Dialezing van VW: klein maar fijn Hoolter Bock met Ronnie Tober en de Alpenzusjes Regen kan feestend Holten niet deren WEEK Boerendansers tekenen voor tweede Hoolter Dag U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Dijkerhoekers op de fiets OLM tegen beperking intensieve veehouderij Dijkman blijft toch in Holten Misverstand Naam: Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 juli 1988 - 40ste jaargang no.30 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 SV Holten Jan ten Velde is de nieuwe voorzitter van de voetballers binnen de SV Holten. Een man met eigen ideeèn, die zijn me ning niet onder stoelen of ban ken steekt. In het Holtens Nieuwsblad een gesprek met de man die nauwelijks nadere kennismaking behoeft. Maar hoe ziet de voorzitter Jan ten Velde eruit? Politie Morgen neemt wachtmeester Jan Bruggeman afscheid van de rijkspolitie-groep in Holten. Het verhaal van de man die 'lie ver rokken zag dan dat hij ze zelf aanhad' en niets moet heb ben van 'militaristisch gedoe'. Peuters In de serie over vrijwlligers- werk deze week een gesprek met Ingrid Morsink. Alweer tien jaar lang neemt zij een van de peutergroepen van de Stich ting voor Sociaal Cultureel Werk onder haar hoede. Een vrijwillige taak die ze niet graag zou missen. "Je gaat je aan die kinderen hechten." Klein maar fijn. Zo zou je de be langstelling voor de wekelijkse diapresentatie van de Holtense WV kunnen noemen. Hoewel de wèl aanwezige vakantiegasten erg enthousiast zijn over de met lichtbeelden verluchtigde kennis making met Holten, valt het aan tal geïnteresseerden tot nu toe te gen. "Maar we gaan er gewoon mee door" vertelt VW-beheerder An- dré Hoeben. "De reacties zijn ge woon erg positief. Hopelijk krijgt het initiatief meer bekendheid." Of het nu aan het eindelijk mooie weer ligt, of aan de geringe bekend heid is de vraag. Maar maandag- 'morgen om half elf zijn er in het verduisterde café 't Klavier maar vier bezoekers die de presentatie van de VW bij willen wonen. Dat valt ook André Hoeben tegen op deze eerste maandag in de bouw vak. "Vorige week had ik nog vijf tien bezoekers. Het is jammer dat er geen kinderen bij zijn. Een aan tal dia's is speciaal voor hen be doeld." Aan de twee echtparen uit Berken- dam (Noord-Brabant) en Kinder dijk (in de Alblasserwaard) zijn de dia's over de kinderboerderij in La ren of die van het Avonturenpark Hellendoom inderdaad niet be steed, maar voor hen blijft er ge noeg wetenswaardigs over. Onder het genot van een gratis kopje kof fie worden zij systematisch inge wijd in wat Holten (en omgeving) zoal te bieden heeft. André Hoeben blijkt zich in zijn korte periode in Holten goed inge werkt te hebben en prijst het toe ristisch produkt Holten met verve aan. Het Brabantse echtpaar is de vrijdag ervoor aangekomen en heeft in het weekeinde niet stil ge zeten. De NH kerk, bezoekerscen trum De Noetselerberg, de molen in Dijkerhoek en het gemeentehuis met varkens ("dat vinden we echt wel kunst hoor") komen al bekend voor, maar de aanvullende infor matie is vaak nog onbekend. De heer Stam uit Kinderdijk hoeft niet zo nodig naar de Dijkerhoekse molen ("die zie ik de hele week al"), maar heeft toch aardig wat opge stoken van de presentatie. 'Nu kim je wat gerichter dingen bezoeken. Ik vind dit een goed initiatief. Je zou er alleen meer bekendheid aan moeten geven. Het is dat we toe vallig op het VW-kantoor waren, anders hadden we het niet gewe ten." Overigens blijkt ook de infor matie over Holten als wintersport plaats voor de aanwezigen verras- Hef echtpaar Stam uit Kinderdijk kijkt nieuwsgierig naar war André Hoeben van de WV allemaal uit zijn projector tovert. send. "Goh, dat wisten we niet" klinkt het verbaasd bij de plaatjes van een fraaie Holterberg in win tertooi. Gewapend met voldoende tips voor een welbestede vakantie week gaat het daarna de natuur in. "We zullen de andere mensen op de camping op de hoogte stellen van deze diapresentatie" klint het be moedigend voor André Hoeben. Die campings blijken, ondanks het minder fraaie weer van de afgelo pen weken, over het algemeen goed bezet. Een vluchtige telling leert dat de bezettingsgraad toch wel zo'n zeventig tachtig procent is. Een drukte die ook te merken is aan de wekelijkse huifkartochten van de WV. Elke woensdagmid dag gaat het nu twee keer (14.00 uur en 15.30 uur) richting Beuse- berg. