"Je valt geen mensen aan, maar hun ideeën" -m "Oude hap" SGH maakt gebruik van DOP-regel W?f.i Geen nieuwe kans voor muziekschool Vooreen rustig vakantiegevoel. Rabobank S Holten heeft er weer 'n kapper bij B en W ontbreekt op afscheid Programma recreatietent HOLTENS NIEUWSBLAD Henny Jan Robers bleef zichzelf in de raad: DIT BLAD BRENGT IEDERE WEEK EEN MARKT BUU THUIS, '"Betrokken in woord en daad" DONDERDAG 21 JULI 1988 5 Henny Jan Robers:Door VVD-ers gekozen, maar gewerkt voor de hele gemeenschap: "De oude Johan van Geenhuizen zei altijd dat je pas Holtenaar was, wanneer je opa ook in Holten was geboren. Maar hoewel ik hier pas 21 jaar woon, voel ik me zeker geen import. Ik geef verreweg de voorkeur aan zo'n kleine gemeen schap boven een grote stad als En schede waar ik vandaan kom. Hier kent men elkaar nog en als je ziet wat er in Holten allemaal kan, dan is dat formidabel." Veertien jaar lang zat Henny Jan Robers (53) namens de WD in de Holtense gemeenteraad. "Een kleine raad, waarin je gelukkig iedereen nog kent. Politiek zijn het je tegenstan ders, maar dat hoeft toch niet in de privésfeer door te werken? De me ningen mogen best verschillen, maar na de tijd moetje samen een biertje kunnen drinken. Na een vergadering moet je elkaar nog steeds de hand kunnen geven. Je bent toch nog steeds dezelfde men sen? Ik heb nooit mensen persoon- Of Holten wel genoeg haar heeft voor zoveel kappers, wilde markt meester Jansen weten. Maar ge zien de drukte die er meteen de eerste dag al heerste, voorziet Ma rilyn Hairfashion wel degelijk in een behoefte. De nieuwe dames- en herenkapsalon op de hoek van de Smidsbelt en de Dorpsstraat wordt gedreven door Ruud en Ma rilyn de Groot. Het kappersecht paar was op zoek naar een ge schikte plek in de regio en het oog viel op Holten. Na een drastische renovatie, waar bij onder meer de muur naar het woongedeelte werd uitgebroken, werd de voormalige winkel van De Bazuin omgetoverd in een van alle moderne gemakken voorziene kapsalon. "We vonden dit een lijk aangevallen, maar altijd hun ideeën. Toch is dat in de Holtense raad wel eens gebeurd. Ik heb dan de neiging om weg te lopen. Vaak worden raadsleden in zo'n geval onder druk gezet door hun achter ban. Dat irriteert mij." Oppositie De achterban van Robers bestond veertien jaar lang uit WD-ers. Na de breuk met Gemeentebelang be landde de Holtense makelaar sa men met Fransje ter Doest in een raadszetel. En in de oppositie, want hoewel de liberalen er in de loop der tijd een zetel bij kregen, behoorde een WD-wethouder in al die tijd niet tot de politieke moge lijkheden. "Ach" relativeert Robers het college-lidmaatschap. 'In de oppositie zijn is niet altijd slecht. Vaak verwacht de achterban van een wethouder ook meteen tastba re resultaten. En dat wil nog wel eens tegenvallen. Wij hebben altijd prachtig punt" verklaart Marilyn de keuze voor de Smidsbelt. "Ge zellig aan een pleintje en lekker druk. Dat merkte je de eerste dag al. Vanaf half negen 's morgens liep het meteen aan." Terwijl ze even uitpuft in de met veel lichte kleuren stijlvol aange klede kapsalon, noemt Marilyn de Groot in het kort de sterke punten van Holtens nieuwste haarstudio. "Voor zowel dames als heren en voor jong en oud hebben wij een ei gen stijl. Enerzijds houden we de modetrends bij, maar ook knippen we de gangbare modellen. Die va riatie houdt het werk leuk." Het werk bij Marilyn Hairfashion wordt, afgezien van Marilyn en Ruud de Groot, verricht door twee medewerksters. oppositie gevoerd met een alterna tief achter de hand. Je moet niet alleen maar nee roepen, maar met een andere oplossing komen. De noordelijke rondweg is zo'n alter natief voor de verkeersproblema tiek. Nee, ook dit college wil er nog niet aan. Maar wacht maar af, zo'n rondweg komt er. Soms moetje erg veel geduld hebben. En je moet za ken kunnen inslikken wanneer je merkt datje geen steun krijgt. Op die manier kun je veertien jaar lang gemotiveerd oppositie voe ren. Maar ik voorspel dat de WD over twee of zes jaareen wethouder krijgt. Dan hebben we zeker vier zetels en horen we bij de twee grootste partijen. Nee, opnieuw sa menwerken met Gemeentebelang zie ik niet als een reële mogelijk heid. Dat zou ons trouwens maar 400 stemmen opleveren, dat is de WD-inbreng bij die partij." De standpunten van de betrokken partijen rond de toekomst van de muziekschool blijven onwrikbaar tegenover elkaar staan. Vorige week woendsdag heeft opnieuw een gesprek plaats gevonden tus sen het