A 1 Tijdperk Müller nu definitief voorbij Regen en rukwinden geselen toerfietsers Dames waterpolo goed op dreef Radio Oost wil festival opzetten met blaasmuziek Weer ruime winst voor handbalheren Vliegseizoen Bergviiegers zit er op Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD 1 j ■'M Schaaksensatie bij SV Holten J T 1 DONDFRDAG 29 SEPTEMBER 1988 Zaterdag jl. speelden de waterpo- loteams, dames en heren 1 een competitie-uitwedstrijd tegen de teams van de Whee uit Goor. De dames scoorden al gelijk en door een fout van de Whee werd het 0-2. In de tweede periode liep de stand verder op tot 0-5. Weliswaar zag de Whee ook nog kans te scoren, maar dit kwam meer door het feit dat Twenhaarsveld een paar wissels in het water stuurde om dan aan het eind weer goed verder te kunnen. Met een stand van 2-7 werd de vier de periode begonnen. Ook nu zag de Whee een kans maar dit werd vlot overgenomen door Twen haarsveld, dat de wedstrijd afsloot met een overwinning van 3-10. Het spel van het eerste herenteam verliep in het begin van de wed strijd gelijk als dat van de dames. In de eerste periode werd het 0-2, in de tweede periode werd het 1-4 ter wijl de Whee in de derde periode doorging tot 4-4 en Twenhaarsveld door een 35 sec. fout wist te profite ren en er 4-5 van maakte. Ook in de vierde en laatste periode liet de Whee het er niet bij zitten terwijl Twenhaarsveld het welletjes vond, Holten scoorde nog eenmaal en liet de Whee terugkomen tot 6-6. Heren 2 speelde zondagmiddag te gen Maarkei een leuke wedstrijd. Er werd goed gespeeld, maar Twenhaarsveld was toch duidelijk de zwakkere, hetgeen ook aan de uitslag was te zien: 9-1 in het voor deel van Maarkei. SENIOREN Zaterdag 1 oktober: Hulzense Boys - Holten (bekerwed strijd), 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Zondag 2 oktober: Holten 2 - De Zweef 3, 10.00 uur; Luctor 2 - Holten 3,10.45 uur (ver- trek09.30 uur); SDOL 4 - Holten 4, 09.30 uur (vertrek 08.30 uur); Hol ten 5 - De Zweef 6,10.00 uur; Hector 6 - Holten 6,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Wierden 6 - Holten 7,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Haarle 6 - Hol ten 8,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); SOS 6 - Holten 9,09.30 uur (vertrek 08.30 uur); Holten 10 - SOS 7,09.30 uur; Holten 11 - RKSV 3,09.00 uur; Holten 12 - Nijverdal 5,10.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN Zaterdag 1 oktober: Holten Al - Almelo Al, 14.30 uur; Den Ham A2 - Holten A2 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); La Premiere BI - Holten BI 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Hulzense Boys BI - Holten B2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten Cl - Vroomsh. Boys cl, 12.30 uur; Holten C2 - Vesos C2, 14.30 uur. DES Dl - Holten Dl, 10.30 uur (ver trek 09.30 uur); Holten D2 - Evers- berg Dl 10.00 uur; Holten El - Blauw Wit El, 11.00 uur; SOS E2 - Holten E2,11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Haarle F1 - Holten Fl, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten F2 - DOS'37 F5,10.00 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag I oktober. Blauw Wit 1 - De Esch 1,14.30 uur; Blauw Wit 2 - Vroomsh. Boys 3, 12.30 uur; Drienerlo 3 - Blauw Wit 3 12.00 uur (vertrek 10.30 uur); Vroomshoopse Boys 4 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 5 - Deto 8, 12.30 uur; Blauw Wit 6 - Juliana 7,14.30 uur; Vesos 6 - Blauw Wit 714.30 uur (ver trek 13.30 uur); Deto 10 - Blauw Wit 814.30 uur (vertrek 13.15 uur). JUNIOREN/PUPILLEN Zaterdag 1 oktober: Blauw Wit Al - TVC Al, 14.30 uur; Vesos BI - Blauw Wit BI, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit Cl - SOS Cl, 12.30 uur; Nijverdal Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit D2 - Markvo gels Dl, 09.30 uur; Holten El - Blauw Wit El, 11.00 uur (vertrek 10.30 uur); Blauw Wit Fl - DES Fl. Enter V. (meisjes) - Blauw Wit (meisjes), 09.30 uür (vertrek 08.45 uur). Handbal Zaterdag 1 oktober: Al thuis tegen SDOL om 10.30 uur; JA1 thuis tegen LHC om 11.20 uur; Dl thuis tegen SDOL om 10.00 uu- r.Oefenwedstrijd BI tegen Wesepe om 10.00 uur, vertrek 09.00 uur. August Muller kan nog lachen bij zijn afscheid, in de bak van Jan Vos. Monteur Haris van Zon (links) ziet het allemaal wat somberder in. Nieuw deze keer in Holten was de deelname van trikes en quards, waarbij Hans Gielen met zijn Ya maha de volle buit van dertig pun ten binnenhaalde gevolgd door Wil van der Laan (27 pnt.). De tweede start in Holten was voor de zwaar grommende viertakten, waarbij Bennie Jolink van Normaal dit De afgelopen zaterdag verreden Holterberg-herfsttoer maakte de benaming Herfsttoer meer dan waar. Regen en wind teisterden de dappere toerfietsers. De twee honderd deelnemers, die de som bere weersvoorspellingen had den getrotseerd, verweerden zich echter dapper. Onder hen echte kilometervreters als Haandrik- man uit Zuidlaren en Zeilmakers uit Leeuwarden. De laatste was weer helemaal op de fiets vanuit Friesland gekomen om daarna de 150 kilometer weg te peddelen en weer naar huis te fietsen. Voor zondag had deze superfietser nog Leeuwarden-Umuiden w. op zijn programma staan om zo het record van zijn club (30.000 kilo meter in een jaar) te verbeteren. Ondanks het beduidend lagere deelnemersaantal (vorig jaar 450) waren er weer wel veel vaste klanten uit o.a. Leusden, Hoogezand, Ede, Leeuwarden en Rottevalle (Fr.). Zij komen elk jaar naar Holten vanwege de uitstekende organisatie, de ge zellige entourage, de prachtige omgeving en elk jaar weer ande re routes en een adequate bepij- ling. De Wielervereniging Hol ten had ook nu weer een geheel nieuwe route gevonden. Daarbij was de westkant van Holten in het toerschema opgenomen. Via kleine kronkelwegen bereikte men Lettele, Wesepe en Die penveen, Broekland en Heeten. Maar er moest ook worden ge klommen, met name bij Lutten- berg, Hellendoorn en uiteraard de eigen Holterberg. De fietsers met de langste adem stond ook nog de Lemelerberg te wachten. Aan de eindstreep wachtte de deelnemers een welkome warme douche, waarna onder het genot van een warme hap en een drankje de ervaringen van de dag werden uitgewisseld. Het toerseizoen loopt nu ten einde. Tot eind oktober zijn er nog georganiseeerde tochten, waar bij de afstanden wel steeds ge ringer worden. Voor wat betreft de Wielervere niging Holten is de afsluitingsrit op zaterdag 15 oktober. Organi- In de uitwedstrijd tegen Boskamp heeft Holten opnieuw een ruime overwinning geboekt. Na de ruime zege van vorige week tegen Heeten startte Holten ook nu met een goed gesloten verdediging en goed op gebouwd aanvalsspel. Dat resul teerde in een vlotte voorsprong van 2-6. Vooral de goed op dreef zijnde Meino van Beek was met 7 treffers in de eerste helft de belang rijke drijfveer tot de 6-12 ruststand. Na de rust probeerde Broekland de Holtense aanval eerder te stoppen. Dit had tot gevolg, dat er meer ga ten in de Broeklandse verdediging kwamen. Daar werd door De Hol tense cirkellopers dankbaar ge bruik van gemaakt en bouwde Hol ten de voorsprong uit tot 10-22. In de slotfase bleek Holten ook condi tioneel meer te bieden te hebben en geloofde Broekland het wel. Via een aantal breaks kon Holten toen de score opvoeren tot de 12-27 overwinning. Scores: Meino v. Beek 10; Diederik Husslage 6; Johan Plantinga 5; Nico Vorst 4; Arjen Akkerman, Freek Nijkamp. De dames senioren speelden uit te gen Kwiek 2. In de eerste helft kwam Kwiek door een aantal af