"Je moet vooral rust kunnen overbrengen" Hoog Holten gaat na mislukte start met nieuwe moed verder Uit buiten Holten SOS-Telefonische Hulpdienst vraagt vrijwilligers Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit Dansavond Fienpreuvers Front Page in de Waag Koor Helicon heeft dirigente KOLTENS NIEUWSBLAD Vrijwilligster mevrouw F.A. Hogenkamp: NBvP Dijkerhoek schilderde zijde DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988- Mevrouw FA. Hogenkamp: "Het is heel dankbaar werk". Museum Het Nijenhuis Op zaterdag 17 september is Open Dag bij kasteel Het Nijenhuis bij Heino. Het interieur van het kasteel, inge richt als woonhuis, beval een unie ke verzameling kunstwerken, uit eenlopend van vroeg-Chinese ke ramiek tot schilderijen van Vroom, Weenix en Strozzel. In de beide bouwhuizen aan het voorplein kan men moderne kunst bewonderen. De openingstijden zijn zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Rijksmuseum Twente Van 24 september tot en met 30 ok tober is in het Rijksmuseum Twen te de tentoonstelling Landschap onder de loep te bezichtigen, die in het kader van de manifestatie Ne derland Museumland wordt ge houden. Getoond worden vrijwel uitslui tend schilderijen uit eigen bezit, aangevuld met enkele bruiklenen van elders. Veel Holtense verenigingen en instellingen zijn aangewe zen op de hulp van vrijwilli gers. Zo ook de Stichting Paardrijden Gehandicapten, waar een groot aantal vrijwil ligers werkzaam is. Een van die vrijwilligers is mevrouw F.A. Hogenkamp. Al elf jaar zet zij zich in voor deze stich ting. "Ik rolde er in via mijn zoon, die gehandicapt is; hij beleefde en beleeft nog zo veel plezier aan het paardrij den". Samen met dochter Gerda vertrekt ze wekelijks een aantal uren naar de ma nege, verzorgt thuis veel ad ministratieve taken en ver richt daarnaast nog voorko mende hand- en spandien sten. Mevrouw Hogenkamp begon haar vrijwillige werkzaamheden met het verzorgen van de koffie voor o.a. de ouders die in de manege naar de verrichtingen van hun zoon of dochter keken. "Daarna heb ik een poosje bij de paarden ge lopen, naast de ruiter. Op den duur moest ik daar mee stoppen in ver band met rugklachten. Het spijt me nog steeds dat ik dat werk niet meer doen kan; het was heel dank baar werk", vertelt mevrouw Ho genkamp. Nu verzorgt ze een aantal admini stratieve taken. Elke zaterdag van twaalf tot twee werkt ze in manege Snorrewind de lijst bij van de vrij willigers die met ruiter en paard meelopen. "We kunnen nog wel wat vrijwilligers gebruiken, zo vanaf 16.17 jaar, die lang en sterk genoeg zijn om de (volwassen) gehandi capte tegen te kunnen houden en zo voor vallen te behoeden". Verder verzorgt ze de administra tie voor landdagen, vergaderingen, bijeenkomsten en zorgt ervoor dat alle ouders de vereiste papieren ontvangen. "Als de brieven in deze buurt bezorgd moeten worden, brengen we ze zelf rond, en anders gaat er een postzegel op". Het verzorgen van de administra tie voor de landdagen levert haar een reeks van telefoontjes op. "De landdagen zijn ontzettend leuk; de ruiters leven er.al lang van te voren naar toe. Bij zo'n landdag ben ik ook de hele dag aanwezig. De laatst gehouden landdag, in juni j.l., begeleidde ik een groepje van zeven gehandicapten van Twickel en onze zoon Henk. En daar moet je echt de hele dag de aandacht bijhouden". Erg belangrijk vindt mevrouw Ho genkamp het contact met de gees telijke en/of lichamelijk gehandi capte. "Bij de ruiters is ook een doofstomme man; je hebt alleen maar contact met hem via de ogen en mimiek. Maar het contact is er, en dat is ontzettend fijn". Als vrijwilliger, werkzaam met ge handicapten, moet je vooral rust over kunnen brengen cn net doen of je alle tijd hebt. Dat is vaak wel moeilijk". Waarom ze het werk al zo lang vol houdt? "Omdat ik het nog steeds