Haarschool opnieuw winnaar wisselbeker Uit het politierapport Openstelling bad moet soepeler Bericht Stichting Welzijn Ouderen Van Kooten op dreef voor SGH Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Gevonden voorwerpen Goede prestaties op schoolsportdag Verkiezing ambstdragers Redactie HOLTENS NIEUWSBLAD Burgerlijke stand Jasper de Jong uit groep acht van de Haarschool mocht uit handen van Hendri Bronsvoort voor zijn school de beker in ontvangst nemen. De leerlingen van de Haar school hebben ook dit jaar ge toond de snelsten te zijn op sportief gebied. Evenals vorig jaar wisten zij op de Holtense schoolsportdag, die vrijdag gehouden werd op Meer manskamp de afsluitende es tafette te winnen, wat hen opnieuw de wisselbeker ople verde. Luid aangemoedigd door de mede leerlingen, die zich rond het hoofd- veld hadden verzameld hepen de snelste vier jongens en snelste vier meisjes van iedere school op de 8 X 60 meter estafette voor de zo be geerde wisselbeker. Met 1 min. 15,9 sec werd het team van de Haar school eerste, gevolgd door de ploeg van Het Kompas, die eindig de in 1 min 17,4 sec en de Kolschool die derde werd in 1 min. 19,1 sec. De Dorpsschool werd vierde in 1 min 19,3 sec, OBS Dijkerhoek vijfde in 1 min. 19,5 min., De Schakel zesde in 1 min 21,1 sec. en Espelo sloot de rij meteen tijd van 1 min. 21,3 sec. Na mens de Haarschool mocht Jasper de Jong, leerling uit groep acht, de beker in ontvangst nemen van de organisator van de schoolsport dag, vakleerkracht lichamelijke opvoeding Hendri Bronsvoort. De groepswinnaars bij de achtkamp waren: groep 5 van de Kolschool, groep 13 van de Dorpsschool, groep 23 van de Haarschool en groep 25 van de Dorpsschool. In totaal 415 leerlingen bevolkte vrijdag het sportpark Meermans kamp, waar het in het zonnetje goed toeven was. Onder leiding van de leerkrachten en een aantal ouders werd op alle velden een spellencircuit afgewerkt. Verdeeld over 32 groepen werden er vier on derdelen afgewerkt: slagbal, lijn- bal, achtkamp en een diplomage deelte. Mede door de goede bege leiding op de scholen van de vak- leekracht lichamelijke opvoeding, geven de sportieve prestaties van de Holtense jeugd een stijgende lijn te zien. Niet minder dan veer tien leerlingen behaalden het hoogste E-diploma. Voor het beha len van het schoolsportdiploma moesten een aantal onderdelen worden afgewerkt zoals zestig me ter hardlopen, verspringen, bal- werpen en een hindemisbaan. Op de hindemisbaan werd vooral het evenwichtsgevoel van de deelne mers op de proef gesteld. In de pauze werden de deelnemers getracteerd op limonade en na af loop kregen zij een herinnerings lintje en een schoolsportdioploma. Al naar gelang de prestaties een A3, C.DofEdipl Zoals te verwachten viel, werden er in de vergadering van de sport- commissie enige harde noten ge kraakt over het (te) late opengaan van het zwembad Twenhaars- veld, dat zoals wij vorige week be richtten door problemen aan de vloer van het oude bad, niet met de Pinksterdagen kon worden ge opend, maar pas een week later. "Het moet toch mogelijk zijn, dat er na sluitingstijd van het bad in sep tember, wordt gekeken naar even tuele mankekenten. Dan heeft, men acht maanden te tijd om de schade te repareren. Nu is men op Oprichting Stichting Welzijn Ouderen Holten Na een lange, maar gedegen voorbereiding