V akantievoetbal wordt nieuwe klantenlokker j i agehouders posteren zich met een Klein je Rai Binnenkort weer collecte ten bate kankerbestr. Dinsdag 30 augustus op de Smidsbelt ij dmg Meer vrouwen werkloos in Holten Zwennie Vincent wint opnieuw in Rotterdam mm** U ontvangt een fraaie Parker-jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holten naar tweede ronde Vacature in PvdA-fraktie nog open Sailandlied weer op de plaat Holtens Nieuwsblad Donderdag 25 augustus 1988 - 40ste jaargang no.34 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Tuintips Na twee jaar vrijwel maande lijks de lezers van het Holtens Nieuwsblad te hebben voorzien van practische tuintips, houdt tuinman Eddie Mulder het voor gezien. Niet dat zijn onderwerp is uitgeput, tenslotte valt over tuinieren hele boekwerken vol te schrijven, maar uit tijdge brek. In het Holtens Nieuws blad een gesprek met de Eddie Mulder. Rollade De publieke belangstelling liet het dinsdagavond wat afweten bij de Sterkste Man van Holten. Toch jammer, want het was een aantrekkelijk programma met een verrassend slot, dat uitein delijk een tweetal verrassende winnaars opleverde. Triathlon Voor de vierde keer zal in en rond het recreatiebad Twen- haarsveld zaterdag de Holtense triathlon worden gehouden, In het Holtens Nieuwsblad aan de vooravond van dit grote sport evenement de laatste nieuw tjes en een voorbeschouwing op de mogelijke kanshebbers op de titel. Een advies van de organisatoren: toeschouwers kom op de fiets, het is niet al leen sportiever, maar laat ook parkeerruimte over voor sup porters van elders. Het aantal werklozen in Holten is in de maand juli gestegen tot 157, negen meer dan in de maand juni, zo blijkt uit de cijfers van het Ge westelijk Arbeidsbureau Deven ter. De stijging komt voor rekening van de vrouwelijke werkzoeken den. die zich in juli hebben laten inschrijven. In totaal zijn er 74 vrouwen op zoek naar een baan, te genover 64 in de maand juni. Het aantal werkzoekende mannen ver minderde met één. In Holten zijn in totaal 37 mensen langer dan drie jaar werkloos, 29 mannen en acht vrouwen. Zwennie Vincent heeft met haar pony Mark voor de tweede achter eenvolgende maal de Prijs van de Toekomst van het CHIO in Rotter dam gewonnen. Zwennie kwam donderdag 18 au gustus in de ring met nog 30 combi naties. Elf plaatsten zich er voor de barrage. Zwennie en Mark startten als zesde in de barrage en wisten een zeer snelle tijd neer te zetten en ook foutloos te blijven. Haar tijd bleek de snelste en zij won de prachtige zilveren beker en een stalplaat. Holten kan nog geen gasten werven met een golfterrein 'ergens' op de Holterberg, maar volgend jaar kunnen de campinghouders en de ver huurders van zomersbunga- lows wel adverteren met een vakantievoetbaltoernooi, dat gehouden zal worden gedu rende de bouwvakvakantie weken. Daar verwacht men toch weer een flink aantal gasten mee 'over de berg' te trekken. Dit jaar werd voor het eerst om de Klavier-beker gestreden, maar dat zal, als het aan de organisato ren ligt, een traditie wordt tot in lengte van jaren. Voetbal tussen de verschillende campings is niet iets nieuws. Vooral op de campings met veel jaarstaanplaatsen is va kantievoetbal al ingeburgerd. De mannen weten niet beter, of de voetbalspullen worden, gelijk met de koeltas en de zwemspullen door moeder de vrouw ingepakt. Voor de mensen in de zomerbungalows, waar men meestal slechts enkele weken verblijft, was het niet zo vanzelfsprekend. Vong jaar werd door initiatiefnemer Tonnie Bel- dman voor het eerst een 'wilde' competitie opgezet, die bijzonder goed aansloeg. Al§ bekende stap per bij het Kalvier wist hij Jos Kamphuis zo gek te krijgen een be ker beschikbaar te stellen voor dit evenement, waardoor het een meer officieel tintje kreeg. Afgelopen donderdag werden de laatste twee wedstrijden gespeeld en werden, onder een fikse en frisse dronk in het Klavier, de prijzen uitgereikt. Mede door de bemoeienis van Kamphuis met de VW zal nu ge tracht worden in de nieuwe folders van de VW dit sportieve evene ment op te nemen. André Hoeben van de VW