Visueel gehandicapte behaalt schooldiploma Nieuwe offerte voor dak van Haarschool Müllet naar De Haar 2 u Feest op scholengemeenschap de Marke ILi Raad niet onder indruk Kleuterhoek wordt verkocht Gezinsdienst Dijkerhoek en Espelo Espelo is record nu toch kwijt Topatleten trainen in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 30 JUNI 1988 Bijna was Bert Prins, leerling van de agrarische afdeling van scholengemeenschap De Marke donderdagmiddag zijn eigen diploma uitreiking misgelopen. In plaats van donderdag was Bert in de veronderstelling dat de plechtigheid op school vrij dag zou plaats vinden. Voor die dag had hij dan ook bij zijn nieuwe baas een snipperdag aangevraagd. Niets vermoedend was hij dan ook donderdagmiddag ergens achter Hengelo op het land aan het werk toen hij plotseling per auto werd afge haald om in allerhaast, nog vuil en wel, naar Holten te worden gebracht. Na een haastige opknapbeurt kon hij alsnog het zo fel begeerde papiertje in ontvangst nemen. Normaal gesproken zou men zich op de Marke niet zoveel moeite ge troost hebben om een leerling bij de diploma-uitreiking te krijgen, maar voor Bert had men er dat graag voor over. - Als visueel gehan dicapte heeft hij het gepresteerd om, met hulp van het blindeninsti tuut Barthimeus te Zeist, de nor male lessen in Holten te kunnen volgen, waardoor hij thuis kon blij- Bert Prins neemt zijn diploma in ontvangst van zijn begeleidster, mevrouw Koutstaal. Het college van b en w zal zich nog wel twee keer bedenken om een raadsvoorstel, dat in de commis sies door alle frakties werd afge keurd, toch ongewijzigd op de raadsagenda te plaatsen. Tijdens de maandag gehouden raadsver gadering werd de rekening ge- prestenteerd aan het college, mi nus wethouder Westerik, die met vakantie is. Zonder uitzondering werd een vernietigend oordeel uitgesproken over de gang van za ken rond de offerte voor vernieu wing van het dak van de Haar school, waarbij twee inschrijvers op een onbenullige manier buiten spel waren gezet. Uit de reacties van fraktievoorzit- ter Hennie Rustebiel van Gemeen tebelang kon worden opgemaakt, dat 'ergens' binnen het gemeente huis te vroeg de offerte openbaar was gemaakt, waardoor het instal latiebedrijf Lammers op gemakke lijke wijze aan kon sluiten bij de aanbeveling van de collegabedrij- ven, waarna het bedrijf, als laagste inschrijver voor de oorspronkelij- ke reparatieklus, de vernieuwing van het dak kreeg toebedeeld. "De firma Lammers treft hierbij geen blaam, de gemeente wel', was het oordeel van Rustebiel. Hij kreeg daarbij steun van alle andere frak ties. Voorzitter Van Rappard trachtte de zaak te sussen met de mededeling dat het allemaal wat ongelukkig was verlopen en 'dat het wel wat beter had gekund' en meende daaarmee de raad wel over de streep te trekken. Fraktievoor- zitter Harry Dul van het CDA rea geerde scherp en verklaarde dat de raad niet gebruikt wenste te wor den als een "paar afgedankte olie machines uit Schonebeek" en stemde met het voorstel in, dat er Het college van b en w heeft op dracht gegeven aan Taxatie- en adviesbureau Van Hoogmoed een taxatie uit te brengen inzake de voormalige kleuterschool de Kleu terhoek op de hoek van de Lage- werg en Kolweg. De gemeente wil het panddat niet meer voor onder wijskundige doeleinden wordt ge bruikt, afstoten. Mr. W.L.F.C. ridder van Rappard: "Het had wel beter gekund". een nieuwe offerte uitgebracht moet worden aan de hand van een bestektekening voor een nieuwe dakbedekking en niet op basis van de hu bestaande bestektekening. De voorzitter deed nog een laatste poging de raad van het plan af te houden door aan te kondigen, dat er niet opnieuw met dezelfde men sen aan de tafal gezeten kon wor den, maar ook daar moest hij bak zeil halen. "Desnoods worden er zes nieuwe bedrijven aangeschreven, maar deze drie zijn er ook