Dag van het Paard begint met optocht „Geen tijd verloren laten de reconstructie" Hoitens Nieuwsblad Er zit straks toch muziek in dorpshuis HHV, VVV en HP dringen aan op spoedige aanpak Forse groei Rabobank in 1987 Jeugddienst 1 U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON EHBO Holten begint nieuw cursusjaar Vervanging riolering in zicht Collecte Beatrixfonds Maatschap zet muzieklessen voort Hoitens Nieuwsblad Donderdag 15 september 1988 - 40ste jaargang no.37 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Vrijwilliger In onze serie Vrijwilligers deze week een gesprek met me vrouw Hogenkamp, die sinds jaar en dag zich inzet voor de gehandicapten ruiters en ama zones. Aanvankelijk hielp zij bij het rijden in de manege, maar nu is zij op de achter grond verantwoordelijk voor de administratie. Geen taak waar doorgaans veel applaus voor wordt gegeven, maar voor groot belang is voor de goede gan van zaken binnen de Stichtg Paardrijden voor Ge handicapten. Hoog Holten Enthousiast startte Hoog Hol ten vorig jaar vlak voor kerst mis met een nieuwe manager. Achteraf bleek dat het iets te enthousiast was. Menig nering doende in Holten ondervond dat aan den lijve. Inmiddels is de bezem door de stal gehaald, worden oude rekeningen veref fend en wordt een hernieuwde start gemaakt. Dagmavo Eind deze maand viert de dag mavo voor volwassenen in Hol ten het tienjarig bestaan. Tij dens het feest zal tevens af scheid worden genomen van coördinatrice Anne Kok en haar opvolgster Hannie Schip per worden verwelkomd. Deze week een uitvoerig gesprek met de gaande en komende vrouw in het onderwijs voor volwassenen. Komende zaterdag zal Holten in het teken staan van het Dag van het Paard. Alle paarden sportverenigingen zullen aan deze dag meewerken. De deelnemende verenigingen zijn De Bergrijders, de Berg- ruiters,de Bergruitertjes, Hol- hatheo en de Stichting Paard rijden Gehandicapten Holten e.o Het is voor de tweede keer dat een dergelijk evenement wordt gehouden. Het doel dat het comité vijfjaar ge leden ten doel stelde was de ver schillende deelactiviteiten van de paardesport in Holten en Omstre ken nader tot elkaar te brengen. Dat heeft o.a. geresulteerd in het mooie paardesportterrein op de Borkeld (Borkeldsweg), waar alle paardesportverenigingen regel matig hun wedstrijden houden. Vanzelfsprekend is het ook zater dag de plaats van handeling. De dagindeling ziet er als volgt uit: Om 10.00 uur zullen de deelnemers in optocht door het dorp gaan. De optocht begint op de Waagweg en wordt voorafgegaan door HMV. Aansluitend vindt om 11.00 uur de officiële opening plaats door bur gemeester Van Rappard. Daarna is er een afwisselend programma waar iedere paardevereniging aan bod komt. De MAC de Holterberg zal even- Een van de deelnemende ■ponywagentjes aan het Dag van het Paard van eens zijn medewerking verlenen vijf jaar geleden. aan dit sportieve evenement in de vorm van de grote tent (met de frituurstand, zodat ook aan het in- dacht. Omstreeks 16.00 uur zal de tap), en de onlangs aangeschafte wendige van de mens wordt ge- Dag van het Paard teneinde zijn. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Hoitens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 2842 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Het jaar 1987 is voor de plaatselij ke Rabobank een groei-jaar ge worden. De bij de bank ingelegde gelden stegen met 11,9 min. tot 124, min. Ook de uitgezette gelden stegen in 1987 en wel met 5,9 min tot 98,1 min. Door de hogere be lastingbetaling daalde de netto winst tot 0,3 min. Al deze gegevens - en nog veel meer - zijn te vinden in het zojuist ver schenen jaarverslag over 1987 in verband met de aanstaande Alge mene ledenvergadering op woens dagavond 21 september in restau rant Vosman, die om 20.00 uur be gint. Behalve de behandeling van het fi nancieel verslag en de gebruikelij ke bestuursverkiezing zal de Oud heidkamer Hoolt'n een presentatie verzorgen. Zondagmiddag 18 september zal in de Kandelaar weer een jeugd dienst worden gehouden waarin zal voorgaan ds. S. Landheer uit Kampen. Hij koos als thema: Nooit meer aangedacht, helemaal vergeten (Matth. 