Open dag land- en tuinbouw in Holten "Je blijft er jong bij" Gemeentegarantie onder de loep Klavier On Tour Uit buiten Holten Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Deuren open op 11 augustus Uit het politierapport HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Schure-vrijwilliger Wilco van de Noort: DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1988 NED.HERV. KERK: 09.30 uur: ds. Ph. F. Faber. Bathmen; kindemevendienst Trix Niesthoven; geen Jonge- rendienst. 19.00 uur: ds. Da. B. v/d Brink. Harfsen. Uitgangscollecte: Fonds Kerk interieur. Oppasdienst: mw. Wolters-Tee- selink, Miranda Jansen. Diessenplas: woensdag 10 au gustus: ds. Israel. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: ds. J. Wil schut van Dordrecht. In beide diensten is de eerste collecte evangelisatie in Nederland en de tweede voor rente en aflos sing. Kinderoppas: mw. Meijerink- v/d Zwaag en Jetty Meijerink. Anita Aanstoot en Dianne Bos- schers. Na de morgendienst koffie-uur- tje met de gasten in het "Voor huis". Gastvrouwen: mevr. E. Hulsman-v/d Meulen en mevr. J Withaar-Kruithof. DÏJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Ph. v/d Molen. Raai te. Uitgangscollecte: Fonds Kerkinterieur OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. J. van Willigen v/d Veen van Deventer (zendings bussen bij de uitgang). R.K.KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene (voorganger pater. E. Re- deker). NIEUW HEETEN: .00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. A.J. Boerman, Zuiderzeestraat 27a, Rijssen. Tel. 05480-12535. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna K. J. Coppool- se, Schuttersweg 4. Tel. 63391. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86 STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. ZATERDAG 6 AUGUSTUS: Oudheidkamer open van 13.30 uur tot 16.00 uur. DINSDAG 9 AUGUSTUS: Hool- ter dagen. WOENSDAG 3 AUGUSTUS: Vakantie-autopuzzelrit MAC De Holterberg, start 19.00 uur De Biester DONDERDAG 11 AUGUSTUS: open dag land- en tuinbouw (in formatie VW). VRIJDAG 12 AUGUSTUS: Or gelbespeling Peter Eilander in NH kerk. ZATERDAG 13 AUGUSTUS: Fokdag Holbatheo bij café het Bonte Paard; oudheidkamer open van 13.30 uur tot 16.00 uur. ZATERDAG 20 AUGUSTUS: Fokveedag Espelo, terrein Ste vens, Espelodijk; oudheidka mer open van 13.30 uur tot 16.00 uur. Gevonden: een wit digitaal hor loge, goudkleurige armband, bruin tasetui, sleutel van een hangslot. Verloren: zilveren kettinkje met zwarte steen, zwarte fiets tas, bruin sleuteletui met vier sleutels, aftakas, bankpasje pasje Gasunie, zwart etui met drie sleutels, bruine kinderpor- temonnaie met inhoud, kleine gele lederen portemonnaie met inhoud, sleutelbos met drie sleutels, zwart lederen porte monnaie met inhoud, blauw ge streepte boodschappentas, b.b. van f 100.- giropas nr. 1788875, bruine portemonnaie met in houd, platte sleutel, herenhorlo ge merk Casio met zwarte band, grijze wieldop met opschrift „Turbo", tamme kraai, hond Dobermann, Fox-hondje zwart bont. HOLTEN - Geboren: Susan, d.v. G. D. Bronsvoort en A. M. Wolf (Deventer); Eric Gerrit, z.v. M. Baltus en A. G. G. Vrielink; Sanne, d.v. A. Schuchard en K. D. Leemans. Ondertrouwd: H. J. Westerik, 23 j en G. J. Bekkernens, 22 j.; B. G. J. Veneman, 25 j. en F. H. Groteboer, 23 j.; F. Heijda, 25 j. en H. J. ter Harmsel, 22 j. Getrouwd: J. J. le Fèvre, 27 j. en J. Visser, 27 j.; G. ten Kampe, 30 j„ Enschede en J. C. Klaassen, 24 j., Enschede; A. Brinkman, 22 j. en J. N. Gosewisch, 21 j., Rijs sen; L. C. Riethorst, 23 j., Am sterdam en S. Walther, 21 j., Am sterdam. Overleden: J. Paalman, 56 j. (Nieuwegein); J. H. Grobben. 