„Zo kan het niet langer Holtens Opmerkelijke drukte op Boeldag HMV Voetgangers zijn verkeerssituatie in Holten beu Feest rond Toeristenweg Werkloosheid blijft dalen Midzomer nachtfeest De Schore Opbrengst AVO- collecte Tarief ZWO omhoog ALPHAHELPENDEN U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden-Overijssel" Naam: Maandenlang hebben de Dijk erhoekers het druk genoeg met de eigen besonjes en hoort de 'buitenwacht' weinig van de buurtschap, maar zo tegen de langste dag komt daar verande ring in. En dan blijkt dat men daar onder de wieken van de Hegeman beslist niet stil heeft gezeten. Het School- en Volks feest wacht vrijdagavond en zaterdag weer een groot aantal bezoekers, ook van buiten de ei gen gemeeenschap. De toekom stige opvolgers van al die vrij willigers lieten vorige week woensdag van zich horen in een uitstekende uitvoering van de musical Radio Flierefluiters Op 27 juni is het precies 25 jaar ge leden dat de Toeristenweg over de Holterberg werd geasfalteerd. Dat is aanleiding voor de gemeentebe sturen van Holten en Hellendoom dit met enig feestelijk vertoon te vieren. In een dertigtal koetsen zullen op zaterdag 2 juli de genodigden, waaronder beide gemeenteraden, vertegenwoordigers van het recre atieschap, de beide VW's, grond eigenaren en Staatsbosbeheer vanuit Hellendoom een rit maken over de Toeristenweg. Onderweg zal gestopt worden bij het bezoe kerscentrum van Staatsbosbe heer. De tocht eindigt bij een res taurant aan de Holtense kant van de Holterberg. De werkloosheid is in de afgelopen maand in Holten opnieuw flink ge daald. Eind mei stonden 96 werk zoekende mannen en 53 haanloze vrouwen ingeschreven (in totaal 149) tegenover reps. 100 mannen en 58 vrouwen eind april. Aan het be gin van dit jaar telde Holten nog 199 werkzoekenden. Uit de cijfers van het GAB Deven-» ter blijkt, dat mensen die minder dan vijf maanden werkloos zijn, het makkelijkst een nieuwe baan vinden. Het aantal langdurige werklozen is de laatste maand ech ter gestegen van 31 naar 33. Geen voorbeeld voor de on veiligheid van de voetgangers in Holten had aanschouwelij ker kunnen zijn. Terwijl onze fotograaf bezig was de leden van de werkgroep op de foto te zetten, 'nam' een auto zon der een moment te remmen over het zebrapad bij Schup- pert, terwijl een andere auto nog maar net op het nippertje tot stoppen werd gedwon gen. Een vrachtauto nam he lemaal niet de moeite om af te remmen en reed met beslist meer dan de toegestane snel heid rakelings langs de stoep rand. Eén moment van on achtzaamheid bij een argelo ze voetganger en het was ge beurd geweest, ledereen die wel eens als voetganger of op de fiets door de kom van Hol ten rijdt, herkent ongetwijfeld deze situaties. Reden voor de onlangs opgerichte werk groep nu daadwerkelijk aan de slag te gaan met de verbe tering van de verkeersituatie in Holten. „Er moet zo langzamerhand nu. echt iets gebeuren. Zo kan het niet langer", vinden de initiatiefneem sters. „Wij willen beslist niet als protestgroep gaan fungeren, maaar als dagelijkse gebruikers van de Holtense straten meeden ken en proberen oplossingen aan te dragen voor de zo langzamer hand onhoudbare situatie. Wij we ten dat er allerlei plannen in de maak zijn, maar of daar het recht van de voetganger en de fietser in gewaarborgd? Ook is het nog maar de vraag in hoeverre de bevolking daarover inspraak krijgt. Wij ken nen die plannen nog niet, maar er wordt nu al twintig jaar gesproken over verbetering van de verkeersi tuatie maaar er is in al die jaren nog niets veranderd. Wij zijn van A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 mening dat er op zeer korte termijn verkeermaatregelen genomen moeten worden, liefst nog deze zo mer". De werkgroep werd opgericht als reactie op het ingezonden bericht in dialect van Femme van de Belt in het Holtens Nieuwsblad. Zij ont ving daar reacties op in de trant van: „inderdaad, toen ik dat las kwam ik tot de ontdekking dat wij het recht als voetganger kwijt zijn". Toen kwam ze tot de ontdek king dat heel veel mensen in Hol ten met het zelfde probleem wor stelen en onstond het idee werk groep