door de Stuurgroep Ouderenwerk Holten was het 7 april 1988 dan zo ver. De statuten van de nieuwe Stichting Welzijn Ouderen Holten worden bij de no taris ondertekend, waarmee de de finitieve oprichting van de Stich ting een feit is. In het Stichtingsbe stuur zijn alle groepen en instellin gen vertegenwoordigd die op één of andere wijze bij het ouderen werk betrokken zijn. Het bestuur wordt daarnaast ondersteund door adviseurs. Op dit moment voert de Stichting met de gemeen te gesprekken over de aanstelling van een coördinator ouderenwerk. Deze zal zich in de toekomst bezig gaan houden met de coördinatie en (voor zover noodzakelijk en ge wenst) de ondersteuning van be staande aktiviteiten voor ouderen in Holten. Daarnaast is de Stich ting bezig met de opzet van een alarmeringsproject voor ouderen in Holten. Hieronder kunt u daar meer over lezen. Het Dagelijks Be stuur van de Stichting wordt ge vormd door: mw. J. Kieboom-Ak- kerman (voorzitter), Schouten- straat 55, teL 6 39 04, dhr. W. de Groot (secretaris) Fazanten- weg 26, tel. 6 28 24, dhr. B. Zeehan delaar (penningmeester), Molen- belterweg 8-108, tel. 6 21 22, mw. H. Visser-Locht, Raalterweg 12, tel. 6 10 18, dhr. J. Groenewegen, Köllingserf 27, tel. 6 38 59. Als u vragen heeft kunt u zich altijd tot één van deze mensen richten. Project alarmering voor ouderen in Holten Dit project zal naar verwachting per 1 oktober 1988 van start gaan. Het project is bedoeld voor zelf standig wonende ouderen die bij voorbeeld door hun gezondheidssi tuatie het risico lopen plotseling niet goed te worden of te vallen, terwijl niemand het merkt. Deze mensen kunnen aansluiting op het systeem aanvragen. Bekeken wordt dan of de situatie zodanig is dat aansluiting echt nodig is. Wan neer dat het geval is, krijgt betrok kene een alarmset in huis. In het kort werkt het systeem als volgt: er wordt een apparaat aan de tele foon aangesloten, terwijl de per soon in kwestie zelf een klein zen dertje om de hals moet dragen. Als er iets gebeurt moet betrokkene door een druk op de knop van het zendertje een signaal geven naar het apparaat bij de telefoon; dit ap paraat meldt direct alarm bij een centrale in Deventer. Deze centra le neemt vervolgens contact op met buren of familie van de per soon in kwestie, zodat deze kunnen gaan kijken wat er gebeurd is. Voor deze voorziening wordt van de ge bruikers een bijdrage van f 10.- per maand gevraagd; de overige kos ten worden gesubsidieerd. Bij het alarmeringsproject zijn in elk ge val het Kruiswerk, de wijkverple ging en het maatschappelijk werk betrokken. Wilt u meer van het project weten, dan kunt u contact opnemen met de Stichting Welzijn Ouderen Holten of met mw. Maas man van de Diessenplas (6 25 05). Op 30-5 werd door een oplettend inwoner van Holten gemeld dat aan de Sprengenweg een verlaten vrachtauto stond. Onderzoek wees uit dat het ging om een te Neede ontvreemde wagen die daar tevens was gebruikt bij een inbraak in een meubelzaak. De ontvreemde goe deren zoals tapijtstof en dergelijke beliepen een gezamelijke waarde van ongeveer f 150.000.