"Anne Kok bracht het onderwijs om de hoek Noor elijke rondweg lijkt toch haalbaar Holtens Middenstandsbeurs groter dan ooit i Plannen B en W oogsten veel kritiek Geld voor verbetering huurwoningen Kledingbeurs in Bathmen U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Jan Kevelam druk bezet raadslid WD Jubileum van Bejaarden sociëteit Holtens Nieuwsblad Donderdag 29 september 1988 - 40ste jaargang no.39 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 „Humorist" „Een stimulerende humorist". Zo werd docent Koos Tielen- burg van scholengemeenschap De Marke afgelopen week ge kenschetst toen hij afscheid nam. Zelf afkomstig uit het be drijfsleven wist hij tal van leer lingen een goede uitgangsposi tie te bezorgen voor hun maat schappelijke carrière. De Mar ke had voor jazz-liefhebber Tielenburg een speciaal af scheidscadeautje. August Nog één keer haalt hij uitge breid de krantenkolommen. Tijdens de zijspancross voor het Nederlands kampioen schap op de Zuurberg nam Au gust Müller definitief afscheid van het Holtense publiek, dat hem jarenlang door heel Euro pa volgde. Een afscheid met een bittere nasmaak, want het laatste seizoen bracht zowel August als zijn supporters niet waar ze op gehoopt hadden. Met gepaste trots, maar toch ook een beetje weemoedig omdat de coördinatrice van het eerste uur Anne Kok-de Boer afscheid nam, heeft de afdeling Holten van de Dag- en Avondscholengemeen schap Midden-IJsel het tienjarig be staan gevierd. In de (lekkende) aula van de gemeentelijke scholenge meenschap werd er afgelopen vrij dag veel teruggeblikt. Niet alleen in de toespraken van de officieel geno digden, maar vooral ook door de vele reünisten die 's avonds de con tacten stevig aanhaalden. Centraal in al het fesstgedruis stond Anne Kok, zoals ze de afgelopen tien jaar steeds het middelpunt vormde van het volwassenenonderwijs in Hol ten. De door ceremoniemeesteres Inge borg Buhr op gepaste wijze ingelei de sprekers maakten allemaal ge wag van de vele verdiensten van coördinatrice Kok. „Een spin in het web van het Holtense volwassenen onderwijs" typeerde schooldirec teur J. Westhof haar. Hij benadruk te het belang van een nevenvesti ging als Holten. „Dan breng je het onderwijs om de hoek en eenmaal binnen hield Anne Kok de leerlin gen gevangen in haar web. Zonder haar was de dépendance Holten niet geworden wat het nu is." Westhof, die zelf binnenkort ook gaat „Dop pen", vergat niet echtgenoot Rein in de huldeblijken te betrekken. Iets wat burgemeester Van Rappard ook deed. Hij richtte zich tevens tot het hele team van docenten, dat hij veel lof toezwaaide. „Je merkt dat het er hier prettig en gezellig aan toe gaat. Het onderwijs wordt goed verkocht en daardoor is de drempel laag." Met alle respect voor de rest betitel de Van Rappard het volwassenen onderwijs in Holten als „het winkel tje van Anne Kok". Emotioneel Op haar beurt stak deze in haar dankwoord de loftrompet over Hol- tens burgervader. „Hij was er altijd, ook wanneer dat vanwege zijn func tie niet strikt noodzakelijk was." In een emotioneel afscheidswoord, waarin zij haar hele levensloop als een volleerd cabaretière de revu liet passeren, betrok Anne Kok ook haar opvolgster Hannie Schipper in het feestgedruis. Aan haar overhan digde zij een eigenhandig vervaar digd 'voortouw' waarin de samen werking tussen onderwijs, gemeen te en pers was vervlochten. Hannie Op de haar typerende wijze droeg Anne Kok (rechts) het symbolische voortouw van het volwassenenonderwijs in Holten over aan haar op volgster Hannie Schipper. Schipper op haar beurt zei als 'koks maatje' veel geleerd te hebben van Anne Kok. „Een Kok zal ik niet worden, misschien meer een Schip per." Feest Nadat verschillende sprekers nog eens de loftrompet hadden gestoken over de vertrekkende coördinatri ce, was het tijd voor feest. Want Anne Kok wilde beslist afscheid ne men temidden van haar cursisten. Daarvan waren er dan ook heel wat gekomen. Na een gezamenlijke broodmaaltijd werd de avond ge noeglijk doorgebracht met het op halen van herinneringen en natuur lijk met een heuse revue. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De raad kende in haar vergadering van afgelopen maandag een bijdra ge toe van f 216.000 voor het tref fen van voorzieningen aan 18 wo ningen in de Tuinstraat, Industrie straat, Boschkampsstraat en Boe- rendanssteeg. Bovendien kunnen de huurders daarvan een bedrag van f 19.980 verdelen als tegemoet koming in de verhuis- en inrich tingskosten. Het geld is afkomstig uil een VROM-poije voor verbete ring van na-oorlogse huurwonin gen. Woningbouwvereniging Onze Woning (de eigenaar van de huur woningen) had een plan ingediend om deze huizen op te knappen. In .totaal zijn er dat 10, maar dit jaar is er slechts geld voor 18 woningen. De totale kosten voor vernieuwing van de 18 woningen bedragen f 596.154,40. Diessenplas Hoewel zowel college als raad vindt dat het hier om een provinciale taak gaat, zal de gemeente Holten ook dit jaar weer een subsidie toeken nen aan bejaardencentrum Diessen plas ten behoeve van de financie ring van tijdelijke opname in het kader van flankerend ouderenbe leid. Dit jaar gaat het om een bedrag van 8000 gulden, waardoor De Diessenplas door kan gaan met deze kortdurende opnames, dagopvang en nachtverzorging. In zaal Braakhekke te Bathmen houdt „De Trekpop" op woensdag 5 oktober 's avonds van 19.30-21.30 uur en op donderdag 6 oktober van 9-11 uur en van 1-4 uur een winter- kinderkledingbeurs. Inleveren van kleding (max. 12 stuks van kwali teit): dinsdag 4 oktober, 's mid dags van 14.00-18.00 uur en woens dag 5 oktober van 14.00-16.00 uur aan de zaal. Inl. tel. 05704-13 65. Goed dat er inspraakavonden zijn. Op een druk bezochte bijeenkom sten informatie-avond in zaal Vosman zette de Holtense bevolking zich afgelopen dinsdag op enkele essentiële punten tegen de door het college van B en W ingenomen standpunten. Geen omleidingsroute via Sta tionsweg, Waagweg, Drostenstraat en Zilverzandweg, maar een noor delijke rondweg en een andere variant voor de verkeersproblemen in de Dorpsstraat, zo sprak het volk. En hoe burgemeester Van Rappard ook de keerzijde van die meningen benadrukte, duidelijk werd dat de aanwezige Holtenaren het niet eens waren met de plannen die het colle ge met de dorpskom had. B en W zullen hun voorstellen aan de raad dan ook moeten aanpassen. De door bureau Oranjewoud gele verde inrichtingsvarianten voor Dorpsstraat en Oranjestraat en de ontsluitingsroute via de Kol vorm den de beide belangrijke discussie punten. Met de ombuiging van de jaarlijkse 170 mille aan subsidie gelden van modernisering van par ticulier woningbezit naar instand houding van de weinige karakte ristieke panden die Holten nog be zit, had niemand echt moeite. Evenmin als met de ontsluiting van industrieterrein De Haar via de S-14. De meningen botsten pas toen het college haar voorkeur uit sprak over inrichtingsvariant 2 voor de dorpskom. Die voorziet in een 30 kilometer-zone tussen Sta tionsstraat en Kolweg, de aanleg van gescheiden banen voor gemo toriseerd verkeer en fietsen met bredere trottoirs en een recon structie van de kruising Dorps straat-Oranjestraat- zodanig dat het verkeer automatisch de Sta tionsstraat wordt ingeleid. Holte- naar Van der Torre vond dat maar niets en bepleitte met klem de in voering van 1-richtingsverkeer op