met plezier doe. En de dankbaar heid van die mensen is me veel waard. Ik hoop het nog heel lang vol te kunnen houden; voor deze stichting wil ik doen wat ik kan", aldus mevrouw Hogenkamp. Dochter Gerda, die inmiddels ver huisd is, zal in januari a.s. stoppen met haar vrijwillige werkzaamhe den. "Dan heeft ze het ook tien jaar gedaan; en daarvan legde ze de laatste twee jaar 80 kilometer af om dit werk te kunnen blijven doen", vertelt haar moeder. "En zou je er bij willen schrijven dat we donateurs nodig hebben? Zet dat maar met hoofdletters. Ze zijn van harte welkom en het kost maar een tientje per jaar. Ze kunnen zich opgeven bij mij of bij mevrouw Eg- gink". Het telefoonnummer van mevrouw Hogenkamp is 63407, van mevrouw Eggink 62000. De dansavond van de carnavals vereniging de Fienpreuvers, die ge pland stond voor zaterdag 24 sep tember, kan door omstandigheden niet doorgaan. In bar-dancing De Waag treedt zaterdagavond 17 september de bekende Oldenzaalse formatie 'Front Page' op. Deze band brengt een vlot en po pulair repertoire met onder andere nummers van Level 42, UB40 en U2. In café De Wippert treedt op vrij dag 16 september de Top-40 for matie Flash op. De band werd in het voorjaar van 1988 opgericht en is samengesteld uit ex-leden van Jackaroo, Big Fun en White Heat. De nog jonge zesmansformatie heeft al vele repetities en enkele optredens achter de rug, waarin een breed toegankelijk repertoire is opgebouwd. Film Op dinsdag 20 september draait in de Schouwburg in Lochem de film Three men and a baby. Steile Trap In de Steile Trap in Deventer treedt op vrijdag 16 september op de Engelse groep Samson op, een heavyrock instituut dat zojuist een grote toernoeen dor Duitsland, en Frankrijk heeft gemaakt. Of Sam son een support-act meebrengt is nog onduidelijk. Aanvang 21.00 De leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Dijker- hoek kwamen dinsdagavond 6 sep tember voor het eerste bij elkaarin het nieuwe seizoen in Het Bonte Paard. Onder grote belangstelling van de leaden gaf mevr. M. Jansen- Harmelink uit Bathmen uitleg over het beschilderen van zijde en wat je hier al zo van kunt maken. Na de inleiding gingen de dames enthousiast aan het werk met als resultaat dat ieder met een zelfge- schilderd kaartje naar huis ging. De volgende bijeenkomst is op 4 oktober. Eigen leden zullen dan een modeshow verzorgen met kle ding van de firma Schuppert en schoenen van Hans Steunenberg. Verder verlenen Marjo (bloemen), Drent (kapper) en Hennie (schooonheidsspecialiste) hun me dewerking. Hernieuwde start voor hotel Hoog Holten. De SOS-Telefonische Hulpdienst Deventer vraagt vrijwilligers, die bij toerbeurten de telefoon kun nen bemannen, 24 uur, dag en nacht, om mensen te woord te staan, die een gesprek wensen. De telefonisten krijgen een trai ning, een begeleiding van beroeps krachten om de 6000 a 7000 ge sprekken per jaar zo goed mogelijk te kunnen voeren. De SOS-Telefo nische Hulpdienst, die een regio nale functie vervuld, neemt tevens de 24-uurs bereikbaarheid waar, van de Algemeen Maatschappelijk Werkinstellingen in de regio. Het is te begrijpen dat er veel van de vrijwilligers wordt gevraagd. De aard van het werk brengt met zich mee, dat dit werk niet jaren vol te houden is, vandaar dat er doorlo pend nieuwe vrijwilligers nodig zijn, voor de continuïteit van de hulpverlening. Het is de bedoeling dat in het najaar gestart wordt men een groep nieuwe medewer kers. Binnen de SOS-Telefonische Hulpdienst functioneert een Kin der- en jeugdtelefoon. Deze is iede re dag open van 16.00-20.00 uur. Ook hiervoor vraagt men nieuwe medewerkers van ca. 20 jaar. Men kan zich voor beide diensten nu reeds aanmelden op telefoon nummer 05700- 1 97 49 (kantoor) of buiten kantooruren op telefoon nummer 05700- 11022 (THD) of 05700-11223 (KJT). Lucien Venderink