sport s agenda Jeugd Holten wint eigen Van Bruggentoernooi Remco en Vincent schieten het best Geslaagd concours van De Bergruiters Winst en verlies teams tennisclub Touwtrekkers op weg naar de top Spanning stijgt bij Rietvoorn Fietsen met Joverni Moeilijke vlucht Noyon Geslaagde Puzzelrit Zaagmolen Uitslagen concours Veneklaas derde in Enschede „De Rietvoorn,, HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 9 JUNI 1988 mm afs PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK Voor de week van 11 juni tot en met 17 juni 1988 Maandag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 17.00-18.00 gem. personeel 18.30-22.30 BCH Dinsdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-24.00 Blauw-Wit Woensdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 18.30-22.30 BCH Donderdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 22.00-23.30 All Stars Vrijdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap Voor reservering van nog vrije uren in het het bovengenoemde week einde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00-22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Handbal Zaterdag 11 juni: B 1 thuis tegen DSC om 11.00 uur. Zondag 12 juni: Gerda Schuitert toernooi. Al begint om 10.00 uur; BI begint om 09.30 uur; JB begint om 10.00 uur; Cl begint om 13.50 uur; Dl be gint om 13.30 uur en El begint om 13.10 uur. Evenals voorgaande jaren organi seert Joverni in Nieuw Heeten weer een fietsdriedaagse. Gereden wordt van 27 tot en met 30 juni, waarbij 30 juni als inhaalavond is gepland. Gekozen kan worden tussen de af standen 15 en 30 km. Er kan ge start worden vanaf 18.00 uur bij het Timmermanshuis in Nieuw Hee ten. De routes zijn uitgezet door Salland. Iedereen die de afstan dten) volbrengt krijgt een herinne ring. Het inleggeld bedraagt tot zestien jaar 2,50; vanaf zestien jaar/5,50. Nadat twee jaar achtereen RKSV Rohda het Allard van Bruggen toernooi op zijn naam had ge bracht, waren de ploegen van sv Holten, sv Schalkhaar en SC Brummen er zondag extra op ge brand om dit keer de begeerde be ker in de pri jzenkast te mogen zet ten. Dat lukte uiteindelijk de or ganiserende vereniging sv Holten die met twee punten voorsprong op sc Brummen en sv Schalkhaar het jeugdtoernooi wist de winnen. Het is de eerste keer in de geschie denis van het toernooi, dat de be ker in Holten bleef. Het was zondag de voor de elfde mdal dat het Allard van Bruggen toernooi werd gehouden. Ondanks de vele regenbuieen was er een flin ke publieke belangstelling die ge wapend met regenjassen en para plu's langs de lijn stonden om de jongens aan te moedigen. Ook de jeugdige voetballers trok ken zich niet veel aan van de regen, maar probeerden alleen de nodige puntjes te pakken voor hun club. In de wedstrijden, die telkens twin tig minuten duurde, probeerden de D,E, F spelers de punten bij elkaar te krijgen. Dat lukte de jongens van sv Holten dus het beste. Zij zijn dit seizoen bijzonder goed op dreef, wat ook al blijkt uit de vele jeugd kampioenen in de afgelopen com petitie. Henk Vreeman in actie op het concours hippique van de Bergruiters gezellig en vooral sportief toer nooi. Zaterdag stond de dressuur en het springen in de klassen B en L op het programma en zondag de klas sen M en Z. In het Z springen werd Roelof Bril met Good Luck eerste, gevolgd door Alfred Kuiper van de Looleer- ruiters met Ultra Fox. De derde plaats was voor Roelof Bril met The Master. In het jachtspringen maakte Roe lof Bril eveneens kans op de over winning, In een uiterst snelle tijd ging hij rond, maar Good Luck De jeugd van sv Hotten was oppermachtig op het eigen Allard van Bruggentoernooi. De beker krijgt dan ook een plaatsje in de rpijzenkast op Meermanskamp. Omstreeks half drie was de prijs uitreiking met vooraf een bedank je