Veel afwisseling in het nieuwe programma Schouwburg Lochem Verhoogde spaarrente Tevreden gezichten op gezellig Kleintje Rai Aanvullende zorg voor terminale patiënten S De Rabobank wijzigt haar tarieven Rabobank Q bij de Rabobank Rabobank Open Huis badminton HOLTENS NIEUWSBLAD Stichting Thuis Sterven van start Rekreatiebad Twenhaarsveld Commissie voor woonruimtezaken Openbare commissievergaderingen Hinderwet In verband met de stijging van het renteniveau op de geld- en kapitaalmarkt delen wij u mede, dat met ingang van 29 augustus 1988 de rente voor credieten in rekening courant met 0,25% is verhoogd. DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 - Na het succesvolle afgelopen sei zoen biedt de Lochemse Schouw burg voor het komende seizoen wederom een reperoire vol afwis seling. Hoogtepunten in het nieu we programma zijn o.a. de Portu gese fadozangeres Amalia Rodri- gues die na twee jaar nogmaals naar Lochem komt, uit Londen het wereldberoemde octet van de Academy of St. Martin in the Fields, uit Spanje de dansgroep Fiësta Flamenca en uit Rusland de spectaculaire Georgische dans groep Rustavi, die op donderdag 22 september tijdens de officiële openingsvoorstelling een werve lende show in authentieke kleder- dachten zal laten zien. Op het gebied van toneel heeft de schouwburg dit seizoen veel te bie den, zowel klassiek als modem. Om er enkele te noemen: van Da vid Story "Mooi weer vandaag", van Agatha Christie "The Mouse trap", van Annie M.G. Schmidt "Er valt een traan op de tompoes" en verder stukken van Paul Haenen, Lodewijk de Boer Yvonne Keuls, Adriaan van Dis etc. In totaal zijn er zestien toneelvoorstellingen. Cabaret Practisch alle belangrijke cabare tiers en cabaretgroepen komen naar Lochem en velen zelfs twee avonden. Dat zijn o.a. Cabaret Zak As, Seth Gaaikema, Herman Finkers, Youp van 't Hek, Tineke Schouten, Paul van Vliet, Hans Li- berg, Jos Brink."Jas'perma de Jong en Martine Bijl. Jasperina de Jong komt weer naar Lochem met haar succesvolle solo-musical Victoria, De enorme belangstelling voor de Martin in the Fields komen naar niël Tiempo, de Amsterdamse concertserie -groeit - nog- steeds, Lochem de Argentijnse ..Karin Bachsolisten, Rudolf Jansen, Vera Naast het al genoemde octet St. Lechner met haar broer Sergio Da- Beths, Martijn van den Hoek, Ab- bie de Quant, Christiaan Bor, het Belgische Arion Ensemble en vele anderen. Vier dansgroepen doen Lochem aan, naast de Russische en Spaan se folkloregroepen komt Introdans met moderne dans en tot slot komt wederom Opus One naar de Lo chemse Schouwburg met een nieuw j azzdansprogramma. Een zeer bijzondere voorstelling valt te verwachten van theaterma ker Jozef van den Berg. Ooit be gonnen als poppenspeler maakt Jozef van den Berg nu theaterpro ducties waar hij met veel succes de hele wereld mee rondreist. Nieuw systeem Voor het komende seizoen zijn er een aantal belangrijke wijzigin gen ingevoerd in het abonnemen tensysteem. De cocktailserie is verdwenen zodat er nu nog twee soorten abonnementen over zijn: het keuze-abonnement en de con certserie. Het keuze-abonnement bestaat uit minimaal vijf voorstellingen en er is geen maximum, dus men kan zelf bepalen uit hoeveel voor stellingen het abonnement zal be staan en hoeveel geld een serie gaat kosten. Voorts worden abon nementhouders uitgenodigd twee reserve-voorstellingen op te ge ven voor het geval er keuze-voor stellingen zijn uitverkocht. De concertserie is ongewijzigd en omvat negen concerten tegen een vaste prijs. De succesvolle scho- lièrenpas zal ook in het komende seizoen weer verkrijgbaar zijn. Per 1 september 1988 Spaar-vrij-rekening 2V2 (was 2V4 Spaar-groei-rekening - 21/2 %-5 (was 21/4%-43/4%) Spaar-plan-rekening 5% (was 4%%) Woonspaar-plan-rekenrng 21/2 %-5 (was 21/4 %-4% Kinder-spaar-plan-rekening 41/2 (was 41/4 Rabo-tienerrekening 31/2 (was 31/4 Zilvervloot-spaarrekening 4V4% (was 4 Winstdelingsspaarrekening 41/2 (was 41/4 Bedrijfsspaarrekening 4% (was 3% Ambtenaren-spaarrekening 4% (was 3% Spaarloon-rekening 41/4 (was 4 Beleggers-rekening 2% %-5 (was 21/4 %-4% Spaar-vast-rekeningen: 1 jaar vast Spaardeposito 2 jaar vast 3 jaar vast 4 