m - V, *i Regioteam op volle sterkte tegen Twente Motorcross-Drieluik 31 juli in Borculo Amateurs op wachtlijst voor Ronde van Holten Egberts wint overnachtvlucht Ome Joop's Tour komt door Holten Jeugdploeg OKI A derde op NK J aaragenda Veneklaas zet progressie voort Kolschool onbedreigd bij zwemwedstrijden MgfS HOLTïNS NIEUWSBLAD Nog plaats bij jamsessie DONDERDAG 21 JULI 1988 Bij de overnachtvlucht vanaf Ruf- fec is G. Egberts duidelijk als win naar uit de bus gekomen. Voor de afstand over 833 kilometer waren 48 duiven van PV De Bergvliegers uitgekorfd. Egberts haalde de plaatsen 1,2,4,9,10,12 en 14. Om de duiven te laten overnach ten werd de lossingstijd op vrijdag middag 14.30 uur gesteld. Dat de eerste duif van Egberts zich al om 05.11 uur meldde had niemand ver wacht. De duif was ook in het rayon Berg en Dal (waarin zes vere nigingen meedoen) de eerste met een gemiddelde snelheid van 101 kilometer per uur. De uitslag van af Ruffec: G. Egberts, G.J. Koet sier (3,7), G. Steunenberg (5,15), comb. Oolbekkink-Tijhof (6,16), G.G. Kwintenberg (8), Joh. Veld huis (11), M. Lodeweges (13). Den Bosch De tweede vlucht met jonge dui ven ging vanaf Den Bosch (102 ki lometer). Hiervoor waren 397 dui ven uitgekorfd, die om 12.40 uur in vrijheid werden gesteld. Henk Paalman klokte om 13.45 uur het eerst (een gemiddelde snelheid van ongeveer 92 kilometer per uur). Uitslag vanaf Den Bosch: H.J. Paalman (1,3), H. Jansen (2,8,10,45,48), G.J. Koetsier (4,30,67), J. Aaftink (5,7,27,31), H. van Beek (6,74), G.G. Kwintenberg (9,21,22,24,37), M. Lodeweges (11,12,14,25,28), comb. Oolbek- kink-Thhof (13,16,17,18,20), G. Eg berts (15,40,61,72,75), E. Veneklaas (19,54,62,79), Joh. Veldhuis (23,26,36,43,44), T. Schuppert (29,32,41,42). ÖittSI i. fjffl De wisselbeker van de Zwemclub Twenhaarsveld staat het komen de jaar in de prijzenkast van de Kolschool. De zwemmers en zwemsters van deze basisschool bleken bij de jaarlijkse wedstrij den het rapst. Na 29 spannende on derdelen werd de Dorpsschool met ruim verschil verslagen. Voor het door ZC Twenhaarsveld en de scholensportcommissie ge organiseerde kampioenschap be stond een grote publieke belang stelling. De toeschouwers zagen maar één start die door starter Pe ter Corstanje moest worden terug gefloten. Voor iedere serie waren er door de Holtense basisscholen punten te verdienen, terwijl de af sluitende estafette dubbele pun ten opleverde. De groepen 3 en 4 kwamen uit op de schoolslag en de groepen 5 tot en met 8 op school slag, vrije slag en rugslag. Daar waar de Kolschool over de snelste zwemmers en zwemsters bleek te bezitten, kwam dat ook naar voren b(j de estafette. Op dit afsluitende onderdeel werd voor Dorpsschool en Haarschool aangetikt. Om de jury even tyd te geven om de pun ten te tellen en de diploma's uit te schrijven werd nog een afvalrace gehouden, waarbij Edwin Knapen by de jongens en Pascalle Udink bij de meisjes als overwinnaars uit het bad kwamen. In de einduitslag eindigde de Espelose Bosschool op de laatste plaats, maar gezien het kleine aantal leerlingen verweerde deze school zich kranig. De einduitslag was: 1. Kolschool (154 pnt.), 2. Dorpsschool (131 pnt.), 3. Haarschool (106 pnt.), 4. Het Kompas (95 pnt.), 5. De Schakel (92 pnt.), 6. De Bosschool (41 pnt.). Een stoet van ruim 150 kinderen zal woensdag 27 juli tussen onge veer 11.30 en 11.45 uur op de fiets door Holten trekken. Het zijn de deelnemers van Ome Joop's Tour door Nederland. De Ome Joop's Tour is een tien daagse fietsvakantie door Neder land voor jongens en meisjes In de leeftyd van tien tot veertien jaar. De kinderen fietsen ln een normaal tempo en de afstanden zijn zoveel mogeiyk aangepast aan de Jeugdi ge rennes. Zondag 24 Juli gaat de toer van start in Beneden-Leeu wen. De finish ls woensdag 3 au gustus ln Arnhem. Men slaapt on derweg veelal in sporthallen of scholen, waarin 's avonds diverse activiteiten worden georgani seerd. Voorts staat er allerlei uit stapjes op het programma, zoals o.o. een bezoek aan het Avonturen- park