Kevertjes ronken op industrieterrein Geslaagde clubrit Wielervereniging Cross-toppers aan de start in Borculo Zegevlucht voor duiven Egberts Müller/Van Heek veder achterop Atletiekgala Adriaan Paulen Memorial op zondag 14 augustus Uitslag verloting Dames weer in ronde van Holten met Hoekstra vooraan in Cycloonloop Okia in middenmoot HOLTENS NIEUWSBLAD ADRIAAN PAULEN HENGELO Toegangsprijzen DONDERDAG 14 JULI 1988 Deze keer een vlucht met oude dui ven en jonge duiven. Voor de laat ste groep was het de eerste grote test voor het seizoen 1988, hun ge boortejaar. Voor de 'oudjes' stond Noyon op het programma. Om 06.15 uur kon men vertrekken om een afstand van 386 km. te over bruggen. Alle 109 ingekorfde dui ven hadden er zin in, want met snelheden van ongever 85 a 90 km per uur ging het huiswaarts. H. Jansen was de eerste die om 10.36 uur een duif kon klokken. Binnen een half uur waren alle 27 prijsvlie- gende duiven binnen. De uitslag was: 1.5.12.14. H. Jansen; 2.3.10.17.22. G. Egberts; 4.19.20. H. van Beek; 6. H. Wansink; 7. J. Aaftink; 8.9.24.27. M. Lodeweges; 11.15.21.23. G.G. Kwintenberg; 13.26. E. Veneklaas; 16. mevr. Van Beek; 18. W. Aaftink. Voor Beringe - afstand 111 km - wa ren 346 jonge duiven ingekorfd. Zij vertrokken om 08.00 uur met 'staartwind'. Om 09.15 uur had G. Egberts zijn eerste 'klepper' bin nen. De snelheid bedroeg maar liefst ruim 90 km. per uur gemid deld. Het werd een zegetocht voor Egberts, wan de eerste zes duiven waren van hem. De uitslag was: I.2.3.4.5.6. G. Egberts; 7.17.22.29.33. M. Lodweges; 8.9.13.32.53. Joh. Veldhuis; II.16.18.50.52. Comb. Oolbekkink- Tijhof; 12.56. H. van Beek' 15.23.49.51. G.J. Koetsier; 19.30.69 J. Aaftink' 21.28.31.55.66. G.G. Kwintenberg; 27. H.J. Paalman; 34.37.59.60.61. T. Schuppert; 40.42.67. E. Veneklaas; 45.48.54.68. H. Jansen; 46. H. Wansink. I Hoewel er uitstekend werd gere den, kon zondag tijdens de wed strijden in Rotherturm, Zwitser- seriand, om de Grand Prix, niet voorkomen worden dat August Müller en Henk van Heek op nieuw verder achterop zijn ge raakt. In de eerste manche eindig den zij als zesde en in de tweede manche als zevende. Een oorzaak voor de terugval kon niet worden gegeven. "Het materi- De famile M.A. Bosschers hebben met hun lotnummer 0507 van de lo terij van ZPC Twenhaarsveld, die gehouiden wrd tijdens de Zwem- vierdaagse een rondvlucht van een uur voor drie personen gewonnen. De overige prijzen kwamen terecht bij: 2e prijs: Zwarfwil tv toestel, Je roen Bemer; 3e prijs: vleessschotel, fam. Paalman; 4e prijs, diner voor twee personen, A. Bekkemens; 5e prijs, barbecue, A. Leurink; 6e prijs, thermokan, A. Dollekamp; 7e prijs, strandstoel, W. van Aalst; 8e prijs, theeset, M. Klein Velderman; 9e prijs bowlset, D. J. Schooien; 10e prijs, badmintonrackets, fam. Hoogeslag; 11e prijs, keramiek- poesjes, A. Elbersen. De prijzen zijn inmiddels bij de winnaars thuisbezorgd. aal is in orde en er zit voldoende PK in de motor, daar kan het dus niet aan liggen" meent de VMC Hennie Vruwink. Hoe dan ook Au gust en Henk zijn inmiddels op 80 punten achterstand gezet bij de leiders, de gebroeders Heusser, die de Grand Prixwedstrijd op hun naam wisten te brengen. In de ranglijst nemen August en Henk nog de derde plaats in, angstig dicht op de hielen gezeten door de Nederlanders Timmermans en Verhagen. De stand aan de top is nu: 1. Huesser, 238 pnt.; 2. Netten- scheid, 169 pnt.; 3. Müller, 158 pnt.; 4. Timmermmaris, 149 pnt.; 5. Fuh- rer, 139 pnt.; 6. Nielson, 122 pnt. Driftig ronkende Kevertjes en an dere voor de cross geprepareerde vehikels zullen weer rondrazen in twee door de MAC de Holterberg georganiseerde autocrosswed strijden. Op zaterdag 23 juli komen de eigen clubleden aan de start in de Erwin Zaterdagmorgen trokken veertien coureurs en twee begeleidsters van de Wielervereniging richting Bevergern nabij Rheine in Duitsland. Van hieruit startte de