Schalkhaar winnaar Hosperstoernooi Nieuwe opzet voor Koningsschieten Wielervereniging in regen over Veluwe Han Muizenbelt geslecteerd voor EK triathlon Gedeelde vierde plaats voor Okia Krachten meten in Jungle Sport Tour Geslaagd treffen recreatieruiters rr Veneklaas erg snel Twee vluchten Bergvliegers Grand-Prix Lichtenvoorde Het blijft modderen -I HOLTENS NIEUWSBLAD Kansen voor alle schutters nu gelijk Goede vangst Rietvoorn „De Rietvoorn,, Hengelsportvereniging Holten-Morkelo Successen voor Bergruitertjes I DONDERDAG 7 JULI 1988 pe Holtenaaar Han Muizenbelt, lid van de triathlonvereniging Argo is samen met zijn clubgenoot Gerard Vloedbeld uit Wierden ge selecteerd voor het Europees kampioenschap halve triathlon, dat op zondag 10 juli in het Zuid- Limbiirgse Stein wordt gehouden. Muizenbelt en Vloeddeld plaat sten zich voor het EK in een selec tiewedstrijd in Nuenen (N Bra bant). De Holtenaar realiseerde een tijd van 4 uur, 44 minuten en 47 seconceten en Vloedbeld 4. 36.27 sec. Zij schaarden zich daarme bij de beste vijftien veteraren van Ne derland, waardoor ze nu in Stein mogen uitkomen. De afstanden van de halve traith- lon zijn 2.500 meter zwemmen, 80 km. fietsen en 20 km hardlopen. Het parcours in Stein staat bekend als een zeer zwaar parcours met flinke hellingen, zowel in het fiets- als in het looponderdeel. Op de dag voor het Europees kam pioenschap, zaterdag 9 juli, wordt over dezelfde afstanden de Super- prestige-wedstrijd om de Grote prijs van Stein gehouden. De touwtrekverening Okia heeft op het eerste toernooi om de Ne derlandse titel, dat gehouden werd in Monnickendam een vier de plaats behaald. Okia neemt deel in de 640 kg klasse. Bij de eerste weging bleek het team tien kilogram te zwaar te zijn. Door lichtere touwtrekkers op te stellen, kwam het team onder de grens van 640 kg. De eerste partij en verliepen niet zo vlot voor Okia. Met verbeten gezichten stond men aan het touw. Maar naar mate het toernooi vorderde ging het steeds beter met Okia, ook doordat de meegereisde supporters steed be ter gingen aanmoedigen. In totaal behaalde Okia elf punten, goed voor een gedeelde vierde plaats met Monnickendam. Tw Eibergen was niet te verslaan. Zij werd dan ook eerste met 21 pun ten, gevolgd door Heure met 17 punten en Bisons met 15 punten. Aanstaande zondag 10 juli is het tweede toernooi om het Neder lands kampioenschap in Zeewol- de. Supporters worden uitgeno digd mee te gaan. Er wordt op zon dag 120 juli vertrokken om 089.00 uur met de bus vanaf Tonnie Brands. Wie op z'n vrije dag of in de vakan tie eens iets anders wil doen, kan ook dit jaar terecht in Nijverdal en Hellendoorn voor de Jungle Sport Tour. Tijdens de vakantie weken kan men elke dinsdagmor gen tussen 0-9.30 en 10.30 uur star ten voor een sportieve, avontuur lijke tocht om te proberen een re cord te verbeteren. Onderdelen van de Jungle tocht o.a. liaan han gen, kokosnoot plukken, kanova ren, nijlpaard hijsen, schieten, hout transport een behendig heidsstormbaan en onder water blijven. Men kan deelnemen in verschillen de categoriën, zowel voor dames als heren: van acht tot en met twaalf jaar, dertien tot en met zes tien jaar en zeventien jaar en ou der. De kosten per deelnemer zijn 9,00. Hiervoor krijgt men een pet, een jungle paspoort en een route