„Ze weten dat je er bent en daar rekenen ze op" Gevarieerd aanbod seizoen SoCuWe Nieuwe sponsor voor Holten 11 Ledenwerfactie De Zonnebloem Nieuwste mode van Herfstkamp modehuis Schuppert Bloemenpracht in school Dijkerhoek Annie en Erna Reterink: vrijwilligers Resultaten Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Kinderpostzegels weer te koop PIT-collecte Informatie avonden voor winkeliers Modeshow bij Irene Kampioenen schooljeugd Dijkerhoek Ringavond DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 In het kader van de serie over Holtense vrijwilligers en hun werkzaamheden richten we deze week de aandacht op de twee zusjes Reterink, beiden werkzaam bij de Stichting Paardrijden Gehandicapten. Elke week vertrekken Annie en Erna naar manege Snorre- wind om daar de gehandicap te ruiters en amazones te be geleiden. Als begeleider loop je vooraan, om paard en ruiter in de gaten te kunnen hou den. Annie Retereink vertelt dat ze met dit vrijwilligerswerk in aanraking kwam via school: „Door het VMA (en dat staat voor Vrijwillig Maat schappelijke Aktiviteiten); daar hing een briefje op het prikbord waarin gevraagd werd om begelei ders. Ik belde op en kon meteen aan de slag. Dat was in '86 en ik loop nog". Erna ging, na enthou siaste verhalen van haar zus, het jaar daarop eens mee en bleef even eens komen. „Het werk op zich bevalt heel goed, het is hartstikke leuk. Ik wil zelf graag verder in 't gehandicapten- werk en ook daarom spreekt dit vrijwilligerswerk me aan", vertelt de achttienjarige Annie. Erna, vijf jaar jonger dan haar zus je, knikt instemmend: „Het is echt leuk werk en het ook prettig om met de gehandicapten om te gaan en met de paarden niet te vergeten.... En het is er altijd erg gezellig. In het begin was het best moeilijk, je kent de mensen niet, en je weet ook niet watje tegen hen moet zeggen. Maar ze begonnen zelf wel te pra ten, je zegt wat terug en nu ga ik heel ontspannen met hen om". Elke zaterdag Elke zaterdag (met uitzondering van de vakanties) zijn beide zusjes van een tot twee uur present. Dan krijgt de groep van Twickel uit De venter rijles en beide meisjes bege leiden een van de zeven gehandi capten uit deze groep. „De eerste twintig, vijfentwintig minuten krij gen de gehandicapten fysiothera pie terwijl ze op het paard zitten. De spieren moeten dan losge maakt worden. Wij lopen mee en houden de teugels vast zodat zij hun oefeningen kunnen doen. En als ze de oefeningen niet begrijpen, doen wij het nog een keer voor". Na de oefeningen begint de eigenlijke rijles. „En als het paard in draf gaat, draven wij mee; dan houden wij ook de teugels vast. De leerlin gen houden alleen de teugels als het paard stapvoets gaat". Anie helpt ook bij het op- en afstij gen; Erna nog niet. „Daar ben ik De Bergruitertjes in hun nieuwe, felrode, shirts sreden voorop in de optocht op de Dag van het Paard. nog te klein voor. Voor mij is het paard gewoon te hoog, ik krijg daar Hoewel de ruiters en amazones wel en zij kennen ons en dan is een vas- een bepaalde band hebben opge- de ruiters niet op. En de gehandi- hun 'eigen' paard hebben, hebben te begeleider niet beslist noodza- bouwd: ,je ziet ze elke week weer, capten in onze groep zijn allemaal ze geen vaste begeleider. „Maar wij kelijk", menen de zusjes, die met zij weten datje er bent en daar re- zwaarder dan ik ben". kennen alle mensen uit die groep de leden van de groep in al die tijd kenen ze ook op". Holten 11 kent in Anton Reilink- tal met een daverende overwin- Elektro service haar nieuwe shirt- ning de competitie, sponsor. Op de foto het elfde elftal met haar Met de nieuwe outfit startte dit elf- sponsor Anton Reilink. De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk Holten gaat, in af wachting van de nieuwe behui zing in het Dorpshuis, beginnen met het winterprogramma. Voor lopig is SoCuWe nog gehuisvest in het lokaal Wilhelminastraat 2. Voor peuters vanaf twee en een half jaar is er dagelijks de peuter speelzaal in het Kolnus. Op maan dag- en woensdagmiddag is er in het gebouw Wilhelminastraat een kleutergroep met op het program ma o.a. knutsweëlen, voorlezen en spel en Voor de jeugd vanaf acht jaar is er op woensdagmiddag een natuurcluh, waar allerlei interes sante zaken over planten en dieren wordt geleerd. De miedengroep voor meiden van tien tot veertien jaar is op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.30 uur. De kindersoos Kwibus is een vast onderdeel van SoCuWe en is open op woensdag middag van 14.00 tot 15.00 uur. De techneuten - of die het willen wor den - in de leeftijd vanaf acht jaar zijn welkom op maandagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Voorts is er voor dè jeugd de kookclub op woensdagmiddag, de soos Woepti- doe voor geestelijke gehandicapte jongeren en op donderdagmiddag kan men sieraden maken of een knuffeldier maken. In de herfstvakantie kunnen kin deren vanaf acht jaar drie ochten den onder deskundige leiding gaan tekenen en schilderen. Annet Schipper van de Hogeschool voor de beeldende kunst zal de lessen verzorgen. In de week voor de kerst wordt de traditionele creatieve kerstmarkt gehouden. Vrijwilligers De jeugdactiviteiten van SoCuWe kunnen alleen een succes worden De Zonnebloem afdeling Holten houdt volgende week een grote le denwerfactie. Deze actie is voorna melijk bedoeld om het Zonne- bloemwerk in Holten en omgeving meer gestalte te geven en uit te breiden door de financiële onder steuning van nieuwe leden. In de loop van de volgende week krijgen alle inwoners van Holten een brief in de brievenbus, waarin in het kort iets verteld wordt over het werk van De Zonnebloem. „Veel mensen kennen vaak wel de landelijke activiteiten van onze vereniging, zoals de vakantiewe ken met het 1-2-3-schip en de Sint Nicolaasactie Zon in de Schoor steen", aldus voorzitter van de af deling mevr. M. Gerritsen. „Maar ook de plaatselijke afdeling is heel actief. Zij bezoeken regelmatig mensen, die door hun ziekte, han dicap of hulpbehoevendheid aan huis gebonden zijn. Dit regelmatig bezoek is het belangrijkste aspect, het fundament van het Zonne- bloemwerk. Hierbij wordt gepro beerd het contact tussen de zieke of hulpbehoevende en zijn of haar omgeving te verbeteren. Hen weer te betrekken in onze samenleving. Dit is geen spectaculair werk, het komt niet in de krant of op de t.v., maar het is wél belangrijk werk". Hier in Holten telt De Zonnebloem zo'n 110 ondersteunende leden. Dat zijn er volgens mevrouw Ger ritsen veel te weinig, gezien het in wonersaantal van Holten. Inlich tingen: mevr. M. Gerritsen, Verzet- straat 35 tel. 6 12 90. De herfst is begonnen: de traditio nele tijd voor de kinderpostzegel actie. Ondanks het vaak natte jaargetij gaan honderdduizenden kinderen op woensdag 5 oktober weer opgewekt van deur tot deur om bestellingen voor kinderpost zegels en kaarten op te schrijven. De kinderpostzegels 1988 hebben als thema „Kind en water" en zijn gemaakt door kinderen, winnaars van een tekenwedstrijd over kind en water. In het velletje kinder postzegels dat u aan de deur kunt bestellen zitten twee zegels van 75 35 cent, twee zegels van 65 35 cent en één zegel van 55 25 cent. De waarde van een velletje is f 5.-. De kaarten die de kinderen verko pen, staan afgebeeld op de bestel- envelop en kosten f 3.