"Ome" Derk Wansink metselt eerste steen Holten maakt zich op voor 34ste dorpsfeest Holtens Nieuwsblad m Seino Voortman verrassende schutterskoning 1297-voudig verzoek om veilig verkeer Blijspel in Kösterskoele Markelo Wie wordt )ioen broekhangen? kampi Uonfvangfeenfraaie Woonwagens toch bij Dikke Steen Versteegen nieuwe conrector SG Holten Holtens Nieuwsblad Donderdag 21 juli 1988 - 40ste jaargang no.29 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cer\\ Gedrukte oplage 3075 Veertien jaar lang zat hij voor de VVD in de gemeenteraad. Veertien jaar waarin hij steeds zichzelf is gebleven. Henny Jan Robers voelt zich Holtenaar on der de Holtenaren en zal ook na zijn raadsperiode vanaf de zij lijn ongetwijfeld nog invloed uitoefenen. Het verhaal van de man die, gekozen door de WD- aanhangers, zich in dienst stel de van de hele Holtense ge meenschap. Stam Wat zou onze maatschappij zijn zonder vrijwlligers? Nu de overheid steeds meer taken af stoot en we toch gesteld zijn op een zorgzame samenleving, gaan deze mensen een steeds grotere rol spelen. Deze week een gesprek met E.D. Stam die zich inzet voor het Tafeltje* Dekje-project. Op pad met een warme hap. Festival Nog een keer dan. Omdat we tenslotte weer vier jaar moeten wachten op een volgend folklo- refestival, blikt het Holtens Nieuwsblad nog één keer terug. Hoe hebben de begeleiders en begeleidsters van de buiten landse gasten de inspannende festivaldagen ervaren. Het ver haal van brandende ogen, hese stemmen en dikke voeten. Maar mooi dat het was... In het openluchttheater Kosters- koele nabij Markelo wordt, op 20 en 22 juli en 27 en 29 juli De Vries- ters-Maarkt gespeeld, een blijspel door Mens en Dier. De voorstellin gen beginnen om 20.30 uur. Op woesdag 10 augustus wordt in het openluchttheater een Boeren bruiloft anno 1830 gehouden, waar aan 120 bruilofstgasten in kleder dracht zullen meewerken, evenals de Boerenkapel en de Folkloristi sche dansgroep uit Markelo. Kaarten voor alle voorstellingen zijn verkrijgbaar bij de VYV van Markelo. Naast de tradtionele kampioen schappen touwtrekken voor vere nigingen. buurten, families, bedrij ven enz. houdt OKIA op zaterdag 30 juli op Kalfstermansweide ook een kampioenschap broekhangen. Daarbij is het de bedoeling dat men zo lang mogelijk aan broek spijpen blijft hangen, die aan een stellage zijn bevestigd. Een onge twijfeld koddig gezicht, dat de no dige hilariteit zal opwekken. Deel nemers worden verdeeld in drie groepen: dames, heren en jeugd tot en met 16 jaar. Hij had er de overall maar bij aan getrokken en gezien het beestachtige weer was dat zo gek nog niet. "Ome" Derk Wan sink metselde afgelopen zater dag de eerste steen voor de uit breiding van de SV Holten- kantine, Als mede-oprichter en erelid kwam deze rasechte HVC-er de eer toe een gedenk plaat in het nieuwe jeugdhonk te bevestigen. "Op die manier willen we oud en nieuw sa menbrengen" verduidelijkte algemeen voorzitter Jan Krooshof van de SV Holten, Krooshof sprak voor een intern gehoor van ereleden, bouw commissie, bouwers, algemeen bestuur en vertegenwoordi gers van de supportersvereni ging. "Bij de officiële opening in oktober presenteren we ons wel naar buiten. Dan kunnen we ook wat meer laten zien." Toch is er door aannemer Ger- rit Jansen en de vele SV Hol ten-vrijwilligers al veel werk verricht. De contouren van het nieuwe jeugdonderkomen en de twee multifunctionele ruim tes zijn duidelijk zichtbaar. De laatste ruimtes zijn zowel