Afvalrace grootste spektakel Erwin-cross "Spanningsveld mag er zijn binnen de club" 'Vooral het afdalen is een verhaal apart" voor zijspanduo Diskwalificatie Voetbalvoorzitter Jan ten Velde Acht Bergruitertjes Overijssels kampioen "Supertijden" van Holtense atleten Broers Luggenhorst bedwongen Pyreneeën Oost'n Rit 7 augustus Van Heek op de vuist DONDERDAG 28 JULI 1988 HOLTENS NIEUWSBLAD Voor August Müller en Henk van Heek is de vierde wedstrijd om het NK zi jspancross in Wychen erg vervelend afgelopen. Nadat bak kenist Henk van Heek tijdens de tweede manche op de vuist ging met concurrent Hans van Gogh, besloot de jury zowel Müller-Van Heek als de combinatie Van Gogh- Hurkmans te diskwalificeren. Zondag 7 augustus wordt de tradi tionele Oost'n Rit van PJGO, Jong Gelre en KPJ gehouden. Ook van uit Holten kan per auto of per fiets aan deze rit worden deelgenomen. Vanaf café 't Stationskoffiehuis kan een van de vijf autoroutes of zes fietsroutes worden gevolgd. Bij de controleposten moeten de deel nemers enkele opdrachten of spel letjes uitvoeren waarmee punten zijn te verdienen. Voor de winnaars zijn er enkele prijzen. De bij de start ontvangen route is een voor keursroute waaraan men zich niet besüst hoeft te houden. Er kan worden gestart tussen 09.00 uur en 13.00 uur. Informatie bij Herman Meijer (05700-51298) of Gerrit Bel- dman (05704-1525). Voor de Holtens-Rijssense combi natie, die dit seizoen toch al zoveel tegenslagen te verwerken krijgt extra sneu omdat het ernaar uit zag dat eindelijk de vorm weer te rug was. Maar hoe vervelend het rijgedrag van Van Gogh en Hurk- mans ook was, de reactie van Van Heek was niet goed te praten. Dat vonden Müller en Van Heek zelf ook achteraf. Aan de slagenwisseling in de derde ronde van de twede manche ging het een en ander vooraf. Nadat Müller en Van Heek de eerste man che eindelijk weer eens winnend hadden afgesloten, was het vanaf het begin van de tweede manche een geduw en getrek om de koppo sitie. Vooral Hans van Gogh reed herhaaldelijk passagier Henk van Heek bijna uit de bak. Toen bij het ingaan van een nauwe bocht, waar maar één combinatie tegelijk kon passeren, August Müller duideüjk voorsprong had, weigerde Van Gogh toch om gas terug te nemen en raakte weer de Holtense zij span. Toen was voor Henk van Heek de maat vol met als gevolg een vechtpartij dis vanuit de jury wagen op de voet gevolgd kon wor den. Bfj de volgende doorkomst kwam dan ook de zwarte vlag voor de vechtersbazen. Voor Benny Janssen en Frans Geurts van Kes- sel waren daar niet treurig om. Zij profiteerden van het geharrewar vooraan en eisten de overwinning in de NK-wedstrijd voor zich op. In de dagelijkse praktijk van de tien kilometer-lopen blijkt de exacte afstand nog wel eens te ver schillen. Blijkbaar was dat ook 20 juli in Enter het geval want voor hun doen lipen de Holtense atleten supertijden. Zo was veteraan Ge rard Beldman in het klompendorp uitstekend op dreef met een eind tijd van 33. 40 min. waarmee hij in een veld van 126 atleten elfde werd. Wat is er mooier dan na een middagje autocrossen nog één keer alle PK's in de strijd te gooien voor de afsluitende afvalrace. Voor zover de vehi kels in het heetst van de strijd geen voortijdige dood waren gestorven werden ze afgelopen zaterdag aan het eind van de Erwin-cross nog even flink op de staart getrapt. Een spectaculair sluitstuk van een middagje onbekommerd cross-plezier was het gevolg. MAC De Holterberg had het (niet al te talrijke) publiek niet beter kunnen opwarmen voor de gro te autocross tijdens de Dorpsfeesten. Voor het eerst kon de MAC terecht op het terrein tussen de Aaltinks- weg en de Broekweg, waar vorig jaar nog de peultjes en tomaten welig groeiden. Het voormalige volkstuinencomplex was binnen de kortste keren omgetoverd in een heuse crossbaan, waar de soms komisch uitgedoste kneusjes zich nog één keer van hun beste kant lieten zijn. Motorisch waren de meeste automobielen overigens nog wel wat mans, want wanneer de startvlag eenmaal was gevallen, was het grommen en brommen niet van de lucht. Uiteraard waren de deelnemende wagens voor de tijd gekeurd om na te gaan of ze aan