Wielervereniging brengt tegenbezoek Diekerhookse 'fees' in oranje sfeertje Piet van Doorn eeuw actief voor halve CNV Handbal besluit speelseizoen Domme pech voor Holtenaren laten op zich wachten bij inschrijving Müller/Van Heek Wim Wegstapel schutterkoning Puzzelrit G. Egberts wint Provins Eerste prijs voor achttal Clubcross Bergruiters G. Scholten bijna niet te kloppen HOLTENS NIEUWSBLAD „De Rietvoorn,, DONDERDAG 30 JUNI 1988 Met het spelen van een zaalhand- baltoernooi op zondag 3 juli be sluiten ook de junioren en senio ren leden van de afd. handbal van sv Holten hun speelseizoen. Met het verspelen van dit toernooi neemt het bestuur van de afd. handbal de draad weer op van de eerste jaren van de handbal in Hol ten toen een dergelijk toernooi - maar dan alleen voor de heren - al een viertal keren werd gehouden. Aan het dit weekend te spelen toer nooi heeft men besloten de naam van de onlangs overleden medeop richter van de handbal in Holten de heer J. Hospers te verbonden. Aan het toernooi wordt deelgeno men door ABS, Haarle, Heeten en Schalkhaar en de teams van Hol ten. De junioren beginnen hun wed strijden om 10.00 uur, de dames se nioren spelen hun wedstrijden vanaf 11.45 uur en de heren senio ren beginnen om 15.00 uur. De wed strijden worden gespeeld in sport hal 't Mossink en de toegang is gra tis. De inschrijvingen voor de vierde triathlon van Holten stromen bin nen. Hoewel deze triathlon pas op zaterdag 27 augustus in op en om recreatiebad Tenhaarsveld wordt gehouden, kan binnen enkele we ken het bordje 'vol' worden opge hangen. Helaas laten de Holtense ingezetenen het afweten. Zo'n der tigtal Holtenaren hebben zich nog maar ingeschreven, dit is maar de helft van vorig jaar. Om teleur stelling te voorkomen: de in schrijving is nu nog geopend (Wim Brinks, tel 6 19 14). Zowel op de kwart als de achtste triathol starten de Holtenaren in één serie van 44 personen, die om het publiek een goed inzicht te la ten krijgen van het wedstrijd ver loop van het Holtens kampioen schap. De kampioen triathlon van vorig jaar, Dirk Hoekman zal zijn titel verdedigen. De nummer twee van vorig jaar, Marinus Baltus zal alles in het werk stellen om de kampioenstitel te heroveren. De achtste triathlon voor het Holtens kampioenschap kende steeds een verrassend verloop. De winnaar van vorig jaar Jan Peter Baan staat nu weer op de deelnemers- Ujst. "Wij zijn dit jaar net FC Knudde, alles zit ons door domme pech te gen", aldus een teleurgestelde Au gust Muller. Ook bij de Grand Prix in Tsjechoslowakije, die zondag werd verreden werden August Muller en Henk van Heek door pech achtervolgd. Bij het ingaan van de eerste bocht reed Jansen, een van de andere Nederlandse deelnemers met zo'n vaart tegen het stuur van de zijspan van Au gust aan dat een deel van het stuur afbrak. "Daar kon ik geen meter verder mee rijden". Daarnaast blesseerde August nog zijn hand. In de tweede manche wist het Hol- tens/Rijssense duo een goede vier de plaats te behalen, maar dat was bij lange na niet voldoende om de puntenachterstand op de Zwitser se gebroeders Hüssler te verklei nen. Zij moesten zelfs de Westduit sers Metterscheid en Hassold, die de dagoverwinning behaalden, voor zich dulden op de derde plaats in de algehele rangschik king. De kans op het wereldkampi oenschap met 62 punten achter stand op nummer één is nu vrijwel verkeken. Komende zondag 3 juli neemt het team deel aan de Internationale side-car-race in Apeldoorn. De eerstvolgende Grand prix is op 10 juli in Zwitserland. Dika Rensen aan schot bij het vogelschieten in Dijkerhoek. Tijdens de vorig week gehouden vogelschietwedstrijden in Dijker- hoek heeft Wim Wegstapel, be stuurslid van de schietvereniging de Zaagmolen de romp van de vo gel naar beneden weten te schie ten. Door die prestatie mag hij zich schutterskoning van Dijkerhoek noemen. Zijn treffende schot kwam na 273 schoten. Eerder had hij de rechter