August Müller hangt zijspan aan wilgen School- en Volksfeest in Splo uitermate Holtens H Holten een eeuw aan de spoorlijn Fraaie optocht spreekt tot verbeelding Bel 06-11 als elke seconde telt Geslaagd U ontvangt een fraaie ParkeMotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holten naar derde ronde Ontmoetings middag HVG m Holtens Nieuwsblad Donderdag 1 september 1988 - 40ste jaargang no.35 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Vrijwilliger In onze serie Vrijwilligers deze week een gesprek met Johan Horman, vrijwilliger bij de Holtense brandweer en chauf feur op de ambulancewagen. Uit zijn relaas blijkt dat de vrij willige brandweer heel was meer doet dan alleen en brand spuit vasthouden. Apotheek Vrijwel ieder mens komt in zijn of haar leven wel eens in een apotheek, al is het alleen maar om een hoofpijnpoedert je te ha len. Toch weten maar weinig mensen wat er moet gebeuren voordat het medicijn over de balie gaat. Reden voor de apo theek in Hotlen, gelijk met der tig andere apotheken in Over ijssel Open huis te houden. In het Holtens Nieuwsblad een uitnodiging daarvoor. Radio Oost Met ingang van deze week vindt u in het Holtens Nieuws blad een vaste rubriek waarin speciale programma's en con certen van Radio Oost worden aangekondigd. In die rubriek ook aandacht voor bijzondere evenementen en acties van onze regionale omroep. August Müller heeft afgelopen maandagdagavond besloten per onmiddelijke ingang te stoppen met zijspancrossen. Reden waren de slechte resultaten van de laat ste weken en de problemen met zijn bakkenisten. Eerder liet hij weten niet langer met zijn 'maatje' Henk van Heek in de bak te willen rijden, daar Henk wegens gezondsheidsproblemen enkele wedstrijden niet had kun nen uitrijden. Met zijn nieuwe bak kenist, André Godschalk had hij al evenmin veel succes. Godschalk had vorige week tijdens de training een spiertje verrekt. Dat zorgde voor zoveel ongemak dat August zondag in Feldkirch al in de eerste manche moest afhaken. Aanvankelijk zou het team ko mend weekend in Engeland niet aan de start verschijnen om vol doende fit te zijn voor de zijspanra- ces in eigen dorp, die op zondag 25 september worden gehouden om daar afscheid te nemen van de vele Holtense supporters. Zondag in de sportuitzending van Langs de lijn was echter al te vernemen dat Au gust het voor gezien hield. Monteur Hans van zon is bijzonder teleurgesteld over de houding van August. "Ik heb er alles aan gedaan om hem om te praten, maar dat lukte niet. We hadden afgesproken om het dit seizoen te proberen nog één keer zo hoog mogelijk te eindi gen. Dat is niet gelukt, maar dat betekent niet dat je zomaar vier wedstrijden voor het eind er mee kan stoppen. Tenslotte heb je ver plichtingen: aan het team, aan de sponsors en aan de supporters". Van Zon had inmiddels voor de ge blesseerde Godschalk een vervan ger gevonden ("een hele goeie") maar August was niet van zijn be sluit af te brengen. Voor de organisatoren van de zij- spancross in Holten een flinke domper op de feestvreugde. Au gust is altijd een publiekstrekker van jewelste geweest. Ook Hennie Vruwink, die zorgde voor het VMC motorframe was teleurgesteld in de houding van August "Zoiets kan je niet maken", was zijn reactie. August Muller: ..moe gestreden.. Met ingang van vandaag, don derdag 1 september, is het alarm nummer 0011 vervangen door 06- 11. Een nummer, dat straks in heel Nederland gedraaid kan worden als men snel de hulp van politie, brandweer of ambulance nodig heeft. Om zoveel mogelijk profijt van het nieuwe alarmnummer te kunnen hebben, is het noodzakelijk, dat er een verstandig gebruik van wordt gemaakt. Dat wil zeggen, zo weinig mogelijk, alleen als elke seconde telt. Dus als menselevens op het spel staan of materiële schade voorkomen of beperkt kan worden. Als er brand uitbreekt, als men ge tuige is van een ongeluk met licha melijk letsel of een misdaag ziet plegen. Dus niet als de hond is weg gelopen, de poes in de boom zit of men zijn enkel heeft verstuikt. In die gevallen kan men terecht bij de plaatselijke instanties. In spoedeisende gevallen, als wer kelijk elke seconde telt dient men als volgt te handelen: 1: bel 06-11; 2. vertel waar hulp wordt gewenst; 3. vertel van wie men hulp nodig heeft, dus van de politie, de brand weer of de