van binnen als van buiten bereik baar en kunnen met een schuif wand worden afgescheiden. In het jeugdhonk komt een tafel tennistafel en wellicht een bil jart, "Misschien is het wel een ijdele hoop, maar we hopen dat de jeugd hier binnen de eerste steen beter onder ogen krijgt en geïnspireerd wordt door wat Derk Wansink allemaal voor de vereniging heeft betekend" sprak Jan Krooshof in zijn wel komstwoord. Dubbele eer Uiteraard toonde Derk Wan sink zelf zich daar uitermate tevreden over. "Ik hoefde er niet lang over na te denken toen mij werd gevraagd die steen te metselen. En nu ik zie hoe mooi die steen eruit ziet, is het een dubbele eer voor mij." Waarna even de regen getrot seerd werd om de steen een goed plekje te geven. En hoe wel die buiten al nat genoeg was geworden, werd hij binnen Geholpen door voorzitter Jan Krooshof hanteert Derk Wansink de troffel. natuurlijk ook nog even nat ge maakt. Onder het genot van een drankje en een hapje me moreerde Wim Beijers (het langst erelid) nog even de grote verdiensten van de familie Wansink voor de SV Holten. Die blijkt zelfs in de bakkerij van Wansink te zijn opgericht in 1921. Maar toen heette de club nog gewoon HVC en werd er alleen gevoetbald. Als secre taris van de supportersvereni ging sloot Beijers zich van har te aan bij de vele felicitaties met de nieuwe uitbreiding. Uitgeversmaatschappij Van der Loefl bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Dat er in Holten feest kan worden gevierd, is na het Internationaal Folklorefestiva! wel duidelijk. Dit festijn krijgt komende week een ver volg wanneer voor de 34ste keer het jaarlijkse dorpsfeest op het pro gramma staat. Vanaf het moment dat burgemeester Van Rappard op dinsdag 26 juli samen met gastvrouwe Tineke Wolters het welbekende lint doorknipt, verkeert Holten weer enkele dagen in jubelstemming. Naast de traditionele kermis vormen de kleinveemarkt, de autocross, de wielerronde en een touwtrektoernooi de hoogtepunten van de dorps feesten. Afgelopen zaterdag werd met de bekendwording van Holtens schutterskoning 1988 Seino Voortman het feest officieus al ingeluid. En wanneer we dat schuttersfeest en de eerste Hoolter Dag afgelopen dins dag als graadmeter hanteren, dan wordt het weer een gezellige boel dit jaar. Zelf was hij er nog een beetje be duusd van, de nieuwe schuttersko ning. Met een paar kameraden van de voetbal was Seino Voortman uit de Goldsteinstraat zaterdag, na af loop van de feestelijkheden rond het wel dat er niet zoveel publiek zal komen" klint het dan spijtig uit de mond van Dick Jansen. Holtenaren Afgezien van een enkele verdwaal de eerste steenlegging van de SV de zomergast, die verwilderd om Holten kantine-uitbreiding, in de stromende regen richting Aalpols- weg gefietst. Daar zaten Dick Jan sen en Henny Jalving al gereed om de schietlustigen in te schrijven. Ondanks de steeds donker wor dende lucht wilden de organisato ren van afgelasting niets horen, te meer daar vanaf 's morgens vroeg al hard gewerkt was om alles in orde te brengen. Zo stond de on dertussen vertrouwde MAC-tent alweer klaar om al het dorstige volk en de bloazers van de Tiroler- groep uit Laren onderdak te bie den en pronkte ook de houten vo gel al bovenin de paal. Bij de een hadden Jalving en Jansen wat meer moeite dan bij de ander, maar uiteindelijk belandden 36 schutters (weer geen vrouwen) op de deelnamelijst. "Wat dat betreft zijn we tevreden, maar jammer is Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u