vleugel (na 85 scho ten) er al af weten te schieten, zo dat hij met twee bekers huiswaarts kon keren. In het Bonte Paard vond de huldiging plaats. Door de schutterskoning van vorig jaar, J.W. Stevens werd hem de medaille omgehangen waarin alle namen van de schutterskoningen staan gegraveerd. De overige bekers wa ren voor Gerrit Markvoort (staart na 47 schoten) Wim Bannink (lin ker vleugel na 63 schoten), en voor voorzitter L.H. Rensen van de Zaagmolen die de kop al na zeven- tie schoten op de juiste plaats wist te raken. In totaal waren er zo'n zestig schutters, waardonr ook dit jaar weer een aantal vrouwen. Zij wis ten zich nog niet in de prijzen te schieten. MAC de Holterberg heeft voor za terdag 2 juli haar vierde puzzelrit georganiseerd, die een lengte heeft van plm. 40 km. De uitzetters proberen er een leuke rit van te maken en er zijn weer prachtige prijzen te winnen. In schrijving vanaf 18.30 uur bij club huis De Biester, alwaar de eerste deelnemer om 19.00 uur vertrekt. Ook bij het onderdeel hindernis voor paren waren dieren ingezet om de behendigheid van de deelne mers te toetsen. De deelnemers dienden een ring om de kop van de beesten te gooien. De dieren lieter. zich evenwel niet zo makkelijk vangen. Traditiegetrouw begon het feest 's morgens vroeg met de optocht die, hoe kon het anders, voor een groot deel in het teken stond van oranje. Voorafgegaan door HMV met de majorettes trok een bonte stoet door Dijkerhoek die getuigede van veel fantasie. Vooral de grote feest taart was een succes. In de optocht ook een echtpaar met ezel, een weddenschap die aangegaan was ij hun huwelijks voltrekking. De 'schoonmaakploeg" zorgde af en toe voor een verfrissende straal wa ter. Op het feestterrein stond voor de jeugd een draaimolen en een groot luchtkussen gereed waar de gehele dag naar harte lust op kon geravot. De ouderen bekeken on dertussen de demonstratie oude ambachten. Ook kon men de gehe le dag zijn krachten meten met een -oranje- auto, maar daar werd wei nig gebruik van gemaakt. Het schieten trok vanouds veel belang stellenden. Naar mate de middag en het pro gramma vorderde werd steeds va ker op de klok gekeken en massaal trok men om half vier naar het Bonte Paard om op het groot beeldscherm de verrichtingen van het Nederlands elftal te volgen. De stemming zat er dan ook helemaal in toen het laatste onderdeel Wed den Dat op het grote podium op de feestweide zich ontrolde. Elf Dijk- erhoekse vereningen hadden zich voor dit spektakel aangemeld. De majorettes van HMV zorgden voor Na de festiviteiten rond het succes van het Nederlands elftal, gingen de toerfietsers van de Wielervere niging zondag weer serieus aan de slag. Zondagmorgen om zes uur ver trokken dertien coureurs richting Zevenhuizen in de buurt van Gou da om deel te nemen aan de Noord- zee-duinentocht over een afstand van 125 km. Door de toenemende belangstelling aan de eigen toch ten was dit een goede gelegenheid om een een tegenbezoek te bren gen, waardoor mede meer bekend heid in het westen verkregen kon worden. Om half negen zaten de coureurs op de fiets en gingen via Benthui zen, Zoeterwoude, Wassenaar naar de Boswachterij Meijendal. Een prachtig gebied met mooie fietspa- den- Dat er alleen op de Veluwe vals plats is, werd gelogenstraft door de flinke klimmen in het duin gebied. Verder ging het naar Kat wijk en via fietspaden naar Noord- wijk aan zee. De Holtense coureurs peddelden rustig door om in Noordwijkerhoek te genieten van een welverdiende rust. Ruim de helft van de koers zat er op. De te rugweg ging via Lisse (Keukenhof) naar de Kaagerpiassen en Nieuwe Wetering om vervolgens de ge boorteplaats van Joop Zoetemelk (Rijpwetering) aan te doen. Via een mooi landelijk fietspad kwam men in Boskoop en was het eindpunt Zevenhuizen in zicht. Niemand heeft spijt gehad van deze toch lange dag. Het mooie landschap met zijn wisselend ka rakter deed de lange reis