Meermanskamp even ware voetbaltempel Touwtrekken: een puur Holtens onderonsje J aaragenda Autocross sportief èn zeer spannend Oudheidkamer druk met 100 jaar spoor Duif Veneklaas en Aaftink het snelst HOLTENS NIEUWSBLAD staat om OP DEZE PLMïimr INTERESSANT! DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1988 AUGUSTUS: 9 augustus: Hoolter dagen 11 augustus: open dag land- en tuinbouw in Holten 12 augustus: Orgelbespeling Peter Eilander in NH kerk 13 augustus: fokdag Holbatheo 16 augustus: Hoolter dagen 21 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 23 augustus: Sterkste man van Hol- 30 oktober: Erwin-autocross (onder voorbehoud) NOVEMBER: 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 17 december: show sv Bato. 19 december: Raadsvergadering. JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- sink. 15 januari: Oliebollencross. Gerard Somer probeert in de r t meer verband in de ploeg te brengen. ten. 25 januari: Concert Forum Filhar- 26 augustus: School-en volksfeest monisch Espelo. MAART: 27 augustus: Triathlon Holten; 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil- School-en V ólksfeest Espelo. beurs. 30 augustus: Kleintje RAI (Occa- MEI: sionshow) 5 mei: Bevrijdingsloop. JUNI: SEPTEMBER: 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 10 september: Vrije markt. 4 juni: Allard van Bruggentoer- 17 september: Dag van het paard. nooi. 23 september: Reünie Dagmavo voor volwassenen, aula SGH 18.30 uur; Revue DAT Dijker- hoek. 24 september: Holterbergfietstoer- tocht; Revue DAT Dijkerhoek; dansavond Fienpreuvers in de Poppe. 25 september: Kampioenscross zij spannen. 26 september: Raadsvergadering 27 september: informatieavond rapport Oranjewoud 28 september: Middenstandsbeurs 29 september: Middenstandsbeurs 30 september: Middenstandsbeurs. OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 8 october: DansavondBonte Paard 24 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: Holterbergloop. Even herleefden de tijden van weleer toen Holten massaal de derbies met ABS of Enter in het Sportdal bezocht Met 1250 toeschouwers was sportpark Meermanskamp vorige week donderdag weer eens helemaal in de voetbalsfeer. Van overal uit de regio waren de liefhebbers toege stroomd voor het oefenduel tussen FC Twente en een regio-elftal met flinke Holtense inbreng. Dat de amateurs geen partij waren voor hun semi-professionele vakbroeders, mocht de pret niet drukken. De ruime 6-0 nederlaag werd na afloop in de kantine weer goed gemaakt. Daar toonden de amateurs over een langere adem te beschikken. Tevreden heid alom dus. Niet in het minst bij de organiserende SV Holten en eigenaar B. Aanstoot van café-restaurant De Poppe. Zij onderhandel den na afloop alweer druk over een eventuele wedstrijd volgend jaar. Met ruim duizend betalende toe schouwers en de nodige "bobo's" was men in Holten best tevreden. De garantie van "Bets van de Pop pe", dat hij voor een negatief saldo zou opdraaien, hoefde niet te wor den aangesproken. Dankzij deze rasechte voetballiefhebber en lid van de Twentse Ondernemers So ciëteit, waren de contacten met de ploeg van technisch directeur Kees Rijvers en trainer Theo Vonk Een puur Holtens onderonsje. Dat \vas het kampioenschap touw trekken dat zaterdag als afslui ting van de Dorpsfeesten werd ge houden. Op Kalfstermansweide maakten de sterkste jongens van dorp en platteland onderling uit wie de grootste spierballen het slimst gebruikte. Een krachtme ting die soms met grappen en grol len, maar af en toe ook op het scherpst van de snede werd uitge vochten. Tegen het decor van broekhangende dames en heren vieU er tussen de bedrijven door ook heel wat af te lachen. "Wil de coach van het Roomse Café zich bij de wedstrijdleiding vervoe