uit Vorden is de nieuwe dirigente van Helicon. Vorige week op de eerste repeti tieavond zal de stemming er al goed in. enthousiast en fanatiek di rigeerde ze het koor en zoiets slaat onherroepelijk over op de leden. Helicon mag zich gelukkig prijzen met de komst van Lucien naar Hol ten. Het zou fijn zijn als het ledental wat uitgebreid zou worden, zodat het enthousiasme met velen ge deeld kan worden. Wie plezier heeft in zingen is welkom op woensdagavond in gebouw Irene. Hoog Holten zal per 1 oktober on der verantwoording van een nieu we manager het winterseizoen in gaan. De heer W.A. De Kok wordt de opvolger van de in juli op staande voet wegens financiële wanprestatiè ontslagen manager van het eerste uur Pim Faassen. De nieuwe manager is een voorma lig directuert van een van de neder- landse hotelas van de Boilderberg- groep en kan bogen op een ruime staat van dienst in de horecawe- reld. "En daar ontbrak het bij Faas- en helemaal aan", verzucht direc- teer W. Smits van de Haagse beleg- ginsmaatschappij Continental In vestment Company (CIC). "Ik heb Faasen in goed vertrouwen aange steld op aanbeveling van een van een ter goede naam en faam be kend staande relatie van me, maar misschien was dat toch wat te lichtvaardig van mij. Het heeft me achteraf wel honderdduizende gul dens gekost". Faassen bleek ook niet over de vereiste papieren te beschikken, maar kon het hotel lei den via een in de horeca vaker ge bruikte regeling van horecapapie- ren van derden. De heer Smits was daarvan op de hoogte. Wat hij niet wist, dat hij in zijn vorige functie in Boekei en bij het Dolfinarium geen tekeningsbevoegdheid had maar slechts verantwoordelijk was voor de verkoop. CIC kwam vorig jaar in bezit van het hotel op de Holterberg, het voormalig eigendom van de fami lie Volkman. De inboedel werd ge veild en er werd voor ongeveer vier een een halve ton gerenoveerd. De hotelkamers kregen een opknap beurt en het restaurantgedeelte onderging een gedaanteverwisse ling. Ook werden een tweetal con ferentiekamers ingericht. Manager Pim Faassen ging enthousiast aan het werk en wist met zijn innemen de manier van doen heel wat good will te kweken voor het hotel. Evenwel de financiële afwikkeling van zijn handelen was één grote janboel. Directuer Smits, gealar meerd door een van zijn commissa rissen, stelde een onderzoek in en kwam tot de verbijsterende con clusie dat er voor honderduizen den guldens aan rekeningen in de la rondslingerden. Reden om Faas- en per onmiddelijk de toegang tot het hotel te ontzeggen en een begin te maken met de sanering van de schulden. "Het was een enorme schok voor en ik slaap er nog steeds bar slecht van, maar ieder een kan rekenen op z'n centen" ver klaart de teleurgestelde Smits. Of daar de volleybalvereniging Mino- tonette ook bij is, die met Hoog Holten een sponsorcontract had den afgesloten, is nog maar de vraag. "Ik weet van geen sponsor contract af. Faassen was ook hele maal niet gerechtig dit soor con tracten af te sluiten. Bij alle papie ren en contracten die we gevonden hebben, ben ik dat niet tegengeko men. Maar waarom bellen die men sen mij dan niet. Het lijkt wel of ik de slechte boeman ben Ondanks de mislukte start ziet de heer Smits voldoende mogelijkhe den voor Hoog Holten. Het sdraait goed en het is een pracht lokatie, dus het moet lukken. Ik ben er van overtuigd dat we onder de nieuwe manager een goede tijd tegemoet gaan. Huiten 4-Nijverdal 3 1-0. Holten 4 begon de competitie goed. Het verjongde elftal toon de spel van grote klasse. Dit uit te zich in doelrijpe kansen voor de terug-van-weggeweeste Bert Jan Vincent. Een bal van bom ber Rechterschot bracht face lift B.J. in kansrijke positie en deze mogelijkheid werd op fraaie wijze afgerond. In de tweede helft werd het spelpeil minder, maar Holten wist de kleine