Van groot feest tot n bescheiden ritje VV V-medewerkster nieuwe Dorpskoningin van Holten Organisatie voor de Hooker dagen in startblokken Gratis meubilair jonge studenten Tineke Wolters, gastvrouwe van Holten 1 1 t A* mi m Programma recreatietent Record Splo toch erkend U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON it. Holtens Nieuwsblad Donderdag 7 juli 1988-40ste jaargang no.27 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Muziekschool De laatste tonen van de Mu ziekschool zijn verstomd. Ge brek aan financiële middelen hebben er voor gezorgd dat een stukje culturele opvoeding uit Holten is verdwenen. Verbit terde schoolbestuurders vrij dagavond tijdens de laatste uit voering, die er niet van over tuigd zijn dat de muziekschool niet gered had kunnen worden. Zij zijn van mening dat het mu ziekonderwijs in Holten wordt opgeofferd ten voordele van het nieuwe Dorpshuis, waar overigens al een aantal aardige namen voor circuleren: Het Dalhuuske en De Molensteen. Ook de vakbonden hebben hun bedenkingen rond de gang van zaken aan het papier en het Holtens Nieuwsblad toever trouwd. Feest Bij het schrijven van Deze week, waren de weersomstan digheden gunstig: Niet te warm en af en toe een lekker zonnetje. Daarop rekenen de organisato ren ook deze week voor het In ternationaal Folkloristisch Festival dat deze week Holten volledig in zijn ban heeft, al is men door de grote tent op Kalfstermansweide waarin plaats is voor z'n 1600 bezoe kers, minder afhankelijk van het weer dan bij de vorige festi vals. Wellicht ten overvloede hebben wij voor het hoogte punt van het feest, zaterdag 9 juli, alle voetangels en klem men op verkeersgebied nog eens op een rijtje gezet. Vergeet u vooral niet zaterdag de vlag uit te steken? Helemaal volgens de planning verliep het feestje rond de verhar ding van de Toeristenweg nu 25 jaar geleden niet. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de ge meentebesturen van Holten en Hellendoorn om er een 'echt' feest van te maken, compleet met mu ziekuitvoeringen op de dagcam ping aan Holtense zijde, het lan den van parachutisten danwel ballonvaarten over de berg, en gratis koetsenritten voor de toe risten. Alleen het laatste evene ment overleefde het; de rest van het programma werd afgeslankt tot een koetsentocht voor 'Bebu' (bestuurders en burgemeesters) om een variant van Ruud Gullit te gebruiken. Beide gemeentebesturen haastten zich te verklaren dat zij niet de aanstichter waren geweest voor al het feestgedruis en dat zij er voor gezorgd hadden dat het allemaal wat eenvoudiger gehouden zou worden. Waar een piepkleine de monstratie van de IVN en een paar vertegenwoordigers van de PvdA Hellendoorn en Holten en de PSP Helledoorn al niet goed voor is. Na een aanvankelijk rustig begin waarin alle Bebu's, inclusief een socialistische wethouder zich ach ter de kont van het paard de berg over lieten rijden en een korte tus senstop bij het bezoekerscentrum Noetselerberg, waar een diapre sentatie plaats vond, werd de stoet halverwege staande gehouden door een aantal actievoerders die voor die gelegenheid hun stok paardjes van stal hadden gehaald. Voor de beide burgemeesters kwam die protestactie niet als een verrassing want als nette burgers hadden de tegenstanders van de asfaltweg door het mooie natuur gebied hun komst keurig ten ge meentehuizen aangekondigd. De fraktie van WD en PvdA van Hol- Op het paard de actievoerders en achter het paard de beide burgerva ders. ten hadden het helemaal af laten pas feest als de zandwegen afgeslo- weten alszijde 'grote flauwe kul', ten zijn voor gemotoriseerd ver- "Straks kunnen we nog met krui- keer", verklaarde fraktievoorzitter wagens de S14 op als die 25 jaar Van der Harst. "Dan valt er pas van asfalt is voorzien. "Wij vieren echt wat te vieren". Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 ftfiwHiitiijHHiv wm' ii—BnaaaaiH BumHH Wie de VW kent, kent Tineke Wolters. Al twaalf jaar is zij op het VW-kantoor van Holten het 'vriendelijke gezicht achter de balie'. De komende dagen en weken kan men Tineke leren kennen in een andere functie, die van Dorpskoningin van Hol ten of zoals zij zelf zegt: Gastvrouwe van Holten. Het programma van het Interker kelijk Recreatiewerk heeft voor de week van 10 tot en met 15 juli als thema: vluchten. Het programma ziet er als volgt uit: zondag 10 juli: 10.00 uur kamp dienst, Mieke Groen, maandag: levende barrikade, 14.30 uur(/1,-); dinsdag: spooktocht, 22.00 uur 1,-); woensdag: kookmiddag, 14.30 uur (voor 12.30 uur opgeven) 1,50; donderdag: vlaggenroof, 20.00 uur (/i,-); vrijdag: Vossenjacht, 14.30 uur 1,- Van maandag t/m vrijdag zijn er van 10.00 tot 12.00 uur kindermor gen. Kosten 0,50. Iedereen is wel kom in de recreatietent, dus ook Holtenaren, het team bestaat uit Margreet, Marieke en Marrianne. Bij de verkiezing van de Dorpsko- nigin werd de geboortige Friezin - die al 24 jaar in Holten woont - als de juiste representant gezien van een nieuwe generatie Dorpskonin ginnen. De verkiezing, die geheel anoniem was, en in de komende ja ren ook zal blijven, werd dan ook niet zoals door de jaren heen ge bruikelijk was, verricht ten aan- schouwe van een meute mensen op een podium. De nieuwe dorps- konigin werd gekozen door een af vaardiging van de Holtense Han delsvereniging die de Dorpsko ningin uit de sfeer van de leut wil halen en haar een taak wil geven als vertegenwoordigster van Hol ten, de Handelsvereniging en de VW bij allerlei festiviteiten. In Tineke Wolters-Jongedijk heeft men een uitstekende kandidaat gevonden. Last van plankenkoorts?, vroegen we nieuwe Dorpskoningin. "Hele maal niet, het lijkt me juist erg leuk om Holten te vertegenwoordi gen, alleen niet met een kroontje op, daar heb ik de leeftijd niet meer voor. (Tineke schaamt zich beslist niet voor haar veertig jaren!). Een sjerp en een mooie corsage en niet te vergeten een feestelijke jurk, doen het net zo goed. Ik voel me ook niet zozeer koningin als wel gastvrouwe van Holten, die tijdens de feesten Holten vertegenwoor digt. Bij het woord Dorpskoningin krijgt ik het idee van een aangekle de pop en zo wil ik beslist niet func tioneren". Vuurdoop De vuurdoop zal zij ondergaan vandaag, donderdag, tijdens offi ciële opening van het Internatio nale Folkloristisch Festival als zij aan de zijde van organisator Dick Plekkenpol de gasten zal ontvan gen. Zaterdagmiddag tijdens de optocht zal zij vanzelfsprekend in een van de koetsen zitten en ook zaterdagavond bij de officiële ont vangst van de buitenlandse gasten Tineke Wolters: Geen aangeklede pop, maar representante van Holten. De thuisblijvers in Holten en ook naai folklorefestival weer is afge- de vakantiegangers hebben deze sloten, maken de organisatoren zomer niet te klagen over activi- van de Hoolter dagen zich al weer teiten. Als straks het Internatio- op voor de volgende evenemnten. in het gemeentehuis zal zij aanwe zig zijn. Voorts zal zij zitting nemen in de jury van het Songfestival naast Al- bert Mol en Albert van der Maat en bij de grote feestavond Zum Hooi- ter Bock op vrijdag zal zij de arties ten de bloemen overhandigen. Zweefmolen Natuurlijk zal zij ook present zijn op de Hoolter dagen en zal zij de officiële opening van het Dorps feest bijwonen. De kans echter dat de heren organisatoren en gemeen tebestuurders samen met de Dorpskoningin in de zweefmolen kunnen zitten en op de kermis rondtoeren moet vrij gering geacht worden. "Dat vind ik nu niet bij mijn functie passen. Vroeger, toen een jong meisje tot dorpskonigin werd gekozen, was dat leuk, maar nu moeten we daar iets anders, wat meer bij mijn nieuwe functie past, op verzinnen. In het VW kantoor zal men Tineke de komende tijd wat vaker moeten missen. "Ik heb het er graag voor over", zegt André Hoeben, de nieu we medewerker van de VW. Hoe wel ik hier nog maar kort ben, heb ik Tineke leren kennen als een leu ke collega, die uitstekend met de gasten om kan gaan. Ik denk dat ze als gastvrouwe van Holten het uit stekend zal doen". Een record voor het Guinness Book of records is ook niet meer wat het geweest is. Moesten we vorige week melden, dat de re cordpoging van de Haaksbergse paasvuurbouwrs inmiddels er kend is, deze week ontvihgen de Sploders bericht dat ook hun re cord eveneens zal worden opgeno men in het boek. "Een Salomon- soordeel", aldus de redactie van het groot Guinness Record boek, die er verder geen woorden meer over vuil wil maken. "Het gaat om een recordpoging die al achter de rug is. Wij erkennen nu beide po gingen en dat moet voor de Espe- loers nu toch voldoende zijn". In Espelo begrijpen ze er nu echt niets meer van. Uit de brief van het Guinness book blijkt, dat men er kend heeft dat een paasvuur inder daad geen holle ruimtes mag be vatten. Door de 'lobby' uit Haaks bergen is nu meegedeeld, dat de holle top na plaatsing gevuld werd met zo'n 2500 oude kerstbomen, zodat niet gesproken mag worden van een'holle top'. "Zoveel onzin heb ik nog nooit bij elkaar gehoord", meent Wim Toor- neman. 