gen". De dringen oproep van spea ker Dinant Veneman wordt door Dick "van Kaatje" prompt opge volgd. Een van de vaste klanten van café Tonnie en Betsie blijkt op doping te zijn betrapt, maar een in derhaast gehouden contra-exper tise duidt toch aan dat bezoek aan de Keunebar de avond tevoren als oorzaak moet worden gezien. Het tekent de sfeer in de recreatieklas se, waar de wat minder bedreven trekkers aan het touw komen. "Pukkie" blijkt alsnog negatief, maar veel gewicht legt hij ook niet in de schaal. Samen met de Meta- lin, dat als enige bedrijf in Holten meedoet, worden de jongens van het Rooms Café kansloos van de mat getrokkèn. Vooral de twee ver loren trekbeurten tegen de andere rood-zwart équipe van Boer Biet doet pijn. Weer een ander café. Het Klavier van Jos Kamphuis, gaat tenslotte verrassend met de eer strijken. Voor Boer Biet en de MAC eindigt dit team ongeslagen als eerste. In de jeugdklasse is het al span nender. Daar gaat de strijd tussen buurtvereniging Dijkerhoek en Holterbroek II. De onderlinge krachtmeting moet beslissen wel ke buurtschap de toekomst heeft en de onder zestien-jarigen uit de Het broekhangen viel veel touwtrekkers nog fiks tegen. Holterbroek laten daar geen twijfel over bestaan. Na een manhaftig duel gaat de jeugdploeg van trai ner Klaasses definitief onderuit. Het fanatiekst gaat het naturlijk toe in de wedstrijdklasse. Espelo I verdedigt de wisselbeker, maar wil ook de tweede editie hoog laten eindigen. Vandaar de tactische puntendeling in het onderlinge duel, waarbij de touwtrek-broers Janssen ieder aan een eind van het touw te vinden zijn. Het "hakken" en "vastzetten" is hier niet van de lucht. Grote concurrent is het team "Koud Hè", waarachter een grote delegatie uit het Holterbroek schuilgaat. Ook die moeten echter ede meerdere erkennen in Espelo 1 dat na het derde achtereenvolgen de kampioenschap definitief de. wisselbeker overhandigd krijgt van OKIA-voorzitter Henk Pekke- riet. Espelo 2 moet na een beslis sende trekbeurt tegen Koud Hè ge noegen nemen met de derde plek. Dat kan de pret niet echt drukken. In het Rooms Café draait Tony Turner de ene schlager na de ande re en broederlijk wordt rond het biljart de voetbal-wave ingezet. Als er daar iets duidelijk wordt, dan is het dat touwtrekken flink dorstig maakt. Uitslagen: Wedstrijdklasse: 1. Es pelo 1(11 pnt.), 2. Koud Hè (9 pnt.), 3. Espelo 2 (9 pnt.), 4. Zaagmolen (6 pnt.), 5. Buurtvereniging Dijker hoek (4 pnt.), 5. -Beuseberg 1 (3 pnt.), 6. Beuseberg 2 (0 pnt.). Re creatieklasse: 1. 't Klavier (8 pnt.), 2. Boer Biet (6 pnt.), 3. MAC (4 pnt.), 5. en 6. Metalin en Rooms Café (1 pnt.) Jeugd: 1. Holterbroek 2 (10 pnt.), 2. Buurtvereniging Dijker hoek (8 pnt.), 3. Holterbroek 1 (6 pnt.), 4. Beuseberg (4 pnt.), 5. Espe lo (2 pnt.), 6. Wansink (0 pnt.). Als bijprogramma had OKIA ook een kampioenschap "broek- hangen" georganiseerd. Aan vankelijk was de animo om aan de pijpen van het tweedehands textiel te bungelen niet bijster groot. Maar toen de eerste scha pen (kinderen) Over de dam wa ren, wilde men toch wel eens proberen "hoe dat nou hing". Dat leverde een koddig gezicht op voor de toeschouwers die het maar liever met beide be nen op de grond aanzagen. De uitslag van het broekhangen was: Jeugd: 1. J.W.Kevelam (1.21 min.), 2. J. Ehren (1.04), 3. G. Wansink (0.44). Heren: 1. A. Groteboer (1.47), 2. R. Klein Teeselink (0.44), 3. A. Tuitert (0.36). Dames: 1. W. Ebrecht (0.41), 2. D. Vasters (0.38), 3. A. Nijkamp (0.32). ook gelegd. Aanstoot kreeg de Twentse eredivisonist voor een "zacht prijsje" in Holten, waardoor na afloop niet de gebruikelijke zes mille, maar een belangrijk lager bedrag over de tafel van de be stuurskamer ging. Volgend jaar is zustervereniging Blauw Wit weer aan