Druk theaterseizoen in de Deventer Schouwburg Holten tekent massaal voor veilig centrum Geen nieuwe kans voor muziekschool Busvervoer vanuit Holten stopgezet Rabobank Vooreen rustig vakantiegevoel. HOLTENS NIEUWSBLAD Vakantie fietstocht Fokveedag Vergadering gemeenteraad Blues Night in Lantaarn DONDERDAG 14 JULI 1988 Twee vrijdagmiddagen lang ston den leden van de werkgroep op de wekelijkse warenmarkt op de Smidsbeld met handtekenlij sten om steun te vragen voor hun plan- Zondag 17 juli organiseert MAC de Holterberg een fietstocht van plm. 37 kilometer rondom Holten. Het is een ritje waaraan iedereen kan meedoen (en special voor onze va kantiegasten in Holten). Onder weg zijn enkele 'pitstops' ingelast voor een hapje en een drankje. Gestart kan worden tussen 10.30 uur en 13.00 uur bij café de Biester, stationsstraat 10. De kosten bedra gen 5,- per persoon. Eventuele in lichtingen zijn verkrijgbaar bij te lefoon 05483-6 32 83. Op zaterdag 20 augustus zal op het terrein van de familie Stevens, Es- pelosedijk 7, de jaarlijkse fokvee dag Espelo worden gehouden. De werkgroep Zo kan het niet langer, heeft niet voor niets actie gevoerd. nen. Op een enkele nurks na, die van mening waren dat zulke acties maar grote onzin zijn, konden een overweldigende hoeveelheid adhe siebetuigingen genoteerd worden. Op de eerste vrijdag, 24 juni, wer den 500 handtekeningen gezet op de verschillende lijsten. Op de tweede vrijdag kwamen er nog eens ruim zeshonderd bij. De werkgroep had drie verschillen de lijsten samengesteld, een lijst voor jeugdigen tot achttien jaar, een lijst voor mensen van achttien tot 65 jaar en een lijst voor oude ren, om zodoende een zo eerlijk mogelijk beeld te kunnen krijgen de herkomst van de handteke naars. Opvallend was het grote aantal jeugdigen dat tekenden, terwijl bij de ouderen ook zeer veel toeristen hun handtekening plaat sen. Naast de handetekningen no teerde de werkgroep tal van op merkingen en suggesties over de verkeersproblematiek in Holten. Zonder uitzondering werd aange drongen op verbanning van het drorgaande vrachtverkeer door Holten, liefst dit jaar nog. AI die twaalfhonderd handteke ningen zullen nu op dinsdagoch tend 19 juli om half tien, na afloop van de wekelijkse perconferentie van het college van burgemeester en wethouders, aan het college worden aangeboden. Naar de me ning van het werkgroep moet dat niet een onderonsje worden van de het college, de pers en de werk- rgoep, maar kunnen handteke- ningzetters met hun aanwezigheid in het gemeentehuis, de wens van Zo kan het niet langer, mee te mo gen denken bij het uitwerken van de plannen voor de reconstructie van het dorpscentrum, zodat ook de stem van de 'dagelijkse gebrui kers' van Dorpsstraat/Oranje straat tot hun recht komen, kracht bij zetten. Inspraak In het Holtens Nieuwsblad van deze week geeft het college van b en w in een twee paginagrote ad vertentie zijn visie over het rapport Oranjewoud en verbindt dat met een aantal voorstellen, waarover door de bevolking op dinsdag 27 september gereageerd kan worden tijdens een inspraakavond. Eerst alles goed regelen bij de Rabobank. Buitenlands geld Reisverzekeringen Hulpverlening in het buitenland ReisVEurocheques of Eurocard Safelokettenservice U gaat dan een stuk geruster met vakantie! geld en goede raad culturele aanbod in Deventer wil krijgen, moet op zaterdag 10 sep tember een kijkje op het Grote Kerkhof nemen. Tijdens het Sep tember Festival wordt dan de Uit markt gehouden. Een dag later (zondag 11 september) houdt de Deventer Schouwburg open huis voor een kijkje achter de coulissen. Wie in het bezit van de Schouw burg-kalender wil komen kan deze afhalen bij VW of bibliotheek of aanvragen bij de schouwburg (tel. 05700-16641). In de laatste raadsvergadering voor het zomerreces, op maandag 18 juli, zal afscheid genomen wor den van het WD raadslid H.J.Ro- bers, terwijl de socialist G.M. Mark voort geïnstalleerd zal wor den. Tevenms zullen de geloofs brieven van de opvolger van Ro- bers, AJ. Kevelam onderzocht worden. De raadsleden zullen zich voorts uitspreken over het gemeentelijke beleid inzake de vierde nota Ruim telijke Ordening en de provinciale Nota Hoofdlijnen Ruimtelijk Be leid, een voorstel tot verbetering