D Feestelijke slotavond van SG Midden IJ ssel J. ten Velde nieuwe voetbal-voorzitter Holten zes dagen in ban van het festival aaragenda Gouden jubileum J. Kalfsterman Voor een rustig vakantiegevoel... HOLTENS NIEUWSBLAD Rabobank GS Sportcommissie Commissie Sociaal-Cultureel Werk Folklorefestival Afsluiting Holterbergweg (Toeristenweg) kroon op studie Kandidaten HMV allen geslaagd Jam Session De Schure DONDERDAG 7 JULI 1988 Aan de Lagere Techn. School te Afgelopen week zijn in Apeldoorn Rijssen zijn geslaagd de Holtense de volgende leerlingen geslaagd leerlingen: voor het diploma costumière: Y. Afd. Bouwtechniek-schilderen A/B- Trompetter, Markelo voor het di- liÜ De geslaagden voor Nederlands en Duits van SG Midden IJsel poseerden gewillig v.oor de fotograaf In de aula van de Scholengemeen schap Hotlen werd woensdag 29 juni een feestelijke slotavond ge houden van de Dagmavo voor vol wassenen (SG Midden-IJssel). Na een openingswoord door de rec tor, J. Westhof, hield wethouder W. Dalhuisen een korte toespraak, waarin hij o.a. inging op de naam van het schoolkrantje De Laat bloeier. De wethouder stelde voor om de naam te veranderen Door- bloeier (een echt bestaande biolo gische naam), die beter past bij de vele soorten onderwijs die in Hol ten vertegenwoordigd zijn."Men kan van basisonderwijs tot en met volwassenenonderwijs in Holten terecht, terwijl er bovendien nog een uitgebreid cursussen-aanbod van sociaal cultureel werk is", al dus de wethouder. Het ontbreken binnenkort van muziekonderwijs werd door hem niet vermeld. Vervolgens reikte wethouder Dal huisen drie volledige mavo-diplo ma's uit, die tot stand waren geko men als 'opbouw'-diplomas mid dels certificaten. Sommige daar van waren elders bij collegiale HMV organiseerde zaterdag 2 juli muziekexamens. Uit Holten en omgeving kwamen 23 kandidaten. De zeven Holtense kandidaten slaagden allemaal, te weten: Bren- da Boogaard, Jeanette ten Wolt huis, Wilco Pinkert, Bart van Brug gen, Erna Krooshof, Jorgen Voor des en Marja Franzen. Het examen werd afgenomen door Henny Fran sen. Alle kandidaten kregen vor hun prestatie een bosje bloemen. scholengemeenschappen in de re gio behaald. Een vierde diploma werd na een studie van twee jaar in één keer gehaald. Anne Kok, de coódinatrice van de Holtense vestiging van SG Midden IJssel reikte daarna de deelcertifi caten uit voor Nederlands, Engels, Frans, Duits en geschiedenis. De geslaagde kandidaten werden al len 'gedecoreerd' met corsages die door enkele cursisten waren ge maakt. De dames Berendsen, Ra demakers, Brouwer, Lammertink en Vuuregge bedankten de docen ten namens hun groep en boden een bloemetje aan. Met spel, onder andere van de docenten, en ander amusent werd de avond voortge zet. Voral de 'geïllustreerde'volks- liedren van de groep Duits vielen erg in de smaak. De avond werd be sloten met een informeel samen zijn. De lijst van geslaagde kandi daten werd reeds in een vorig num mer van het Holtens Nieuwsblad vermeld. Op 23 september wordt in de aula van de Scholengemeenschap een reünie gehouden van alle leerlin gen de Holtense vestiging van SG Midden IJssel. niveau: G.J.W. Denekamp; Con sumptieve Techniek, koken-ser- veren A/B niveau: H. Derksen, S. Holl, J.B.A. Doberink. Consump tieve Techniek boord- en banket bakken A/B. niveau: J.W. Nijhof. Mechnische techniek A/B niveau, H. ter Beest, M.H.R. Hofman, J.H. Hulsman, J.W. Plekkenpol, D.A. Smale. Motorvoertuigentechniek A/B niveau: G. Lunenborg. S.G. Holten MAVO H. Ekkink, Markelo, A. Steunen berg, Markelo, E. Oolbekkink, Hol ten, H. Havinga, Rijssen. HAVO K. Muil, Bathmen, J. Reilink, Bathmen, M. de Weerd, Bathmen, R. Sligman, Goor, F. van Door- ninck, Holten, A. Kramer, Holten, E. Krooshof, Holten, M. van de Maat, Holten, E. Meuleman, Hol ten, C. van der Steen, Holten, E. Al- tena, Markelo, B. Leferink, Marke