Organisatie triathlon al weer in volle gang Tennisclub winnaar volleybaltoernooi Clubkampioenschap geslaagd evenement OKIA naar Ned. kampioenschap Naomie Wiering wint Snorrewind Kamperman scoort hoogst met Cliff Eindelijk succes voor Ton Hofhuis Klijnsma- tennist 't ■jeugd best Tweemaal Wuustwezel Ruilbeurs Tweede prijs Jan Hol Resultaten Bergruitertjes Henk Mulder, een van de vaste deelnemers aan de Holtense triathlon zal ook dit jaar zeker weer van de partij zijn. mersveld nog sterker zijn dan in voorgaande jaren. Dat het in het Super Prestige is opgenomen heeft het te danken aan de perfecte orga nisatie van de afgelopen jaren. Jammer is alleen, dat op dezelfde dag de hele triathlon te Almere wordt gehouden, maar de ver wachting is, dat er toch veel goede triathleten naar Holten komen. Vooral onder de jeugd wint de tri athlon nog steeds aan populariteit. Overigens is de minimum leeftijd zestien jaar. Deelnemers die nog willen inschrijven dienen zo spoe dig mogelijk contact op te nemen met Wim Brinks (tel. 6 19 14). Om dit jaar de organisatie financieel rond te krijgen - de toeschouers hebben weer gratis toegang - zijn er een zestal bedrijven bereid gevon den financieel bij te springen. De touwtrekvererfiging OKIA mag samen met Eibergen, Viso-Sibson en herune het gewest oost verte genwoordigen bij het Nederlands kampioenschap. Na het zondag 19 juni gehouden vijfde competie- toemooi, georganiseerd door TTV Vios-Bisons staat OKIA op een goede tweede plaats met 65 pun ten, wat recht geeft op een plaats in het Nederlands kampioenschap. De vier bovenste gaan door naar de nationale competitie. Het eerste toernooi om de nationa le titelstrijd is op 3 juli te Monni kendam. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij M. Jansen (tel 05725-1384) om het OKIA-team aan te moedigen. De bus vertrekt om 08.00 uur bij Tonnie Brands. Aan het jeugdteam van OKIA, dat ondanks gebrekkige trainingsmo gelijkheden, doordat sommige jon gens op stage zijn, tot goed pres teert, werd zondag een beker uitge reikt voor goede prestatie en inzet. Met het B-team ging het zondag iets minder. Het moest genoegen nemen met acht punten. Zij herzet ten nu de zesde plaats, maar er zit nog wel een hogere klassering in. De kringroep de Bergspeurders hield op zondag 12 juni het tweede examen van dit jaar. Als keur meester was uitgenodigd H. Hen- gelman. De heer Markenstein fun geerde als examenleider. Om 08.00 uur ginen acht combina ties naar de speurweiden, waar de heer Ten Dam diverse ingewikkel de sporen uitlegde. Er stond die dag een harde wind, misschien reden waardoor twee combinatie's voor dit onderdeel af gewezen moesten worden. De hoogste score voor het onderdeel speuren ging naar Hans Kamper man met Cliff oet de Poeterië met 98 punten. Na de koffiepauze stond het onderdeel appel op het pro gramma. Ook hierbij werd een combinatie afgewezen. Hoogste bij dit onderdeel werd ook Hans Kam- perman met 93 punten. Na de luchpauze werd begonnen aan het spectaculairste gedeelte: het pakwerk. De heren Oolbek- kink en Rensen waren deze dag weer goed op dreef. Helaas werd ook hierbij een combinatie afgewe zen. Hoogste combinatie hierbij werd mevrouw Kosterbok met Herma-Vida von Scipio met 92 punten. Na afloop van het examen werd on der genot van een glaasej de gehele dag nog even nabesproken door de heer Hengelman. Van de acht com binaties werden er in totaal drie af gewezen. De overige vijf combina ties kregen uit handen van de heer Oosterkamp de diploma's uitge reikt. Vanwege de slechte weersomstan digheden in Frankrijk en Zuid-Bel- gië moesten de duiven, die