76 j. (Deventer); M. J. van Dijk- Paalman, 73 j. (Deventer). Wilco van de Nuurt: "Je legt heel veel contacten. Een groot aantal vrijwilligers werkt in en rond het Jongeren centrum De Schure. Een van hen is Wilco van de Noort, sinds februari de voorzitter van het jongerencentrum. "Het vrijwil ligerswerk in de Schure wordt gedaan door zo'n 20 jongeren, mensen vanaf 16 jaar. Daar zijn mensen bij die dat naast hun werk doen, maar ook scholie ren", vertelt Wilco. Als 14-, 15- jarige ging hij naar De Schure als bezoeker. "En dan rol je er vanzelf in. Voor de bezoeker is het vrij makkelijk om vrijwilli ger te worden", aldus Wilco. Op donderdag 11 augustus zetten z zoekers. sHoltense boeren en tuinders de deuren wijd open voor geïnteresseerde be- Vakantiegangers, dagjesmensen, toeristen en alle andere geïnteresseer den kunnen op donderdag 11 augustus de boer op. Dan houdt de plaatse lijke landbouw samen met de stichting Kijk op Land- en Tuinbouw Overijssel een open dag. Zes Holtense bedrijven (waaronder de Water zuivering West-Overijssel) zijn in de route opgenomen. Een route die zowel in de auto als op de fiets kan worden afgelegd. De open dag is vooral bedoeld om het publiek kennis te laten maken met de ontwikke lingen in de agrarische sector. Deelname is gratis. Men kan van 's mor gen tien tot 's middags vier terecht bij de deelnemende bedrijven. Wie kennis wil maken met de land en tuinbouw in Holten kan een rou teboekje halen bij de plaatselijke VW. Daar, aan de Dorpsstraat is tevens het startpunt van de route en kan men verdere informatie ver krijgen. Daarna gaat het richting Oude Diepenveenseweg, waar Stal De Eik als eerste bezoekpunt fun geert. Na deze manege volgt een bezoek aan een bijenhouder. Eige naar W. Aaltink heeft een glazen bijenkast, waardoor men het vlijti ge volkje aan het werk kan zien. Aan de Broekweg ligt vervolgens het derde bedrijf dat bezocht kan worden. Dit is een fokvarkensbe- drijf waar zeugjes worden gefokt en voor de doorfok worden doorver kocht. De melkveehouderij van de familie Beltman aan de Oude Sta tionsweg heeft ongeveer vijftig melkkoeien. Het vijfde bedrijf is een stierenmesterij aan de Beuse- bergerweg, waar men speciaal voor de vleesverwerkende industrie mest. Hier is ook een veevoeder coöperatie aanwezig, waar men kan zien hoe het veevoeder wordt samengesteld. Besloten wordt met een bezoek aan de Waterzuivering West-Overijssel, waar men na een rondleiding in de kantine een kop je koffie kan drinken. Prijsvraag Om alles in goede banen te laten lopen, is er in het routeboekje een aantal aandachtspunten opgeno men, waaraan men even moet den ken. Zo kunnen, in verband met al lerlei infectie-ziekten, geen huis dieren worden meegenomen en moet men bij de ingang van som mige stallen over jute zakken met ontsmettingsmiddel of door bak ken met dit middel lopen. In ver band met brandgevaar is roken niet toegestaan. Aan de Open Dag voor de Land- en Tuinbouw is ook nog een prijsvraag verbonden, die in het routeboekje is opgenomen. Als prijzen zijn er tien smakelijke Edammer kazen te winnen. 25 juli: Op de Al werd een eend geroosterd. Een personenauto (zgn. Lelijk eendje) geraakte in brand. Het motorgedeelte brandde geheel uit. De politie bluste eerst, waarna de brand weer dit overnam. In de kantine van het zwembad werd in korte tijd voor de twee de keer ingebroken. Zes kratten bier werden weggenomen. Men kwam binnen door een ruit te vernielen. Op 26 juli bleek men nog een keer binnen te zijn ge weest. Enig snoepgoed en krat ten bier waren deze keer de buit. Op de Helhuizerweg werd een dode ree aangetroffen. Vermoe delijk een slachtoffer van het verkeer, ofschoon zich geen au tomobilist heeft gemeld. 27 juli: Op de kruising Beuken- laantje-Enkweg botsten twee personenauto's nagenoeg fron taal tegen elkaar. Er ontstond behoorlijke schade. Oorzaak: een combinatie van slecht uit zicht door maïsvelden, smalle wegen en snelheid niet voldoen de aangepast aan deze omstan digheden. 