aan de clubs en speciaal aan de supportersvereniging van sv Hol ten door jeugdvoorzitter Heijda. De supportersvereniging had tus sen de wedstrijden een leuke pe naltywedstrijd georganiseerd voor alle deelnemers, waar leuke (voet- baDprijzen mee te winnen waren. Ook bij deze wedstrijd bleek sv Holten de sterkste, want het was de F2 pupil Bram Boode die met 23 punten het penaltyschieten won. Tenslotte werd er de prijsuitrei king door de familie Van Bruggen, die ook dit jaar de bkers beschik baar stelden en mocht van iedere club een F speler een beker in ont vangst nemen. De uitslag was: 1sv Holten 22 pnt. 2. SC Brummen, 20 pnt (beter doel saldo); 3. sv Schalkhaar, 20 pnt, 4. RKSV Rhoda, 10 pnt. gooide een balkje af wat de combi natie zes strafpunten opleverde. Steven Veldhhuis van de Bogels- kamp kon met Obelix de snelste tijd neer te zetten, gevolgd door Roelof Bril met Good Luck. Rikus Bronsvoort van de organiserende vereniging weerde zich uitstekend en behaalde een fraaie derde plaats. In de klasse M viel even eens een Hotlens succes te note ren. Arnold ter Maat met Twilight won in 44.39 sec, gevolgd door Vera Klumper van de Eschruiters met Casa Drum en Mieke Bokma van de Heideruiters met Alexis R. Het werd voor de 221 ingekorfde duiven vanaf Noyon -afstand 384 km.- een buitengewoon moeilijke vlucht. Hoewel de duiven om 11.00 uur gelost werden en met een nor male vlucht al om 16.00 uur thuis hadden kunnen zijn, was het dit keer dik mis. Slechts vier duiven kwamen die zaterdag door De eer ste was van Marinus Lodweges, wiens duif om r8.54 uur thuis kwam. De drie anderen volgden hierna snel. Gelukkig was op zondagmorgen al weer 90 thuis, maar geklokt wérd er niet omdat Holten aange sloten is bij de "Zaterdagvliegers De oorzaak van deze slechte vlucht was gelegen in het feit. dat de dui ven in het zuiden van het land overvallen werden door harde slag regens en donker weer. Men ging toen dffcht bij huis al met de 'kip pen op stok'. Het was dus een slechte vlucht, maar een ramp- vlucht. De uitslag: 1. M. Lodweges; 2. G.J. Koetsier; 3. H. Wansink; 5. G. Steunenberg. Voor Egbert Venexlaas was er af gelopen vrijdag een derde plaats in de Nacht van Enschede. Hij liep de 10 km. in 31 min. en 53 sec. Ap Koetsier deed er precies 10 minu ten over. Zondag was de halve marathon van Eibergen. Gerard Markvoort werd tiende op het 21,1 km lange stratenparcours in 1 uur 21.02 min. Ap Koetsier was ook hier present. Hij werd 29e in 1 uur 31.30 min. Programma: Zaterdag 11 juni: Morsloop te Rijs- sen, 1,5-5-10-15 km. De schietvereniging de Zaagmogel hield zaterdag 4 juni haar puzzelrit ter afsluiting van het seizoen. De commissie Prins/Havergerg, be staande uit Bert Prins, Henk Ha verslag en Bert Steunenberg had er veel werk van gemaakt. De op komst was. ondanks het slechte weer toch goed. Begin en eindpunt was het Bonte Paard. Er was een mooie rit door Holten's schone dreven uitgezet met diverse opdrachten onderweg, zoals spijkers slaan, aardappelen schillen, foto's raden en het maken van vragen. Winnaars bij de dames waren: 1. mevrouw G. MarkvoortrMark- voort, 2. mej. K.v. Voorst, 3. mej. J. Harmsel. Bij de heren: 1. E. Rensen, 2. H. Rechterschot, 3. W. Wegstapel. Voorzitter L.H. Rensen dankte ten slotte de commissie Prins/Haver berg voor het vele werk dat was verricht. Vreugde en verdriet bij de Tennis club Holten. De twee zaterdag he- renteams werden kampioen in hun klasse. Het zaterdag heren 1 team, dat uitkomt in de vijfde klasse, be staat uit Erik Ladiges, Robert van Idekinge, Erik Hoving en Dick Ho ving. Het team werd eerste met 31 punten. Zij mogen het volgend jaar in de vierde klas gaan waarmaken. Het zaterdag heren 2 team (6e klas se) bestaande uit Frits Wessels, Herman Oolbekkink, Hans Zue- thoff en Marnix Schippers is eerste