in Or leans en St. Ghislain moesten star ten, teruggezet worden naar Wuustwezel (grens België-Neder- land). St. Gishlain startte het eerst en wel met 151 duiven om 14.15 uur. Orelans moest van 'verre' ko men en ging om 16.20 uur de lucht in. Voor beide vluchten was de af stand 157 km. De eerste van de 151 duiven die ge lost waren om 14.15 uur arriveerde om 16.48 uur 61 km. per uur). Deze was van Teun Schuppert. Voor het laatste startuur waren 97 duiven ingekorfd en de eerste arriveerde om 19.04 uur (58 km. per uur). M. Lodeweges was de eerste die klok te. De uitslagen waren: St. Ghislain: 1.17.18.19.23. T. Schuppert; 2.4.7.20. Comb. Ool- bekkink-tijhof; 3.13.16.26. W. Aaf- tink; 5.11. M. Lodeweges; 6.8.27. G. Kwintenberg; 9.12.15. E. Venek laas; 10.22.29. H. Jansen; 14.24.25.28. G. Egbert; 21. F. Mees ter en Zn; 30. H. J. Paalman. Orleans: 1.2.12.15. M. Lodeweges; 3.4.6.7.10. G. Egberts; 5. 22. Comb. Oolbekkink-Tijhof; 8.13.14.20.28. G. Kwintenberg; 9.11.31.32. F. Meester en Zn.; 16.19. E. Venek laas; 17.21. H. van Beek; 23. W. Aaf- tink; 24. H. Wansink; 25.27.29. J. Aaftink; 26. G.J. Koetsier. Vorige week werd op het parcours in de Heihuizen de tweede tijdrit verreden door de Wielervereni ging, nu over twee ronden van 6,5 km. Zeventien coureurs meldden zich aan de start De weersomstan digheden waren goed te nemen. Kandidaten voor de eindoverwin ning waren o.a. Jan Otten, Joost Boetes, een van de gebroeders Van Oyen en wellicht outsider Gerrit Luggenhorst, die in Luik-Bastena ken-Luik nog uitblonk, maar sindsdien met een inzinking te maken In de Eiffel was hij niet voorin te vinden evenals in deze tijdrit Bij navraag bleek dat hij zich spaarde voor de rit in Zuid- Frankrijk komende maand samen met broer Henk. Dat het weekend in de Eiffel krach ten heeft gekost, bleek wel uit de tijden van Jan Otten, Henk Bel- dman en Hans van Oyen. De spe cialisten op dit onderdeel konden het grote blad niet snel genoeg rond krijgen om een toptijd op de klokken te zetten. Ton Hofhuis, be vrijd van studie en examen zette een tijd van 20.51 min op de klok, wat de snelste bleek te zijn. Enkele keren eerder was hij wel bfj de eer sten geëindigd, maar tot een over winning kwam het niet. Nu lukte het hem wel en bleef hij Joost Boe tes 18 seconden en Jan Ottens 19 seconden voor. Daarna volgden Henk Beldman op 53 sec. en Hans van Oyen 1,02 min. Grote strijd werd er geleverd door Henri Koet sier, Henk de Geus en Gerrit Pas man. Bij de twee deelnemende da mes, Dinie Pasman en Gerrie Soer, haalde Dinie het voordeel naar zich toe. Donderdagavond 14 juli zijn de re vanchewedstrijden. Aanstaande zaterdag gaat de Wielervereniging naar Zevenhuizen bij Gouda voor de Noordzeeduinentocht over een afstand van 125 km. Het vertrek is om 06.00 uur. Grote vreugde bij de familie Klijnsma: dochter Annemieke en zoon Barend Jan mogen zich de beste jeugdtennissers van Holten noemen. In de door de tennisclub Holten van maandag 6 tot en met zaterdag 18 juni gehouden club kampioenschappen voor de jeugd op de banen van Meermanskamp wist Annemieke bij de meisjes en Barend Jan bij de jongens de titel te behalen. In totaal streden achttien jongens en veertig meisjes voor een plaats in de finale van de verschillende onderdelen. In totaal werden er 102 partijen gespeeld. De prijsuitrei king was zaterdag 18 juni, na af- Een spelmoment tijdens een van de wedstrijd van het Minonette-buiten-volleybaltoemooi. loop van de EK voetbalwedstrijd en de volgende jeugdleden gingen met een prijs naar huis: Aanmoedigingsprijs: Christa Bouwhuis en Doeko Berghuis. Mix A: 1. M. Huizing/B. J. Klijnsma (7-6 7-5); 2. Josine de Ruiter/H. Berg huis. DD B: 1. H. ter Haar/E. Tutert (7-6 6-3); 2. A. den Herder/L. Hui zing. DD A: 1. R. Vincent/N. Bruins (1-6 6-4 6-2); 2. A. Klijnsma/M. Hui- zingh. HD A: 1. M. Willemsen/H, Berghuis (6-3 6-7 6-3); 2. B. J. Klijns- ma/H. Kienhuis. DE B: 1. E. Tutert; 2. L. Huizing (6-3 7-5). HE B: 1. A.J. Sandman; 2. M. Huizing (6-1 6-3), DE A: 1. A. Klijnsma, 2. J. de Ruiter (6-2 6-2). HE A: 1. B.J. Klijnsma, 2. H. Berghuis (4-6 6-2 6-1). Onder goede weersomstandighe den en in een prima, sportieve sfeer, werd afgelopen zaterdag op het sportveld naast de sporthal het jaarlijkse Mintonette-buiten- vollebeybaltoemooi gespeeld. In totaal kwamen achttien teams tussen de lijnen. Als altijd stond de gezelligheid voorop, al werd er soms fanatiek gestreden om de punten. Door de opzet van het toernooi speelden alle teams 's morgens maar liefst vijf wedstrijden van 25 minuten. In het begin van de mid dag werden de poules opnieuw (naar sterkte) ingedeeld en speelde elk team nogmaals twee wedstrij den. Voor de minder getrainden onder de deelnemers moest er dan ook een aanslag op de reserves worden gedaan. Om drie uur bleek het team van de tennisclub, getraind in ander balspel over een netje, winnaar van het toernooi. Zij won nen een taart, Ook nummer twee (de Vanmans) en drie (de Salvo's) en het team met de origineelste naam (de Netklimmers) werden met een taart verrast. Dat het toemooi-terrein na afloop voetbal. Door de goede organisatie zo snel leeg stroomde had niets te en de sportieve deelnemers kan maken met het weer heel gezellige Mintonette weer terug zien op een toernooi, maar alles met het EK geslaagd toernooi. Op de Almelose ruiterdagen be haalde Sandra Holl met mr. Kim- In het DAF museum in Glaner- brug, wordt zaterdag 25 juni weer een ruilbeurs gehouden voor lief hebbers van automodellen. Er zul len weer veel tafelhouders zijn om hun dubbelse of bijzondere auto modellen, speldjes, autofolders enmlemen etc te ruilen. Vooruitlopend op de dieselmoto ren expositie die in juli begint kan het publiek reeds een kijkje nemen bij de zeer bijzondere dieselmoto ren, die al opgesteld staan tijdens de ruilbeurs. Daarnaast wordt aandacht be steed aan het 60 jarig bestaan van DAF Truck, o.a. is er een modelau to uitgeven om dit jubileum te her denken die voor het eerste lever baar zijn zijn tijdens de ruilbeurs. bel in de klasse Z een vijfde plaats in het klassieke parocurs en een tiende plaats bij het jachtspringen. In sSchalkhaar wist Gerrie van Lies met Apalatin een eerste prijs te winnen in de klasse Ml dressuur met 128 pnt. Jan Hol behaalde afgelopen zater dag tijdens de jaarlijkse lange af- s tand wedstrijden voor paarden over 60 en 100 kilometer, die ge houden werden rond Uddel, met zijn paard Vera een eervolle twee de prijs. Jan Hol kwam, samen met Hans Keimpema uit Bathmen uit in de 60 km-klasse. Het was voor het eerst dat zij aan deze wedstrijd deelnamen. Hans Keimpema met Wilhelmus kwam helaas niet door de laatste veterinaire keuring. Baan, Prinson; 2. Cindy Vossel- man, Polly; 3. Ineke Schuitema ker, Danny. Dressuur klasse L- jeugd: 1. Noamie Wiering, Sasbina; 2. Monique Visser, Pr, Beauty; 3. Pauline Hemel, Polly. Dressuur IVM/Z: 1. Rikus Bronsvoort, Zep hyr; 2. Arjen Kraayenzank, Winda; 3. (ex) Jolanda Hendrikson, Mi stral en Erna Beker, Mistral. Springen klasse B-jeugd: 1. Sabi ne Boerman, Sabine; 2. Eveliene Rosman, Danny; 3. Christa Bouw huis, Danny. Springen klasse B: 1. Monique Visser, Pr. Beauty; 2. In- grid Kreykes, Bas, 3. Alieke Baan, Daisy. Springen klasse L/M/Z: 1. Jaqueline