijn wonnen alle vijf een pakket huidverzorgingsar tikelen ter waarde van 100 gulden. Na een inderhaast telefonade kwa men vier van de winnaressen nog even langs om hun prijzen in ont vangst te nemen. Ook in de stand van de Welfare-af deling van het Rode Kruis, die op uitnodiging van de HHV aan de beurs mochten deelnemen, kon pien meedingen naar een prijs. Daarbij kwamen de volgende ge lukkigen als prijswinnaar uit de bus: J. Calkhoven (schilderij), H. Bargboer (tafelkleed), O. Rijnsaart (tafelkleed), fam. Biestere (thee muts), H. Hennink (tafelkleed), Thea van de Veen (tafelkleed), D. Müller (twee schilderijtjes) en G. Krikkink (tafelkleed). Aangezien er meerdere goede oplossingen wa ren moest er worden geloot voor de prijzen. Ook ontving de Welfare-af deling van dierenspeciaalzaak Dick Zanting nog een bedrag van f 125, zijnde de opbrengst van een prijsvraag in zijn stand. Daarbij wonnen Karei Brummer, Henk Achterkamp en John Zweere een vissenkom door het juiste aantal goudvissen in een immensen kom te raden. In totaal telden de Welfa re-medewerkers na afloop van de beurs een opbrengst van 2100 gul- In de stand van Wedda ontvingen de gelukkige winnaressen van een cosmetica-pakket hun prijs meteen uit handen van Tineke Wolters. Slagerij Brands had ook een ludie ke prijsvraag in petto voor de beursbezoekers. Daarvoor moest het juiste gewicht worden geraden van een buiten de tent grazende fikse viervoeter. Het juiste gewicht was 398 en dat werd door drie men sen op het ons af goed geraden. De Holtense politie moest eraan te pas komen om te loten voor de eer ste drie prijzen. De uitslag was: 1. G. Veltkamp (Stationsstraat) vleesschotel, 2. J. Wansink (Molen- belterweg) rollade, 3. J. Ulfman (Jeurlinksweg) rundertong, 4. G.W. Veneklaas Slots (verse worst), 5. W. J.H. Piechnick (verse worst). Verder waren er 25 troostprijzen voor: Jenny Slag (Schoutenstraat), J.H. Weigraven (Nieuw-Heeten), E. Harmsen (Houtweg), W. Stegeman (Rijssen), H.Aaftink-Wegstapel (Omajestraat), G. ter Harmsel (Markelo), W. Rensen (Espelodijk), E. Piechnick-Reeves (Canada- straat), Anke Vletkamp (Stations- tinksweg), A. Buslink (Mossink- serf), G. Sezen (Verzetsstraat), H. Jalving Kosterepad), D. Gerve- dink Nijhuis-Harbers (Dorps straat), A. ter Harmsel (Bosc- hkampsstraat), A. Nijland (Burg. v/d Borchstraat), A.A. Vincent (Pastoriestraat), G.J. Huzen (De- venterweg), G. Wijnbergen (Laren), M. Stegeman (Rijssen), B.A. Velt kamp (Stationsstraat), W. Mars man (Schapendijk), Henk Prins (Oude Deventerweg), J. Beltman (Oranjestraat). Na vijftien jaar actief te zijn ge weest, werd onlangs de werk groep Natuur en Milien opgehe ven. Daarover ontvingen wij de volgende ingezonden mededeling. Vijftien jaar geleden werd de werk groep voor Natuur en Milieu opge richt. Vijftien jaar lang heeft een klein aantal Holtenaren met hart voor milieu en natuur zich ingezet voor dit kostbaar goed. Doordat een aantal leden door drukke werkzaamheden of door verhuizin gen de vergaderingen niet meer kon bijwonen, is de werkgroep zo klein geworden dat we besloten hebben op te houden te bestaan. Of dit een bijna-milieuramp is voor de Holtense gemeenschap, zal nog moeten blijken. Dat gebrek aan be langstelling voor ons milieu gevol gen kan hebben voor de leefbaar heid, zal in ieder geval duidelijk zijn. - Een golfbaan midden op de Hol- terberg tegenover Hotel Hoog Hol ten, terwijl we zoveel landbouw grond en weiland rondom Holten ter beschikking hebben. - Het houden van auto-rallies over de Holterberg en het crossen van motoren op de zandwegen. - Het spuiten van gif in de gemeen