college van b en w en de vakbonden, maar daar zijn geen nieuwe gezichtspunten op tafel gekomen. Het college blijft bij het standpunt dat er niet meer dan 80.000 gulden beschikbaar is voor het muziekon derwijs in Holten, terwijl door vak bonden, leraren en bestuur van de Muziekschool een plan is inge diend waarvoor structureel 110.000 nodig is. Wethouder Dalhuisen verklaarde op de wekelijkse persconferentie dat de bal nu weer op de speelhelft van het bestuur van de muziek school ligt en dat het hun verant woordelijkheid is of en hoe men met dit gegeven verder wil gaan. Afhankelijk van de verdere gang van zaken, wil het college - op z'n laatst na de herfstvakantie - een WD-er of niet, Robers fungeerde jarenlang als een praatpaal voorde hele Holtense gemeenschap. Iets waar hij in het geheel niet moeilijk over deed. "Ik ben gekozen door een bepaalde groep Holtenaren, maar je zit er toch voor het belang van heel Holten? Natuurlijk heeft mijn werk als makelaar het voor deel dat je veel onder de mensen bent. Daarom was ik ook vaak woordvoerder in de fractie. Bij mij komen ze snel met hun problemen. 'Ik stem nit op oe Robers' vertellen ze er dan bij. Maar daar gaat het mij ook niet om. Sommige zaken liggen bij alle Holtenaren gevoelig. Zoals de woonwagenlokatie bij het kerkhof, die nu gelukkig niet door gaat. Daar zijn enorm veel emoties los gemaakt. Als college zou ik me dood schamen en ik genoot er dan ook van dat ze bakzeil moesten ha len. Dat was zeker geen goed be leid. Vooral bij die gevoelsmatige punten wordt ik emotioneel. Dat een reünie, waarvoor hij gastvrij zijn woning beschikbaar stelde. Maar ook voor de overige leraren (pardon, docenten) waren er loven de woorden van Bakker. Het mu- consulent muzikale vorming voor de basisscholen aanstellen. Indien dit een van de leraren van de mu ziekschool is, zal dat zelfs eerder kunnen geschieden. Daarnaast denkt men aan particuliere mu zieklessen die door 'een collectief van voormalige leraren van de mu ziekschool gegeven kunnen wor den in het nieuwe Dorpshuis. De le raren van de muziekschool hebben inmiddels laten weten niet mee te willen werken zo'n plan omdat men dat als 'verraad' beschouwt tegenover hun opvatting van het muziekonderwijs. was ook zo bij de verkoop van de burgemeesterswoning aan burge meester Van Rappard. Als enige van de raad heb ik tegen gestemd. Puur gevoelsmatig. Ik vond dat je dat niet kon maken terwijl oud- burgemeester Enklaar een half iaar eerder vergeefs geprobeerd had de woning te kopen. Ach, ei genlijk zijn er niet zoveel echt poli- ziekvak van Fransen (30 jaar aan de school verbonden) noemde de rector een "moeilijk en belangrijk vak". Speciale dank aan het adres van de Muziekleraar was er voor het oprichten van het brugklasor kest, waaruit later de big band van de Scholengemeenschap ont stond. Van docent handelskennis Feith zal Bakker vooral de geestige op merkingen in de docentenkamer missen, zo stelde hij. "In de 26 jaar dat Feith aan de school verbonden was, kwam hij de leerlingen steeds tegemoet." Ook docent geschiedenis Van Maurik (24 jaar), met wie Bakker jarenlang als adviseur van de ou derraad optrad, kreeg een speciaal woord van dank. Vooral de manier waarop hij als schöoldecaan leer lingen had gestimuleerd om toch vooral verder te leren, kreeg de waardering van de SGH-conrec- tor. Docent Engels D. Onrust sloot de rij van toegesprokenen. Hij was dan ook de jongste'in dienstjaren met zijn 13 SGH-jaren. Bakker be kende wel eens getwijfels te heb ben of hij een leraar of een cabare tier in huis had gehaald en die faam maakte Onrust meteen waar door een komische speech af te ste ken namens de scheidende DOP- pers. Dat hij daarbij de confronta tie met de "niet-geachte burge meester" niet schuwde, mag teke nend zijn voor de verhouding tussen de SGH-docenten en Van Rappard, waar het de eventuele fu sie van de Scholengemeenschap tieke punten in zo'n raad. Dan gaat het vaak om zaken als de vaststel ling van de onroerend goed belas tingen of om benoemingen op poli tieke posten. En nu de meeste com missies openbaar zijn, is het in de raad vaak al een bekeken zaak. Dat blijf ik trouwens een slechte ontwikkeling vinden. De stand puntbepaling in de commissiever- met de SG De Marke betreft. On rust had voor de school ook een ca deautje meegenomen. In de docen tenkamer prijkt sinds kort een set woordenboeken. Wellicht dat de beginnende docenten, waarvoor de DOP-regeling in eerste instan tie is opgezet, dar nog hun voordeel mee kunnen doen. gadering gebeurt in een te vroeg stadium. Ja, betrokken zal ik voor lopig nog wel blijven, alleen de tijd ontbreekt." 