geworden met het maximum aan tal van 35 punten. Het gaat door naar de vijfde klasse. Helaas heeft het vierde mix-team het niet niet gered. Het verloor met 3-2 en zag daarmee de kampioens aspiraties in rook opgaan. Twee teams degradeerden, het za terdag mix-team gaan terug naar de derde klasse en het eerste zater dag jeugdteam gaat weer terug naar de vierde klasse. De eindstand van de zaterdagteam is als volgt: Jeugd: zat. mix 1, 7e met 14 pnt (degr.); zat. mix 2, 7e met 5 pnt.; zat. meisjes, 2e met 21 pnt. Senio ren: zat. mix 1, 7e met 12 pnt (derg.); zat. mix 2, 2e met 22 pnt.; zat. mix 3, 3e met 21 pnt.; zat. mix 4,2e met 25 pnt.; zat. mix 1, le met 31 pnt. (kampioen); zat. heren 2, le met 35 pnt.( kampioen). Coen de Vries, een van de deelnemers aan het penalty schieten van sv Holten haalt vol uit. Op 3 juni werd onder grote pu blieke belangstelling de finale van het penalty schieten gehou den. Dit vond plaats op het sport park Meermanskamp met in het doel de keeper van Go-Ahead- Eagles Raymond van de Gouw uit Deventer. Om 19.00 uur begon het spektakel en Raymond stroopte zijn mouwen op, hij had het zwaar te verduren want de jongens van C1-C2-B2-D1- D3-F2 waren goed op dreef, vooral Vincent Rustebiel. Hij knalde op schitterende wijze alle 9 straf schoppen raak. Niemand kon hem dat nadoen en hij werd dan ook te recht winnaar van de Lens-Bokaal aangeboden door Gerrit Wansink. Ook de andere jongens waren goed op dreef, zoals Remco Wissink van Cl. Hij schoot maar liefst 7 keer raak. Ook Erik van Beek kwam in de galerij der winnaars, hij schoot er in totaal 6 in. Tussen deze 2 jon gens was er nog een spannende strijd om de 2e en 3e plaats. Remco schoot iets beter, zodat hij beslag legde op de 2e plaats. Ook voor Remco was er een Lens-Bokaal be schikbaar gesteld door de organi sator van het gebeuren. Rob On- stenk. Ook "Tjerk van der Mey van B2, Frank Sletterink van F2 en Rick Paalman van D3 waren goed in vorm, zodat zij ook in aanmer king kwamen voor een beker. Tot de verbazing van vele toeschou wers zagen zij een uiterst matig op treden van de jongens van B2-B1- Al; zij kwamen dan ook niet in aanmerking voor een beker. Ook E2 was wat minder goed in vorm. Maar al met al was het een uiterst geslaagde dag. Op het eind had Ron Onstenk nog een gesprek met Raymond over de kwaliteiten van de jongens; hij zei: dat in die 3 jaar dit de beste strafschoppen waren van al die Jaren dat hij keepte. Dit was tevens de laatste keer dat Rob Onstenk dit festijn organiseerde, hij wil namens deze weg de mensen bedanken die hem in deze 4 jaren geholpen hebben en vooral het jeugdbestuur van S.V. Holten en niet te vergeten Gerrit Wansink, Bennie Paalman, de keepers voor het keepen in de rust van het le elf tal. En natuurlijk ook de jongens van alle elftallen en niet in de laat ste plaats Raymond van der Gouw. Touwtrek vereniging Okia is afge lopen zondag weer op pad geweest en wel naar Zieuwent. Het toernooi dat daar plaats vond was georgani seerd door TTV DES. In het ochtenprogramma trok de Okia-jeugd in de 450 kg klasse. De jeugd van Okia was weer zeer fana tiek en dit leverde ook punten op, maar Heure was voor hen te sterk. Oosterwijk en Bekveld werden ver slagen. Hierdoor wisten ze een goe de tweede plaats te bezetten. In het algemeen klassement staat de Okia-jeugd op een derde plaats en dat is een goed begin voor de nieuwkomers. Het middagprogramma begon voor Okia A, dat aantrad in een ge wijzigde opstelling. De eerste wed strijd moest het team met twee verliespunten afsluiten. Tegen Oosterwijk werd moeizaam ge wonnen. Naarmate de middag en het programma vorderde, kwam Okia beter in vorm. De score be- dreog 12 punten, goed voor een derde plaats op deze wedstrijddag en met deze puten kwam Okia in het algemeen klassement op een gedeelde