van Doorlopendedijk, zal het scho lenplan voor de periode 1989-1992 worden beproken en zal het voor stel tot instandhouding van de os.b. Bosschool worden behan deld. Verder staat op de agenda o.a. de aanschaf van een klimtoestel voor de Haarschool, de aanschaf van electronische beveiligingsappara tuur voor bijzondere basischolen en de verkoop van het oefenlokaal aan de Dorpsstraat aan HMV. De vergadering begint om 19.30 uur. De Beans Bluesband uit Wijhe zal op zaterdag 16 juli in café de Lan taarn in Ni jverdal zorgen voor een swingend blues-festijn tijdens de Blues Night. De band werd opgericht in 1984. George Wilson, de leadzanger, te vens bespeler van de mondharmo nica en gitaar heeft door zijn rauwe stem de band duidelijk een eigen sound gegeven. Het repertoire van Beans Bluesband varieert van rus tige langzame blus tot ghedufde 'heavy' bluesrock met snerpende gitaar en sax solo's en rock roll, gestoken in een nieuw jasje. De Deventer Schouwburg gaat een druk theaterseizoen tege moet. Directeur Jan van den Bosch heeft voor dé maanden okto ber 1988 tot en met mei 1989 meer voorstellingen dan ooit gepro grammeerd. Naast ruime aandacht voor het gevestigde reper toire is ook het aanbod van wat minder bekende programma's uitgebreid. Mede door sponsoring van het bedrijfsleven ziet Van den Bosch het komende seizoen met vertrouwen tegemoet. Zorgelijk is hij alleen waar het gaat om het opera-aanbod. Dat wordt voor ons onbetaalbaar. Een garantieprijs van 17.500 gul den zoals Opera Forum die vraagt, kunnen wij niet opbrengen. Toch vind ik het heel belangrijk dat er opera in ons aanbod zit. Met pijn in het hart heeft Van den Bosch het aantal Forum-voorstel lingen in Deventer moeten terug brengen van vier naar één en dan gaat het om de operette Die Fle- dermaus. Drie keer wordt het ope- rapubliek in de bus geladen voor een bezoekje aan Orpheus in Apel doorn, waar het Enschedese gezel schap schijnbaar nog wel betaald kan worden. Dat busvervoer wordt overigens' steeds meer een trend. De samenwerking tussen de Han- zehof in Zutphen, Orpheus in Apel doorn en de Deventer Schouwburg is zodanig dat er regelmatig pu bliek wordt uitgewisseld. Overi gens kan men vanuit Deventer ook met de bus naar het Muziektheater in Amsterdam, waar op 2 april het Nationale Ballet The Sleeping Beauty danst. Een produktie die al helemaal niet past op het Deventer toneel. Theaterbus Een bus die het komende seizoen niet meer rijdt is de Theater bus. Met subsidie van de provincie Overijssel is twee seizoenen lang geprobeerd bezoekers uit de regio (waaronder Holten) op een comfor tabele manier tot voor de deur van de Schouwburg te vervoeren, maar de belangstelling was minimaal. *Hét eerste jaar was slecht, het tweede heel slecht" weet PR-func- tionaris Aloys Alma. "Er zit nu nog geld in het potje van de provincie, maar dat gebruiken we om de kos ten te dekken van busvervoer naar speciale voorstellingen elders." Alma kan de Holtenareri wel de primeur van een fraai verzorgde Schouwburgkalerider bieden. Van af deze week is dié af te halen bij VW en bibliotheek. Weer dankzij sponsoring springt de Deventer Schouwburg er hièrinee uit wat be treft de programmapresentatie. Met een oplage van tienduizend is niet gekozen voor bezorging huis- aan-huis, maar hebben alle "vaste klanten" de kalender al in de bus gehad. Daarin het complete aan bod, dat zoals gezegd extra uitge breid is. Echt nieuw dit seizoen zijn de Dat Doe Ik Ook-series. Twee series van elk vier voorstellingen die voor een dumpprijs van 25 gulden worden aangeboden. Daarmee willen we de mensen prikkelen om ook die onbekende voorstellingen eens te gaan zien" verklaart directeur Jan van den Bosch. "Op die manier kunnen we misschien de nieuws gierigheid wékken.