bij", al dus de gemeenteraad. Een voorstel van Van der Harst (PvdA) om op korte termijn, desnoods in een ex tra vergadering volgende week maandag de zaak op te lossen haal de het niet. "Dan blijft het dak nog maar een maandje lek. Zo hard zal het nu ook weer niet regenen" voeg de Van Rappard de socialist toe. ven wonen. Speciaal voor de diplo ma-uitreiking was mevrouw Kout staal uit Zeist, zijn begeleidster vanuit het blindeninstituut, naar Holten gekomen om hem zijn di ploma te overhandigen. Op les Toen Bert in de brugklas van de Marke zat werd het duidelijk dat hij zonder hulp de school niet zou kunnen volgen. Voor het moeder loos gezin Prins was het erg moei lijk indien Bert uit huis geplaatst zou worden. In overleg met het blindeninstituut is er toen voor hem een lesprogramma opgezet. Vanuit het instituut werd hij daar bij begeleid, terwijl de leraren van de agrarische afdeling een dag op les gingen in Zeist om te leren hoe men Bert het beste kon begelei den. Thuis kreeg de jongen de be schikking over een groot tv- scherm, waarop hij zijn lessen kon projecteren en beter zichtbaar kon maken. Ondanks alle handicaps wist Bert de school vlot te doorlopen. Hij slaagde dit jaar niet alleen voor zijn schooldiploma, maar behaal de ook zijn trekkers en melkersdi ploma. Puntzak Vreugde dus voor Bert, maar ook voor alle andere leerlingen die don derdag hun diploma ontvingen. Van de 108 kandidaten behaalden 105 him diploma terwijl twee nog een herexamen moeten afleggen. Slechts één kandidaat moest defi nitief worden afgewezen. Alle leer lingen ontvingen een klassefoto en een roos. Klas 4B presenteerde ter afsluiting een videofilm van zelfge maakte kleding. Wilko Tempel man tekende voor de aan de voet van de Holterberg opgenomen in leiding. Directeur Koelemay wees er in zijn toespraak op, dat het onderwijs aan de Marke volwaardig onder wijs is. "Het moet maar weer eens duidelijk worden gezegd: beroeps onderwijs is geen restonderwijs. Het zijn niet de kruimels in de puntzak", aldus Koelemay. "Wij bieden de leerlingen steeds meer kansen. Steeds duidelijker begint onze samenleving te ontdekken dat de behoefte aan breedge- schoolde arbeidskrachten van es sentiële betekenis wordt voor de overlevingskansen van onze sa menleving. De Marke is op de goe de weg. Dat blijkt ondermeer uit de goede aanmelding voor het eerste leerjaar, een verschil met veel scholen in het Twentse. Basison derwijs, ouders en leerlingen heb- "ben vertrouwren in het geheel van onderwijsvoorzieningen in Hol ten". Zondag 3 juli zal er een gezins dienst worden gehouden in Betha- nië en het Trefpunt, waarin af scheid wordt genomen van de oud ste zondagsschoolkinderen. In bei de diensten zal ds. R. Visser de voorganger zijn en ze beginnen resp, om 09.00 en 10.15 uur, terwijl in Dijkerhoek na en in Espelo voor de dienst gelegenheid is om koffie- /limonade te drinken. Gezien de wat matige belangstel ling de afgelopen gezinsdiensten wil de leiding van de zondags school er op wijzen dat iedereen, jong en oud welkom is. De leiding roept vooral de oudere gemeente leden op te komen om te laten zien dat de kinderen meetellen in de kerk. Espelo is nu toch definitief het we reldrecord paasvuurbouwen kwijt geraakt aan de buurtschap Honesch Langelo (Hola) in Haaks bergen. De redactie van het Gui- nessboek heeft vorige week de bouwers in Haaksbergen laten weten dat het record, dat werd aangevochten door de bouwers uit Splo en Neede, werd erkend. Het 'bouwsel' in Haaksbergen be stond voor een groot deel uit een dertien meter hoge punt, die ge heel opgebouwd was uit latten en slechts aan de buitenkant bedekt was met takken. Volgens de tradi tionele boakenbouwers dient een boaken massief te zijn. In de (oude) regelementen stond dit evenwel niet vermeld, zodat de Haaksber genaren - na een flinke lobby - toch in het