de beurt voor een betaalde club via De Poppe, want Bets Aan stoot heeft de zaakjes voor de zo mer van 1989 alweer voor elkaar. Als persoonlijke vriend van voet balmakelaar Bob Maaskant is hij erin geslaagd maar liefst vijf bui tenlandse toppers op zijn privé- campingterrein aan het werk te krijgen. Wellicht dat er daarvan ook weer een richting Meermans kamp komt, want het nieuwe be stuur van de SV Holten-afdeling voetbal wil van zo'n voetbal-hap pening maar al te graag een jaar lijkse gebeurtenis maken. Klantenbinding Het is daarbij wel de vraag of er weer met een regio-elftal moet wor den aangetreden of dat de inge speelde vierdeklasser Holten zelf meer tegenstand kan bieden. Trai ner Gerard Somer (die de met va kantie zijnde Holten-trainer Eddie Hafkamp verving), kreeg maar moeilijk lijn in de groep van zeven tien spelers van tien verenigingen. De maandag ervoor was het tegen de niet bijster geïnspireerde Grie ken van Panionos nog een eervolle 1-2 nederlaag geworden, maar FC Twente wilde in eigen regio maar al te graag aan klantenbinding doen en zette de nauwelijks ge trainde amateurs vanaf het begin vast. Alleen Holtenaar René Bannink ontsnapte even aan de aandacht van zijn bewaker en stelde de nieuwste Twente-aanwinst doel man Hans de Koning danig op de proef. Verder was er voor de plaat selijke sterren weinig eer te beha len. Doelman Erwin Stukker mocht pas na de rust opdraven, toen het al 4-0 stond. Hij vertoonde enkele fraaie staaltjes keepers werk, maar had ook herhaaldelijk paal en lat nodig om de schade be perkt te houden. De Blauw Wit- verdediger Henri Stam verdedigde taai, maar had een kwikzilverach tige Pieter Huistra bij zich die hem bij tijd en wijle helemaal doldraai- de. Neef Hans Stam van de zater dag-eersteklasser kwam helemaal niet in zijn gewone doen omdat hij als puur verdedigende middenvel der totaal niet aan zijn opbouwen de kwaliteiten toekwam. Dat ge brek aan aanvalskracht nekte ook Holten-midvoor Jack Speelman die veel te geïsoleerd stond om te gen Twentes uitblinkende voor stopper Fred Rutten ook maar iets te kunnen uithalen. Maar echt belangrijk was dat alle maal ook niet. Wat telt is de herin nering aan een bijzondere wed strijd met als blijvend aandenken het wedstrijdafflche met de hand tekeningen van alle hoge gasten. Wellicht dat er daar volgende zo mer nog een bij komt. 'Maar dan moetje maar niet op Barcelona re kenen" waarschuwt Bets van de Poppe alvast. "Die vragen toch al snel een duizendje of twintig." ZlUlSiZli Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan P. Bakker voor het wijzigen van de oostgevel van Diessenplasstraat 48; - aan A. B. Jansen voor de bouw van een bijkeuken bij Bergmanstraat 27, - aan J. A. Jansen voor het veranderen van de voorgevel van Dorpsstraat 3; - aan maatschap Noteboom voor de bouw van een wagenloods met gierkelder bi) Beumersteeg 1; - aan H. J. Blumink voor de bouw van een mestopslagsilo bij Beumersteeg 2; - aan Roosdom-Tijhuis b.v. voor de bouw van 15 woningen aan het Kieftenbelt; 2. aan maatschap Veneklaas vergunning verleend voor 2 inritten a/d Doorlopendedijk; 3. aan Holtens Nieuwsblad vergunning verleend voor een lichtbak aan het perceel Dorpsstraat 24b; 4. aan N.M.B.-bank vergunning verleend voor 2 lichtbakken aan het perceel Oranjestraat 9; 5. aan school- en volksfeestcommissie Espelo vergunning/ontheffing verleend t.b.v. school- en volksfeesten op 26 en 27 augustus 1988: 6. aan S.V. Bato vergunning verleend voor het houden van een verloting; 7. aan Jong Gelre, afd. Laren, toestemming verleend voor gebruik gemeentelij ke wegen t.b.v. avondfietsvierdaagse; 8. aan G. W. Aaltink een kampeerexploitatie vergunning verleend voor 4 zomer huisjes bij Oude Diepenveenseweg 17. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. LANDINRICHTINGSWET Bekendmaking ingevolge artikel 146, vierde lid De minister van landbouw en visserij maakt, gelet op artikel 146, vierde lid van de Landinrichtingswet bekend, dat de mogelijkheid tot het verkrijgen van een vergoeding in geld, alsmede een toeslag als bedoeld in artikel 146, derde lid van de landinrichtingswet voor de ruilverkaveling .Laren" met ingang van 15 oktober 1988 wordt gesloten. Toelichting Ingevolge artikel 146, derde lid, van de Landinrichtingswet ontvangt de eige naar van onroerende goederen die zulks nadat het besluit tot landinrichting is genomen, doch vóór een op voorstel van de Centrale Landinrichtingscommis sie door de minister van landbouw en visserij te bepalen tijdstip schriftelijk aan de landinrichtingscommissie verzoekt, in afwijking van het bepaalde in de arti kelen 141-143, een vergoeding in geld gelijk aan de werkelijke waarde van de onroerende goederen alsmede een door de minister vast te stellen toeslag, welke wordt verleend onder door hem te stellen voorwaarden. Deze voorwaar den, alsmede de te volgen procedure, zijn neergelegd in de Regeling afkoop toedelingsrechten (Stct. 1985, 213). De sluiting van deze mogelijkheid tot het verkrijgen van een vergoeding in geld, alsmede een toeslag, wordt voor de bovenvermelde ruilverkaveling vastgesteld op 15 oktober 1988. Voor deze ruilverkaveling, waarvan het plan van toedeling nog niet vaststaat, geldt namelijk dat de taakstelling nagenoeg is gerealiseerd. STICHTING ANTENNE-INRICHTING HOLTEN Aanleg c.a.i. wijk de Haar Daar de aanleg van een nieuw c.a.i.-net (kabelnet) in wijk de Haar op 1 juli jl. niet geheel gereed was, zal de proefperiode, gedurende welke de bewoners van deze wijk gratis radio- en t v.-signalen via het nieuwe net kunnen ontvangen, met één maand worden verlengd. Dit betekent voor diegenen, die het signaal na deze proefperiode willen houden, dat het nieuwe tarief ad. f 13,52 eerst in gaat op 1 september 1988. Over de maanden juli en augustus zal derhalve aan iedere bewoner in deze wijk nog het oude tarief in rekening worden gebracht. In verband hiermede wijzen wij erop, dat signaallevering via het nieuwe of oude net aan diegenen die het nieuwe signaal niet willen behouden, zo spoedig mogelijk na 1 september zal worden beëindigd. Deze bewoners zullen derhalve hierna zelf op andere wijze in signaalontvangst moeten voorzien, bijv. met een binnenantenne. Tot afsluiting van signaallevering via het oude, sterk verouder de net met beperkte mogelijkheden, en verwijdering van bestaande antenne masten wordt overgegaan, omdat enerzijds dit net niet meer aan de huidige eisen voldoet en anderzijds het financieel onaantrekkelijk is om twee verschil lende netten naast elkaar te exploiteren. Wij verzoeken u, voor zover mogelijk, de u toegezonden aanvraagformulieren vóór 1 september a.s. in te leveren bij of in te zenden aan de werkgroep c.a.i., p/a gemeentehuis Holten. Tot die datum bestaat ook nog gelegenheid op uw eerdere beslissing terug te komen. Voor zover op 1 september a.s. de aanvraagformulieren nog niet zijn ingele verd, zullen deze in de week van 5 september bij u worden opgehaald. Wilt u er voor zorg dragen dat deze formulieren dan volledig ingevuld klaar liggen? De ongeveer duizend bezoekers die woensdagavond 27 juli aanwe zig waren bij de autocross, die door MAC De Holterberg in het kader van het Dorpsfeest werd ge houden op een door het expeditie bedrijf fa. A. Müller en zn. be schikbaar gesteld terrein aan de Aaltinksweg, zijn wat spanning en sensatie betreft volop aan hun trekken gekomen. De zeventig „coureurs" waren stuk voor stuk zeer strijdlustig en probeerden met totale inzet zich te plaatsen voor de finale. De deelnemers gingen risico's