28 juli: Voorbijgangers maak ten de politie erop attent dat een man bewusteloos in de Dorpsstraat lag ter hoogte van de Smidsbelt. Het betrof hier een bekende van de politie. Door drugsgebruik en alcohol raakte hij buiten kennis. Per ambulance werd de man afge voerd naar zijn woonplaats Mar- kelo. Wegens gebrek aan thermiek landde een zweefvliegtuig in de omgeving van de Sprengenweg (Zuurberg). Er ontstond geen schade aan het vliegtuig of aan goederen van derden. Het vlieg tuig werd afgehaald met een speciaal daarvoor ingericht voertuig. Bij het politieburo meldde zich een man, die aangifte wenste te doen van mishandeling. Zonder aanleiding maakte hij de politie uit voor alles wat mooi en lelijk was. Daarop werd hij buiten de deur gezet. Toen hij echter daar na tegen een politie-auto trapte, was de maat vol en kon hij zijn roes uitslapen achter de ijzeren deuren van het politiebureau. Tevens kreeg hij een proces-ver baal. 30 juli: Een bewoner van de Pas toriestraat werd wel op een bui tengewone manier buitengeslo ten. Toen hij de woning verliet, zag zijn hond kans om de onder ste knip van de voordeur om te draaien. Aangezien de achter deur ook reeds met een knip was afgesloten, kon de man er niet meer in. Met behulp van de politie (goede inbrekers) kon het probleem toch worden opge lost. In De Waag ontstond een vecht partij tussen enkele jongelui. Zoals vaak geven de partijen el kaar de schuld. Gevolg: enkele schaafwonden en éen snijwond. De politie maakte proces-ver- baal op. 31 juli: Op de Oude Deventer- weg kwam een fietsster in de problemen door een ruiter. Bei den kwamen elkaar tegemoet. Doordat het paard zich wat schrikkerig gedroeg kwam het dier op de rijbaan, waardoor de fietsster kwam te vallen. Het bleef bij wat lichte schade. Twee personenauto's botsten tegen elkaar op de kruising La- renseweg-Dorpsstraat. Beide kwamen uit de richting Laren en sloegen rechtsaf. De voorste auto stopte echter weer om voetgangers te laten oversteken op het zebrapad. De tweede be stuurder bemerkte dit te laat. Gevolg: lichte schade. De afgelopen week zijn er nogal wat fietsen ontvreemd, c.q. ge vonden. Hier een opsomming. Ontvreemd: herenfiets, merk Sparta, kleur bruin; een witte „Opoefiets" nadere gegevens onbekend; Damesfiets, merk Union kleur groen. Gevonden fietsen: Damesfiets, merk Union, kleur bruin; Heren fiets, merk Lokomotief, kleur zwart; Damesfiets, merk Gazel le, kleur bruin. Voor nadere in lichtingen kunt u contact opne men met de Holtense politie. Diverse inwoners van onze ge meente zijn kennelijk nog niet op de hoogte dat de wachtmees ter Beuwer geen deel meer uit maakt van het Holtense korps. Per 1 augustus is hij benoemd bij de afdeling Jeugdzaken van de Rijkspolitie te Zwolle en te vens bevorderd tot Opper wachtmeester. Zijn taak als groepsrechercheur is overgeno men door de wachtmeester Van de Keuken. Op aandringen van burgemeester W.L.F.C. van Rappard zal de afde ling Algemene Zaken een advies aan het college van B en W uitbren gen over het systeem van gemeen tegaranties dat nu nog wordt ge hanteerd in Holten. Daarbij wordt gekeken of het wenselijk of wel licht noodzakelijk is om niet langer 100 procent of meer van de hypo theken te garanderen, maar een la ger percentage (zo'n 80 tot 85 pro cent). In andere gemeenten zou dat al vrij gebruikelijk zijnVan Rap pard noemt twee redenen voor die mogelijke beleidswijziging. Ten eerste wil de gemeente in deze fi nancieel moeilijke tijden het eigen risico van de gemeente verminde ren en ten tweede wil hij de aanvra gers van een hypotheek voor zover nodig tegen zichzelf beschermen. Wethouder H.J. Westerik noemt nog een derde reden. Een onnodig hoge hypotheek zou vaak niet al leen voor de bouw van een huis worden gebruikt, maar ook voor andere luxe goederen. In Holten gaat het