Op stap door natuur in eigen provincie naar de grote Alle kandidaten door gsss™ finale Wizz Guy in De Lantaarn Handwerk „ENDENDIJK DEHOUTBEÜRS Met regiocontact op de fiets door de IJsselstreek Songfestival om Cup van Holten: Met ingang van dit jaar wil de zon- Zondags school werft donateurs Opbrengst collecte Wandelen met Overijssels Landschap Jeugd Okia presteert goed van 1 zowel garens in wol als katoen bijv, Vriendenschaar schieten kloot OPRUIMING Dorpsstraat 24a, Holten, tel. 05483-6 11 06. BRENGT IEDERE WIEK EEN MARKT BUÏÏ Topcoureurs in wielerronde Verkiezing ambstdragers DONDERDAG 30 JUNI 1988 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 en nog veel meer garens met 30-40% KORTING Rengersweg 3, Laren (Gld), 05738-20 14 Vanaf; 1 juli tot en met eind augus tus kunnen belangstellenden weer op stap met Het Overijssels Landschap. Onder leiding van een medewerker van deze stichting kan een bezoek gebracht worden aan een aantal natuurreservaten in de provincie Overijssel. Tij dens deze wandelingen wordt niet alleen aandacht besteed aan plan ten, bomen, insekten, vogels en zoogdieren, ook wordt gewezen op monumentale boerderijen, graf heuvels, kerkepaden en watermo lens. Tijdens de bovengenoemde maan den kan wekelijks gewandeld wor den in de vogelrijke Bergvennen in Denekamp, een uitgestrekt heide gebied met vennen en schraalgras- landen. Deze excursie, onder lei ding van Johan ten Hoopen, vindt Ter afsluiting van het seizoen hield CJV de Vriendenschaar afgelopen vrijdag een klootschietavond. Met ongeveer 40 leden plus leiding werd al gooiend met kloten, in zo weinig mogelijk worpen een par cours afgelegd van 2,5 kilometer. Na afloop was er voor ieder ranja met koek. Natuurlijk was er voor de beste groep een prijsje en voor de minst succesvolle een poedel- prijs. CHV de Vriendenschaar houdt nu vakantie. De clubavonden begin nen weer in de week van 5 septem ber. Het traditionele weekend aan het begin van het seizoen zal wor den gehouden op 9, 10 en 11 sep tember in Lemele, maar voor die tijd is er eerst nog op zondag 10 juli de traditionele fietspuzzeltocht voor jong en oud. Gestart kan wor den om 13.30 uur bij gebouw Irene. plaats op de dinsdagmorgen en start om 9.30 uur. Eveneens op de dinsdagmorgen om 9.30 uur start de twee uur du rende wandeling door het Reestdal te Oud Avereest. Onder leiding van Gerrit van Middendorp dwaalt men door een afwisselend land schap dat bestaat uit bos- en hei- deterreinen, houtwallen, wei- en hooilanden en bouwkampjes. De wandeling door het Aamsveem in Enschede start dinsdagsmid dags om 14.00 uur. De twee uur du rende excursie, onder leiding van Harry Koster, voert door een groot hoogveengebied met een specifie ke flora en fauna. Op de woensdagmiddag wordt er gewandeld in het dal van de Mos beek te Vasse. De excursieleider, Johan ten Hoopen, voert de wan delaars in een tijdsbestek van twee uur door een afwisseld gebied; es sen, houtwallen, beekdalen, heu vels, bossen, heideterreinen en pre historische grafheuvels. Op de te rugweg wordt een bezoek gebracht aan de Molen van Frans. Ook door de Lemelerberg in Om men werd een wandeling uitgezet. In juli en augustus start elke dins dagmiddag om 14.00 uur de wande ling bij de schuilhut aan de Arche- merberg. De excursie, onder lei ding van Sipko Sikkens, voert door De collecte, die vorige week vrij dag gehouden is ten bate van het Kon. Wilhelmina