ln Heilendoom. Als in een echte tour, wordt de stoet gevolgd door een bezemwa- geh, waarin de tourtmonteurs wer ken aan lekke banden en defect ge raakte fietsen. Ook reclamewa gens ontbreken niet in de Tour. Net als in de Tour de France kun nen de kinderen de fel begeerde gele en de dagklassementstrui be halen, waarby gekeken wordt naar sportiviteit, gedrag, kameraad schap corveeën en verkeersdicipli- Ome Joop's Tour vind zijn oor- sproin in de vijfitger jaren toen Joop Legersteen het initiatief nem kinderen die niet aan vakantie toe kwamen toch een fietsvakantie te bieden. Aanvankelijk had de fiets vakantie een puur Amhmes karak ter, maar ln de loop der tijd ls de Tour uitgegroeid tot een nationaal evenement. Holtenaar René Bannink is een van de door Gerard Somer geselecteerde regiospelers. Het Twents-Sallandse regioteam, dat donderdag 28 juli op sportpark Meermanskamp FC Twente ontmoet, verschijnt op volle sterkte. On danks de vakantieperikelen heeft trainer Gerard Somer zijn favoriete elftal kunnen samenstellen. "Ik ben bijzonder optimistisch" vertelt de ex-trainer van Heracles die nu de zaterdag-tweedeklasser Excelsior '31 onder zijn hoede heeft. "Natuurlijk is FC Twente al veel verder in de competitievoorbereiding, maar de motivatie kan een heieboel goed maken. Ik reken erop dat dat deze jonge en talentvolle amateurvoetbal lers tegen een zo gerenommeerde tegenstander extra sterk voor de dag komen. De echte voetballiefhebber komt in ieder geval aan zijn trek ken." 26 tl m 29 juli: Dorpsfeest. 27 juli: Autocross 29 juli: Ronde van Holten. 30 juli: Touwtrekkampioenschap Holten AUGUSTUS: 2 augustus: Hoolter dagen 3 augustus: Vakantiepuzzelrit 9 augustus: Hoolter dagen 13 augustus: fokdag Holbatheo 16 augustus: Hoolter dagen 21 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 23 augustus: Sterkste man van Hol ten. 26 augustus: School-en volksfees Espelo. 27 augustus: Triathlon Holten School-en Volksfeest Espelo. 30 angustus: Kleintje RAI (Occa sionshow) SEPTEMBER: 10 september: Vrije markt. 17 september: Dag van het paard. 23 september: Reünie Dagmavo voor volwassenen, aula SGH 18.30 uur; Revue DAT Dyker- hoek. 24 september: Holterbergfietstoer- tocht; Revue DAT Dykerhoek; dansavond Fienpreuvers in de Poppe. 25 september: Kampioenscross zy- spannen. 26 september: Raadsvergadering 27 september: informatieavond rapport Oranjewoud 28 september: Middenstandsbeurs 29 september: Middenstandsbeurs 30 september: Middenstandsbeurs. OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 8 october: Dansavond Bonte Paard 24 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: Holtérbergloop. 30 oktober: Erwin-autocross (onder voorbehoud) NOVEMBER: 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 17 december: show sv Bato. 19 december: Raadsvergadering. JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- sink. 15 januari: Oliebollencross. 25 januari: Concert Forum Filhar monisch MAART: 4 maart: Jaarhjkse Postzegelruil beurs. MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. JUNI: 3 juni: Stratenvoetbaltoemooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. Voor de vorig seizoen zo sterk spe lende Twente-ploeg van techni sche directeur Kees Ry vers en trai ner Theo Vonk wordt het dus geen "makkie" op 28 juli. Voor de wed strijd, waarvoor scheidsrechter Ben Leushuis uit Goor om 19.00 uur op Meermanskamp het begin- signaal geeft, heeft Gerard Somer uit de hele regio spelers geselec teerd. Uiteraard leveren ook de plaatseUjke clubs hun aandeel. Blauw Wit wordt vertegenwoor digd door Hans Stam en Henry Stam en Holten door doelman Er- win Stukker, René Bannink en Jack Speelman. De rest van de se lectie ziet er als volgt uit: ABS (Reinier Stegeman), De Zweef (Paul van Leeuwen en Hans Souve- rein). Excelsior (R. Klein Horst man en Dinant Lohuis), GFC (Pe ter ten Brinke), Hector (H. Olij- dam), Haarle (Leander van Ree), Markelo (Bert Schippers en Johan Jansen) en Witkampers (M. Wijn bergen). Geen spijt Jan ten Velde, de