- voor een se rie van zes kaarten. De kinderen komen de bestellingen afleveren op 16 november. Eerder hoeft u ook niet te betalen. De onlangs gehouden PIT-col lecte heeft in Holten het bedrag van f 2557,45 opgebracht. door de inzet van vrijwilligers. Voor het komende seizoen is er nog hulp nodig. De werkzaamheden liggen nogal uiteen, van klusjes tot het leiden van kindergroepen, ty pewerk en deelname in werkgroe pen. Volwassenen Voor de volwassenen is er ook weer een gevarieerd aanbod. Op maan dagmorgen kan men onder leiding van Gera Gervedink Nijhuis leren fïmo-kleien en koude-mailleren en andere kreatieve technieken. Maandagavond komt Kees Bos de leerlingen helpen bij het tekenen en schilderen. Voor de 'linkshandi- gen' is een cursus klusjes in huis op dinsdagmiddag wellicht een uit komst. Keec Bos zal op dinsdag avond de cursisten de eerste begin selen van het boetseren bijbren gen. Het bloemschikken is een van de reuze successen van SoCuWe. Er zijn vier groepen van beginners tot gevorderden en op woensdag avond kan men volksdansen, waarbij men over de grens kijkt en dansen leert uit o.a. Joegoslavië, Griekenland, Amerika en Roeme nië. Op vrijdag tenslotte kan jong en oud terecht bij de Yogalessen, die onder leiding staan van Leon Noordzij. Naast genoemde clubs en cursus sen vinden er nog meer activiteiten binnen de Stichting plaats, zoals Profoto, de fotoclub, Jongerencen trum De Schure, boerenschilder- werk, computerlessen, kantklos sen etc. Voor inlichtingen en opga ve voor bovenstaande clubs en les sen kan men bellen met telefoon 6 27 55. Zaterdag 1 oktober is er in de basis school in Dijkerheok weer een ware bloemenpracht te bewonderen. Dan wordt de jaarlijkse Floralia gehou den. Vrijdags gaan alle kinderen bezig met het maken van een bloemstuk, die de dag erna tentoon worden gesteld. Daarbij gaat het niet alleen om verse bloemen, maar ook om droogboeketten. Die wor den tevens verkocht. Ook kan men terecht voor het kopen van kamer planten of vaste tuinplanten. Daar naast zijn er attracties voor jong en oud, zoals taart raden, een rad van avontuur, de naam van een knuffel beest raden en tal van gezellige spelletjes. Ook worden er herbari ums, houtsnijwerk en handwerkjes tentoon gesteld. De Floralia is ge opend van 14.30 uur tot 16.00 uur en van 19.30 uur tot 21.00 uur. Goed draagbaar voor elk wat wils en voor alle leeftijden is de nieu we najaarsmode van modehuis Schuppert en schoenmode Hans Steunenberg. Een klinkend ap plaus tot slot van de drie kwartier durende modeshow's, die woens dag werden gehouden in de mode zaak op de hoek van de Stations straat, waren het bewijs dat ook in groten getale toegestroomde publiek de nieuwe najaarsmode kan waarderen. Vier kinderen (twee jongens en twee meisjes) paradeerden als vol leerde mannequins langs de be zoekster, terwijl de vier dames mannequins de nieuwste Hunting- modelijn en Citylook toonden. De enkele mannen in het publiek kon den vast wel een keuze maken uit de nieuwste mannenmode die door dressman Willem werden ge showd. Wie met de mode mee wil doen, zal zich moeten hullen in de nieuwste kleuren. Paars, aubergine, rood in verschillende gradaties, olijfgroen, grijs en zwart zijn de kleuren voor deze winter. De roklengte varieert van kort voor het jonge meisje tot net over de knie of lang, maar dan uitsluitend met een wijde rok. Veel ruiten in blazers deze winter terwijl grote shawls als omslagdoek bijna een 'must' zijn, evenals het kanten kraagje dat ook op truien wordt ge dragen. Heel apart zijn de wijde Mariene Ditrich broeken, die net boven de enkele eindigen. De schoenen van Hans Steunenberg passen perfect bij het nieuwste mo debeeld. Voor de kinderen voor draagbare jacks in paars en lila, en cobaltblauw en makkelijk draag bare (en wasbare) sweatshirts. De mannenmode bekent ook kleur in