te. - Het willekeurig kappen van bo men en bossen. - Het veelvoudig gieren over de ak kers, waarna Holten de ramen moet sluiten, enz. Nee, u kunt niet meer bij de werk groep terecht. Voortaan zult u zelf een brief naar B en W moeten stu ren. den, die geheel ten goede komt aan straat), D. Oolbekkink-Veneklaas het Rode Kruis. (Broekweg), J.W. de Maag (Aal- De tarieven en gebruiksvergoe- dingen voor de Holtense sportac commodaties blijven het komen de jaar vrijwel gelijk. Afgelopen maandag bepaalde de sportcora- missie dat vaste gebruikers ko mend jaar niet meer hoeven te be talen en de overige gebruikers slechts twee procent meer hoeven op te hoesten. Uitzondering op de regel vormen de tarieven voor zwembad Twenhaarsveld, die overeenkomstig een eerder bezui nigingsplan met 10 procent zijn verhoogd. worden uitgebuit. Voorzitter Groe- neveld kon hem wat dat betreft ge ruststellen dat dit bij Mintonette zeker niet aan de orde is. De sportcommissie stelde ook de zomersluiting van de sportvelden Voor het zwembad, dat afgelopen voor 1989 vast. Meermanskamp is De Rabobank Holten zal nog dit jaar de beschikking krijgen over een geldautomaat voor automati sche geldopnemen. Tevens zal de nachtkluis worden vervangen door een automaat. Een en ander betekent dat van half oktober tot half december er in en rond de Ra bobank overlast kan ontstaan door bouwwerkzaamheden. Dit deelde directeur Van Wingerden mee tijdens de jaarvergadering in zaal Vosman. De laatste verbouwing van de Ra bobank is pas vier jaar geleden ge realiseerd. De snelle ontwikkelin gen op het gebied van het automa tisch betalingsverkeer en de aan passingen aan de nieuwste eisen voor de beveiliging, maken een verbouwing noodzakelijk. De geldautomaat, waar bezitters van een plastic bankpasje geld van hun rekening kunnen opnemen zonder tussenkomst van het bank personeel, komt aan de buitenkant van het gebouw, zodat men in het vervolg zeven dagen per week, 24 uur lang geld op kan nemen. Ook niet Rabobankrekeninghoudere, die in het bezit zijn van een bank pasje met 'pincode' kunnen bij de automaat terecht. De automaat komt in een soort nis zodat men ook bij regen droog zijn geld kan halen. Voor wie om welke reden dan ook liever op de vertrouwde manier persoonlijk aan de balie zijn geld op wil nemen, blijft dat mogelijk. Door de komst van de automaat zal de snelkas in de hal van het bankgebouw komen te vervallen. Te gelijkertijd wordt de balie voor particulieren anders ingericht in een geldbalie en een advies balie en wordt de reisbalie onderdeel van deze nieuwe balie. Over de nieuwe beveiliginsmaatregelen wilde de directeur uit veiligheidso verwegingen niets kwijt. Voor de middenstanders die na sluitingstijd hun geldcassettes in de nachtkluis willen zetten, zal het straks een hele verbetering zijn. De oprit naar de bank wordt zodanig veranderd dat men tot voor de nachtkluisautomaat kan rijden. De kluis krijgt automatische deur tjes en een soort 'zuïgsysteem' waardoor een aantal cassettes snel achterelkaar in de nachtkluis ge stopt kan worden. Tevens zal de verlichting worden aangepast. Na de pauze werd de avond gevuld door Henk Koopman en Diek Ste geman van de Oudheidkamer Hoolt'n. Koopman vertoonde dia's van oud-Holten en Stegeman liet lichtbeelden zien van klederdrach ten die in de omgeving van Holten veel gedragen werden (en soms nog worden). De Oudheidkamer greep de gelegenheid aan om nog een op te roepen oude spullen ter beschik king van de Oudheidkamer te stel len. In het nieuwe onderkomen kan men nog best wel materiaal ge bruiken. Dat kan overigen sook in bruikleen