Holten even centrum van het Wilde Westen Raad steunt B en in afwijzen rietsubsidie mi Fokdag Holbatheo op 13 augustus Uit buiten Holten Eerste Hoolter Dag drukbezocht Uit het politierapport RH Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Gevonden voorwei HOLTENS NIEUWSBLAD i 1 r i Jan Van der Harst per 1 september uit raad Geslaagd D.J. Dijkman naar Zelhem Burgerlijke stand •'.■V t! m* i I" jaargids van hervormde kerk Live-optreden Total Disaster DONDERDAG 21 JULI 1988 tU i» - f .V «f Geblokte hemden op een spijkerbroek, zakdoeken om de hals en een vervaarlijke cowboy-hoed op het hoofd. Ziedaar de uitmonstering waarin de leden van carnavalsvereniging De Fienpreuvers afgelopen dinsdag over de Smidsbelt paradeerden. Een blikloze Belt die in alles de sfeer van het Wilde Westen ademde. Van de schiettent tot de kata- puitbaan en van de saloon-tent tot de paardenstal. De eerste Hoolter Dag was duidelijk een succes. Zelfs de weergoden werkten mee. Het bleef droog en dan mag je deze zomer als organisator niet mopperen. Om half acht zijn de terrasjes al be zet, maar moet de stemming er nog een beetje inkomen. Zo gauw de band Aurora het eerste nummer inzet, gaat het al een stuk beter. Het wordt ook steeds drukker, de saloon doet goede zaken en ook een hartige hap gaat er gretig in. Terwijl de allersterksten de Kop van Jut bewerken en de allerklein sten gelukzalig een rondje om de kerk maken op paard of pony is het de beurt aan The Neighbours. Ook zij heben te maken met de grote af stand die ze vanaf het bordes van het gemeentehuis moeten over bruggen tot de eerste terrasstoe len. Die, met het oog op nattigheid van boven, droge positie blijkt on danks de fraaie woestijnschilde- Hij had het al aangekondigd, maar het moment waarop komt voor velen toch nog als een verras sing. Jan van der Harst keert per 1 september niet meer terug als raadslid voor de Partij van de Ar beid in Holten. Dat betekent dat de vergadering van afgelopen maandag de- laatste was voor de tijdelijke fractievoorzitter van de socialisten. Over zijn opvolging bestaat nog geen duidelijkheid. Wim Beijers houdt het PVDA- raadslidmaatschap in beraad, Het vertrek van Van der Harst voor het zomerreces is daarom verras send omdat hij (na het eerdere ver trek van Gerard Wennemers) tijde lijk als ervaren man het voortouw in de fractie zou nemen. Met name het inwerken van nieuwe man Ger- rit Markvoort, die afgelopen maan dag als raadslid werd beëdigd, zag hij als een belangrijke taak. In overleg met zijn huisarts schreef de socialist zijn ontslagbrief echter nu al. Het is jammer, maar wanneer de dokter de verantwoordelijkheid niet durft te nemen, dan is de keuze niet moeilijk.* ring op de achtergrond wat al te af standelijk. Pas wanneer routinier Ben Steneker het publiek oproept wat dichterbij te komen, krijgen de musici ook wat respons van het pu bliek waartussen heel wat onver valste country-fans blijken te zit ten. Steneker beseft echter niet dat hij door zijn actie de organiserende Fienpreuvers van een behoorlijk stukje terrasomzet berooft. Een omzet die de camavalisten hard nodig hebben om dezelfde Stene ker c.s. te bekostigen. Maar de drukte in de MAC-tent en bij de mobiele tap op het plein maken veel goed. Snel te kil Merendeels komen de bezoekers van buiten Holten. De Holtenaren zelf zijn of nog te moe van het fol- klorefeest, of sparen zich voor de dorpsfeesten. Maar wanneer uit eindelijk de grotendeels Holtense Hot Pueblo Band het geïmprovi seerde podium betreedt, komt het enthousiasme toch nog los. Het is alleen jammer dat het snel te kil wordt om op een terrasje te zitten. Daardoor wordt de eerste Hoolter Dag ook geen latertje. Wie nog geen vakantie heeft, zoekt weer op tijd zijn bed op en de gelukkigen die het met de wekker niet al te nauw hoeven te nemen, vinden een gastvrij onthaal in de plaatselijke horeca. 