standschoten op voorsprong. Hol ten kon wel iets terug doen, maar kwam tot de rust niet verder dan 5- In de pauze van de NK zi jspancross op de Holtense Zuurberg stonden af gelopen zondag een gaande en een komende Holtenaar centraal. In de zijspan van coming man Jan Vos maakte August Müller zijn laatste ronde over het hem zo vertrouwde circuit. Vergezeld van zes jeugdige MAC-crossertjes onderging de man die het zijspancrossen in Holten zo populair maakte, een laatste huldeblijk van zijn trouwe supporters. Ogenschijnlijk onbewogen nam de in de media steeds als 'Holtense mo lenaarszoon' bestempelde Müller op die manier toch nog waardig af scheid. Na vijftien jaar topsport, drie nationale titels en drie tweede plaatsen in de strijd om de wereldtitel vond August het na een mislukt laatste seizoen welletjes. Zijn rol werd in Holten overgenomen door Hans van Gogh, die met zijn maat Sies Hurkmans vrijwel zeker de nationale titel overneemt van het duo Müller-Van Heek. keer verstek moest laten gaan van wege een fanclub-dag van zijn groep. Bij de start verliep alles zon der problemen, maar Dries van Wijlinck uit Horst kon niet lang van zijn eerste plaats genieten. Na één ronde voerde Marcel van de Berg op zijn KTM het veld aan, ge volgd door de leider in het tussen- klassement Frans Sigmans. Die verdween echter toen hij zijn ma chine "doodremde" naar de achter hoede, waardoor Simon Schram met een Husky de tweede plek kon overnemen. Door stug door te zet ten kon Sigmans nog als vijfde fini shen. Zijspannen Bij de zijspannen was iedereen be nieuwd of de start even goed zou verlopen, hetgeen de kwaliteit en veiligheid van het startterrein zou bewijzen. Ondanks wat gedrang bij het verlaten van het startter rein deden zich geen problemen voor. Twee linkse bakken namen meteen de leiding. Op kop Hans van Gogh met Sies Hurkmans en daarachter de broertjes Veldman uit Hasselt. Na een ronde was het echter Bennie Janssen die sterk opkwam en even later zelfs Van Gogh passeerde. Daarbij vergde Janssen waarschijnlijk toch teveel van zijn machine want halverwege remde hij zijn Honda dood en voor dat hij weer muziek onder zich hoorde, vertoefde hij ver in de ach terhoede. Voor Van Gogh en Hurk mans was dit een buitenkansje dat ze zich niet lieten ontglippen. Zij wonnen de eerste manche met Ei- mert Timmermans en Erik Verha gen op een tweede stek en Hugod de Vries en Harry de Bresser als derde. De enige Holtense combina tie Jan Vos en Jan Willem Nijland (beter bekend als het Splo-tearn) eiste in dit goed bezette veld de 22ste plaats voor zich op. In de tweede manche van de quads liet Nederlands kampioen Hans Ghielen iedereen zien dat hij on betwist de snelste in het veld was. Van der Laan werd weer tweede. Spannendst De spannendste race van de dag werd de tweede manche van de viertakten. Weer was het Dries van Wijlick die als eerste het startveld verliet, gevolgd door Marcel van de Berg en Frans Sigmans. Na drie ronden had Van de Berg de leiding stevig in handen, maar daarna was het constant stuivertje wisselen. Na twintig minuten strijd nam Si mon Schram de kop over en alleen Marcel van de Berg kon toen de re gerend kampioen nog bijbenen. IN de laatste ronde probeerde Van de Berg buitenom in te halen, maar daarbij kwam hij in het bos terecht en sloeg zijn motor af. Een gelukje voor Sigmans die zo toch nog twee de werd. De tweede manche van de zijspan- sator Hans de Groot is bijna klaar met zijn route en dat be looft weer wat moois. Daarna wordt door sommige leden de crossfiets van zolder gehaald om zich voor te bereiden op de vel drijden. Zondag 18 december houdt de plaatselijke vereniging een veldrit over 40 kilometer rondom Holten. 