daarvan verzekerd. flUtlIlslvf!» U|jy6vlï» Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 zich heen kijkt en schutters die net buiten de gemeentegrenzen wo nen, is het schuttersfeest inder daad een vrijwel Holtense aangele genheid. Maar daarom niet minder gezellig. Wanneer ook de barbeque van de ZPC Twenhaarsveld is geïn stalleerd kan het festijn beginnen. Na een minuut stilte wegens het overlijden van oud-schuttersko- ning Piet Brands is het aan Mari- nus Vorkink de eer het eerste schot te lossen. Dan begint het wachten op de eerste voltreffer. Die komt op naam van Jan (Dieks van Bulleke) Bargboer die de kop naar beneden haalt. Met de nodige tussenpozen vanwege de neerkletterende regen verliest de houten vleugel toch steeds meer vitale onderdelen. Wil lem Aaftink velt de linkervleugel, Frans Hoes ontfermt zich over de rechter vleugel en Seino Voortman haalt de staart naar beneden. Dat levert afgezien van de tientje spremie al de nodige hilariteit op, maar de geboren Enternaar ("nee, niet uit Rijssen, daar heb ik maar een paar jaar gewoond") heeft nog meer in petto voor zijn aanhang. Na anderhalf uur ontfermt hij zich met een welgemikt schot (het 309de van de avond) over de gro tendeels verplinterde romp (waar op alleen de echte Holtenaren mochten doorschieten). Nog wat verdwaasd staat hij, na de zege tocht op de schouders van zijn vrienden, even later met de restan ten van de vogel in zijn handen. Zijn vrouw Joke is zo mogelijk nog verbaasder over zoveel trefzeker heid. "Ik kan het nog niet goed ge loven" vertelt Seino voor hij zich door dorpskoninging Tineke Wol ters uitgebreid laat huldigen. "Maar ik heb er wel hartstikke veel schik in" klinkt het nog net hoor baar in het feestgewoel. Daarin ontwaren we ook nog Gerrit ("Gei- ke") Vincent met de pechprijs, die door Jan Bargboer ter beschikking werd gesteld. Vincent was meteen na de nieuwe schutterskoning aan de beurt en had bij een misser wel licht zelf de troon kunnen bestij gen. Hij moet echter weer een jaar Een nog verbaasde Seino Voortman midden) wordt gefeleiciteerd door v.l.n.r. Henny Jalving, Willem Aaftink, Frans Hoes, Tineke Wolters, Jan Bargboer en Dick Jansen. geduld hebben. Voorlopig heet de schutterskoning: Seino van de Kol. Kleinvee Na de opening van de kermis op dinsdag (de kermisattracties zijn van dinsdag t/m vrijdag geopend van 14.00 uur tot 24.00 uur), staat er voor woensdag 27 juli de kleinvee markt op Kalfstermansweide op het programma. Vanaf tien uur 's morgens wordt het beestenspul op de weide aan de Stationsstraat verhandeld en herleeft de geschie denis van de veehandel in het marktcafé Stationskoffiehuis Kalfsterman van Tonnie en Betsie. Even zag het er naar uit dat de na tionale autocross van MAC De Holterberg op woensdagavond zou vervallen. Maar dankzij de mede werking van Expeditiebedrijf A. Müller Zn., dat een terrein be schikbaar stelde, kan het spekta kel aan de Aaltinksweg toch van start gaan. Om 19.00 uur springt het sein op groen voor de eerste manche. Naar verwachting zullen ongeveer honderd "bolides" om de fraaie prijzen in de klassen stan daard, sport (1800 cc), sport (2000 cc) en in de superklasse strijden. Touwtrekken Op vrijdag 29 juli wordt de week markt verplaatst naar de Tuin straat en de Boschkampsstraat. In de dorpskom wordt vanaf 19.00 uur de Wielerronde van Holten voor dames en amateurs verreden. Daarover leest u elders in het Hol tens Nieuwsblad meer. Nieuw zijn de wedstrijden