Blauw Wit blijft op kop na 1-3 winst Belangrijke eerste overwinning Holten MAC-Nacht van 1 op 2 oktober Hengelcompetitie zit er weer op fl "I Competitiestart van Mintonette Resultaten sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD .DE POS» Clubcross van MAC Weer films van Nehemia Bergruitertjes DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 HOLTEN 3-PH 4 2-0. Een op redelijk niveau spelend derde behield haar ongeslagen sta tus contra PH. Vanaf de aftrap zocht de ploeg van de nieuwe leider Hofman de aanval. Nadat enige kansen onbenut waren gebleven toonde Tonny Geerlings zijn klas se als goaltjesdief. 1-0. Binnen een half uur lag de bal voor de tweede keer in het PH-doel door een kop bal van de andere Tonny. In de tweede helft daalde het spelpeil en nam PH het heft in handen, maar tot scoren kwam het niet. Ook Hol ten ontbrak het aan kracht om nog verder afstand te nemen. Het moest de wedstrijd uitspelen met 10 man toen Hutten „rood" kreeg. HOLTEN 4-RV 2 1-3. Het 4e elftal incasseerde een ver rassende nederlaag tegen RV, dat nog maar 2 punten bezat. Holten raakte de draad kwijt toen een pe nalty onbenut bleef. Vier vijf op gelegde kansen werden kinderlijk verprutst. De tweede helft probeer de de thuisclub er toch nog het bes te van te maken, maar het fortuin lag duidelijk bij de Rijssenaren. Een wedstrijd om gauw te vergeten en zich te richten op de komende tegenstander. STEVO 7-HOLTEN 5 3-2. Slecht voetbal in de eerste helft bracht Holten in Geesteren al spoedig in uitzichtloze positie. Met minder praten en meer de gedach ten bij het voetbal zou de wedstrijd een heel ander verloop hebben ge had. Rust 3-1. Na de thee werd er tenminste geknokt. Pas in de eind fase werd de aansluittreffer van Banno genoteerd. HOLTEN 7-SOS 6 5-0. Holten 7, in de nieuwe outfit van Jos Klavier Kamphuis, wilde haar sponsor gelijk in de winningmood brengen. Enige zenuwtrekken van Jos toonden de emoties waarmee hij het zevende volgde, terzijde ge staan door Tippie. Reeds in de eer ste helft kwam Holten voor door 2 doelpunten van Bolderjan. Dank zij een brede selectie kreeg Holten in de tweede helft veel vers bloed toegediend, wat resulteerde in nog eens 3 doelpunten van Schuma cher 2x en M. Mailand. Het halve dozijn zou doorTuitert worden vol- gemaakt ware het niet dat de straf schop ccn tc moeilijke opgave was. HOLTEN 8-ALMELO 7 0-1. TWee ploegen die volledig aan el kaar gewaagd waren, al had Hol ten een optisch overwicht. Het in zetten van enkele wissels bracht evenmin succes. De gelukkigste zou deze wedstrijd winnen en dat was Almelo, dat kon zelfs Vöske niet verhinderen. HOLTEN 9-HAARLE 7 4-1. Na twee zware nederlagen her stelde Holten 9 zich ten koste van Haarle. Het negende speelde tegen de boys weer ouderwets, zoals we haar kennen uit de vorige competi tie. De doelpunten kwamen alle maal de tweede helft tot stand. Marcel Onstenk scoorde het eerste competitiedoelpunt en goed door zetten van dezelfde speler was goed voor 2-0. Een frommeldoel- punt bracht de spanning even te rug, totdat Dick Spenkelink van zeker 20 meter 3-1 liet aantekenen. De laatste kans van de wedstrijd leverde zowaar een (te) ruime zege op. De herstelde secretaris had een grote inbreng in de overwinning. Overige wedstrijden: Hector 2-Holten 2 2-2, Holten 6-De Zweef 8 0-3, Enter 10-Holten 112-0, PH 20-Holten 12 3-2. Holten Dl-Enter Vooruit Dl 2-3 Holten heeft tegen Enter Vooruit een kopie laten zien van de wed strijd tegen Enter, een week eer der. In beide partijen was Holten sterker en combineerden de Jon gens veelal redelijk tot goed. Toch bleven ze met lege handen, door dat de aanvallers en middenvel ders vergaten te schieten of dat veel te zacht deden. Enkele uitval len en goede schoten van de tegen partij waren voldoende om Holten de nederlaag te bezorgen. De Hol- tense keeper heeft in deze wedstrij den dan ook nauwelijks iets te doen gehad. Holten El-DES El 4-3 Na de ruime 9-4 overwinning