Holtenaren houden het droog dit jaar „Het feest kan beginnen Handtekenactie slaat goed aan Laatste dansers festival moeten nog onder dak 55 CAI wellicht naar IJC u ontvangt een fraais ParHer-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON V.d. Harst stapt op Einde van muziekschool nu definitief Gemeente koopt Keizer niet Van stekker tot centrale Hottens Nieuwsblad Donderdag 30 iuni 1988 - 40ste jaargang no.26 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Müller Stelt u zich eens voor als afge lopen zondag op al die autobus sen geen OAD Holten had ge staan, maar OAD Goor. De feestvreugde om de feestelijke intocht van het Nederlands elf tal had in Holten dan beslist een naar bijsmaakje gehad. Bij na was nog een gerenommeerd met Holtense naamsbekend heid voor Holten verloren ge gaan, maar na intensieve on derhandelingen, waar in het soms hard toeging, blijft trans portbedrijf Müller voor Holten behouden. Bert Prins Zonder het zelf te weten, be zorgde de visueel gehandicapte Bert Prins vorige week de lera ren van de Marke de nodige hartkloppingen. In plaats van bij de diplomauitreiking te zijn, was Bert doodgemoede reerd aan het werk in zijn nieu we baan. Gelukkig kon hij nog tijdig in Holten aanwezig zijn om zijn diploma in ontvangst te nemen. Met hem kregen nog 104 leerlingen hun einddiplo ma. Dijkerhoek Onder de Hegeman is de rust weergekeerd. Het School- en Volksfeest is weer voorbij en de spelers van de revue DAT kun nen gaan repeteren voor de her haling van hun geslaagde op treden, dat«al plaats vinden op 23 en 24 september.In het Hol- tens Nieuwsblad een verslag van de evenementen. Alles op telefoongebied RADIO VO elektronica Kerkstraat 41 7442 EB N ij verdal I Tel. 05486-12728 Zou het getal de dertiende dan toch een negatieve in vloed hebben op de zwem- vierdaagse? Aan het aantal deelnemers dat dit jaar de kasa van het zwembad pas seerde, zou je het wel zeggen. Nog nooit waren er zo weinig mensen die deelnamen aan dit sportieve evenement. Maandag werden er zo'n 450 deelnemers geteld en daar kwamen er dinsdag nog ne gentien bij, een laagte record, in voorgaande jaren telde de zwemvierdaagse zo rond de 800 zwemmers. Vorig jaar zette de daling ai in en bleef het aantal steken op ruim 600 belangstellenden. Daaruit kan toch wel geconclu deerd worden dat de aardige acties die het zwembadpersoneel heeft georganiseerd weinig nieuwe deel nemers hebben aangetrokken. Ook de publieke belangstelling op de kant was, ondanks het redelijke zomerweer, minimaal. De promi nenten, die maandag onder aan voering van prins Anne Bauke, sa men met leden van de Raad van Elf, voorzitter Johan Groene veld van de sportcommissie, Hans Wis- sink van sportzaken, Jan ten Velde (compleet met oranjepetje) van de sportcommissie en August Muller meededen aan de Coopertest, en aansluitend aan de estafette, trok ken nauwelijks enige belangstel ling. De conditie van de Holtense 'Bobo's is in elk geval weer wat op gevijzeld. "Ik ben kapot", was het enige dat Johan Groeneveld aan het eind van de race nog kon uit brengen. Ook de demonstratie van de Mafkikkers uit Denekamp, die onder de Oranjekreet "aanvallen' allerlei ijzingwekkende stunts uit haalden op de duikplank, kregen aanvankelijk weinig respons. In het water was het een gekrioel van jewelste. Veel jongenlui trok ken zich niets aan van de regels dat al naar gelang de leeftijd 250 of 500 meter per avond gezwommen dien de te worden. Vaak werd het een combinatie van wandelen door het De prominenten verdringen zich in het zwembad bij de Coopertest. ondiepe en zwemmen dwars onder is dat een van de redenen dat het de afzetting van alle banen door; plezier er een beetje af is bij de wie alle baantjes ook daadwerke- mensen die werkelijk een prestatie lijk heeft gezwommen, krijgt van willen neerzettenen het dus maar ons een vetleren medaille. Wellicht voor gezien houden. De kans is groot, dat de Stichting Centrale Antenne Inrichting Hol ten de langste tijd als zelfstandige stichting heeft bestaan. Wethou der Dalhuisen deelde ijdens de vergadering van de commissie fi nanciën mee dat "Er geluiden zijn, dat de CAI wordt overgenomen door de IJsselcentrale". De wethouder deelde ook mee, dat voor het centraal innen van het rei nigingsrecht en rioolrecht aan de IJsselcentrale een bedrag van 27.6000 gulden betaald moet wor den. Zelf innen zou de gemeente nog veel meer gaan kosten, zodat de commissie accoord ging met voortzetting van het contract. Vorige week vrijdag is de vlagversiering in het dorp aange bracht en zaterdag zullen aan het begin van het dorp de beken de zuilen worden geplaatst en zal bij de ingang van Kalfster- mansweide de grote ereboog in