wel aan alle strenge veilig heidseisen voldeden. Vandaar ook dat ondanks de vreemdste buite lingen en de meest opzienbarende aanrijdingen geen van de 41 heren en negen dames zich bij de EHBO hoefde te melden. Afvalrace Uiteindelijk moest, na de onderlin ge krachtmetingen, de afvalrace de uiteindelijke winnaar opleve ren. Na veel opspattend zand, spectaculaire sprongen op de springschans en een staaltje koel bloedige manouvreerkunst werd dat Erik Honcoop die voor Bert Aaftink en Henk Muller zijn danig geblutste voertuig het langst in de strijd hield en alle concurrentie van de baan reed. Nadat de wrak stukken waren opgeruimd volgde de prijsuitreiking. Bij de heren won Jan Vincent voor Erik Meilink en Bert Baltus en bij de dames ging Ria Stevens met de eer strijken voor haar belaagsters Willy Baltus en Willemien Hutten. Ook voor Ap Koetsier werd er een supertijd geklokt. HIJ finishte in 37.30 min. In Ommen stond de Bissing-loop met een aantrekkelijke prijzenta- fel op het programma. Er was dan ook een sterk deelnemersveld aan wezig waarin Egbert Veneklaas niet verder kwam dan een zesde plaats in31.34 min. Op de zaterdag 23 juli in het hip pisch centrum van de Landelijke Rijvereniging „De Eschruiters" te Wierden gehouden kampioen schappen klasse L voor verenigin gen heeft het achttal van de Berg ruitertjes met het behalen van het provinciaal kampioenschap een schitterende prestatie geleverd. De jongelui maakten bij de thuis komst vanaf de sporthal met de drumband van HMV voorop een ware zegetocht door het dorp naar zaal Vosman waar de huldiging onder grote belangstelling plaats had. Het clubbestuur was, gezien de vele prijzen die door het team van tien ruitertjes in het afgelopen sei zoen waren gewonnen, met veel vertrouwen naar Wierden gegaan. Maar zo zei voorzitter Wim Aal tink in een toespraak tot de kampioe nen: „het moest nog waar worden gemaakt". Ook bij de hippische sport speelt geluk een grote rol en kan het afwerpen van een balkje een abrupt einde betekenen van hoge verwachtingen. Het ging ech ter, zowel in de dressuur als bij het springen bijna vlekkeloos zodat met 837 punten het Bergruitertjes- team, evenals in 1987 kampioen werd. Voorzitter Aaltink: „De vraag rijst of we het een volgend jaar niet moeten proberen in de zware klas se. Het antwoord hierop zal ja kun nen zijn maar dan moeten we ons met deze groep hierop kunnen voorbereiden". Aaltink sprak verder een woord van dank tot de zeer velen aan wie het prolongeren van de titel mede te danken is, in het bijzonder tot de instructrice Ineke Kerkhof uit Rijssen. Jan ten Velde, die namens de ge meentelijke sportcommissie het succesvolle team feliciteerde, wees tevens op de inbreng van de ouders die soms hun kinderen een „zetje" moeten geven om met hun prachti ge sport door te gaan. Hij liet z'n gelukwens vergezeld van een ge schenk onder couvert. Na de huldiging was er gelegen heid om de jongelui, hun ouders en het bestuur geluk te wensen en werd er onder het genot van een drankje en een hartige hap in een hoogst gezellige sfeer nog een uur tje nagepraat over het behaalde kampioenschap. Het achttal dressuur L bestond uit Hermien Bronsvoort, Inez Weij- man, Huub Brands, Jan Jansen, jkvr. Willy van Coeverden, Frede- rieke Oolbekkink, Gerrie van Lies en Ida Vincent (reserves Sandra Holl en Alieke Aaltink). Zowel bij dressuur als springen wa ren de drie hoogste scores beslis send bij het behalen van het kam pioenschap. Bij de dressuur waren dat: 1. Jkvr. Willy van Coeverden met „Strawinsky 132 p., 2. Jan Janssen met „Moonshine" 125 p., 3. Huub Brands met „Nicole" 122 p. en bij het springen Jan Janssen, Sandra Holl met „mr. Kimbel" en Hermien Bronsvoort met „Bandiet" die alle drie foutloos door de finish gingen. J an ten Velde met naast zich Fuji/Foetsie): "Het verenigingsleven krijgt meer aandacht." "Ik ben wel iemand die een eigen mening heeft, ja. Maar dat moet ook kunnen. Ik zal me zeker niet als een dwarsligger of'einzelganger opstel len, maar er mag best een spanningsveld binnen de club zijn." Jan ten Velde maakt er geen geheim van dat hij nou niet bepaald stond te sprin gen om voorzitter van de