voorsprong vast te hou den. Met een mixture van jeugd en routine hoopt de leiding op een succesvol seizoen. Almelo 6-Holten 5 1-1. Vol goede moed is Holten 5 aan de start verschenen met als nieuwkomers o.a. de oude rot ten Banno en Udink en wervel wind Mekenkamp. Dat de rust stand nog 0-0 was, kwam hoofd zakelijk door prima keepers werk van de Almelo-goalie. Tot 10 min. voor tijd bleef de bnl- stand staan. Toen vond André Deyk toch een gaatje na voorbe reidend werk van Eibers, 0-1Al melo had meteen het antwoord klaar en zo bleef deze wedstrijd onbeslist. Invaller keeper Jan Rietberg was een betrouwbare sluitpost. Holten 8-Omhoog 6 7-0. Holten 8 ging met veel elan uit de startblokken. Zeer goed sa menspel leidde tot een 4-0 rust stand via 2x Oolbekkink en 2x v.d. Pluym. Na de hervatting ging de ploeg op dezelfde voet voort. Herman Busters droeg zijn steentje bij door één van de vele hem geboden kansen te be nutten. Bij de stand 7-0 vond Luuk, de fluitist, het welletjes en het beide ploegen inrukken. De kwaliteit van een ^lftal wordt nog steeds bepaald door de reservebank en deze was rijk bezet. Een hele geruststelling voor leider Toontje. Holten 9-Luctor 4 0-5. Na ongeveer 10 min. spelen maakte Luctor een gelukkig doelpunt doordat de bal via scheidsrechter Schutte (een dood element in dergelijke situ aties) van richting werd veran derd. In de 2e helft bouwde Luc tor via snelle Spaanse aanvallen de voorsprong gestadig uit, een valse start voor de equipe van de secretaris. RV 3-Holten 10 4-6. Vol goede moed vertrok het tiende voor de eerste wedstrijd richting Rijssen. Binnen een kwartier keek men al tegen een 2-0 achterstand aan. Dit werd voor de rust nog rechtgetrokken door mooie doelpunten van Pie- ter Bosschers en Erwin Brin- kers. In het begin van de tweede helft liet Holten zich opnieuw verrassen, toch wist Erwin zijn tweede treffer te produceren. Langzamerhand bouwde Hol ten 10 een overwicht op. De Dijkerhoekse afvaardiging Wil- co en Bert zetten gezamenlijk de doelpuntenjacht voort. Rein Hofman bracht RV de genade slag toe met een klasse-doel punt. Dit alles werd bereikt door de voorbeeldige inzet van alle spelers. Omhoog 7-Holten 11 0-3. Buiten verwachting goed speel de Holten 11 haar eerste match in Wierden. Vrijwel de gehele eerste helft werd de tegenstan der op eigen helft gedrukt. Het werd zo druk voor de Omhoog goal dat het haast ondoenlijk leek om hierin nog maas te vin den waar een bal door kon. Slechts Jan van de Linde had lx succes. Na de rust belandde de bal al in de eerste minuut tegen de paal, dat was het sein om nog meer de aanval te zoeken. De gouden wissel, na een kwar tier, was een tactische zet van Graads. De moegestreden Pin da werd vervangen door Kaatje 6. Dit loopwonder was ongrijp baar voor de thuisploeg en Bert zorgde dan ook voor de dikver diende 0-3 zege. Overige uitslagen: PH 3-Holten 2 2-3, Holten 3-ZV 2 scheidsrech ter niet opgekomen. Holten 6- PH 7 2-3, Holten 7-Enter 9 2-2, SOS 9-Holten 12 3-0. DES D2-Holten D2 3-3. Voor een elftal met twee nieuwe spelers er bij, is er goed ge speeld. We kwamen eerst met 1- 0 achter te staan, daarna ging de strijd gelijk op wat uiteinde lijk resulteerde in een gelijkspel. Onze keeper heeft er voor ge zorgd, dat we gespaard bleven voor een nederlaag. Holten E2-SDOL E2 3-6. Na twee hele goeie oefenwed strijden begon E2 de eerste competitiewedstrijd met een matige eerste helft. De jongens bleven op één kluitje voetballen en waren ook bang voor buiten spel. Want in tegenstelling tot de jongens van SDOL (die had den al een jaar in E gevoetbald) had nog niemand van de Hol tense jongens met buitenspel te maken gehad en ze weten ook niet goed wat dat inhoudt en zo werd het voor rust dan ook 0-3. Maar de tweede helft kregen ze na bemoedigende woorden van hun leiders toch meer durf en