- De wagen is overgedragen aan de collega's uit Neede. Op 31-5 vond op de Keizersweg een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een bromfietser. De be stuurster van de personenauto, een inwoonster van Holten, reed een stilstaande vrachtauto voorbij terwijl uit tegengestelde richting de brommer naderde. Omdat bei den niet meer konden stoppen ont stond een aanrijding. Het bleef bij watmateriaalschade. De bromfiet ser was eveneens een inwoner van Holten. Op 2-6 werd door een te Holten wo nend schoolmeisje gemeld dat zij, rijdende op haar fiets over de Dorpsstraat, was aangereden door een blauwe of grijze stationwagen. Volgens het meisje is de bestuur der van de auto met hoge snelheid doorgereden. Door de aanrijding werd haar fiets beschadigd. Daar er verder geen gegevens van de auto bekend zijn worden getuigen verzocht zich te melden. Op 3-6 vond op de kruising Rijssen- seweg-Landuwerweg een aanrij ding plaats tussen een personen auto en een fietser. Beiden zijn ove rigens afkomstig uit Holten. De personenauto reed over de Rijs- senseweg richting Holten toen kort voor hem de fietser, komende vanaf de Landuwerweg, plotseling de weg overstak. Een aanrijding kon niet meer worden voorkomen. De fietser, die zwaar gewond raak te met o.a. een nekbreuk, is per am bulance overgebracht naar het zie kenhuis te Deventer. Op 4-6 kon eindelijk een verdachte aangehouden worden voor de wo ninginbraak van enige weken gele den aan de Diessenplasstraat. De man, een inwoner van Deventer, heeft inmiddels bekend terwijl op 6-6 ook nog zijn mededader kon worden aangehouden. Op 5-6 werd er ingebroken in een boerderij aan de Vijfhuizenweg. De bewoners die afwezig waren in ver band met een huwelijksfeest, be merkten bij thuiskomst dat alles overhoop was gehaald en sieraden waren ontvreemd. Op 5-6 werd gemeld dat op de Oranjestraat een eenzijdig ongeval plaatsvond waarbij een uit Bome afkomstige bromfietser gewond was geraakt. Hij reed met een groep andere brommers in de rich ting Markelo en zag daarbij niet dat zijn metgezellen het verhoogde fietspad opreden. Door met het voorwiel tegen de band van het verhoogde fietspad aan te botsen kwam bij ten val. Op 6-6 was de volgende aanrijding, waarbij nu een meisje uit Goor ge wond raakte. Zij fietste samen met haar vriendin over de Markelose- weg in de richting Goor toen van uit de Langstraat een personenau to naderde die geen voorrang ver leende. Door de aanrijding vielen beide meisjes op de grond waarbij een van hen een hersenschudding opliep. De bestuurster van de auto stopte weliswaar in eerste instan tie maar reed vervolgens weg van de plaats van de aanrijding. Aan de hand van het signalement kon zij achterhaald worden. een veel te laat tijdstip begonnen. Ik kan het me echt voorstellen, dat de mensen kwaad keken toen ze ontdekten dat met dat mooie weer het bad nog leeg was" aldus Hennie Rustebliel. Commissielid Ten Velde wilde de toezeggeng, dat er soepel wordt omgesprongen met de openings- en sluittijden, al naar gelang de weersvoorspelling, en in elk geval volgend jaar met Pinksteren (14 mei) open te zijn. Hij waardeerde het besluit niet uitsluitend het nieuwe bad open te stellen, al zou hij met het omgekeerde geen pro bleem hebben gehad. Personeel- technisch moet een soepele open stelling te regelen zijn, want met een bezetting van drie man kan het bad gaan 'draaien", zo becijferde chef sportzaken Hans Wissink. Voorzitter Johan Groeneveld er kende dat er iets mis was gegaan. Ook het dagelijks bestuur van de sportcommissie had zich er aan ge stoord