van verontruste voetgan gers op te richten. „Eeuwenlang had de voetganger het eerste recht op de weg. Dat is hem nu geheel ontnomen. Het wordt tijd dat de voetganger en ook de fietser weer recht krij gt op een eigen plek in het verkeer. Zelf durf ik nauwelijks in de Dorpsstraat van mijn fiets te stappen als ik een vrachtauto ach ter mij hoor". De andere leden vul len het relaas van Femme aan met de voor Holten zo langzamerhand bekende problemen, zoals het niet durven oversteken bij de kruising Larenseweg, het omrijden via de Smidsbelt om toch vooral maar niet ter hoogte van bakker Nij- kamp of Boer Biet tussen de vrachtwagens gemangeld te wor den. „Ik heb enige jaren mijn moe der in huis gehad. Zij was hartpa tiënte en mocht belist niet hard lo pen. Dat betekende dat zij nooit de Dorpsstraat kon oversteken, dat is toch te dol om los te lopen", vertel een van de dames. Uit de reacties blijkt, dat vrijwel iedreen zo zijn ei gen trucjes heeft bedacht om heel huids door het dorp te komen. Zo blijken de etalageruiten van Bel tman een uitstekend spiegel te zijn bij de oversteek naar de Kolweg, zo ook de ruiten van Foto Ten Velde als men vanuit de Larenseweg naar de Stationsstraat of de Dorps straat wil afslaan. Over de proefon dervindelijk levensgevaarlijke voetgangerszebra's is men una niem: liever geen dan op deze ge vaarlijke plaatsen. Inspraak De wergroep wil met hun bemoeie nis ook voorkomen dat de gewone Holtenaar wordt vergeten bij de in spraak bij het rapport Oranjewoud dat nu de VW en Handelsverening is gepasseerd. „We begrijpen dat de eerste belangen liggen bij de middenstand en de direct aanwo- nenden maar als voetganger en fietser steken wij elke dag wel een paar keer de straat over, dus zij wij er direct bij betrokken. Wij willen voorkomen dat die stem verloren gaat in de inspraak. We zijn echt niet uit op een burgelijk ongehoor zame actie maar willen vanuit de praktijk van alle dag suggesties aandragen, waarvan wij menen dat die wellicht door de andere be langhebbenden worden vergeten". Niet alleen de situatie in de kern van het dorp wordt daarbij onder de loep genomen, ook in de andere wijken schort er naar de werkgroep wel het een en ander aan de veilig heid voor de niet gemotoriseerde. „Holten is gewoon een voetgangers en fietser onvriendelijk dorp. Kijk alleen maar naar de Wilhelmina- Met gevaar voor eigen leven steken leden van de werkgroep de Dorps straat over. nauwelijk een minuut later raast een auto met hoge snelheid bijna een voetganger onderste boven. straat in de zo kinderrijke wijk de Haar, dat is gewoon een racebaan. Daar moet op eenvoudige midde len toch wat aan te doen zijn". Ook bij de inrichting van het uitbrei dingsplan de Beuseberg zet men de nodige vraagtekens. Op de markt De leden van de werkgroep willen hun actie niet beperken tot de ei gen kring, maar zoveel mogelijk re acties verzamelen van Holtenaren. Zij zullen daartoe komende vrijdag en vrijdag 1 juli op de markt, de meest drukke en gevaarlijk mid dag in Holten, zoveel mogelijk handtekeningen en reacties note ren, die later dan aangeboden zul len worden aan het college van b en w. „Nogmaals, wij willen meeden ken en het probleem, dat erg moei lijk is, zo positief mogelijk benade ren. Er moet echter op zeer korte termijn maatregelen genomen worden, want zo kan het niet lan- Jongerencentrum De Schure orga niseert ook dit jaar weer het jaar lijkse midzomemachtfeest en wel op zaterdag 25 juni. Het feest gaat zich weer binnen en buiten afspe len. De muziek zal worden verzorgd door de swingende formatie Myste ry Music, afkomstig uit Harder wijk. Als het management van de beroemde staatzanger Bill Jones meewerkt, zal ook hij te beluiste ren zijn op dit jaarlijkse feest. Buitend rondom het terras staat een grote barbecue opgesteld, waar iedereen gebruik van kan maken. Voor deze avond hoeft men geen kaarten te reserveren want de toe gang is gratis. Ook kan er deze avond gebruik gemaakt worden van de jeu de boule-baan. En ver der kan men meedoen aan allerlei soorten spelen. Het midzomer- nachtfeest begint om 20.03 uur. De-AVO-collecte heeft dit jaar een