ambulance; 4. men wordt dan doorverbonden met de gewenste dienst en vertelt wat er aan de hand is en waar. Aan de Deventer Academie voor fysiotherapie is geslaagd voor het diploma fysiotherapeut onze oud plaatsgenoot Carel .d. Israël te De venter. Espelo kan weer terugkijken op een uitermate geslaagd School en Volksfeest. De op tocht, die voor een groot deel in het teken stond van het 800 jarig bestaan, was de beste en mooiste sinds jaren, daar was iedereen het roerend over eens. De creativiteit die in de revue vrijdagavond wat werd gemist, kwam in de wagens en groepen tot uiting. De jury, bestaande uit mevrouw Wes- terik, echtgenote van de wet houder, de nieuwe onderwij zeres van de Bosschool, me vrouw Van Dijk en de voorzit ter van de carnavalvereniging de Fiertpreuvers, Leo Thielen, hadden de weinig benijdens waardige taak uit alle fraaie inzendingen de mooiste te vinden. Terecht won de inzending van de Espelodi jk met Splo oud en nieuw de eerste prijs. Met zeer veel zorg was het Splo van 800 jaar geleden, compleet met plaggehutten in stro uitgebeeld, met daarnaast het nieuwe Splo met welvarende boerderijen. Maar ook een vraag naar de toekomst werd gesteld en tevens konden de beide wethou ders het verzoek lezen de klinkers op de Espelodijk niet te vervan gen door grijs asfalt. Een zeer bij zondere inzending was die van de Splojongs. Op een twee meter gro te ronde plaquette was heel Splo, compleet met het gehele straten plan en kleurenfoto's van alle boerderijen uitgebeeld. Zelfs alle verkeersborden stonden -op de juiste plek! Tot laat op de avond ten Dam; 3. Annemiek Toome- mann; Groep 4; 1. Marcel Boode; 2. Theodoor Kuster; 3. Roy Reilink; Groep 5:1. Jan Willem ten Dam; 2. Irma ten Dam; 3. Matthijs Toome- man; Groep 6: 1. Martijn Vane- De zondagsschool Espelo zorgde voor een eigen Sploos Folklorefestival. A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnbe bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 dromde de Sploders om deze wa gen om te zien waar 'hun' huis wel stond. Alle inwoners van Splo kre gen tenslotte de kleurenfoto mee naar huis. Erg aardig was ook de VIP bus, op weg naar het Volksfeest en de wa gen met de wereldbol. Bij de loop groepen vielen de torren op, van bok-tor en transis-tor tot mo-tor en een mini trac-tor. De supporters- groep, compleet met Ruud Gullit- haar was zondag ook present bij de optocht in Markelo, evenals de in zending van de wereldvrede. „Als ik dit zo zie, moeten we de Espe- loërs zo ver krijgen dat ze ook in de carnavalsoptocht meedoen. Ge weldig wat ze er hier van maken", aldus een enthousiaste Leo Thie len. Na de optocht, keurig begeleid door de politie en voorafgegaan door HMV ging het richting feest- weide, waar het feest de gehele dag voortduurde. Voor de kinderen draaide onvermoeid de eigen Splo- se draaimolen en vermaakte de jeugd zich op een groot luchtkus sen. 's Morgens werden de kinder spelen gehouden en 's middag de spectaculaire hindemisrace voor paren waarbij menig nat pak werd gehaald. Voorts was er een kop van Jut en een schiettent voor de oude ren, waar druk gebruik van werd gemaakt. De baten kwamen ten goede aan de Bosschool. Happening 's Avonds werd met spanning ge wacht op de happening met de paarden. Ongekende drukte heers te rond acht uur op feestterrein. Niet alleen 'heel' Splo was uitgelo pen, ook half Holten was aan de Es pelodijk te vinden. Geen wonder, want de inventieve organisatoren hadden heel handig teams van alle Holtense cafés uitgenodigd deel te nemen aan dit 'paardtrekken', ter wijl ook de raad van elf van de Fienpreuvers present was voor het ongewone werk. Alleen het team van OKIA kon zich beroepen zich min of meer op bekend terrèin te bevinden. Bij de herkansing wis ten zij zich beter schrap te zetten en eindigde de stand gelijk. De Togaclub probeerde de paar den met een wegwijzer richting België te sturen, maar kwamen on zacht tot de ontdekking dat paar den niet kunnen lezen. Tenslotte mocht OKIA het nog eens proberen tegen de gemotori seerde paardekrachten van Appie Nijland. Tot twee keer toe brak het touw, en er moest zelfs naar Dijker- hoek worden gereden om een nog steviger touw op te halen. Dat was echter niet voldoende voor dd touwtrekkers om de strijd te win nen. Na afloop werden de dorstige kelen nog veelvuldig