Alpenzusjes en Ronnie Tober redden de avond Samenwerkende horeca -avond Holtens Nieuwsblad, Holtense triathlon al bijna volgeboekt OP PAGINA S Hoolter Bock half verregend Vulcano's luisteren vierde Hoolter Dag op VOORDEELMARKT Coördinator ouderenwerk aangesteld Kapsalon niet wit Vrijdag 5 augustus gesloten Promotie DEZE WEEK: DE ADVERTENTIE VAN Interkerkelijk recreatiewerk U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holtens Nieuwsblad Donderdag 4 augustus 1988 - 40ste jaargang no.31 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 De Schure [)e Schure is weliswaar geen jeugdsocièteit meer, maar loemt zich jongerencentrum, ïén ding blijft hetzelfde. Nog steeds draait de tent helemaal op vrijwilligers. Sinds februari Wilco van de Noort voorzit ter. Hij vertelt wat er zoal komt rijken bij het reilen en zeilen binnen de muren van het Paal- huus aan de Beusebergerweg. Touwtrekken Holten heeft nog maar weinig typisch Holtense evenementen. Het koningsschieten was daar drie weken geleden een voor beeld van. Vorige week zater dag werd op Kalfstermanswei- de het kampioenschap touw trekken afgewerkt en ook daar was er sprake van een echt Hol tens onderonsje. Een verslag van een middagje "hakken" en 'vastzetten", waarbij na afloop de dorstige kelen driftig wer den gesmeerd. Je kunt van Ronnie Tober zeggen wat je wil, het is en blijft een vak man. De manier waarop de Neder lands-Amerikaanse entertainer afgelopen dinsdag op de Smids belt de stemming erin hield ter wijl de regen naar beneden kwam oogst bewondering. De grote trek ker van het Zum Hoolter Bock- feest van de Holtense Boerendan- sers, maakte zijn geld meer dan waar. Met zijn Amerikaans reper toire, maar vooral met meedei- ners als "Rozen voor Sandra", "Ro- semarie" en een potpourri van ent housiast meegezongen schlagers zorgde Tober ervoor dat het tal rijk opgekomen publiek pas na zijn optreden een droger heenko men zocht. Daarmee was de derde Hoolter Dag in ieder geval voor de helft geslaagd. Weliswaar lieten ook de Limburgse Alpenzusjes Coby en Henny zich ook niet onbe tuigd, maar zij moesten het met aanzienlijk minder toeschouwers stellen. Hoe perfect een organisatie ook in elkaar steekt, tegen de natuurgo den is niemand opgewassen. Dat ondervonden de Holtense Boeren- dansers weer eens dinsdag, 's Mid dags bij het opbouwen stond er nog een vrolijk zonnetje aan de he mel, maar naarmate de avond viel, werd het steeds bewolkter. Toch ging het lange tijd goed. Al meteen vanaf het begin vulde het midden terrein met lange tafels zich en ook de rest van de Smidsbelt stond stampvol toen de Hoolter Jack sons de eerste tonen aan hun in strumenten ontlokten. Het pu bliek had er echt zin in en de hele entourage van gezellige eet- en drinkkraampjes zag er ook veelbe lovend uit. Visboer Reinaardus stond broederlijk naast de Vietna mese loempia-kraam van de fami lie Tran en verderop ging de eerste baal patat in de frituur bij de harti ge hap-tent van de Boerendansers. Toch keek menigeen al bezorgd naar boven waar de wolken zich al lengs massaler samenpakten en er af en toe een spetje naar beneden kwam. Juist voor het half uur du rende optreden van Ronnie Tober, moesten de eerste paraplu's de lucht in, maar omdat niet iedereen op regen had gerekend werden de rijen rondom de Belt aanmerkelijk dunner. Een deel van het publiek koos een goed heenkomen in de groen-gele MAC-tent, maar voor de rest was het kiezen of delen. Een nat pak en toch een stemmig op treden of lekker droog de kroeg in en Ronnie Tober missen. Gelukkig koos het merendeel voor het eerste alternatief, waardoor de vader landse zanger met het sappige Amerikaanse accent toch nog ge noeg respons kreeg. Maar meteen na zijn afscheid met toegift hielden de meesten het ook voor gezien on danks de manmoedige poging van Boerendansers-voorzitter Dick Plekkenpol om voldoende zieltjes over te houden