vergeten. Komende zaterdag wordt er deel genomen aan de Vaele Ouwe in Dieren, een tocht over 100 en 200 km. Op de foto: v.l.n.r. districtsbestuurder Buitenkamp, de heer en mevrouw Van Doorn en voorzitter Kruimelaar. ling - waarvoor Van Doorn nog men. Hij dankte tevens voor het steeds actief is - bood voorzitter vele en belangrijke werk dat Van Gerrit Kruimelaar een financieel Doorn in grote trouw in een lange geschenkje aan en voor mevrouw reeks van jaren voor het CNV in H. van Doorn-Haan waren er bloe- Holten heeft gedaan. Vakbondsman Piet van Doorn is donderdagavond door districtbe stuurder Henk Buitenkamp uit Almelo gehuldigd wegens het 59 jarig lidmaatschap van het Chir- stelijk Nationaal Vakverbond CNV. Tijdens de plechtigheid, die bij de jubilaris thuis plaats vond, werd hem de oorkonde uitgereikt met de tekst: In deze oorkonde ligt onze dank besloten voor uw trouw aan onze beweging. Dank zij u kan de christelijke sociale beweging ver der werken aan de realisering van haar idealen. Van Doorn was in 1938 mede-initi atiefnemer tot het oprichten van de afdeling Holten. Hij maakte 50 jaar deel uit van het bestuur, waar van 36 jaar als penningmeester. Hij werd in 1963 onderscheiden met de gouden insigne en in 1978 met de bijbehorende gouden lauwer krans. De jubilaris is het oudste bestuurs lid in het district Almelo van het CNV. Buitenkamp deed zijn woord van dank en waardering vergezeld gaan van een geschenk onder cou vert. Namens de plaatselijke afde- Op het gezamenlijk bezochte con cours te Vriezeveen werden door leden van de Bergruitertjes be haalde het achttal een eerste prijs in de dressuur met 127 punt. Bij de individuele nummers behaalde Sandra Holl met mr. Kimbel een eerste prijs in bij het onderdeel springen klasse Z. De overige resultaten waren: Indv. dress, klasse B: ring 1 cat. A, 2e pr. 122 pnt, Brenda Kappert met Marco; cat. C, 4e pr. 123 pnt, Gusta Bouwhuis met Wendy; ring 3,2e pr. 131 pnt, Erwin Rietberg met prin ces Ronja; 3e pr. 127 pnt., Alieke Aaltink met miss Grey. L. Dress, ring 5,4e pr., 120 pnt San dra Holl met mr. Kimbel; ring 6 2e pr., 128 pnt Inez Weijman met Ja- pie. Springen klasse B: cat. B 2e pr. Sander Mulder met Snorrewind; cat C le pr. Gusta Bouwhuis met Wendy. MAC -de Holterberg houdt op woensdagavond 6 juli haar volgen de open-beker clubcross op het crossterrein aan de Imhofsweg. De trainingen beginnen om 18.30 uur. Om 09.00 uur werden 146 ingekorf- de duiven in Provins - afstand 472 km. - in vrijheid gesteld. Ook dit keer hadden de duiven de noorde lijke wind 'op kop' en dat drukte de gemiddelde snelheid. Met een ge middelde van ruim 60 km. per uur koerste een duif van G. Egberts als eerste naar huis. Hij belandde daar om, 16.42 uur op het hok. Het werd _en regelmatige vlucht. De uitslag was: 1.4.5.8.12. G. Egberts; 2.19. J. Aaf- tink; 3.15. E. Veneklaas; 6. 26.30. G.G. Kwintenberg; 7.9.10.14.25. M. Lodeweges; 11.22. W. Aaftink; 13.17.29.34. Comb. Oolbekkink-Tij- hof; 16.A. ten Dam; 20.33. Joh. Veldhuis; 35. H. Jansern De Bergruiters zijn afgelopen tijd actief geweest op diverse concour sen hippique. Tijdens de Almelose Ruiterdagen won Sandra Diepe- rink met Amber de tweede prijs in dressuur klasse Z2. Ingrid van Dijk met Moniek mocht een tweede prijs meenemen in dressuur klasse M2. Op het concours, dat in Heeten werd georganiseerd plaatste Rikus Bronsvoort met Zephyr zich eerste bij het springen 'force and speed' in de klasse Z. Arnold ter Maat werd tweede in de klasse M. Harm Kui per met Arteban kreeg de derde prijs in het springen klasse B. Erik Vincent en Arjen Kraayenzank werden geplaatst in de dressuur klasseB. Een bruiloftsstoet van Baartje en Bromsnor tijdens de optocht in Dijkerhoek. Tot de allerlaatste minuut werd tijdens de School- en Volksfeesten het stilzwijgen bewaard over het 'grote spekatel' dat 's middags plaats zou vinden en dat het pu bliek veel spanning en sensatie zou leveren. Het