vori ge week tegen Enter V., ging het nu een stuk moeilijker tegen DES. In de eerste helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd en nadat DES enkele kansen niet had benut, was het Erik die met een afstandsschot Holten aan een 1-0 voorsprong hielp. De vreugde was van korte duur, want een paar minuten later maakte DES de gelijkmaker. Doch het waren Erik, wederom met een afstandsschot en Martijn, na een fraaie solo, die zorgden voor een 3-1 voorsprong met de rust Kort na de rust maakte Erik er 4-1 van, maar hierna werd DES steeds gevaarlij ker, echter door goed keeperswerk van Roddy kwamen ze niet verder dan twee goals en won Holten dus nipt met 4-3. Haarle E2-Holten E2 2-4 Door een goede spelerstoestroom naar SV Holten, moesten onze E2 jongens gesplitst worden. Dus met een heel ander team, was het in de eerste helft nog elkaar aftasten, maar dat ging ze al snel vrij goed en tegen de wind in werd het bij rust 1- 1. Na rust gingen ze prima door en al gauw scoorden ze. zo ook door een prachtige vrije trap. Hij zou voor zetten maar door windvoordeel rolde de bal prachtig over de doel lijn. Ook Haarle kwam terug, door verzwakking bij Holten waardoor ze konden scoren. Het laatste doel punt kwam van één van onze nieu we spelers. Ook al was E2 een nieuw gevormd team, de samen werking was er toch al een beetje, waardoor ze gewonnen hebben met 2-4. La Première E2-Holtcn E3 6-3 In deze wedstrijd moest Holten E3 in de nieuwe samenstelling aantre den tegen La Première E2 in Alme lo. De eerste helft op een zeer dras sig terrein een gelijk opgaande wedstrijd met kansen aan beide zyden. De nieuwkomers in de groep weerden zich uitstekend. Ruststand 1-1. Na de pauze had de thuisclub iets meer geluk met de afwerking van de kansen, zodat de einduitslag 6-3 werd. Excelsior F2-Holten F12-3 Na twee nederlagen is het gelukt in Rijssen de eerste overwinning te behalen, ondanks een sterke te genwind was het Holten dat de sco re opende. Nog voor rust bracht Excelsior de gelijkmaker op het scorebord. De tweede helft speelde zich hoofdza kelijk af op de helft van Excelsior. Toch waren het de Rijssense Jon gens die de stand op 2-1 brachten. Holten schakelde toen nog een ver snelling hoger, wat resulteerde in twee prachtige doelpunten. Eind stand 3-2 in het voordeel van Hol ten Fl. Holten F2-DOS'37 F4 4-1 De eerste overwinning van dit ent housiaste team. Een leuke wed strijd met enkele zeer fraaie doel punten. De aanwezigheid van de vele ouders inspireerde de jongens tot een grootse inzet. AFE RESTAURANT. CAMPI VOOR ptflTi TEL.05476J206 - - - B Voor de wedstrijd tegen MW69 uit Marle werd het eerste elftal van de zaterdag eerste klasser Blauw Wit, door sponsor De Poppe in het nieuw gestoken. Voor het reclamebord van De Poppe ging het eerste met begeleiding en de broers Aanstoot op de foto. Voorste rij v.l.n.r. André Stam, Henri Stam, Elco Spijker en Jacco Schuppert. Midden v.l.n.r. R. G. Veldhuis begeleider, B. Aanstoot, Gerald Stam, Evert Michel Vruggink, Harrie ten Wolthuis, Gerald Jansen, Ben Aanstoot vlaggenist, J. Lohuis bestuur, E. Aanstoot. Achterste rij v.l.n.r. H. Mennegat trainer, Jan Vrugteveen, John Peter Schalk, Hans Stam, Gerwin de Velde Harsenhorst, en Jan Paal man. Blauw Wit heeft zaterdag in En schede een verdiende 3-1 zege be haald op Boswinkel I dat door de jaren heen thuis altijd een heel lastige tegenstander was. Reden waarom Blauw Wit, niet met lood in de schoenen, maar toch niet he lemaal gerust op een goede afloop binnen de lijnen kwam. Blauw Wit ging van meet af fel in de aanval en reeds in de derde mi nuut was de doelman kansloos toen André Stam, uit een lange pass van Hans Stam, van plm. 20 meter steenhard inknalde. Ruim een kwartier daarna kreeg Jacco Schuppert een dot van een kans op 2-0 maar hij schoot rakelings naast. Blauw Wit bleef hiema zeer gemotiveerd doorgaan en rond de dertigste minuut schoot Harrie ten Wolthuis uit een hoekschop on houdbaar