Guinnessboek vermeld zul len worden. Inmiddels zijn de spel regels zodanig gewijzigd dat een dergelijk luchtkasteel niet meer in de prijzen zal vallen. De Espeloers waren dit weekend nog niet op de hoogte gebracht van deze beslissing. "Raar, dat we dat van de krant moeten vernemen, maar ze doen maar. Het zal ons ver der worst wezen. Als ze daar bij het Guinnessboek niet eens weten hoe een paasvuur gebouwd moet wor den, moet je naar onze mening ook geen record gaan instellen. Ons krijgen ze in elk geval niet meer zo gek", aldus de reactie van Wim Toomeman. De atleten van de Koninklijke At letiek Unie zullen voor de voorbe reidingen voor de Olympische Spe len in Seoul deze zomer twee trai ningskampen houden in de omge ving van Holten. Met onder andere Marti ten Kate en Gerard Nijboer zullen zijn op 1,2 en 3 juli en op 29, 30 en 31 juli kwartier maken op de Holterberg. Internationaal Tranportbedrijf Müller en zn blijft voor Holten be houden. Het bedrijf, dat in 1938 opgericht werd door de vader van de huidige directeuren, zal ver huizen van de Pastoriestraat naar het nieuwe bedrijventerrein De Haar 2. Van de gemeente Holten is ruim 35.00 m2 grond gekocht voor nieuwbouw van garages, kanto ren op en overslagruimten. Met deze investeringen is een bedrag van zes tot zeven miljoen gulden gemoeid. De overeenkomst met de gemeente Holten werd maandag, in aanwezigheid van burgemees ter Van Rappard, wethouder Dal- huisen en gemeentesecretaris Ste- geman in het kantoor van de firma Muller gevierd met een feestelijk taartje. Tot op het laatste moment was het onzeker of het transportbedrijf, waar 130 beroepschauffeurs hun boterham verdienen, waarvan 70 tot 80 Holtenaren, wel naar het be drijventerrein zou verhuizen. Het gondsde de laatste tijd van de ge ruchten dat Muller zou vertrekken naar Lochem. In stevige onderhan delingen met het college van b en w van Holten is aan die onzekerheid een einde gekomen en kunnen de plannen daadwerkelijk gereali seerd worden. Al met al heeft het dan bijna vijfjaar geduurd. Een impressie van het nieuwe pand van de firma Muller. "Voor ons had het liever al twee jaar eerder moeten gebeuren", ver klaart directeur Paul Müller. "Door de brand in het garagepand aan de Pastoriestraat twee jaar geleden werd het gebrek aan ruimte nog eens extra duidelijk. Wij mochten gastvrij gebruik maken van een be drijfsruimte van de O AD, maar de versnippering door heel Holten komt de bedrijfsvoering niet ten goede". Dat het uiteindelijk nog zo lang duurde, lag niet alleen aan het financiële plaatje dat nog niet rond was gebreid. Door een bedrijfson- geluk was directeur Paul Müller lange tijd uitgeschakeld. Hoewel er andere kapers op de kust waren, heeft het bedrijf toch voor Holten gekozen, waarin de 'toegevoegde' waarde zwaar heeft meegewogen. Nast het internationaal transport bedrijf heeft Müller ook een taxibe drijf en een begrafenisonderne ming. Toen de OAd gedeeltelijk uit Holten weg ging, deed me dat een beetje pijn", verklaart direc teur Müller. Netzoals OAD bij Hol ten hoort, hoort Müller bij Holten. Daarbij komt dat de meesten van onze werknemrs in Holten wonen, dat heeft ook zwaar meegeteld". Op welke termijn er nieuw ge bouwd kan gaan worden, hangt af van de snelheid van de procedure, en de aanleg van de ontsluitings- weg naar de S14, een van de voor waarden die het bedrijf had gesteld bij de verhuizing naar De Haar 2. Voor de gemeente Holten is de ver plaatsing een geode gelegenheid bepaalde straten, zoals de Aal- tinksweg en een deel van de Kei- zersweg af te kunnen sluiten voor het vrachtverkeer. De heer Müller zegde toe, dat bij verplaatsing van zijn bedrijf zijn vrachtwagens, be staande uit 65 trekeenheden en 120 trailers, niet langer door het dorp zullen denderen. Tenens komt ér grond vrij voor de bouw van wonin gen, waardoor een goede aanslui ting wordt verkregen tussen het dorp en het uitbreidingsplan Beu- seberg. De gemeenteraad heeft inmiddels tijdens de maandag gehouden raadsvergadering het voroberei- dignsbelsuit goedgekeurd. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer H. Romp toestemming verleend tot het plaatsen van een dakraam in de woning Mossinkserf 38; 2. aan Ad Ballon toestemming verleend tot het laten opstijgen van een heteluchtballon; 3. aan Toga-club Holten ontheffing verleend t.b.v. een optreden van de Havenzangers; 4. aan FCC de Holtertrappers ontheffing/toestemming verleend t.b.v. een fietscross-wedstrijd op 16 juli 1988. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep- schrift kan men zich menden tot de afdeling Algemene Zaken ter ge- meentesecretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op maandag 4 juli 1988 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis, (ingang Kerkstraat). WIJZIGING KAMPEERVERORDENING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat geduren de drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad van die gemeente van 25 mei 1988, nr. 92/IJm/A, tot vaststelling van een wijziging van de „Kampeerverordening" voor de gemeente Holten (1e wijziging). Deze wijziging heeft betrekking op de toevoeging van een artikel inzake niet ontvankelijkheid van de aanvrager om een vergunning of vrijstel ling, indien niet de vereiste stukken zijn overgelegd. De wijziging treedt in werking op de dag na de dag waarop zij is afgekondigd. Tegen beta ling der kosten is bovenvermelde wijziging ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, algemeen verkrijgbaar. VOORBEREIDINGSBESLUIT BESTEMMINGSPLAN „BEDRIJVENTERREIN DE HAAR II" EN GEDEELTEN BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 27 juni 1988 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor: a. het bestemmingsplan .Bedrijventerrein De Haar II" en voor twee gedeelten van het bestemmingsplan .Buitengebied", ten behoeve van de vestiging van transportbedrijf Müller B.V. op genoemd be drijventerrein en de ontsluiting van dit terrein op de S 14; b. een gedeelte van het bestemmingsplan „Buitengebied", ten behoe ve van de bouw van een woning aan de Rijssenseweg, een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals rood omlijnd c.q. in rode kleur op de bij deze besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen zijn aangegeven. De besluiten treden in werking met ingang van de dag der bekendmaking. De raadsbeslui ten met bijbehorende tekening liggen van de dag der inwerkingtre ding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. F0LKL0REFESTIVAL Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat in het ka dervan het 3e Internationale Folklore Festival Holten 1988 op zaterdag 9 juli 1988 een grote folkloristische optocht door de bebouwde kom van Holten zal trekken. Tussen 12.00 uur en 17.00 uur zullen als gevolg hiervan de volgende straten gedurende enige tijd voor het verkeer wor den afgesloten: - Beusebergerweg, tussen Fliermatenweg en Larenseweg - Larenseweg, tussen Aaltinksweg en Dorpsstraat - Kon. Wilhelminastraat, tussen Larenseweg en Vrijheidslaan - Vrijheidslaan, geheel - Keizersweg, tussen Vrijheidslaan en Dorpsstraat - Gaardenstraat, geheel - Schoolstraat, geheel - Rietmolenstraat, geheel - Oranjestraat, geheel - Noordenbergstraat, tussen Oranjestraat en Waardenborchstraat - Waardenborchstraat, geheel - Mr. G. Vixseboxsestraat, geheel - Kolweg, tussen Lageweg en Oranjestraat - Dorpsstraat, tussen Oranjestraat en Larenseweg - Stationsstraat, tussen Dorpsstraat en Kerkhofsweg Voor de goede orde wijzen wij erop dat diverse straten die uitkomen op de route of tussen de route inliggen tijdelijk niet of beperkt bereikbaar zullen zijn. Indien het in dringende gevallen noodzakelijk is de afzetting met een auto te passeren, dient kontakt te worden