SLAGERIJ Brands BouwFinish Rijssen: de grootste kollektie in tapijt en gordijnen met de allerkleinste prijzen. Tapijt-Stunt-van- iteïiaand r 159 182.- Volvo 440 weerver in de tiid vooruit Stuntpms Stuntprijs Giro 50500 Bank70.70.70.929 Dames iet op AH blijft op de kleintjes letten! 6.99 al vanaf Breimachinegarens „DE MOLEN" JU Laat lepra ook jóu een zorg zijn. s Introductie model in september s SCHOUDER KARBONADE RIB- KARBONADE HAAS KARBONADE BANANEN ROSAKI DRUIVEN Varkenslappen 1000 gr. 10.98 Edelschnitzel 4 voor 3.98 Gebraden gehakt 100 gr. Gekruid ontbijtspek Champignonsalade 100 1.09 1.45 1.89 MIDDENSTANDS AVONDSCHOOL RIJSSEN MIDDENSTANDS DIPLOMA /mutitf brew „Endendijk" Lepra. Een kwestie van gevoel. Exterieur Interieur Motoren DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988 37 TP 123 kilo kilo kilo kilo Onze rauwkost is van een bijzondere kwaliteit en deze week spotgoedkoop. bakje, 150 gram Aanbiedingen geldig t.m. 17 september a.s. alleen bij Albert Heijn aan de Dorpsstraat 17 te Holten. 100 gr Aanbiedingen geldig t/m 21 september H Kerkstraat 1,Molten, tel. 6 13 79 iiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuuiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiimig BouwFinish Rijssen, pas geopend en nu al 'n hit. Geen wonder, want wij verkopen de meest bekende merken tapijt en gor dijnen tegen de allerlaagste prijzen. Kom kijken en vergelijken. Voordeliger dan bij ons, koopt u nergens zóveel kwaliteit. Speciale service: onze eigen stoffeerder. De opleiding voor het vindt plaats op maandag- en dinsdagavond in de Chr. Mavo te Rijssen, K. Doormanstraat 3. Opgave en inlichtingen bij G. R. Harbers, Rijssensestraat 29, Wierden. Telefoon 05496-7 19 25 of tijdens de cursusavonden in de school. Handwerk Rengersweg 3 - Lareri (Gld.) - Tel. 05738-20 14 Grote sortering breimachinegarens. ^jg|j||p De nieuwe wintercollectie is binnen. Iedere donderdagmiddag is er iemand aanwezig voor uw vragen of probleempjes betreffende het machine-breien Wij zijn geopend: Donderdag van 9.00 tot 9.00, vrijdag van 9.00 tot 5.00, 's zaterdags van 9.00 tot 4.00 NieuweTwentseweg 21, Hellendoorn Tel. 05488-13 78 De hele maand september kunt u profiteren van de IJzersterk '^^amer. trap en W°°a Met ste rug en leverbaar 4 eigentijdse kleuren- inno/ .Schitterend Bergoss-tapijt. 100% zuiver scheerwol op jute rug. In 2 fraaie kleuren. Breedte 400 cm. 1 4 619' Breedte 400 cm. \per strekkende meter, i per ,kkendemeter._ Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Donderdag koopavond. Enterstraat Rt/sser. (grootiiandeis-a/hailcenavm) 198 Rijssen. Tel. 05480 -17013 Rijssen deel Ja, maar ook van geld. Want lepra is te genezen. De volledige behandeling van één patiënt kost per jaar ongeveer 300 gulden. De medicamenten om hern te genezen kosten 60 gulden. De NSL is de nationale instantie die zich inzet om de nood onder de 15 miljoen lijders aan deze afschuwelijke ziekte te lenigen. Laat lepra ons allemaal een zorg zijn. Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding f vVibautstraal 135,1097 DN Amsterdam, tel.020-938973 De Volvo 440 is een nieuw model, dat deel uit maakt van de nieuwste generatie voorwielaangedreven Volvo's, waarvan de 480 ES de voorloper was. De 440 heeft een stijlvolle vijf- deurscarrosserie, biedt veel comfort, goede prestaties en een hoge mate aan rijplezier en is - vanzelfsprekend voorzien van alle bekende, gerenommeerde Volvo-eigenschappen. In het Volvo modelprogramma neemt de Volvo 440 een plaats in tussen de Volvo 340/360-serie en de Volvo 240-serie. Bij de ontwikkeling van de 440 is in hoge mate rekening gehouden met de uitkomsten