raak. Vlak voor rust kwam Blauw Wit op 3-0 door Hans Stam uit een vloeiende combinatie met Jacco Schuppert en John Schalk. Na de thee een mat spelend Blauw Wit dat blijkbaar 3-0 genoeg vond, waardoor de gastheren een aantal kansen kregen die mede door goed keep werk van Elco Spij ker geen doelpunt opleverden. Na ruim een half uur „claimde" Bos winkel een penalty maar de be kwaam leidende scheidsrechter Sidhoe trapte hier terecht niet in omdat er geen sprake was van op zet maar van aangeschoten hands. Vijf minuten voor tijd kwam Bos winkel toch terug tot 1-3 toen doel man Elco zich verkeek op een als voorzet bedoelde bal van rechts die in de linkerbovenhoek in het net verdween. Een doelpunt dat gezien het door Boswinkel ver toonde spel zonder meer verdiend was. In de tweede helft werden Jac co (licht geblesseerd) en John Schalk vervangen door Harry Kolkman en Jan Vrugteveen. Door deze overwinning blijft Blauw Wit op kop in de eerste klasse met 6 punten uit drie wedstrijden. Thuis tegen De Esch Zaterdagmiddag speelt Blauw Wit thuis tegen de Esch I uit Ol- denzaal. De gasten uit drie wed strijden 0 punten en nog geen doel punt gescoord, mogen voor Blauw Wit geen problemen opleveren. De wedstrijd - die geleid zal worden door scheidsrechter M. Brunsveld - begint om half drie. De negentiende 'Nacht om Hol ten' is in aantocht! In de nacht van 1 op 2 oktober aanstaande organiseert de M. A.C. 'De Hol- terberg' deze inmiddels zeer be kende nacht-puzzelrit. De rit, die volgens een routebeschrij ving verreden wordt is eenvou dig opgezet, zodat iedereen mee kan doen. De gemiddelde snel heid is 24 kilometer per uur. De ongeveer 90 kilometer vallen in twee gedeelten uiteen; tussen door wordt een pauze gehou den. Na de rit uitgereden te hebben kunnen de deelnemers zich tot de prijsuitreiking verpo zen met diverse spelletjes, zoals het Rad van Avontuur. Elke deelnemer krijgt tijdens de rit een kopje koffie aangeboden en ontvangt aan het eind een ralley- bord en een jaarschiltje. Gestart wordt er vanaf 20.00 uur bij clubhuis café De Biester, Sta tionsstraat 10 te Holten. Vanaf 19.30 uur kunnen de deelnemers ingeschreven worden. Uiteraard zijn er weer prachtige prijzen te winnen. Voor meer informatie over deze rit kan men zich wen den tot de heren H. Oolbek- kink, tel. 05483 - 63483 of D.J. Schooien, tel. 05483 - 62528. Op zaterdag 1 oktober houdt MAC De Holterberg de laatste Open Beker Clubcross van het seizoen. Dit is de laatste moge lijkheid om punten te halen voor het clubkampioenschap. Dat kunnen er flink wat worden want zaterdag worden er vier manches gereden. Voor de win naars heeft de MAC bekers van formaat in huis. De trainingen beginnen om 10.00 uur op het crossterrein aan de Imhofsweg. In de strijd om de bezetting van de laatste plaatsen heeft Holten een uiterst belangrijke zege geboekt op het bezoekende GFC: 3-2. De ba sis voor dit succes werd gelegd in de eerste helft, met alle medewer king van de Goorse doelman Rum- pol. Holten begon niet twee nieuwe ba sisspelers. Blankena en Jansen en zag vervolgens dat de bezoekers over de linkervleugel veel ruimte en kansen kregen, waarop de Hol- tense doelman Stukker zeer at tent, diverse malen sterk ingreep. GFC ontbrak het aan zo'n degelij ke sluitpost. Tot twee maal toe ging de Goorse goalie bij hoge voorzetten in dè fout. De eerste keer werd een voorzet van Traan- man gemakkelijk afgerond door Speelman, de tweede goal kwam tot stand doordat de bal uit een hoekschop van Bannink door de belaagde Goorse keeper in eigen doel werd geslagen. Na de thee leek Holten helemaal op rozen te zitten nadat Bannink een doorgekopte bal van Speel man mooi inschoot. In plaats van de wedstrijd verder rustig naar de hand te zetten bleek tijdelijk vorm verlies van diverse Holtense spe lers voor grote onrust te zorgen. GFC drong aan en nadat keeper Stukker geblesseerd vervangen moest worden door Ter Harmsel en Blankena al eerder gewisseld werd door