ziet dat al helemaal zit ten. "De mensen van de Poppe kon den nu met gemak winnen, omdat zij op voetbalschoenen konden spelen; de anderen verschenen op gewone gymjes op het veld. Het ging er enthousiast en soms fana tiek aan toe en dat leverde toch een flinke blessure op bij een van de Jos Kamphuis van het Klavier reikte de beker uit aan de aanvoerder van de vakantievoetballers van camping De Poppe. gasten. Daarom is het goed als het volgend jaar in een wat meer offi cieel kader geplaats wordt. De wedstrijden worden afwisselend op de verschillende campings ge speeld, waardoor de gasten ook de andere bedrijven in Holten leren kennen en dat is ook nooit weg", meent André. Winnaar werd dus De Poppe, ge volgd door de ploeg van het Kla vier, camping de Holterberg werd derde en De Lindenberg vierde. Uitgeversmaatschappij Van der Loefi bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Toen vorig jaar voor het eerst het "Kleintje'Rai' werd gehou den, waren de voorspellingen omtrent het succes niet alle maal even positief. Opmer kingen als: "Dat wordt toch niks. Die garagehouders zijn allemaal pure individualisten die de ander nauwelijks het licht in de ogen gunnenwa ren in het dorp te horen. Maar ziet: de organisatie kwam zonder al te grote problemen rond en het publiek wist het initiatief te waarderen door massaal naar de Smidsbelt te komen. Reden voldoende voor de Holtense garagehou ders om ook dit jaar een Klein tje Rai te houden. Dinsdag 30 augustus zal de Smids belt dan ook weer vol staan met glimmend gepoetste auto's, die wachten op een nieuwe eigenaar. In totaal zullen 35 auto's van ver schillende merken, geselecteerd uit het bestand van tweedehands auto's van de Holtense garagehou ders te pronk staan. De deelne mende garagehouders zijn Rou- wenhorst (Opel), Stukker-EHAG (Volvo), Pots (Fiat), Paalman (di versen), Baltes (Nissan), Dries Wil- lems (Ford en Daihatsu) en Schup- pert (Toyota). "Wij zijn vorig jaar wat overvallen door de belangstelling van het pu bliek, dat was gewoon enorm" al dus woordvoerder Harry Vos van de gezamenlijke garagehouders. 'Wij hebben van dat eerste Klein tje Rai geleerd en hebben, hope lijk, de zaak nu nog beter georgani seerd. Daarvoor hebben we de hulp De organisatoren van liet Kleintje-Ral rekenen op zeker zoveel belangstelling als vorig jaar. A/s lezer van het Holtens Niedvzsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 ingeroepen onder andere MAC de Holterberg, gewoonweg een on misbare vereniging. Ook het rand- gebeuren hebben we uitgebreid, zodat ook voor niet autoliefheb- Holten heeft de eerste ronde van het KNVB-bekertoernooi tot een goed einde gebracht. In Bathmen werd ABS uitgeschakeld na het nemen van strafschoppen. Dins dag 30 augustus speelt Holten nu in de tweede ronde tegen het Vaas- sense KCVO, dat Lettele versloeg. De wedstrijd op Meermanskamp begint om 18.30 uur. Voor een teleurstellend aantal toe schouwers had Holten in Bathmen het betere van het spel. ABS be perkte zich grotendeels tot verde digen en slaagde lange tijd in die opzet. Ondanks enkele goede kan sen slaagde Holten er niet in te sco ren. Uiteindelijk moesten straf schoppen de beslissing brengen, waarbij Jan Traanman Holten bij de negende strafschop in de vol gende ronde schoot. bers er voldoende reden is om de dertigste 's avonds naar de Smids belt te komen". Zo zal het top-orkest (zes man sterk) Alpha voor de muzikale om lijsting zorgen. Zij brengen ook een lichtshow. Alpha is het begelei dingsorkest van Corry Konings. In de grote MAC tent zal de bierkraan weer volop in bedrijf zijn terwijl Reinardus er zal staan met zijn vis- kar. Slagerij Brands komt met vlees op de barbecue. Aan de ande re kant van het plein hoopt bakker Nijkamp goede zaken te doen. Het podium en plein (met zitgelegen heid) wordt met bloemen en plan ten aangekleed door hoveniersbe drijf Mulder en 'Maijo' zorgt voor een fraai boeket op de auto's. Veteranetoertocht Het Kleintje Rai begint om 19.00 uur. Omstreeks half negen kan de intocht verwacht worden van de deelnemers aan de rit van de Mo- torveterarenclub die hun