lo, J. Tuil, Nijverdal. ATHENEUM W. Kalsbeek, Goor, J. Steensma, Holten, R. Kleinherenbrink, Nieuw Heeten, H. J. ten Brinke, Nijverdal. Aan de Rijks Middelbare Land bouwschool te Hengelo slaagde voor het eindexamen A-opleidin gen (3 jarig) vakrichting Rundvee houderij, Edwin Kers, aan de A op leiding (3 jarig) vakrichting Rund veehouderij (doorstroom), André Groteboer, aan de B opleiding (tweejarig) vakrichting Rundvee houderij André Keuterman, Erik Markvoort, Gerard Mekenkamp, Freddy Struik en Dick Abbink. Aan het instituut voor de autohan del in Driebergen is geslaagd voor het diploma autoverkoper René van Engbrink. ploma coupeuse; M. Tempelman, Markelo; J. Harmsen, Nijverdal, W. van Coeverden, Rijssen. Alle heb ben hun opleiding gevolgd bij Mo devakschool Modinette van R. Ag- terkamp, Holten. Aan de Schildersschool te Ensche de is in Meppel geslaagd onze plaatsgenoot André Slijkhuis voor schilder aspirant gezel. De afdeling voetbal van sv Holten heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens de maandag 4 juli gehouden ledenvergadering van de afdeling voetbal van sv Holten heeft voorzitter Jan Kurz, die niet herkiesbaar was, de voorzit tershamer overgedragen aan Jan ten Velde. Ten velde, die de funktie van penningmeester vervulde, werd opgevolgd door Meivin van Asselt, de tweede secretaris/penningmeester. In verband met het grote aantal wij zigingen in het bestuur werd het aantal kwaliteitszetels uitgebreid van vier naar zes. Tweede voorzitter is F. ten Hoeven, tweede penningmeer ster/coördinator PR Wim Klein Velderman, coördinator selecties Jan van Muilen, terwijl ook het jeugdbestuur met een extra man in het be stuur vertegenwoordigd zal zijn. De seniorencommissie blijf door G. Soer vertegenwoordig en ook de huidige jeugdvertenwoordiger Bert Knapen blijft op zijn post. Tijdens de vergadering werd stil overhandige de gouden jubilaris gestaan bij een viertal verenigings- een pennenset met inscpritie en jubilea. J. Kalfsterman werd ge- alle jubilarissen een erespeld. huldig wegens het 50 jarig lidmaat- Penningmeester Ten Velde moest schap en H. Beltman, H. Hoeve en in zijn begroting een saldotekort W. Klein Velderman vierden hun vaststellen. De vergadering ging 25 jarig jubileum. Voorzitter Kurz accoord met een geringe contribu tieverhoging voor de seniorleden Eerst alles goed regelen bij de Rabobank. Buitenlands geld Reisverzekeringen Hulpverlening in het buitenland ReisVEurocheques of Eurocard Safelokettenservice U gaat dan een stuk geruster met vakantie! geld en goede raad van 115 naar ƒ125.-. De contribu tie voor jeugd-junioren, pupillen en die voor de passieve leden blij ven gehandhaafd. Prettige sfeer Aan het eind van de vergadering droeg voorzitter Kurz de voorzit tershamer over aan zijn opvolger Jan ten Velde, die in zijn maiden speech zijn voorganger hartelijk bedankte voor het vele werk dat hij voor de afdeling voetbal en de SV heeft gedaan. Hij roemde met name de prettige sfeer die er in het bestuur onder zijn leiding heerste. Kurz was de laatste tijd behalve Op zaterdag 23 juli houdt Jonge rencentrum De Schure een Jam Session, waaraan iedereen die een muziekinstrument bespeelt mee kan doen. Wie belangstelling heeft kan in het weekend contact opne men met de Schure, telefoon 6 4121 of even gezellig langs komen, graag met de informatie wel instrument wordt bespeeld. Het is de bedoeling dat bespelers van verschillende muziekinstru menten met elkaar een paar num mer spelen, gewoon uit het blote hoofd of met een klein op papier ge zet accoordenschema. Wie geen instrument kan bespelen is natuurlijk ook van harte welkom om te komen kijken en luisteren en het kost helemaal niks. De zaal gaat open om 20.00 uur en de Jam Session begint rond 21.30 uur. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 12 juli a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9 boven). Op de agenda staan voorstellen inzake de verdeling van uren van de sporthal en de gymnastieklokalen voor het seizoen 1988/1989 en de huur van het verharde handbalveld. De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal- Cultureel Werk vindt plaats op dinsdag 12 juli om 19,30 uur in het gemeentehuis. Tijdens deze vergadering zal de door de werkgroep emancipatie voorbereide concept-emancipatienota gepresenteerd worden Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat in het kader van het 3e Internationale Folklore Festival Holten 1988 op zaterdag 9 juli 1988 een grote folkloristische optocht door de bebouwde kom van Holten zal trekken. Tussen 12.00 uur en 17 00 uur zullen als gevolg hiervan de volgende straten gedurende enige tijd voor het verkeer worden afgesloten: - Beusebergerweg. tussen Fliermatenweg en Larenseweg - Larenseweg. tussen Aaltinksweg en Dorpsstraat - Kon. Wilhelminastraat, tussen Larenseweg en Vrijheidslaan - Vrijheidslaan. geheel - Keizersweg. tussen Vrijheidslaan en Dorpsstraat - Gaardenstraat. geheel - Schoolstraat, geheel - Rietmolenstraat, geheel - Oranjestraat, geheel - Noordenbergstraat, tussen Oranjestraat en Waardenborchstraat - Waardenborchstraat. geheel - Holterenkstraat. tussen Waardenborchstraat en Mr. G. Vixseboxsestraat - Mr. G. Vixseboxsestraat. geheel - Kolweg. tussen Lageweg en Oranjestraat - Dorpsstraat, tussen Oranjestraat en Larenseweg - Stationsstraat, tussen Dorpsstraat en Kerkhofsweg Voor de goede orde wijzen wij er op dat diverse straten die uitkomen op de route of tussen de route inliggen tijdelijk niet of beperkt bereikbaar zullen zijn. Indien het in dringende gevallen noodzakelijk is de afzetting met een auto te passeren, dient kontakt te worden opgenomen met de politie, tel. 6 44 44. In het kader van het Folklorefestival worden verder nog de volgende verkeersmaatregelen genomen: - op 8 juli afsluiting van de Stationsstraat - op 9 juli afsluiting van de Smidsbelt vanaf 8 00 uur - van 7 t/m 12 juli afsluiting van de Kerkhofsweg - op 9 juli vanaf 12.00 uur parkeerverbod Gaardenstraat en Schoolstraat In verband met het aanbrengen van een slijtlaag zal de Holterbergweg (Toeristenweg) op donderdag 14 juli a.s. de gehele dag (of een gedeelte daarvan) worden afgesloten voor alle verkeer. Bij slechte weersomstandigheden bestaat de mogelijkheid dat het aanbrengen van de slijtlaag een dag wordt uitgesteld, zodat in dat geval de weg op vrijdag 15 juli a.s. voor alle verkeer wordt afgesloten. Voorafgaande aan het aanbrengen van de slijtlaag zullen werkzaamheden aan of langs de bestaande verharding van de Holterbergweg worden verricht. Hierdoor zullen tijdelijk gedeelten van de Holterbergweg worden afgesloten, met dien verstande dat één weghelft berijdbaar blijft. Wij verzoeken een ieder van het bovenstaande goede nota te nemen en met deze afsluiting rekening te houden. Holten, 7 juli 1988 Burgemeester en wethouders van Holten. Jan Kurz: voorzitter af. voetbal voorzitter ook enige tijd in terimvoorzitter van de SV en bo vendien was hij hoofdredacteur van 't Meermenneke, het clubor gaan. Ten Velde overhandige hem namens het bestuur een attentie. Verder sloot de nieuwe voorzitter zijn speech af met een opwekkend woord naar de vergadering. Jan Kurz bedankte Ten Velde voor zijn vriendelijke woorden en wenste hem en het nieuwe bestuur veel wijsheid en succes in de toekomst toe. De datisgroep uit Tsjechoslowakije die dezer dagen een van de gastgroepen is in Holten. AUGUSTUS: 2 augustus: Hoolter dagen 3 augustus: Vakantiepuzzelrit 9 augustus: Hoolter dagen 16 augustus: Hoolter dagen 21 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 23 augustus: Sterkste man van Hol ten. 26 augustus: School-en volksfeest Espelo. 27 augustus: Triathlon Holten; School-en Volksfeest Espelo. 