dat op het laatste moment het bad met de Pinksterdagen niet open kon. Hij zegde toe, dat er met de betrokkenen zal worden gespro ken en vooral in de communicatie ve sfer aan t dringen op verbeterin gen. De kerkeraad van de Gereformeer de kerk heeft te voorziening in de aanstaande vacatures kandidaat gesteld: Voor de Verkiezing van vier ouder lingen: J.W. Beldman, Bergman straat?, J.A. Kolkman, Buisweerd- weg2, Laren (G), mevr. M.B.H. Kruimelaar-Kistemaker, Lageweg 29, mevr. G.J. Meijerink-Stam, Oranjestraat 16, E. Stam, Scheurs- weg 3, mevr. G. Stam-Stam, Bor- keld 12, Rijssen, K. Veldhuis, Noor denbergstraat 16. Voor de verkiezing van drie diake nen: J.H. Aanstoot, Kozakkenstraat 32, J. Harbers, Köllingserf 2a, G. Krui melaar, Canadastraat 2, K. Over- kempe, Köllingserf 4a, G. Stroeve, Schoutenstraat 20, H. W. Vergveda, Industriestraat 2. Ter benoeming van jeugdouder- ling: H. Landeweerd, Markelose- weg 15 en ter benoeming van ou derling bejaardenpastoraat: mevr. J. Aanstoot-Timmerman, Scheurs- weg8. Na afloop signeerde Kees van Kooten op verzoek van leerlginen boeken en spijker hbroeken. Op dinsdag 31 mei trad Kees van Kooten op in de aula van de Scho lengemeenschap Holten. De schrij ver was uitgenodigd om in het ka der van de lessen Nederlands een programma te verzorgen. Gedurende anderhalf uur draaide het dan ook voornamelijk om ver schillende facetten van taal, o.a. het lezen, het schrijverschap en de spelling. Van Kooten las voor uit eigen en andermans werk, waaron der dat van Remco Campert. Ter afsluiting speelde de schrijver trombone en verraste hij zijn toe hoorders met een rap. Van Kooten onderhield het pu bliek op de hem eigen ontspannen en onderhoudende wijze. Twee leerlingen, Hemo Oumenad en Tina Nijkamp interviewden hem na afloop voor de Schoolkrant. Onze freelance medewerker Erik Mondeel is, naar nu blijkt, werk zaam als correspondent van dag blad Tubantia. Dat betekent dat hij niet meer schrijft voor het Hol- tens Nieuwsblad. Om misverstanden te voorkomen delen wij mee. dat dagblad Tuban tia en het Holtens Nieuwsblad wel iswaar door dezelfde uitgever wordt uitgegeven, maar ieder een eigen onafhankelijke redactie heb ben. Berichten voor het Holtens Nieuwsblad dienen dan ook te wor den ingeleverd op het nieuwe adres: Dorpsstraat 24/b (boven de Houtbeurs). Met de inlevering van de copy blijft het sukkelen. Ondanks herhaalde berichten in onze krant wordt nog wekelijk copy te laat ingeleverd. De copy voor het HN dienst dins dagmorgen voor half negen bin nen te zijn! Gevonden: metalen meetband, wit dames horloge, paraplu blauw/wit, sjaal, drie sleutels aan muske- tonhaak. Verloren: wit etui met twee sleutels, sleu telbos met zeven sleutels waar onder Honda autosleutel, gou den armband met naam Tom, zwarte portemonnee inhouden de 25,- aan klein geld, vier vel gen met banden, meisjeshorlo ge met wit bandje, dekkleed van aanhangwagen, bruine knip- portemonee met daarin onge veer 30,-, giropas, ring met drie sleutels met daaraan label met naam van de verliezer, gouden ballpoint. Vermiste dieren: zwarf grijze kater met strepen. Gevonden dieren: drie pinken (omgeving Beuse- berg). DONDERDAG 9 JUNI 1988 NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. R. Visser (gezins- dienst). Afscheid oudste kinde ren zondagsschool. 