beschrijving. Supporters mag men gratis meenemen, zoveel men wil. Bovendien heeft men de kans om vermeld te worden in het Jungle Sport Tour-recordboek. Voor de recordhouders zijn iedere week leuke prijzen beschikbaar. De af stand van de route is ca. 40 kilome ter. Een deelname pakket is ver krijgbaar bij de VW van Hellen- doorn/Nijverdal of een van de elf deelnemende recreatiebedrijjjen. Een spelmoment uit de wedstrijd Holten-Haarle. Zondag werd op het terrein van stal De Eik aan de Oude Diepen- veenseweg een wedstrijd gehou den voor recreatieruiters uit de re gio. De wedstrijd was bedoeld voor mensen, die rijden op manegepaar- den en voor ruiters en amazones met een eigen paard, die niet aan het officiële wedstrijdgebeuren deelnemen. Voor het evenement waren uitgenodigd recreanten clubs uit Raalte, Marienheem en Luttenberg. Met leerlingen van stal de Eik namen ongeveer 50 combinaties aan de wedstrijd deel, die een zeer gezellige en gemoede lijke sfeer had. De uitslagen waren: Dressuur viertallen: 1. Holten (le viertal), 136 pnt.; 2. Holten (2e vier tal), 121 pnt.; 3. Marienheem, 120 pnt.; 4. Luttenberg, 111 pnt.; 5. Raalte, 99 pnt. Indiv. dress.: (zonder galop). 1. Ferry Haarman met Talis, 120 pnt. Raalte; 2. Alice ten Brinke met Sander, 109 pnt. Holten; 3. Jaqueli- ne Klein met Nicky, 107 pnt. Raal te. Indiv. dress BI: 1. Nicole v.d. Berg met Lady Su, 130 pnt. Raalte; 2. Anneke Klein met Selba, 128 pnt. Raalte; 3.. Monique Geurtsen met Najade, 123 pnt. Marienheem. Indiv. dress B2, ring 1: 1. Evelien Vos met Karan. 137 pnt. Holten; 2. Dries Nijzink met Monika, 132 pnt. Holten; 3. Elvira de Visser met Ur- sus, 129 pnt. Marienheenm; 4. Elly Sloet met Sonate 126, pnt. Holten. Indiv. dress B2 ring 2: 1. Eggie Lamping met Irish, 143 pnt, Hol ten. 2. Ton Volkers met Karan 127 pnt.; Holten; 3. Linda Oude Veld huis met Talis, 126 pnt. Raalte; 4. Herbert v.d. Straten met Monika, 125 pnt. Holten. Springen 30 cm: 1. Anneke Klein met Nicke; 2. Her- bert v.d. Straten met Sander; 3. Kees Tromp met Sander. Sprin gen 60 cm. 1. Ton Volkers met Ka ran; 2. Joey Schmidt met Werzy; 3. Evelien Vos met Karan. Springen 90 cm. 1. Diny Overmars; 2. Elvira de Visser met Ursus; 3. Richard Veldmate met Zadok. Ter afsluiting van het handbal seizoen werd afgelopen zondag het eerste Hosperstoernooi gespeeld. In een zaaltoernooi betwistten da mes junioren en senioren en heren senioren elkaar met als inzet de Hospersbokaal. 's Morgens bij de junioren startte Holten met een ruime 8-3 overwinning op A.B.S. In een spannende wedstrijd werd met 6-4 van Schalkhaar verloren. In de slotwedstrijd hield A.B.S. het team van Schalkhaar lange tijd bij. In de slotfase zag Schalkhaar toch kans de winst met 11-7 naar zich toe te halen. Bij de dames werd door 4 teams deelgenomen. Daar bleek, dat de reeds enige weken geleden gestop te training enige invloed op de spelprestaties bij de dames had. Na het verlies van 8-1 tegen een in hoog tempo spelend Haarle, zag Holten ook in de wedstrijden tegen Schalkhaar en A.B.S. geen kans puntjes te pakken. Ondanks een gelijk spel met 4-4 tegen A.B.S. was het ook hier Schalkhaar dat de wis selbeker in ontvangst mocht ne men. Bij de heren speelden de teams van Schalkhaar, Heeten en Holten mee. Schalkhaar dat met enkele spelers uit het eerste team aantrad