* Gevarieerd Voor het overige heeft Deventer een gevarieerd aanbod in toneel, muziek, dans en cabaret en jeugd theater. Vooral het laatste genre bloeit weer volop, getuige de vele voorstellingen van bekend en on bekend talent. De winnaars van het Leids Cabaretfestival Verreck Pleijsier komen (5 april) evenals het veelbelovende duo Waarden- berg De Jong (12 januari), maar ook de gelouterde sterren geven weer acte de présence. Zo komt Paul van Vliet met zijn nieuwe One Man Show, trekken Herman Fin kers, Tineke Schouten en Youp rice en zangeres Gemma van Eek. van 't Hek ongetwijfeld volle zalen en viert ook Toon Hermans zijn co meback op de bühne, zij het slechts na de pauze. Daarvoor is zijn zoon Maurice muzikaal actief samén met zangeres Gemma van Eek. Waar zo n beroemde vader niet overal voor kan dienen! In het programma staat vermeld dat Toon Hemrans op zaterdag 20 ja nuari in Deventer zou optreden, dit is verplaatst naar zaterdag 29 april 1989. Gezien de grote vraag naar kaarten voor Toon Hermans is het gelukt een extra voorstelling in Deventer te krijgen en wel tijdens het Septemberfestival op zaterdag 10 september. Verkoop voor deze voorstelling is uitsluitend via vrije verkoop aan de kassa vanaf dins- in de theaters samen met zoon Mail dag 23 augustus op werkdagen van 10.00-14.00 uur, telefonisch van 11.00-14.0 uur onder nummer 05700-1 15 00. Brigitte Kaandorp doet na de try- out in Bouwkunde nog eens net of ze thuis is in Deventer (28 april) en met een dolle avond zal Jango Ed wards het Deventer theaterseizoen op 27 mei feestelijk uitluiden (dan sen na afloop). Muziek is er in Deventer van Fo rum Filharmonisch tot BZN (Ko ninginnedag 1989) en verder wor den de koffie- en sherryconcerten op de zondagen voortgezet en wordt er onder auspiciën van de Stichting Kamermuziek Deventer ook kamermuziek gebracht. Toneel Ondanks de onduidelijke verhou dingen in 'het vaderlandse toneel wereldje (Theater wel, Theater niet) is ook de programmering daarvoor weer geslaagd met o.a. De Appel (Vijf Vrouwen van Yukio Mishima en Kleine Alice van Ed ward Albee), het RO Theater (met De Weerstaanbare Opkomst van Arturo Ui van Bertolt Brecht) en Toneelgroep Amsterdam die met De Koning van Portugal Gerrit Komrij weer eens als toneelschrij ver belicht. Tijdens de Boeken week wordt het stuk Komedie om Geld van Adriaan van Dis ge speeld door de Theaterunie (31 maart). Wie een totaaloverzicht van het De leden van de werkgroep Zo kan het niet langer, zijn nog steeds een beetje be duusd over de geweldige stroom reacties die zij gekre gen hebben met betrekking tot hun actie het verkeer voor fietsers en voetgangers in Holten veiliger te maken. Wat begonnen werd als een actie van een kleine groep mensen die zich ongerust maakt over de verkeersituatie in Holten, groeide uit tot een spontane actie voor maatregelen op korte termijn voor verban ning van het doorgaande vrachtverkeer door Holten. 5 Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer J. S. Boode, voor een boom bij Deventerweg 75: aan de heer J. Nijhof voor een boom bij Canadastraat 69 aan mevr. A. Manenschijn voor een boom bij Hoffesstraat 18, 2. aan de heer G. W. Rensen vergunning verleend voor de bouw van een woning bij Espelodijk 13, 3. aan Volleybalver. Mintonette vergunning verleend voor het houden van een verloting. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Toepassing artikel 90 WRO ten behoeve van de bouw van een woning aan de Rijssenseweg De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door de heer J. A. Paalman, Het Elferink 47 te Diepen- heim, voor de bouw van een woning op het perceel kadastraal be kend gemeente Holten, sectie B nr. 3227, gelegen aan de Rijssense weg. Het ingediend bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „buitengebied", daar op grond van de voor dit perceel geldende bestemming „agrarisch ge bied van landschappelijke waarde" het oprichten van gebouwen - behoudens enkele niet van toepassing zijnde uitzonderingen - niet is toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek daarom mede aangemerkt als een ver zoek om zodanige vrijstelling. Daar de bouw van een woning ter plaatse past binnen hun beleid ten aanzien van opvulling van „open gaten" in de kom, hébben burge meester en wethouders besloten ten aanzien van bovenvermeld ver zoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt bovenvermeld bouwplan (verzoek om vrijstelling) gedurende veertien dagen, ingaande 18 juli 1988, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage, tevens ligt gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van een uittreksel uit het vigerend bestemmingsplan en van het (schets-)ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dit bestem mingsplan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van boven vermeld bouwplan indienen bij burgemeestèr en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 14 juli 1988. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Stichting antenne-inrichting Holten Beheer en toezicht c.a.i, Holten Sedert haar oprichting wordt onze stichting in de uitoefening van haar taak, zowel in technisch als administratief opzicht, ondersteund door een ambtelijke werkgroep. Dóór de overdracht van het gemeentelijk energiebedrijf Holten aan N.V. Energiebedrijf IJsselmij en het daarmede verband houdende vertrek van de heer Van den Berg (g.e.b.) is er een leemte ontstaan in de technische begeleiding van en het toezicht op de uitvoering van diverse projekten. Recentelijk, bij de aanleg van een c.a.i. in wijk Kol- Noord, werd dit gemis nog eens duidelijk ervaren. Het stichtingsbestuur heeft zich dan ook beraden hoe het verder moet met de c.a.i. in de gemeente Holten. Met het oog op de overname door N.V. Energiebedrijf IJsselmij van de centrale antenne-bedrijven in o.a. de gemeenten Hellendoorn en Rijssen, waardoor binnen dit bedrijf de technische know-how en ervaring met c.a.i. aanwezig is. heeft het stichtingsbestuur oriënte rende gesprekken gevoerd met dit bedrijf. Dit heeft geleid tot een in tentie-verklaring van het algeméén bestuur om met génoemd bedrijf in onderhandeling te treden over mogelijke overdracht op termijn van de c.a.i. Holten aan dit bedrijf. Met het oog hierop en gezien het gemis aan technische ondersteu ning is met N.V. Energiebedrijf IJsselmij overeengekomen, dat zij vanaf heden de uitvoering van diverse projekten zal begeleiden en hierover het toezicht zal uitoefenen, alsmede zal fungeren als meldingspunt voor storingen, klachten etc. Dit betekent dat met ingang van heden storingen inzake signaalle vering, klachten over uitvoering van werkzaamheden etc., zoveel mogelijk moeten worden gemeld aan N.V. Energiebedrijf Usselmij te Nijverdal, tel. 05486-1 28 11. Aanleg c.a.i. de Gaarden/de Boschkamp Op grond van de resultaten van de onlangs gehouden enquête on der de bewoners van de wijk de Gaarden/de Boschkamp en gezien het feit dat het hier het laatste gedeelte van het dorp Holten ten zui den van de spoorlijn betreft, heeft het algemeen bestuur in zijn vergadering van 17 mei 1988 besloten over te gaan tot de aanleg van een c.a.i.-net in deze wijk(en). Over de vraag aan wie opdracht voor aanleg van het c.a.i.-net moet worden verstrekt en het tijdstip van uitvoering van de werkzaamhe den heeft het bestuur nog geen uitspraak gedaan, doch verwacht wordt dat omstreeks oktober 1988 een begin zal worden gemaakt met de werkzaamheden. De bewoners van deze wijken zullen hierover te zijner tijd nog nader worden geïnformeerd. De standpunten van de betrokken partijen rond de toekomst van de muziekschool blijven onwrikbaar tegenover elkaar staan. Vorige week woendsdag heeft opnieuw een gesprek plaats gevonden tus sen het college van b en w en de vakbonden, maar daar zijn geen nieuwe gezichtspunten op tafel gekomen. Het college blijft bij het standpunt dat er niet meer dan 80.000 gulden beschikbaar is voor het muziekon derwijs in Holten, terwijl door vak bonden, leraren en bestuur van de Muziekschool een plan is inge diend waarvoor structureel 110.000 nodig is. Wethouder Dalhuisen verklaarde op de wekelijkse persconferentie dat de bal nu weer op de speelhelft van het bestuur van de muziek school ligt en dat het hun verant woordelijkheid is of en hoe men met dit gegeven verder wil gaan. Afhankelijk van de verdere gang van zaken, wil het college - op z'n laatst na de herfstvakantie - een consulent muzikale vorming voor de basisscholen aanstellen. Indien dit een van de leraren van de mu ziekschool is, zal dat zelfs eerde, kunnen geschieden. Daarnaast denkt men aan particuliere mu zieklessen die door 'een collectief van voormalige leraren van de mu ziekschool gegeven kunnen wor den in het nieuwe Dorpshuis. De le raren van de muziekschool hebben inmiddels laten weten niet mee te willen werken zo'n plan omdat men dat als 'verraad' beschouwt tegenover hun opvatting van het muziekonderwij s.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5