belangstelling Veel GOH open huis nieuwbouw slachterij Hogeslag VAN TOPKÏÏJEEN THUIS IN DE BOUW bi^Kiuwer" Weinig deelname bij record zwembadstaan 16999; Eigentijdse rock in De Wippert „ZUM HOOLTER BOCK" Aanmelden yogalessen Vrijdag 8 juli 1988: m.m.v. Dennie Christiaan Saskia en Serge Hoolter Jacksons Showorkest „Liberty" Haase Bouwbedrijf BV Rijssen ABSOLUTE KWALITEIT MET V00RDELIGSTE-PRIJS GARANTIE. ABSOLUTE KORTINGEN TOT 39% Haast u om te profiteren van de aantrekkelijke aanbiedingen. DONDERDAG 7 JULI 1988 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 \\cMfi\sWn appaiatu"' conW>OT it accessoW» Locatie: Grote feesttent op „Kalfstermansweide" in Holten. Deze prijzen gelden alleen bij de voorverkoopadressen; dus niet aan de kassa's! De voorverkoopadressen zijn: VW Holten, Dorpsstraat 27, tel. 05483-6 15 33 Café-restaurant Vosman, Oranjestraat 38, tel. 05483-6 13 39 Speelgoed Van der Maat, Smidsbelt 7, tel. 05483-6 15 38 Galvanistraat 19, 7461 JC Rijssen Telefoon 05480 - 16442 Aanvang: 20.00 uur Entree: 10.- Een kijkje in de slachterij van Hogeslag. terug kijken op een boeiende mid dag. Na ontvangst met koffie, waar al vast wat werd verteld over het be drijf door de gastheer, was er een videofilm waarop men de krant van a tot z kon zien ontstaan. Van nieuwsbron, via de redactie en hoofdredactie naar de opmaakre- daktie, vandaar naar de afdeling waar de vlakdrukplaten worden gemaakt en tenslotte naar de drukkerij en het eindpunt, de be zorger die de krant thuis bezorgt. Dit alles voltrekt zich elke dag weer in een race tegen de klok. Na de rondleiduing door de redac tieafdelingen -kwam men nog net op tijd in de drukkerij om het dag blad van de pers te zien rollen. Dit was een zeer interessant schouw spel en gaat zo razend snel dat men er wel 50.00 per uur kan drukken. Wat nog meer verbazing wekte, was het feit dat foto's van over de hele wereld binnen negen minuten in de fotobak van het bedrijf rolde. Te.05480-20382 Spoelerstroct3 7461TX Rijssen Bouwbedrijf Haase: uw betrouwbare partner bij nieuwbouw of verbouw van woningen, winkelpanden, scholen of fabriekshallen. Een jong energiek bedrijf met veel sterke punten: Jarenlange ervaring Grote betrokkenheid bij cliënt en project Kleine flexibele organisatie Lage kostprijzen Als u plannen heeft voor nieuwbouw of verbouw, neem dan eens kontakt op met Bouwbedrijf Haase B.V. Ruim 400 belangstellenden maak ten vorige week gebruik van de ge legenheid een kijkje te nemen in de nieuwe vleesverwerkingshal en kantoorruimten van de firma Ho geslag aan de Lageweg. Het nieu we deel van het bedrijfpand werd reeds eerder in gebruik genomen, maar eigenaar Chris Hogeslag had wegens drukke werkzaamheden de officële opening enige tijd uitge steld. Het open huis betekende de afsluiting van de ingrijpende mo dernisering die in 1987 werd opge start. Tevens wilde eigenaar Hoge slag met het open huis leveranciers en klanten in de gelegenheid stel len nader kennis te maken met de moderne slachterij. De sl;achterij werd in 1972 door va der en zoon Hogeslag opgericht on der de naam Exportslachterij Chris Hogeslag BV. In de eerste ja ren was de verkoop vooral gericht op de export. Door de strengere ei sen en de veranderde vraag richt het bedrijf zich sinds 1982 meer en meer op de binnenlandse markt. Afnemers zijn de grootwinkelbe drijven, detailhandel en de horeca- grossierderij. "De consument eet gevarieerder, en daar moeten de slagers op in spelen. De vraag naar halve koei- enbouten is dan ook vrijwel voor bij. Nu wil men kleine geproporti- neerde delen, die 'schoon' afgele verd worden. Wij spelen daarop in. De slager heeft daardoor minder werk achter in de slagerij en kan zich voor in de winkel bezig hou den aan voorlichting van de klant over de bereiding van het vlees. Daarnaast is het transport van kleine delen minder rislcogevoelig, handiger en hygiënischer zodat het mes aan twee kanten snijdt" verklaart Chris Hogeslag. In het hypermoderne gebouw, wordt al het geslachte vlees onmiddelleijk verwerkt en gekoeld en op automa tische