voetbalafdeling van de SV Holten te worden. Maar nu hij het eenmaal is, wil hij ook zijn stempel op het verenigings leven drukken. "Het sociale leven moet meer aandacht krijgen. Met het nieuwe bestuur zullen we in het uitgebreide clubhuis thema-avonden organiseren. De echte voetbalsfeer van vroeger moeten we terug zien te halen." Een gesprek met de eerste man van de grootste afdeling binnen de SV Holten. De goede oude HVC-tijd. Hij kan erover meespreken, maar wil liever naar de toekomst kijken. Jan ten Velde is 33 jaar lid van HVC, W Holten en sinds het ontstaan van de omnivereniging van de SV Hol ten. Hij begon op zijn vijftiende in het A-elftal, was jeugdleider, be stuurslid van de supportersvereni ging, redacteur van het clubblad en sinds driejaar penningmeester. Maar het allerliefst organiseert hij 'aparte dingen'. De Oliebollen cross bijvoorbeeld die ooit begon als een wintertraining vanuit het besneeuwde Sportdal. Of de St. Ja- piksloop van Sportdal naar Meer manskamp waaruit de atletiekaf- deling groeide. Ook stond hij aan de wieg van een veteranentoernooi dat enkele jaren een groot succes was en hielp hij de supportersvere niging oprichten waaruit later weer carnavalsvereniging De Fien- preuvers werd geboren. Allemaal initiatieven van de SV Holten. "Daaruit blijkt dat er binnen de vereniging enorm veel organisato risch talent zit. Ik vond het altijd leuk om dingen te doen waar het bestuur eigenlijk geen tijd voor had. Die instelling wil ik nu graag weer terugzien. En dat lukt ook want we kunnen op steeds meer mensen een beroep doen. We heb ben het bestuur uitgebreid met wat enthousiaste mensen, die elk hun eigen kwaliteiten hebben. Toch leeft het voetbal minder dan vroeger, dat merk je aan alles. Daarom moeten we het voetbal in het algemeen en de SV in het bij zonder weer een eigen gezicht ge ven. Aan het geweldige enthou siasme tijdens de EK-voetbal zie je dat het mogelijk is. Maar toen werd er ook gepres teerd! Prestaties? Natuurlijk, prestatie is heel belangrijk voor de mate waar in het voetbal leeft. Holten zal ook moeten presteren. We investeren veel geld in trainers en verzorgers. Vergis je niet, daar gaat bijna de hele opbrengst uit contributies naar toe. Ik hoop dat het er ko mend seizoen uitkomt. Bij de jeugd zijn de eerste resultaten al zichtbaar. Je zult ook zien dat wan neer bijvoorbeeld het eerste elftal hoger speelt, de inzet van de leden groter en de bezoekersaantallen hoger worden. Nee, een tribune hoeven we nog niet te bouwen, maar we hebben wel degelijk prio riteiten. Die liggen in eerste instan tie bij de accommodatie. Voor jeugdhonk en vergaderruimte heb ben we nu juist 180, 190 duizend gulden uitgetrokken. Het is daar naast zaak die kwaliteit te behou den. Onderhoud is heel belangrijk, kleine dingen zoals bankjes op de bij velden en zorgen dat het spel- en trainingsmateriaal voor elkaar is. Op lange termijn kun je dan altijd nog kijken naar bijvoorbeeld een kunstgrasveld of een mini-sport hal. Veel hangt af van de inzet van de leden, maar na de uitbreiding van het clubgebouw heb ik daar weer alle vertrouwen in. Met een goede organisatie is er toch meer mogelijk dan je denkt." Nog meer plannen? "Ach ja, die zijn er altijd wel. We willen met een recreatief zaterda gelftal in de competitie deelne men. Puur voor die leden die geen zin hebben om elke zondagmorgen vroeg op te staan. Ook kunnen we met zustervereniging Blauw Wit nog verdere afspraken maken. Over hetwijkvoetbal bijvoorbeeld. Het lijkt me heel gezond om jaar lijks eens van gedachten te wisse len over allerlei zaken. Blauw Wit- voorzitter Gerrit Welink is een van de Holtense voorzitters die ik erg bewonder. Net als een Derk Schooien of de jongens uit Splo, die toch ook maar van alles voor elkaar krijgen. En vergeet niet wij len Jan Warrink. Daar spiegel ik me een beetje aan. Ook hij was om streden, maar heeft heel veel bete kend voor de vereniging." 