2. Na rust verslapte Kwiek en met hard werken kwam Holten terug tot 5-5 en nam het zelfs een 5-6 voorsprong! Ondanks de goede verdediging in de 2e helft, zag Kwiek in de laatste minuten kans de gelijkmaker te scoren. Eind stand 6-6. Scores: Jeanet Nijland. Gerda Busscher 2; Marti Barvelink, Ineke Leeftink 1. Jeugd Al leek tegen Haarle op een mak kelijke overwinning af te gaan. Bij rust leidde men al met 1-5. Na rust kwam Haarle echter goed terug. In de slotfase nam Holten door meer inzet de touwtjes stevig in handen en werd alsnog ruim met 6-12 ge wonnen. De wedstrijd van de jon gens ging vanwege een wolkbreuk en het onderlopen van het speel veld niet door. De meisjes B adspi- ranten speelden ter voorbereiding een 2-tal oefenwedstrijden. Tegen DSC werd met 8-5 gewonnen, ter wijl de uitwedstrijd tegen Heeten, met 9-3 in winst werd omgezet. De welpen speelden uit tegen Raalte. Voor de rust liep het bij. Holten goed en werd een 1-3 voorsprong genomen. Na rust wilde het scoren niet zo goed lukken en zag Raalte kans de stand gelijk te trekken. Eindstand 3-3. nen had voor Hugo de Vries niet slechter kunnen beginnen. Net toen het startbord van 30 seconden naar 5 seconden werd omgedraaid, sloeg zijn motor af en kon hij pas als laatste vertrekken. Geert Knui- man nam de kopstart, maar werd al snel verdrongen door Van Gogh, maar hij kreeg geen meter ruimte van Bennie Janssen en Timmer mans. Toen Janssen weer op kop lag, moest hij weer vroegtijdig het rennerskwartier opzoeken en hoe wel Geert Timmermans ver van Van Gogh wegreed, deede de laat ste goede zaken voor de titel. Vol gende week in Zevenhoven wordt bekend wie zich opvolger van Au gust Müller als Nederlands kam pioen mag noemen. De tweede ronde van de interne competitie van de schaakafdeling van de SV Holten heeft een ware sensatie opgeleverd. Ton van Oyen ging schijnbaar zo gebukt onder de druk van het clubkampioenschap dat hij door Henk van Beek naar een regelrechte nederlaag werd ge speeld. Geen wonder dat Henk blijft roepen dat schaken zo'n mooie sport is. Na twee ronden zijn nu al leen Dick van der Knaap en Henk van Beek zonder puntverlies. De uitslag van de tweede ronde was: Van der Knaap - Dinant van Beek 1- 0, G. Stevens sr. - Luggenhorst V2 - V2, Den Bouwmeester - Bosman V2 - V2, T. van Oyen - Henk van Beek 0 - 1, Van Lindenberg - H. van Oyen V2 - V2, Scheurwater - Van Calcar 1-0, Bertus van Beek - Moddejonge 1-0, Schipper - Eijzinga 0-1. Het vliegseizoen zit er voor de dui ven en hun eigenaren van PV De Bergviiegers weer op; de laatste vlucht, vanuit Houding in Belgie, werd gewonnen door F. Meester en Zn.. De 212 ingekorfde duiven werden om half negen 's morgens gelost. De 253 kilometer naar huis terug werden traag afgelegd, en dat lag voor een groot deel aan de noord- westerwind. De eerst binnenkomende duif werd om kwart voor een geklokt door F. Meester en Zn.; de gemiddelde snelheid bedroeg ruim 59 kilome ter per uur. Deuitslgaisals volgt: 1.14. F.Mees- ter en Zn.; 2.19.34.41. E. Veneklaas; 3. H. Wansink; 4.12.28.39. mevrouw Van Beek; 5.18.21.35. H. van Beek; 6.30.42. G. Kwintenberg; 7.11.37. H. Jansen; 8.10.15.17.20. combinatie Oolbekkink-Tijhof; 13. M. Lodewe- ges; 22.36. F.J. Klooster; 24.38.40. G. Egberts; 26.27. G.J. Koetsier. Aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen is onze oud-plaatsgeno- te Ria Wissink geslaagd voor het doctoraal examen Pedagogische Wentenschappen. HENGELO - Radio Oost begint met een blaaskapellen-festival. Cabaretier Harm oet Riessen, die op zaterdagochtend tussen tien en elf uur onder de titel Harms Farms Piratendisco zijn eigen programma heeft bij Radio Oost, wil blaaskapellen uit de pro vincie in een.competitie tegen elkaar laten uitkomen. Het is de bedoeling, dat de deelnemende kapellen op een doordeweekse