olijf, bruin en zandkleurig. Met het oog op de komende ver koopdrukte voor winkeliers orga niseert Bouwhof de Citadel te Rijs- sen op 4,18, en 25 oktober speciaal voor deze groep van ondernemers informatie-avonden met als thema Klanten winnen en houden, een noodzaak voor rendabel onderne men. Op deze drie avonden krijgen de winkeliers en hun personeel de ge legenheid kennis te nemen van me thoden, die klantgerichte verkoop centraal stelt, met als doel klanten te winnen en te houden. Voor meer informatie kan men bel len de Citadel, 05490-19666. In de Wecrribben, een natuurge bied in Noord-West Overijssel, wordt van 17 tot en met 22 oktober een herfstkamp gehouden voor jonge mensen van 15 tot en met ca. 27 jaar. De werkweek wordt geor ganiseerd door de IVN-Werkgroep van kampgebeleiders en door de Stichting Coördinatie Land- schapsonderhoud Overijssel. Tijdens de natuurwerkweek wordt door de deelnemers waarschijnlijk moerasbos gerooid en worden schraalgraslanden gehooid. Bui ten de werkuren zullen er activitei ten georganiseerd worden over het onderwerp Natuurbeheer in Ne derland. Naast de werkuurtjes en de thema-activiteiten blijft er na tuurlijk voldoende vrije tijd over. Er wordt gelogeerd in een kam peerboerderij van Staatsbosbe heer. De kosten bedragen 35, in clusief maaltijden en activiteiten. Inschrijven is mogelijk tot 30 sep tember a.s. bij de Stichting Coördi natie Landschapsonderhoud Overijssel, Poppenallee 39, 7722 KW Dalfsen, tel. 05290-17 31. In gebouw Irene wordt woens dag 5 oktober vanaf 19.45 uur de gezamenlijke modeshow van Modehuis Wonnink en Schoe nenmode Steunenberg gehou den. SW 2-Blauw Wit 2 Blauw Wit 2 dat al twee keer gelijk speelde wou nu wel winnen en be gon, onder hevige regenval aanval lend maar een paar kleine kansjes werden niet benut. De beste kans op een doelpunt kreeg Johan Bo- link die net voorlangs schoot. Rust 0-0. Na de thee een beter voetbal lend Blauw Wit dat maar weinig kansen kreeg op het spekgladde veld tegen een stug verdedigend Sibculo, dat een doelpunt uit een vrije trap zag afgekeurd. Even later kwamen de gastheren toch op 1-0 en ging Blauw Wit sterk aandrin gen voor de gelijkmaker. Voor een gelijkspel zorgde Wim Barvelink op aangeven van Richard Bel- dman. Eindstand: 1-1. Blauw Wit 3-Sparta 2 De eerste goede kans op een goal was voor Hans Dij kink maar hij schoot de strafschop hoog over. Hij mocht het toen de keeper in de fout ging nog es overdoen maar ook toen verdween de bal in de laag hangende wolken. Enkele minuten later deed Henk Stam het beter na de verdediging uitspeelde en de keeper op het verkeerde been zette (1-0). Henk scoorde nog twee keer en tekende voor een ruststand van 3-0. Na plm. een kwartier in de tweede helft staakte de scheids rechter onder barre weersomstan digheden de wedstrijd die t.z.t. ge heel moet worden overgespeeld. Markvogels 4-Blauw Wit 5 Met vier nieuwe spelers trad het vijfde aan tegen de Vogels met in de gelederen de oud-Blauw-Wit- doelman Frans van Gennip. De gastheren scoorden uit een kopbal 1-0 maar voor rust kwam Blauw Wit door Fred Hulleman uit een voorzet van Richard Verveda langszij. Na rust een sterk gemoti veerd Blauw Wit dat de wedstrijd „maakte" en nog sterker van leer trok toen een zuivere handsbal niet werd bestraft met een straf schop. Blauw Wit kwam door Fred Hulleman op 2-1 die de vleugellam me vogels in de slotfase op een eindstand van 3-1 zette. Junioren SW Al-Blauw Wit Al Na een zwak begin kwam Blauw Wit door Wilfried de Haas op 1-0 en uit dit doelpunt putte Al kracht om met de sterke wind in de rug door te gaan om door Johan op 2-0 te komen. SW kwam echter snel terug tot 1-2 toen de achterhoede even niet bij de les was. De fout