niet uit de weg en dat betekende vooral bij de start en in de eerste bocht van het glibberige circuit knallende botsingen waardoor vele auto's schade opliepen of muurvast kwamen te zitten in de aarden wal of in de greppel rond de piste zodat na elke manche de trac toren in actie kwamen om vehikels af te voeren of in het rechte spoor te zetten. Een van de coureurs maakte een fraaie salto mortale waarbij hü keurig op de wielen terecht kwam en de race met z'n VW-kevertje toch nog afmaakte om zich te plaatsen voor de finale. Een uit muntend staaltje van zelfbeheer sing en stuurmanskunst! Het was al met al weer een geslaagd en pri ma georganiseerd evenement. Uitslagen: Standaardklasse: 1. Gert Veldhoven (Eer beek), 2. A. Stokkink (Laren G), 3. Ben Over weg (Raalte), 4. G. Hermans (Laren), 5. Henk Bolink (Bathmen), 6. J. Doornbos (Nij- kerkerveen), 7 H. ter Maat (Halle), 8. Ruud Kwakkel (Laren). Sportklasse 1600 cc: 1. Hans Roetert (Ter- wolde), 2. J. Mensing (Eerbeek), 3. Gé de Vries (Borculo), 4. W. te Pas (Ruurlo), 5. H. Horsman (Terwolde), 6. G. Roeterdink (La ren), 7. L. Bouwman (Laren), 8. C. Ripperda .(Raalte). Sportklasse 2000 cc: 1. Aalt Pijpers (Nij- kerk), 2. leme Driehuizen (Nijkerk) 3. Wi- nand Mensink (Eerbeek) 4, Gert Knopers (Markelo), 5. Joop Hutten (Nw. Heeten), 6. Mart v.d. Brink (Nijkerk), 7. Henk Bak (Haaksbergen), 8. Kees van Raamhorst (Nijkerk). De prijzen werden in de bomvol le „MAC-tent" uitgereikt door dorpskoningin Tineke Wolters die hierbij werd geassisteerd door de voorzitter van de Autosportcom missie Berend Jan Paalman en clubvoorzitter Derk Jan Schooien die tevens een woord van dank sprak tot de fam. Müller voor het beschikbaar stellen van het ter rein, tot speaker Dinant Veneman en verder tot allen die in welke vorm dan ook medewerking ver leenden aan het welslagen. Het bestuur van de Oudheidkamer Hoolt'n is nog maar net bekomen van de vele spontane reacties ter gelegenheid van de opening van haar onderkomen in het oude ge meentehuis. Vol vertrouwen pakt de Oudheidkamer nu dan ook een nieuwe klus aan. Men is druk doen de met de voorbereidingen rond de tentoonstelling over het 100-jarig bestaan van de spoorlijn Apel- doom-Ensciicde. Da ca voor willen de bestuurders van de Oudheidka mer in contact komen met mensen die voorwerpen, kleding, foto's enz. in bruikleen willen afstaan. Het ligt in de bedoeling de tentoonstel ling medio september te openen. Voorlopig is de Oudheidkamer elke zaterdagmiddag van half twee tot vier uur geopend. Die openstel ling geldt tot en met de herfstva kantie. Na de afgelaste vluchten vanaf Pont St. Maxence en Breda vlogen de oude duiven nu vanaf Compieg- ne (409 kilometer) en de jonge dui ven vanaf Reusel (137 kilometer). De 133 ingekorfde oude duiven werden al om 07.30 uur in vrijheid gesteld. Vier uur later kon Erik Ve neklaas de eerste duif klokken om 11.31 uur precies. Het werd dus een snelle vlucht waarvan de uitslag als volgt luidde: E. Veneklaas (1,15,16,24), G. Eg berts (2,3,4,15 en 21),combinatie Ollbekkink-Tijhof (6,9), H. Jansen (7,12), H. van Beek (8,20,27), W. Aaf tink (10,14,31,32), mevr. Van Beek (11,22,23), G.J. Koetsier (13), A. ten Dam (17,25), M. Lodeweges (18,19,28), G.G. Kwintenberg (29). Voor de 327 jonge duiven gingen om 08.40 uur in Reusel de deurtjes open. Met een gemiddelde snel heid van 94 kilometer per uur was dé duif van Jan Aaftink iedereen te vlug af. De uitslag: J. Aaftink (1,61,65), G.G. Kwinten- berg (2,13,14,28,47), G. Egberts (3,9,10,15,16), E. Veneklaas (4,5,8,31,33), H. Jansen (6,24,42,52), G.J Koetsier (7,49,64), J. G. Jansen (11,32), H. Wansink (12,59,60,63), T. Schuppert (17,18,19,20,25), J. Lode weges (21,26,34,35,38).

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5