bleek een wed strijd biggentikken te zijn waar bij de deelnemers geblinddoekt pogingen moesten doen om de aal gladde biggen aan te tikken. In an dere plaatsen stond in de afgelo pen jaren deze vorm van volksver maak ter discussie, vandaar dat men in Dijkerhoek tot het laatste moment gewacht had met het be kend maken van het evenement om tegenstanders van dit soort dierspelletjes niet te alarmeren. aantal optredens tussen de wed denschappen door. Aangekondigd was dat er enkele 'pikante' wed denschappen waren afgesloten. Een striptease was daarvan het be wijs. Dika Rensen van de Platte landsvrouwen behaalde de meeste punten en werd uitgeroepen tot wedkoningin. De uitslagen van de diverse onderdelen lui den: Stoelendans: 1. Diny Aaftink; 2. Anja Tem pelman; 3. Zwaantje Roeterdink. Fietsen dames: 1. Willy van Gerresheim; 2. Diny Aaftink; 3. Zwaantje Roeterdink. Hindernis ind.,t/m 15 jaar, dames: 1. Karin Ulfman; 2. Laurien Ulfman. 16 Jaar en ouder: 1. Ria Tempelman; 2. Anja Pasop. Heren, t/m 15 jaar: 1. Dinant Reylink; 2. Wilco Paalman. 16 jaar en ouder: 1. Gerrit Klaasses; 2. Jan Bronninkreef. Spektakel (varkens vangen), t/m 15 jaar, dames: 1Laurien Ulfman. He ren: 1. Geert Roeterdink; 2. Dinant Reylink. 16 jaar en ouder, dames: 1. Zwaantje Roe terdink; 2. Joke Tempelman; 3. Joke van Coevorden. Heren: 1. Henry Rensen; 2. Herman Bosman; 3. Teun Stevens. Hinder nisparen: 1. Gerrit Veneklaas en Joke Tem pelman; 2. Gerry en Gerth-Hendrik Ren sen; 3- Anja Bronninkreef en Bert Steunen berg. Autoduwen t/m 15 jaar, heren1Erik Bleumink; 2. Rob Rensen. 16 jaar en ouder: 1. Henk Rensen Schulte; 2. Erik Wechsta- pel. Dames: 1. Geke Markvoort; 2. Elly Ban nink. Schieten vrije baan: 1. Wim Wissink; 2. Henk Klaasses. Schieten personele baan: 1. Wim Wechstapel; 2. Wim Stevens. Wedden dat?: 1. De Plattelandsvrouwen; 2. Schietvereniging De Zaagmolen II; 3. Buurtvereniging. De meest originele wed denschap was voor het team van de Chris telijke Jongerenvereniging. voetballiefhebbers die voor de buis waren gebleven, doch de opkomst viel toch niet tegen. Drie en twintig hengelaars hadden zich verzameld om nog eens om de punten te knok ken. Een enkeling had een radio meegenomen naar de waterkant om toch maar niets van de voetbal te missen. Dat hoefde ook niet want het leek wel of ook de vissen zo ingepannen zaten te luisteren dat ze gewoon vergaten om ook nog te bijten. Uiteindelijk was de vangst dan ook zeer matig al had de grootste favoriet voor de titel, Geo Scholten uit Markelo, ook wel een beetje geholpen door het lot, al zijn concurrenten weer ver achter zich gelaten. Met nog één wedstrijd voor de boeg, kan de titel hem bij na niet meer ontgaan. De uitslag was: 1. G. Scholten, 180 cm.; 2. H. Stege- man, 100 cm.; 3. A. Zanting, 91 cm.; 4. J. Veneklaas-Slots, 68 cm.; 5/6 G. Jansen en B. Groot Obbink, 66 cm. De volgende wedstrijd is een kop pelwedstrijd in de Zandvang te Diepenheim op zaterdag 2 juli. Ver trek 06.00 uur Vletgoor. Aan de Chr. Technische School te Almelo, afd. electro-techniek zijn geslaagd H. J. Beldman en E. Vrug- gink en aan de afd. LEAO J.J. Bel dman. Aan de Scholengemeenschap De venter slaagde Jan Meesterbe- rends voor het diploma Mechani satie Techniek. Ingrid Koopman slaagde voor het eind-examen aan de Chr. Mavo te Rijssen. Aan de Universiteit Twente slaag de onze plaatsgenoot R.W. Nijen- huis voor ingenieur in de electro- techniek. Aan de lagere Tuinbouwschool in Twello is geslaagd onze plaatsge- note Sandra Broekhuis. Esther Haveman, werkzaam bij kapsalon De Passage slaagde te Almelo voor het diploma Voortge zette opleiding le kapster. Op die gedenkwaardige avond van 21 juni, toen het Nederlands elftal Duitsland versloeg werd toch de voorlaatste wedstrijd van De Riet voorn gehouden in de Berkel bij Lochem. Er waren natuurlijk heel echte Hengelsportvereniging Holten-Morfcelo

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7