nieuwe voorzitter van de voetbalafdeling van de SV Holten, durft geen voorspelling te doen van het te verwachten toe schouwersaantal. "Maar ik weet ze ker dat de mensen die komen kij ken, geen spüt daarvan krijgen. Natuuriyk zijn er veel Holtenaren op vakantie, maar daar tegenover staat dat er erg veel toeristen in het dorp zyn. Die kunnen ln Holten nu een eredivisieclub van formaat aan het werk zien.' Voor de wedstrijd, die de SV Hol ten samen met café-reataurant De Poppe organiseert, wordt de Holte naren verzocht zoveel mogelijk met de fiets te komen om parkeer problemen te voorkomen. OKIA heeft de toekomst. Dat bleek afgelopen zondag bij het open Nederlands kampioenschap in de 520 kilo-klasse in Lonneker. Met een derde plaats, een prachti ge beker en een medaille voor elk ploeglid werd de thuisreis naar Holten aanvaard. Tegen Heure I was OKIA kansloos, maar tegen Treklust, Vorden, Heu re H en Eibergen werd de volle winst behaald. In de wedstrijd te gen De Bisons stond de tweede plaats op het spel. Op een spekglad veld werd één keer gewonnen en één keer verloren, waarna de be slissende trekbeurt op het gladde gedeelte weer verloren ging. Ook de senioren van OKIA waren in Lonneker aanwezig voor hun laatste nationale wedstrijd. In de 640-klasse werd de vijfde plaats niet meer verbeterd. Nog wel werd titelverdediger Eibergen een punt afgesnoept, maar OKIA liet verder teveel punten liggen. Succes was er wel voor Marietje Brinks die met haardamesploeg Nederlands kam pioen werd. Egbert Veneklaas, het parade paard van de afdeling atletiek zet de progressie van de laatste we ken voort. De 26-jarige Holter- broeker is ondertussen een erva ren rot in het loperspeloton, maar zit nog niet echt aan zijn plafond. Vooral om zijn snelheid aan te scherpen loopt Veneklaas in wed strijden met een sterk deelne mersveld. De 10 kilometer-loop in De Lutte was er daar een van. Egbert Veneklaas liet wijseiyk na tionale topper Richard Vollen broek lopen en koos het kielzog van de andere Twentse topper Ruud Onland. Aangezien die de vorige dag nog een wedstrijd had gelopen, ging hy in de slotfase voor de byl. Veneklaas eiste in een tyd van 32 minuten en 37 seconden de tweede plaats voor zich op. Slechts 25 seconden achter winnaar Vol lenbroek. Ap Koetsier liep de af stand in een tyd van 41 minuten en 10 seconden. Start en finish van de Ronde vdn Holten zijn gewoontegetrouw in de Dorpsstraat ter hoogte van de Smidsbelt. Voor de jam-sessie die zaterdag 23 juli in De Schure wordt gehouden, is er nog plaats voor musici of zan gers/zangeressen die willen mee doen. Het is wel zaak op tyd te ko men om nog het een en ander door te nemen. Er is een zanginstallatie aanwezig, alsmede een drumstel. Andere instrumenten moet men zelf meenemen. De zaal is open om 20.00 uur en de optredens beginnen om 21.00 uur. De toegang is gratis. Dat de Ronde van Holten een goe de naam heeft in wielerkringen mag blijken uit de inschrijving voor dit jaarlijkse evenement. De vaderlandse amateurtop stond dermate te dringen voor dit plaat selijk criterium dat een wachtlijst moest worden aangelegd. Voor de koers over 80 kilometer op vrijdag 29 juli komen bekende namen als piet Kleine, Henk Boeve, Erik Cent, Reinier Hassink, Gerard Mohlmann, Fons Schootman en Jan Spijker naar Holten. Ook de dames zullen (na een afwezigheid van drie jaar) weer hun rondjes door Holten draaien. Om 19.00 uur precies zal in de Dorpsstraat het startschot worden gelost voor de dameskoers over 40 kilometer. De organisatie is als vanouds weer in handen van IJs club De Noordpool i.s.m. wielerver eniging Cycle '75 uit Nyverdal. Door een maatregel van de KNWU, die niet toestaat dat er meer dan één dameskoers per dag wordt ver reden, komen flink wat fietsende vrouwen uit het hele land naar Hol ten. Een sterk bezet veld is het ge volg en wellicht komen daarbij nog enkele vedetten vers uit de Tour de Feminin in Frankrijk. Amateurs Opvallende aanwezige bij de ama teurs is Piet Kleine, die voor Hol ten een speciaal plekje