jaarlijks om zo'n twee- tot driehonderd aanvragen voor een gemeentegarantie. Overigens heeft nog nooit iemand een beroep gedaan op die garantie. nomen als barbediende en na een jaar mag je discjockey worden. Na je acceptatie kun je je eveneens aanmelden als commissielid". Wilco zelf zit onder andere in de commissie Onderhoud. "Dat houdt in dat je onderhoudswerkzaamhe den in en buiten het gebouw moet doen, zoals kozijnen schilderen, onkruid wieden, timmeren en al lerlei kleine klusjes opknappen". Om de beurt staan alle vrijwilligers achter de bar. "Ja, daar doe je alle maal aan mee. Je draait bar- en/of discodienst", vertelt Wilco. Al een jaar of vier draait hij inten sief mee in het vrijwilligerswerk van De Schure. Sinds enkele maanden is hij voorzitter van het jongerencentrum en dat houdt in dat hij o.a. ook de vrijwilligersver- gaderingen leidt, die eens in de vijf weken gehouden worden. Veel werk "Al met al komt het er op neer dat je er toch elk weekeinde bent en ook nog vaak door de week. En dan doe je nog heel wat thuis, zoals het opstellen van de agenda voor de vergaderingen en het vernieuwen van het huishoudelijk reglement, een heel werk overigens. Je bent toch wel zo'n 20 uur per week bezig met vrijwilligerswerk, vaak be steed je er nog meer tijd aan, soms loopje hele dagen op het jongeren centrum". Met z'n allen organiseren de vrij willigers verschillende activitei ten: o.a. klootschietmiddagen, middagen jeu de boule, filmmidda gen en zaterdagavondprogram ma's met live-muziek. Inmiddels zijn ook de voorbereidingen voor het jongerenweekeinde (dat ge houden wordt op 30 september en 1 en 2 oktober) begonnen. Wilco: "Waarom ik dit werk doe? Ik vind het leuk, ik heb er plezier in. Het is leuk om bijvoorbeeld bar dienst te draaien. En je legt heel veel contacten, ook met de vrijwil ligers zelf, je leert elkaar goed ken nen. Ja, en ik werk met jongeren, je blijft er zelf ook jong bij". Om de thuisblijvers in deze drukke vakantiedagen wat ontspanning te bieden, heeft café 't Klavier voor haar bezoekers enkele voetbal wedstrijden tegen campings in de buurt georganiseerd. De eerste ronde uit deze zomercompetitie wordt vanavond gespeeld tegen camping De Lindenberg. In het uitgebreide oefenprogramma heeft het elftal van 't Klavier bewe zen wel degelijk serieus te moeten worden genomen. Zo werd tegen de O AD met 4-2 gewonnen, werd De Waag met 5-3 verslagen en werd ook camping 't Mölke ruimschoots aan de zegekar gebonden. De meeste tegenstand ondervond 't Klavier nog van een van de komen de tegenstanders, camping De Prins. Nadat "Little Field" voor 1-0 had gezorgd, kwam De Prins weer langszij en moest Jos Kamphuis zijn mensen in de rust nieuw zelf vertrouwen inpraten. Aanvanke lijk hielp dat niet veel, want De Prins kwam op 1-2. Via Potje kwa men de Kamphuis-Boys weer langszij en uiteindelijk bepaalde "Kareltje" de eindstand op 3-2. On geslagen in de voorbereiding is 't Klavier dus de grote favoriet voor de komende competitie. Een aspirant-vrijwilliger bij De Schure komt eerst twee maanden op proef; daarna wordt hij of zij in de vrijwilligersvergadering voor gesteld en daar wordt beslist of men al dan niet aangenomen wordt "Dat loopt leuk op deze ma nier. Iedereen wordt eerst aange- De Lantaarn Zaterdag 6 augustus vormt café De Lantaarn in Nijverdal het toneel voor een optreden van de Amster- damse rythm&blues-band Jump! Dickie Jump! De zaal is open vanaf '21.00 uur. Steile Trap De Steile Trap in Deventer opent het seizoen op vrijdag 5 augustus met de Belgische band Van Camp. Daarin spelen o.a. de Ex Killer-gi- tarist Shorty en Double Bear. Cry Freedom Op zondag 7 en dinsdag 9 augustus wordt in de Lochemse Schouw burg de film Cra Freedom ver- ttond. Aanvang 20.00 uur voor alle leeftijden.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3