was duidelijk sterker dan Holten en Heeten. Holten verloor met 14-8 van Schalkhaar en won in een spannende wedstrijd met 9-8 van Heeten. In de slotwedstrijd won Schalkhaar ruim van Heeten met 15-6, zodat ook hier de wisselbo kaal naar Schalkhaar ging. De wisselbekers werden uitgereikt door Yvonne Hospers. Gezien de belangstelling voor het toernooi zal het voor de handbalafdeling de komende jaren een vaste afsluiting van het handbalseizoen worden. Resultaten Hosperstoernooi, da mes junioren: Holten-A.B.S. 8-3, Schalkhaar-Holten 6-4, A.B.S.- Schalkhaar 7-11; dames senioren: Holten-Haarle 1-8, A.B.S.-Schalk- haar 4-4, Schalkhaar-Haarle 10-5, Holten-A.B.S. 3-11, Haarle-A.B.S. 2-1, Schalkhaar-Holten 6-3; heren senioren: Holten-Schalkhaar 8-14, Heeten-Holten 8-9, Schalkhaar- Heeten 6-15. Op het vroegere GFC-complex de Horst in Goor was afgelopen zon dag de Weldamloop over 15 km. Di rect na de start al een flinke hoos bui, wat zeer verfrissend werkte, want er werden supersnelle tijden genoteerd. Egbert Veneklaas komt langzaam maar zeker weer in vorm. Hij werd derde in 47.40 min. Voor de volle digheid moet gezegd worden dat het 15 km meetpunt zo'n 300 meter voor de finish lag. Hier noteerde Egbert een wel zeer snelle 46.47 min. Een slijtageslag tussen Marinus Baltus, zeventiende op de 15 km. in 52.35 min en Gerard Markvoort, achtiende in 53.00 min. Voor de einduitslag moet er nog. een mi nuut worden bijgetrokken voor de extra laatste 300 meter. Ap Koet sier profiteerde ook van de optima le omstandigheden en finishte in 62.00 min rond. Programma: zaterdag 9 juli: Cycloonloop te Borculo over 1,5-5-10 km. Afgelopen zaterdag stond er voor de Wielervereniging weer een clubrit op het programma. Dit maal was het de Gazelle Vaele Ouwe Tocht waarvan de organisa tie in handen was van de RTC de Veluwerijders uit Dieren. Door de enorme belangstelling die voor deze rit bestaat, is er alleen deel name mogelijk via voorinschrij ving. De limiet ligt bij 4500 fiet sers. De starttijden liggen al vast bij ontvangst van de inschrij- vingskaarten. Voor de veertien Holtenaren welke voor de 200 km hadden gekozen was 8.20 de start, terwijl de acht 100 km rijders een uur later aan de beurt waren. Vanuit Dieren ging het eerst naar de Steeg om via het fietspad Pos- bank en Zijperberg naar Roozen- daal te fietsen. Bij controle bleek hier dat twee man spoorloos wa ren. Na een half uur wachten is de groep maar verder gereden. Ach teraf bleek dat het een klein man kement aan een van de fietsen te zijn. Doordat deze dag ook de open dag en een vliegshow was op vliegveld Deelen moest de route aangepast worden. De coureurs trokken zich van deze dag niet veel aan en ped delden via Ede, Renswoude, Vee- nendaal naar Eist, waar genoten werd van de rust. Inmiddels waren de twee verloren schapen weer te rug. De 100 km fietsers splitsten zich af op de weg Arnhem-Ede nabij de Ginkelse hei naar Otterloo waarna ze via Hoenderlo, Beekbergen weer naar de heuvels van de Posbank fietsten om vervolgens het laatste stuk dalend naar de finish af te leg gen. De kilometervreters pakten na Eist de draad weer op om vervol gens naar Ermelo te koersen, waar weer gestempeld moest worden. Ook werd Nunspeet nog aange daan. Via Elspeet, Uddel, Hoog Soeren, Assel, Beekbergen ging het naar Hoenderlo. Van