Waarin een klein dorp juist groot kan zijn Fienpreuvers* countrytime op de eerste Hoolter dage Muzikale opening van vakantïeprogramma HHV FC Twente voltallig naar Holten ontvangt een fraaie Koopavond donderdag ongewijzigd Verloting festival Programma recreatietent Geen drempels in Kerkstraat Naam: Festival We komen er niet omheen: het Holtens Nieuwsblad staat voor een groot deel in het teken van het International Folkloristich festival, dat Holten een week lang in zijn ban heeft gehad. Wat moeten we nog toevogen aan de enthousiaste reacties van alle mensen die op een of andere wijze bij dit grote feest betrokken zijn geweest. Vakantie Nog een aantal weken en dan vertrekt 'half Holten naar ver re oorden voor een welverdien de vakantie. Velen van hen heb ben inmiddels de afwezigheids bon ingeleverd bij de politie, die op hun beurt tijdens de va kantieweken een extra oogje in het zeil houden. Degenen die nog geen bon hebben ingele verd vinden alsnog een afwe zigheidsbon op pagina drie van deze editie. Vrijwilligers De afgelopen week werd weer eens overduidelijk dat evene menten in Holten slechts door gang kunnen vinden door de in zet van een groot aantal vrij willigers. In de komende tijd wil het HN aandacht besteden aan die werkers op de achter grond. Als een eretribuut aan de meest actieve vereniging in Holten, de MAC de Holterberg een gesprek met voorzitter D.J. Schooien. In samenwerking met caférestau rant de Poppe organiseerd sv Hol ten op donderdagavond 28 juli een wedstrijd tussen de eredivisie club FC Twente en een regionaal amateur-elftal, samengesteld uit spelers van verenigingen uit de omliggende plaatsen. Het regio team wordt gecoached door ex- Heraclestrainer en oud-plaatsge noot Gerard Somer. De huidige Excelsior '31-trainier ziet deze wedstrijd vol vertrouwen tegemoet. "Het talent is aanwezig en aan motivatie ontbreekt het mijn spelers geenszins". Het is hoe dan ook een hele eer voor een jonge speler tegen een gererenommeerde tegenstander als FC Twente te mo gen spelen. Een FC Twente, dat op dit moment een trainingskamp houdt in Zwitserland en in het ka der van de competitievoorberei ding voltallig in Holten zal uitko men. De wedstrijd begint om 19.00 uur. In het Holtens Nieuwsblad van vol gende week komen we uitgebreid op deze wedstrijd terug. Uitgeversmaatschappij Van derLoeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyerssecretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Holtens Nieuwsblad Donderdag 14 juli 1988-40ste jaargang no.28 Abonnementsprijsf 37,90 Losse nummers90 cent Gedrukte oplage 3075 Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe A/s abonnee bent u nunnooll daarvan verzekerd. dilOllll^ë UPQCGTle Geef dat ook eens aan een ander door! j Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 In de nieuwe opzet van de Hoolter dagen openden vorig jaar de Fien- preuvers met een country avond, die mede door de uitstekende weersomstandigheden een gewel dig succes was. Het programma werd toen nog wat voorzichtig op gezet, ook al uit oogpunt van de kostenbewaking. Dit jaar pakt de vereniging groots uit met een aan- tal regionale coryfeeën op het ge bied van country and western. Allereerst is dat Ben Steneker, de in Nederland ondergewaardeerde, maar in Overijssel onbetwiste 'ko ning' van de countryzang. De Haaksbergenaar Steneker kan te rugkijken op een succesvolle ar- tiestencarrère. Zelfs in Amerika is hij een graag geziene gast. Mini maal eenmaap lper jaar vertrek hij naar het land van de countrymu- ziek voor een toemoo met optre dens voor dertig- tot veertigdui zend country-liefhebbers. Als de vergunningen op tijd binnenko men, staat eerstdaags zelfs een se rie optredens in het Mekka van de Showbiss, Reno Las Vegas op het programma. Nieuw talent Ben Steneker heeft in deze regio gezorgd voor een grote bloei van de countrymuziek. Regelmatig laat hij in zijn programma's nieuw ta lent optreden. Een van zijn ontdek kingen is de zangerers Aurora. Jong. springerig, vrolijk, is een goe de omschrijving van de zeventien jarige Aurora. Op haar veertiende zong ze reeds in een amateurorks- tje, waar Ben haar hoorde. Samen met Steneker nam