24:36-42 en 2 Petrus 3: 305, 8-10). Aan de dienst, die om 15.00 uur begint, zal medewerking wor den verleend door het jongeren koor The Singing Word. Welk probleem in het centrum van het dorp behoeft een drin gender oplossing: de wateroverlast of de verkeersoverlast? Volgens de Handelsvereniging, VVV en Holten Promotion zal er allereerst iets gedaan moeten worden aan het terugdringen van het doorgaande vrachtverkeer door de Dorpsstraat/Oran jestraat en dat kan alleen als er met de rioleringsplannen niet nabij 'Liezen' aan de Larenseweg wordt begonnen, maar in de Dorpsstraat. Burgemeester en wethouders denken daar geheel anders over en houden voorals nog vast aan de huneerdere plannen. Hoewel de toon van de besturen van VVV, HHV en Holten Promotion uiterst vriendenlijk was op de eerste van een aantal hoorzitingen over het reconstructieplan Dorpsstraat/O ranjestraat die maandagavond werd gehouden in de kantine van het gemeentehuis, betekende het toch niet dat men het geheel eens was met de aanpak van B en W. Het centrum van Holten moet met grote spoed worden aangepakt, langer wach ten kan niet. Secretaris Jos Kamphuis van de VW betoogde dat o.a. de slechte staat van de riolering en de (nog- )niet bekende sluiprouters die mis schien gaan ontstaan, onderge schikt dienen te blijven aan het geen de VW als hoofdprobleem trum; het winkelcentrum dient op timaal bereikbaar te zijn; het twee richtingsverkeer dient te worden gehandhaafd; er moeten goede parkeergelegenheden komen; het grijze asfalt moet worden vervan gen door klinkerbestrating en de voor Holten vind. Allereerst dient 'sfeer' moet worden verbeterd door de overdrukke verkeerssituatie in groenaankleding. Voorts deed de het centrum van Holten te worden HHV een beroep op het gemeente- aangepakt, andere problemen van bestuur het centrum niet te be- infrastructurele aard mogen hier- perkt te zien, maar het gedeelte bij niet vertragend werken. Hij tussen 'Boer Biet' en de Noorden- kreeg bijval van voorzitter Albert bergstraat te zien als een mogelij- van de Maat van de Handelsvere- ke uitbreiding van het winkelge- niging en van Pieter de Reuver, deelte om niet al te sterk te leunen voorzitter van Holten Promotion op het terrein van de vroegere „Het dorp heeft ingeboet aan kwa- Mengunie, dat in particuliere han- liteit. Als de reconstructie gekop- den is. Verder dient er een lokatie- peld wordt aan de kwaliteit ont- kaart 1 op 200 te komen van het staat het gevaar dat er tijd wordt gebied van Schuppert tot Schup- verloren. Holten kan het zich niet pert, zodat alle details van de re- langer permiteren", aldus De Reu- constructie duidelijk op schrift ko- ver. men te staan. De Handelsvereniging had een boodschappenlijstje samenge steld, dat vrijwel gelijk was aan de De VW kwam met een geheel ei- reactie die deskundige van het gen variant op de proppen. In te- KNOV voor de HHV had samenge- steld. Volgens de HHV moet op korte termijn begonnen worden met de verbetering van het een- r Aandachtig luisteren de leden van de Handelsvereniging naar de uitleg van burgemeester Van Rappard. Variant Als lezer van het Hoitens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Hoitens Nieuwsblad Dhr./mevr,: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 Het nieuwe seizoen van de EHBO Holten staat voor de deur. Op dins dag 4 oktober gaan 's avonds om 19.45 uur de herhalingslessen weer van start. Tevens is het de bedoe ling om met een nieuwe beginners cursus te beginnen onder leiding van dr. J.M.L. Jansen. Bij voldoende belangstelling zal ook een nieuwe cursus reanimatie onder leiding van de heer Tiehat- ten worden gegeven. Met de brandweer wordt dit sei zoen ook weer gecombineerd geoe fend. Zodoende kan er weer wat praktijk ervaring opgedaan wor den en wordt theorie afgewisseld met oefeningen in de praktijk. Degene die belangstelling hebben voor de opleiding EHBO kunnen inlichtingen krijgen bij één van de volgende telefoonnummers: G. Jansen 6 33 84; G. Gervedipk-Nij- huis 6 20 57 of J. Kolkman 6 33 20. genstelling tot de HHV voelt zij niets voor het handhaven van het doorgaande verkeer maar kiest voor de zogenaamde 'Rijssense va riant', waarbij het verkeer naar het centrum toe kan rijden, maar via eenrichtingsverkeer het centrum moet verlaten. Als uitvalswegen werden aangegeven de Kerkstraat en Kolweg en een nieuw aan te leg gen weg naar het MACpad. De heer Bouwman van de KNOV veegde dit plan direct van tafel. In Wijhe was eenzelfde systeem inge voerd dat absoluut niet functio neerde. Ook burgemeester Van Rappard zag daar de grootste pro blemen. @Je moet dan wel weten waar het verkeer naar toe moet. Deze variant legt een enorme druk op de overige straten in het dorp zoals de Pastoriestraat en School straat. Als er maar één ongeluk ge beurt zijn wij de boosdoeners®De suggestie om bij de recontructie in het centrum te beginnen wees de burgemeester eveneens van de hand. Allereerst dient de riolering aan de Larenseweg te worden ver vangen, waar de meeste, proble men met de doorvoer voorkomen, voordat het centrum kan worden aangepakt. vooral op de 27e september naar de openbare bijeenkomst te ko men. „De indruk mag wellicht ge wekt worden dat alles al in kan nen en kruiken is en dat de mening van de bevolking er niet meer toe doet. Dat is