fonds tijdens het twee korenconcert in de Ned. Herv. kerk heeft een bedrag van 760,- opgebracht. Het geld zal bestemd worden voor de bestrijding van jeugdkanker. Behang op voorraad 30% KORTING PVC tape 5 verschillende kleuren per set Junior zaagbeugel van 5.95 nu Regenmeter metgrondpen Imbussleutelset 8-delig Uw adres voor: hout, plaatmateriaal, ijzerwaren, gereedschap pen, P.V.C. afvoermaterialen, verf, behang enz. DOE-HET-ZELF CENTRUM van voor Katoen Ondé 7.00 5.00 Briljant 4.35 3.00 Frescolino 7.50 3.7S Sentis 7.95 5.35 Tina 6.45 4.50 Jeanny 5.90 3.50 Trinidad 4.00 2.00 Chenille 5.75 4.00 Codina (bandje) 7.00 5.00 Ombré 6.00 3.00 Mohair uni 7.50 5.00 Alice 7.00 4.SO Merinos 7.50 5.75 Friesland 75.00 5O.O0 De voorronde van het Songfesti val om de Cup van Holten, die af gelopen zondag in zaal Vosman ge houden werd, kan geslaagd ge noemd worden. Alle deelnemers gaan door naar de grote finale, die op maandag 11 juli gehouden wordt. Het is de eerste keer dat tij dens het Internationale Folklore Festival Holten een songfestival georganiseerd wordt. "Als het suc cesvol is, wordt het de komende jaren door de Holtense Boeren- dansers voortgezet", aldus Dick Plekkenpol. Ruim twintig bandjes met songs werden naar de organisatoren van dit festival gestuurd. Na de voorse lectie door de commissie van het Folklore Festival bleven twaalf kandidaten over. Deze twaalf kre gen afgelopen zondag even de tijd om in te zingen en te oefenen en moesten tevens bewijzen dat ze hetzelfde niveau hadden als op hun bandjes. De spits werd afgebeten door In- grid van Raan uit Deventer met 'Stay with me' van Vicki Brown. Frans Haverhoek, eveneens uit Deventer, bracht 'Ik voel me zo verdomd alleen' van Danny de Munk ten gehore en de Holtenaar Rein Hofman zong 'Devil in the sky' van Elvis Presley. Daarna kwamen aan bod Johan Peeters uit Laren met een eigen compositie op een melodie van de Havenzan gers, Harry Hekkelman uit Am sterdam met 'Against all odds' van Phil Collins, Sabine Gerrits uit Diepenveen met 'I think we're allo- ne now' van Tiffany, de Holter- broek Girls met 'Wij zijn drie boe rinnen' op de melodie van 'Mon Amour' van BZN, Magda Dijker man uit Laren met 'Together', een eigen arrangement, Henk Meule- man uit Holten met 'Bie mien op de Boerderie' van Lubbert van Gortel, Elly Ilbrink uit Nettelhorst met 'Stay with me' van Vicki Brown en Jean Wesselink uit Rijs- sen met 'Substitute' van Cloud. Een deelnemer ontbrak: Anton Brack uit Deventer had zich in de datum vergist. De deelnemers werden begeleid door het orkest 'Alpha'. Er waren geen afvallers. "Alle deel nemers gaan door naar de finale", aldus pr-man Matthie Brands. Dick Plekkenpol toonde zich niet ontevreden: "Het niveau is goed, er zit van alles wat bij en dat is ook de bedoeling". Later op de middag werd de loting verricht voor de volgorde van op tredens tijdens de finale-avond en die ziet er zo uit: 1. Ingrid van Raan, 2. Sabine Gerrits, 3. De Hol- terbroek Girls, 4. Anton Brack, 5. Henk Meuleman, 6. Rein Hofman, 7. Johan Peeters, 8. Magda Dijker man, 9. Frans Haverhoek, 10. Elly Ilbrink, 11. Jean Wesselink en 12. Harry Hekkelman. In de jury zitten burgemeester Van Rappard, Herman Stukker (na mens de sponsors), John Weyel (namens het artiestenbureau), Op zaterdag 2 juli kan men met de stichting Regiocontact op de fiets stappen voor een tocht van 50 km door stadsparken in Apeldoorn en landgoederen