'Betrokken in woord en daad" vatte burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard tijdens de laatste raadsvergadering voor de vakantie de verdiensten van het scheidende WD-raadslid Robers samen. "Hij heeft zijn rol met verve vervuld" meende Van Rappard. "Soms emotio neel, maar altijd correct. En Robers bezat de bestuurlijke kwaliteit om te kunnen geven en nemen. Ook als niet-raadslid komen we hem nog wel tegen." Robers zelf vond al die loftuitin gen maar overdreven. Hij liet nog eenmaal alle WD-raadsle- den de revue passeren met wie hij veertien jaar lang lief en leed deelde. "Als er één ding is wat ik heb geleerd, dan is het dat de burger vaak te veel van de raad verwacht." Voor zijn opvolger Jan Kevelam en voor het nieu we PVDA-raadsüd Gerrit Mark voort had de 'old soldier' nog twee belangrijke raadgevingen. "Zorg ervoor dat je regelmatig van commissie wisselt en ergert u niet, maar verwondert u slechts." V Het programma van het inter kerkelijk recreatiewerk in de week van 23 juli t/m 29 juli ziet er als volgt Uit: Zaterdag 23 juli: Open avond met o.a. eieren gooien om 20.00 uur (f 1--) Zondag 24 juli: Kampdienst the ma: kleur om 10.00 uur. Voorgan ger: E. van Ieperen. Maandag 25 juli: Slagbal met hin dernis om 14.30 uur (f 1.-). Dinsdag 26 juli: Spooktocht om 22.00 uur(f 1.-) Woensdag 27 juli: Parelvissen (bosspel) om 14.30 uur (f 1.-) Donderdag 28 juli: Volksdansen om 20.00 uur (f 1.-). Vrijdag 29 juli: Vossenjacht om 14.30 uur (f 1.-). Thema deze week is: Vriendschap. Van maandag t/m vrijdagochtend van 10 tot 12 uur, kindermorger. voor kinderen van 4 t/m 1? jaar. Kosten f0,50. Ook inwoners van Holten zijn de gehele week van har te uitgenodigd. Sociaal-cultureel programma 1989 Subsidie-aanvragen voor sociaal-culturele aktiviteiten in 1989 moeten uiterlijk 1 oktober 1988 bij het college van burgemeester en wethouders ingediend worden. Na deze datum ingediende aanvragen worden niet in behandeling genomen. Aan verenigingen/instellingen die het afgelopen jaar volgens het sociaal-cultureel programma subsidie ontvingen is reeds een aanvraagformulier toegezonden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling W.O.P. (welzijn) van het gemeentehuis. Verplaatsen warenmarkt In verband met het te houden Dorpsfeest in de week van 25 tot en met 29 juli a.s. zal op vrijdagmiddag 29 juli a.s. de markt niet kunnen worden gehouden op de Smidsbelt. De markt wordt op 29 juli a.s. tijdelijk verplaatst naar de Tuinstraat (gedeeltelijk) en de Boschkampsstraat (gedeeltelijk) aan één zijde van de weg. f Eerst alles goed regelen bij de Rabobank. Buitenlands geld Reisverzekeringen Hulpverlening in het buitenland Reis-/Eurocheques of Eurocard Safelokettenservice U gaat dan een stuk geruster met vakantie! geld en goede raad Zonder meteen beledigend te wor den, mag je toch met recht van de "ouwe hap" spreken. Met de docen ten F. Groenewoudt, H.J. Fransen, J.W. Feith, D. van Maurik en D. On rust verdwijnt in één klap maar liefst 124 jaar onderwijservaring in het voortgezet onderwijs bij de Holtense Scholengemeenschap. Met als aanleiding de regeling Doorstroming Onderwijs Perso neel (DOP) werd vorige week don derdag tijdens een druk bezochte receptie afscheid genomen van de vertrouwde gezichten, die voortij dig met pensioen gaan. In het ge zelschap van collega's en veel oud collega's en oud-leerlingen was er één grote afwezige: het college van B en W dat in haar functie als schoolbestuur door afwezigheid schitterde. Ook zonder burgemeester en wet houders werd het een geanimeerde bijeenkomst, waarin veel herinne ringen werden opgehaald. Met name aan de begintijd van de Hol tense scholengemeenschap, toen er vanuit de school aan de Dorps straat verhuisd werd naar de Haar. De man met de meeste ervaring was wiskundeleraar F. Groene woudt, die 31 jaar geleden bij het voortgezet onderwijs begon en toen nog tal van andere vakken on derwees. Rector drs. P. Bakker roemde zijn unieke individuele manier van lesgeven die blijkbaar ook veel oud-leerlingen had aange sproken. Groenewoudt werd spe ciaal in de bloemetjes gestoken en maakte meteen een afspraak voor Aandachtig luisteren de scheidende docenten met hun echtgenotes naar de vele lovende woorden. V.l.n.r. de echtparen Onrust, Feith, Groenewoudt, Wan Maurik en Fransen.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5