tweede plaats samen met Vios Bisons uit Beltrum, met een De Landelijke Rijvereniging de Bergruiters hadden voor hun tweedaagse concours hippique af gelopen zaterdag en zondag op de Borkeld meer publieke belang stellen verdiend. Ondanks de bui en die af en toe in hevigheid naar beneden kwamen was er sprake van aantrekkelijke wedstrijd, een voorsprong op de dichtsbijzinnde achtervolger van 13 punten. Dit is een riante uitgangspositie voor het laatste competitietoernooi, want de eerste drie uit het klassement van gewest Oost van de NTB gaan automatisch over naar de Nationa le competitie. Okia B was precies aan het ge wicht van 640 kg. Bij dit team is het meestal erop of eronder. Vijf wed strijden werden op spectaculaire wijze gewonnen, tegen Bathmen en Bissons werd, door een beetje onnodig vallen en opstaan, gelijk gespeeld en drie partijen werden verloren, tegen Olden, Eibergen. DES en EHTC. Dressuur: zaterdag: 8, ring I: Erica Sander- man (Rexell) 136 pnt, ring II: Erika Hekkert (mr. Cucero) 134. L11Claudia van der Lof (Zsa Zsa Gabor) 132, 2. Mary Ellen Janssen (Watermills Chablis) 130. M1-M2 (handi cap): 1. Ivette Wezel (Peisy Nancroix) 131. 2. Imelda Belshof (Sam) 128. Zondag: M1- M2: 1. Henriette Venderbosch (Busted Brandy) 133. 2. Pascal Betten (Moniek) 131. Z1-Z2: 1. Ina Kloosterboer (Urban) 381. 2. Ciska van Meggelen (Arthemis) 371,3. San dra Evers (Wallstreet) 358, M-Z: Henriette Venderbosch (Busted Brandy) 192,2. J. Do- zoman (Winsor) 191. Springen: klasse B. 1. Rikus Bronsvoort (Boucanier) 0 fout-63 pnt, 2. Ellen Boonk (Stefan) 0-60. Klasse L: 1. Jan Diepman (Buvina) 0-40,70 sec., 2. Jan Diepman (Mill- Reef) 0-43,08. Klasse M: 1. Arnbold ter Maat (Twilight) 0-44,39. 2. Vera Klumper (Casa Drum) 0-45,19. Klasse Z: 1. Roelof Bril (Good Luck) 0-42,24. 2. Alfred Kuipers (Ultra Fox) 0-48,21,3. Roelof Bril (The Mas ter) 0-61,91Jachtspringen1Steven Veld huis (Obelix) 69.26 sec, 2. Roelof Bril (Good Luck) 71.09, 3. Rikus Bronsvoort (Zephyr) 71.36. Met nog twee wedstrijden voor de boeg, neemt de spanning toe bij de hengelsportvereniging De Riet voorn. De top van het klassement wisselt steeds en het is duidelijk te zien dat velen ook beter gaan vissen; een goede zaak. Afgelopen zondag werd er gevist in het Twentekanaal in Eefde onder goede omstandigheden, weinig wind en stroming, wat ook voor de wat mindere specialisten goed vis sen is. De vis beet redelijk, al had den velen last van loslatere en misslagen. Van de 31 deelnemers wisten er 23 vis op de kant te bren gen wat resulteerde in de volgende uitslag: 1. A. Zanting, 336 cm.; 2. H. Achter- kamp, 229 cm.; 3. G. v. Aefst, 218 cm.; 4. D. Flierman, 205 cm.; 5. J. Veneklaas-Slots, 200 cm. De volgende wedstrijd wordt ge houden in de Berkel bij Zwiep op dinsdagavond 21 juni. Vertrek 18.00 uur. Op maandagavond 27 juni wordt er een winckle-picker wedstrijd ge houden samen met Bathmen in de kolk bij Wilp aan de IJssel. Vertrek 18.00 uur bij het Vletgoor. Junioren Afgelopen dinsdagavond gingen de junioren voor het eerst voor een wedstrijd buiten Holten. Hiervoor was de Berkel uitgezocht in Lo- chem. Dertien deelnemers streden Hengelsportvereniging Holfen-Mnrkelo voor de hoogste eer, maar hadden pech dat de vis een beetje verstek liet gaan. Toch was er één die deze keer met kop en schouders boven de rest uit stak. Rob Rensen ving in zijn een tje meer dan de rest bij elkaar, 224 cm om precies te zijn. De verdere uitslag was: 2. Erik Welmer, 69 cm.; 3. Rianne Achterkamp, 39 cm.; 4. Arne Book, 31 cm.; 5. Leo Haringman, 13 cm.; 6. Marcel Driezes, 12 cm. De volgende wedstrijd is op maan dagavond 27 juni van 18.30 tot 20.00 uur. Niet in de Zandvang bij Diepenheim zoals de bedoeling was maar bij de TV toren in de Schipbeek.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7