'Uit diverse ooggetuigen verklaringen en foto's hebben wij geconstateerd dat de top wel dege lijk hol was. Direct na plaatsing is het ding in de fik gestoken en van vullen met oude kerstbomen was dan ook geen sprake, afgezien van het feit dat het technisch ook on mogelijk was. Door een regelrechte leugen kan je dus tegenwoordig een record afdwingen. De discus' e rond het paasvuur is nu geslot n, maar nog niet uit de wereld, en leugen blijft een leugen" aldus de Sploder bouwers. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 De spits wordt afgebeten is dins dag 19 juli door de carnavalsvere niging de Fienpreuvers, die voort bordurend op het thema van vorig jaar weer een Contryavond organi seren. Was men vorig jaar nog wat voorzichtig begonnen, dit jaar wordt de zaak groots aangepakt met een aantal toppers op het ge bied van Country and Western. De countryavond begint om 19.30 uur. In het Holtens Nieuwsblad van vol gende week komen wij uitgebreid op het programma terug. Amper bekomen van de organisa tie van het folklorefestival organi seren de Holtense Boerendansers op 26 juli weer Zum Hoolter Bock, gevolgd op 16 augustus door de Holtense Boerendansers die weer op de Parijse toer gaan. Op 23 au gustus komen de sterkste mannen van Holten weer in de arena, waar voor de touwtrekvereniging Okia de organisatie in handen heeft en het "Kleintje RAI", van de geza menlijke Holtense autohandela ren wordt gehouden op 30 augus tus. De festiviteiten worden afge sloten op zaterdag 10 september door een Vrije Markt, die dit jaar georganiseerd zal worden door de supportersvereniging van HMV. De schoolexamens zijn weer achter de rug en ook de meeste examen feestjes zijn gevierd. Voor degene die na het behalen van het zo fel be geerde diploma zijn of haar opleiding buiten Holten gaat zetten, breekt de jacht op het kamerzoeken weer los. Geen eenvoudige zaak, ook al om dat in de meeste 'studentensteden' de kamerhuren de pan uit rijzen. Wie geluk heeft, kan via een van de studentenhuisvestigen onderdak vin den. Men kan geluk hebben, maar meestal zijn het kale kamers, die met van huis meegebrachte spullen 'aangekleed' moeten worden. Niet elk gezin heeft echter de beschikking over overtollig meubilair, zodat het al met al een dure aangelegenheid wordt. Directeur Carla de Witte van hotel het Lösse Hoes kent die situatie uit eigen ervaring en wil daarom dit jaar de aankomende studenten een helpende hand toesteken. Inwoners van Holten, alvast bedankt! "Nadat we begin dit jaar de bunga lows geheel hebben vernieuwd, zijn wij nu bezig het hotel gedeelte van het Lösse Hoes te vernieuwen. Niet alleen krijgen alle kamers een nieuw behangetje en een nieuw verfje en zal de sanitairafdeling worden opgeknapt, ook het meubi lair wordt geheel vervangen. Mijn eigen studententijd ligt nog niet zo gek lang geleden achter mij, dus ik weet wat het soms een moeite kost om wat meubels bij elkaar te krij gen voor je studentenkamer. Daar om wil ik alle aankomende studen ten uit Holten in de gelegenheid stellen om vrijdagmorgen tussen negen en twaalf uur gratis een keu ze te doen uit ons overtollig gewor den meubilair". Er is een grote voorraad tafeltjes en (witte)spijltjes stoelen, maar on dermeer ook matrassen en lam pen. Zoals bekend zal Holten vanaf vandaag tot en met dinsdag 12 juli 1988 compleet op 'zijn kop staan', tijdens het derde Inter nationale Folklore Festival Hol ten, een uniek folkloristisch eve nement dat om de vier jaar Dlaats vindt. Dit jaar komen er ruim 1200 deelnemers naar Holten uit vijf continenten die bijna allemaal moeten worden ondergebracht in Holten e.o., na de enorme hulp van de gemeente, spon sors, Holtense Handelsvereni ging e.v.a. die wij als Holtense stichting mochten ontvangen, wil ik nu al mede namens onze zeer aktieve groepen begelei ders alle gastgezinnen die zo spontaan hebben gereageerd op de oproep van de begeleiders bij deze alvast „hartelijk" bedan ken. [wij hadden wederom gehoopt enkele groepen bij u te kunnen Diek Plekkenpol: 'alvast bedankt'. onderbrengen, maar dit jaar worden maar liefst zeven van de deelnemende ensemble's bij u ondergebracht en dit is wel het dubbele aantal van 1984. Dat u allen zo spontaan heeft gerea geerd hadden wij enkel maar ge hoopt, wij vinden dit in één woord geweldig. Wij wensen u dan ook bij deze heel veel plezier en gezelligheid toe met uw gasten en hopen dat hierdoor vele en lange vriend schapsbanden zullen ontstaan tussen de gasten en inwoners van Holten. Wij wensen u tevens veel plezier bij een van de vele shows die de groepen in de week van 7 juli tot 13 juli 1988 zullen laten zien en natuurlijk veel ple zier bij de braderie en de op tocht op zaterdag 9 juli 1988. Dick Plekkenpol/Alg. leider

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1