gelaafd onder de to nen van De Vulcano's. De uitslagen waren: Schoolspelen: Groep 1. Rob Ste- gink. Groep 2. Evelien Luggen- horst; 2. Maarten Krikkink; Groep 3.1. Maarten Lubbersen; 2. Geertje Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad' Stich tingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 man; 2. Arjan ter Stal; Groep 7: 1. Carolien Protzeman; 2. Hans ten Dam; 3. Jodie Kappert; Groep 8:1. Karin Luggenhorst; 2. Sylvia Bek- kemens; 3. Wendy Kuster; School verlaters: 1. Margien Bekkemens; 2. Hendri ter Stal; 3. Gerwin Boode. Optocht: Loopgroepen1. Marcel Boode (in specteur); 2. Gerda Lubbersen (on gedierte); 3. kinderen Krikkink (Haas/konijn). Kleine wagens: 1. kinderen Kuster (na regen komt zonnenschijn); 2. kinderen Espelo dijk (oud papier); Grote wagens: 1. Marsman (kinderen "uit alle lan den); 2. Marjan Baltes (samen spe len); 3. Stegink/stevens (OAD Vip bus). Jubileumwagens: 1. Espelo dijk (oud en nieuw); 2. Ten Dam (ouderwetse boerderij); 2. Splo jongs (plattegrond Espelo) Volsksspelen: Stoelendans: 1. Johanna Rensen; 2. Ria Kappert-Jansen; 3. Marieke Markvoort; 4. Thea Brilman. Hin- demisbaan: 1. groep Paalman; 2. Hannes en Mannes; 3. Groep Jan sen; 4. groep Stevens. Broekhan- gen: 1. Johan Meilink; 2. Johan Bekkkemens; 3. Johan Baltes; 4. Bennie Nijenhuis. ringsteken: 1. Jan Vos; 2. Johan Bekkemens; 3. Fenny Paalman; 4. Johanna Ren sen. Sv Holten heeft de tweede beker wedstrijd dinsdagavond tegen KCVO gewonnen met 3-1. In een sportieve wedstrijd waren de rood-zwarten in de eerste helft duidelijk sterker dan hun tegen standers uit het Gelderse Vaassen. Al in de vijfde minuut wist Edwin Brouwer uit een comer Holten aan een voorsprong te helpen. In de twintigste minuut verstevigde Geert Brands de voorsprong en in de veertigste minuut scoorde hij opnieuw. In de tweede helft was Holten be duidend minder op dreef. Er waren voldoende kansen, maar het ont brak aan afwerking. In de zeven- tigstste minuut maakte Bennie Klomp uit een strafschop voor de tegenpartij het enige doelpunt. Scheidsrechter André Wilmink uit Boekelo noteerde geel voor Geert Brands van sv Holten en Pe ter Steneker van KCVO. De volgende bekerwedstrijd wordt gespeeld op 2 oktober. De te genstander is nog niet bekend. Aanstaande zondag speelt sv Hol ten de eerste competitiewedstrijd tegen La Première in Almelo, aan vang 14.30 uur. De HVG had op 26 augustus haar ontmoetingsmiddag. Eerst be zochten de dames het VW gebouw en de Ouheidkamer, daarna werd een tochtje gemaakt met huifkar ren. De rit ging door de Holterberg waar men kon genieten van het mooie natuurschoon. Na afloop was er koffie bij Lunchroom Nij- kamp. f De feestcommissie trad verkleed en wel in het strijdperk tegen de Belgi sche knollen. Het werd een ongelijke strijd. Komende maand wordt her dacht dat de spoorlijn Deven- ter-Enschede honderd jaar be staat. Ter gelegenheid worden in Almelo, Bathmen, Rijssen en Holten een aantal tentoonstel lingen gehouden waarin tel kens een onderdeei van de spoorlijn wordt belicht. In Hol- ten is de organisatie in handen van de Oudheidkamer Holten. Op donderdag 15 september zal 's avonds om 20.00 uur in de Oudheikamer de tentoonstel ling 100 jaar Spoorwegen offi cieel worden geopend. Te zien zullen zijn vooral oude spooru- niformen, petten, insignes, me dailles en spoorfluitjes en herin neringstegeltjes. Tevens zal er een modelspoortje rijden. Hoewel er al erg veel materiaal in bruikleen is afgestaan door oud-spoorwegmensen, verzoekt het bestuur van de oudheidka mer de Holtenaren toch nog eens in oude dozen te kijken of er soms nog aardige herinnerin- gen aan 100 jaar spoor in Holten te vinden zijn, die tentoonge- j steld kunnen worden. De be- stuursleden van de Oudheidka- mer Hoolt'n zullen daar zeer dankbaar voor zijn. Zaterdagmidag tussen 13.30 en 16.00 uur is ar altijd iemand van het bestuur aanwezig om de voorwerpen in ontvangst te ne men, anders is een telefoontje naar een van de bestuursleden, waarvan u de adressen in het onvolprezen Groene Boekje van Holten kunt vinden ook een mo gelijkheid. De tentoonstelling 100 jaar Spoorwegen zal in de Oudheid kamer te zien zijn tot en met de herstvakantie op zaterdagmid dag van 13.30 tot 16.00 uur en op woensdagmiddag van 13,.30 tot 16.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1