om het Touwtrek kampioenschap van Holten, die op zaterdag op de Kalfstermansweide worden gehouden. Touwtrekvere niging OKIA verzorgt vanaf 13.00 uur wedstrijden in de recreatie- en wedstrijdklasse. Bij voldoende deelname komen ook de dames en de jeugd tot 16 jaar aan het touw. Aan het geschuif met de woonwa- genlokatie in de kom van Holten schijnt een einde te zijn gekomen, nu het college van B en W van eige naar B.S.C. Meinders uit Rijssen een stuk grond aan de Rijssens- weg heeft gekocht. Op de rest van het terrein (waar het voormalig hotel De Dikke Steen stond) wil Meinders samen met zijn partners architect Lensink en bouwbedrijf Ter Steege tussen de vijf en elf wo ningen in de vrije sector bouwen. De nu bereikte overeenstemming werd mogelijk nadat woningbouw vereniging Onze Woning geen heil meer zag in het plan 19 woningwet woningen op het terrein neer te zet ten. Daarnaar is volgens Onze Wo ning de vraag in Holten minimaal. Wanneer alles volgens plan ver loopt, kan de gemeenteraad in sep tember de eerste voorbereidings- besluiten nemen. O.a. is er een wij ziging van het bestemmingsplan ter plekke nodig. Mevrouw J.J. Versteegen (32) uit Lelystad is door het college van B en W benoemd tot zesde conrector aan de Scholengemeenschap Hol ten. Voor de vacature (ontstaan door het vertrek van conrector C.J. Mol) bestond na een voor dracht van schoolleiding en mede- zegenschapsraad uiteindelijk de keus tussen drie kandidaten, waarvan twee interne. Burgemeester W.L.F.C. van Rap pard maakt er geen geheim van dat het vrouw zijn van de nieuwe conrector een rol heeft gespeeld. Tot nu toe was er in de schoollei ding geen enkele vrouw vertegen woordigd. Terwijl het leerlinge naantal toch voor minstens de helft uit vrouwen bestaat en er ook tal van specifiek vrouwelijke zaken aan de orde zijn." Van Rappard benadrukt dat de er varing v^n Versteegen met een brede scholengemeenschap in Le lystad (van LBO tot VWO) niet van invloed is geweest op de keuze. De inspectrice voor het voortgezet on derwijs, die de sollicitatiegesprek ken met de laatste drie kandidaten bijwoonde, was het honderd pro cent met de aanstelling eens. Het college van B en W zal de wen sen en verlangens van de werk groep Verkeersveiligheid Holten meenemen in het komende overleg over de herinrichting van de dorps kom. Dat beloofde burgemeester Van Rappard de groep vrouwen, die afgelopen dinsdag maar liefst 1297 handtekeningen aanbood op het gemeentehuis. Allemaal men sen die regelmatig op verkeerson- veilige situaties stuiten, zo verze kerde woordvoerster Jet Moed de burgemeester en zijn wethouders. De werkgroep wijst met name op gevaarlijke situaties voor ouderen, kinderen en moeilijk ter been zijn de mensen in de Dorpsstraat* de Oranjestraat, de Larenseweg en de Rijssenseweg (op weg naar het zwembad). Veilige oversteekplaat sen en een veilige fietsroute naar het zwembad zijn de eisen, waar mee de werkgroep in september met het college om de tafel wil gaan zitten. Burgemeester Van Rappard toonde zich verheugd dat nu ook de bevolking zelf eens initi atieven neemt en wees op de adver tentie in het Holtens Nieuwsblad van 14 juli, waarin het college de hoofdlijnen voor de verkeersaan- pak in de dorpskom schetst. Wat betreft een veilige Rijssenseweg ziet hij de suggestie van het bureau Oranjewoud om het industrieter rein op de Kol te ontsluiten via de Zilverzandweg als een belangrijke bijdrage.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1