van - op grote schaal - ge houden marktonderzoeken. De 440-serie werd ontwik keld voor een zeer specifiek marktsegment: de bovenkant van de middenklasse. De Volvo 440 werd ontwikkeld sa men met de 480, de in 1986 geïntro duceerde voorwielaangedreven 'coupé die in heel Europa goed is ontvangen. Beide modelseries be zitten voor een belangrijk deel de zelfde techniek. De bodemplaat, voor- en achterwielophanging, de basismotor, de aandrijving en het remsysteem zijn vrijwel identiek. Een zogenoemd hatchback model. Dit type auto met vier portieren en een achterklep, is bij een groot aan tal automobilisten uitermate popu lair, vanwege de ruimte en prakti sche gebruiksmogelijkheden. De 440 is onmiskenbaar een Volvo. De herkenbare voorzijde; de hoge, lange daklijn, de verticaal geplaat ste zijruiten en de hoge graad van veiligheid en comfort, laten over zijn afkomst geen misverstand be staan. Bij de vormgeving is vooral veel aandacht besteed aan het zoveel mogelijk voorkomen van windge ruis in combinatie met een maxima le stabiliteit bij het rijden op de snelweg. Praktisch gebruiksgemak had een hogere prioriteit dan de laagst mogelijke luchtweerstand. De nieuwe 440 heeft niettemin een Cw van 0.34 en een gunstig klein frontaal oppervlak. Veel aandacht is besteed aan ergo nomie. Zo is het dashboard naar de bestuurder toe gebogen, waardoor alle bedieningselementen onder handbereik liggen. Comfort en vei ligheid zijn vergroot, doordat de twee handels aan de stuurkolom met beide handen aan het stuur Alle modellen van de 440-serie be schikken over dezelfde basismotor. Deze viercilinder benzinemotor met een inhoud van 1721 cm3 is dwars voorin gemonteerd. Er is keu ze uit 3 brandstofsystemen. Dubbe le carburateur, multipoint inspui ting met of zonder watergekoelde turbo met intercooler. Het motorvermogen loopt uiteen van 64kW/87 DIN-pk tot 88 kW/120 DIN pk. Alle motorversies hebben een hoog koppel dat voor ca. 90% van het maximum over een breed toerenbereik beschikbaar blijft. De motoren zijn geschikt voor RON-95 EURO loodvrij. De tandheugel-stuurinrichting van de 440 heeft een variabele over- brengings-verhouding, waarbij de vertanding op de tandheugel vanuit het midden naar beide uiteinden een ander profiel heeft. Dit waar borgt een optimaal stuurgevoel bij rechtuit rijden en licht sturen bij parkeren. De 440 heeft een zeer sterke veilig- heidskooi. De uit een stuk geperste zijpanelen dragen extra bij aan de stevigheid van de kooiconstructie. Voor- en achterzijde zijn voorzien van kreukelzones, terwijl de bum pers in staat zijn een groot deel van de botsingsenergie te absorberen. Alle portieren zijn voorzien van extra bescherming: stalen profielen met een extra grote treksterkte be schermen de inzittenden tegen de gevolgen van zijdelingse aanrijdin gen. De zijkanten van het dak kunnen, samen met de voorruit-omlijsting, de achterste dakversteviging en de overige stijlen, bij een koprol het ge wicht van de auto gemakJcelijk dra gen. Ook bij doorglijden op het dak ontstaat nauwelijks vervorming. Alle vier de portieren zijn voorzien van sloten, die zodanig zijn gecon strueerd dat de portieren bij een aanrijding in tact blijven. Kinderslo- ten zijn standaard op de achterpor tieren. De portierhandgrepen zijn verzonken aangebracht. Het reservewiel ligt in een berg- tank en de vulpijp zijn vervaardigd uit hoogwaardig polyetheen (HDPE). Botspróeven hebben aangetoond dat de brandstoftank ernstig kan worden vervormd zonder dat scheurvorming optreedt. Indien bij een ongeval auto of tank ernstig worden beschadigd, wordt de vul pijp losgetrokken uit de zijkant van de auto. De tankdop