jaar vast 5 jaar vast 6 jaar vast 7-10 jaar vast 41/2 5% 51/4% 51/2% 6% 6% 6V2% (was 41/j%) (was 4% (was 5 (was 51/4 (was 5% (was 53A (was 6 Wijiigingen voorbehouden Minder druk dan vorig jaar - de bekerwedstrijd van sv Hol ten, die gelijkertijd op Meer manskamp werd gespeeld zal daar niet vreemd aan zijn ge weest, maar toch alom tevre den gezichten op het Kleintje Rat op de Smidsbelt. „Veel verkopen doe je op zo'n' avond niet. dat is ook niet de bedoeling van onze presenta tie. hier willen we alleen maar laten zien dat we er zijn en wat we zoal te bieden heb ben", verklaarde een van de zeven deelnemende Holtense garagehouders". Toch werden bij de fraai opgepoet ste jonge occasions ook een flink aantal potentiële klanten geno teerd. Veel belangstelling was er bij de fraai gerestaureerde kleine Fiatjes uit de beginjaren zeventig waarmee garage Pots op de Smids belt stond. Tussen het keuren en kijken door genoot het publiek van de gezellige muziek van het orkest Alpha en vónden de oliebollen, loempia's en sate's gretig aftrek en ook een pilsje in de MAC-tent ging soepel naar binnen. Glimmend opgepoetst presenteerden de Holtense garagisten hun mooi ste occasions. .Omstreeks zeven uur vetrokken de rond vijftig oude motoren van de Motoren Veteranenclub vavaf de Smidsbelt voor een ritje rond Hol ten. Om half negen parkeerden zij hun fraaie vehikels naast het ge meentehuis waar de motor-en thousiasten zich vergaapten aan al de glimmend opgepoetste twee- wielers om omstreeks negen uur weer met veel motorgeronk të ver-" trekken. Door de bijna zomerse weersomstandigheden bleef het ook daama nog lang gezellig druk op het plein. I Op maandag 5 september begint het nieuwe badmintonseizoen. Op maandag- en woensdagavond zijn de speeltijden aldus: jeugd tot 16 jaar van 19.00-20.00 uur; senioren van 20.00 -22.30 uur. De eerste twee speelavonden is er een Open Huis, waar de BC Holten graag potentiële nieuwe leden wil begroeten. Een racket aanschaffen is niet direct nodig, daar zorgt de BC Holten wel voor. Het bestuur van de Holtense bad mintonclub hoopt, dat velen zich er van komen overtuigen dat bad minton meer is dan een slag in de lucht. Op 10 september wil de BCH graag present zijn op de Vrije Markt. Wie goederen wil inbrengen en ook de genen die bereid zijn een handje te helpen als de markt wordt gehou den, wordt vriendelijk verzocht contact op te nemen met Gerrit de Roos, telefoon 6 3152. Thuiszorg wordt al jarenlang door het Kruiswerk en de Gezins verzorging gegeven aan mensen die om verschillende redenen zichzelf niet kunnen verzorgen. Steeds vaker vragen mensen of er naast deze gewone hulp ook hulp kan worden gegeven aan mensen die thuis willen sterven, zoge noemde terminale situaties. Hulp in de vorm van ondersteuning, verzorging en verpleging om op name in een ziekenhuis of ver- peeghuis te voorkomen. Om aan deze vraag naar thuiszorg te kunnen voldoen, hebben de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Zuid-West Over ijssel en de Stichting Kruiswerk Zuid-West Overijssel hun werk zaamheden uitgebreid met aan vullende thuiszorg. Dit houdt in dat naast de zorg die normaal door de familie en vrienden, de huisarts, de gezinsverzorging en de wijkver pleging wordt gegeven, extra hulp kan worden geboden. Daarnaast gaat de Stichting Thuis Sterven binnenkort van start in Zuid-West Overijssel. Deze organisatie zal het hulpaanbod competeren m de vorm van ondersteuning door vrij willigers. De aanvullende zorg is bedoeld voor de inwoners van de gemeen ten Bathmen, Deventer, Diepen veen, Holten, Olst en Raalte. Om aanvullende thuiszorg gedurende een aantal aaneengesloten uren per etmaalte krijgen, moet wél aan een aantal voorwaarden worden voldaan; de2e zijn: - er is sprake van een terminale si tuatie; - de hulp is voor korte tijd nodig: - zonder aanvullende thuiszorg is opname in een ziekenhuis of ver pleeghuis noodzakelijk; - de vereiste zorg kan thuis worden gegeven. De kosten verbonden aan de aan vullende thuiszorg worden in de meeste gevallen geheel of gedeel- teijk en onder voorwaarden ver goed door de ziekenfondsen en par ticuliere ziektekostenverzeke raars. Aanvullende thuiszorg kan aangevraagd worden bij de gezins verzorging en de wijkverpleging. Zondag 4 september a.s. is de officiële sluitingsdatum van zwembad Twenhaarsveld. Bij goed weer bestaat echter in de dagen daama nog beperkt de gelegenheid om te zwemmen en wel op maandag 5 en dinsdag 6 september van 13.30 tot 18.30 uur, op woensdag 7, donderdag 8 en vrijdag 9 september van 13.30 tot 19.30 uur en - bij aanhoudend goed weer - op zaterdag 10 en zondag 11 september van 12.00 tot 18.00 uur.