orde worden gebracht. Dan zuilen ook de eerste contouren van de grote feesttent op de weide zichtbaar worden. „We zijn er klaar voor. Het feest kan beginnen", zegt een ontspannen Dick Plekkenpol, de zakelijk leider van de Stichting Internationaal Folklorefestival. „Vier jaar geleden bij het eerste grote folklorefestival zaten we om deze tijd nog met heel wat organisatorische problemen, maar nu zitten we precies op schema. Wat dat betreft, kan het feest al niet meer stuk. Alleen het weer kan nog roet in het eten gooien". Plekkenpol is vol lof over de mede werking, die hij van de bevolking, middenstand en gemeente heeft gehad bij de organisatie van deze gigantische klus. „Dat kan niet be ter. Zonder al die hulp zouden we het niet gered hebben. Vooral de begeleiders van de groepen heb ben nu al bewezen onmisbaar te zijn. Wat die mensen de laatste we ken allemaal hebben gepresteerd, grenst aan het ongeloofelijke. Vrij wel alle deelnemers zijn nu onder dak, en dat bijna allemaal bij Hol tense gezinnen. Tot nu toe hebben we slechts zes gastgezinnen buiten Holten moeten inschakelen". Een compliment van de organisatie gaat ook naar het provinciaal bu reau van het Rode krus in Holten dat gezorgd heeft voor het meubi lair voor de groepen die in de sport hal of een van de gymzalen zullen verblijven. Zij hebben spontaan hun medewerking toegezed, .Niet alleen staan zij al die bedden af, ze zorgen ook voor de aan en afvoer". Daarnaast is er niets dan lof over Diessenplas die straks alle deelne mers van eten zullen voorzien. Oproep Dat het festival in Holten bij de buitenlandse groepen op voor hand al een uitstekende naaam heeft, blijkt aan het aantal deelne mers dat meekomt. Dat zet de or ganisatie voor de nodige proble men. Zo komen de Polen met elf mensen meer, blijken de Joegosla- ven maar liefst 26 mensen meer mee te brengen naar Holten en is de groep uit Colombia ook groter dan gedacht. Daarnaast zijn ook de deelnemers uit Zuid Korea nog niet allemaal onderdak. Dick Plek kenpol doet dan ook een drignend beroep op de Holtenaren hun deu ren gastvrij open te zetten.voor de deelnemers, zodat men straks in het buitenland kan verhalen over de geweldige ontvangst in Holten. Een telefoontje naar de Kolwcg is dan ook meer dan welkom. Programma In het programma is een kleine wij ziging gekomen. De groep uit Co lombia zal niet bij de opening aan wezig kunnnen zijn,'maar komt een dag later. Daarvoor in de plaats zal de groep uit Zuid Korea een dag eerder dan gepland naar Holten komen en ook een dag eer der weer vertrekken. De familie Van Rappard heeft aangeboden deze groep te begeleiden. Even had het er naar uit gezien dat de Korea- nen, door verplichtingen elders, van deelname zouden moeten af zien. Door bemiddeling van de OAD kon dat probleem worden op gelost. q0£ het oranjehuis heeft zich voor het Holtense feest inge spannen. Toen bleek dat de komst van de Polen op moeilijkheden zou stuiten wegens de weigering van de Westduiste regering een door gangsvisum te vertrekken, heeft Pieter van Vollenhove als be schermheer van de Nederlandse Folklore organisatie groepen zich hier persoonlijk voor ingezet, zo dat ook die hobbel genomen kon worden. Vlaggen uit Hoogtepunt van het feest zal onge twijfeld weer de grote optocht op zaterdagmiddag worden. „Wij heb ben er alles aan gedaan om het tot een succes te laten worden. Ook de Ais lezer van het Hoitens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Hoitens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 Opnieuw zal de fraktie van de Partij van de Arbeid binnen kort een wijziging ondergaan. Op doktersadvies zal Jan van der Harst zijn functie in de raad neerleggen. Eerder was Gerard Wennemers wegens verhuizing naar Deven ter uit de raad gestapt. Van der Harst volgde hem - tijdelijk - als fraktievoorzitter op met als doel omde nieuwe man Jan Mark voort voldoende tijd te geven zich in te werken. De gezond heid van Van der Harst laat ech ter niet toe dat hij nog langer deel uit maakt van de socialisti sche fraktie. Indien de opvol ging spoedig geregeld kan wor den, zal Van der Harst na het zo merreces niet meer terugkeren in de raad. Jan Kreijkes, de eerstvolgende kandidaat op de lijst, heeft in middels te kennen gegeven niet in de raad te zullen plaats ne- J. v.d Harst. men en 'bij gezondheid' zich ook niet kandidaat te zullen stellen voor 1990. Wel zal hij actief lid blijven van de PvdA in Holten. Als tweede op de lyst staat nu Wim Beijers. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Hoitens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De groep Kang Sun Young uit Seoul behoort tot het neusje van de zalm op folkloristisch gebied. braderie op Smidsbelt en het ter rein naast het VW kantoor belooft een succes te worden. Tal van mid denstanders spelen er op in en ko men met exotische artikelen. Er zijn zelfs winkeliers die op die dag hun personeel in klederdracht ste ken. Ik hoopt dat dat enthousias me een beetje overspringt op de be volking. Laat iedereen die aan de route woont dat ook tonen om op zaterdag de vlag uit te steken". Op advies van fraktievoorzitters in de gemeenteraad heeft het col lege van b en w dinsdasmorgen de beslissing genomen geen subsidie meer beschikbaar te stellen voor voortzetting van de muziek school, waarmee het lot van de school nu toch definitief is beze geld. Directeur Peter Eilander is dinsdagmorgen telefonisch van deze beslissing op de hoogte ge steld. Vorige week leek er nog hoop te gloren voor een voorzetting in afge slankte vorm. Daarvoor zou een bedrag van 110.000 op tafel moe ten komen, dertigduizend gulden meer dan in de begroting staat aangegeven voor muziekonderwijs in Holten. In een open en eerlijk ge sprek hebben het college van b en w, directie van de muziekschool en het bestuur, samen met de vak bonden, hierover van gedachte ge wisseld.. Uit de reacties van de le den van het college bleek, dat men niet onwelwillend stond over deze oplossing, maar men wilde uitslui tend met verdere onderhandelig- nen doorgaan, indien er groen licht kwam vanuit de frakties. Die haal den maandag, na afloop van de raadsvergadering in langdurige - besloten - extra vergadering een streep door de rekening. Men vond het risico te groot. De teleurstelling bij de leraren van de muziekschool is groot, vooral omdat na een lange onderhande lingsperiode een keer ten goede was gekomen. Het college van b en w was by het ter perse gaan van het bericht niet bereikbaar voor com mentaar. De ouders en leerlingen hebben inmiddels bericht gehad van de opheffing van de muziek school. Concert Voor leraren en leerlingen van de muziekschool is het komende vrij dag dus de allerlaatste keer dat zijn ter gelegenheid van de diplo- mauiteiking een concert zullen houden. "We zullen er echt iets moois van maken; het wordt een groot feest", verklaart Peter Eilan der/Wij hopen dat er heel veel mensen komen kijken en luisteren om te zien wat door deze beslis sing in Holten verdwijnt". Het concert wordt gehouden in De Kandelaar en begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Niet minder dan 500 handtekenin gen hebben de leden van de on langs opgerichte werkgroep "Zo kan het niet langer" kunnen note ren tijdens hun actie op de vrij dagmarkt. "Een geweldig succes. We hebben zulke positieve reacties gehad, van zowel jong als oud", aldus een ent housiaste Femme van de Beid. "Slechts een enkeling vond het maar onzin dat wij ons bezig hou den met de belangen van de voert- gangerws en fietsers in Holten, maar de meesten ondersteunden van harte onze actie". Zo kwam voorzitter Albert van de Maat van de Holtense handelsvereniging hoogst persoonlijk zijn handteke ning zeggen. Een prima actie", was zijn reactie. "Het is is goed dat de mensen zich betrokken voelen bij de verkeersproblematiek in het dorp". Om een zo juist mogelijk beeld te krijgen van de handtekenaars wa ren er lijsten samengesteld voor jongeren tot achttien jaar, van achttien tot 65 jaar en ouderen. Op de lijst van ouderen tekenden ook veel vakantiegangers. "We kregen van hen veel klachten over de verkeersdrukte; zij gaan vaak buiten Holten winkelen om dat zij het hier te gevaarlijk en on rustig vinden". Ook vanuit de Dies senplas kwamen veel positieve re acties over de handtekenactie. Kdmende vrijdag kan men op de markt nog terecht om zijn handte kening te zetten op een van de lijs ten. Daarna zal de werkgroep de lijsten gaan inventariseren om uit eindelijk het resultaat aan de bie den aan het college van b en w. De gemeente Holten heeft geen en kel voornemen om het bedrijf van de heer Keier aan de Aaltinksweg op te kopen. Dit deelde wethouder Dalhuisen desgevraagd mee op vragen van het commissielid E. Van Schooten (Gemeentebelang) tijdens de vergadering van de com missie gemeentewerken. Van Schooten wees op het feit, dat Kei zer door de aanleg van de S14 en de komst van Müller naar De Haar 2 in zijn bedrijfsuitoefening in de knel zou komen. Wethouder Dalhuisen dacht daar anders over. Bij de grondruil, die plaats heeft gevonden voor de aan leg van de toegansgweg naar de S14, heeft Keizer meer grond ver worven van hij reeds had. Door toe nemende beperkende maatregelen zijn er nog meer agrarische bedrij ven die in de knel komen te zitten en die zal de gemeente ook op te kopen, was zijn argumentatie.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1