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting .Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Na zes jaar een luisterend oor te zijn geweest voor veel ouders en belangstellenden wil Siska van Ot- terlo ifit Deventer stoppen als con tactpersoon van de werkgroep Kind en Ziekenhuis. Vanaf sep tember komen er twee nieuwe tele foonnummers beschikbaar. Op 05700-52291 kan men afspraken maken voor bijv. gastlessen, infor matiebijeenkomsten met dia- of vi deopresentatie of voor veertien daagse scholenprojecten. Voor fol ders en informatiepakketten, huur van een voor- of nazorgkoffer voor kinderen of om zo maar eens met iemand te praten over een (goede of slechte) ziekenhuiservaring met een kind, kunnen ouder 05729-4388 bellen. Onder ideale weersomstandighe den hield de buurtvereniging Dijk erhoek de jaarlijkse fiets-puzzel- tocht. Tussen zeven en acht uur vertrokken 90 deelnemers richting Loo-Bathmen. Tegen half elef wa ren de prijswinnaars bekend. Bij de kinderen won W. Noteboom, ge volgd door P. Bosma en B. Rensen. De dames hadden in I. Haverslag de eerste prijswinnares en J. ten Wolthuis en J. Hoefman legden be slag op de tweede en derde plaats. Bij de heren tenslotte eindigde J. Wissink als eerste voor J. ten Wolt huis en W. Wissink. III MiII Dat Holten in feeststemming ver keert, behoeft waarschijnlijk geen nadere uitleg. Met de klan ken van het Folklorefestival, de eerste Hoolter Dag en de Dorps feesten nog in de oren konden de feestvierders al flink aan hun trekken komen. Maar er is meer. Op dinsdag 2 augustus staat de volgende Hoolter Dag op het pro gramma. De Holtense Boerendan sers hebben even op adem kunnen komen, maar gaan er nu weer met volle kracht tegenaan. Zum Hool ter Bock heet de avond die ze vol gende week dinsdag op de Smids belt presenteren. Een artiestena vond met Ronnie Tober, de Alpen zusjes, Superfly en de Hoolter Jacksons. „Reuze gezellig" weet Boerendansers-voorzitter Dick Plekkenpol nu al. landse Amerikaan of Amerikaanse Hollander die de meezingers onge twijfeld weer op zijn hand weet te krijgen. Of anders de Alpenzusjes wel, die al eerder met groot succes in Holten optraden. Veel verwachten de organisatoren ook van de formatie Superfly. Een nog niet zo bekende naam, maar wie weet dat hierachter de winnen de Songfestival groep Teach In uit Enschede schuil gaat, is voorbe reid op een daverend optreden compleet met lichtshow. Samen met het huisorkest van de Holten se Boerendansers, de Hoolter Jacksons betekent dit van 19.00 uur tot 11.30 uur een avondvullend programma. De groep Superfly „Zum Koolter Bock" is in Holten geleden kregen tijdens het Folklo- ondertussen een bekend begrip, refestival Dennie Christian en Sas- Vorig jaar trok dit evenement een kia en Serge de tent op Kalfster- volle Smidsbelt en een paar weken mansweide plat. Voor dinsdag avond 2 augustus hebben de Hol tense Boerendansers weer enkele „klappers" gecontracteerd. Ron nie Tober bijvoorbeeld, de Neder- Groot terras Daarvoor wordt de Smidsbelt om getoverd in een sfeervol terras met driehonderd zitplaatsen. Rondom zorgen kraampjes met hapjes en drankjes voor de nodige verpozing en kan ter vermaak het envelop- penspel worden gespeeld. De ar tiesten zullen voor iedereen goed zichtbaar op een groot podium op treden. Een podium dat bij slecht weer overdekt kan worden. „Maar we gaan ervan uit dat het mooi weer wordt" spreekt Dick Plekken pol hoopvol. Dat helpen we hem hopen. De OLM heeft zich fel gekeerd te gen de beperkingen van de inten sieve veehouderij in de zones 3 en 4 die de streekplanherzieningen de Overijsselse landbouw willen opleggen. De