rit eindi gen op de Smidsbelt. Tot om streeks negen uur zullen de dik wijls fraaie antieke voertuigen op de Smidsbelt te bewonderen zijn. De Motorveteranen komen naar Holten op uitnodiging van MAC de Holterberg. "We hebben er echt zin in", ver klaart Harrie Vos. "Het voordeel voor de aspirant autokopers is, dat men zonder koopverplichting alle auto's uitgebreid kan bekijken. Veel mensen hebben drempelvrees om zomaar bij een garage binnen te stappen, al is dat natuurlijk hel maal niet nodig. Dinsdagavond kan iedereen rustig rondkijken. Wil men inlichtingen of anderzins, dan zijn wij aanwezig". Het is nog onzeker wie Jan van der Harst als raadslid in de gemeente- raadsfraktie van de PvdA zal gaan opvolgen. Zoals bekend, heeft fraktievoorzitter Van der Harst laten weten per 1 september op doktersadvies te zullen stoppen, zodat hij na het zomerreces niet meer terug zal keren in de gemeen telijke raadszaal, anders dan als toeschouwer. Eerstvolgende op de lijst is Wim Beijers (85), die zijn kandidatuur nog in beraad houdt. "We zijn er nog niet helemaal uit. Er zijn om standigheden. waaronder mijn leeftijd, waardoor ik liever van de kandidatuur zou willen afzien, maar een geschikte opvolger is niet gevonden. Het kan dus best zijn, dat ik de taak alsnog op mij zal nemen". De heer E. Eektimmerman is de volgende kandidaat op de kieslijst. Hij heeft inmiddels het bestuur van de PvdA te kennen gegeven geen zitting te willen nemen in de raad. Voorzitter Jan Metsemakers was bij het ter perse gaan van dit bericht in verband met vakantie niet bereikbaar voor commentaar. Nadat meester Brouwer met d«- leerlingen van de Dorpsschool ja ren terug het Sailandlied al op de plaat had laten vastleggen, fcoml er nu een nieuwe versie van dit plaatselijke volkslied. Eigenaar Jos Kamphuis van 't Klavier heefl het initiatief genomen voor een nieuwe plaatopname. In overleg met een regionale platenstudio zullen de vertrouwde klanken binnenkort op het gevoelige cellu loid worden geperst. Over de manier waarop en de artis tieke invulling moet Kamphuis nog in beraad, maar de ooit gedane toezegging aan de Espelose ge meenschap doet hij zeker gestand. "We overleggen nog of we het bij voorbeeld door een groot mannen koor of in het café door een enthou siaste menigte moeten laten zin gen. Ook weet ik nog niet wat de B kant wordt. Waarschijnlijk het Espelose volkslied. Het is de be doeling dat de plaat in de vrije ver koop komt." In de periode van 29 augustus tot en met 11 september zal weer de collecte worden gehouden van het Koningin Wilhelmina Fonds ten bate van de kankerbestrijding. Ie dere KWF collectant heeft een le gitimatiebewijs bij zich.- De inkomsten van het Fonds be staan vrijwel volledig uit vrijwilli ge bijdragen, bijeengebracht door de collectes, verschillende acties en legaten. In 1987 bracht de bevol king van Nederland bijna 50 mil joen gulden voor het KWF bijeen. Daarnaast ontvangt het KWF van het bedrijfsleven jaarlijks een groot aantal giften. In 1987 was dit ruim 2 miljoen gulden. Het geld wordt besteed aan wetenschappe -f lijk onderzoek, voorlichting in de schappelijk directeur van het Ne- breedste zin van het woord over derlands Kanker Instituut'Antoni kanker, steun aan patiëntenbege- van Leeuwenhoekhuis, waarmee leiding en onderwijs en opleiding. het KWF samenwerkt, bij de gele- Hoewel Prof. dr. p. Borst, weten- geilheid van het 75-jarig bestaan van het Insituut, de verwachting uitsprak dat in de jaren 2000 veel meer over kanker bekend zal zijn zodat de bestrijding ervan makke lijker zal verlopen, is de realiteit van vandaag helaas nog anders Het KWF is daarom genoodzaakt een beroep te blijven doen op de particuliere en zakelijke bevolking van Nederland. Wil men meer weten over het werk van het KWF, lees dan de informa tiebrief die een dezer dagen in de bus valt en kijk maandag 29 augus tus en 5 september om kwart voor acht naar de uitzending van Socu- tera. Ook kan men zich wenden tot het Voorlichtingscentrum, dat te lefonisch te bereiken is onder num mer 020-66 44 0444.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1