in de IJsselstreek. Daarbij staat de architectuur uit de jaren 1840-1940 voorop. In Apel doorn gaat de tocht langs riante villa's uit de periode rond 1900 en verder passeert men statige hui zen uit het midden van de 19e eeuw. De 19e eeuw was een tijd van eco nomische bedrijvigheid. Er kwam behoefte aan riant wonen, naar huizen met eigen karakter. De nieuwe rijken hadden in Apel doorn als eerste de Loolaan voor het op laten trekken van him be huizingen op het oog. De eerste vil la's kwamen daar rond 1840. Geen huis is gelijk, allen hebben hun ei gen charme. In de 1 Se eeuw ontstonden ook bui tenplaatsen met een interessante ontwikkeling van de tuin-en par karchitectuur. De huizen waren vaak eenvoudig van vorm, maar de tuin maakte alles tot een idyllisch geheel. Een voorbeeld daarvan is de Hartelaar onder Twello. Maar er werd ook nieuw gebouwd. Het ri ante Hackfort Veenhuis uit 1932 in Twello is hiervan een voorbeeld. Tot de jonge bouwkunst moeten ook gerekend worden de vele RK kerken die in de periode 1840-1940 zijn ontstaan. Bijzonder is bijvoor beeld het kerkje van Bussloo. Een andere ontwikkeling die in het midden van de vorige eeuw in gang werd gezet is de bebossing van de woeste gronden geweest. Het huis Klarenbeek o.a. wordt omzoomd door een klein bosgebied. Men kan de fietstocht beginnen tussen 10.30 en 13.30 uur bij café rest. Prinsen, Hoenderloseweg 44 in Ugchelen (Apeldoorn) en bij ho tel-rest. De Twee Schimmels, Rijksstraatweg 38 in Voorst. Fiet sen kan men reserveren onder tel. 055-21 22 97 en 33 43 46 te Apel doorn. De kosten voor deelname aan de fietstocht bedragen 4,- incl. herinnering die wordt nage zonden, routeboekje met wetens waardigheden en bezoek histo risch kerkje. Museumpaspoorten kunnen op deze tocht worden ge stempeld, er is een speciaal stem pel. NIJVERDAL - De beken de formatie Wizz Guy uit Huizen zorgt zaterdagavond voor een onvervalste rock and roll-night in café De Lantaarn aan de Nijverdalse Joncheer- elaan. Als extra klimt deze avond ook nog de groep Scourse op het podium. In de vorm van een support act brengt deze band stevige Westamerikaanse rock voor het voetlicht. Men kan zater dag in De Lantaarn dus voor de entreeprijs van een genie ten van de muziek van twee bands. Bovendien zal D.J. Hanky Panky de pauzes op vullen met zorgvuldig geko zen stemmingverhogende muziek. Al jarenland is Wizzguy een bekende verschijning op de Nederlandse poppodia. Deze veelgevraagde band speelt nog steeds zijn eigen eigen wijze rhythm and blues en rock and roll muziek met veel enthousiasme. Hun tomeloze inzet tijdens optredens, de spontane „audiance partici pation", swingende eigen ge schreven rocknummers en lis tig uitgekozen covers vormen daarbij de sterkste wapenfei ten. Wizz Guy heeft al enekel radio- en tv-optredens achter de rug. ook is de band al twee maal op toernee geweest in Duitsland. Sinds begin vorig jaar speelt Wizz Guy met een jonge verfrissende bezetting. Die bestaat uit Bart, sologi taar en zang, basgitarist Otto, drummer Gert Goos Baas, en gitarist en leadzanger Andries Zeeman. RIJSSEN - De jaarlijkse wie lerronde van de Rijssen wordt zaterdag 16 juli gehouden op het parcours rond de sporthal „De Reggehal". Als eerste wordt door de jeugd gefietst om het kam pioenschap Rijssen. Het eerste startschot valt 's middags om een uur. een gebied dat deels begroeid is met heide en jeneverbessen. De wandeling