jaarlijkse clubrit door het heuvelachtige Teutebur- gerwald. Op het dorpsplein, het verzamelpunt, waren meerdere fietsers die een rit maakte door het mooie natuurgebied. Helaas dit keer maar veertien Holtenaren. Vakantie en de folkloristische optocht waren en kele redenen van de afwezigen. Enkele waren op anders plaatsen actief op de fiets zoals de gebroeders Luggenhost, die een week in de Pyere- neeén afzien. Janny en Henk Vasters zullen over enkele weken ook deze klus ondernemen. Zij waren voor een extra training in de Eifel actief. Cross. De inschrijving daarvoor den, waarvoor alle bekende namen staat open op maandag 18 juli van- uit de regio Oost aan de start zul- af 18.00 uur in de koepel van de len verschijnen. Er wordt gereden MAC. De wedstrijden voor de Er- in de Standaardklasse, Sportklas- wincross zijn gratis toegankelijk, se en 2000 cc. De toegang tot deze Traditiegetrouw wordt in de week wedstrijden is niet gratis, van het Dorpsfeest op woensdag- Zoals bekend, beschikt de MAC avond 27 juli een autocross gehou- niet over een eigen autocrosster rein en is men afhankelijk van de medewerking van Holtense grond eigenaren. Door bemiddeling van de firma Müller kan dit jaar ge bruik gemaakt worden van het voormalige volkstuintjesterrein industrieterrein de Haar 2) op de hoek van de Aaltinksweg/Broek- weg. Er zal voldoende parkeergele genheid zijn en de route naar het terrein zal met borden worden aan gegeven. Voor het volgende jaar, als door de bouw van het nieuwe pand van Müller deze terreinmogelijkheid weer weg valt, zal men weer terecht Vanuit Bevergem ging het in oos telijke richting met de wind in de kunnen bij de familie Aaltink aan rug naar Püsselburen, Ibbenbu- de Rijssenseweg. ren, Wersen naar Rulle, voor de koffiestop. In het tweede gedeelte van de rit ging het naar Borgloh. Plaatsen als Vehrte, Wulften, Wis singen werden aangedaan. Door de kronkelende wegen met veel 'vals plat' werden de benen van enkelen voelbaar. Een kleine rust deed wonderen en een lange afdaling naar Bad-Iburg was een welkome oTweTnalr Tecklenburg, de be- Voor het eerst sinds jaren zullen Aa rlomnc irppr aatl <11* Start Vftr- de dames weer aan de start ver schijnen bij de Wielerronde van Holten ,die dit jaar gehouden zal worden op vrijdag 29 juli. Er hebben zich al veertig wielrijd- sters, afkomstig uit het gehele land aangemeld en de organisatoren hopen ook de zes dames, die nu meerijden in de Touer Feminin in Frankrijk, in de Holtense ronde te kunnen krijgen. De dames starten om 19.00 uur. Jacob Barth uü Doetinchem (26) ev.pedro Tragter uit Epse, twee toppers uü de 125 cc klasse die zondag 21 juli in Borculo aan de start verschijnen. kendste plaats in deze omgeving werd door de klimmers in het ge zelschap een wedstrijdje gehou den. Klimgeit Hans van Oyen, de 'Herrera' van de Wielervereniging, was onverslaanbaar. Henk Bel- dman kon de schade nog beperken op een vijftig meter, maar voor Joost Boeters en Ton Hofkens werd het enkele honderden me ters. Op de top werd op elkaar ge wacht om het laatste ruk naar de finish gezamenlijk af te leggen. De afdalingVoor de ronde voor amateurs, die met grote snelheid. Hier^gaf delKI om yan start gaat heb. Ier bij één van de rijdersnum 80 rennen. aange. km/uur aan. buna professioneel. em wachUijst moest Een lastige klim tussen Ibbenbu d aangelegd. Alle bekende ren en mesenbeek moest nog even SStaXuLn hebben mlddeïïingeschreven. betekenen. Omstreeks vier uur ar riveerde het gezelschap in Bever- - gem, waar na omkleding het gezel- \Y/./»fpf nPPft" schap nog even in een horecagele- W <X twl «vWIt genheid napraatte over de rit. De voozitter dankte hier Gerrie en Joke voor de voortreffelijke bege- crossers leiding die dag. Zondag 31 juli wordt in Borculo de vierde wedstrijd,tellende voor het Nederlands kampioenschap solo-motorcross verreden. De or ganisatie is in handen van de Bor- culose Motor en Auto