in zijn hart schijnt te hebben. De oud-schaats kampioen uit Kerkenveld by Hoo- geveen zet zyn beslommeringen als postbode even opzy om hier aan de start te verschijnen. Kleine bewees vorig jaar nog niets aan scherpte te hebben ingeboet toen hy de Holtense ronde op zijn naam bracht. Ook Henk Boeve uit Ny verdal is van de partij. Na een kort stondig avontuur by de profs is hij weer een van de sterke amateurs. Tegenstand is er genoeg. Erik Cent uit Goor, Reinier Hassink uit Nee- de, Fons Schootman uit Neede en Jan Spijker uit Kampen (oud-win naar van de Ronde van Holten) hebben bewezen om de voorste plaatsen mee te kunnen doen. Daarnaast zyn er enkele veelbelo vende eerstejaars amateurs waar van René Nijhuis uit Markelo on langs in eigen huis met een tweede plaats verraste. De start van de amateurs wordt verwacht om on geveer 20.00 uur. Zondag 31 juli strijden de beste motorcrossers van Nederland op circuit de Kooibossen in het Gel derse Borculo om de fel begeerde punten voor het Nederlands kam pioenschap. Pedro Tragter (125cc), Gert Jan van Doorn (250cc) en Kees van der Ven (500cc) komen als lijstaanvoerders naar Borculo. Zeker is in ieder geval dat er in iedere klasse een aantal gevaarlij ke concurrenten op de loer liggen. Op het circuit in Borculo mag het publiek daaorm veel strijd ver wachten. De jubilerende Borculo- se MAC heeft er alles aan gedaan om van dit evenement een echt top-evenement te maken. Wanneer we het over de Neder landse top hebben dan hebben we het automatisch over de wereld top. Immers de Nederlandse rij ders staan internationaal héél hoog aangeschreven. Bij het noe men van hun namen weten ook niet-cross-insiders meteen waar je het over hebt als je de namen van Dave Strijbos, John van den Berk en Kees van der Ven noemt. Pedro Tragter, de deze maand 20 jaar ge worden Honda rijder uit Epse, voert momenteel de NK-ranglijst bij de 125 cc aan. Dave Strijbos is zijn grootste belager. In het we reldkampioenschap is dat omge keerd, daar is Strijbos de sterkste. Tragter had in het begin van dit seizoen de zaakjes wat beter voor elkaar en daar plukt hij nu nog de vruchten van. Gelukkig is Strijbos niet iemand die zich gemakkelijk gewonnen geeft, sterker nog, hij heeft een vreselijke hekel aan ver liezen. Andere kanshebbers voor een manche-overwinning in Bor culo zijn o.a. Frank Xhofleer uit Oss, Edwin Evertsen uit Duiven, Jan van Oorschot uit Liempde en Jacob Barth uit Doetinchem. Van de tot nu toe zes verreden manches in de 250 cc heeft Gert Jan van Doorn er vyf op zyn naam geschre- r' Pedro Tragter is favoriet in de 125cc-klasse ven. De zesde ging naar Neder lands kampioen Mark Smits. We reldkampioen John van den Berk heeft nog geen enkele manche ge wonnen. De rijders geven elkaar duidelyk niks kado. De Boekselse Cagiva fabrieksrijder Van Doom is er steeds op belust om de Yamaha fabrieksrij der Van den Berk in het NK te kloppen. Willem Palthe uit Almelo heeft de NK-wedstrijd in jtforg moeten missen vanwege een rugblessure. In Borculo hoopt hy weer van de partij te zij. Erwin San- derman uit Markelo moet probe ren zijn schamele puntentotaal van „1" wat uit te breiden. In de 500cc is Kees van der Ven „King". Zes manches gereden, zes manches gewonnen. In het wereld kampioenschap mag het hem dan iets minder goed vergaan als ver wacht werd, in Nederland blijkt hij nog steeds niet te kloppen. Gerard Rond wil daar toch eens verande ring in brengen. Gerard: „Ik heb mijn Kawasaki nu goed voor el kaar, nu nog dat beetje geluk en ik pak misschien een manche-over winning. Maar Kees is iemand die zich niet zomaar voorby laat rij den". Nederlands kampioen Carlo Hulsen is er dit jaar nog nauwely ks aan te pas gekomen. Om zijn naam hoog te houden zal er in Borculo eindelijk eens iets moeten gebeu ren. Dinand Zijlstra uit Heilen doom aast op de derde plaats die momenteel nog ingenomen wordt door vechtjas Peter Herlings. Hen ri Sanderman uit Markelo is in de 500cc een goede middenmoter.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7