Brands, kreeg Goor steeds meer vat op het spel. Een te snel ingezette overtreding van Van As- selt werd bestraft met een straf schop, die Mensink verzilverde. Toen Veltman daarna nog voor 3-2 zorgde, kreeg Holten nog een be nauwd kwartiertje te verwerken. Met een dosis geluk bleef de stand verder ongewijzigd en behaalden onze plaatsgenoten de eerste speelt Holten a.s. zaterdag in en te- zwaar bevochten zege. gen Hulzen. Deze wedstrijd begint Voor de derde KNVB-bekerronde om *4-30 uur- Voor de hengelaars zit de zomer- comptitie er weer op. Afgelopen zondag werd de laatste wedstrijd gevist in het Twentekanaal bij Markelo. Twintig hengelaars wa ren present om voor de laatste keer nog wat punten te verdienen voor het klassement. Maar dat viel knap tegen, want de vis liet het af weten deze morgen. Met pijn en moeite waren enkelen in staat een visje te verschalken, maar 13 lukte dat niet. Het totaal klassement zal bekend gemaakt worden op de feestavond 15 oktober a.s. bij café- rest. „Vosman". Uitslag: 1. J. W. Plekkenpol 156 cm, 2. A. Zanting 151, 3. G. J. v. Aefst 138,4. H. Achterkamp 81,5. J. Veneklaas-Slots 58, 6/7. D. Flier- man, B. Groot Obbink 41. De volgende wedstrijd is de IJssel- meerwedstrijd op zaterdag 8 okto ber a.s. Vertrek 5.00 uur vanaf Vlet- goor. Uitslag le IJsselmeerwed- strijd: 1. H. Achterkamp, 2. G. J. v. Aefst, 3. G. Jansen, 4. J. W. Plek- kenpool, 5. H. Kers. Liefhebbers om mee te doen met de wintercup kunnen zich hiervoor opgeven bij dierenspeciaalzaak Dick Zanting. Er wordt weer gevist samen met de hengelaars uit Enter en wel 6 keer één zaterdagmiddag in de maand, le wedstrijd zal zijn op zaterdag 22 okt. Vertrek 12.00 uur, vanaf de sporthal. Jeugd Ook bij de jeugd is de competitie afgelopen en is de winnaar bekend. 1. Rob Rensen 338 cm (kampioen), 2. Henry Achterkamp 228, 3. Erik Welmer 205, 4. Rianne Achter kamp 193, 5. Marcel Driezes 151, 6. Arne Boonk 116, 7. Patrick Veehof 96,8. Arjan Koldewfjn 86, 9. André Leunk 74, 10. Jan Aaftink 64, 11. Leo Haringman 49, 12. Raymond Nyenhuis 37. De grootste vis werd gevangen door Erik Welmer. Een voorn van 26 cm. Vrijdag 23 september start de Put- tense stichting Nehemia weer met filmvertoningen in De Kandelaar. Dan staat de film Joni op het pro gramma. De aanvang is 20.00 uur. Voor 28 oktober heeft Nehemia voor Holten If I Perish gereser veerd en op 25 november De 10 Ge boden. Vrijdag 30 december is de laatste filmavond van het jaar met de film Brother Jenny. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNING: - aan J. W. G. Bronninkreef voor de bouw van een mestsilo bij Pasmansweg 1; - aan G. J. Aartsen voor het plaatsen van een tuinhuisje bij Via- nenweg 248; - aan NV Alrecon voor het plaatsen van een billboard bij Langstraat 22; 2. Aan B. J. Markvoort, Espelodijk 1 toestemming verleend tot het verbreden van een inrit; 3. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN aan: - E. H. A. Boskamp, Verzetstraat 40; - G. D. W. Brinks, Langstraat 8 (dunning); - F. Does, Molenbelterweg 28; - H. Klein Teeselink, Oude Diepenveenseweg 13; - A. J. Leeftink, Borkeldsweg 89; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaarof beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op maandag 3 oktober 1988 van 19.30 uur-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 3 oktober a.s. om 19.30 uur in het ge meentehuis (kamer 9, boven). Op de agenda staan voorstelfen inzake: - de vergoedingsregeling voor leden van de Sportcommissie - tarieven en gebruiksvergoedingen 1989 - subsidie kadervorming volleybalvereniging Mintonette - zomersluiting sportvelden 1989 - subsidie kerstzaalvoetbaltoernooi pupillen s.v. Holten en z.v.v. Blauw-Wit '66. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 3 oktober 1988 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - verkoop percelen bouwterrein in het bestemmingsplan „de Beu- seberg"; - vervanging c.v.