Club, die daarmee het vijftig jarig bestaan extra luister kan bijzetten. Voor het eerst is er dit jaar een nieuwe opzet voor de kampioens wedstrijd gekozen. Op één dag strijden op hetzelfde circuit zowel de 125 cc als 500 cc toprijders van de KNMV om de punten voor het Nederlands kampioenschap. In to taal zijn er zeven wedstrijden. De vierde wedstrijd op het circuit Kooibossen in Borculo mag gezien worden als een sleutelwedstrijd in de kampioenscyclus. Alle topcrossers uit Nederland ko men in Borculo in actie. In de 125 cc klasse zijn dat o.a. de uit Epse afkomstige Pedro Tragter uit de Venko-stal, waar ook August Mül ler en Henk van Heek voor rijden. Tragter moet het opnemen tegen ex wereldkampioen Dave Strijbos uit Oss plus een hele meute jonge gasten die weten hoe ze het gas- handvaten moeten bedienen. Veel aandacht zal er uitgaan naar de 250cc klasse waarin regerend wereldkampioen John van den Berk uit Oss en Gert Jan van Doom uit Boekei de grote smaak makers zijn. Bij de zware jongens, de 500cc. maakt Kees van der Ven uit Bakel de dienst uit maar met name Gerard Rond uit Ingen kan het hem wel eens knap lastig gaan maken. In het kader van de Nacht van Bor culo werd zaterdagavond 9 juli de Cycloonloop gehouden. Het stra- tenparcours voerde door het cen trum van Borculo waar tien rond jes van 1 kilometer moesten wor den afgelegd. Dirk Hoekman be reikte een uitstekende vijfde plaats in 34.39 min, achter Seoel- gangers Marti ten Kate en Gerard Nijboer. Good old Ap Koetsier liep dezelfde afstand in 41.10 min. Programma: Zaterdag 16 juli: 10 Engelse mijlen van Delden, 16,09-10-5-km. Woensdag 20 juli: Omroer Bessin- gloop over 2,5-5-10 km. Op woensdag 6 juli werd de vierde clubcross van de MAC de Holter berg verreden op het crossterrein de Imhof. Ondanks hier en daar een beetje water op de baan, werd er flink om de punten gereden. Een veertigtal rijders had zich laten inschrijven. De uitslagen waren als volgt: 50 cc: 1. Vincent Schouwenberg; 80 cc kleine wielen: 1. Arwald Nij- land; 2. Eelco Jansen; 80 cc grote wielen: 1. Herben Miskotte; 125 cc: 1. Herman ter Beest; 2. Arie van Engelen; 3. Ramon Haverkate; 250/500 cc: 1. Henry Sanderman; 2. Johan Pieper; 3. Henk Stevens; Enduro: 1. Bert ter Haar. De vijfde open bekerclubcross wordt verreden op zaterdafg 16 juli, eveneens op de Imhof. De deel nemers kunnen zich vanaf II uur laten inschrijven. De voorbereidingen voor het atletiekgala Adriaan Paulen Memorial - op zondag 14 au gustus aanstaande, aanvang 16.30 uur zijn alweer in volle gang. Er is een speciaal orga nisatiebureau in het leven gè- roepen, de sponsorcontracten worden afgesloten, Jos Her- mens intensiveert zijn contac ten om atleten van wereldfor maat naar Hengelo te halen etcetera. Uit alles blijkt, dat de wedstrijdkoorts weer be gint op te lopen en de verwach tingen voor een succesvol eve nement zijn dan ook weer hooggespannen. Tegen de achtergrond van de Olympische Spelen in Se oel half september is de da tum van 14 augustus niet on gunstig. Zo'n vijf a zes weken voor de spelen zullen ver scheidene atleten nog moeten voldoen aan de gestelde li mieten c.q. vormbehoud moeten tonen. De organisatie gaat er dan ook vanuit, dat er weer een sterk deelnemers veld op de been kan worden gebracht. In ieder geval heeft Carl Lewis opnieuw toege zegd naar Hengelo te zullen komen tesamen met nog een aantal andere atleten van de Santa Monica Track Club, die traint onder Joe Douglas. Vo rig jaar moest Lewis het op het laatste moment laten af weten vanwege een vervelen de blessure aan zijn „ham strings". Hopelijk blijft hem - maar natuurlijk ook de Hen gelose organisatie en het pu bliek - iets dergelijks dit jaar bespaard. Niet alleen van Ameri kaanse zijde is weer volop belangstelling voor de Adri aan Paulen Memorial. Ook uit het Oostblok zal naar ver wachting een grotere delega tie aantreden dan voorgaande jaren. Jos Hermens