13 juli: Op de kruising Dorps- straat-Keizersweg kwam een per sonenauto, komende uit de rich ting Deventer, in botsing met een tegemoetkomende jeugdige fiet ser. De jongeman sloeg voor de auto linksaf. Persoonlijk letsel deed zich gelukkig niet voor, ter wijl de schade beperkt bleef. 14 juli: Bij AH werd een inwoner uit Holten betrapt bij een winkeldief stal. Zoals zo vaak ging het hier om een artikel van een gering bedrag. Personeel van de winkel greep in terwijl de politie werd gewaar schuwd. Tevens bleek dat de man zodanig onder invloed van alcohol verkeerde, dat de politie genood zaakt was hem een rijverbod op te leggen, zodat zijn auto voorlopig op de parkerplaats bleef staan. 15 juli: Een aanrijdinkje ontstond op de kruising Canadastraat-Wil- helminastraat tussen twee perso nenauto's doordat er geen voor rang werd verleend. De schade was gering. Op de Helhuizerweg ontstond een verkeersongeval tussen een perso nenauto en een vrachtauto. Beide voertuigen kwamen elkaar tege moet, terwijl er langs de kant van de weg een vrachtauto stond ge parkeerd. De bestuurder van de personenauto zag geen kans om achter die geparkeerde vrachtauto tot stilstand te komen, waardoor een frontale botsing ontstond. De bestuurder van de personenauto kwam klem te zitten en moest door de brandweer worden bevrijd. In het ziekenhuis bleek hij een boven been te hebben gebroken. Beide voertuigen werden ernstig bescha digd. 17 juli: Aangifte werd gedaan door twee autobezitters. Zij hadden hun auto geparkeerd in de Holterenk- straat. Van beide voertuigen werd een band lek gestoken, terwijl aan één van de voertuigen lakschade werd toegebracht. Deze wandaad werd begaan in de nacht van 16 op 17 juli vermoedelijk in de kleine uurtjes". Personen die denken de politie op het juiste spoor te kun nen brengen naar de daders, wor den verzocht contact op te nemen met de Holtense politie. In dezelfde nacht verdwenen op de Haar twee groene PTT brievenbus sen. Deze bussen zijn tot op heden nog niet teruggevonden. 18 juli: Op de Al ontstond een ket tingbotsing tussen vier auto's. Een personenauto moest naar links uit wijken, omdat een vrachtauto van af een uitrit de rechter rijstrook op kwam gereden. Deze personenau to werd op dat moment min of meer ingehaald door de vier voer tuigen die geheel links reden. De eerste auto wist door krachtig te remmen de personenauto nog te ontwijken, doch de drie andere voertuigen botsten door deze ma noeuvre tegen elkaar aan. De scha de was behoorlijk, doch er waren geen persoonlijke ongelukken. Een Deventemaar werd deze dag aangehouden. Hij bekende een in braak te hebben gepleegd in een woning aan de Deventerweg. Uit de woning werd een klein geldbe drag weggehaald. De dader kon worden opgespoord doordat één van de buurtbewoners attent was geweest en een kenteken had opge nomen. De dader, bij de Deventer politie niet onbekend, is na ver hoor weer heengezonden. Voor het modinette-diploma slaagden in Ria Udink en Jolanda Voskes uit Holten. Zij werden op geleid door Fenny Vros, eveneens uit Holten. Het examen werd afge nomen door modevakschool EN- SAID. Op zaterdag 13 augustus houdt de warmbloed-paardenmkvereni- ging Holbatheo de jaarlijkse fok dag. Grote attractie op het terrein bij café 't Bonte Paard in Dijker- heok is de provinciaal kampioene dressuur Ina Kloosterboer, die en kele shownummers verzorgt. Ook de eigenaren van Ned. Trekpaar den verzorgen demonstraties met trekpaarden. De fokdag geldt voor alle rij-, tuig-, basis- en Nederlandse trekpaarden in de rubrieken hengstveulens, merrie veulens, eenjarige merries, tweejarige merries, driejarige mer ries, 4-7 jarige zogende merries, 4-7 jarige niet zogende merries, stam boekmerries 8 jaar en ouder, ster- merries, keurmerries, merries met minstens twee afstammelingen, aangespannen combinaties en za delrubriek. De inschrijvingen moe ten voor 30 juli binnen zijn bij H. Vrugteveen, Hammerweg 23, 8101 NE in Raalte. Wie Van der Harst opvolgt, is nog niet bekend. Eerstvolgende op de