dit traject. Hij betwijfelde met name dat in de door Oranjewoud aangedragen variant voldoende A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 ruimte zou zijn voor zowel auto's, fietsers als voetgangers. "We moe ten in de kom eindelijk eens de za ken omdraaien. Het verkeer moet ondergeschikt zijn aan de voetgan ger", een stelling waar hij volop bij val voor kreeg. De argumentering van woordvoerder Moes van Oran jewoud dat 1-richtingsverkeer on veiliger zou zijn en dat er wel dege lijk meer ruimte voor voetgangers en fietsers zou komen, maakte wei nig indruk op de zaal. Temeer daar nadere bestudering duidelijk maakte dat bij de passage van twee vrachtwagens tegelijk de fiet sers in het gedrang zouden komen. Een mening die ook groepscom mandant Oberink van de Rijkspo litie Holten deelde. Om het plan- Van der Torre (dat hij deze zomer het college deed toekomen) echter ook van een andere kant te belich ten, maakte wethouder Westerik duidelijk dat hierdoor een grotere druk op de omliggende woonstra ten zou ontstaan. Waarmee de gro te angst van het college bewaar heid zou worden dat de toestand in die straten (Pastoriestraat, Riet molenstraat, Gaardenstraat, enz.) gevaarlijker zou worden. Toch moest het college volgens de zaal in die richting verder denken, waarbij met allerlei noodgrepen zowel de Dorpsstraat en Oranje straat als de e.erder genoemde stra ten ontzien moeten worden. Staan de de bijeenkomst werd op die ma nier 1-richtingsverkeer als variant 4 meegenomen. Rondweg Een mening die ook tijdens de in spraakbijeenkomst voor de onder nemers al nadrukkelijk werd ver woord, was dat slechts een noorde lijke rondweg een oplossing voor de Holtense verkeersproblematiek zou zijn. Wat dat betreft kan de on langs opgeheven Werkgroep Na tuur en Milieu zo weer worden op gericht want ook de Holtense be volking bleek opvallend weinig problemen te hebben met de drei ging die zo'n rondweg voor de fraaie Holter Enk zou betekenen. Slechts VW-voorzitter Vincent benadrukte even dat aspect, maar de mening overheerste dat zo'n rondweg er niet snel genoeg kan komen. De vergadering maakte korte metten met de door het colle ge aangedragen oplossing van een ontsluiting via de Zilverzandweg, Drostenstraat, Waagweg en Sta tionsstraat. Dat stuitte o.a. op gro- Het nieuwe WD-raadslid Jan Ke velam, dat in de raadsvergadering van afgelopen maandag werd beë digd, wordt een druk bezet man. Niet alleen neemt hij de plaats in de commissie Gemeentewerken in van de in juli vertrokken partijgenoot Robers, ook droeg de liberale partij hem voor voor de overige vacatures die door het vertrek van Robers waren ontstaan. Aangezien de an dere partijen in de Holtense raad geen bezwaar maakten, neemt Ke velam namens de gemeente zitting in de gewestraad Midden-IJssel, de stichting Holten Promotion en het Plaatsvervangend Georganiseerd Overleg. In de raadsvergadering van maan dag 24 oktober zal ook de PvdA- fractie weer op volle sterkte zijn. Na de goedkeuring van de geloofsbrie ven van Jan Metsemakers kan ook deze socialist (die de plaats van Jan van der Harst inneemt) worden in oktober worden beëdigd. Afgelo pen maandag stond het nieuwbak ken PvdA-raadslid Gerrit Mark- voort er alleen voor. Bij afwezig heid van Van der Harst en Wil Dijkgraaf fungeerde Markvoort als enige PvdA-raadslid meteen als in terim-fractievoorzitter. Een rol die hij overigens met verve vervulde. De in april uitgestelde jubileumbij eenkomst van de Bejaardensociëteit Holten wordt nu op zaterdag 15 oktober gehouden. Vanaf 14.30 uur wordt dan m gebouw Irene het feil Uiteraard vormde de onveilige situatie in de Dorpsstraat een punt van discussie tijdens de inspraakavond herdacht dat 25 jaar geleden voor over de herinrichting van de dorpskom. het eerst een bijeenkomst werd ge houden. te bezwaren van de kerkeraad van de gereformeerde kerk, waarvan de heer Beldman namens alle 1100 kerkeleden smeekte "ons dit niet aan te doen". Geluidsoverlast tij dens vergaderingen en catechesa- ties en een verkeersonveilige situa tie bij het uitgaan van de kerkdien sten en rouwdiensten waren zijn zwaarwegende argumenten. Ook de heer Hofhuis oogstte luid applaus met zijn uitgesproken twijfels over de collegeplannen. 