opgenomen met de politie, tel. 6 44 44. In het kader van het folklorefestival worden verder nog de volgende verkeersmaatregelen genomen: - op 8 juli afsluiting van de Stationsstraat - op 9 juli afsluiting van de Smidsbelt vanaf 8.00 uur - van 7 t/m 12 juli afsluiting van de Kerkhofsweg - op 9 juli vanaf 12.00 uur parkeerverbod Gaardenstraat en School straat. HINDERWET Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 4 juli 1988 tot en met 4 augustus 1988 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. H. J. Blumink, Beumersteeg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele in richting (mestvarkens- en melkrundveebedrijf annex opslag van die selolie) omvattende vergunning 2. Maatschap Noteboom, Beumersteeg 1 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en melkrund-veebedrijf annex op slag van dieselolie) omvattende vergunning 3. M. M. Veneklaas en Zoon, Geskesdijk 28 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de vergunning. Schriftelijk kunnen tot 4 augustus 1988 gemotiveerde bezwaren wor den ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6 te Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdruk kelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoe ken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen in brengen tegen de aanvragen en/of de ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 28 juli 1988 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie van Holten. INZAMELING LANDBOUWPLASTIC De gemeente zal ook in 1988 weer een inzameling houden van land bouwplastic. Om de inzameling zo vlot mogelijk te doen verlopen en om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk te maken zal het landbouw plastic worden opgehaald met een speciaal daarvoor in te zetten wa gen. De inzameling zal worden verzorgd door de firma Maatman te Doetinchem. Evenals voorgaande jaren worden de aanbieders van landbouwplasr tics verzocht hun adres voor de datum van inzameling aan gemeente werken door te geven, tel. 6 19 72. De inzameling van het landbouw plastic zal in principe plaatsvinden op woensdag 6 juli en donderdag 7 juli en, bij een groot aanbod, eventueel nog een gedeelte van vrijdag 8 juli. Wat mag worden aangeboden? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie, kunstmest: veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken worden aangeboden. Hierbij wordt echter verzocht aan de volgende punten te voldoen: 1verzocht wordt het plastic tijdig aan de weg te zetten, b.v. daags voor 2. h!t'"!ndbeoJvJi>lastic dient in handzame pakketten (door één persoon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit problemen geeft bij transport en verdere verwerking. Biedt het daarom „uitgeklopt" aan; 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwplastic aan te bieden; 5. turf en/of kunstmestzakken e.d. afzonderlijk gebundeld van de zwarte folie aan te bieden. Er wordt op gewezen dat door de openbare basisschool Dijkerhoek „witte" landbouwplastic worden ingezameld. Deze inzameling zal nor maal doorgang vinden. Voor diegenen, die vallen onder de schoolkring Dijkerhoek wordt de aandacht gevestigd op de mogelijkheid van het deponeren van uitsluitend „witte" plastics bij de school Dijkerhoek (in fietsenhok). Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de aktie mee te wer ken. Het welslagen van de aktie heeft tot gevolg dat grote hoeveelheden afvalstoffen (plastic) niet meer op de vuilstortplaats behoeven te wor den gestort, maar op milieu-verantwoorde wijze opnieuw gebruikt kun nen worden om b.v. huisvuilzakken of landbouwfolie te vervaardigen. Eventueel kan het landbouwplastic ook, tot de inzameldag (6 juli), ge bracht worden op de gemeentewerf, Waagweg 4. Voor nadere inlich- V tingen: Gemeentewerken, dhr. Grave, tel. 05483-6 19 72.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5