voor het optreden van de Alpenzusjes later op de avond. Die twee goed gevulde schoonhe den in lederhosen en Tiroler-blou- se slaagden er desondanks in het publiek op tafels en stoelen te krij gen. Met een onvervalst Limburg se tongval jodelden zij de ene hit na de andere. Dat er daarbij kwistig met dubbelzinnigheden werd ge strooid, mocht de pret niet druk ken. Integendeel, het is maar één keer vakantie en daar moeten we van genieten, was de algemene stemming. Het "Jodelie, holahie" en het befaamde "Kufsteinlied" werd dan ook uit volle borst mee gezongen door de taaie volhouders onder de deken van paraplu's. Zo eindigde de avond toch nog in een niet meer verwachte climax. Mevr. drs. P.J.C.M. den Hoedt- Lieshout uit Deventer is door het college van B en W benoemd tot coördinator van het ouderenwerk in Holten. Mevrouw Den Hoedt zal voor de periode van twee jaar als ambtenaar op de afdeling Welzijn, Onderwijs en Personeel van de ge meente worden ondergebracht. Van daaruit wordt zij in feite uitge leend aan de Stichting Welzijn Ou deren, voor wie zij in eerste instan tie een werkplan zal opstellen. Voor deze constructie is gekozen omdat de gemeente Holten wat meer structuur wil aanbrengen binnen het veld van beroepskrach ten die in het sociaal cultureel werk functioneren. Afhankelijk van de invulling van secundaire ar beidsvoorwaarden wordt de nieu we coördinator een dienstverband van ongeveer twaalf uur per week aangeboden. Voor haar verhuizing naar Deventer was mevrouw Den Hoedt belast met de coördinatie van het ouderenwerk in de provin cie Zeeland. Ruud en Marilyn de Groot mogen hun nieuwe kapsalon Mailyn Hair- fashion aan de Smidsbelt niet wit (laten) schilderen. Het onlangs ge starte kappersechtpaar had daar voor bij de gemeente Holten een verzoek ingediend, daarbij verwij zend naar de witte NH kerk en de witte AH-uitvoering aan de andere kant van de Dorpsstraat. De ge meentelijk welstandscommissie heeft echter anders geadviseerd en daardoor wees het college van B en W het verzoek af. Na de Amerikaanse country and western en de Oostenrijkse Zum Hool ter Bock krijgt Holten op dinsdag 9 augustus een oerhollandse Pimpela vond voorgeschoteld. De derde Hoolter Dag staat weer in het teken van muziek en een gezellig drankje en hapje op een (hopelijk) zonovergoten terras op de Smidsbelt. Voor de organisatie tekenen deze keer Jongeren centrum De Schure, café Het Klavier, bar-dancing De Waag en dranken handel Kalfsterman. Een samenwerking die moet resulteren in een avondje gezellig amusement voor vakantiegast en thuisblijver. Voor hen hebben de organisatoren misschien nog een verrassing in petto. Hoewel niet aangekondigd op de affiches, zal (als de afrondende bespre kingen naar wens verlopen) Ame ("Meisjes met rode Haren") Jansen zijn opwachting in Holten maken. Een trekker van formaat die, getuige het succes van Ronnie Tober afgelopen dinsdag, ook de laatste twijfelaars naar de Smidsbelt zal trekken. Eigenlijk hadden de samenwer kende horecabedrijven dit zomer seizoen ook nog een andere klap per willen organiseren: Herman Brood op Kalfstermansweide. Hiervoor kon bij de gemeente ech ter geen vergunning worden losge peuterd omdat van zo'n daverend optreden in de kom van het dorp de nodige geluidsoverlast werd verwacht. En inderdaad zou de rock and roll van Brood op heel wat meer tegenstand zijn gestuit dan nu de muziek van de Vulca no's. Dit dansorkest tekent voor een avondvullend programma vol afwisselende muziek. En als het even meezit doet de in Holten on dertussen alom bekende Harrie Blankena nog even zijn befaamde Lee Towers-imitatie. Wanneer Ame Jansen inderdaad komt, hebben de organisatoren van de derde Hoolter Dag boven dien een zo fel begeerde landelijke bekendheid op het podium. Hoe belangrijk die kan zijn bewees Ronnie Tober afgelopen dinsdag toen hij in de regen toch nog de stemming erin hield. Om ervoor te zorgen dat het con tact tussen band en publiek en an dersom optimaal is. wordt het po dium komende dinsdag dicht op het grote Smidsbelt-terras gezet. Voor de verdere aankleding van het plein zorgen drie barretjes, waar het ongetwijfeld weer gezellig toeven is en een barbeque. Offi cieel kan er tot half twaalf worden gepimpeld, maar de praktijk van de Hoolter Dagen leert dat ook wanneer de laatste deuntjes van de muziek zijn weggestorven, het nog lange tijd gezellig is in de kom van het dorp. En daar gaat het toch om bij deze zomerse vakantie-activi teiten. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De vulcano's luisteren d( vierde Hooi ter dag op Het programma van het Interker kelijk Recreatiewerk heeft voor de week van 6 t/m 12 augustus als the ma: Mens en Macht. Het program ma ziet er als volgt uit: Za 6/8: Open avond 20.00 uur gratis Zo 7/8: Kampdienst o.l.v. Joke Kolkman 10.00 uur Ma 8/8: Levend Cluedo 20.00 uur f 1,00 Di 9/8: Beroepenjacht 14.30 uur f 1,00 Wo 10/8: Spooktocht 22.00 uur Do 11/8: Play-back show 14.30 uur f 1,00 (opgeven voor 12.30 uur) Vr 12/8: Schat veroveren 22.00 uur fl,00 Van maandag t/m vrijdag zijn er van 10.00 tot 12.00 uur kindermor gens. Kosten f 0,50. Iedereen is wel kom in de recreatietent, dus ook Holtenaren. In verband met vakantie en ziekte van de hoofdredactrice vervalt de openstelling van het kantoor van het Holtens Nieuwsblad op vrijdagmorgen 5 augustus. De redactie is in plaats daarvan bereikbaar op maandagmorgen 8 augustus van 09.00 uur tot 12.00 uur. Voor dringende zaken is evt. ook de centrale redactie in Enschede bereikbaar tijdens kantooru- ren (tel. 053-842490). Onze oud-plaatsgenoot Jan Aaf- tink (larenseweg) promoveerde aan de University of Kansas (Verenigde Staten) tot doctor in de economie. Doctor-ingenieur Jan Aaftink is nu is aan deze ho geschool benoemd als docent. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 De vierde triathlon op zaterdag 27 augustus in Holten lijkt de voorgaan de edities weer te overtreffen voor wat betreft het aantal deelnemers. Voor het eerst telt het door de Stichting Triathlon Holten georganiseer de sportevenement mee voor het Super Prestige-klassement. Nu de kwart-triathlon en de achtste triathlon voor recreanten zijn volge boekt, is het alleen nog maar mogelijk aan de Super Prestige-wedstrijd mee te doen. In dat veld bevinden zich de betere triathleten, waarvan een flink aantal voor Holten heeft gekozen. In ieder geval is de winnaar van vo- en de achtste triathlon (500 meter rig jaar, Mark Pessink uit Velp, zwemmen, 23 kilometer fietsen en aanwezig. Onlangs behaalde hij in 5 kilometer lopen) is er dit jaar voor Laren bij het Nederlands kam- het eerst een Holtens kampioen- pioenschap triathlon sprint een schap ingesteld. Daarvoor starten verdienstelijke achtste plaats. De alle Holtenaren in één groep, waar- 56 deelnemers die zich tot nu toe door het publiek een overzichtelijk hebben laten inschrijven komen beeld van de wedstrijd krijgt. De uit het hele land. Onder hen drie vrouwen. Voor de kwart triathlon (1 kilometer zwemmen, 46 kilome ter fietsen en 10 kilometer lopen) achtste triathlon wordt door 27 Holtenaren afgewerkt en de kwart afstand door 23 sportieve plaatsge noten. Uiteraard komt in die laatste groep ook de winnaar van vorig jaar Dirk Hoekman aan de start. Hij heeft zich het afgelopen jaat sterk verbeterd op het looponder deel, dus dat belooft wat. Han Mui- zebelt, die vorig jaar een week na: de hele triathlon in Almere alweer in Holten aan de start kwam en toen moest uitvallen, kiest nu voor. Almere op dezelfde dag en zal dus in zijn eigen woonplaats ontbre ken. Voor het randgebeuren op het ter rein van Recreatiebad Twenhaars- veld zorgt dit jaar carnavalsvereni ging De Fienpreuvers, waarmee een sfeervolle finish gegarandeerd CIOOO

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1