-ketel in het perceel Boschkampsstraat 21; - verkoop perceeltje grond aan n.v. Energiebedrijf IJsselmij t.b.v. de bouw van een trafohuisje; - aanpassing afvalstoffenheffing/reinigingsrechten ingaande 1 ja nuari 1989; - bouw exploitatie-overeenkomst plan Dikke Steen De commissie financiën vergadert op dinsdag 4 oktober 1988 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor vervanging c.v.-ketel in woning Boschkamps straat 21; - voorstel tot aanpassing van de afvalstoffenheffing/reinigings rechten ingaande 1 januari 1989; - bouw exploitatie-overeenkomst plan Dikke Steen. Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Holten 1968" en gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Buitengebied". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 26 september 1988 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor: a. een gedeelte van het bestemmingsplan „Holten 1968" ten behoe ve van een uitbreiding van de woning Schuttersweg 1 te Holten; b. een gedeelte van het bestemmingsplan „Buitengebied" ten be hoeve van de bouw van 10 woningen en de aanleg van 5 woonwagenstandplaatsen op het perceel Rijssenseweg 24 te Holten (Dikke Steen). Een en ander voor zover omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij de betreffende besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de dag der bekendmaking. De raadsbesluiten met bijbehorende tekening liggen van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene za ken, voor een ieder ter inzage. Toepassing artikel 18a WRO t.b.v. bouw garage bij de woning Houtweg 9 te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer W. G. Beekman, wonen de Houtweg 9 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor uitbreiding van de woning Houtweg 9 en bouw van een garage bij deze woning. Het ingediende bouwplan is, voor wat de te bouwen garage, niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „de Haar", omdat de op de plankaart aangegeven bebouwingsgrens wordt overschreden en ingevolge de bijbehorende voorschriften ter plaatse geen vrijstaande bijgebouwen zijn toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na ver lening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a WRO (kruimelge- vallen). Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom mede aangemerkt als een verzoek om zo danige vrijstelling. Bij besluit van 13 september 1988 hebben burgemeester en wethou ders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 3 oktober 1988, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een iederter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indie nen bij burgemeester en wethouders. Holten, 29 september 1988. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Komende zaterdag begint de da- mesploeg van Mintonette aan het tweede seizoen in de landelijke der de divisie. Tegenstander is dan de butant Devolco uit Deventer. Voor de wedstrijd die om 17.00 uur be gint, wijkt de Mintonette-ploeg op enkele plaatsen af van de formatie van vorig seizoen. Tijdelijk afwezig zijn nog Anke ten Kampe en Fenny Ebrecht, die'wellicht in de loop van het seizoen alsnog de selectie kun nen aanvullen. Het team bestaat nu uit: Yvonne Willems, Anja van 't Holt, Janny Broekhuis, Martien Sa- rink, Hannie Kolk, Ria Mooiweer en Jolanda Schippers. Trainer-coach is, net als vorig seizoen, Henk Koeslag. In de wedstrijd tegen Devolco tre den de Mintonette-dames voor het eerst in de nieuwe Hoog Holten- outfit aan. De resultaten in de oe fenwedstrijden en toernooien doen bopen op een goed resultaat. Op het laatste buitenconcours van dit seizoen bij PC De Oosterhofrui- ters in Rijssen werden door leden van De Bergruitertjes fraaie succes sen behaald. Ll-dressuur, derde prijs Ida Vincent met Mark (128 pnt.). B-springen, categorie D, vijf de prijs Huub Brands met Alex. L- springen, categorie A eerste prijs Brenda Kappert met Marco. L- springen, categorie D eerste prijs Ida Vincent met Mark.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5