woreen afgestaan. seizoen weer rampzalig slecht be zocht werd, worden tevens enkele aanvullende maatregelen geno men. Zo kunnen seizoenabonne menten alleen nog maar in de voor verkoop worden gekocht. Het nieuw ingevoerde maandabonne ment blijkt een succes. Daarvan werden er het eerste jaar 251 ver kocht Hoewel commissieleden Ten Velde en Rustebiel liever de tarieven vastgesteld wilden zien wanneer de op handen zijnde sportnota (medio deze maand klaar) en de begoting voor 1989 be kend zouden zijn, wilden zij toch niet dwars liggen. Ten Velde wees bij de behandeling van een subsidieverzoek van vol leybalvereniging Mintonette ook nog even "het commerciële tintje" dat hieraan vast kon zitten. Hij is niet van plan bij te dragen in de kosten van trainersopleidingen, wanneer die later ten eigen nutte dit jaar vroeg aan de beurt (trai ningsveld en veld 1 van 29 mei tot en met 28 Juli en veld 2 t/m 5 van 5 juni t/m 4 augustus). Voor alle vel den van 't Vletgoor geldt een slui tingstermijn van 12 juni t/m 11 au gustus. De particuliere eigenaren van het Sportdal wordt geadvi seerd van 5 juni t/m 4 augustus de zoden niet te betreden. Dankzij een gezamenlijk initiatief van de SV Holten en ZW Blauw Wit kan het Kerst-zaalvoetbal toer nooi toch doorgaan. Nu de Onder linge Pupillencommissie het bijltje erbij neer heeft gegooid, zullen de Holtense voetbalclubs de organi satie overnemen. Op advies van de sportcommissie neemt de gemeen te Holten de zaalhuur voor haar re kening. De volgende vergadering van de Sportcommissie is niet op 7 no vember, maar op 14 november. Peugeot Talbot Nederland NY heeft onlangs Wij stellen ons vertrouwen in dit bedrijf, als officieel dealer aangesteld: waar specialistisch geschoold personeel garant staat voor service en deskundig onderhoud. U bent van harte welkom bij deze nieuwe dealer. Ook voor een kennismaking met alle mo dellen van Peugeot En voor-vrijblijvend-advies over aankoop, leasing, financiering en inruiL Afgelopen zaterdag werden op het aanwezig waren, gingen er hard terrein aan de Imhofweg de laat- tegenaan zonder dat de EHBO ste wedstrijden voor het MAC- overigens in actie hoefde te ko- clubkampioenschap verreden, men. Onder ideale omstandigheden, Aan het eind van deze mooie mo- een perfecte baan en zelfs de aan- torsportdag resulteerde dat in de wezigheid van een kraam met har- volgende uitslagen: tige hapjes viel de belangstelling 50 cc: 1. Vincent Schouwenberg. 80 van de leden wat tegen. Zij die wel cc kleine wielen A: 1. Gerti Schou wenberg. 80 cc kleine wielen B: 1. --- Henri Klumper, 2. Berry Pol, 3. Bart Willems. 80 cc grote wielen A: 1. Oscar Hoogers, 2. Herben Mis- kotte, 3. Allan van Dijk. 80 cc grote wielen B: 1. Dennis Lammertink. 125 cc A: 1. Ramon Haverkate, 2. Gerrit van Egmond. 125 cc B: 1. Matthijs Kruiper. Enduro: 1. Jan- Willem Nijland. 250cc - 500 cc A: 1. H. Stevens, 2. G. Huisken. 250 cc - 500 cc B: 1. J. Schuurman, 2. M. Kleverwal, 3. A Broekmaat. Kampioenen van 1988: 50 cc: Vin cent Schouwenberg. 80 cc kleine wielen: Gerti Schouwenberg. 80 cc grote wielen: Robert van de Weegh. 125 cc: Herman ter Beest. 