avond worden uitgenodigd in de studio van Radio Oost in Hen gelo. Er worden dan twee nummers opgenomen, die op zater dagochtend in het programma van Harm oet Riessen worden uitgezonden. Het blaasorkest KSW heeft zich inmiddels al aangemeld voor het blaaskapellen-festival van Radio Oost. Het mooiste is natuurlijk als je zo iets live kunt doen, maar omdat we er een wedstrijd element aan toevoegen is het noodzakelijk dat elk gezel schap onder dezelfde omstan digheden en met dezelfde technicus in alle rust de num mers op de band kan zetten. Tot ze zelf tevreden over het resultaat zijn", licht Harm oet Riessen, bij de burgerlijke stand bekend onder de naam Harm Agteresch, toe. Inmid dels heeft Harm afgelopen zo mer één keer in zijn program ma een oproep gedaan om zich aan te melden. „Ondanks het ongunstige tijdstip, mid den in de vakantie, kwamen er vier aanmeldingen", zegt hij. „Daarom weet ik zeker dat we binnen de kortste keren ge noeg kapellen bij elkaar heb ben om te kunnen beginnen". De presentator uit Rijssen, die zijn platenprogramma bij voorkeur in het Twents pre senteert, is zelf een groot lief hebber van Egerlander- en Oberkrainermuziek. „Maar bij de radio is dit genre een onder geschoven kindje. Het waarom daarvan is me nog steeds on duidelijk. Ik denk dat men het hier als hoempa muziek ziet, terwijl dat toch bepaald niet zo is. Op de Nederlandse radio hoor je nauwelijks blaasmu ziek, daarvoor moet je afstem men op Duitse stations. Ter wijl ik er toch van overtuigd ben, dat je er duizenden men sen een plezier mee doet. Daarom probeer ik in mijn ei gen programma altijd min stens één plaat met blaasmu ziek te draaien". Enig probleem op dit moment is nog de jurering. Er wordt ge probeerd om één en ander in samenwerking met de Neder landse Muziek Federatie(NMF) te regelen. De NMF zou des kundigejuryleden bereid moe ten vinden om live in de uitzen ding punten te geven. „Maar Herman Finkers ...filmdebuut... daarover zijn we nog bezig", zegt Harm oet Riessen. Blaas kapellen die goed genoeg den ken te zijn om mee te doen aan de competitie kunnen ter at tentie van Harm oet Riessen een briefje sturen naar Radio Oost, Postbus 1000,7550 BA in Hengelo. Harm oet Riessen is komende winter overigens ook op televi sie te bewonderen. Hij heeft een rol in de film .Kees', die momenteel door de NCRV op verschillende locaties in Over ijssel wordt opgenomen. Harm speelt ,Ome Jaap' in de verfilming van het oorlogs boek van Willem Wilmink. „Ik kom met die rol in het Guiness Book of Records", meent hij. „Want mijn naam is langer op de titelrol te zien dan ik in beeld ben". Of het zo ernstig is als Harm schetst blijkt in de cember, want dan brengt de NCRV de rolprent -waarin ook collega cabaretier Herman Fin kers acteert- op het scherm. Ontvangst Harm oet Riessen ondergeschoven kindje. Nog steeds komen er bij Radio Oost veel vragen over de ont vangst binnen. Radio Oost maakt gebruik van drie FM- zenders in Overijssel. Die staan in Losser, Markelo {op de televisietoren) en Zwolle. Van Losser is de FM- frequentie 89.4; van Markelo 96.6 en van Zwolle 99.4. Bij ra dio's, die zijn aangesloten op de kabel, zit Radio Oost meest al op een andere frequentie. Informatie daarover is ver krijgbaar bij de kabelexploi tant. De zender Losser(89.4 FM) is voor inwoners van de regio Twente en Hardenberg. De zender Markelo (95.6 FM) voor inwoners van de regio Deventer, Holten, Olst, Whije, Raalte, Nijverdal en Rijssen. ma.tmvr.van7.l5-8,12-I3,17-I8u en elk heel uur nieuws H l/t O O O ARKELO ZWOLLE 1 f 91 1 1 93 95 1 1 1 1 99 101 103 1 1 1 1 1 88 92 94 96 93 100 102 104 R2 R3 R4 89.4 95.6 99.4 r/ za.9-!3en I7-I8, zo.9-13 en I8-I9u

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11