Jonkers, Dirigent; 2. Sandra Holl. mr. Kim bel; 3. (ex) Hermien Bronsvoort, Bandiet, Ar jen Kraayenzank, winda en Rikus Bronsvoort, Zephyr. Maak datje wegkomt als Henk Wickers de dicus gooit. Afgelopen zaterdag waren de eer ste clubkampioenschappen voor de atleten van sv Holten op de at letiekbaan van Meermanskamp. De weersomstandigheden, altijd een belangrijke factor bij atletiek, warem prima. De organisatoren Wim Meijer en Violet Boer konden op een geslaagd evenement terug kijken, dat zeker volgend jaar een vervolg zal krijgen. Hadden de oudjes het moelijk bij de technische nummers, de jeugd had moeite op de lange loopnum mers. Op de korte loopnummers kwamen verrassende winnaars naar voren. Bij de jeugd tot elf jaar waren er bij de meisjes maar twee deelnemers. Joos Tutert won het van Bemadette Ongena. Frank Mensink werd bij de jongens kam pioen. Gerben Brands werd twee de en Martijn Louws derde. Bij de oudere meisjes was Sanne Boer op permachtig. Annemarie Jansen werd tweede en Margot ter Schure derde. Bij de oudere jongens was Dick Zweers de beste, vooral op de loopnummers 'speelde' hij met zijn tegenstanders. Henk Wiegers was hier tweede en Bertil Borghuis der de. Violet Boer triomfeerde bij de dames voor Tony Brands tweede en Alie Dijkman. De heren lever den onderling felle strijd. Dirk Hoekman werd eerste, mede door de lange loopafstanden te winnen. Jan Dijkink, die tweede werd, moest hierop te veel toegeven. Dick Dijkman werd derde. Ap Koetsier liep zondag alweer in Middel (Olst) een 10 km loop in een tijd van 42.04 min. De organisatie voor de vierde tri athlon Holten in en rond het recre- atiebad Twenhaarsveld op zater dag 27 augustus is reeds in volle gang. Deze kwart-triathlon: 1 km, zwemmen, 46 km fietsen en 10 km hardlopen is opgenomen in de lan delijke Super Prestige. Daarnaast is er een kwart- en achtste triath lon recreatief. Voor deelnemers voor het Hollens kampioenschap, zowel een kwart als een achtste starten in één serie. De inschrij ving is nu gestart, alle oud-deelne mers ontvingen inmiddels het in- schrijformulier en er zijn nu reeds 200 aanmeldingen binnen, waar onder 40 voor de Super Prestige wedstrijd. De Stichting Triathlon Holten kan ook dit jaar weer rekenen op de unieke samenwerking van Holten- se verenigingen. De zwemclub Twenhaarsveld zorgt dat het zwemmen in goede ban an wordt geleid. De Wielervereniging Holten is verantwoordelijk voor het fiets- parcours, dat een kleine wijziging ondergaan heeft om de veiligheid te verhogen. Het loopparcours wordt verzorgd door de sv Holten, afdeling atletiek. De klokken van PV de Bergvliegers staan weer ga rant voor de tijdwaarneming. Ook de MAC de Holterberg is onmis baar bij elk evenement in Holten. Nieuw is de medewerking van de carnavalsvereniging de Fienpreu- vers die het randgebeuren zal ver zorgen. Nu Holten is opgenomen in het Su per Prestige Circuit zal het deelne- Naomie Wiering met haar pony Sa bine is algemeen winnares gewor den van de jaarlijkse wedstrijden om de Snorrewindtrofee, die afge lopen weekend werden gehouden op het erf van de gelijknamige ma nege. Zij mocht uit handen van Al- bert Klein Horsman, de winnaar van vorig jaar, de fraaie beker in ontvangst nemen. Het dressuur programma werd vrijdagavond en zaterdagmorgen verreden, terwijl het springen op zaterdagmiddag de wedstrijd af sloot. De organiserende familie Brons voort werd dit jaar geassisteerd door de juryleden mevr. A. Luiten en de heren T. Luiten en W. Aal- tink. De uitslagen zijn: Dressuur klasse B-jeugd: 1. Petra

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7