hieruit was de route weer gewijzigd en ging het langs de nieuwe weg rich ting Arnheih. Inmiddels kwam de regen met bakken uit de hemel en stonden de fietspaden en wegen op vele plaatsen blank. De groep viel uit uiteen en iedereen ging op ei gen tempo naar de finish. Door de omlegging van de route stonden er 225 kilometer op de teller. Een hele klus zat er op. Zaterdag gaat de club weer naar het Teutebur'gerwoud voor de jaar lijkse rit om Osnabruck over 140 kilometer. Schutterskoning 1987 Jan van der Linden, op archieffoto, zal het eerste schot lossen. Het korps van de Rietvoorn be haalde op de clubkampioenschap pen van de federatie Oost Neder land een verdienstelijke zevende plaats. Een goede prestatie in een deelnemersveld van 35 korpsen. Zaterdag 2 juli werd in de zand vang te Diepenheim een koppel wedstrijd gehouden. De uitslag 1. G. Jansen - J. Veneklaas Slots, 320 cm.; 2. H. Achterkamp - H. tei Harmsel, 308 cm.; 3. H. Kettelarij D. Flierman, 236 cm.; 4. F. Mensink - A. Ongena, 188 cm.; 5. H. Stege- man - B. Groot Obbink 148 cm. De volgende wedstrijd is op zater dag 16 juli a.s in het IJsselmeer. Vertrek 06.00 uur vanaf Vletgoor. De commissie Koningsschieten nodigt alle oud-schutterskonin- gen en schutters van Holten uit voor het Koningsschieten om de titel Schutterskoning 1988, dat ge houden zal worden op zaterdag 16 juli op het terrein hoek Aalpols- weg/Markeloseweg. Schutterskoning wordt degene die, nadat de kop, vleugels en de staart zijn afgeschoten, met een welgemikt schot de romp van de vogel van de paal afschiet. De deel name voor het laatste onderdeel van het Koningsschieten staat uit sluitend open voor ingezetenen van Holten; aan het afschieten van de kop, vleugels en staart, kunnen ook niet Holtenaren deelnemen. Voor alle winnaars is een prijs be schikbaar. Het eerste schot zal ge lost worden door de koning van 1987, Jan van der Linden. Niet alleen mannelijke schutters zijn welkom bij dit jaarlijkse fes tijn, ook vrouwen worden uitgeno digd de uitdaging aan te nemen. Bij het Koningsschieten in Dijker- hoek ziet men elk jaar meer vrou wen onder de deelnemers, maar de dames in Holten dorp laten het tot nu toe nog afweten. Hopelijk komt daar dit jaar verandering in. In de organisatie van het Konings schieten is dit jaar enige verande ring aangebracht. Kocht men in voorgaande jaren telkens een aan tal loten, dat aangevuld werd al naar gelang de kans op een over winning, dit jaar kan men één lot kopen voor 25,-. Bijkopen is niet mogelijk. Daardoor zijn de kansen voor iedere schutter nu gelijk. Er wordt op volgorde van de num mers geschoten, waardoor er nu niemand meer dan één keer per ronde achter elkaar schiet, wat vroeger wel het geval was. Door de nieuwe opzet, is de administratie heel wat vereenvoudigd. Er dienen nu geen lange lijsten met namen en nummers meer te worden inge vuld, zodat naar verwachting van de commissie binnen een uur na de inwschriji&ig, die om 17.00 uur be gint, gestart kan worden met het Koningsschieten. Een ander nieuwtje is, dat de huldi ging van de nieuwe koning onmid- delijk na aansluiting van het schie ten plaats zal vinden op de schut- tersweide en niet later op de avond. De organisatoren hebben daarvoor de medewerking gekre gen van HMV en MAC de Holter- berg. De MAC zorgt voor de grote