bedrag van 4.144,25 opgebracht. Het plaatselijke comité dankt al len die hebben bijgedragen om tot dit resultaat te komen, niet in het minst de collectanten die zich zo hebben ingezet om dit bedrag bij- elkaar te brengen. Het Zuiveringsschap West-Over ijssel zal de tarieven voor het ko mendejaar met vijf procent verho gen, waardoor de verontreinigings heffing voor 1989 wordt vastge steld op 68,80 per vervuileenheid. Naar verwachting zullen de tarie ven de komenden jaren telkens met vijf procent stijgen. zoekt tbv. haar Alphakliënten in Holten voor min. 1 ochtend van Vh uur en max. 2 ochtenden tot 12 uur per week. min. leeftijd 23 jaar. huishoudelijke ervaring vereist. uurloon f 11.59 bruto, inkl. vakantiegeld. afdracht evt. premies volksverzekering en LB. voor rekening van de Alphahelpende. Schriftelijke reakties kunt u zenden aan het adres van de stichting: Kerkstraat 6, 7442 ED Nijverdal, t.a.v. de heer E. Waanders. Voor meer informatie kunt u dagelijks bellen tussen 8.30-9.30 uur, tel. 1 64 65. Hottens Nieuwsblad Donderdag 23 juni 1988-40ste jaargang no.25 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Folklore Nog slechts twee weken en dan barst het feestgedruis rond het Internationale Folklorefesti- val los. Voor vrijwel alle bui tenlandse gasten is inmiddels onderdak gevonden, dankzij de meer dan bereidwillige mede werking van de Holtense bevol king en niet te vergeten de ge weldige inspanning die de be geleiders zich hebben getroost. Als een van de laatsten stelt Marina Eggink zich voor, die de Joegoslavische groep zal bege leiden. Voor de in Joegoslavië geboren en getogen Marina ex tra plezier om haar landgeno ten kennis te laten maken met de gastvrijheid in Holten. Dijkerhoek Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Men kon er - bij wijze van spreken - zaterdagmorgen geen been trekken op de boel dag van de supportersvereni ging van HMV. Ruim voordat de hekken rond het terrein van Udema open gingen voor de kooplustigen, had zich al een lange rij gevormd die zich later massaal stortte op alle koopjes die binnen en buiten stonden uitgestald. Buiten op het parkeerterrein stond zo'n grote verscheidenheid aan bankstellen opgesteld, dat het er naar uitzag dat heel Holten zich in het afgelopen jaar in het nieuw heeft gestoken. Ook het aantal te levisietoestellen was opmerkelijk groot. Zo vlotweg geteld, kwamen we op 25 stuks overige modellen die stonden te wachten op een nieuwe kijkers. Bij sommigen stond een bordje 'speelt goed' op geplakt, of 'goed' zodat men kon aannemen dat er aan de andere toestellen enige mankementen kleefden. Dit jaar geen serie complete keu- kenbloks, zoals we die andere jaren wel eens hebben gezien, maar wel een grote partij strandstoelen die voor een prikkie van de hand gin gen, salontafels, 'echt' eiken salon- kasten, ijzeren en houten ledikan ten, stofzuigers, kortom men kon er zich compleet inrichten. Binnen in de fabriekshal was het al niet minder druk en was de keus zo mogelijk nog groter. Ook hier een verscheidenheid aan wat in het af gelopen jaar door de zestien leden tellenden HMV-supportersvereni- ging in Holten en buitengebied is opgehaald. Kopjes en schotels, al dan niet met een barstje, pannen in alle soorten en maten, schooltas sen, lampetkannen, lampen, véél makrameewerk, oude schoenen, dienbladen, speelgoed, men kon het niet zo gek verzinnen of het was wel voorhanden. Zoals gebruikelijk was het in de ochtenduren weer het drukst en was er nog een kleine opleving van de handel direct na de middag. Met Rijen dik stonden de kooplustigen zaterdag op de Boeldag van HMV. de EK-wedstrijd in het vooruit zicht was het daarna snel bekeken. Hoewel de supportersvereniging bijzonder tevreden is over het re sultaat, bleven er nog heel wat spullen onverkoopbaar achter. Die gaan nu naar de vaste opkoper in Emmeloord, zodat de supporters vereniging weër met nieuwe moed aan de slag kunnen gaan voor de volgende boeldag, maar voordie tijd zullen de supporters eerst nog him schouders zetten onder de or ganisatie van de Vrije Markt in september.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1