- Er is sprake van „goed weer" wanneer het K.N.M.I. voor het oosten van het land middagtemperaturen verwacht van tenminste 20°C. In geval van twijfel kan telefonisch worden geïnformeerd bij het zwembad, tel. 6 16 55. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: A. van Eerten voor verbouw van de woning Oranjestraat 61 en het verplaatsen van een tuinhuisje; E. Haverslag voor de bouw van een mestbasis bij het perceel Maneschijnsweg 22; Paalman/Tempelman BV voor het vergroten van de werkplaats/ houtopslag op het perceel Maneschijnsweg 32; Maatschap Boode-Stegink voor het verbouwen van de boerderij/ woonhuis Okkenbroekseweg 1 tot bedrijfsruimte; E. Lijsen voor het bouwen van een zwembad op het perceel De- venterweg 86; 2. aan mevrouw T. Faber-Visser vergunning verleend voor het kappen van eèn boom bij de woning Churchillstraat 111. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op msandag 5 september a.s. van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op woensdag, 7 september 1988 om 14.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - vaststelling planningslijsten nieuwbouw en verbetering 1983- 1993 - voorbereidingsbesluit voor het perceel Schuttersweg 1 De commissie gemeentewerken vergadert op maandag, 5 septem ber 1988 om 15.30 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - toekenning bijdrage-ineens t.b.v. het treffen van voorzieningen aan huurwoningen. - aanschaf zonwering t.b.v. openbare basisscholen. - vervanging meldontvangërs t.b.v. de brandwéer. - uitbreiding urnengalerij op de nieuwe begraafplaats. - aanschaf drukpers t.b.v. de werkplaats gemeentewerken. De commissie financiën vergadert op dinsdag, 6 september 1388 om 16.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - toekenning bijdrage-ineens t.b.v. het treffen van voorzieningen aan huurwoningen; - krediet voor aanschaf zonwering t.b.v. openbare basisscholen; - krediet voor vervanging meidontvangers t.b.v. de brandweer; - krediet voor uitbreiding urrtengalerij op de nieuwe begraafplaats; - krediet voor aanschaf drukpers t.b.v. de werkplaats gemeentewer ken; - krediet voor de voorbereiding en invoering van een funktiewaar- deringssysteem; - krediet voor de aankoop van een papierkast voor de basisschool Dijkerhoek; - krediet voor de 1e fase van een rekenmethode voor de basis school Haarschool; - goedkeuring begrotingen Stichting Openbare Bibliotheek Holten over 1987 en 1988; - goedkeuring jaarrekening Stichting Openbare Bibliotheken Hol ten over 1987; - vaststelling programma basiseducatie 1989 met de daarbij beho rende begroting 1989. Terinzagelegging aanvraag om vergunning Op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Hol ten ligt vanaf 5 september 1988 toten met 5 oktober 1988 op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage het verzoek om vergunning in gevolge de Hinderwet van: de heer M, Rietberg.- Larenseweg 104 te Holten om.een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en pluimvee- bedrijf anrrex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van -19.00 tot 22.00 uur ter. inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvraag ligt tevens de ontwerp-beschikking ter inzage. De ontwerp-beschikking omvat het onder voorwaarden verlenen van de vergunning. Schriftelijk kunnen tot 5 oktober 1988 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6 te Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift-heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht" niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 28 september 1988 met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie van Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5