transportbanden voor ver- voër gereed gemaakt. Voordien zorgt in de snijzaal zorgt elke me dewerker voor de totale bewerking komst zal dat nog worden uitge- van het aangevoerde product tot breid, liefst met mensen uit de ei- eindartikelen (in totaal 54 verschil- gen streek, die de gemoedelijke lende soorten). Momenteel zijn er werksfeer van het bedrijf kunnen zo'n 30 personeelsleden. In de toe- waarderen. De Borculose formatie Rude Mood zal op vrijdag 8 juli optreden in café Dé Wippert in Laren. Rude Mood bestaat sinds de zon- mer van 1987 en speelt stevige blues-rock met een geheel eigen tijds geluid. Na een half jaar kei hard repeteren en een aantal try- cuts vinden zij de tijd nu rijp om met de band de boer op te gaan, aldus manager Gerg Nijen Es. De vijfmans formatie mocht al enkele keren voor volle zalen succes in casseren. Met name tijdens het Berkelpopfestival, werd de band omschreven als degelijk met veel muzikaliteit, een band die niet on derdoet voor menig professionele band. Omdat de laatste tijd de live bands in de Wippert steeds meer bezoekers trekken, zijn de bandle den er op gebrand er vrijdagavond een verzorgde show met degelijke blues-rock van te maken. Het re pertoire van Rude Mood bestaat uit arrangementen van bekende en minder bekende nummers (ZZ Top, Grand Funk, Ben E. King, Normaal), evenals eigen werk. De bezetting van Rude Mood is: Roland van Wijk (zang en gitaar) Jeanette Olthaar (zang en percus sie) Emiel Hietbrink (bas en zang), Henk Jan Kruise (gitaar) en Erwin Huisstege (drums). De pauzes van Rude Mood zullen worden opgevuld dor de Wippert drive-in-show en de aanvang is 20.30 uur. Begin september starten weer drie tot vijf groepen yoga-leerlingen in De Kleine Keizer. Elke groep be staat uit maximaal acht personen en wordt begeleid door een ervaren Hatha-yoga lerares. Belangstellenden worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te ge ven voor de volgende serie lessen: op dinsdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur voor vrouwen, op woens dagavond van 19.30 tot 20.30 uur, en bij voldoende belangstelling ook op donderdagavond, voor vrouwen en mannen. Het telefoon nummer van De Kleine Keizer is 6 36 66. Nog niet de helft van het ondiepe werd gevuld met recordjagers. Het kostte even moeite om de jeugd zover te krijgen dat ze met z'n allen op een kluitje in het on diepe gingen staan woensdag avond, maar na enige overre dingskracht van de badmeester op de toren, wilde de recordpo ging ter gelegenheid van het hon derjarig bestaan van de KNZB toch nog lukken. Of het record ook voldoende is om in het Guinness Record boek te komen, mag wor den betwijfeld, want met een rui me hand werden zo'n tweehon derd deelnemers geteld. De re cordpoging werd gelijkertijd in 100 zwembaden in Nederland ge houden. Tijdens de recordpoging kon men ook balonnen kopen waarvan de baten ten goede kwa men van Unicef. Daarbij werd een fraai bedrag van 2500 bijeen ge bracht. Een hele mooie demonstratie van de fietscrossers van de Holtertrap- pers, waarbij diverse staaltjes ho- geschoolfietsen werd gedemon streerd, met onder andere een aan tal sprognen via'de springschans in het water, sloot het door het badpersoneel georganiseerde deel van de zwemvierdaagse af. Dinsdagavond werd traditiege trouw de hindemisrace gehouden, waarvoor veel belangstelling be stond. Er kwamen ongeveer 70 la gere school kinderen aan de start en 55 deelnemers in de open klasse. Bij de scholen werden twee man ches gehouden met als winnaars Edwin Knapen en Martijn Louws. De tweede plaats was voor Ton Muller en Berry Pol en de derde voor Jan-Willem Kevelam en Er- win Jansen. In de open klasse ging het over één manche. De winnaars daar waren Bert Blaauw en Mare Stegeman. Op de tweede plaats ejndigden Bart Trotsenburg en Ar jan Vros en op de derde plaats Erik de Blaauw en Dick Zweers. Een de monstraite van de Zelhemse auto en motoiclub, afdeling Trail zorg de dinsdag voor de nodige afwiss- ling in het zwemgebeuren.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11