en Rob Kerkhoven is er alles aan ge legen een kwalitatief nog be ter atletenveld dan vorig jaar aan de start te brengen. Met ingang van dit jaar is ook de assistentie verkregen van Arie Kaufman bij de in richting van de wedstrijd. Hij verzorgt de contacten met de Nederlandse atleten. De Adriaan Paulen Memo rial ligt midden in een reeks van Grand Prix wedstrijden. Op 12 augustus vindt name lijk de Budapest Grand Prix plaats, op 17 augustus de wed strijd van Zürich, 19 augustus Brussel en 21 augustus Keu len. Dat betekent, dat een hele serie atleten tezelfdertijd dezelfde route door Europa aflegt, waardoor de mogelijk heden voor Hengelo vergroot worden om de nodige toppers voor de Adriaan Paulen Me morial te interesseren. Toegangskaarten Telefonische reserveringen zijn mogeljjk via de nummers 074-459 459 en 074-459 700. De telefoons zijn bemand tijdens werkdagen van 10.00- 12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Uitsluitend bij telefoni sche reserveringen gelden groepskortingen: - bij 10-30 kaarten, een kor ting van 15% - bij meer dan 30 kaarten, een korting van 25% FANNY BLANKERS KOEN STADION Bij reserveringen worden kosten voor toezending in re kening gebracht. - staanplaats jeugd (tot 12 jaar) oost en west f 7.50 - staanplaats volwassenen oost en west f 17.50.- - zitplaats noord onoverdekt volwassenen en jeugd f 22.50.- - zitplaats zuid vak P en Q on overdekt, volwassenen en jeugd f 27.50.- - zitplaats zuid vak R en S on overdekt (finishzijde), vol wassenen en jeugd f 32.50.- - zitplaats overdekte hoofd tribune vak A - F, volwasse nen en jeugd f 40.- In de tarieven is de prijs voor het fraaie programma boek inbegrepen, dat u in het stadion wordt overhandigd. Voorverkoop: Tot 11 augustus: - Mulder Partners Vast goed, Willemstraat 27, Hen gelo - Vrijetijdsshop Hasselo, Winkelcentrum Hasselo, Hengelo - VW Almelo - VW Enschede. Dubbele mijl: Als voorproefje op de Adriaan Paulen Memorial kunt u genieten van de Dub bele Mijl van Hengelo, die 7 juli plaatsvindt, aanvang 20.00 uur. In samenwerking met de Lange Afstands Atletiek Club Twente en de Stichting Promotie Stadserf Hengelo organiseert de Stichting FBK- games op donderdag 7 juli 1988 wederom de Dubbele Mijl van Hengelo, een af stand van 3218,68 meter. Aan deze stratenloop kun nen zowel trimmers als wed strijdlopers deelnemen. Inschrijving; trimmers alleen vanf 18.30 uur in het gymnas tieklokaal v.d. Parkschool (Prins Bernhardplantsoen); wedstrijdlopers, voorinschrij ving op A-formulier. Inschrijfgeld: f 5.- voor ie dereen, zowel KNAU-leden als trimmers. Start: 20.00 uur aan de En- schedesestraat nr. 86. Finish: Marktplein. Prijsuitreiking: 20.30 uur. Prijzen alleen voor wed strijdatleten. Trimmers ont vangen een herinneringsme daille: brons, zilver, goud, goud 4, goud 5, goud 6. Inlichtingen: Stichting FBK-games, tel. 074- 91 00 39. In het tweede toernooi om de na tionale touwtrektitel, dat zondag jongstelden gehouden werd in Zeewolde eindigde Okia in de middenmoot. Qlcia moest beginnen tegen Eiber gen, wat na een felle strijd in de derde trekbeurt werd beslist in het voordeel van Eibergen. Vervolgens werd tegen Vios-Bison en Water gang verloren en van Boskrekels, Britsu en heure gewonnen. De laat ste wedstrid tegen Monnickendam werd in het voordeel van Monnic kendam beslist dat verrassend sterk voor de dag kwam en alleen tegen Eibergen punten inleverde. De kampioen van vorig jaar, Vios- Bison deed een stapje terug en moest met dertien punten genoe gen nemen. Met nog één toernooi op zondag 17 juli in Lonneker staat Eibergen op de eerste plaats in de 640 kg klasse met een voorsprong van tien pun ten op Vios-Bison. De stand is nu: Eibergen, 40 pnt.; 2. Vios-Bison, 30 pnt; 3. Monnickendam, 29 pnt.; 4. Heure, 24 pnt.; 5. Okia, 21 pnt.; 6 Watergan, 15 pnt.; 7. Britsum, S| pnt.; 8. Boskrekels, I pnt.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 8