19.00 uur: ds. R. Visser, lezing uit Prediker. Uitgangscollecte: Alg kerke- werk (pastoraat en eredienst). Oppasdienst: mw. Markvoort- Baltus en Anneet Boode. Diessenplas: woensdag 15 juni 19.30 uur ds. M. Berg. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. G. v.d. Berg, Rijs sen. 15.00 uur: ds. P.W. Dekker, Vor- den. In beide diensten is de le coll. voor geestelijke verzorging koopvaardij en binnenvaart en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 5 en 6 o.l.v. mevr. Beldman-Stam an. Kinderoppas: mevr. Beldman- Nijkamp en mevr. Schipper- /Beldman. Jolanda Stam en Robert Tro- mop. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Ire ne. DUKERHOEK: 09.30 uur: ds. W. Vons. Uitgangscollegde: Alg. kerke- werk OKKENBROEK: 09.30 uur: mw. J.G. ter Heegde- Prenger, Markelo. Uitgangscol lecte: Algemeen kerkewerk. NIEUW HEETEN: 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. G. van Wijk, Wilhelminstraat 22 Rijssen, tel. 05480-2 03 20. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna Th.A. Oos- tenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 615 15. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, teL 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK; Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, teL 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK; Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. ZONDAG 12 JUNI: Handbal- toernooi sv Holten; Koetsenrit Bergrijders. MAANDAG 13 JUNI: 20.00 uur Ruilavond HPC bij Vosman. DINSDAG 14 JUNI: 09.30 uur. Koffieochtend HVG Dijkerhoek in Bethanie. WOENSDAG 15 JUNI: 14.00 uur Musical OBS Dijkerhoek in Bonte Paard. VRIJDAG 19 JUNI: Docenten concert Muziekschool. ZATERDAG 18 JUNI: 09.30 uur, Boeldag HMV op parkeerter rein bij Udema aan de Waag- weg. Recreantenvolleybaltoer nooi Mintonette; 14.00 uur re ceptie 25 jaar scouting Waer- denborchgroep; Koningsschieten Dijkerhoek; 20.00 uur concert Hervormd Kerkkoor t.b.v. kankerbestrij ding in NH kerk. ZONDAG 19 JUNI: mix-voet- b al toernooi sv Holten. VRUDAG 24 JUNI: School en Volksfeest Dijkerhoek. ZATERDAG 25 JUNI: School en Volksfeest Dijkerhoek. ZONDAG 26 JUNI: Voorronde Songfestival bij Vosman. MAANDAG 27 JUNI: Raadsver gadering; start zwemvierdaag- se. DINSDAG 28 JUNI: Zwemvier- daagse. WOENSDAG 29 JUNI: Zwem- vierdaagse. DONDERDAG 30 JUNI: Zwem- vierdaagse. VRUDAG 1 JULI: Zwemvier- daagse. Geboren: Sharon Quirine Maria, dv A.H.B.M. Beusink en A.G. Tank (geb. te Deventer); Gerrit Bart, zv G.W. Aanstoot en G.J. Bra ker (geb. te Deventer); Roy Her mannes Gerrit zv H.J. Tuitert en J. Spijker; Rieneke, dv G.J. Groteboer en H.J. Pakkert; Imke, dv G.W. Rensen en H. Ve neklaas; Mike, zv JA. Baltes en G. de Bruin; Sander, zv H.J. Hietbrink en T.H. Paalman. Overleden: G.G. Splinter-de Jongh, oud 89 jaar (overl. te Deventer). Ondertrouwd: H.B. F. Hartgring, oud 26 jaar, Holten en A.H.J. Megelink, oud 20 jaar, Holten; A. Bronsvoori oud 26 jaar. Holten en G. ter Maat, oud 24 jaar, Holten; A.H. Stevens, oud 29 jaar, Holten en A.H. Boode, oud 26 jaar, Holten. Gehuwd: R.F.P. Schijf, oud 38 jaar, Hol ten en F. Krommendijk, oud 22 jaar, Holten; J.F. Zwiers, oud 29 jaar, Holten en G.M. Brands, oud 28 jaar, Holten; G.J. Wessel- dijk, oud 26 jaar, Holten en J. Nijeboer, oud 26 jaar Hellen- doom.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3