250 cc - 500 cc: Henk Stevens. En- duro: Jan-Willem Nijland. Reggesingel 42,7461AK Rijssen tel.: 0S480-20343 I PEUGEOT. DYNAMISCH OP WEG. De collecte voor het 'Prinses Bea trix Fonds', die in de week van 19 tot en met 25 september gehouden werd, bracht het mooie bedrag van f. 6158,65 op. Namens het comité worden de gevers en de collectan ten hartelijk bedankt voor hun in zet. HENGELO - Radio Oost heeft minister Brinkman van WVC om een forse uitbreiding van de zendtijd gevraagd. Vanaf oktober 1989 wil de regionale omroep als het kan twaalf uur, maar mini maal zes uur per dag gaan uitzenden. Momenteel zendt Radio Oost dagelijks drie uur uit. Het verzoek om meer zendtijd heeft te maken met de beïndiging van het Radio 1 contract dat Radio Oost samen met de andere regionale omroepen met de landelij ke omroepen heeft gesloten. Dat contract loopt eind september volgend jaar af en Radio Oost voelt er weinig voor om onder de huidige woorwaarden nog langer met een aantal landelijke om roepen samen te werken. Radio Oost is ontevreden over. manier waarop de landelijke omroepen hun deel van het Radio 1 programma invullen. Populair gezegd komt het er op neer, dat Radio Oost vindt dat er op uren dat de landelijke omroepen uitzenden op Radio 1 - bijvoorbeeld 's morgens tussen acht en elf uur - te veel wordt gepraat in de program ma's en er te weinig muziek wordt gedraaid. „Bovendien ontbreekt het evenwicht mo menteel op Radio 1", meent eindredacteur Henny Everts van Radio Oost. „Het karakter van de programma's verschilt per dag en is afhankelijk van de landelijke omroep die er uit zendt". Radio Oost wil daarom graag zelf invulling geven aan het programma op Radio 1. Zoals het er nu naar uitziet wil de re gionale omroep vanaf volgend jaar op werkdagen 's morgens tussen zeven en negen uur met een nieuwsporgramma komen, tussen elf en één uur een lunchprogramma gaan maken, terwijl de middaguit zending van vijf tot zeven uur moet gaan duren. „De nadruk in deze programma's moet op nieuws en actualiteiten komen te liggen", zegt eindredacteur Henny Everts. „We praten over de nieuwe opzet met o.a.' de Avro en Vara. Die zijn wel bereid om met ons te praten over verandering van de Radio 1 formule". In samenwerking met de bus onderneming OAD uit Holten organiseert Radio Oost weer een reis naar een wedstrijd van het Nederlands elftal in de voorronden van het wereld kampioenschap voetbal. De eerste kwalificatiewedstrijd Herman Loohuis ...WK-buro... Henny Everts ...uitbreiding zendtijd... heeft Oranje onlangs in Am sterdam met 1-0 van Wales ge wonnen. Op woensdagavond 19 oktober staat de wedstrijd tegen West-Duitsland, die in het Olympia-stadion van Mün- chen wordt gespeeld, op het programma. Vanuit Hengelo, Zwolle en Deventer laat Radio Oost bij wijze van service aan de luisteraars net als afgelo pen zomer bij de eindronden van het EK-voetbal weer sup portersbussen rijden naar München. De bussen vertrek ken 's ochtends rond zeven uur en keren de volgend morgen rond 7 uur terug. Een busreis inclusief staan plaats kost 285 gulden. Boeken is mogelijk via het speciale WK-nummer van Radio Oost: 074 - 456 432. Tussen 12.00 en 14.00 uur zal het WK-buro van Radio Oost worden bemand door Martin Steenbeke en Her man Loohuis. De kaarten kun nen op maandagmiddag 17 oktober tussen 14.00 en 18.00 uur tegen contante betaling worden afgehaald bij de stu dio's van Radio Oost in Henge lo en Zwolle. Wilt u kans maken op een gra tis kaartje, inclusief busreis, luister dan naar de sportpro gramma's van Radio Oost op zaterdag en zondag. Via een specilae WK-sportquiz worden er de komende weken drie gra tis kaarten beschikbaar "ge steld. Net als tijdens de eindronden van de EK-voetbal houdt Radio Oost weer een supportersreis naar een wedstrijd van Oranje. In oktober gaat het naar Mün chen. ma.tmvr.van7.l5-8,12-I3,17-I8u en elk heel uur nieuws H M O MARKELO ZWOLLE 69 91 93 95 1 1 1 1 ll 1 1 101 103 1 1 1 1 1 89 90 R 92 94 2 96 98 R3 R lioo 102 104 ?9.4 RADIO g O O VS -I O-Hon 17-18 0-17

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11