zij een single op, gevolgd door nog twee singles. Haar grootste succes tot op heden was de tweede plaats in KRO's Country Time Trophee. Samen met Marco Steneker en Joop van Liefland vormt zij een trio dat door insiders een grote toekomst wordt voorspeld. Gitarist Joop van Lief land vormt samen met Johan van Vollenbroek The Neighbours, een countryduo dat muziek speelt van o.a. Freddy Fender, Diob Williams en Slim Withman. Beiden hebben (nog) de amateurstatus, maar ste ken al hun vrije tijd aan het samen musiceren. In de anderhalfjaar dat ze nu met elkaar muziek maken hebben ze met vele bekenden op het gebied van country and wes tern op het podium gestaan. Geen stier ditmaal op de Countryavond, wel muziek van de bovenste plank. Op een Holtense countryavond kan de Hot Pueblo Band natuur lijk niet ontbreken. De inmiddels tot zes man uitgegroeide formatie is een van de snelst stijgende groe pen aan het country-firmament. Onlangs was Hot Pubeblo nog te horen in KRO's country time. Tij dens Euro Country Music Masters mochten zij verschillende arties ten begeleiden op Duitse televisie. Daana zijn er veel optredens ge weest o.a. voor de in Duitsland ge legerde Amerikaanse soldaten. De groep bestaat uit Hanneke Kamphuis, zang; Jules Rambon- net, zang/gitaar; J an Tersteege, so logitaar; Jan v.d Laan, basgitaar; Erwin Stukker, pedal/steelgitaar en Erik Broer van Dijk, drums. begonnen met het programma. De toegang is uiteraard gratis. Het programma zal gepresenteerd wor den door Cor Sanne. Er zullen geen verkeerbeperkende maatregelen genomen worden in de Kerkstraat. Dat kregen de aan- wonenden van burgemeester en wethouders te horen naar aanlei ding van hun klacht over de hoge snelheden waarmee door de woonerf wordt gereden. Het college kan enerzijds meevoe len met de problemen van de aan wonenden en erkent de gelijkheid van alle verkeerssoorten in dit woonerfgebied, anderzijds moeten de bedrijven, zoals Wonnink en Van Bruggen voor laden en lossen bereikbaar blijven voor grote vrachtauto's. Men hoopt dat in de loop der jaren, als de nieuwe aan plant wat is uitgegroeid daar een snelheidsremmende invloed van uit gaat. Zanger Ben Steneker, de onbetwiste koning in 'Countryland' komt dins dag naar Hotten. Saloon Naast het muzikale programma zal de countryavond opgeluisterd worden door spelletjes voor jong en oud. Er komen paarden voor rondritjes vor de kinderen en ook het natje en droogje wordt niet ver geten. De MAC de Holterberg heeft de grote tent berschikbaar gesteld als onderkomen van de 'saloon- 'bar, waar de 'cowboys' van de Fienpreuvers gastheer zijn terwijl de de geur en smaak van een over- valste barbecue niet zal ontbre ken. De stier, die vorig jaar veel be- lasngstelling trok, zal ontbreken op het programma om alle aan dacht voor de optredende arties ten te reserveren. De bands zullen optreden vanaf het bordes van het gemeentehuis, zodat de Smidsbelt kan worden omgetoverd in één groot gezellig terras. De Fienpreu vers zullen vroegtijdig beginnen omet de opbwou van het feestter rein, zodat de eerste gasten om ze ven uur alvast een plaatsje kunnen gaan zoeken. Om half acht wordt De uitslag van de verloting, die ge houden werd tijdens het Interna tionaal Folkloristisch Festival is als volgt: le prijs (verzorgde bootreis voor 2 personen) nr. 2846; 2e prijs (CD spe- ler)-nr. 1035; 3e prijs (radio/cassete recorder), nr 2782; 4e prijs (Levens middelen pakket) nr. 0581. De overige prijzen vielen op de nummers 2458, 2969, 2044, 0970, 3619, 3769, 3375, 1839, 3714, 1770, 3843, 0548, 2158, 0252, 3199, 3174, 1841,0815,3262,1319,3882. Voor zover de prijzen niet zijn afge haald dinsdagavond op de slota- vond zijn zij af te halen bij Dick Plekkenpol. Kolweg 14 in Holten. De wekelijkse koopavond in Hol ten blijft ongewijzigd op donder dagavond. Dat heeft de Holtense Handelsvereniging besloten naar aanleiding van de uitkomst van het rapport Onderzoek naar de koopavond in Holten, dat door J.W. van Bremen en R. Kleinjan in opdracht van de HHV enige maan den geleden in Holten is gehou den. Eén van de conclusies van het rap port is dat er bij de middenstan ders een duidelijke voorkeur voor de donderdagavond bestaat, ter wijl het winkelend publiek een lichte voorkeur uitspreekt voor de vrijdagavond. Verder blijkt dat de consument een lage betrokken heid heeft bij de koopavond. Dit komt tot uiting in het lage percen tage consumenten dat een voor keur uitspreekt. Inmiddels is een werkgroepje van actieve middenstanders gevormd dat ideeën zal gaan aandragen om het winkelen in Holten attractie ver te maken. Het programma van het Interker kelijk Recreatiewerk in de tent op de Borkeld heeeft voor de week van 16 tot en met 22 juli als thema: kleur. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 16 juli: kennismakingsa vond om 20.00 uur (gratis); zondag 17 juli: kampdienst om 10.30 uur, ds. R. Visser; maandag 18 juli: lijnbal om 14.30 uur (ƒ1,0); dinsdag 19 juli: ballonnenboom om 14.30 uur(/1,-); woensdag 20 juli: levend stratego om 14.30 uur(/1,-); donderdag 21 juli: nachtspel om 22.00 uurCf 1,-); vrijdag 22 juli: kampvuur lam pionnen optocht om 20.00 uur 1,50). Van maandag tot en met vrijdag zijn er van 10.00 tot 12.00 uur kin- dermorgens. Kosten 0,50. Ieder een is welkom in de recreatietent, dus ook Holtenaren. Het team bestaat uit: Karen, Jean- net, Sissy en Arjen. Met uw welnemen openen we dit Holtens Nieuwsblad met een dankwoord aan de Holtense Boe- rendansers. Hoewel sinds begin dit jaar de organisatie van het In ternationaal Folkloristisch Festi val in handen is van een aparte stichting, is de inbreng van de le den van de Holtense Boerendan- sers, onder aanvoering 'rots in de branding' Dick Plekkenpol zo groot, dat we in hen alle ménsen van de organisatie rond dit gigan tische festijn kunnen bedanken voor dit uitbundige feest, dat meer heeft bijgedragen tot de Hol ten Promotion dan welke andere stichting dan ook en dat Holten een paar dagen tot één grote fami lie maakte die waakte over de welzijn van de buitelandse gas ten. Waarin een klein dorp juist groot kan zijn. Elders in deze editie van het Hol tens Nieuwsblad komen we uiter aard op dit zo geslaagde evene ment terug. Toch waren er zaken, die een apart plaatsje op de voor pagina verdienen, zoals de gewel dige inzet van al die gastgezinnen, die er voor zorgden dat de naam van de Holten in de verschillende landen hoog gehouden wordt. La ten we ook de medewerkers van Diessenplas en de vrijwilligers van MAC de Holterberg niet vergeten En wat te denken van al die men sen, die avond aan avond de grote feesttent bevolkten om toch vooral maar niets te missen van de feeste lijkheden. Wat eens als onmogelijk werd bestempeld, kon dit jaar: zon dagavond puilde de feesttent uit men feestvierende mensen. Holte- naren en buitenlandse gasten dan sten dat het een lieve lust had tij dens de avond voor de gasten en hun gastheren. Vriendschappen voor 'het leven' werden gesloten tussen donkere knappe kerels (vooral de Egyptenaren vielen zeer in de smaak bij de Holtense scho nen en omgekeerd), terwijl ook de donkere krullenbollen van Bonai re geïnteresseerd uitkeken naar al het moois dat zij op het feestterrein tegen kwamen. En dan al die mensen op de Kol, de woonwijk van Dick en Maya Plek kenpol, die zaterdag bij de optocht massaal de vlag hadden uitgesto ken en als één man juichten toen de stoet voorbij kwam. "Plekken pol for President" kon je horen yel len en ons nieuwe nationaal volks lied Olé, Olé, We are the champion" ontbrak niet in deze euforie. Over dreven, al die aandacht?. We dach ten van niet, al we er de volgende keer wel een stopwatch bij cadeau. Er is niets moeilijker voor een vereniging om vrijwel aanslui tend aan zo een groots en overweldigend feest als het Interna tionaal Folklorefestival de organïstie op zich te nemen van de eerste van een aantal vakantieactiviteiten in Holten een wat bescheider omvang dat echter, gezien het programma, even zeer een topper kan worden. De rasorganisatoren van Vereni ging te bevordering van het carnaval in Holten de Fienpreuvers nemen evenwel die handschoen graag op voor de eerste van de Hoolter dagen van de Holtense Handelsvereniging op dins dagavond 19 juli op de Smidsbelt met een countyravond, die zal klinken als een klok.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1