blijft op zijn plaats en de vulpijp kan in principe nioet losraken van de tank. De kans op benzinelekkage en mogelijk brand is daardoor bij een ongeval minimaal. De Volvo 440 is standaard voorzien van vier automatische driepuntsrol- gordels en een heupgordel voor de middelste zitplaats op de achter bank. De rolgordels hebben een door Volvo ontworpen en gepaten teerde slipkoppeling. Het vergren delingsmechanisme reageert zowel op de riemuitreksnelheid als op plotseling optredende vertragings krachten in alle richtingen. Twee „Fasten seat belt"-lampjes at tenderen de bestuurder en passa giers op het gebruik van de gordel. De rolgordels vóór zijn verankerd op de stoel-sleden. Hierdoor blijft de gordel altijd in de juiste stand, ook wanneer de stoel wordt ver steld. Aan de voorzijde van alle zitplaas- ten is een zogeheten „anti submari- ning"-voorziening aangebracht, die voorkomt dat inzittenden tijdens een aanrijding tussen stoel en gordel door naar voren schuiven. Bij de voorstoelen is dit een speciale stalen dwarsbalk. Bij de achterzittingen is de beveiliging tegen onderuitschui- ven in de bodemplaat opgenomen. Deze loopt aan de voorzijde van de zittings enigszins op. Ook door de plaatsing van de veiligheidsgordels (door het zitkussen heen, verankerd op de bodem) wordt onderuitschui- ven tegengegaan. De om de carrosserie heenlopende bumpers zijn sterk genoeg om zon der schade aanrijdingen met lage snelheid te doorstaan. Ze voldoen in ruime mate aan alle Europese veilig heidsvoorschriften. Beschermstrips aan de zijkant voorkomen zoveel mogelijk kleine beschadigingen die bijvoorbeeld op parkeerterreinen kunnen ontstaan. De Volvo 440 is voorzien van een samendrukbare stuurkolom en vei ligheidsstuurwiel. De diverse on derdelen van de stuurinrichting zijn zodanig op elkaar afgestemd, dat het geheel bij een aanrijding gelei- Het interieur van de Volvo 440. bediend kunnen worden. Controle- en waarschuwingslampjes zijn on dergebracht in een niet reflecterend instrumentenpaneel. Vrijwel alle uitvoeringen in de 440-serie hebben een in hoogte ver stelbare stuurkolom. In combinatie met de in hoogte verstelbare be stuurdersstoel en de overige instel- mogelijkheden kan elke bestuurder de voor hem of haar ideale zitpositie creëren. De nieuwe 440 kent een gevarieerd programma aan uitvoeringsmoge lijkheden. Er kan worden gekozen uit 5 verschillende uitrustingsni- veau's en 4 prestatie-niveau's. ruimte in de kofferbodem, die naar de voorzijde toe schuin afloopt. Bij een botsing aan de achterkant van de auto zal de achterzijde van die bodem iets omhoog komen. Het reservewiel zal daardoor tegen de sterke dwarsbalk onder de achter bank schuiven en niet via de rugleu ning van de achterbank het passa gierscompartiment binnendringen. De brandstoftank is buiten het pas sagierscompartiment geplaatst en bevindt zich onder de bodem, onder de achterbank aan de voorzijde van de achteras op ruime afstand van de achterbumper. En daarmee ook bui ten de kreukelzone. De brandstof- delijk wordt samengedrukt om zo doende de kans op letsel bij de bestuurder zo veel mogelijk te voor komen. Het gevaar van het naar binnen dringen van de stuurkolom is tot een j minimum beperkt, terwijl het veilig- heidsstuur de voorwaartse bewe ging van het lichaam op gecontro leerde manier vertraagt. De samen drukbare stuurkolom bevat twee kruiskoppelingen. Het stuurshuis is achter de motor en de hartlijn van de voorwielen geplaatst. Bij een frontale aanrijding kan het onderste deel van de stuuras naar achteren scharnieren. De 440 is een auto in de lijn van de 480.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 10