door het Wierdense Veld, tussen Nijverdal en Wierden, start elke woensdagmiddag om 14.00 uur. Ook hier leidt Sipko Sik kens de wandelaars door een prachtig natuurgebied: hoogveen met een rijke flora en fauna. Donderdagsmiddags om 14.00 uur starten, onder leiding van Willem Kremer, de wandelingen door het Beerzerveld te Beerze, een gebied met bos en heideterreinen, zand verstuiving en veenputten. Informatie over deze wandelingen en over de informatiecentra De Wheem te Oud Avereest en de Mo len van Frans te Vasse staat in een folder, die verkrijgbaar is op het VW-kantoor. Op het internationaal touwtrek- toernooi in Vorden werd de jonge jeugdploeg van ttv Okia zesde in hun klasse van 520 kg. In de eerste wedstrijd moest men meteen al tegen een sterke Duitse jeugdploeg uit de gemeente Gold- scheuer. Deze werd na een span nende strijd verloren. Ook moest men de meerdere erkennen aan de ploegen van Heure en Vorden. Maar de ploegen van Treklust, Bi sons, Eibergen en Bekveld kregen tegen het Okia-team geen voet aan de grond. Dit resulteerde in een goede zesde plaats. De eindstand was: 1. Heure 1, 24 pnt.; 2. Vorden, 21 pnt.; 3. Goldscheuer, 15 pnt.; 4. Heure 2,14 pnt.; 5. Bisons, 13 pnt.; 6. Okia, 12 pnt; 7. Treklust, 5 pnt; 8. Eibergen, 4 pnt.; 9. Bekveld, 0 pnt. In de vacatures ambstdragers in de Geref. kerk zijn gekozen en door de kerkeraad benoemd als ouder ling: mevr. G.J. Meijerink-Stam, Oranjestraat 16, mevr, G, Stam- Stam, Borkeld 12 en de heren J.A. Kolkman, Buisweerdweg 2, Laren en K. Veldhuis, Noordenberg straat 16. Als ouderling bejaarden pastoraat werd benoemd mevr. J. Aanstoot-Timmerman, Schreurs- weg 8 en als jeugd-ouderling Hans Landeweerd, Markeloseweg 15. Aftredend zijn de ouderlingen mevr. T. van Dijk-de Waal, mevr. J. van Leeuwen-Beldman, mevr. H. J. Wamelink-Kempkers (scriba), H. Beltman, A. Dijkink, H.J. Huls man, en als diaken C. Offringa, H.J. Schuppert en J. Stam. Ter vervul ling van de vacature scriba is reeds voorzien door verkiezing en benoe ming van de tweede scriba ouder ling H. Wind. De bevestiging zal plaatshebben op zondag 10 juli, 's avonds om 19.15 uur. Op de foto: De Holterbroek Girls in aktie. Van links naar rechts Ina Aaftink, Wilma Reinink, Diny Wegstapel. De afgelopen jaren hebben velen het werk van de zondagsschool Holten gesteund door bijdragen aan de Ker-lstcollecte. Met de op brengst van deze collecte was het mogelijk op de juiste wijze vorm te geven aan het wekelijkse zondags school uur en de bijzondere diens ten. Van de giften werd o.a. verwer kingsmateriaal, de huur, het Kerstfeest en vele andere noodza kelijke kosten betaald. dagsschool, onder het motto: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, A g b donateurs gaan werven. De op- Henny Fransen (vanuit het mu ziekonderwijs), Johan Meyer (na mens de Holtense bevolking), Al- bert van de Maat (namens de Hol tense Handels Vereniging), Gert J an van het Holt (vanuit het onder wijs) en niet te vergeten juryvoor zitter: Albert Mol. Door middel van een machtiging kan men het werk van de zondags school blijven steunen. Het invul len van de machtiging met een be paald bedrag, betekent dat één keer per jaar het ingevulde bedrag van de bankrekening wordt afge schreven. De aan de zondags school verleende machtiging kan altijd weer opgezegd worden. In juli zal de machtiging worden op gehaald.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11