30 augustus: Kleintje RAI (Occa sionshow) SEPTEMBER: 10 september: Vrije markt. 17 september: Dag van het paard. 23 september: Reünie Dagmavo voor volwassenen, aula SGH 18.30 uur; Revue DAT Dijker- hoek. 24 september: Holterbergfietstoer- tocht; Revue DAT Dijkerhoek; Wie zaterdag nog in het centrum van het dorp de boodschappen wil doen, moet er rekening mee hou den dat vanaf twaalf uur het cen trum niet of nauwelijks te berei ken is voor auto's. Ook mensen die in de nabijheid of aan de route van dansavond Fienpreuvers in de de grote optocht wonen, moeten er Poppe. 0p rekenen dat zij zaterdagmid- 25 september: Kampioenscross zij- dag niet of nauwelijks per auto spannen. 26 september: Raadsvergadering 28 september: Middens tandsbeurs 29 september: Middens tandsbeurs 30 september: Middenstandsbeurs. OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 8 october: Dansavond Bonte Paard 24 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: Holterbergloop. 30 oktober: Erwin-autocross (onder Dat betekent niet, dat het centrum hun woning kunnen bereiken. Vol gens adjudant Ten Tuscher zal centrum dorp na twaalf uur voor het verkeer worden afgesloten. De route wordt pas weer vrijgegeven nadat de optocht is ontbonden, wat naar verwachting niet eerder zal zijn dan omstreeks half vier. voorbehoud) NOVEMBER: 28 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 17 december: show sv Bato. 19 december: Raadsvergadering. JANUARI: zaterdag gemeden moet worden. genheid eens te ondervinden hoe het in centrum van Holten is zon der autoverkeer. In de gemeentelijke advertentie op deze pagina kan men-lezen welke straten vrijdag en zaterdag niet op gedurende bepaalde tijd voor het autoverkeer zijn afgesloten. Voor het doorgaande verkeer is een om leidingsroute aangegeven; ook de busdiensten zullen via een omlei dingsroute rijden. In verband met de Landbouwshow is de Stationsstraat vrijdag 8 juli de gehele dag afgesloten. De bus dienst van en naar het station blij ft evenwel intact via een omleidings route. Komende zaterdag verwachten de organisatoren, afhankelijk van het weer, tussen de vijftien en twintig duizend bezoekers. Hoewel er ver- Al wandelend kan men genieten frezen wordt naar parkeergelegen- van allerlei exotische producten heid op het industrieterrein de Kol op de braderie en andere speciali teiten die door de Holtense mid denstand worden aangeosboden. ook de ballonvaart met de hete- 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- luchtballon op het perkeerterrein sink. achter AH belooft een spektakel 15 januari: Oliebollencross. en aan de Keizersweg, zullen de straten in Holten die dag vermoe delijk overvol zijn met links en rechts geparkeerde auto's. De poli tie denkt dat met een beetje goede wil de problemen tot een minimum teworden. Al met al een goede gele- beperkt zullen blijven. Bijna kwam er in de perfecte orga nisatie van het festival een kink in de kabeL De Duitse regering wei gerde de Turkse deelnemers een doorgangsvisum. Zij eisten var de organisatie een garantiesom van bijna anderhalf duizend Duitse Marken voor een doortocht door Duitsland. Na een aantal telefoon tjes over en weer naar Ankara zul len de Turkse deelnemers, die de gehele afstand per bus afleggen, niet via Duitsland naar Nederland komen, maar via een omweg door Zwitserland en Frankrijk. Vermoe delijk zullen zij daardoor later in Holten arriveren. Later arriveer den ook de eerste gasten in Holten. Met bijna drie uur vertraging kon den Plekkenpo* e?» de ^jnen ae Poolse groep dinsdagavond in zaal Vosman verwelkomen. Maar dat waren dan ook de enige rimpels in de gesmeerd lopende organisatie. Vandaag om twee uur is het Inter nationale Folkloristisch feest offi cieel door burgemeester Van Rap- pard geopend. Holten spreekt even een paar dagen internationaal een woorcfje mee.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5