lijst is Wim Beijers, maar die wil zijn benoeming tot raadslid nog even overdenken. "Vergeet niet dat ik al 86 ben en dan Is zo'n stap niet eenvoudig. Voor zo'n beslissing moetje even de tijd nemen." De heer D.J. Dijkman, sinds 1982 hoofd afdeling Bedrijven en tevens plaatsvervagend directeur van de plaatselijke Rabobank, is be noemd tot directeur van de Rabo bank te Zelhem. Hij zal de functie per 1 november a.s. gaan vervullen. Wim Beijers: "Even de tijd nemen. Dit najaar wordt in heel Holten een jaargids van de hervormde ge meente verspreid. Daarin worden diverse activiteiten opgenomen en bovendien een bijgewerkte lijst van medewerkers binnen de her vormde kerk. De gids wordt ver zorgd door de ADU-drukkerij in Heerhugowaard, een bedrijf dat ook de aquisitie van advertenties voor haar rekening neemt. Daar voor wordt de komende weken het bedrijfis- en zakenleven in Holten benaderd. Op vrijdagavond 22 juli treedt de Holtense band Total Disaster op in de recreatietent op de Borkeld. De groep, die nu twee jaar in deze sa menstelling speelt, brengt voorna melijk nummers van Dire Straits, Simple Minds, Van Halen en Gol den Earring. De band bestaat uit: Richard Aaltink (sologitaar en zang), Alexander van Bruggen (toetsen), Gerard Vuuregge (slag- gitaar), Jeannet van Bruggen (bas) en Erik Pinkert (drums). De toegangsprijs voor dit live-op treden is f 2,00. Aanvang om 21.00 uur. Film In de Lochemse Schouwburg wordt dinsdag 26 juli de film Oei Giomie gedraaid van regisseur Ni- kita Mikhalkov. De voorstelling begint om 20.00 uur en is toeganke lijk voor personen van 16 jaar en ouder. De verschillende raadscommis sies zullen in het vervolg de regels voor subsidie-aanvragen strakker moeten hanteren. Dat is de conclu- sie van de behandeling van een be zwaarschrift dat HJ. Klein Twen- naar indiende tegen het afwijzen van een door hem aangevraagde rietsubsidie. Die werd in de ogen van de commissie beroep- en be zwaarschriften niet alleen te Iaat ingediend, maar ook op een mo ment dat het dak van de varkens- schuur alweer een nieuwe riet- laag had. Dat in de commissie So- CuWe tot twee keer toe wel door de vingers was gezien dat een sub sidie-aanvraag te laat was inge diend, zoals Klein Twennaar in .zijn bezwaarschrift memoreerde, vond het college geen reden dan ook maar in dit geval de regels te versoepelen. Liberaal M.F. Spij ker en met hem de hele raad, was het daarmee eens, maar drong wel aan op genoemde strengere hante ring van de regels. Na afloop van de vergadering be hartigde D.J. Mondeel de belangen van Klein Twennaar. Hij vond dat, dat waar de stichting Sociaal Cul tureel Werk en de muziekschool in 1987 wel in de gelegenheid werden gesteld hun subsidie-aanvraag la ter in te dien, er nu met twee maten werd gemeten. "Door aan puur for mele regels vast te houden, gaat het college voorbij aan de doelstel lingen van de subsidieregel. En dat is toch dat een landschappelijk verantwoorde aankleding van de daken in het buitengebied." Mon deel beraadt zich met Klein Twen naar nog over een eventueel hoger beroep. Nieuwe collega De Holtense raad maakte vlak Een nieuw gezicht voor de PVDA: Gerrit Marlcvoort vow het somerreces nog kennis met een nieuwe collega in de figuur van PVDA-er G. Markvoort. Hij vult de plaats op van de naar De venter verhuisde G. J. Wennemers. Ook de WD krijgt een nieuw ge zicht in de gelederen. Als opvolger van Henny Jan Robers zal Jan Ke- velam de driemans-fractie van de liberalen versterken. De 33-jarige Kevelam is bedrijfsvoorlichter voor de rundveehouderij in Gel derland. De geboren Holtenaar woonde enige tijd in Vorden waar hij afdelingsbestuurder van de WD was. Drie jaar geleden ver huisde hij naar Holten. Doorlopendedijk Voor 178.000 gulden mag de Door lopendedijk van de Holtense raad worden opgeknapt. Krekel uit Rijssen zal tussen de Larenseweg en de Dorperdijk de weg ook ver breden van 3.20 tot 3.80 meter. Daar komt een nieuw wegdek