gebieden 3 en 4 zijn de delen van de provincie waar de overheid het accent legt op natuur en milieu en minder op de land bouw. Ook delen van het Holtense buitenbied liggen in die zones. De OLM vindt dat de landelijke po litiek de aangewezen instantie is om aandacht aan het milieu te be steden en dat het niet provinciaal via een streekplan hoort te gebeu ren. Gezien de strenge voorwaar den die al bestaan vindt de OLM dat uitbreiding en nieuwvestiging in grondwaterbeschermingsgebie den en de landelijke gebieden 3 en 4 verantwoord is en daarom moge lijk moet blijven. De nu voorgestel de regeling voor intensieve vee houderijen wordt onzinnig en on- tuitvoerbaar genoemd. Bij nader inzien heeft de heer D. J. Dijkman toch besloten zijn benoe ming tot directeur van de Rabo bank in Zelhem niet te accepteren. Hij blijft hoofd van de afdeling Be drijven en plaatsvervangend direc teur van de Holtense Rabo-bank. In het verhaal over het Folklorefes tival in het Holtens Nieuwsblad van 14 juli is sprake van een ver keerde interpretatie van de woor den van opperwachtmeester Ten Tusscher van de Rijkspolitie Hol ten. Daar waar hij het heeft over het weghalen van borden langs de invalswegen, is het zeker niet zo dat Provinciale Waterstaat daar voor verantwoordelijk was. "Inte gendeel" stelt Ten Tusscher. "De samenwerking met Provinciale Waterstaat is altijd uitstekend." A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 In de stromende regen is dinsdag het Holtense Dorpsfeest van start gegaan. Maar indachtig de woor den van burgemeester W.L.F.C. van Rappard werd er niet over het weer gesproken. Feestvieren was het parool en dat werd op de ker mis en in de tent van carnavals vereniging De Fienpreuvers met een in praktijk gebracht. De verte genwoordigers van gemeente en Holtense Handelsvereniging ga ven daarbij het goede voorbeeld. Met voorop gastvrouwe Tineke Wolters werd meteen een rond wandeling over het feestterrein gemaakt. In zijn openingswoord riep HHV- voorsitter Albert van der Maat de beginjaren van de Holtense brade rie terug. "Jammer dat de combi natie van kermis met braderie is verlaten" vond Van der Maat. Maar hij had er ook begrip voor dat de j Holtense middenstanders in de loop der jaren door drukke werk zaamheden en vaak slecht weer hun kraampjes hadden opgebro ken en alleen de kermis overbleef. In de toekomst wil de HHV, die nu de organisatie van het jaarlijkse Dorpsfeest weer in eigen handen heeft genomen, terug naar de oude situatie. Bovendien zullen de ba ten van de kermis (de pachtgelden die de exploitanten moeten beta len) worden aangewend voor zo- meractiviteiten in het algemeen. "Daarover moeten we met de orga niserende verenigingen van de Hoolter Dagen nog rond de tafel gaan zitten" vindt Van der Maat. "Maar ik kan me voorstellen dat we van dat geld bijvoorbeeld een per manente aankleding voor de Smidsbeld kopen. Decors bijvoor beeld, die zowel bij een country- avond als bij een artiestenavond kunnen worden gebruikt. Dit jaar verkeert het Dorpsfeest nog in een overgangsfase, maar we willen toch naar een bredere opzet. Ver schillende kermisexploitanten hebben daar ook om gevraagd. Die vinden ook de combinatie van ker mis met een braderie aantrekkelij ker." Blauw-witte Keunebar Dit jaar moet Holten het dus nog met een kermis alleen stellen, maar daar werd dan ook meteen druk gebruik van gemaakt. Met name de Octopus en de botsauto's bleken flink in trek, maar ook de verschillende goktenten trokken flink wat klandizie. In de (blauw witte) Keunebar van de Fienpreu vers was het aanvankelijk nog rus tig, maar gaandeweg vulde de op flink wat dorstige gasten bereken de tent zich toch meer en meer. Vooral met de live-muziek heeft de plaatstelijke carnavalsvereniging middernachtelijk uur is het s het gementehuis een gezellige een goede greep gedaan. Tot het avonds aan de voet van de kerk en boel. Gastvrouwe Tineke Wolters „knipt" de Holtense dorpsfeesten open.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1