'In dit korte termijn denken moeten we geen geld steken" vond hij. "Onze ouders signaleerden in 1933 al de behoefte aan een noordelijke rondweg, laten wij dit probleem niet bij onze kinderen op het bord schuiven". Met SV Holten-voorzitter Jan Krooshof, die door de verkeeron- veilige situatie nabij sportpark Meermanskamp voor een leegloop van jeugdleden vreesde, en enkele andere sprekers werd ringend ge vraagd toch voor een noordelijke rondweg te kiezen. Burgemeester Van Rappard maakte duidelijk dat het college dit niet had voorgesteld omdat "we met voorstellen willen komen die in redelijkheid haalbaar en op re delijke termijn uitvoerbaar moe ten zijn." De haalbaarheid van een noordelijke rondweg schatte hij somber in. "Minder dan vijftig pro cent kans op succes, een enorme fi nanciële belasting voor de ge meente en minstens tien tot twaalf jaar voordat het gerealiseerd kan worden" spiegelde hij zijn gehoor voor. Gezien de brede voorkeur voor zo'n rondweg zal het college, dat overigenas ook door bureau Oranjewoud als beste oplossing wordt gezien, toch in de besluitvor ming meenemen. De zesde Holtense Middenstands- beurs die op dit moment wordt ge houden op Kalfstermansweide is groter dan ooit. Zowel wat betreft het aantal vierkante meters (1800), als wat betreft het aantal deelne mers (50). Nog tot en met morgen avond 22.00 uur presenteren de Holtense ondernemers zich op die manier op een gepaste wijze. En dat de beurs in de smaak valt bij zowel Holtenaren als bezoekers uit de re gio, bleek al meteen nadat burge meester W.L.F.C. ridder van Rap pard gisteren de opening verrichtte. De Holtense middenstand heeft er alles aan gedaan om zo goed moge lijk voor de dag te komen. Tot in de late uurtjes werd begin deze week getimmerd, geschilderd, gesjouwd en geboend. In de toepasselijk rood groen gekleurde tent op Kalfster mansweide merkte HHV-voorzitter Albert van der Maat dat een voor zittershamer nog wel iets anders is dan het timmergereedschap dat hij bij de inrichting van zijn stand han teerde. Een behoorlijk opgezwollen duim was het gevolg. Overigens is de tent die nu als tentoonstellings ruimte dient, het maximaal haalba re op Kalfstermansweide. Aange zien ook rekening moet worden ge houden met aan- en afvoerroutes is een nog groter exemplaar niet mo gelijk. diSN Begin deze week was ondernemend Holten druk in de weer met de op bouw. Ook Jan Stam en zijn medewerkers. Op de heschikbare 1800 vierkante meters is echter voldoende te bele ven. Met name de professionele mo deshow, die vier keer per dag (om 15.30 uur, 17.00 uur, 19.30 uur en 21.00 uur) wordt gehouden, blijkt weer een grote publiekstrekker. Met als extra attentie het hapje en drankje dat gastvrij wordt rondge deeld. Ook wat dat betreft is het goed toeven op de beurs, want al dat kijken, luisteren en proberen maakt hongerig en dorstig. Menigeen maakt er dan ook een uitje van. De Middenstandsbeurs op Kalfster mansweide is vandaag (donderdag) en morgen (vrijdag) geopend van 15.00 uur tot 22.00 uur. pe toe_ gangsprijs bedraagt f 3,00 (kinderen tot 12 jaar f 1,50).

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1