tent op^het terrein, zodat men bij een eventuele bui droog zijn of haar schietbeurt kan afwachten, terwijl de Boerenkapel van HMV de huldiging muzikaal zal opluiste ren. De huldiging zal naar ver wachting rond half acht kunnen plaats vinden. De leden van de Bergvliegers kre gen het druk, wat er moesten twee vluchten verwerkt worden en dat kost uitzoeken welke duif naar wel lossingsplaats moest. Op het programma stonden Chateau roux, afstand 700 km en St. Quen- tin, afstand 350 km. Door de slech te weersomstandigheden verviel St. Quentin en werden de duiven 'teruggezet' naar Duffel (Belg.), af stand 188 km. Voor Chateauroux werden 55 dui ven ingekorfd, die om 06.30 uur ge lost werden. Het was G. Egberts, die opm 19.25 uur zijn eerste duif kon klokken. Ook nummer twee en drie waren van hem. Voor Duffel werden 92 duiven inge korfd, die om 15.30 uur in vrijheid gesteld koden worden. Hier was G. Kwintenberg de snelste. Hij klokte om 18.18 uur. De uitslagen waren: Chateauroux: 1.2.3.6.7.8.18. G. Eg berts; 4. G. Kwintenberg; 5.10.11.14. M. Lodweges; 9. Comb. Oolbekkink-Tijhof; 12.17. J. Aaf- tink; 13.16. G. Steunenberg; 15. H. Wans ink. Duffel: 1.5.20. G. Kwintenberg; 2.16.19.23. M. Lodweges; 3.4.11.15. G. Egberts; 6.12.17.22. W. Aaftink; 7.13.14. Comb. Oolbekkink-Tijhof; 8.18. mevr. van Beek; 9.10.J. Aaf tink; 21. E. Veneklaas. Op zondag 17 juli wordt op het ge heel gereconstrueerde circuit De Schans in Lichtenvoorde de laat ste Grand Prix van dit seizoen ver reden in de 500cc-klasse. Traditiegebrouw hoopt de MAC Lichtenvoord van dit evenement weereen groot, meerdaags zomer- festijn te maken, zaterdag 16 juli omlijst met een Grand-Prix-han- delsstraat, een off-road happening, de eerste Moto'73-Achterhoek- Raid en een optreden van Normaal en de kwalificatietrainingen en de beide manches voor het wereld kampioenschap motorcross op zondag 17 juli. Enkele leden van de Bergruitertejs namen afgelopen week deel aan de Rijssense ponydagen. De volgende resultaten werden hier behaald: Woensdag 29 juni: dress. B, 2e prijs, 122 pnt. Sander Mulder met Niz- zam; dress. Ml, le pr, 124 pnt. Ger- rie van Lies met Apalatin. Zaterdag 2 juli: dress. B, 2e pr., 128 pnt. Brenda Kappert met Marco; 4e pr., 123 pnt. Huub Brands met Alex; 5e pr, 124 pnt. Sander Mulder met Nizzam; dress. L, le pr., 136 pnt. Ida Vincent met Napoleon. Springen kl. B, le pr. Huub Brands met Alex; 2e pr. Sander Mulder met Snorrewind (finale). Klasse L, le pr. Marieke Mulder met Snorre wind, 2e pr. Marieke Mulder met Snorrewind (finale). Het blijft modderen met August Müller en Henk van Heek. Ook zondag tijdens de Inter-Side-car race in Apeldoorn kwam het Hol- tens/Rijssense duo er niet aan te pas bij de prijsuitreiking. In beide manches haalden zij de finish niet. In de eerste manche werd de motor geschept door een Duitse tegen stander, waardoor de koeling ter ziele ging. In de tweede manche moest het duo wegens een ver keerd ingeschatte manoeuvre van Henk van Heek in het zand bijten. Komend weekend wordt in het Zwitserse Rotherthurm gereden voor de achtste Grand Prix van dit jaar. Door alle pech van de laatste tijd staan Müller en van Heek nu op een derde plaats, achter de ge broeders Hüllser en de Duitsers Netterscheid/'Hassolt.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9