kwamen ze prima terug al werd winnen wel een hele opgave, want ook SDOL bleef prima doorgaan, maar met een eind stand 3-6 kunnen ze toch terug kijken op een goede wedstrijd. Holten Fl-BIauw Wit F11-2. Ook voor de jongste spelers is het seizoen weer begonnen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen plaatsgenoot Blauw Wit Fl. Nadat Blauw Wit de score had geopend maakte Holten de verdiende gelijkmaker. Blauw Wit was tenslotte de gelukkig ste en scoorde 1-2. Den Ham 3-Blauw Wit 2 De eerste de beste aanval leverde meteen al het eerste doelpunt op dat op naam kwam van Harry Paalman die, toen de verdediging aarzelde, keihard inschoot (0-1). Den Ham kwam meteen van de af trap sterk terug en in de 2e minuut gaf het scorebord reeds 1-1 aan. Den Ham was de eerste 20 minuten iets sterker, maar bepaald niet ge vaarlijk. Blauw Wit nam daarna weer het initiatief over en dat re sulteerde in de 36e minuut in een treffer van Wim Barvelink. Na rust moest Den Ham komen en kreeg Blauw Wit mogelijkheden om uit te lopen maar Evert, Wim en Johan hadden weinig geluk bij het afron den. Het veldspel van Blauw Wit was in de slotfase niet resoluut ge noeg en zodoende kwamen de gast heren toch nog langszij. Eindstand net als in het vorig seizoen 2-2. Blauw Wit 3-Deto 7 Blauw Wit begon de competitie zeer goed met een zege op het Vrie- zenveense Deto. Albert Slotman scoorde de openingsteffer en Henk Stam tekende voor 2-0. In de laat ste seconden bleef Deto voor 3-0 gespaard door de scheidsrechter die voor de thee floot toen Slotman alleen nog af te rekenen had met de doelman. In de 2e helft drongen de gasten wat meer aan maar na twin tig minuten kwam Blauw Wit op 3- 0 uit de counter door de licht ge blesseerde Erik Aanstoot. Enkele Deto-spelers maakten geregeld aanmerkingen op de leiding en dat was voor de arbiter een reden om er na een half uur mee te stoppen. Na een vrij langdurig gesprek werd toch het laatste kwartier uitge speeld en kwam Deto nog terug tot 3-1 Den Ham Cl-Blauw Wit Cl Tegen Den Ham Cl was weinig eer te behalen. De fysiek en technisch veel sterkere jongens uit Den Ham bepaalden dan ook zonder veel moeite dc ruststand op 3-1. Dirk Jan maakte de tegengoal. In het eerste kwartier na rust liep het bij Blauw Wit een stuk beter en scoor de Doeko na een prima aktie van Eelco 3-2 maar dat vonden de Hammense boys genoeg en wisten via een regelmatige score uit te lo pen naar 9-2. Blauw Wit Dl-SOS Dl Pupillen Dl pakte in de openingswedstrijd de beide puntjes en kwam na een wat aarzelend begin en een achter stand van 0-1 goed terug. Hans en Marco zorgden bij rust voor een 2-1 stand. Na rust scoorde Hans in de le minuut en Ronnie (2x), Marco (2x) en nog een keer en dat resul teerde in een royale 8-2 zege. RVD 1-BIauw Wit D2 In deze wedstrijd hielden de 7-tal- len elkaar goed in evenwicht en werd pittig maar sportief om de puntjes gestreden. De eindstand 2- 2 was een juiste weergave van het vertoonde spel. Blauw Wit El-De Zweef E2 Blauw Wit El heeft in de eerste wedstrijd de (voetbal)kous op de kop gekregen. Het team dat in een zware poule is ingedeeld stond na 3 minuten al met 3-0 achter. De jon gelui uit Nijverdal waren veel feller en straften de vele fouten in de Blauw Wit verdediging, die van alle kanten rammelde voor rust zes keer af. In de 2e helft ging het wel wat beter maar goede akties lever den geen doelpunt op. De Zweef was ook de 2e helft productief en bepaalde de eindstand op 10-0. Holten Fl-Blauw Wit Fl Op Meermanskamp waren de kleinsten uit het Holtense voetbal wereldje te bewonderen. In hun nooit aflatende inzet werd sportief gestreden door de teams die van gelijke sterkte waren. De Blauw- Witjes scoorden voor rust 1 keer en na rust schoten beide 1 keer raak; een eindstand van 1-2.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11