werd snel goedgemaakt door Ger- ben die hiermee de ruststand op 1- 3 bepaalde. In de 2e helft was het spel bij beide teams van minder ge halte maar Blauw Wit kwam toch nog op een ruime 4-1 zege door Jo han die een niet te missen kans kreeg van Robert. Daarle Cl-BIauw Wit Cl Met technisch en tactisch goed spel werd Daarle weggespeeld en stond Blauw Wit na een kwartier spelen reeds op 5-0 door treffers van Eelco, Jan Willem, Gert Jan en Dirk Jan (2x). Daarle profiteerde attent bij slordig spel van de ach terhoede en scoorde 2 keer tegen. Ruststand: 2-5. Na rust was Blauw Wit weer de betere ploeg maar de Daarle-doelman wist, schade te voorkomen en de gastheren kwa men bij een snelle uitval terug tot 3-5. Blauw Wit drong hierna met prima aanvallen Daarle op eigen helft terug en moest nog goals toe staan aan Eelco waarvan één beau ty. Daarle wist nog een keer van de aanvalsdrift van Blauw Wit te pro fiteren en scoorde uit de counter. Eindstand: 4-7. Tip: doelpunten maken is prachtig maar Cl moet niet vergeten dat ook verdedigen een onderdeel van de wedstrijd is! Pupillen Met maar tien jongens moest Blauw Wit Dl het thuis opnemen tegen een sterk beginnend Hulzen maar na tien minuten kwamen de Dl-pups uit de counter toch op 1-0 door Hans. Hulzen kwam hierna sterk terug en bracht de ruststand op 1-2. In de 2e helft kwam Blauw Wit weer op voorsprong, bleef goed doorgaan en won met een doelpunt van Ronnie. Eindstand: 4-2. Omhoog D2-Blauw Wit D2 Blauw Wit D2 heeft een moeilijke competitie. De derde wedstrijd gaf een gelijk opgaande strijd te zien maar een beter de kansen benut tend Omhoog won verdiend met 2- 0. Haarle El-Blauw Wit El Voor El is het jammer dat het niet speelt in de afd. Utrecht die al na 5 wedstrijden de teams gaat indelen. Het krachtsverschil is zo groot dat elke wedstrijd door El verloren wordt. De TVB deelt pas na de win terstop opnieuw in en tot die tijd zal El zich moeten verweren tegen de veel sterkere tegenstanders. Van Haarle werd verloren met 10-0. Blauw Wit Fl-Haarle F1 In een spannende gelijk opgaande strijd kwamen de jongens uit Haar le op een 0-2 voorsprong. De thuis club kwam hierna door de sterk spelende Nisander nog terug tot 1- 2 en er was weer van alles mogelijk. Haarle was echter de gelukkigste en won met 1-3. Bij stralend weer hebben de leer lingen van de o.s.b. Dijkerhoek op vrijdagmiddag 8 september in zwembad de Looërmark hun zwemwedstrijden gehouden. De 'niet zwemmers' hielden een wedstrijd in het ondiepe met hoe pellopen. Hierbij eindige als eerste Bennie Reijlink; tweede Marjolein Boode en derde Dinant van Har- melen. Onder leiding van de badmeester werden daarna de zwemwedstrij den gehouden. Hiervan krijgt ieder kind op school een diploma waar op zijn prestatie vermeld wordt. Als beloning mocht iedereen zo veel mogelijk stuivers uit het zwembad opduiken. Tot slot werd er door de snelste leerlingen nog gestreden om kam pioen van de school te worden. Bij de jongens werd dit Tim van der Meer, direct daarna gevolgd door Menno Boer en Wilfred Noteboom. Bij de meisjes Werd eerste Betsie Pinkert, 2e Wendy Bronsvoort en derde Rianne Markvoort. De ringavond van de Hervormde Vrouwengroepen, die op IS sep tember werd gehouden in Colm- schate werd uitstekend bezocht. De zaal was tot de laatste plaats bezet toen mevrouw Jonkman- Blauwbroek, de ringpresidente de gasten welkom heette. Uitgeno digd was mevrouw Ans Schut uit Dedemsvaart die de avond ver zorgde met zang en declamatie, vergezeld met pianomuziek door haar zoon. De hervormde vrouwen groepen uit Holten, Dijkerhoek, Colmschate, Okkenbroek en Die penveen kunnen terug zien op een geslaagde ringavond.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7