met slijtlaag bovenop. Ook de verkoop van het oude gym nastieklokaal aan de Dorpsstraat aan HMV leverde geen stof tot dis cussie meer op. Voor de boekwaar de van 3500 guldenmag de muziek vereniging er een oefenruimte van maken. HMV mag het gebouw niet verhuren aan andere verengingen, uitgezonder het Holtens Gemengd Koor dat er nu ook al oefent. De grond wordt in erfpacht gegeven. - In bestemmingsplan De Beuse- berg (aan de Kieftenbelt) mag aan nemingsbedrijf Roosdom-Tijhuis uit Rijssen 4435 vierkante meter grond kopen voor 522 duizend gul den. Hier moeten 10 premie A-wo ningen, drie premie C-woningen, twee halfvrijstaande woningen in de vrije sector en vier geschakelde woningen in de vrije sector verrij zen. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: Mevr. Ter Heegde, Markelo; kindemevendienst Ti neke Oldenburg. Geen Jonge- rendienst in Irene. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Alg. Kerke- werk. Oppasdienst: mw. Tuitert-Ko- perberg en Emy Dikkers. Diessenplas: woensdag 27 Juli: ds. Mol. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: ds. A. Na- gelkerke, Haren. In beide diensten is de eerste collecte voor de diaconie en de tweede voor rente en aflossing. Kinderoppas: Anja van Leeu wen en Joke Paalman. Mevr. Stam-de Waard, mevr. Kors- van Dijk en mevr. Beldman-Bel- tman. Na de morgendienst koffie-uur- tje in het Voorhuis. Gastvrou wen: mevr. A. Dul-de Fockert en mevr. D. Manenschijn Roelofs. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. D. Zinkstok, De venter (Kerk en samenleving). Uitgangscollecte: Alg. Kerke- werk. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. S. v.d. Bos van Raalte. Uitgangscollecte. Zui- derzeefonds. RK KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene (Kindervakantiemis m.m.v. jeugdkoor). NIEUW HEETEN: 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J. F. Sijtsma, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag frm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, teL 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Prakrijk voor fysiotherapie mevr, H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. T.I. Lafeber, Henri Dunant- straat 1, Rijssen. Tel. 05480-183 83. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna W.C.C. Wa- melink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen teL 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER-. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 üur. ZATERDAG 23 JULI: 13.00 uur Erwin-cross op terrein A al tin ks- weg/Broekweg; 21.30 uur Jam Session in JC De Schure. DINSDAG 26 JULI: Dorpsfeest. WOENSDAG 27 JULI: Dorps feest; overdag kleinveemarkt op Kalfstermansweide; 19.30 uur autocross op terrein Aal- tinksweg/Broekweg. DONDERDAG 28 JULI: Dorps feest; 19.00 uur FC Twente- Streekelftal op Meermans kamp. VRIJDAG 29 JULI: Dorpsfeest; 19.00 uur Ronde van Holten. ZATERDAG 30 JULI: 13.15 uur Kalfstermansweide, touwtrek ken om kampioenschap van Holten. DINSDAG 2 AUGUSTUS: Hool ter dagen. DINSDAG 9 AUGUSTUS: Hool ter dagen. ZATERDAG 13 AUGUSTUS: Fokdag Holbatheo bij café het Bonte Paard. ZATERDAG 20 AUGUSTUS: Fokveedag Espelo, terrein Ste vens, Espelodijk. Gevonden: gouden plaatje met Maria afbeelding; geel plastic tas met blauw regenpak; horlo ge merk Concordia; binnen band van racefiets; tamme kraai. Verloren: huissleutel; bruine le deren portemonnaie; (3x); para plu kleur zwart-rood-wit; para plu met bloemetjes motief; au topapieren te weten rijbewijs en kentekenbewijs; wieldop van een Saab; geel kistje inhouden de een waterpastoestel; zwarte hond (Labrador) zwarte hond (Rottweiler); een rood boekje met bankpapieren. HOLTEN - Geboren: Tom Ja- Aanstoot en H. Kampman cob Reinard z.v. J. A. G. Nohl- (geb. te Deventer); Cornells mans en J, G. G. G. Brouwers; Klaas z.v. A. Hoek en J. W. Pet- Julian Jan-Albert z.v. D. J. tinga (geb. te Deventer).

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3