beslist een misvatting. De reconstructie is voor iedereen van belang, wij hechten er aan dat de gehele bevolking zich betrok ken voelt bij dit voor Holten zo be langrijke project". Indien de gemeenteraad in okto ber accoord gaat met het financië le plaatje, zal vermoedelijk begin volgend jaar gestart kunnen wor den met de eerste werkzaamheden voor de vervanging van de riole ring in Holten. Begonnen wordt aan de Larenseweg. Veel hinder zal het autoverkeer er niet van onder vinden omdat daar de riolering naast de weg onder het fietspad ligt. De bewoners van Hotlen die door hevige regenval onverhoopt water overlast ondervinden, kunnen niet rekenen op gemeentelijke steun. Het college van b en w huldigt het standpunt dat zij niet aansprake lijk gesteld kan worden voor dit soort overlast. In de week van 19 tot en met 25 sep tember houdt het Prinses Beatrix fonds weer zijn landelijke collecte. Het fonds werd opgericht als Polio- Fonds, naar aanleiding van de on gekend hevige polio-epidemie in 1956. Sinds de onderdrukking van deze ziekte kon het Fonds zich ook richten op andere, niet minder ver woestende aandoeningen van het centrale zenuwstelsel, waartegen nog geen vaccins of andere reme dies bestaan zoals multiple sclero se, bepaalde spierziekten, spastici- teit, spina bifida, ziekte van Hun tington en ziekte van Parkinson. Het Prinses Beatrixfonds biedt hulp, begeleiding en voorlichting aan patiënten en verleent stuen aan het wetenschappelijk onder zoek naar de oorzaken, mogelijke geneeswijzen en voorkoming van deze ziekten en afwijkingen. Het Fonds is geheel afhankelijk van vrijwillige bijdragen en ont vangt een enkele overheidssubsi die. De heer Moes, deskundige van bu reau Oranjewoudt, de ontwerper Beide partijen zijn tevreden over van de plannen, kon op de vraag behaalde resultaat dat met op- Vier docenten van de in juli opgeheven Muziekschool Holten zullen als een nog op te richten maatschap het muziekonderwijs in Holten gaan voortzetten. Dat het hun ernst is, blijkt wel uit de vaart waarmee de draad weer wordt opgepakt. Deze week nog ontvingen de ouders van leerlingen van de voormalige muziekschool een brief van het bestuur in de bus dat het allemaal voorbij was en nu kunnen de leerlingen aan staande vrijdag 16 september tussen 17.00 en 19.00 uur in de school aan der Schoolstraat zich laten inschrijven. De muzieklessen gaan volgen de week in de school van start en na januari worden de muzieklessen gegeven in het Dorpshuis, een van de voorwaarden waaraan moest wor den voldaan, wilde de gemeente accoord gaan met de plannen en met subsidie bijspringen. van De Reuver welk effect de re constructie van het centrum zal hebben op de verkeersdrukte geen antwoord geven. „Daar zal een na der onderzoek naar moeten wor den gedaan". Oproep Tijdens de wekelijkse persconfe rentie deed burgemeester Van Rappard via de journalisten een beroep op de bevolking om toch merkelijke snelheid in kannen en kruiken kwam. Het eerste voorstel van de vier muziekleraren viel eind juli bij het gemeentehuis in de brie venbus en afgelopen maandag werden de laatste hobbels geno men en kon het plan worden afge rond. Veel steun hebben de mu ziekleraren bij het opzetten van hun nieuwe maatschap gehad van de Koninklijke Nederlandse Toon- kunstenaarsbond, wiens vertegen woordiger ook bij de gesprekken op het gemeentehuis aanwezig is geweest. De geir^ente heeft bij de nieuwe opzet een flinke vinger in de pap door middel van de verstrekking van de subsidie en de dwingende eis dat uitsluitend in het Dorps huis les gegeven mag worden. In ruil daarvoor krijgen de muziek leerkrachten "om niet" de beschik king over de lokaliteiten en de in strumenten, terwijl doormiddel van subsidie door de gemeente wordt bijgedragen in de leskosten. De muziekleekrachten op hun beurt zijn er van verzekerd dat er geen zwartwerkers worden toege laten, maar dat uitsluitend de maatschap zorg draagt voor het in dividuele muziekonderwijs. Voor lopig bestaat de maatschap uit vier personen omdat de overige le raren van de muziekschool elders reeds emplooi hadden gevonden maar er wordt naarstig gezocht naar nieuwe docenten zodat straks hetzelfde pakket kan worden aan geboden als op de muziekschool. Nieuw in de opzet is, een voorwaar de van het college van b en w, dat de tarieven gekoppeld worden aan de leeftijd van de leerlingen, waar door het muziekonderwijs voor de jongsten niet duurder wordt dan bij de muziekschool; de oudere leerlingen gaan meer betalen. Voorlopig wordt het AMV aan de jongste leerlingen gegeven door de maatschap maar dit zal komen schooljaar nader bekenen worden inhoeverre dit een plaats zal krij gen in de basisscholen.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1