'Het was een en al klimmen en af dalen. En vooral dat afdalen was een verhaal apart. Wanneer je hoog boven in de wolken, met wei nig zicht van de Tourmalet naar beneden komt, wil je maar al te graag in de remmen knijpen. Vooral er grind op de weg ligt en er slechts een laag richeltje tussen jou en een diep ravijn zit, klopt het hart je wel even in de keel. Voor het vertrek had ik nieuwe rem- blokjes gemonteerd, maar die wa ren na een week wel versleten." Gerrit Luggenhorst (20) kan er, eenmaal behouden terug aan de Holtense Broekweg, geanimeerd over vertellen. Samen met broer Henk (29) bedwong hij beroemde en soms beruchte Pyreneeën-top- pen als de Tourmalet, de Col de Mente, de Aspin, de Peyresourde en tal van minder beduidende, maar krachten vretende land schapsreuzen. Een ervaring die hij niet graag had willen missen. Met de O AD naar de Pyreneeën. Als fervente wielerliefhebbers leek dat Henk en Gerrit Luggenhorst wel wat. Nadat de Rijssense Tour club vorig jaar het parcours ter plekke verkend had, nam de OAD deze fietstocht voor serieuze klim mers op het in het vakantiepro gramma voor 1988. Als lid van de Wielervereniging Holten leek dit economiestudent Gerrit en TNO- er Henk een leuke uitdaging. Maar niet iets watje zomaar doet. Bij te rugkomst hadden ze dan ook heel wat tips voor het fietsende echt paar Vasters dat morgen voor de zelfde tocht vertrekt. Gerrit Luggenhorst, die twee jaar geleden op aandrang van zijn buurjongen Erik Roelvink lid werd van de Wielervereniging Holten, had voor de tijd al vijfduizend kilo meter in de benen zitten. "Omdat ik door de week in Groningen stu deer, heb ik eigenlijk niet zoveel tijd om te trainen, maar die voor bereiding heb je echt wel nodig. En dan nog is het heel erg zwaar. De eerste dag moesten er al zes van de tien voortijdig afstappen. Wij ook ja. We fietsten toen met een tempe- Henk (links) en Gerrit Luggenhorst maken nu hun trainingskilometers weer in het vlakke buitengebied van Holten. ratuur van dertig graden van Per- pignan naar Ax les Therms. Zo'n 122 kilometer met stijgingspercen tage tussen de negen en twaalf pro cent. Toch merk je dat het steeds beter gaat. Gelukkig was het de tweede dag ook bewolkt. Dat scheelt meteen een stuk. Maar het is wel steeds berg op, berg af. In een dorpje heb je misschien twee kilo meter vlak, maar dan begint de volgende berg alweer. En niet zul ke kleintjes hoor! De derde dag hadden we bijvoorbeeld de Col de Mente en de Aspet, beide ook in de Tour de France opgenomen. Ge lukkig was de vierde dag een rust dag." Tandje lichter Tijdens die rustdag konden de Hol tense coureurs even bijkomen. Goede verzorging en goed mate rieel bleken erg belangrijk. Zo had Gerrit Luggenhorst het al snel be keken en monteerde hij in plaats van een tandwieltje 26 achter al vlug een 28. Maar ook daarmee was het afzien. "De vierde dag zal ik me nog lang herinneren" vertelt Gerrit. "Dat was echt de zwaarste dag. Toen hadden we zowel de Tourmalet, de Aspin en de Peyresourde te be dwingen. Een van de deelnemers moest al vroeg in de volgbus. Die was al eerder gevallen en werd nu ziek. Nee, afgezien van een fikse blaar en een steenpuist op het zit vlak hebben wij alles heel gehou den. Maar het had niet veel ge scheeld. Zoals die keer toen we tij dens een afdaling in een donker tunneltje een bocht naar links moesten maken. Als ik voor me niet de achterlichten van een auto naar links had zien zwenken, was ik rechtdoor gereden. Het is ook zaak goed te eten, maar dat was nog wel eens een probleem omdat we in de lunchpakketten uit het hotel alleen maar stokbrood von den. Hard ja, maar ook erg moeilijk naar binnen te krijgen. Met het uit Holten meegebrachte krachtvoer en de onderweg gekochte bana nen, hebben we die voeding toch kunnen aanvullen. En gelukkig had de volgbus een grote water tank want er is heel wat afgedron ken. Al met al hebben we onze doelstel ling gehaald. Van de kust van de Atlantische Oceaan over de Pyre neeën naar de kust van de Middel landse Zee en bovendien de be langrijkste bergen op de fiets be klommen. Af en toe deden we wel een stukje per bus hoor, maar al leen in geval van tijdnood. Nee, het was heel zwaar, maar ik had het niet willen missen. Nu wil ik ook nog graag een keer op de fiets over de Alpen. Misschien kan de OAD daar ook zo'n fietsvakantie organi seren."

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9